Tulokset Speedo Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 3
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 05 lokakuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:58 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 04 lokakuu 2014 |
Laji 34, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Danil Seksenov | 2004 | 177 | 41.54 | 1:27.09 | |||||
Uinti Vantaa | ||||||||||
2 | Onni Äijälä | 2004 | 152 | 43.70 | 1:31.61 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 105 | 49.74 | 1:43.71 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Tino Kaukonen | 2004 | 104 | 49.67 | 1:43.79 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
5 | Paavo Nenonen | 2005 | 79 | 54.67 | 1:54.05 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Samu Kauppinen | 2005 | 63 | 1:00.13 | 2:02.57 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Niko Teperi | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 34, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ivan Krutko | 2003 | 289 | 35.70 | 1:13.97 | |||||
Zayavka, Sant-Petersburg | ||||||||||
2 | Matias Hjelm | 2002 | 252 | 37.63 | 1:17.46 | |||||
Uinti Vantaa | ||||||||||
3 | Vladimir Zelepytin | 2003 | 243 | 37.92 | 1:18.39 | |||||
Zayavka, Sant-Petersburg | ||||||||||
4 | Niklas Hatakka | 2003 | 201 | 40.31 | 1:23.41 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Aarne Myllynen | 2002 | 179 | 42.26 | 1:26.73 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 179 | 41.60 | 1:26.75 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Danila Shishinin | 2002 | 169 | 42.94 | 1:28.38 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
8 | Lari Tumanoff | 2003 | 165 | 43.02 | 1:29.06 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 164 | 43.90 | 1:29.23 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Elias Kallonen | 2003 | 159 | 44.09 | 1:30.16 | |||||
Uinti Vantaa | ||||||||||
11 | Luukas Vainio | 2003 | 154 | 44.63 | 1:31.13 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Juuso Korhonen | 2002 | 153 | 44.25 | 1:31.40 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Alexander Fyhr | 2002 | 150 | 44.63 | 1:32.10 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Aki Holtari | 2002 | 145 | 45.53 | 1:33.03 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Antti Malmberg | 2003 | 129 | 46.85 | 1:36.63 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
16 | Onni Järvinen | 2002 | 121 | 48.10 | 1:38.70 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
17 | Ilmari Aura | 2003 | 121 | 48.51 | 1:38.76 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 121 | 1:38.86 | 1:38.86 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
19 | Max Eriksson | 2002 | 121 | 49.48 | 1:38.92 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
20 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 120 | 48.18 | 1:38.98 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Tuomas Peltola | 2003 | 118 | 47.10 | 1:39.68 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Muhammed Tantula | 2002 | 114 | 49.26 | 1:40.66 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
23 | Santeri Berggren | 2003 | 101 | 50.12 | 1:44.75 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
24 | Severi Vilkko | 2002 | 91 | 51.54 | 1:48.43 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
25 | Sandro Karhula | 2002 | 83 | 54.45 | 1:52.14 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Jenson Lih Shan Li | 2002 | 69 | 1:01.03 | 1:59.24 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Aapo Kaasinen | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Aarno Lind | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Heikki Väkeväinen | 2002 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Henri Erlund | 2003 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Karri Suuronen | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään | ||||||||||
- | Leevi Ylikulppi | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Mathias Lindfors | 2002 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Max Walther | 2003 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Saku Ahde | 2003 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Topias Hildén | 2002 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 34, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Roni Kallström | 2001 | 385 | 32.37 | 1:07.27 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Isak Gramén | 2001 | 376 | 32.91 | 1:07.78 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
3 | Martti Tervanen | 2000 | 360 | 32.95 | 1:08.76 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Lauri Jämsén | 2000 | 360 | 32.69 | 1:08.78 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Kirill Egorov | 2000 | 344 | 33.82 | 1:09.84 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Onni Punkka | 2000 | 343 | 33.61 | 1:09.88 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Joona Ruuskanen | 2000 | 331 | 33.91 | 1:10.74 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Tuomas Saraneva | 2000 | 322 | 34.49 | 1:11.34 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 319 | 34.81 | 1:11.56 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
10 | Oskari Hynynen | 2001 | 318 | 34.80 | 1:11.70 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
11 | Jere Ruuhonen | 2001 | 305 | 35.24 | 1:12.70 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Pessi Länsirinne | 2000 | 299 | 34.91 | 1:13.17 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
13 | Timi Torkkel | 2001 | 292 | 36.27 | 1:13.70 | |||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
14 | Veeti Haikonen | 2001 | 289 | 36.01 | 1:14.01 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Ville Särkkä | 2000 | 287 | 35.72 | 1:14.13 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Joona Salminen | 2000 | 286 | 36.25 | 1:14.26 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Perttu Somero | 2001 | 272 | 36.13 | 1:15.51 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
18 | Herman Widbom | 2001 | 263 | 36.44 | 1:16.32 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
19 | Teemu Annala | 2001 | 260 | 37.46 | 1:16.59 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Veeti Laine | 2000 | 259 | 37.49 | 1:16.68 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Eevert Leppänen | 2001 | 256 | 38.39 | 1:17.00 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
22 | Kasper Vaittinen | 2001 | 253 | 37.31 | 1:17.30 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Matias Blomfelt | 2000 | 248 | 37.40 | 1:17.86 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
24 | Saku Suomalainen | 2001 | 246 | 38.46 | 1:18.08 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Kaius Karvo | 2000 | 240 | 37.83 | 1:18.72 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Henrik Martola | 2000 | 233 | 38.52 | 1:19.42 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Oliver Keho | 2000 | 229 | 38.87 | 1:19.89 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Eetu Partanen | 2001 | 223 | 39.55 | 1:20.66 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Olli Malmberg | 2001 | 213 | 40.06 | 1:21.82 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
30 | Herkko Lajas | 2001 | 212 | 38.42 | 1:22.07 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
31 | Harald Åström | 2001 | 209 | 40.07 | 1:22.45 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
32 | Pyry Nurminen | 2001 | 205 | 40.11 | 1:22.89 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
33 | Juho Ruuskanen | 2001 | 203 | 40.46 | 1:23.20 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Atte Lasmio | 2001 | 200 | 41.50 | 1:23.57 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
35 | Henri Koski | 2000 | 198 | 40.15 | 1:23.86 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
36 | Santeri Tuomi | 2001 | 198 | 41.15 | 1:23.89 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
37 | Atte Oikari | 2001 | 192 | 41.77 | 1:24.73 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
38 | Ville Lauslahti | 2001 | 183 | 42.09 | 1:26.05 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
39 | Samuli Hartikainen | 2001 | 156 | 43.29 | 1:30.77 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Joonas Kousa | 2001 | 150 | 46.57 | 1:31.95 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Repe Kupila | 2001 | 146 | 44.95 | 1:32.91 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
42 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 143 | 45.68 | 1:33.38 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
43 | Christofor Pavlidi | 2001 | 137 | 46.00 | 1:34.83 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
44 | Eetu Häkkinen | 2001 | 132 | 47.96 | 1:35.94 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
45 | Veikka Weckman | 2001 | 111 | 49.71 | 1:41.54 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
46 | Stepan Fedotov | 2001 | 99 | 49.98 | 1:45.45 | |||||
Uinti Vantaa | ||||||||||
47 | Aaro Rasilainen | 2000 | 77 | 56.03 | 1:54.80 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Anton Heinonen | 2000 | DNS | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Aleksej Belfer | 2000 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Atte Alila | 2001 | DSQ | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Christian Kovanen | 2001 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Santeri Paljakka | 2001 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Tuomas Lehtovirta | 2001 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:58 |