2023-01-27   04:52:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Barracuda Race 2014 - Henning Degerman Memorial

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  09:14   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 1, 10x50m Frisim Mixed C-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Gteborg Mix 1  Gteborg Sim            5:00.18   
  Alex Phu  2000      26.59        26.59   
  Michelle Nordenmark  2002      29.38        55.97   
  Oskar Ljungqvist  2002      33.50        1:29.47   
  Linnea Edgren  2002      32.67        2:02.14   
  Marcus Nordberg  2002      34.16        2:36.30   
  Gustav Vallin  2001      27.77        3:04.07   
  Linnea Inghammar  2002      32.12        3:36.19   
  Daniella Fallenhag  2000      28.86        4:05.05   
  Olivia Dahlstrm  2001      28.22        4:33.27   
  Gustav Nislander  2001      26.91        5:00.18   
                     
Uddevalla Mix [2002]  2002  Uddevalla Sim            5:04.11   
  Linnea Persson  2002      29.40        29.40   
  Max Strm  2000      28.20        57.60   
  Fanny Aronsson  2000      29.59        1:27.19   
  Markus Brjesson  2001      30.42        1:57.61   
  Annie Strmberg  2001      30.58        2:28.19   
  Oskar Gustafson  2002      30.58        2:58.77   
  Emilia Simonsson  2002      33.86        3:32.63   
  Jakob Josephson  2002      31.59        4:04.22   
  Marit Cuperus  2002      32.75        4:36.97   
  Jesper Simonsson  2000      27.14        5:04.11   
                     
S02 Mix Lag1  Simklubben S 02            5:11.89   
  Leo Vartoomian  2000      27.54        27.54   
  Amanda Bhn  2001      31.26        58.80   
  Gustav Karlsson  2000      30.38        1:29.18   
  Emma Abrahamsson  2003      32.56        2:01.74   
  Kevin Shen  2003      34.54        2:36.28   
  Oliwia Wierzbowska  2003      31.82        3:08.10   
  Karl Hallstrm  2000      28.64        3:36.74   
  Selma Avdic  2003      31.93        4:08.67   
  Maximus Murray  2003      33.36        4:42.03   
  Hanna Gebart  2000      29.86        5:11.89   
                     
Varberg Mix Lag 1  Varberg Sim            5:17.54   
  Zacharias Olausson  2000      29.29        29.29   
  Erik Josefson  2000      30.60        59.89   
  Sara Westholm  2001      29.79        1:29.68   
  Noa Carlenius  2002      31.44        2:01.12   
  Sofia Bekken  2001      30.12        2:31.24   
  Ebba Hultgren  2000      31.29        3:02.53   
  Cornelia Almqvist  2002      31.66        3:34.19   
  Sammi Nielsen  2003      34.63        4:08.82   
  Matilda Bengtsson  2002      33.13        4:41.95   
  Viking Josefson  2002      35.59        5:17.54   
                     
Gteborg Mix 2  Gteborg Sim            5:18.49   
  Nicolas Sderberg  2001      28.60        28.60   
  Andrea Reinhold  2001      28.35        56.95   
  Natalia Mohammadi  2002      33.19        1:30.14   
  Robin Vondrak  2001      28.54        1:58.68   
  Ebba Holmdahl  2003      34.47        2:33.15   
  Hannah Hemberg  2002      32.38        3:05.53   
  Max Svedberg  2001      33.63        3:39.16   
  Wilma Johansson  2002      34.14        4:13.30   
  Philip Zasowski  2002      33.73        4:47.03   
  Archie Gardiner  2000      31.46        5:18.49   
                     
Kunglv Mix  Kunglvs Simsllskap            5:18.98   
  Eskil Hansson  2003      33.85        33.85   
  Nellie Tjernstrm  2003      34.09        1:07.94   
  Lina Gustafsson  2003      33.30        1:41.24   
  Hanna Lindstrm  2002      33.18        2:14.42   
  Emmy Johansson  2002      32.44        2:46.86   
  Mathias Johansson  2001      29.70        3:16.56   
  Alice Gtestam  2001      30.98        3:47.54   
  Sebastian Brulls  2001      29.96        4:17.50   
  Noah Gustafsson  2000      30.33        4:47.83   
  Aksel Dagberg  2000      31.15        5:18.98   
                     
Brumsvmmerne Jr Mix Lag 1  Brumsvmmerne            5:19.42   
  Anders Norheim  2000      27.95        27.95   
  Hedda Rrnes Bakke  2002      35.96        1:03.91   
  Nicholas Lia  2001      27.77        1:31.68   
  Stine Red  2001      32.74        2:04.42   
  Jonas Milian Hestad Solberg  2003      29.78        2:34.20   
  Nora Moen Burmester  2001      32.77        3:06.97   
  Mathias Gundersen  2000      29.06        3:36.03   
  Ella Kristine Weum Johannessen  2002      34.98        4:11.01   
  Henrik Christopher Norheim  2003      33.71        4:44.72   
  Lisa Holberg  2002      34.70        5:19.42   
                     
S02 Mix Lag2  Simklubben S 02            5:42.78   
  Carl-Ruben Sjulander  2001      32.22        32.22   
  Lena Shafie  2001      32.56        1:04.78   
  Ivan Diep  2001      30.18        1:34.96   
  Anna Lipatnikova  2000      32.68        2:07.64   
  Robin Nilsson  2002      38.26        2:45.90   
  Malin Kaldrup  2000      33.17        3:19.07   
  Gustav Forssell  2003      35.53        3:54.60   
  Madison Lind  2004      36.55        4:31.15   
  Vide Troberg Eskola  2003      37.11        5:08.26   
  Signe Kberg  2002      34.52        5:42.78   
                     
Brumsvmmerne Jr Mix Lag 2  Brumsvmmerne            5:57.13   
  Agmund Riiser  2001      31.72        31.72   
  Una Borchgrevin  2003      41.96        1:13.68   
  Elias Nordeng Refstie  2002      34.13        1:47.81   
  Marie Qvigstad Eek  2003      37.22        2:25.03   
  Ole Tallberg Bjrlykke  2001      41.53        3:06.56   
  Bridget Santacroce  2003      39.52        3:46.08   
  Jasper Solberg  2001      31.80        4:17.88   
  Nora Dahl Elde  2002      35.74        4:53.62   
  Jonatan Rissen  2000      31.30        5:24.92   
  Astrid Hillesy  2001      32.21        5:57.13   
                     
10  Falkenberg Mix [1915]  2000  Falkenbergs Simklubb            5:59.36   
  Dennis Andersson  2001      30.80        30.80   
  Linnea Andersson  2004      43.18        1:13.98   
  Martin Ettberger  2001      31.40        1:45.38   
  Sofia Berander  2003      45.17        2:30.55   
  Alexander Mcadam  2004      36.34        3:06.89   
  Yulia Smirnova  2001      35.18        3:42.07   
  Elsa Rehn  2000      32.54        4:14.61   
  David Polyushkin  2002      35.50        4:50.11   
  Maja Feldhusen  2003      35.69        5:25.80   
  Carl Storberg  2002      33.56        5:59.36   
                     
Lambertseter Mix Y  Lambertseter Svmmeklubb            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  09:14 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  09:23   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 2, 50m Fjrilsim Herrar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Andreas Hjalmarsson  1994  Karlskrona Simsllskap            25.71   
Hkon Brennhagen  1993  Stavanger Svmme Club            25.82   
Sebastian Pettersson  1994  Kunglvs Simsllskap            25.85   
Thomas Brustveit  1993  Stavanger Svmme Club            26.29   
Elias Gausel  1996  Simklubben S 02            26.65   
Mathias Petrusson  1993  Kunglvs Simsllskap            26.69   
Alexander Triantafillou  1997  Gteborg Sim            26.96   
Norbert Prokopiak  1994  Stavanger Svmme Club            27.02   
Jakob Clemedtson  1996  Jnkpings Simsllskap            27.03   
10  William Myrlander  1997  Nssj SLS            27.16   
11  Robin Sandgren  1997  Simklubben Laxen            27.20   
12  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim            27.27   
13  Alfred Roos  1996  Nssj SLS            27.33   
14  Marcus Ottosson  1997  Vxj Simsllskap            27.38   
15  Victor Engqvist  1997  Uddevalla Sim            27.41   
16  David Schn Svensson  1993  Simklubben Laxen            27.46   
17  Anton Bjrck-Teuscher  1993  Simklubben S 02            27.51   
18  Martin Dahlberg  1992  Vxj Simsllskap            27.66   
19  Marcus Alexandersson  1997  S77 Stenungsund            27.71   
20  Trond Vasslag  1994  Stavanger Svmme Club            27.72   
21  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen            27.84   
22  Jakob Sundn  1995  Varberg Sim            28.31   
23  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen            28.39   
24  Tobias Josefsson  1997  Kunglvs Simsllskap            28.65   
25  Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            28.81   
26  Johan Ekstedt  1993  Gteborg Sim            28.88   
27  Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund            28.92   
28  Andr Idoffsson  1997  Simklubben Laxen            29.24   
29  Mns Tangvald  1995  Gteborg Sim            29.48   
30  Nils Selin  1997  Gteborg Sim            29.62   
31  Adrian Aasheim  1996  Lambertseter Svmmeklubb            29.93   
32  Rickard Thillman  1997  Freningen Ale Simmarna            30.19   
33  Sebastian Paling  1997  Simklubben S 02            30.79   
34  Samuel Anderzon  1996  Vxj Simsllskap            31.79   
35  Martin Trangmyr  1997  Lambertseter Svmmeklubb            32.13   
36  Arvid Lundgren  1997  Alingss SLS            33.08   
37  Markus Ribe  1997  Nssj SLS            33.60   
38  Hampus Liv  1996  Hvetlanda Simsllskap            34.55   
39  Martin Malmberg  1996  Hvetlanda Simsllskap            34.99   
40  Anders Amundsson  1994  Uddevalla Sim            54.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  09:23 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  09:30   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 3, 200m Frisim Damer A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linna Bielicz  1994  Gteborg Sim    29.05  1:00.48  1:32.66    2:05.80   
Ebba Hellstrm  1992  Simklubben S 02    30.85  1:03.39  1:35.79    2:07.18   
Fanny Trollstad  1997  Vrnamo Simsllskap    29.72  1:02.05  1:34.68    2:07.42   
Ebba Stillman  1996  Jnkpings Simsllskap    30.14  1:02.78  1:36.08    2:07.76   
Johanna Andersson  1996  Simklubben S 02    30.48  1:03.44  1:37.21    2:11.17   
Johanna Johnsson  1997  Vxj Simsllskap    30.46  1:03.58  1:37.86    2:12.46   
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    30.79  1:04.68  1:39.29    2:12.81   
Pernilla Lindberg  1994  Gteborg Sim    30.78  1:03.99  1:38.40    2:13.35   
Annie Myrlander  1995  Nssj SLS    30.81  1:04.95  1:39.43    2:13.79   
10  Matilda Kewenter  1997  Gteborg Sim    31.69  1:07.24  1:43.86    2:20.06   
11  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02    32.22  1:08.53  1:46.37    2:23.25   
12  Eirin Jakobsen Avlund  1995  Lambertseter Svmmeklubb    32.33  1:08.77  1:46.35    2:23.32   
13  Emma Johansson  1997  Jnkpings Simsllskap    30.77  1:07.06  1:46.02    2:24.16   
14  Jenny Karlsson  1995  Vxj Simsllskap    32.64  1:09.58  1:47.80    2:25.40   
15  Ada Emilie Bekk Berggren  1996  Lambertseter Svmmeklubb    33.73  1:11.86  1:50.23    2:28.07   
16  Kristin Paulsen Lindgrd  1997  Lambertseter Svmmeklubb    34.09  1:12.52  1:51.55    2:29.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  09:30 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  09:38   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 4, 50m Fjrilsim Herrar B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Fredrik Hjalmarsson  1998  Karlskrona Simsllskap            28.25   
Daniel Brjesson  1999  Uddevalla Sim            28.34   
Philip Borgstrm Bishop  1999  Gteborg Sim            28.46   
Simon Krrsj  1998  Gteborg Sim            29.55   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            29.62   
Philip Bergstedt  1998  Simklubben S 02            29.68   
Martin Isaksson  1998  Kunglvs Simsllskap            29.93   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            30.17   
Oskar Lfsved  1999  Vxj Simsllskap            30.28   
10  Tom Kristofferson  1998  Gteborg Sim            30.29   
11  Johan Bergwall  1999  Vxj Simsllskap            30.39   
12  Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim            30.52   
13  Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            30.57   
14  Hjalmar Lfvenborg  1999  Varberg Sim            30.72   
15  Johannes Andersson  1999  Falkenbergs Simklubb            30.76   
16  Alexander Strm  1998  Karlskrona Simsllskap            31.08   
17  Gabriel Olastuen  1999  Vxj Simsllskap            31.09   
18  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim            31.16   
19  Viktor Creutz  1999  Simklubben Vnersborg            31.64   
20  Max Sandgren  1999  Varberg Sim            32.10   
21  Benjamin Gabrielsson  1999  Kunglvs Simsllskap            32.11   
22  Ludwig Lorentzon  1999  Trollhttans Simsllskap            32.19   
23  Noah Svensson  1999  Vrnamo Simsllskap            32.21   
24  Liam Hallin  1998  Simklubben 1970            32.37   
25  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim            32.50   
26  Lukas Engstrm  1998  Gteborg Sim            33.13   
27  Erik Halldin  1998  Vxj Simsllskap            33.38   
28  Daniel Andersson  1999  Varberg Sim            33.95   
29  Johan Wiloboken  1999  lmhults Simsllskap            33.96   
29  Ludvig Sohlberg  1999  Simklubben Gtene            33.96   
31  Jesper Holmdahl  1999  S77 Stenungsund            34.01   
32  Erik Brink  1999  Varberg Sim            34.21   
33  Simon Viksten  1999  Vxj Simsllskap            34.34   
34  Adam Mahdi  1999  Simklubben S 02            35.37   
35  Victor Jacobsson  1999  Vxj Simsllskap            35.61   
36  Jesper Lvgren  1999  Simklubben Gtene            38.31   
37  Erik Ahlstrand  1999  Gteborg Sim            39.46   
38  Hugo Bergman  1999  S77 Stenungsund            39.79   
39  Rickard Pettersson  1998  S77 Stenungsund            40.73   
40  Simon Schariot  1998  Simklubben S 02            40.82   
Jakob Persson  1999  Varberg Sim            DNS   
Oscar Tollefsrud Rypestl  1998  Lambertseter Svmmeklubb            DNS   
William Brink  1998  Jnkpings Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  09:38 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  09:46   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 5, 200m Frisim Damer B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Johansson  1998  Simklubben S 02    30.45  1:04.15  1:38.87    2:13.02   
Angelica Stark  1999  Jnkpings Simsllskap    30.46  1:04.56  1:39.55    2:14.26   
Malin Jonsson  1998  Jnkpings Simsllskap    31.65  1:06.46  1:43.43    2:19.51   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim    32.53  1:08.13  1:44.31    2:19.90   
Klara Leijon  1999  Alvesta Simsllskap    32.57  1:08.00  1:44.14    2:21.00   
Matilda Pettersson  1999  Varberg Sim    33.34  1:09.10  1:45.42    2:21.47   
Julia strand  1999  Alvesta Simsllskap    33.21  1:09.33  1:46.62    2:22.95   
Matilda Larm  1999  Simklubben Gtene    32.16  1:08.28  1:46.16    2:23.17   
Isabella Brogren  1999  Kunglvs Simsllskap    32.05  1:08.52  1:46.48    2:23.84   
10  Josefine Plsson  1999  Simklubben Laxen    32.54  1:08.64  1:45.36    2:24.06   
11  Lovisa Faarinen  1999  Trollhttans Simsllskap    32.99  1:09.69  1:47.44    2:24.73   
12  Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim    32.19  1:08.58  1:46.71    2:24.89   
13  Sandra Lange  1999  Alvesta Simsllskap    33.00  1:10.27  1:49.09    2:27.79   
14  Wilma Rnnng  1998  Vrnamo Simsllskap    32.64  1:09.86  1:49.78    2:28.45   
15  Stina Bengtsson  1998  Alvesta Simsllskap    34.30  1:11.53  1:51.04    2:29.71   
Frida Berglund  1999  Ronneby Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  09:46 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  09:55   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 6, 50m Fjrilsim Herrar D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Vrnamo Simsllskap            31.26   
Fritjof Bjerner  2002  Lambertseter Svmmeklubb            31.64   
Jonas Milian Hestad Solberg  2003  Brumsvmmerne            33.17   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            34.68   
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim            35.39   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            35.45   
Noah Emanuelsson  2003  Alingss SLS            35.91   
Eskil Hansson  2003  Kunglvs Simsllskap            37.18   
Benjamin Hajdarpasic  2002  Lambertseter Svmmeklubb            37.66   
10  Erik Lfsved  2002  Hvetlanda Simsllskap            37.71   
11  Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            38.64   
12  Henrik Christopher Norheim  2003  Brumsvmmerne            39.89   
13  Elias Nordeng Refstie  2002  Brumsvmmerne            40.53   
14  Marcus Nordberg  2002  Gteborg Sim            40.67   
15  Fredrik Brjesson  2002  Uddevalla Sim            41.51   
16  Philip Zasowski  2002  Gteborg Sim            41.65   
17  Klas Sandgren  2002  Simklubben Elfsborg            41.99   
18  Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb            42.17   
19  Pontus Andersson  2002  Ronneby Simsllskap            42.76   
20  Ask Rootwelt Revheim  2002  Lambertseter Svmmeklubb            43.11   
21  David Polyushkin  2002  Falkenbergs Simklubb            43.14   
22  Felix W.persson  2003  Skene Sim- och Idrottssllskap            43.76   
23  Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            44.10   
24  Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            44.37   
25  Erik Klasson  2003  Simklubben 1970            44.51   
26  Alex Tudt  2002  Varberg Sim            44.80   
27  Kevin Sderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            44.87   
28  Villiam Creutz  2002  Simklubben Vnersborg            44.89   
29  Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02            45.03   
30  Sebastian Johansson  2002  Simklubben 1970            45.34   
31  Sammi Nielsen  2003  Varberg Sim            45.80   
32  Loke Egnell  2003  Gteborg Sim            45.92   
33  Anton Bckman  2003  Vrnamo Simsllskap            46.32   
34  Viking Josefson  2002  Varberg Sim            47.75   
35  Oskar Ljungqvist  2002  Gteborg Sim            48.06   
36  Pelle Huldn  2002  Varberg Sim            48.25   
37  Erik Wiloboken  2002  lmhults Simsllskap            51.58   
38  Gustav hman  2005  Gteborg Sim            55.78   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vnersborg            DNS   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsllskap            DNS   
Hugo Ringblom  2004  Vrnamo Simsllskap            DNS   
Leo Hovbrandt  2003  Gteborg Sim            DNF   
Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
Lorand Vari  2002  Gteborg Sim            DSQ   
Pooya Manchuri-Rad  2002  Gteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  09:55 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  10:03   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Damer D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ella Simander  2002  Ronneby Simsllskap    31.93  1:06.65  1:43.14    2:18.82   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim    32.17  1:07.66  1:44.23    2:20.78   
Saga Bodsj  2002  Vxj Simsllskap    32.90  1:08.98  1:45.61    2:22.08   
Natalie Noreblad  2002  Vxj Simsllskap    32.92  1:09.52  1:47.67    2:24.37   
Clara rnhem  2002  Vxj Simsllskap    33.41  1:10.26  1:48.75    2:25.41   
Vilde Skaug  2002  Brumsvmmerne    33.00  1:11.13  1:50.10    2:27.84   
Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg    33.10  1:10.61  1:50.71    2:29.32   
Thea Carlsson  2002  Varberg Sim    35.06  1:14.06  1:54.43    2:32.45   
Oliwia Wierzbowska  2003  Simklubben S 02    34.98  1:14.78  1:55.53    2:32.91   
10  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsllskap    34.69  1:14.34  1:54.62    2:33.46   
11  Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim    34.40  1:14.24  1:55.17    2:33.97   
12  Lovisa Svensson  2002  Vrnamo Simsllskap    34.98  1:15.07  1:55.74    2:34.13   
13  Linnea Edgren  2002  Gteborg Sim    34.65  1:14.63  1:55.89    2:34.93   
14  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    36.70  1:16.03  1:56.82    2:36.66   
15  Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg    36.26  1:16.59  1:57.47    2:37.47   
16  Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim    36.11  1:17.47  2:01.56    2:45.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  10:03 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  10:15   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 8, 50m Fjrilsim Herrar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Leo Vartoomian  2000  Simklubben S 02            28.24   
Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsllskap            28.32   
Alex Phu  2000  Gteborg Sim            28.76   
Henrik B Arnestad  2000  Lambertseter Svmmeklubb            29.49   
Albin Edvardsson  2000  Alingss SLS            29.52   
Jonathan Myrlander  2000  Nssj SLS            30.22   
Henrik Veiberg  2001  Lambertseter Svmmeklubb            30.25   
Anders Norheim  2000  Brumsvmmerne            30.33   
Nicholas Lia  2001  Brumsvmmerne            30.46   
10  Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen            30.63   
11  Robin Pettersson  2000  Vrnamo Simsllskap            30.70   
12  Nicolas Sderberg  2001  Gteborg Sim            30.80   
13  David Wollersj  2000  Alingss SLS            31.13   
14  Alexander Assor  2000  Simklubben Vnersborg            31.19   
15  Mirza Dzafic  2000  Vxj Simsllskap            31.20   
16  Elias Hyvnen  2000  Alingss SLS            32.19   
17  Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund            32.21   
18  Karl Hallstrm  2000  Simklubben S 02            32.33   
19  Gustav Nislander  2001  Gteborg Sim            32.34   
20  Gustav Vallin  2001  Gteborg Sim            32.72   
21  Hans Gustafsson  2000  lmhults Simsllskap            32.85   
22  Axel Gustavsson  2000  Simklubben Gtene            32.95   
23  Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim            32.99   
24  Martin Aasheim  2000  Lambertseter Svmmeklubb            33.08   
25  Max Strm  2000  Uddevalla Sim            33.10   
26  Balint Kis  2001  Trollhttans Simsllskap            33.76   
27  Sebastian Brulls  2001  Kunglvs Simsllskap            33.83   
28  Mathias Gundersen  2000  Brumsvmmerne            33.96   
29  Robin Vondrak  2001  Gteborg Sim            34.09   
30  Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen            34.19   
31  Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg            34.22   
31  Ivan Diep  2001  Simklubben S 02            34.22   
33  David Engstrm  2001  Simklubben Elfsborg            34.24   
34  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim            34.71   
35  Jacob Werner  2000  Karlskrona Simsllskap            34.73   
36  Nam Do  2001  Simklubben Laxen            34.76   
37  Gustav Widerstrm  2000  Ronneby Simsllskap            35.02   
38  Carl-Ruben Sjulander  2001  Simklubben S 02            35.34   
39  Agmund Riiser  2001  Brumsvmmerne            35.50   
40  Jonatan Rissen  2000  Brumsvmmerne            35.92   
41  Eric Jigrup  2000  Gteborg Sim            36.10   
42  Erik Josefson  2000  Varberg Sim            36.21   
43  Martin Ettberger  2001  Falkenbergs Simklubb            36.34   
44  Ludwig Bjrudd  2001  Simklubben Laxen            36.41   
45  Hampus Dahlgren  2001  Varberg Sim            36.59   
46  Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb            36.84   
47  Patrik Husepian  2001  Simklubben S 02            37.15   
48  Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim            37.34   
49  Markus Brjesson  2001  Uddevalla Sim            37.51   
50  Jasper Solberg  2001  Brumsvmmerne            37.57   
51  Mathias Johansson  2001  Kunglvs Simsllskap            38.26   
52  Erik Kromnow  2001  Karlskrona Simsllskap            38.42   
53  Max Svedberg  2001  Gteborg Sim            38.50   
54  Noah Gustafsson  2000  Kunglvs Simsllskap            39.31   
55  Aksel Dagberg  2000  Kunglvs Simsllskap            39.45   
56  Archie Gardiner  2000  Gteborg Sim            39.50   
57  Eliot Sjqvist  2000  Uddevalla Sim            39.73   
58  Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund            40.01   
59  Johan Nilsson  2001  lmhults Simsllskap            40.74   
60  Filip Brink  2001  Varberg Sim            40.90   
61  Oliver Torbjrnsson  2001  Simklubben Laxen            41.24   
62  Johan Olsson Fagerberg  2001  Gteborg Sim            43.34   
63  Hugo Kvarnstrm  2001  Gteborg Sim            43.94   
Jonathan Einarsson  2001  Varberg Sim            DNS   
Vincent Quach  2001  Lambertseter Svmmeklubb            DNS   
Ole Tallberg Bjrlykke  2001  Brumsvmmerne            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  10:15 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  10:23   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 9, 200m Frisim Damer C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andrea Holmboe  2000  Lambertseter Svmmeklubb    30.50  1:03.53  1:36.95    2:09.76   
Melina Holtan  2000  Lambertseter Svmmeklubb    32.28  1:07.11  1:41.47    2:15.25   
Maren Helene Rsholm  2001  Lambertseter Svmmeklubb    32.21  1:07.23  1:43.04    2:16.72   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim    32.16  1:07.58  1:43.03    2:18.29   
Olivia Dahlstrm  2001  Gteborg Sim    31.54  1:08.17  1:45.80    2:22.41   
Wilma Danlid  2000  Hvetlanda Simsllskap    32.41  1:09.26  1:47.19    2:24.89   
Ebba Bergstrm  2000  Vxj Simsllskap    33.35  1:10.12  1:47.92    2:25.07   
Annie Strmberg  2001  Uddevalla Sim    32.66  1:09.37  1:47.64    2:25.57   
Hedda Mrk  2001  Lambertseter Svmmeklubb    33.79  1:11.16  1:48.71    2:25.82   
10  Ebba Hultgren  2000  Varberg Sim    33.32  1:10.78  1:48.77    2:26.22   
11  Petronella Johansson  2000  Simklubben Laxen    32.70  1:09.99  1:48.65    2:26.41   
12  Erika kesson  2000  Ljungby Simsllskap    32.75  1:10.02  1:48.53    2:27.47   
13  Kajsa Svensson  2000  Trollhttans Simsllskap    32.76  1:10.41  1:49.37    2:28.63   
14  Alice Arberg  2000  Jnkpings Simsllskap    33.70  1:11.86  1:50.96    2:29.43   
15  Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsllskap    34.09  1:12.17  1:51.53    2:29.74   
16  Sofia Bekken  2001  Varberg Sim    34.56  1:12.64  1:52.00    2:30.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  10:23 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  10:44   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 10, 200m Brstsim Herrar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Bjrck-Teuscher  1993  Simklubben S 02    32.37  1:09.05  1:46.05    2:22.60   
Trond Vasslag  1994  Stavanger Svmme Club    30.38  1:05.79  1:43.39    2:22.68   
Tim Arnesen  1987  Bergens Svmme Club    32.80  1:09.77  1:47.43    2:25.26   
Thomas Brustveit  1993  Stavanger Svmme Club    32.61  1:09.28  1:47.19    2:26.58   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsllskap    33.48  1:11.13  1:48.98    2:27.61   
Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim    34.35  1:13.45  1:53.50    2:33.71   
Jakob Sundn  1995  Varberg Sim    35.14  1:13.66  1:54.23    2:34.86   
Tobias Josefsson  1997  Kunglvs Simsllskap    34.50  1:14.40  1:56.94    2:40.60   
Mathias Petrusson  1993  Kunglvs Simsllskap    35.80  1:16.72  1:59.01    2:41.03   
10  Samuel Anderzon  1996  Vxj Simsllskap    37.80  1:22.60  2:09.63    2:56.09   
11  Hampus Liv  1996  Hvetlanda Simsllskap    41.60  1:33.27  2:25.67    3:17.61   
12  Martin Malmberg  1996  Hvetlanda Simsllskap    44.05  1:37.36  2:36.32    3:35.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  10:44 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  10:54   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Linna Bielicz  1994  Gteborg Sim            29.74   
Louise Nslund  1997  Lidkpings Gymnastik o SS            30.97   
Ebba Stillman  1996  Jnkpings Simsllskap            31.08   
Ebba Hellstrm  1992  Simklubben S 02            31.53   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02            31.83   
Elin Kvarnemar  1995  Varberg Sim            32.24   
Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kunglvs Simsllskap            32.24   
Fanny Trollstad  1997  Vrnamo Simsllskap            32.36   
Christina Ekstedt  1996  Gteborg Sim            32.85   
10  Annie Myrlander  1995  Nssj SLS            33.03   
11  Ada Emilie Bekk Berggren  1996  Lambertseter Svmmeklubb            33.44   
12  Emma Johansson  1997  Jnkpings Simsllskap            33.79   
13  Linnea Kobel  1996  Varberg Sim            33.81   
14  Johanna Johnsson  1997  Vxj Simsllskap            34.07   
15  Pernilla Lindberg  1994  Gteborg Sim            34.31   
16  Johanna Andersson  1996  Simklubben S 02            34.40   
17  Matilda Kewenter  1997  Gteborg Sim            34.80   
18  Eirin Jakobsen Avlund  1995  Lambertseter Svmmeklubb            34.93   
19  Klara Bennehed  1997  Simklubben Vnersborg            35.63   
20  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02            35.92   
21  Jenny Karlsson  1995  Vxj Simsllskap            36.27   
22  Josefine Kjellander  1997  Gteborg Sim            36.59   
23  Alexandra Viksten  1996  Vxj Simsllskap            36.71   
24  Martine Kjos Brthen  1996  Lambertseter Svmmeklubb            36.97   
25  Mathilda Emilsson  1997  Vxj Simsllskap            37.04   
26  Jessica Wilson  1996  Vrnamo Simsllskap            37.06   
27  Marie Hkansson  1992  Trollhttans Simsllskap            37.64   
28  Kristin Paulsen Lindgrd  1997  Lambertseter Svmmeklubb            37.69   
29  Johanna Andr  1995  Trollhttans Simsllskap            38.03   
29  Matilda Wendt  1997  Simklubben S 02            38.03   
31  Nicolina Ebers  1993  Vxj Simsllskap            38.24   
32  Benedicte Balslev  1997  Varberg Sim            38.57   
33  Amanda Johansson  1997  Trollhttans Simsllskap            40.10   
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  10:54 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  11:01   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 12, 200m Brstsim Herrar B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Strm  1998  Karlskrona Simsllskap    34.91  1:14.99  1:56.45    2:38.81   
Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    35.70  1:17.07  1:59.44    2:42.21   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    36.70  1:18.96  2:01.86    2:42.70   
Oskar Lfsved  1999  Vxj Simsllskap    35.98  1:17.60  2:00.94    2:43.62   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    36.83  1:18.44  2:01.23    2:44.85   
Fredrik Hjalmarsson  1998  Karlskrona Simsllskap    36.70  1:19.52  2:02.91    2:46.24   
Philip Borgstrm Bishop  1999  Gteborg Sim    36.41  1:18.91  2:03.23    2:47.82   
Erik Brink  1999  Varberg Sim    37.64  1:20.66  2:04.17    2:48.12   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    38.58  1:24.49  2:11.15    2:56.35   
10  Ludwig Lorentzon  1999  Trollhttans Simsllskap    38.60  1:23.94  2:10.58    2:57.13   
11  Erik Halldin  1998  Vxj Simsllskap    39.88  1:26.08  2:13.09    2:59.95   
12  Martin Isaksson  1998  Kunglvs Simsllskap    38.93  1:25.73  2:13.61    3:01.69   
13  Simon Kivist  1998  Simklubben 1970    40.74  1:28.57  2:17.72    3:05.59   
14  Liam Hallin  1998  Simklubben 1970    39.68  1:27.81  2:17.63    3:07.51   
15  Viktor Creutz  1999  Simklubben Vnersborg    42.01  1:30.95  2:21.30    3:08.57   
16  Hugo Bergman  1999  S77 Stenungsund    42.58  1:35.87  2:23.96    3:12.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  11:01 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  12:44   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Emma Dimitriou Sagr  1999  Alingss SLS            31.88   
Agnes Ljunggren  1999  Hvetlanda Simsllskap            33.01   
Malin Homman  1999  Vxj Simsllskap            33.09   
Klara Leijon  1999  Alvesta Simsllskap            33.83   
Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsllskap            34.00   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            34.17   
Matilda Larm  1999  Simklubben Gtene            34.61   
Linna Gustafsson  1999  Varberg Sim            35.34   
Malin Jonsson  1998  Jnkpings Simsllskap            35.36   
10  Ebba Melin  1998  Hvetlanda Simsllskap            35.79   
11  Julia strand  1999  Alvesta Simsllskap            35.90   
12  Ebba Petersson  1998  Vxj Simsllskap            35.98   
13  Sandra Lange  1999  Alvesta Simsllskap            35.99   
14  Wilma Rnnng  1998  Vrnamo Simsllskap            36.03   
15  Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim            36.05   
16  Amalie Foosns  1999  Brumsvmmerne            36.14   
17  Carolina Borre  1999  Gteborg Sim            36.61   
18  Stina Bengtsson  1998  Alvesta Simsllskap            36.98   
19  Matilda Pettersson  1999  Varberg Sim            37.08   
20  Linnea Karlsson  1999  Falkenbergs Simklubb            37.51   
21  Nathalie Johansson  1999  Falkenbergs Simklubb            37.97   
21  Regina Borg Wermng  1999  Simklubben S 02            37.97   
23  Emma Andersson  1998  Ronneby Simsllskap            38.06   
24  Isabella Brogren  1999  Kunglvs Simsllskap            38.10   
25  Elin Steindl  1998  Hvetlanda Simsllskap            38.29   
26  Tilda Conradsson  1999  Varberg Sim            38.50   
27  Louise Jensen  1999  Kunglvs Simsllskap            38.82   
28  Liv Widqvist  1999  Vxj Simsllskap            38.98   
29  Lina Nilsson  1998  lmhults Simsllskap            39.20   
30  Annie Johansson  1998  Hvetlanda Simsllskap            39.29   
31  Nora Berglin  1998  Gteborg Sim            39.69   
32  Elin Wendt  1999  Simklubben S 02            40.34   
33  Ellen Lindholm  1999  lmhults Simsllskap            40.48   
34  Julia Andersson Hult  1998  Simklubben Gtene            40.51   
35  Jelka Feldhusen  1998  Falkenbergs Simklubb            40.86   
36  Anna Shafie  1999  Simklubben S 02            41.60   
37  Elin Andersson  1999  Simklubben Gtene            42.47   
38  Rianne Dreves  1998  Hvetlanda Simsllskap            42.76   
39  Ellen Ronnebring  1999  Vxj Simsllskap            43.86   
Frida Berglund  1999  Ronneby Simsllskap            DNS   
Yara Waked  1998  Karlskrona Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  12:44 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  11:21   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 14, 200m Brstsim Herrar D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fritjof Bjerner  2002  Lambertseter Svmmeklubb    36.54  1:19.33  2:03.57    2:45.76   
Erik Stensson  2002  Vrnamo Simsllskap    37.74  1:21.12  2:04.77    2:49.02   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    42.07  1:30.39  2:20.38    3:08.65   
Jonas Milian Hestad Solberg  2003  Brumsvmmerne    42.72  1:30.94  2:20.37    3:09.53   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    43.09  1:32.42  2:21.36    3:10.86   
Benjamin Hajdarpasic  2002  Lambertseter Svmmeklubb    43.80  1:33.79  2:25.50    3:16.51   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    43.95  1:35.62  2:28.19    3:18.60   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    46.07  1:37.21  2:27.90    3:18.93   
Felix W.persson  2003  Skene Sim- och Idrottssllskap    46.44  1:38.86  2:31.46    3:23.53   
10  David Polyushkin  2002  Falkenbergs Simklubb    45.71  1:38.35  2:31.99    3:25.00   
11  Viking Josefson  2002  Varberg Sim    46.08  1:38.85  2:32.86    3:26.04   
12  Marcus Nordberg  2002  Gteborg Sim    47.46  1:43.50  2:38.95    3:30.50   
13  Pelle Huldn  2002  Varberg Sim    48.92  1:43.48  2:39.63    3:30.74   
14  Klas Sandgren  2002  Simklubben Elfsborg    48.80  1:44.30  2:38.94    3:31.09   
15  Villiam Creutz  2002  Simklubben Vnersborg    45.41  1:40.72  2:39.59    3:35.87   
16  Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsllskap    48.30  1:44.21  2:44.04    3:43.69   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  11:21 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  11:39   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg            33.37   
Vilde Skaug  2002  Brumsvmmerne            33.81   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            34.14   
Natalie Noreblad  2002  Vxj Simsllskap            34.80   
Saga Bodsj  2002  Vxj Simsllskap            35.27   
Elise Christine Romundset  2002  Lambertseter Svmmeklubb            35.37   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund            35.40   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsllskap            36.52   
Oliwia Wierzbowska  2003  Simklubben S 02            36.58   
10  Clara rnhem  2002  Vxj Simsllskap            36.81   
11  Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsllskap            37.25   
12  Hannah Hemberg  2002  Gteborg Sim            37.51   
13  Jazmina Hedqvist  2002  Hvetlanda Simsllskap            37.81   
14  Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund            37.93   
15  Nora Lidbom  2002  Skene Sim- och Idrottssllskap            38.07   
16  Lovisa Svensson  2002  Vrnamo Simsllskap            38.35   
17  Wilma Johansson  2002  Gteborg Sim            38.41   
18  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsllskap            38.77   
19  Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim            38.99   
20  Emma Abrahamsson  2003  Simklubben S 02            39.04   
20  Linnea Edgren  2002  Gteborg Sim            39.04   
22  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            39.09   
23  Tia Sauthon  2003  Brumsvmmerne            39.21   
24  Selma Avdic  2003  Simklubben S 02            39.30   
25  Ellinor Olesen  2002  Gteborg Sim            39.40   
26  Thea Carlsson  2002  Varberg Sim            39.49   
27  Alva Steindl  2002  Hvetlanda Simsllskap            39.54   
28  Natalia Mohammadi  2002  Gteborg Sim            39.98   
29  Ella Simonsson  2002  Gteborg Sim            40.01   
29  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund            40.01   
31  Nellie Myrlander  2003  Nssj SLS            40.25   
32  Ebba Holmdahl  2003  Gteborg Sim            40.42   
33  Lisa Holberg  2002  Brumsvmmerne            40.46   
34  Emelie Apelryd  2002  Uddevalla Sim            40.47   
35  Linnea Inghammar  2002  Gteborg Sim            40.55   
36  Ella Kristine Weum Johannessen  2002  Brumsvmmerne            40.61   
37  Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg            41.15   
38  Hanna Mirkhan  2003  Vrnamo Simsllskap            41.21   
39  Lina Gustafsson  2003  Kunglvs Simsllskap            41.28   
40  Lisa Flaa  2002  Nssj SLS            41.33   
41  Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim            41.50   
42  Hanna Lindstrm  2002  Kunglvs Simsllskap            41.53   
42  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim            41.53   
44  Madison Lind  2004  Simklubben S 02            41.55   
45  Paulina Vondrak  2002  Gteborg Sim            41.69   
46  Nanna Sandgren  2003  Varberg Sim            41.76   
47  Emilia Esborn  2003  Alingss SLS            41.86   
47  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970            41.86   
49  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            41.94   
49  Nellie Tjernstrm  2003  Kunglvs Simsllskap            41.94   
51  Thea Jansson  2003  Nssj SLS            42.01   
52  Fannie Gronowitz  2003  Gteborg Sim            42.08   
53  Signe Kberg  2002  Simklubben S 02            42.58   
54  Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim            42.62   
55  Mathilda Brink  2002  Gteborg Sim            42.72   
56  Lina Exerman  2002  lmhults Simsllskap            42.84   
57  Rut Wingstrand  2002  Gteborg Sim            43.04   
58  Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            43.07   
59  Hedda Rrnes Bakke  2002  Brumsvmmerne            43.11   
60  Isabella Tudt  2002  Varberg Sim            43.28   
61  Ebba Wahlberg  2002  Simklubben Elfsborg            43.30   
62  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim            43.38   
63  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb            43.46   
64  Sofia hman  2003  Gteborg Sim            43.53   
65  Lowa Appelberg  2003  Nssj SLS            43.94   
66  Felicia Nyberg  2004  Vrnamo Simsllskap            44.04   
67  Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02            44.31   
68  Tilde Nordstrm  2004  Uddevalla Sim            44.68   
69  Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            44.73   
70  Alva Haraldsson  2002  Hvetlanda Simsllskap            45.20   
71  Linn Benjamin  2002  Simklubben S 02            45.23   
72  Felicia Rundstrm  2002  Gteborg Sim            45.46   
73  Johanna Edgren  2004  Gteborg Sim            45.49   
74  Jessica Linder  2004  Gteborg Sim            45.80   
75  Clara Ekenberg  2003  Simklubben S 02            45.83   
76  Leia Wolcher  2003  Simklubben S 02            45.93   
77  Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            46.01   
78  Nora Dahl Elde  2002  Brumsvmmerne            46.02   
79  Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            46.07   
80  Elin Swrd  2002  Gteborg Sim            46.12   
81  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02            46.15   
82  Una Borchgrevin  2003  Brumsvmmerne            46.26   
83  Rebecca Vondrak  2002  Gteborg Sim            46.29   
84  Marie Qvigstad Eek  2003  Brumsvmmerne            46.48   
85  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            46.75   
86  Ida Norlander  2003  Gteborg Sim            46.92   
87  Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsllskap            47.07   
88  Viola Berlin  2002  Gteborg Sim            48.15   
89  Stella Bauer  2004  Gteborg Sim            48.23   
90  Josefine Larsson  2004  Gteborg Sim            48.51   
91  Ella Fast  2003  Simklubben S 02            49.13   
92  Isabelle Persson  2004  Gteborg Sim            49.53   
93  Agnes Holmblad  2006  Gteborg Sim            49.55   
94  Anna Jansson  2003  Varberg Sim            51.74   
95  Tilda Hilbert  2004  Gteborg Sim            53.19   
Kajsa-Sara Forssell  2002  Gteborg Sim            DNS   
Stella Warborn  2003  Varberg Sim            DNS   
Bridget Santacroce  2003  Brumsvmmerne            DSQ   
Ellie Geigel  2003  Varberg Sim            DSQ   
Frida Skring  2002  Gteborg Sim            DSQ   
Meia Kivist  2003  Simklubben 1970            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  11:39 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  11:48   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 16, 200m Brstsim Herrar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen    34.57  1:14.46  1:56.41    2:38.73   
Martin Aasheim  2000  Lambertseter Svmmeklubb    36.47  1:16.93  1:58.25    2:39.65   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim    36.93  1:18.55  2:00.57    2:42.20   
Robin Vondrak  2001  Gteborg Sim    37.19  1:20.17  2:04.49    2:48.56   
Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim    37.37  1:21.06  2:06.09    2:50.65   
Robin Pettersson  2000  Vrnamo Simsllskap    36.64  1:20.94  2:05.70    2:50.73   
Nicholas Lia  2001  Brumsvmmerne    37.64  1:21.37  2:06.53    2:51.24   
Hampus Dahlgren  2001  Varberg Sim    38.18  1:21.91  2:07.05    2:51.77   
Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    37.13  1:20.34  2:06.32    2:51.97   
10  Mathias Gundersen  2000  Brumsvmmerne    38.97  1:23.60  2:10.08    2:56.07   
11  Alexander Assor  2000  Simklubben Vnersborg    39.29  1:24.24  2:09.78    2:56.12   
12  Nicolas Sderberg  2001  Gteborg Sim    38.65  1:23.43  2:10.10    2:56.14   
13  Anders Norheim  2000  Brumsvmmerne    38.34  1:24.03  2:10.95    2:57.97   
14  Axel Gustavsson  2000  Simklubben Gtene    40.79  1:27.30  2:14.76    3:01.02   
15  Aksel Dagberg  2000  Kunglvs Simsllskap    42.17  1:30.17  2:19.59    3:07.67   
Gustav Widerstrm  2000  Ronneby Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  11:48 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  12:06   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Andrea Holmboe  2000  Lambertseter Svmmeklubb            30.84   
Melina Holtan  2000  Lambertseter Svmmeklubb            31.76   
Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02            32.48   
Klara Tistrand  2001  Alingss SLS            32.49   
Erika kesson  2000  Ljungby Simsllskap            32.93   
Therese Carlsson  2000  Kunglvs Simsllskap            33.74   
Wilma Danlid  2000  Hvetlanda Simsllskap            33.80   
Alice Gtestam  2001  Kunglvs Simsllskap            34.25   
Maren Helene Rsholm  2001  Lambertseter Svmmeklubb            34.47   
10  Sofia Bekken  2001  Varberg Sim            34.52   
11  Elsa Sellmo  2000  Hvetlanda Simsllskap            34.70   
12  Sara Westholm  2001  Varberg Sim            34.74   
13  Nellie Andersson  2000  Simklubben 1970            34.89   
14  Olivia Dahlstrm  2001  Gteborg Sim            34.92   
15  Hedda Mrk  2001  Lambertseter Svmmeklubb            35.20   
16  Janka Dek  2000  Simklubben Elfsborg            35.26   
17  Andrea Arstad Helmersen  2001  Lambertseter Svmmeklubb            35.43   
18  Julia Karamovic  2001  Simklubben Elfsborg            35.64   
19  Ylva Hoffart  2001  Brumsvmmerne            35.69   
20  Rebekka Valvik Christiansen  2001  Lambertseter Svmmeklubb            35.72   
21  Sara Leite  2001  Lambertseter Svmmeklubb            35.74   
22  Ebba Hultgren  2000  Varberg Sim            35.78   
23  Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsllskap            35.80   
24  Annie Strmberg  2001  Uddevalla Sim            36.07   
25  Dagmar Cuperus  2001  Uddevalla Sim            36.10   
26  Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsllskap            36.27   
27  Matilda Stenberg  2001  Simklubben 1970            36.38   
28  Amanda Johansson  2000  Gteborg Sim            36.45   
29  Mina Skredderberget  2000  Lambertseter Svmmeklubb            36.54   
30  Sabina Kurtovic  2000  Simklubben Elfsborg            37.10   
31  Caroline Bjerkass  2001  Brumsvmmerne            37.15   
32  Cora Linn Hopp Auganes  2001  Lambertseter Svmmeklubb            37.24   
33  Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            37.33   
34  Alice Arberg  2000  Jnkpings Simsllskap            37.40   
35  Johanna de Jonge  2001  Gteborg Sim            37.62   
36  Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund            37.66   
37  Karin Syversveen Lie  2001  Brumsvmmerne            38.07   
38  Felicia Eriksson  2000  Gteborg Sim            38.12   
39  Malin Kaldrup  2000  Simklubben S 02            38.19   
40  Melina Robertson  2001  Trollhttans Simsllskap            38.26   
41  Lisa Kovanen Trangmyr  2000  Lambertseter Svmmeklubb            38.37   
42  Nathalie Grahn  2000  Simklubben Laxen            38.44   
43  Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim            38.47   
44  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            38.52   
45  Clara Balslev  2001  Varberg Sim            38.55   
46  Stine Red  2001  Brumsvmmerne            38.80   
47  Molly Bengtsson  2001  Varberg Sim            38.86   
48  Tova Olausson  2000  Simklubben 1970            38.88   
49  Eva Kummen  2001  Lambertseter Svmmeklubb            38.94   
50  Tilde Persson  2001  Gteborg Sim            38.95   
51  Lotta Rubensson  2001  Simklubben 1970            39.00   
52  Maja Hedstrm  2001  Varberg Sim            39.02   
53  Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg            39.03   
54  Ebba Bergstrm  2000  Vxj Simsllskap            39.10   
55  Nora Moen Burmester  2001  Brumsvmmerne            39.17   
56  Lena Shafie  2001  Simklubben S 02            39.44   
57  Astrid Hillesy  2001  Brumsvmmerne            39.46   
58  Vanja Alm  2000  Gteborg Sim            39.65   
59  Tove Olsson Brandtvik  2000  Gteborg Sim            39.68   
60  Sanna Gildert  2000  Hvetlanda Simsllskap            39.70   
61  Astrid Wadahl  2001  Lambertseter Svmmeklubb            39.90   
62  Torun Sandn  2001  Gteborg Sim            39.92   
63  Oceane Consil  2000  Gteborg Sim            40.11   
64  Alma Johansson  2001  Simklubben Elfsborg            40.13   
65  Adna Drincic  2001  Alvesta Simsllskap            40.24   
66  Erika Grneberger  2001  Simklubben Laxen            40.35   
67  Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            40.42   
68  Julia Henrysson  2000  Hvetlanda Simsllskap            40.56   
69  Therese Plsson  2001  Simklubben Laxen            40.59   
70  Amitis Yaghobi  2000  Gteborg Sim            40.81   
71  Yulia Smirnova  2001  Falkenbergs Simklubb            41.52   
72  Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim            41.67   
73  Maja Gustavsson  2001  Uddevalla Sim            41.75   
74  Annie Bennesved  2001  Hvetlanda Simsllskap            41.80   
75  Megane Consil  2001  Gteborg Sim            41.94   
76  Elsa Rehn  2000  Falkenbergs Simklubb            41.97   
76  Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            41.97   
78  Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            42.27   
78  Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim            42.27   
80  Emma Mickelsson  2001  Gteborg Sim            42.58   
81  Tindra Ejdestig  2001  Gteborg Sim            43.22   
82  Linna Ahlmark  2000  S77 Stenungsund            43.42   
83  Alva Knutsen-Rohman  2000  Simklubben S 02            43.88   
84  Elina Ryding  2000  S77 Stenungsund            44.29   
85  Sadaf Paktinat  2001  Simklubben S 02            44.52   
86  Anna Lipatnikova  2000  Simklubben S 02            44.84   
87  Emma Svensson  2001  S77 Stenungsund            45.57   
88  Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            45.71   
89  Elin Jansson  2001  Gteborg Sim            47.25   
90  Erika Lindblom  2001  Gteborg Sim            47.62   
91  Emma Wennberg  2001  Gteborg Sim            48.16   
92  Elin Andrn  2001  Gteborg Sim            49.84   
93  Amanda kerblom  2000  Hvetlanda Simsllskap            53.01   
94  Amanda Medin  2001  Gteborg Sim            54.30   
Julia Axll  2001  Freningen Ale Simmarna            DSQ   
Kajsa Svensson  2000  Trollhttans Simsllskap            DSQ   
Linnea Carlsson  2001  Freningen Ale Simmarna            DSQ   
Negin Hashmati  2000  Simklubben S 02            DSQ   
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  12:06 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  15:11   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 18, 4x100m ind. me Herrar A-B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
Kunglv Herrar Lag 1  Kunglvs Simsllskap            4:09.03   
  Daniel Andersson  1997      30.69  1:04.53      1:04.53   
  Mathias Petrusson  1993      28.88  1:02.91      2:07.44   
  Sebastian Pettersson  1994      26.56  1:00.41      3:07.85   
  Johan Hildesson  1992      27.42  1:01.18      4:09.03   
                     
S02 Herrar  Simklubben S 02            4:11.41   
  Elias Gausel  1996      28.21  1:01.44      1:01.44   
  Johannes Skld  1996      27.73  1:00.45      2:01.89   
  Anton Bjrck-Teuscher  1993      28.43  1:00.21      3:02.10   
  Leo Vartoomian  2000      31.09  1:09.31      4:11.41   
                     
SK Laxen Herrar  Simklubben Laxen            4:11.73   
  Robin Sandgren  1997      28.58  1:02.90      1:02.90   
  Timmie Rydberg  1996      28.89  1:03.66      2:06.56   
  Max Ackerman  1995      29.26  1:04.26      3:10.82   
  David Schn Svensson  1993      27.92  1:00.91      4:11.73   
                     
Gteborg Herrar 1  Gteborg Sim            4:18.05   
  Alexander Triantafillou  1997      28.33  1:02.26      1:02.26   
  Johan Ekstedt  1993      28.48  1:03.20      2:05.46   
  Eric Gustafsson  1997      29.12  1:05.45      3:10.91   
  Philip Borgstrm Bishop  1999      30.85  1:07.14      4:18.05   
                     
Uddevalla Herrar 1  Uddevalla Sim            4:24.51   
  Simon Bodestig  1996      29.97  1:06.20      1:06.20   
  Victor Engqvist  1997      30.05  1:06.39      2:12.59   
  Navid Fageeh  1997      31.40  1:06.26      3:18.85   
  Daniel Brjesson  1999      29.35  1:05.66      4:24.51   
                     
Elfsborg Herrar [1915]  Simklubben Elfsborg            4:27.18   
  Viktor Johansson  1999      31.95  1:08.06      1:08.06   
  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996      31.34  1:05.63      2:13.69   
  Anton Lornell  1998      29.93  1:05.33      3:19.02   
  Anes Cavka  1999      29.79  1:08.16      4:27.18   
                     
Kunglv Herrar Lag 2  Kunglvs Simsllskap            4:39.98   
  Tobias Josefsson  1997      30.97  1:07.34      1:07.34   
  Sebastian Brulls  2001      33.73  1:15.83      2:23.17   
  Martin Isaksson  1998      32.84  1:10.76      3:33.93   
  Fredrik Emanuelsson  1999      30.35  1:06.05      4:39.98   
                     
Karlskrona  Karlskrona Simsllskap            4:40.00   
  Andreas Hjalmarsson  1994      27.56  1:01.10      1:01.10   
  Fredrik Hjalmarsson  1998      31.84  1:08.56      2:09.66   
  Alexander Strm  1998      32.52  1:10.21      3:19.87   
  Jacob Werner  2000      36.80  1:20.13      4:40.00   
                     
Uddevalla Herrar 2  Uddevalla Sim            4:41.34   
  Rick Cuperus  1999      32.12  1:09.86      1:09.86   
  Martin Andersson  1998      32.64  1:12.68      2:22.54   
  Viggo Koch  1997      31.61  1:07.41      3:29.95   
  Albin Robertsson  1998      33.78  1:11.39      4:41.34   
                     
10  Vxj SS Herrar 2  Vxj Simsllskap            4:48.50   
  Samuel Anderzon  1996      32.52  1:10.74      1:10.74   
  Johan Bergwall  1999      31.02  1:10.73      2:21.47   
  Erik Halldin  1998      33.73  1:13.38      3:34.85   
  Mirza Dzafic  2000      33.41  1:13.65      4:48.50   
                     
11  Falkenberg Herrar [1998]  1999  Falkenbergs Simklubb            5:22.20   
  Dennis Andersson  2001      37.49  1:22.29      1:22.29   
  Martin Ettberger  2001      37.54  1:20.84      2:43.13   
  Carl Storberg  2002      42.24  2:00.64      4:43.77   
  Johannes Andersson  1999      38.43  38.43      5:22.20   
                     
12  Kunglv Herrar Lag 3  Kunglvs Simsllskap            5:24.48   
  Benjamin Gabrielsson  1999      34.04  1:15.03      1:15.03   
  Mathias Johansson  2001      38.03  1:21.38      2:36.41   
  Noah Gustafsson  2000      39.80  1:24.25      4:00.66   
  Aksel Dagberg  2000      40.56  1:23.82      5:24.48   
                     
13  lmhult Herrar  1999  lmhults Simsllskap            5:35.47   
  Hans Gustafsson  2000      33.95  1:15.41      1:15.41   
  Johan Wiloboken  1999      36.06  1:18.54      2:33.95   
  Johan Nilsson  2001      40.02  1:23.98      3:57.93   
  Erik Wiloboken  2002      46.82  1:37.54      5:35.47   
                     
Stavanger Sc G1 Jr.  Stavanger Svmme Club            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Lambertseter Herrer  Lambertseter Svmmeklubb            DSQ   
                     
Vxj SS Herrar 1  Vxj Simsllskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  15:11 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  15:27   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 19, 4x100m ind. me Damer A-B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
Gteborg Damer  Gteborg Sim            4:30.33   
  Inez Kristensson  1997      30.42  1:06.87      1:06.87   
  Linna Bielicz  1994      29.24  1:04.48      2:11.35   
  Christina Ekstedt  1996      31.17  1:09.67      3:21.02   
  Viktoria Reinhold  1996      32.74  1:09.31      4:30.33   
                     
S02 Damer  Simklubben S 02            4:35.29   
  Johanna Andersson  1996      31.89  1:09.25      1:09.25   
  Ebba Hellstrm  1992      31.23  1:07.87      2:17.12   
  Julia Bellvik  1996      32.28  1:09.05      3:26.17   
  Elsa Johansson  1998      31.77  1:09.12      4:35.29   
                     
Vxj SS Damer 1  Vxj Simsllskap            4:55.27   
  Johanna Johnsson  1997      33.32  1:10.41      1:10.41   
  Jenny Karlsson  1995      33.72  1:16.32      2:26.73   
  Malin Homman  1999      31.87  1:10.99      3:37.72   
  Mathilda Emilsson  1997      35.33  1:17.55      4:55.27   
                     
Gteborg Damer 2  Gteborg Sim            5:01.28   
  Matilda Kewenter  1997      33.61  1:13.95      1:13.95   
  Pernilla Lindberg  1994      33.24  1:12.30      2:26.25   
  Vanessa Phu  1998      20.78  1:15.29      3:41.54   
  Nora Berglin  1998      36.97  1:19.74      5:01.28   
                     
Uddevalla Damer 1  Uddevalla Sim            5:01.32   
  Fanny Aronsson  2000      35.57  1:15.65      1:15.65   
  Elin Gustafson  1999      34.18  1:13.47      2:29.12   
  Linnea Persson  2002      34.06  1:15.26      3:44.38   
  Thilda Larsson  1999      34.26  1:16.94      5:01.32   
                     
Lambertseter Damer  Lambertseter Svmmeklubb            5:02.35   
  Eirin Jakobsen Avlund  1995      33.34  1:12.81      1:12.81   
  Kristin Paulsen Lindgrd  1997      36.36  1:17.89      2:30.70   
  Ada Emilie Bekk Berggren  1996      33.20  1:16.34      3:47.04   
  Martine Kjos Brthen  1996      35.07  1:15.31      5:02.35   
                     
Karlskrona  Karlskrona Simsllskap            5:09.10   
  Sanna Westerberg  1998      33.89  1:19.21      1:19.21   
  Lina Petersson  1986      32.10  1:11.23      2:30.44   
  Disa Gladher  2002      37.44  1:19.94      3:50.38   
  Yara Waked  1998      35.85  1:18.72      5:09.10   
                     
Vxj SS Damer 2  Vxj Simsllskap            5:17.26   
  Ebba Petersson  1998      34.64  1:15.72      1:15.72   
  Tove Mller  1994      37.32  1:19.61      2:35.33   
  Alexandra Viksten  1996      35.85  1:22.20      3:57.53   
  Liv Widqvist  1999      37.04  1:19.73      5:17.26   
                     
Hvetlanda Damer [1998]  1998  Hvetlanda Simsllskap            5:20.15   
  Annie Johansson  1998      37.54  1:23.73      1:23.73   
  Ebba Melin  1998      36.39  1:18.25      2:41.98   
  Agnes Ljunggren  1999      33.80  1:17.10      3:59.08   
  Elin Steindl  1998      36.45  1:21.07      5:20.15   
                     
10  Trollhttan Tjejer Lag1  Trollhttans Simsllskap            5:24.89   
  Johanna Andr  1995      35.30  1:17.73      1:17.73   
  Amanda Johansson  1997      37.52  1:19.42      2:37.15   
  Lovisa Faarinen  1999      40.35  1:24.45      4:01.60   
  Marie Hkansson  1992      38.44  1:23.29      5:24.89   
                     
11  Falkenberg Damer [1998]  1998  Falkenbergs Simklubb            5:30.49   
  Nathalie Johansson  1999      38.22  1:23.45      1:23.45   
  Jouline Svensson  1999      39.77  1:26.10      2:49.55   
  Jelka Feldhusen  1998      37.97  1:21.43      4:10.98   
  Linnea Karlsson  1999      35.14  1:19.51      5:30.49   
                     
12  Uddevalla Damer 2  Uddevalla Sim            5:34.92   
  Annie Strmberg  2001      35.70  1:20.24      1:20.24   
  Lovisa Alsop  2001      40.49  1:23.70      2:43.94   
  Maja Gustavsson  2001      39.92  1:26.57      4:10.51   
  Tea Wilenius  2002      41.20  1:24.41      5:34.92   
                     
13  lmhult Damer  1999  lmhults Simsllskap            6:11.64   
  Ellen Lindholm  1999      40.64  1:28.86      1:28.86   
  Lina Exerman  2002      41.10  1:30.09      2:58.95   
  Anna Nilsson  2003      48.39  1:42.86      4:41.81   
  Lina Nilsson  1998      39.53  1:29.83      6:11.64   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  15:27 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  15:40   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Vrnamo Simsllskap            32.77   
Jonas Milian Hestad Solberg  2003  Brumsvmmerne            32.92   
Fritjof Bjerner  2002  Lambertseter Svmmeklubb            33.03   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            35.77   
Sebastian Johansson  2002  Simklubben 1970            37.12   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            37.28   
Philip Zasowski  2002  Gteborg Sim            37.33   
Noah Emanuelsson  2003  Alingss SLS            38.22   
Fredrik Brjesson  2002  Uddevalla Sim            38.83   
10  Elias Nordeng Refstie  2002  Brumsvmmerne            38.92   
11  Benjamin Hajdarpasic  2002  Lambertseter Svmmeklubb            39.63   
12  Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            39.72   
13  Anton Bckman  2003  Vrnamo Simsllskap            40.05   
14  Hugo Ringblom  2004  Vrnamo Simsllskap            40.16   
15  Erik Lfsved  2002  Hvetlanda Simsllskap            40.29   
16  Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02            40.55   
17  Eskil Hansson  2003  Kunglvs Simsllskap            40.56   
18  Sammi Nielsen  2003  Varberg Sim            40.57   
19  Kevin Shen  2003  Simklubben S 02            40.73   
20  Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb            41.91   
21  Ask Rootwelt Revheim  2002  Lambertseter Svmmeklubb            41.99   
22  Henrik Christopher Norheim  2003  Brumsvmmerne            42.20   
23  Marcus Nordberg  2002  Gteborg Sim            42.31   
24  Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            42.32   
25  Pontus Andersson  2002  Ronneby Simsllskap            42.63   
26  Felix W.persson  2003  Skene Sim- och Idrottssllskap            43.02   
27  Pelle Huldn  2002  Varberg Sim            43.39   
28  Klas Sandgren  2002  Simklubben Elfsborg            43.60   
29  Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsllskap            44.00   
30  David Polyushkin  2002  Falkenbergs Simklubb            44.04   
31  Villiam Creutz  2002  Simklubben Vnersborg            44.80   
32  Erik Klasson  2003  Simklubben 1970            44.91   
33  Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb            45.05   
34  Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02            45.36   
35  Love Mellegrd-Fastn  2003  Gteborg Sim            45.99   
36  Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02            46.26   
37  Leo Hovbrandt  2003  Gteborg Sim            46.49   
38  Danier Majed  2003  Simklubben S 02            46.86   
39  Kevin Sderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            47.41   
40  Jack Brnholm  2003  Simklubben S 02            47.68   
41  Alex Tudt  2002  Varberg Sim            47.98   
42  Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02            48.61   
43  Hkan Hekmati  2004  Simklubben S 02            48.65   
44  Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02            49.43   
45  Viking Josefson  2002  Varberg Sim            49.72   
46  Gustav hman  2005  Gteborg Sim            49.94   
47  Erik Wiloboken  2002  lmhults Simsllskap            50.56   
48  Pooya Manchuri-Rad  2002  Gteborg Sim            52.45   
49  Bardja Jamshidi  2003  Gteborg Sim            57.09   
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim            DNS   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            DSQ   
Loke Egnell  2003  Gteborg Sim            DSQ   
Lorand Vari  2002  Gteborg Sim            DSQ   
Oskar Ljungqvist  2002  Gteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  15:40 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  15:49   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 21, 200m Brstsim Damer D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Clara rnhem  2002  Vxj Simsllskap    38.90  1:22.56  2:07.22    2:53.11   
Vilde Skaug  2002  Brumsvmmerne    39.67  1:25.11  2:12.13    2:58.34   
Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsllskap    41.02  1:28.43  2:17.70    3:02.01   
Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim    41.24  1:28.49  2:16.64    3:02.83   
Linnea Edgren  2002  Gteborg Sim    41.28  1:28.51  2:16.78    3:02.91   
Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim    43.38  1:30.82  2:19.33    3:07.09   
Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg    43.86  1:32.19  2:20.96    3:08.11   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsllskap    43.11  1:31.85  2:20.38    3:09.13   
Ise Sveen  2002  Brumsvmmerne    41.97  1:30.52  2:21.60    3:11.00   
10  Hannah Hemberg  2002  Gteborg Sim    44.44  1:34.02  2:23.59    3:12.87   
11  Nellie Myrlander  2003  Nssj SLS    44.52  1:34.91  2:26.47    3:16.42   
12  Ella Simonsson  2002  Gteborg Sim    44.26  1:34.03  2:24.69    3:17.01   
13  Wilma Johansson  2002  Gteborg Sim    45.33  1:36.18  2:27.60    3:17.75   
14  Paulina Vondrak  2002  Gteborg Sim    44.22  1:35.08  2:28.26    3:20.43   
15  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    44.91  1:37.11  2:29.96    3:22.64   
16  Ellinor Olesen  2002  Gteborg Sim    46.04  1:38.53  2:33.11    3:26.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  15:49 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  16:02   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Henrik B Arnestad  2000  Lambertseter Svmmeklubb            30.20   
Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsllskap            30.47   
Gustav Vallin  2001  Gteborg Sim            31.02   
Albin Edvardsson  2000  Alingss SLS            31.84   
Robin Pettersson  2000  Vrnamo Simsllskap            31.93   
Alexander Assor  2000  Simklubben Vnersborg            32.13   
David Wollersj  2000  Alingss SLS            32.29   
Nicholas Lia  2001  Brumsvmmerne            32.62   
Jonathan Myrlander  2000  Nssj SLS            32.80   
10  Anders Norheim  2000  Brumsvmmerne            33.10   
11  Martin Aasheim  2000  Lambertseter Svmmeklubb            33.18   
12  Balint Kis  2001  Trollhttans Simsllskap            33.20   
13  Gustav Nislander  2001  Gteborg Sim            33.22   
14  Alex Phu  2000  Gteborg Sim            33.24   
15  Henrik Veiberg  2001  Lambertseter Svmmeklubb            33.29   
16  Sebastian Brulls  2001  Kunglvs Simsllskap            33.33   
17  Hans Gustafsson  2000  lmhults Simsllskap            33.82   
18  Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund            33.87   
19  Karl Hallstrm  2000  Simklubben S 02            34.98   
20  Leo Vartoomian  2000  Simklubben S 02            35.18   
21  Mathias Gundersen  2000  Brumsvmmerne            35.19   
22  Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim            35.38   
23  Elias Hyvnen  2000  Alingss SLS            35.67   
24  Markus Brjesson  2001  Uddevalla Sim            35.76   
25  Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim            35.81   
26  Max Strm  2000  Uddevalla Sim            35.99   
27  Mirza Dzafic  2000  Vxj Simsllskap            36.17   
28  Max Svedberg  2001  Gteborg Sim            36.42   
29  Nicolas Sderberg  2001  Gteborg Sim            36.44   
30  Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund            36.45   
31  Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen            36.86   
32  Ludwig Bjrudd  2001  Simklubben Laxen            37.06   
33  Vincent Quach  2001  Lambertseter Svmmeklubb            37.14   
34  Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb            37.22   
35  Erik Josefson  2000  Varberg Sim            37.28   
36  Oscar Eliasson  2001  Alingss SLS            37.32   
37  Agmund Riiser  2001  Brumsvmmerne            37.34   
38  Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg            37.83   
38  Jasper Solberg  2001  Brumsvmmerne            37.83   
40  Axel Gustavsson  2000  Simklubben Gtene            37.88   
41  Jonatan Rissen  2000  Brumsvmmerne            37.97   
42  Carl-Ruben Sjulander  2001  Simklubben S 02            38.03   
43  Robin Vondrak  2001  Gteborg Sim            38.07   
44  Martin Ettberger  2001  Falkenbergs Simklubb            38.08   
45  Gustav Karlsson  2000  Simklubben S 02            38.12   
46  David Engstrm  2001  Simklubben Elfsborg            38.28   
47  Erik Kromnow  2001  Karlskrona Simsllskap            38.44   
48  Hampus Dahlgren  2001  Varberg Sim            38.63   
49  Archie Gardiner  2000  Gteborg Sim            38.75   
50  Ivan Diep  2001  Simklubben S 02            38.81   
51  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim            38.84   
52  Nam Do  2001  Simklubben Laxen            39.09   
53  Jacob Werner  2000  Karlskrona Simsllskap            39.17   
54  Filip Bengtsson  2001  Varberg Sim            39.44   
55  Gustav Widerstrm  2000  Ronneby Simsllskap            39.74   
56  Filip Brink  2001  Varberg Sim            39.83   
57  Mathias Johansson  2001  Kunglvs Simsllskap            39.90   
58  Eric Jigrup  2000  Gteborg Sim            40.07   
59  Aksel Dagberg  2000  Kunglvs Simsllskap            40.26   
60  Johan Nilsson  2001  lmhults Simsllskap            40.69   
61  Linus Lundstrm  2001  Kunglvs Simsllskap            40.75   
62  Eliot Sjqvist  2000  Uddevalla Sim            40.82   
63  Oliver Torbjrnsson  2001  Simklubben Laxen            41.47   
64  Patrik Husepian  2001  Simklubben S 02            41.64   
65  Noah Gustafsson  2000  Kunglvs Simsllskap            41.91   
66  Hugo Kvarnstrm  2001  Gteborg Sim            42.39   
67  Johan Olsson Fagerberg  2001  Gteborg Sim            43.07   
68  Oscar Medblom  2001  Gteborg Sim            46.61   
69  Oscar Jebsen Setterberg  2001  Gteborg Sim            47.89   
70  Ole Tallberg Bjrlykke  2001  Brumsvmmerne            53.59   
Mikael Fri  2000  Kunglvs Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  16:02 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  16:12   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 23, 200m Brstsim Damer C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Eva Kummen  2001  Lambertseter Svmmeklubb    39.08  1:22.88  2:07.04    2:49.80   
Andrea Holmboe  2000  Lambertseter Svmmeklubb    39.14  1:22.82  2:06.68    2:50.71   
Melina Holtan  2000  Lambertseter Svmmeklubb    40.20  1:24.65  2:09.07    2:52.57   
Wilma Danlid  2000  Hvetlanda Simsllskap    38.09  1:21.92  2:07.80    2:55.68   
Hedda Mrk  2001  Lambertseter Svmmeklubb    41.84  1:27.79  2:13.25    2:57.92   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim    39.73  1:24.64  2:11.38    2:58.22   
Maren Helene Rsholm  2001  Lambertseter Svmmeklubb    41.68  1:27.52  2:13.75    2:58.37   
Sabina Kurtovic  2000  Simklubben Elfsborg    41.18  1:26.81  2:13.60    2:59.71   
Cora Linn Hopp Auganes  2001  Lambertseter Svmmeklubb    40.13  1:25.65  2:14.25    3:00.41   
10  Elsa Sellmo  2000  Hvetlanda Simsllskap    41.40  1:27.78  2:15.67    3:01.23   
11  Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsllskap    41.11  1:28.33  2:17.42    3:02.20   
12  Sara Westholm  2001  Varberg Sim    41.05  1:26.96  2:14.75    3:02.78   
13  Ebba Hultgren  2000  Varberg Sim    42.21  1:30.07  2:18.52    3:05.48   
14  Nathalie Grahn  2000  Simklubben Laxen    42.52  1:30.04  2:19.58    3:07.57   
15  Andrea Arstad Helmersen  2001  Lambertseter Svmmeklubb    43.64  1:31.84  2:20.64    3:10.44   
16  Karin Syversveen Lie  2001  Brumsvmmerne    43.43  1:32.82  2:22.76    3:12.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  16:12 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  30 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  08:38   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            30.10   
Daniel Brjesson  1999  Uddevalla Sim            30.60   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            30.82   
Johan Bergwall  1999  Vxj Simsllskap            31.02   
Sherman Cheng  1999  Gteborg Sim            31.06   
Fredrik Emanuelsson  1999  Kunglvs Simsllskap            31.16   
Tom Kristofferson  1998  Gteborg Sim            31.54   
Johannes Andersson  1999  Falkenbergs Simklubb            31.81   
Fredrik Hjalmarsson  1998  Karlskrona Simsllskap            31.85   
10  Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim            31.96   
11  Oskar Lfsved  1999  Vxj Simsllskap            32.20   
12  Erik Halldin  1998  Vxj Simsllskap            32.98   
13  Hjalmar Lfvenborg  1999  Varberg Sim            33.22   
14  Viktor Creutz  1999  Simklubben Vnersborg            33.24   
15  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim            33.30   
16  Daniel Andersson  1999  Varberg Sim            33.47   
17  Gabriel Olastuen  1999  Vxj Simsllskap            33.76   
18  Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            34.21   
19  Noah Svensson  1999  Vrnamo Simsllskap            34.66   
20  Max Sandgren  1999  Varberg Sim            34.74   
21  Ludvig Sohlberg  1999  Simklubben Gtene            35.10   
22  Benjamin Gabrielsson  1999  Kunglvs Simsllskap            35.14   
23  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim            36.30   
24  Jesper Lvgren  1999  Simklubben Gtene            36.47   
25  Adam Mahdi  1999  Simklubben S 02            36.54   
26  Victor Jacobsson  1999  Vxj Simsllskap            36.75   
27  Simon Viksten  1999  Vxj Simsllskap            37.19   
28  Ludwig Lorentzon  1999  Trollhttans Simsllskap            37.25   
29  Johan Wiloboken  1999  lmhults Simsllskap            37.46   
30  Erik Ahlstrand  1999  Gteborg Sim            37.89   
31  Lukas Engstrm  1998  Gteborg Sim            37.90   
32  Erik Brink  1999  Varberg Sim            38.31   
33  Simon Schariot  1998  Simklubben S 02            39.70   
34  Rickard Pettersson  1998  S77 Stenungsund            40.59   
Jakob Persson  1999  Varberg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  30 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  08:38 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  16:29   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 25, 200m Brstsim Damer B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Johansson  1998  Simklubben S 02    36.84  1:18.26  2:00.96    2:44.46   
Klara Leijon  1999  Alvesta Simsllskap    38.53  1:21.50  2:04.40    2:46.89   
Amalie Foosns  1999  Brumsvmmerne    38.67  1:23.42  2:08.55    2:53.73   
Vanessa Phu  1998  Gteborg Sim    38.66  1:23.68  2:10.55    2:57.36   
Malin Jonsson  1998  Jnkpings Simsllskap    39.41  1:24.18  2:11.78    3:00.71   
Ebba Petersson  1998  Vxj Simsllskap    40.08  1:26.64  2:14.56    3:02.14   
Isabella Brogren  1999  Kunglvs Simsllskap    41.61  1:27.85  2:15.45    3:02.88   
Emma Andersson  1998  Ronneby Simsllskap    40.07  1:26.01  2:15.58    3:05.48   
Nora Berglin  1998  Gteborg Sim    41.56  1:28.88  2:17.34    3:07.05   
10  Elin Wendt  1999  Simklubben S 02    42.83  1:30.65  2:19.57    3:08.15   
11  Lovisa Faarinen  1999  Trollhttans Simsllskap    41.60  1:30.52  2:20.36    3:09.67   
12  Ebba Melin  1998  Hvetlanda Simsllskap    41.13  1:30.00  2:20.98    3:10.05   
13  Louise Jensen  1999  Kunglvs Simsllskap    43.03  1:32.80  2:23.33    3:14.06   
14  Diba Zangana  1999  Gteborg Sim    46.43  1:38.97  2:33.24    3:26.50   
15  Elin Andersson  1999  Simklubben Gtene    44.77  1:37.46  2:32.61    3:26.79   
Liv Widqvist  1999  Vxj Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  16:29 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  16:37   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Norbert Prokopiak  1994  Stavanger Svmme Club            27.00   
Thomas Brustveit  1993  Stavanger Svmme Club            27.04   
Hkon Brennhagen  1993  Stavanger Svmme Club            27.49   
Marcus Alexandersson  1997  S77 Stenungsund            28.15   
Sebastian Pettersson  1994  Kunglvs Simsllskap            28.17   
David Schn Svensson  1993  Simklubben Laxen            28.19   
Alexander Triantafillou  1997  Gteborg Sim            28.74   
Elias Gausel  1996  Simklubben S 02            28.98   
Johannes Skld  1996  Simklubben S 02            29.06   
10  Anton Bjrck-Teuscher  1993  Simklubben S 02            29.18   
11  Marcus Ottosson  1997  Vxj Simsllskap            29.42   
12  William Myrlander  1997  Nssj SLS            29.76   
13  Robin Sandgren  1997  Simklubben Laxen            29.93   
14  Johan Ekstedt  1993  Gteborg Sim            30.05   
15  Trond Vasslag  1994  Stavanger Svmme Club            30.39   
16  Eric Gustafsson  1997  Gteborg Sim            30.42   
17  Martin Dahlberg  1992  Vxj Simsllskap            30.69   
18  Alfred Roos  1996  Nssj SLS            30.98   
19  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg            31.58   
19  Victor Engqvist  1997  Uddevalla Sim            31.58   
21  Andr Idoffsson  1997  Simklubben Laxen            31.59   
22  Erik Panzar  1996  Gteborg Sim            31.85   
23  Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund            32.15   
24  Martin Trangmyr  1997  Lambertseter Svmmeklubb            32.20   
25  Rickard Thillman  1997  Freningen Ale Simmarna            32.66   
26  Mns Tangvald  1995  Gteborg Sim            33.16   
27  Samuel Anderzon  1996  Vxj Simsllskap            33.35   
28  Markus Ribe  1997  Nssj SLS            33.53   
29  Nils Selin  1997  Gteborg Sim            34.05   
30  Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim            34.50   
31  Sebastian Paling  1997  Simklubben S 02            34.63   
32  Hampus Liv  1996  Hvetlanda Simsllskap            37.92   
33  Martin Malmberg  1996  Hvetlanda Simsllskap            43.51   
34  Anders Amundsson  1994  Uddevalla Sim            1:03.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  16:37 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  16:46   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 27, 200m Brstsim Damer A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Hellstrm  1992  Simklubben S 02    38.72  1:21.45  2:03.51    2:44.87   
Inez Kristensson  1997  Gteborg Sim    37.40  1:20.18  2:03.46    2:46.02   
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    37.69  1:19.93  2:03.12    2:47.85   
Fanny Trollstad  1997  Vrnamo Simsllskap    39.02  1:22.22  2:05.91    2:48.91   
Johanna Johnsson  1997  Vxj Simsllskap    38.79  1:22.18  2:06.39    2:51.01   
Martine Kjos Brthen  1996  Lambertseter Svmmeklubb    39.55  1:24.74  2:11.18    2:56.45   
Pernilla Lindberg  1994  Gteborg Sim    40.61  1:25.76  2:11.78    2:57.85   
Eirin Jakobsen Avlund  1995  Lambertseter Svmmeklubb    40.83  1:26.15  2:12.04    2:57.89   
Amanda Johansson  1997  Trollhttans Simsllskap    40.11  1:26.71  2:15.70    3:04.21   
10  Matilda Wendt  1997  Simklubben S 02    42.18  1:30.05  2:18.65    3:07.44   
11  Josefine Kjellander  1997  Gteborg Sim    41.87  1:30.71  2:21.01    3:11.23   
12  Kristin Paulsen Lindgrd  1997  Lambertseter Svmmeklubb    44.08  1:33.27  2:23.14    3:12.42   
Ada Emilie Bekk Berggren  1996  Lambertseter Svmmeklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  16:46 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  17:09   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 28, 200m Frisim Herrar D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Vrnamo Simsllskap    31.36  1:06.11  1:41.78    2:17.39   
Fritjof Bjerner  2002  Lambertseter Svmmeklubb    32.01  1:07.73  1:45.35    2:21.09   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    33.71  1:13.42  1:53.96    2:32.74   
Benjamin Hajdarpasic  2002  Lambertseter Svmmeklubb    35.13  1:15.24  1:55.41    2:32.88   
Noah Emanuelsson  2003  Alingss SLS    36.40  1:17.27  1:57.67    2:37.34   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    36.13  1:16.51  1:58.19    2:39.27   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    36.45  1:18.81  2:02.38    2:40.83   
Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb    37.23  1:20.68  2:04.82    2:45.19   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    38.60  1:21.29  2:05.11    2:46.01   
10  Felix W.persson  2003  Skene Sim- och Idrottssllskap    38.89  1:22.53  2:06.72    2:47.75   
11  Marcus Nordberg  2002  Gteborg Sim    38.34  1:22.95  2:06.90    2:47.79   
12  Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsllskap    38.92  1:22.75  2:06.79    2:49.21   
13  Pontus Andersson  2002  Ronneby Simsllskap    39.60  1:24.59  2:09.52    2:50.43   
14  David Polyushkin  2002  Falkenbergs Simklubb    39.68  1:24.72  2:10.57    2:54.14   
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim            DNS   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  17:09 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  17:24   
  Arrangr  SK S02         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 29, 50m Fjrilsim Damer D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Vilde Skaug  2002  Brumsvmmerne            32.07   
Saga Bodsj  2002  Vxj Simsllskap            32.78   
Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg            32.84   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            33.56   
Jazmina Hedqvist  2002  Hvetlanda Simsllskap            33.90   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsllskap            34.32   
Natalie Noreblad  2002  Vxj Simsllskap            34.37   
Clara rnhem  2002  Vxj Simsllskap            34.78   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund            35.17   
10  Oliwia Wierzbowska  2003  Simklubben S 02            35.69   
11  Emma Abrahamsson  2003  Simklubben S 02            35.76   
12  Selma Avdic  2003  Simklubben S 02            35.94   
13  Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsllskap            36.31   
14  Thea Carlsson  2002  Varberg Sim            36.32   
15  Hanna Lindstrm  2002  Kunglvs Simsllskap            36.36   
16  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsllskap            36.62   
17  Hannah Hemberg  2002  Gteborg Sim            36.83   
18  Alva Steindl  2002  Hvetlanda Simsllskap            36.85   
19  Signe Kberg  2002  Simklubben S 02            36.91   
20  Elise Christine Romundset  2002  Lambertseter Svmmeklubb            36.94   
21  Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg            37.08   
22  Ebba Holmdahl  2003  Gteborg Sim            37.12   
22  Linnea Edgren  2002  Gteborg Sim            37.12   
24  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            37.55   
25  Nellie Myrlander  2003  Nssj SLS            37.69   
26  Lisa Flaa  2002  Nssj SLS            37.74   
27  Wilma Johansson  2002  Gteborg Sim            37.86   
28  Hanna Mirkhan  2003  Vrnamo Simsllskap            37.97   
29  Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim            37.99   
30  Lina Gustafsson  2003  Kunglvs Simsllskap            38.01   
31  Tia Sauthon  2003  Brumsvmmerne            38.17   
32  Frida Skring  2002  Gteborg Sim            38.31   
33  Lina Exerman  2002  lmhults Simsllskap            38.33   
34  Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim            38.35   
35  Lovisa Svensson  2002  Vrnamo Simsllskap            38.77   
36  Hedda Rrnes Bakke  2002  Brumsvmmerne            39.16   
37  Nora Lidbom  2002  Skene Sim- och Idrottssllskap            39.21   
38  Ella Simonsson  2002  Gteborg Sim            39.25   
39  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim            39.36   
40  Fannie Gronowitz  2003  Gteborg Sim            39.96   
41  Meia Kivist  2003  Simklubben 1970            40.06   
42  Isabella Tudt  2002  Varberg Sim            40.19   
43  Aoife Hjelm  2002  Simklubben 1970            40.84   
44  Lisa Holberg  2002  Brumsvmmerne            40.87   
45  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            41.12   
46  Natalia Mohammadi  2002  Gteborg Sim            41.19   
47  Emilia Esborn  2003  Alingss SLS            41.34   
48  Felicia Nyberg  2004  Vrnamo Simsllskap            41.82   
49  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970            41.91   
50  Ellinor Olesen  2002  Gteborg Sim            42.21   
51  Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim            42.42   
52  Linnea Inghammar  2002  Gteborg Sim            43.03   
53  Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            43.04   
54  Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsllskap            43.41   
55  Nora Dahl Elde  2002  Brumsvmmerne            43.55   
56  Nanna Sandgren  2003  Varberg Sim            43.93   
57  Paulina Vondrak  2002  Gteborg Sim            44.16   
58  Ella Kristine Weum Johannessen  2002  Brumsvmmerne            44.19   
59  Una Borchgrevin  2003  Brumsvmmerne            44.20   
60  Johanna Edgren  2004  Gteborg Sim            44.42   
61  Saga Johannesson  2005  Gteborg Sim            44.70   
62  Marie Qvigstad Eek  2003  Brumsvmmerne            44.79   
62  Thea Jansson  2003  Nssj SLS            44.79   
64  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim            44.94   
65  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim            45.70   
66  Ebba Wahlberg  2002  Simklubben Elfsborg            45.81   
67  Rut Wingstrand  2002  Gteborg Sim            45.93   
68  Jessica Linder  2004  Gteborg Sim            45.94   
69  Lowa Appelberg  2003  Nssj SLS            46.00   
69  Mathilda Brink  2002  Gteborg Sim            46.00   
71  Anna Jansson  2003  Varberg Sim            46.11   
72  Liza Vesterberg  2002  Simklubben 1970            46.25   
73  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            46.27   
74  Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            46.53   
75  Rebecca Vondrak  2002  Gteborg Sim            46.64   
76  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb            46.79   
77  Viola Berlin  2002  Gteborg Sim            47.12   
78  Sofia hman  2003  Gteborg Sim            47.74   
79  Isabelle Persson  2004  Gteborg Sim            47.84   
80  Alva Haraldsson  2002  Hvetlanda Simsllskap            48.18   
81  Elin Swrd  2002  Gteborg Sim            49.07   
82  Tilde Nordstrm  2004  Uddevalla Sim            49.19   
83  Bridget Santacroce  2003  Brumsvmmerne            49.68   
84  Felicia Rundstrm  2002  Gteborg Sim            49.74