Results for DM/JDM 2014 - Stockholm
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 10 (Finaler) Junior - Officiell |
Tävling | DM/JDM | Utskriftsdatum | 25 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | SÖDERTÄLJE | Utskriftstid | 11:38 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 oktober 2014 |
Gren 10, 100m Fjärilsim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 56.42 2009-12-12 |
Distriktrekord Seniorer: Therese Alshammar 55.53 2010-11-06 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 56.42 2009-12-12 |
SR: Therese Alshammar (1977) 55.53 2010-11-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 28.94 | 1:01.70 | |||||
2 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 29.32 | 1:03.04 | |||||
3 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 29.67 | 1:04.01 | |||||
4 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 30.84 | 1:05.96 | |||||
5 | Felicia Hedman | 1995 | Väsby Simsällskap | 29.86 | 1:06.23 | |||||
6 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.04 | 1:06.27 | |||||
7 | Emma Bring | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.78 | 1:06.41 | |||||
8 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 31.11 | 1:06.49 | |||||
9 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.07 | 1:06.55 | |||||
10 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.36 | 1:07.34 | |||||
11 | Alma Karlson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.56 | 1:07.37 | |||||
12 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim | 31.39 | 1:07.83 | |||||
13 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 31.56 | 1:08.11 | |||||
14 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.34 | 1:08.29 | |||||
15 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 31.99 | 1:08.50 | |||||
16 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 31.44 | 1:08.64 | |||||
17 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.99 | 1:09.05 | |||||
18 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 32.22 | 1:09.40 | |||||
19 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.52 | 1:09.46 | |||||
20 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.12 | 1:09.53 | |||||
21 | Frida Berglund | 1998 | Täby Sim | 32.53 | 1:09.66 | |||||
22 | Emelie Blomberg | 1999 | Södertälje Simsällskap | 32.76 | 1:09.95 | |||||
23 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 32.88 | 1:10.00 | |||||
24 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.20 | 1:10.06 | |||||
25 | Alice Sundberg | 1999 | Täby Sim | 32.72 | 1:10.14 | |||||
26 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.58 | 1:10.50 | |||||
27 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 31.62 | 1:10.78 | |||||
28 | Caroline Wallenborg | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.16 | 1:10.90 | |||||
29 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 32.62 | 1:11.03 | |||||
30 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.91 | 1:11.10 | |||||
31 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 32.67 | 1:11.48 | |||||
32 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.67 | 1:11.88 | |||||
33 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.13 | 1:12.04 | |||||
34 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 33.03 | 1:12.26 | |||||
35 | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 32.78 | 1:13.71 | |||||
- | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:38 |