Results for STT Efterårsstævne 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 17:23 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 52.44 | ||||||
2 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 53.97 | ||||||
3 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.21 | ||||||
4 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 55.95 | ||||||
5 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 57.36 | ||||||
6 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 58.18 | ||||||
7 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 58.94 | ||||||
8 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.41 | ||||||
9 | Aksel Heunicke | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:03.20 | ||||||
- | Anton Mabeck | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Asynkrone ben 10m | |||||
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 42.82 | ||||||
2 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 44.59 | ||||||
3 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.23 | ||||||
4 | Marius Larsen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.92 | ||||||
5 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 48.58 | ||||||
6 | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 48.84 | ||||||
7 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 51.57 | ||||||
8 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 52.61 | ||||||
9 | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 53.58 | ||||||
10 | Penghao Ji | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 54.77 | ||||||
11 | Alexander Rinder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 54.86 | ||||||
12 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.28 | ||||||
13 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 56.39 | ||||||
14 | Julius S. Weiergang | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 56.63 | ||||||
15 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 58.70 | ||||||
16 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 59.15 | ||||||
17 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:01.91 | ||||||
18 | Gustav Clement | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.94 | ||||||
19 | William Egaa Jakobsen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.40 | ||||||
- | Julian Techt | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofus Olivarius Vølund | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Asynkrone ben v/15m | |||||
- | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Oscar Mantyvuo | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:23 |