Tulokset Region Midtjylland Mesterskaber 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag 09.30
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 13 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:07 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 203 | 38.95 | 1:23.92 | 2:07.94 | 2:49.04 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Veile | 2003 | 167 | 41.70 | 1:27.92 | 2:12.17 | 3:00.16 | |||
Durup IF | ||||||||||
3 | Alexander Mortensen | 2004 | 166 | 41.55 | 1:28.69 | 2:16.39 | 3:00.67 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Riisgaard | 2003 | 151 | 41.30 | 1:29.89 | 2:18.81 | 3:06.60 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Emil Hansen | 2003 | 149 | 41.68 | 1:31.15 | 2:20.99 | 3:07.10 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Lykke Grann | 2003 | 141 | 42.49 | 1:32.65 | 2:22.81 | 3:10.65 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 140 | 40.43 | 1:27.79 | 2:19.26 | 3:11.12 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | 129 | 43.71 | 3:16.56 | 3:16.56 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Rasmus Pedersen | 2003 | 127 | 43.52 | 1:36.54 | 2:31.60 | 3:17.56 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Marius Gystad | 2003 | 115 | 43.29 | 1:35.30 | 2:30.24 | 3:23.87 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Daniel Østerballe | 2003 | 91 | 42.89 | 1:36.04 | 2:37.14 | 3:40.26 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Emil Kjeldsen | 2004 | 71 | 52.24 | 1:53.74 | 2:55.69 | 3:59.77 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Lasse Fethter | 2004 | 61 | 50.81 | 4:11.09 | 4:11.09 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Gustav Kjeldsen | 2004 | 56 | 54.62 | 2:03.19 | 3:08.05 | 4:18.68 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 340 | 32.59 | 1:08.89 | 1:45.65 | 2:22.30 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julius Henriksen | 2002 | 266 | 35.07 | 1:13.89 | 1:54.37 | 2:34.33 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 221 | 37.18 | 1:18.87 | 2:01.82 | 2:44.18 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 210 | 37.44 | 1:20.45 | 2:04.22 | 2:46.98 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Mathias Mortensen | 2002 | 172 | 40.00 | 1:25.69 | 2:14.10 | 2:58.37 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 160 | 39.96 | 1:26.66 | 2:14.48 | 3:02.78 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Mathias Pedersen | 2002 | 136 | 44.27 | 1:34.28 | 2:24.10 | 3:12.85 | |||
Durup IF | ||||||||||
8 | Mads Lund | 2002 | 134 | 44.20 | 1:34.09 | 2:24.64 | 3:14.08 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | 118 | 46.11 | 1:37.75 | 2:28.96 | 3:22.11 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Christian Jørgensen | 2002 | 108 | 44.83 | 1:38.34 | 2:33.76 | 3:28.19 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Frølund | 2001 | 397 | 31.51 | 1:05.67 | 1:41.01 | 2:15.19 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johan Nielsen | 2001 | 337 | 32.32 | 1:08.74 | 1:46.52 | 2:22.75 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jacob Hopff | 2001 | 296 | 34.26 | 1:12.92 | 1:51.89 | 2:29.01 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Chris Rasmussen | 2001 | 278 | 34.74 | 1:13.68 | 1:53.40 | 2:32.20 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 265 | 35.63 | 1:14.65 | 1:56.44 | 2:34.63 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mikkel Søby | 2001 | 230 | 36.76 | 1:18.02 | 2:00.60 | 2:42.12 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Oliver Veile | 2001 | 217 | 38.15 | 1:20.65 | 2:04.48 | 2:45.12 | |||
Durup IF | ||||||||||
8 | Johannes Wemmelund | 2001 | 198 | 39.03 | 1:22.07 | 2:07.40 | 2:50.44 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | 484 | 29.17 | 1:01.69 | 1:34.44 | 2:06.48 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 415 | 31.17 | 1:04.86 | 1:39.83 | 2:13.14 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 393 | 30.44 | 1:04.95 | 1:40.49 | 2:15.62 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Lucas Christoffersen | 2000 | 343 | 31.10 | 1:07.71 | 1:45.26 | 2:21.91 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Thanild Schøler | 2000 | 234 | 37.34 | 1:18.08 | 2:00.59 | 2:41.23 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Tobias Møllegaard | 2000 | 226 | 36.33 | 1:17.77 | 2:00.68 | 2:42.98 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christian Houe Andersen | 2000 | 168 | 39.86 | 1:25.94 | 2:14.50 | 2:59.92 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | 617 | 27.71 | 57.59 | 1:27.33 | 1:56.70 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 591 | 26.96 | 56.92 | 1:27.99 | 1:58.37 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 552 | 28.94 | 1:00.80 | 1:31.76 | 2:01.10 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 516 | 29.99 | 1:01.76 | 1:32.64 | 2:03.89 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 463 | 27.94 | 1:01.45 | 1:35.43 | 2:08.39 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 442 | 30.55 | 1:03.75 | 1:37.39 | 2:10.41 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christoffer Beck | 1996 | 412 | 29.79 | 1:03.45 | 1:37.64 | 2:13.51 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mark Andersen | 1997 | 351 | 31.53 | 1:06.31 | 1:42.97 | 2:20.81 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Martin Holmershøj | 1998 | 330 | 32.31 | 1:08.77 | 1:47.44 | 2:23.73 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jeppe Soelberg Nielsen | 1999 | 320 | 32.30 | 1:09.13 | 1:48.42 | 2:25.19 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mads Lillelund | 1998 | 284 | 34.87 | 1:14.08 | 1:54.48 | 2:31.08 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Martin Lønstrup | 1993 | 189 | 36.05 | 1:20.14 | 2:07.28 | 2:52.86 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Kongerslev | 1999 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Mads F. Nielsen | 1999 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:07 |