Resultater for Østdanske Kortbanemesterskaber 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 20:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Kvik Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 oktober 2014 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.44 2014-10-04 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 28.04 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 29.23 | ||||||
3 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 29.45 | ||||||
4 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 29.57 | ||||||
5 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.65 | ||||||
6 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 29.68 | ||||||
7 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.97 | ||||||
8 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.20 | ||||||
9 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.34 | ||||||
10 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.45 | ||||||
11 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.53 | ||||||
12 | Julie Lunau | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 30.54 | ||||||
13 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 30.60 | ||||||
14 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 30.76 | ||||||
15 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 31.11 | ||||||
16 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.18 | ||||||
17 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.42 | ||||||
18 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 31.44 | ||||||
19 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.46 | ||||||
20 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 31.52 | ||||||
21 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 31.54 | ||||||
22 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 31.60 | ||||||
23 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.68 | ||||||
24 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 31.73 | ||||||
25 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 31.74 | ||||||
25 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.74 | ||||||
27 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.76 | ||||||
28 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.84 | ||||||
29 | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.86 | ||||||
30 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 32.05 | ||||||
31 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 32.14 | ||||||
32 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.20 | ||||||
33 | Matilde Zaggai | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.21 | ||||||
34 | Marianne Duijm | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 32.23 | ||||||
35 | Kathrine Barrett | 1996 | Greve Svømmeklub | 32.24 | ||||||
36 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Svømmeklub | 32.30 | ||||||
37 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 32.37 | ||||||
38 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.58 | ||||||
39 | Frederikke Arentoft | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 32.66 | ||||||
40 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.71 | ||||||
41 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.74 | ||||||
42 | Emilie Hørlykke | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 32.78 | ||||||
43 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 32.85 | ||||||
44 | Emilia Harlund | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 32.87 | ||||||
45 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 32.89 | ||||||
46 | Sara Krell Refn | 1999 | Farum Svømmeklub | 32.92 | ||||||
47 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.95 | ||||||
48 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 33.03 | ||||||
49 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 33.04 | ||||||
50 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.15 | ||||||
51 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.17 | ||||||
52 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.24 | ||||||
53 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.35 | ||||||
54 | Alba Cecilie Runge | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.43 | ||||||
55 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 33.55 | ||||||
56 | My Weitling | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 33.65 | ||||||
57 | Pernille Nislev | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 34.13 | ||||||
58 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.36 | ||||||
59 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 34.87 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 oktober 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 20:52 |