Tulokset Region Midtjylland Mesterskaber 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 13 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:07 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 203 | 38.95 | 1:23.92 | 2:07.94 | 2:49.04 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Veile | 2003 | 167 | 41.70 | 1:27.92 | 2:12.17 | 3:00.16 | |||
Durup IF | ||||||||||
3 | Alexander Mortensen | 2004 | 166 | 41.55 | 1:28.69 | 2:16.39 | 3:00.67 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Riisgaard | 2003 | 151 | 41.30 | 1:29.89 | 2:18.81 | 3:06.60 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Emil Hansen | 2003 | 149 | 41.68 | 1:31.15 | 2:20.99 | 3:07.10 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Lykke Grann | 2003 | 141 | 42.49 | 1:32.65 | 2:22.81 | 3:10.65 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 140 | 40.43 | 1:27.79 | 2:19.26 | 3:11.12 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | 129 | 43.71 | 3:16.56 | 3:16.56 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Rasmus Pedersen | 2003 | 127 | 43.52 | 1:36.54 | 2:31.60 | 3:17.56 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Marius Gystad | 2003 | 115 | 43.29 | 1:35.30 | 2:30.24 | 3:23.87 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Daniel Østerballe | 2003 | 91 | 42.89 | 1:36.04 | 2:37.14 | 3:40.26 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Emil Kjeldsen | 2004 | 71 | 52.24 | 1:53.74 | 2:55.69 | 3:59.77 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Lasse Fethter | 2004 | 61 | 50.81 | 4:11.09 | 4:11.09 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Gustav Kjeldsen | 2004 | 56 | 54.62 | 2:03.19 | 3:08.05 | 4:18.68 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 340 | 32.59 | 1:08.89 | 1:45.65 | 2:22.30 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julius Henriksen | 2002 | 266 | 35.07 | 1:13.89 | 1:54.37 | 2:34.33 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 221 | 37.18 | 1:18.87 | 2:01.82 | 2:44.18 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 210 | 37.44 | 1:20.45 | 2:04.22 | 2:46.98 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Mathias Mortensen | 2002 | 172 | 40.00 | 1:25.69 | 2:14.10 | 2:58.37 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 160 | 39.96 | 1:26.66 | 2:14.48 | 3:02.78 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Mathias Pedersen | 2002 | 136 | 44.27 | 1:34.28 | 2:24.10 | 3:12.85 | |||
Durup IF | ||||||||||
8 | Mads Lund | 2002 | 134 | 44.20 | 1:34.09 | 2:24.64 | 3:14.08 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | 118 | 46.11 | 1:37.75 | 2:28.96 | 3:22.11 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Christian Jørgensen | 2002 | 108 | 44.83 | 1:38.34 | 2:33.76 | 3:28.19 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Frølund | 2001 | 397 | 31.51 | 1:05.67 | 1:41.01 | 2:15.19 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johan Nielsen | 2001 | 337 | 32.32 | 1:08.74 | 1:46.52 | 2:22.75 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jacob Hopff | 2001 | 296 | 34.26 | 1:12.92 | 1:51.89 | 2:29.01 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Chris Rasmussen | 2001 | 278 | 34.74 | 1:13.68 | 1:53.40 | 2:32.20 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 265 | 35.63 | 1:14.65 | 1:56.44 | 2:34.63 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mikkel Søby | 2001 | 230 | 36.76 | 1:18.02 | 2:00.60 | 2:42.12 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Oliver Veile | 2001 | 217 | 38.15 | 1:20.65 | 2:04.48 | 2:45.12 | |||
Durup IF | ||||||||||
8 | Johannes Wemmelund | 2001 | 198 | 39.03 | 1:22.07 | 2:07.40 | 2:50.44 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | 484 | 29.17 | 1:01.69 | 1:34.44 | 2:06.48 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 415 | 31.17 | 1:04.86 | 1:39.83 | 2:13.14 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 393 | 30.44 | 1:04.95 | 1:40.49 | 2:15.62 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Lucas Christoffersen | 2000 | 343 | 31.10 | 1:07.71 | 1:45.26 | 2:21.91 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Thanild Schøler | 2000 | 234 | 37.34 | 1:18.08 | 2:00.59 | 2:41.23 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Tobias Møllegaard | 2000 | 226 | 36.33 | 1:17.77 | 2:00.68 | 2:42.98 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christian Houe Andersen | 2000 | 168 | 39.86 | 1:25.94 | 2:14.50 | 2:59.92 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | 617 | 27.71 | 57.59 | 1:27.33 | 1:56.70 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 591 | 26.96 | 56.92 | 1:27.99 | 1:58.37 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 552 | 28.94 | 1:00.80 | 1:31.76 | 2:01.10 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 516 | 29.99 | 1:01.76 | 1:32.64 | 2:03.89 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 463 | 27.94 | 1:01.45 | 1:35.43 | 2:08.39 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 442 | 30.55 | 1:03.75 | 1:37.39 | 2:10.41 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christoffer Beck | 1996 | 412 | 29.79 | 1:03.45 | 1:37.64 | 2:13.51 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mark Andersen | 1997 | 351 | 31.53 | 1:06.31 | 1:42.97 | 2:20.81 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Martin Holmershøj | 1998 | 330 | 32.31 | 1:08.77 | 1:47.44 | 2:23.73 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jeppe Soelberg Nielsen | 1999 | 320 | 32.30 | 1:09.13 | 1:48.42 | 2:25.19 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mads Lillelund | 1998 | 284 | 34.87 | 1:14.08 | 1:54.48 | 2:31.08 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Martin Lønstrup | 1993 | 189 | 36.05 | 1:20.14 | 2:07.28 | 2:52.86 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Kongerslev | 1999 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Mads F. Nielsen | 1999 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:07 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 13 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | 368 | 34.57 | 1:13.38 | 1:54.11 | 2:35.03 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Josefine Heuer | 2003 | 266 | 40.36 | 1:25.07 | 2:10.28 | 2:52.81 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 264 | 40.01 | 1:24.42 | 2:10.45 | 2:53.28 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 252 | 38.25 | 1:24.29 | 2:12.15 | 2:55.94 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 233 | 39.32 | 1:25.56 | 2:14.13 | 3:00.44 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Line Frederiksen | 2003 | 221 | 40.68 | 1:27.79 | 2:16.65 | 3:03.87 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sarah Bundgaard | 2003 | 183 | 42.20 | 1:32.89 | 2:25.69 | 3:15.75 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Nanna Søgaard | 2003 | 165 | 44.95 | 1:36.61 | 2:30.26 | 3:22.29 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Anna Varming | 2005 | 142 | 46.39 | 1:43.62 | 2:41.29 | 3:32.73 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Laura Pedersen | 2004 | 142 | 44.19 | 1:38.84 | 2:39.00 | 3:32.98 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Katja Møller Madsen | 2003 | 131 | 50.35 | 1:43.48 | 2:44.55 | 3:38.54 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Josephine Larsen | 2004 | 128 | 47.81 | 1:45.44 | 2:44.54 | 3:40.40 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Louise Sunesen | 2005 | 101 | 48.16 | 1:58.51 | 2:54.90 | 3:58.58 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Anne Terp | 2004 | 100 | 47.70 | 1:51.72 | 2:13.07 | 3:59.18 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Vilstrup | 2002 | 411 | 34.80 | 1:13.34 | 1:52.47 | 2:29.52 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederikke Kruse | 2002 | 386 | 35.71 | 1:14.97 | 1:54.70 | 2:32.61 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 374 | 35.68 | 1:15.29 | 1:55.46 | 2:34.27 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emilie Knudsen | 2002 | 372 | 34.81 | 1:13.69 | 1:53.72 | 2:34.48 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Signe B. Hansen | 2002 | 345 | 36.03 | 1:15.98 | 1:58.55 | 2:38.36 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 339 | 35.06 | 1:14.76 | 1:57.33 | 2:39.42 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sascha Lausten | 2002 | 311 | 36.46 | 1:18.01 | 2:01.04 | 2:44.06 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Carli Mark | 2002 | 283 | 37.64 | 1:20.45 | 2:05.54 | 2:49.27 | |||
Durup IF | ||||||||||
9 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 244 | 39.35 | 1:25.53 | 2:12.91 | 2:57.87 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 208 | 42.19 | 1:30.90 | 2:21.53 | 3:07.51 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Signe Davidsen Nielsen | 2002 | 176 | 40.01 | 1:31.26 | 1:58.77 | 3:18.25 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | 147 | 45.21 | 1:39.30 | 2:36.12 | 3:30.32 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 608 | 30.65 | 1:03.88 | 1:37.86 | 2:11.16 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 560 | 31.21 | 1:04.90 | 1:39.94 | 2:14.85 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Esther Flø | 2001 | 451 | 34.45 | 1:12.28 | 1:49.25 | 2:24.91 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 361 | 36.39 | 1:16.68 | 1:57.38 | 2:36.05 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Julie Geertsen Lund | 2001 | 344 | 36.94 | 1:17.46 | 1:58.81 | 2:38.55 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Anne Wenzell | 2001 | 308 | 38.49 | 1:20.47 | 2:03.51 | 2:44.61 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 307 | 37.52 | 1:19.29 | 2:02.48 | 2:44.69 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Signe Dahl Johansen | 2001 | 226 | 40.60 | 1:27.62 | 2:16.52 | 3:02.27 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anika Andersen | 2001 | 202 | 41.31 | 1:28.65 | 2:19.75 | 3:09.32 | |||
Durup IF | ||||||||||
10 | Sofie Astrup | 2001 | 195 | 43.29 | 1:32.95 | 2:22.72 | 3:11.61 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anne Sunesen | 2001 | 171 | 42.01 | 1:35.64 | 2:30.59 | 3:20.23 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Anne Almvig | 2001 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 651 | 30.70 | 1:03.01 | 1:35.36 | 2:08.23 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 577 | 31.86 | 1:05.97 | 1:40.05 | 2:13.50 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Nicoline Bredahl | 2000 | 528 | 32.14 | 1:06.66 | 1:42.09 | 2:17.46 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helena V. Ellling | 2000 | 495 | 33.14 | 1:08.80 | 1:45.33 | 2:20.46 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Dianna Au | 2000 | 464 | 34.19 | 1:10.56 | 1:46.91 | 2:23.51 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 445 | 35.54 | 1:13.29 | 1:51.12 | 2:25.52 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Matilde Fuglsang | 2000 | 428 | 34.23 | 1:11.14 | 1:50.11 | 2:27.42 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Freya R. Andersen | 2000 | 401 | 35.83 | 1:14.71 | 1:53.31 | 2:30.65 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Line Mia Jensen | 2000 | 346 | 36.76 | 1:17.16 | 1:57.81 | 2:38.35 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Linda Strunge | 2000 | 325 | 37.16 | 1:18.39 | 2:01.86 | 2:41.62 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Andrea K. Pedersen | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 543 | 32.09 | 1:06.30 | 1:40.97 | 2:16.23 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 507 | 33.25 | 1:08.73 | 1:44.82 | 2:19.41 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helena Rasmussen | 1998 | 434 | 33.43 | 1:10.41 | 1:48.02 | 2:26.83 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | 385 | 36.00 | 1:14.45 | 1:54.23 | 2:32.76 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 376 | 34.63 | 1:13.16 | 1:53.44 | 2:33.90 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emma Louise Frohn | 1998 | 374 | 35.64 | 1:15.28 | 1:54.89 | 2:34.23 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie Skov | 1999 | 348 | 36.35 | 1:16.42 | 1:57.86 | 2:37.99 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christina Nielsen | 1999 | 152 | 44.62 | 1:35.46 | 2:31.18 | 3:27.91 | |||
Durup IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:37 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 13 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Pedersen | 2002 | 293 | 34.43 | 1:12.97 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 310 | 32.76 | 1:11.56 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus A H Christensen | 2001 | 235 | 35.85 | 1:18.55 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Adam Tavs Andersen | 2001 | 129 | 41.88 | 1:35.81 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Christiansen | 2000 | 386 | 31.11 | 1:06.53 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 342 | 31.73 | 1:09.28 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jens Riisgaard | 2000 | 315 | 33.51 | 1:11.20 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lucas Christoffersen | 2000 | 286 | 34.03 | 1:13.50 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marco Just Jensen | 2000 | 180 | 39.92 | 1:25.83 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 551 | 27.58 | 59.13 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Robert Asfeldt | 1996 | 497 | 28.62 | 1:01.18 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | 483 | 28.85 | 1:01.76 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 442 | 30.52 | 1:03.62 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lasse Kammer | 1995 | 405 | 30.05 | 1:05.49 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Christian Mangaard | 1999 | 393 | 31.26 | 1:06.18 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 370 | 31.45 | 1:07.50 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anders Husted | 1997 | 283 | 32.30 | 1:13.78 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Martin Lønstrup | 1993 | 186 | 37.93 | 1:24.82 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Jacob Schultz | 1999 | DSQ | ej samtidig berør 50 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | DSQ | brysttag ved 90m | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 13 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 4, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | 255 | 38.67 | 1:26.74 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Cecilie Christiansen | 2003 | 244 | 40.16 | 1:28.02 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Amalie Kristensen | 2003 | 221 | 42.96 | 1:31.02 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Isabella Bach | 2002 | 304 | 36.16 | 1:21.79 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 198 | 43.08 | 1:34.31 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Clara Tolderlund | 2002 | 155 | 46.73 | 1:42.37 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 345 | 36.95 | 1:18.44 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 333 | 36.38 | 1:19.36 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Helene Marie Andersen | 2001 | 326 | 37.56 | 1:19.95 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 253 | 40.71 | 1:26.93 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
5 | Anne Almvig | 2001 | 140 | 46.77 | 1:45.82 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 4, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 582 | 31.38 | 1:05.91 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 403 | 34.50 | 1:14.48 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Rikke Hansen | 2000 | 328 | 36.87 | 1:19.76 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Andrea K. Pedersen | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 4, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | 489 | 31.85 | 1:09.86 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida Kristensen | 1998 | 437 | 33.59 | 1:12.50 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christie Prøhl | 1998 | 423 | 34.03 | 1:13.33 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Betina K. Pedersen | 1994 | 402 | 34.75 | 1:14.56 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Laura Cebula | 1997 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 13 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 149 | 52.05 | 1:51.17 | 2:50.57 | 3:47.55 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Asger Hatting | 2003 | 78 | 1:04.55 | 2:17.40 | 3:28.82 | 4:41.55 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Østerballe | 2003 | DSQ | asynkron ben v40-60m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 293 | 41.86 | 1:27.82 | 2:14.52 | 3:01.61 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Filip Cederstrøm | 2002 | 286 | 42.58 | 1:29.46 | 2:17.55 | 3:03.11 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 268 | 41.99 | 1:29.69 | 2:18.63 | 3:07.04 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Christian Jørgensen | 2002 | DSQ | 1 hånd i vend v. 175 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rasmussen | 2001 | 304 | 41.97 | 1:27.25 | 2:13.16 | 2:59.27 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 283 | 41.88 | 1:28.79 | 2:16.98 | 3:03.66 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathias Dyrmose | 2001 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 392 | 38.76 | 1:20.91 | 2:03.02 | 2:44.85 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 242 | 41.00 | 1:29.64 | 2:22.45 | 3:13.46 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Robert Asfeldt | 1996 | 506 | 34.76 | 1:13.75 | 1:53.10 | 2:31.37 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Martin Harder Bruun | 1998 | 395 | 37.30 | 1:19.03 | 2:01.48 | 2:44.34 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 379 | 38.92 | 1:21.28 | 2:04.37 | 2:46.65 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martin Holmershøj | 1998 | 258 | 42.61 | 1:31.77 | 2:21.31 | 3:09.34 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 236 | 44.70 | 1:34.51 | 2:25.25 | 3:15.21 | |||
Durup IF | ||||||||||
6 | Martin Lønstrup | 1993 | 189 | 46.30 | 1:38.64 | 2:34.21 | 3:30.27 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 13 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Kanstrup | 2003 | 263 | 48.45 | 1:41.07 | 2:35.48 | 3:30.00 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 190 | 53.59 | 1:53.62 | 2:54.32 | 3:53.77 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 176 | 51.58 | 1:53.29 | 2:57.81 | 3:59.84 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sarah Bundgaard | 2003 | 145 | 54.67 | 2:00.10 | 3:08.73 | 4:15.83 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Annika Hausgaard Godt | 2003 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Mathilde von Lilienskjold | 2003 | DSQ | 1 hånd indslag slut | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Nanna Søgaard | 2003 | DSQ | Flere flyben v start | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Sille Busk Pedersen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 329 | 45.30 | 1:36.72 | 2:27.15 | 3:14.84 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sascha Lausten | 2002 | 324 | 46.76 | 1:36.93 | 2:27.35 | 3:15.81 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Søgaard | 2001 | 395 | 40.66 | 1:27.02 | 2:15.11 | 3:03.27 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Laura Gam | 2001 | 363 | 43.76 | 1:31.57 | 2:19.88 | 3:08.50 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Naja Holmgaard | 2001 | 302 | 44.73 | 1:34.84 | 2:29.08 | 3:20.50 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma L. S. Cameron | 2001 | 281 | 48.06 | 1:41.17 | 2:34.29 | 3:25.43 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 270 | 47.60 | 1:41.36 | 2:35.28 | 3:28.10 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Helene Levring | 2001 | 265 | 48.57 | 1:42.11 | 2:36.19 | 3:29.45 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Klea Christensen | 2001 | 258 | 48.93 | 1:44.46 | 2:40.24 | 3:31.33 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Freja Almtoft Bisgaard | 2001 | 173 | 1:00.68 | 1:59.77 | 3:01.02 | 4:01.31 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kathrine Fog | 2000 | 443 | 40.03 | 1:24.96 | 2:11.16 | 2:56.52 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Dianna Au | 2000 | 419 | 43.01 | 1:29.15 | 2:15.38 | 2:59.70 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Natascha Holm Byskov | 2000 | 408 | 41.61 | 1:27.32 | 2:14.70 | 3:01.29 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 406 | 41.04 | 1:27.01 | 2:14.64 | 3:01.66 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 260 | 45.68 | 1:38.65 | 2:34.96 | 3:30.64 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Camilla Veile | 2000 | 235 | 46.75 | 1:42.99 | 2:41.04 | 3:38.06 | |||
Durup IF | ||||||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma F. Sørensen | 1998 | 350 | 42.10 | 1:30.72 | 2:20.80 | 3:10.83 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
2 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 321 | 43.57 | 1:34.02 | 2:23.74 | 3:16.52 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
3 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | 305 | 46.02 | 1:37.69 | 2:29.47 | 3:19.82 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Louise Frohn | 1998 | 259 | 47.97 | 1:43.32 | 2:37.49 | 3:31.02 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 13 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:05 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 197 | 1:45.56 | 3:27.22 | 5:17.90 | 6:44.47 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 458 | 1:07.57 | 2:28.20 | 3:58.12 | 5:05.30 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Frølund | 2001 | 333 | 1:20.55 | 2:48.99 | 4:25.28 | 5:39.62 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Victor Bjerre | 2001 | 314 | 1:17.94 | 2:48.00 | 4:33.38 | 5:46.33 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Chris Rasmussen | 2001 | 243 | 1:33.58 | 3:09.55 | 4:56.48 | 6:17.13 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 239 | 1:33.57 | 3:03.11 | 4:56.88 | 6:19.14 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Martin Madsen | 2001 | 169 | 1:46.53 | 3:34.80 | 5:29.10 | 7:05.32 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 418 | 1:12.01 | 2:29.53 | 4:03.76 | 5:14.78 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Jens Riisgaard | 2000 | 382 | 1:14.28 | 2:34.07 | 4:13.60 | 5:24.42 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 175 | 1:47.15 | 3:32.13 | 5:29.50 | 7:00.26 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Marco Just Jensen | 2000 | DNF | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | 551 | 1:05.07 | 2:16.32 | 3:42.90 | 4:47.22 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 538 | 1:07.81 | 2:20.83 | 3:44.70 | 4:49.44 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 501 | 1:06.42 | 2:22.81 | 3:50.73 | 4:56.50 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 421 | 1:10.05 | 2:30.25 | 4:01.89 | 5:14.16 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 393 | 1:12.05 | 2:37.08 | 4:08.71 | 5:21.37 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 387 | 1:16.00 | 2:42.33 | 4:09.24 | 5:22.94 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederick K. Madsen | 1999 | 357 | 1:13.63 | 2:39.64 | 4:16.86 | 5:31.79 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:05 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 13 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:22 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Kristensen | 2003 | 288 | 1:36.79 | 3:18.22 | 5:06.05 | 6:35.11 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Vilstrup | 2002 | 356 | 1:31.62 | 3:02.69 | 4:47.54 | 6:08.29 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Isabella Bach | 2002 | 350 | 1:31.63 | 3:02.73 | 4:47.41 | 6:10.18 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 528 | 1:15.31 | 2:37.41 | 4:10.25 | 5:22.84 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 475 | 1:15.25 | 2:43.50 | 4:18.78 | 5:34.44 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 437 | 1:24.85 | 2:50.32 | 4:27.31 | 5:43.97 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Esther Flø | 2001 | 424 | 1:25.40 | 2:55.39 | 4:32.94 | 5:47.28 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 350 | 1:22.15 | 2:59.41 | 4:45.48 | 6:10.10 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 306 | 1:32.89 | 3:10.94 | 4:59.13 | 6:26.97 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Helene Marie Andersen | 2001 | DSQ | Asynk ben v. 250m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mette Høgild Svane | 2000 | 451 | 1:19.48 | 2:45.46 | 4:27.27 | 5:40.33 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Matilde Fuglsang | 2000 | 375 | 1:26.13 | 2:55.26 | 4:39.56 | 6:01.81 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Skov | 1999 | 289 | 1:36.77 | 3:21.12 | 5:09.56 | 6:34.49 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:22 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 13 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 151 | 47.35 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Christensen | 2003 | 133 | 49.39 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 129 | 49.92 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Jakob Riisgaard | 2003 | 119 | 51.29 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Lykke Grann | 2003 | 113 | 52.15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Hald Christensen | 2003 | 109 | 52.84 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marius Gystad | 2003 | 96 | 55.06 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | 96 | 55.12 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Lucas Albertsen | 2004 | 95 | 55.19 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | David Putra Snitgaard | 2003 | 91 | 56.07 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Kjeldsen | 2004 | 56 | 1:05.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Asger Hatting | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Venø Elling | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Gustav Kjeldsen | 2004 | DSQ | Flere flyben v start | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Filip Cederstrøm | 2002 | 252 | 39.97 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 245 | 40.32 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 176 | 45.05 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Robert Udbye | 2002 | 168 | 45.68 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Pedersen | 2002 | 113 | 52.21 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
6 | Christian Jørgensen | 2002 | 94 | 55.35 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | 92 | 55.82 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Lau Barbesgaard | 2002 | 45 | 1:10.74 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Pedersen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 305 | 37.50 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johan Nielsen | 2001 | 226 | 41.40 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mikkel Søby | 2001 | 216 | 42.02 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 348 | 35.89 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 172 | 45.32 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Andreas Thanild Schøler | 2000 | 132 | 49.57 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin S. Jespersen | 1997 | 466 | 32.56 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emil Houlborg | 1998 | 440 | 33.18 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | 412 | 33.92 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Fallesen | 1998 | 387 | 34.63 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martin Harder Bruun | 1998 | 349 | 35.86 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johan Rasmussen | 1999 | 324 | 36.73 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anders Husted | 1997 | 297 | 37.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Martin Holmershøj | 1998 | 267 | 39.21 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jeppe Soelberg Nielsen | 1999 | 212 | 42.29 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 211 | 42.40 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
11 | Martin Lønstrup | 1993 | 199 | 43.19 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 13 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 335 | 41.45 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 263 | 44.90 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Cecilie Vad Andersen | 2003 | 226 | 47.28 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sille Busk Pedersen | 2003 | 188 | 50.23 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Emilie Egerup | 2003 | 175 | 51.48 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 153 | 53.84 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mia Hansen | 2003 | 151 | 53.99 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Lyskjær | 2003 | 151 | 54.02 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nanna Søgaard | 2003 | 130 | 56.82 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emma Dencker | 2004 | 126 | 57.43 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Lotte Liv Jensen | 2004 | 123 | 57.87 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | 122 | 57.93 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anne Terp | 2004 | 120 | 58.38 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mathilde von Lilienskjold | 2003 | 114 | 59.38 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mette Buur Holt | 2003 | 111 | 59.91 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Agnete Barbesgaard | 2003 | 56 | 1:15.21 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Sille Mortensen | 2004 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Katja Møller Madsen | 2003 | DSQ | 1 hånd i afslut | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Louise Sunesen | 2005 | DSQ | Asynkone ben | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Maja Klitgaard | 2003 | DSQ | Asynkrone ben | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | 330 | 41.67 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 305 | 42.75 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 233 | 46.75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Julie B. Andersen | 2002 | 232 | 46.86 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 215 | 48.04 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederikke Kruse | 2002 | 209 | 48.49 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 178 | 51.18 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 161 | 52.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | 151 | 54.08 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | 134 | 56.27 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Signe Davidsen Nielsen | 2002 | 117 | 58.86 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Naja Holmgaard | 2001 | 342 | 41.18 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 292 | 43.39 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Klea Christensen | 2001 | 272 | 44.44 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma L. S. Cameron | 2001 | 262 | 44.99 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 257 | 45.24 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Sofie Astrup | 2001 | 168 | 52.10 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kathrine Fog | 2000 | 399 | 39.10 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 385 | 39.58 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Natascha Holm Byskov | 2000 | 355 | 40.65 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Freya R. Andersen | 2000 | 330 | 41.64 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 308 | 42.64 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Linda Strunge | 2000 | 285 | 43.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Camilla Veile | 2000 | 253 | 45.52 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
8 | Line Mia Jensen | 2000 | 215 | 48.01 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 488 | 36.58 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Laura Cebula | 1997 | 483 | 36.70 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emma F. Sørensen | 1998 | 369 | 40.14 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
4 | Ida Kristensen | 1998 | 366 | 40.24 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mathilde Clausen | 1998 | 362 | 40.40 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | 359 | 40.49 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Helena Rasmussen | 1998 | 357 | 40.59 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 353 | 40.75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emma Louise Frohn | 1998 | 240 | 46.33 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laura Ælmholdt | 1999 | 186 | 50.43 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Christina Nielsen | 1999 | DSQ | 1 hånd ved indslag | ||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Nikoline Egerod Leth | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:59 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 13 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 11, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | 588 | 1:04.55 | 2:12.91 | 3:21.37 | 4:29.75 | 16:54.28 | ||
Herning Svømmeklub | 5:37.69 | 6:45.89 | 7:53.71 | 9:01.35 | ||||||
10:09.54 | 11:17.96 | 12:26.00 | 13:33.60 | |||||||
14:41.23 | 15:48.48 | |||||||||
2 | Casper G. Kristensen | 1995 | 561 | 1:06.35 | 2:15.53 | 3:24.68 | 4:33.56 | 17:10.63 | ||
Viborg Svømme Klub | 5:42.30 | 6:51.13 | 8:00.27 | 9:09.61 | ||||||
10:18.40 | 11:27.97 | 12:37.34 | 13:46.07 | |||||||
14:54.25 | 16:03.32 | |||||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | 526 | 1:06.41 | 2:17.73 | 3:29.62 | 4:41.15 | 17:32.85 | ||
Herning Svømmeklub | 5:52.44 | 7:02.64 | 8:12.63 | 9:22.39 | ||||||
10:31.77 | 11:41.24 | 12:50.91 | 14:02.24 | |||||||
15:15.92 | 16:26.11 | |||||||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 524 | 1:08.79 | 2:19.94 | 3:32.02 | 4:42.90 | 17:34.09 | ||
Herning Svømmeklub | 5:54.15 | 7:03.85 | 8:14.44 | 9:23.72 | ||||||
10:33.84 | 11:44.25 | 12:53.19 | 14:04.36 | |||||||
15:15.67 | 16:26.41 | |||||||||
5 | Markus Kjeldsen | 2000 | 520 | 1:09.10 | 2:20.30 | 3:32.18 | 4:43.08 | 17:36.80 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 5:54.02 | 7:04.62 | 8:15.03 | 9:25.26 | ||||||
10:35.97 | 11:46.41 | 12:57.63 | 14:08.65 | |||||||
15:19.77 | 16:30.12 | |||||||||
6 | Jens Sørensen | 2001 | 506 | 1:06.79 | 2:18.20 | 3:30.06 | 4:41.44 | 17:46.55 | ||
Herning Svømmeklub | 5:53.13 | 7:04.98 | 8:17.09 | 9:29.27 | ||||||
10:41.58 | 11:53.94 | 13:06.24 | 14:18.96 | |||||||
15:29.03 | 16:39.73 | |||||||||
7 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 497 | 1:07.73 | 2:19.43 | 3:31.25 | 4:43.51 | 17:52.96 | ||
Viborg Svømme Klub | 5:54.22 | 7:05.35 | 8:16.06 | 9:27.42 | ||||||
10:40.34 | 11:53.49 | 13:06.69 | 14:19.08 | |||||||
15:31.51 | 16:43.04 | |||||||||
8 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 454 | 1:11.56 | 2:27.80 | 3:43.80 | 5:01.20 | 18:25.87 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:17.92 | 7:33.53 | 8:48.93 | 10:00.77 | ||||||
11:13.66 | 12:27.41 | 13:40.16 | 14:51.71 | |||||||
16:03.74 | 17:14.54 | |||||||||
9 | Victor Bjerre | 2001 | 427 | 1:11.10 | 2:27.37 | 3:43.01 | 4:59.31 | 18:48.76 | ||
Herning Svømmeklub | 6:15.12 | 7:30.89 | 8:47.16 | 10:02.78 | ||||||
11:18.02 | 12:34.16 | 13:50.30 | 15:07.16 | |||||||
16:23.16 | 17:37.81 | |||||||||
10 | Jens Riisgaard | 2000 | 425 | 1:12.38 | 2:29.32 | 3:45.79 | 5:02.78 | 18:50.33 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:20.07 | 7:37.56 | 8:54.08 | 10:09.74 | ||||||
11:25.20 | 12:40.40 | 13:55.93 | 15:10.71 | |||||||
16:26.60 | 17:39.84 | |||||||||
11 | Christian Mangaard | 1999 | 422 | 1:08.95 | 2:24.44 | 3:40.04 | 4:56.28 | 18:53.14 | ||
Viborg Svømme Klub | 6:11.32 | 7:27.88 | 8:44.88 | 10:00.83 | ||||||
11:18.79 | 12:35.58 | 13:51.91 | 15:10.07 | |||||||
16:26.83 | 17:41.46 | |||||||||
12 | Casper Christiansen | 2000 | 414 | 1:11.77 | 2:28.29 | 3:45.07 | 5:02.31 | 19:00.09 | ||
Holstebro Svømme Club | 6:19.36 | 7:36.23 | 8:53.19 | 10:10.21 | ||||||
11:27.33 | 12:43.55 | 13:59.78 | 15:15.66 | |||||||
16:31.03 | 17:46.57 | |||||||||
13 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 389 | 1:12.62 | 2:31.14 | 3:49.88 | 5:08.00 | 19:24.21 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:26.43 | 7:45.16 | 9:04.08 | 10:23.05 | ||||||
11:41.54 | 13:00.17 | 14:18.85 | 15:33.04 | |||||||
16:50.97 | 18:09.27 | |||||||||
14 | Mark Andersen | 1997 | 358 | 1:12.93 | 2:31.88 | 3:51.90 | 5:12.36 | 19:56.55 | ||
Herning Svømmeklub | 6:32.63 | 7:52.90 | 9:13.57 | 10:35.19 | ||||||
11:55.93 | 13:17.42 | 14:37.77 | 15:57.90 | |||||||
17:17.17 | 18:36.68 | |||||||||
15 | Magnus A H Christensen | 2001 | 350 | 1:15.70 | 2:36.42 | 3:56.84 | 5:18.41 | 20:05.92 | ||
Holstebro Svømme Club | 6:38.42 | 7:58.78 | 9:19.69 | 10:40.75 | ||||||
12:01.81 | 13:22.76 | 14:44.14 | 16:04.67 | |||||||
17:25.56 | 18:47.02 | |||||||||
16 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 239 | 1:21.93 | 2:52.10 | 4:25.63 | 5:59.29 | 22:49.49 | ||
Herning Svømmeklub | 7:33.03 | 9:04.70 | 10:37.30 | 12:09.66 | ||||||
13:42.34 | 15:14.33 | 16:46.06 | 18:19.85 | |||||||
19:51.17 | 21:21.32 | |||||||||
17 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 232 | 1:22.40 | 2:53.50 | 4:24.77 | 5:56.29 | 23:01.61 | ||
Ikast Svømmeklub | 7:27.71 | 9:00.11 | 10:34.38 | 12:09.49 | ||||||
13:47.29 | 15:21.17 | 16:53.67 | 18:26.82 | |||||||
19:58.97 | 21:33.20 | |||||||||
18 | Martin Lønstrup | 1993 | 164 | 1:25.70 | 3:04.60 | 4:45.67 | 6:28.96 | 25:52.27 | ||
Struer Svømmeklub | 8:12.39 | 9:56.67 | 11:42.81 | 13:29.22 | ||||||
15:16.79 | 17:03.23 | 18:49.74 | 20:36.35 | |||||||
22:23.41 | 24:10.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 13 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:50 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 12, 1500m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 628 | 1:10.86 | 2:24.79 | 3:38.62 | 4:52.86 | 18:03.92 | ||
Herning Svømmeklub | 6:06.18 | 7:55.21 | 9:08.23 | 10:20.46 | ||||||
11:32.03 | 12:43.37 | 13:54.36 | 15:05.46 | |||||||
16:16.82 | 17:28.65 | |||||||||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 613 | 1:10.47 | 2:24.37 | 3:38.41 | 4:52.55 | 18:13.05 | ||
Holstebro Svømme Club | 6:06.28 | 7:55.32 | 9:08.77 | 10:20.49 | ||||||
11:33.17 | 12:46.24 | 13:58.97 | 15:12.26 | |||||||
16:25.01 | 17:37.87 | |||||||||
3 | Nicoline Bredahl | 2000 | 516 | 1:13.26 | 2:30.33 | 3:47.78 | 5:04.89 | 19:17.50 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:22.25 | 7:40.28 | 8:57.95 | 10:15.92 | ||||||
11:32.79 | 12:50.39 | 14:08.04 | 15:26.63 | |||||||
16:44.46 | 18:02.34 | |||||||||
4 | Mette Flaskager | 1999 | 482 | 1:13.41 | 2:30.99 | 3:49.69 | 5:07.79 | 19:44.37 | ||
Ikast Svømmeklub | 6:26.13 | 7:45.26 | 9:04.84 | 10:25.40 | ||||||
11:46.24 | 13:07.79 | 14:28.58 | 15:49.58 | |||||||
17:09.91 | 18:29.15 | |||||||||
5 | Helena V. Ellling | 2000 | 478 | 1:13.39 | 2:31.10 | 3:50.30 | 5:10.40 | 19:47.30 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:30.81 | 7:50.88 | 9:11.60 | 10:32.29 | ||||||
11:52.87 | 13:13.04 | 14:32.87 | 15:52.69 | |||||||
17:10.91 | 18:30.55 | |||||||||
6 | Mette Høgild Svane | 2000 | 470 | 1:14.34 | 2:33.87 | 3:53.63 | 5:13.85 | 19:54.01 | ||
Herning Svømmeklub | 6:33.56 | 7:52.39 | 9:12.48 | 10:32.94 | ||||||
11:53.56 | 13:14.44 | 14:35.85 | 15:57.01 | |||||||
17:18.09 | 18:37.30 | |||||||||
7 | Sascha Lausten | 2002 | 310 | 1:26.19 | 2:56.30 | 4:27.33 | 5:58.94 | 22:51.57 | ||
Ikast Svømmeklub | 7:29.41 | 9:03.14 | 10:37.45 | 12:10.22 | ||||||
13:41.74 | 15:14.69 | 16:49.14 | 18:20.98 | |||||||
19:53.15 | 21:23.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:50 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 13 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:27 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 184 | 42.58 | 1:25.96 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Venø Elling | 2003 | 163 | 44.10 | 1:29.42 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alexander Mortensen | 2004 | 137 | 47.84 | 1:34.81 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Riisgaard | 2003 | 131 | 47.44 | 1:36.14 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lucas Albertsen | 2004 | 110 | 49.81 | 1:41.96 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mads Emil Hansen | 2003 | 89 | 54.69 | 1:49.43 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kasper Hansen | 2004 | 73 | 55.27 | 1:56.66 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mikkel Hald Christensen | 2003 | 60 | 1:01.01 | 2:04.41 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lasse Fethter | 2004 | 59 | 2:05.57 | 2:05.57 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emil Kjeldsen | 2004 | 49 | 1:01.77 | 2:13.27 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Pedersen | 2002 | 302 | 35.41 | 1:12.88 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 223 | 39.23 | 1:20.60 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 169 | 43.80 | 1:28.37 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Mathias Mortensen | 2002 | 132 | 47.51 | 1:36.05 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Robert Udbye | 2002 | 110 | 1:42.08 | 1:42.08 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Lund | 2002 | 92 | 52.84 | 1:48.22 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Lau Barbesgaard | 2002 | 85 | 52.99 | 1:51.29 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rasmussen | 2001 | 288 | 36.56 | 1:14.03 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Johan Nielsen | 2001 | 266 | 37.04 | 1:16.02 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 263 | 37.46 | 1:16.35 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 250 | 37.73 | 1:17.63 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 249 | 38.44 | 1:17.74 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 242 | 38.83 | 1:18.47 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Veile | 2001 | 199 | 40.85 | 1:23.69 | |||||
Durup IF | ||||||||||
8 | Johannes Wemmelund | 2001 | 161 | 44.20 | 1:29.96 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Martin Madsen | 2001 | 137 | 46.33 | 1:34.76 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Adam Tavs Andersen | 2001 | 131 | 46.92 | 1:36.25 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Mathias Dyrmose | 2001 | DSQ | neddykket ved 100m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 394 | 33.21 | 1:06.74 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 360 | 34.34 | 1:08.77 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 269 | 37.18 | 1:15.79 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 231 | 39.12 | 1:19.66 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Thanild Schøler | 2000 | 198 | 40.71 | 1:23.93 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 139 | 47.37 | 1:34.26 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Christian Houe Andersen | 2000 | DSQ | ej fortsat bev. 75m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 493 | 30.44 | 1:01.92 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 479 | 31.14 | 1:02.54 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | 441 | 31.72 | 1:04.29 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 416 | 31.71 | 1:05.51 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 409 | 31.58 | 1:05.91 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Lasse Kammer | 1995 | 400 | 32.72 | 1:06.39 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christoffer Beck | 1996 | 394 | 32.60 | 1:06.75 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jacob Schultz | 1999 | 366 | 33.74 | 1:08.36 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Johan Rasmussen | 1999 | 319 | 34.49 | 1:11.60 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Martin Harder Bruun | 1998 | 317 | 35.49 | 1:11.77 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederick K. Madsen | 1999 | 311 | 34.60 | 1:12.18 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mads Lillelund | 1998 | 223 | 40.25 | 1:20.59 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jeppe Soelberg Nielsen | 1999 | 189 | 41.77 | 1:25.14 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Jonas Kongerslev | 1999 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:27 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 13 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:28 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | 302 | 39.82 | 1:22.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 256 | 42.41 | 1:26.95 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Josefine Heuer | 2003 | 245 | 43.16 | 1:28.19 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Cecilie Vad Andersen | 2003 | 222 | 44.24 | 1:31.18 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Kanstrup | 2003 | 203 | 45.29 | 1:33.88 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Line Lyskjær | 2003 | 189 | 46.24 | 1:36.21 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Line Frederiksen | 2003 | 157 | 49.28 | 1:42.25 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sarah Bundgaard | 2003 | 141 | 1:13.03 | 1:45.90 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 134 | 52.27 | 1:47.87 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | 112 | 54.15 | 1:54.27 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mette Buur Holt | 2003 | 108 | 57.62 | 1:55.71 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Louise Sunesen | 2005 | 105 | 54.97 | 1:56.71 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Anna Varming | 2005 | 100 | 57.67 | 1:58.92 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Josephine Larsen | 2004 | 97 | 58.34 | 2:00.09 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Katja Møller Madsen | 2003 | 78 | 1:06.09 | 2:09.05 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Sille Mortensen | 2004 | 59 | 1:07.92 | 2:21.20 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Agnete Barbesgaard | 2003 | DSQ | ej fortsat bev 50m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Christiansen | 2003 | DSQ | ej fortsat bev 25m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Emma Fjordside Jensen | 2003 | DSQ | ej fortsat bev 25m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | 353 | 37.64 | 1:18.12 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Vilstrup | 2002 | 332 | 39.49 | 1:19.75 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Carli Mark | 2002 | 311 | 40.08 | 1:21.46 | |||||
Durup IF | ||||||||||
4 | Signe B. Hansen | 2002 | 306 | 39.21 | 1:21.91 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederikke Kruse | 2002 | 287 | 41.50 | 1:23.66 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 258 | 42.71 | 1:26.72 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Clara Tolderlund | 2002 | 193 | 45.76 | 1:35.42 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 180 | 48.95 | 1:37.72 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 171 | 48.60 | 1:39.32 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | 104 | 55.32 | 1:57.43 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Pernille Koch Sinding | 2002 | DSQ | ej fortsat bev 25m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 471 | 34.70 | 1:10.97 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 420 | 36.16 | 1:13.70 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Julie Søgaard | 2001 | 374 | 37.48 | 1:16.59 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Helene Marie Andersen | 2001 | 352 | 38.38 | 1:18.18 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Gam | 2001 | 286 | 41.33 | 1:23.75 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne Wenzell | 2001 | 244 | 43.94 | 1:28.32 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 228 | 44.23 | 1:30.33 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
8 | Freja Almtoft Bisgaard | 2001 | 214 | 44.70 | 1:32.21 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emma L. S. Cameron | 2001 | 194 | 47.47 | 1:35.26 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anne Sunesen | 2001 | 173 | 48.47 | 1:39.09 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Sofie Astrup | 2001 | 169 | 50.09 | 1:39.70 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Geertsen Lund | 2001 | DSQ | ej fortsat bev 50m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | DSQ | ej fortsat bev 75m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 489 | 34.38 | 1:10.10 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Freya R. Andersen | 2000 | 434 | 36.03 | 1:12.93 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 404 | 37.19 | 1:14.71 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 322 | 38.95 | 1:20.51 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 289 | 40.91 | 1:23.47 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Betina K. Pedersen | 1994 | 435 | 34.96 | 1:12.89 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Laura Cebula | 1997 | 426 | 35.23 | 1:13.39 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 396 | 37.32 | 1:15.16 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Christie Prøhl | 1998 | 388 | 37.54 | 1:15.69 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 251 | 43.23 | 1:27.44 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Christina Nielsen | 1999 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:28 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 13 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Venø Elling | 2003 | 150 | 40.97 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 118 | 44.38 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Oliver Christensen | 2003 | 96 | 47.53 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lucas Albertsen | 2004 | 95 | 47.63 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jakob Riisgaard | 2003 | 80 | 50.52 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Emil Hansen | 2003 | 71 | 52.55 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rasmus Pedersen | 2003 | 68 | 53.37 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | 52 | 58.32 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Kasper Hansen | 2004 | 51 | 58.52 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sebastian Veile | 2003 | 36 | 1:05.77 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
11 | Asger Hatting | 2003 | 25 | 1:14.45 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | David Putra Snitgaard | 2003 | DSQ | bryst før 25m vend | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Pedersen | 2002 | 321 | 31.82 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Julius Henriksen | 2002 | 191 | 37.83 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 142 | 41.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Hopff | 2001 | 205 | 36.96 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Chris Rasmussen | 2001 | 187 | 38.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Johannes Wemmelund | 2001 | 185 | 38.24 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver Veile | 2001 | 145 | 41.44 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 347 | 31.02 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicolai Friborg | 2000 | 249 | 34.62 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 184 | 38.28 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tobias Møllegaard | 2000 | 150 | 40.96 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 544 | 26.70 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 508 | 27.31 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | 439 | 28.68 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Mangaard | 1999 | 431 | 28.84 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 421 | 29.08 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Frederick K. Madsen | 1999 | 336 | 31.33 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martin Holmershøj | 1998 | 280 | 33.29 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Martin Lønstrup | 1993 | 246 | 34.77 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jeppe Soelberg Nielsen | 1999 | 233 | 35.40 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 201 | 37.21 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Johan Rasmussen | 1999 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads F. Nielsen | 1999 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Mark Andersen | 1997 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:40 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 13 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 279 | 37.27 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Josefine Heuer | 2003 | 234 | 39.53 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Amalie Kristensen | 2003 | 229 | 39.84 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 213 | 40.81 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Line Lyskjær | 2003 | 133 | 47.71 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mia Hansen | 2003 | 109 | 50.91 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 107 | 51.29 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maja Klitgaard | 2003 | 95 | 53.38 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Selma Lindberg | 2003 | 83 | 55.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anne Terp | 2004 | 81 | 56.17 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anna Varming | 2005 | 75 | 57.81 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Lotte Liv Jensen | 2004 | 63 | 1:01.24 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Pedersen | 2004 | DSQ | brystben | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Frederiksen | 2003 | DSQ | asynkron arme v. 35m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 197 | 41.88 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 186 | 42.68 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 183 | 42.90 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie B. Andersen | 2002 | 156 | 45.20 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Carli Mark | 2002 | 155 | 45.32 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 423 | 32.47 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Søgaard | 2001 | 347 | 34.69 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Helene Marie Andersen | 2001 | 334 | 35.12 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 240 | 39.23 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
5 | Klea Christensen | 2001 | 192 | 42.23 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne Wenzell | 2001 | 177 | 43.37 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne Almvig | 2001 | 170 | 43.95 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
8 | Anika Andersen | 2001 | 162 | 44.68 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
9 | Signe Dahl Johansen | 2001 | 143 | 46.55 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 508 | 30.55 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helena V. Ellling | 2000 | 383 | 33.55 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 372 | 33.88 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 341 | 34.89 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Rikke Hansen | 2000 | 340 | 34.92 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 321 | 35.60 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Andrea K. Pedersen | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Kristensen | 1998 | 422 | 32.50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christie Prøhl | 1998 | 387 | 33.44 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 355 | 34.41 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helena Rasmussen | 1998 | 311 | 35.96 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Skov | 1999 | 257 | 38.33 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Louise Frohn | 1998 | 223 | 40.20 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Clausen | 1998 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Christina Nielsen | 1999 | DSQ | Fejlstart | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:54 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 13 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 16:17 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Mortensen | 2004 | 139 | 48.25 | 1:41.03 | 2:47.34 | 3:32.43 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Veile | 2003 | 95 | 1:06.55 | 2:07.21 | 3:14.52 | 4:00.54 | |||
Durup IF | ||||||||||
3 | Kasper Hansen | 2004 | 81 | 1:03.66 | 2:05.86 | 3:18.72 | 4:13.54 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Marius Gystad | 2003 | DSQ | udsvøm på mave i ryg | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Pedersen | 2003 | DSQ | rygafslut på mave | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 202 | 44.46 | 1:32.44 | 2:25.92 | 3:07.40 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | DSQ | svøm på mave v 100m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | DSQ | crawlben i bryst 45m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Mads Lund | 2002 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 415 | 31.87 | 1:11.98 | 1:55.10 | 2:27.47 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 313 | 32.97 | 1:18.34 | 2:03.99 | 2:42.01 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 288 | 37.90 | 1:20.18 | 2:08.53 | 2:46.60 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Victor Bjerre | 2001 | 281 | 35.21 | 1:20.66 | 2:13.52 | 2:48.06 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus A H Christensen | 2001 | 274 | 35.30 | 1:21.19 | 2:11.23 | 2:49.34 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Chris Rasmussen | 2001 | 244 | 40.12 | 1:24.78 | 2:16.44 | 2:56.01 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Oliver Veile | 2001 | 200 | 42.17 | 1:28.24 | 2:26.75 | 3:08.19 | |||
Durup IF | ||||||||||
8 | Adam Tavs Andersen | 2001 | 184 | 43.69 | 1:35.97 | 2:31.39 | 3:13.53 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Johannes Wemmelund | 2001 | 175 | 42.49 | 1:32.31 | 2:30.16 | 3:16.76 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Søby | 2001 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | 409 | 32.56 | 1:10.02 | 1:56.03 | 2:28.19 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Christiansen | 2000 | 405 | 31.83 | 1:11.10 | 1:55.24 | 2:28.70 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Marco Just Jensen | 2000 | 311 | 36.82 | 1:19.85 | 2:05.71 | 2:42.38 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicolai Friborg | 2000 | 240 | 36.23 | 1:22.71 | 2:17.85 | 2:57.13 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 161 | 49.40 | 1:41.48 | 2:39.55 | 3:22.20 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Christian Houe Andersen | 2000 | 136 | 53.20 | 1:47.43 | 2:46.94 | 3:33.71 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | DSQ | 2 flyben v bryst | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Robert Asfeldt | 1996 | 581 | 28.79 | 1:02.84 | 1:41.26 | 2:11.92 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laust Moesgaard | 1996 | 550 | 28.94 | 1:01.81 | 1:43.43 | 2:14.31 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | 520 | 28.07 | 1:03.83 | 1:46.29 | 2:16.87 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 433 | 30.08 | 1:08.32 | 1:51.99 | 2:25.44 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 354 | 32.60 | 1:15.78 | 2:00.03 | 2:35.50 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Husted | 1997 | 329 | 34.46 | 1:17.08 | 2:02.44 | 2:39.30 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mads Lillelund | 1998 | 219 | 40.52 | 1:27.85 | 2:21.68 | 3:02.36 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Rasmussen | 1999 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Jonas Kongerslev | 1999 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Mads F. Nielsen | 1999 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:17 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 13 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 16:45 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 18, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | 315 | 39.04 | 1:24.60 | 2:21.23 | 3:03.05 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Cecilie Christiansen | 2003 | 288 | 39.24 | 1:28.92 | 2:25.31 | 3:08.51 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Amalie Kristensen | 2003 | 283 | 42.96 | 1:32.99 | 2:26.76 | 3:09.63 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 259 | 42.35 | 1:33.35 | 2:27.98 | 3:15.42 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 240 | 46.71 | 1:37.93 | 2:37.62 | 3:20.35 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Amalie Kanstrup | 2003 | 240 | 46.29 | 1:39.13 | 2:33.70 | 3:20.44 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 222 | 47.23 | 1:38.30 | 2:40.10 | 3:25.50 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Selma Lindberg | 2003 | 114 | 1:00.24 | 2:05.50 | 3:16.24 | 4:16.61 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Isabella Bach | 2002 | 372 | 37.98 | 1:23.42 | 2:13.81 | 2:53.21 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Amalie Vilstrup | 2002 | 370 | 41.03 | 1:24.97 | 2:15.76 | 2:53.49 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 353 | 39.39 | 1:24.44 | 2:17.15 | 2:56.17 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 340 | 36.65 | 1:22.74 | 2:16.19 | 2:58.49 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sascha Lausten | 2002 | 329 | 36.76 | 1:26.14 | 2:18.42 | 3:00.37 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederikke Kruse | 2002 | 300 | 43.65 | 1:31.33 | 2:27.53 | 3:06.00 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 241 | 43.56 | 1:37.03 | 2:35.08 | 3:20.14 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Clara Tolderlund | 2002 | 201 | 46.97 | 1:38.55 | 2:44.17 | 3:32.66 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 182 | 52.67 | 1:48.00 | 2:49.84 | 3:39.65 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | 151 | 54.74 | 1:52.76 | 2:57.26 | 3:53.83 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Signe B. Hansen | 2002 | DSQ | Ej fortsat bev 75m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Signe Davidsen Nielsen | 2002 | DSQ | ej fortsat bev 75m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 18, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 349 | 39.47 | 1:28.01 | 2:16.42 | 2:56.83 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 326 | 36.78 | 1:23.06 | 2:15.66 | 3:00.88 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Geertsen Lund | 2001 | 301 | 41.66 | 1:26.85 | 2:24.01 | 3:05.91 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 275 | 42.27 | 1:32.88 | 2:27.94 | 3:11.51 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
5 | Anne Wenzell | 2001 | 262 | 45.66 | 1:35.30 | 2:32.32 | 3:14.70 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Helene Levring | 2001 | 256 | 48.91 | 1:34.28 | 2:31.77 | 3:15.98 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 252 | 46.18 | 1:35.83 | 2:34.70 | 3:17.25 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Anne Almvig | 2001 | 247 | 48.04 | 1:38.62 | 2:36.04 | 3:18.44 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
9 | Freja Almtoft Bisgaard | 2001 | 241 | 45.37 | 1:36.92 | 2:37.41 | 3:20.05 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sofie Astrup | 2001 | 200 | 50.41 | 1:44.51 | 2:43.29 | 3:32.83 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anne Sunesen | 2001 | 174 | 50.36 | 1:47.69 | 2:54.57 | 3:42.95 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 18, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 586 | 32.51 | 1:10.21 | 1:56.02 | 2:28.88 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicoline Bredahl | 2000 | 442 | 37.19 | 1:17.01 | 2:08.35 | 2:43.46 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Dianna Au | 2000 | 436 | 35.95 | 1:21.25 | 2:07.53 | 2:44.23 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 407 | 35.62 | 1:19.36 | 2:08.10 | 2:48.13 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mette Høgild Svane | 2000 | 380 | 38.72 | 1:22.45 | 2:14.41 | 2:51.92 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rikke Hansen | 2000 | 365 | 37.12 | 1:23.28 | 2:13.97 | 2:54.30 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Matilde Fuglsang | 2000 | 359 | 38.45 | 1:20.97 | 2:13.90 | 2:55.28 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Linda Strunge | 2000 | 328 | 42.51 | 1:27.32 | 2:18.92 | 3:00.62 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Line Mia Jensen | 2000 | 310 | 43.39 | 1:28.54 | 2:23.34 | 3:03.96 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Helena Rosendahl Bach | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 18, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | 526 | 32.95 | 1:13.69 | 1:59.48 | 2:34.32 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Beck | 1998 | 466 | 34.42 | 2:02.44 | 2:40.70 | 2:40.70 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 421 | 36.00 | 1:21.20 | 2:09.74 | 2:46.22 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Betina K. Pedersen | 1994 | 418 | 35.99 | 1:16.92 | 2:05.83 | 2:46.57 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | 351 | 39.72 | 1:25.86 | 2:17.65 | 2:56.60 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma F. Sørensen | 1998 | 299 | 41.07 | 1:34.00 | 2:23.37 | 3:06.19 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:45 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 13 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 145 | 51.19 | 1:45.72 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Christensen | 2003 | 140 | 50.85 | 1:46.87 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Lykke Grann | 2003 | 107 | 54.28 | 1:56.85 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | David Putra Snitgaard | 2003 | 95 | 57.56 | 2:01.58 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lasse Fethter | 2004 | 62 | 1:03.93 | 2:19.92 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Gustav Kjeldsen | 2004 | 62 | 1:06.14 | 2:20.50 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Daniel Østerballe | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Filip Cederstrøm | 2002 | 271 | 41.04 | 1:25.92 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Mathias Pedersen | 2002 | 265 | 41.13 | 1:26.53 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 257 | 41.49 | 1:27.41 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 248 | 41.82 | 1:28.42 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Robert Udbye | 2002 | 155 | 48.34 | 1:43.35 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Pedersen | 2002 | 116 | 54.86 | 1:53.88 | |||||
Durup IF | ||||||||||
- | Christian Jørgensen | 2002 | DSQ | flere flyben v start | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Frølund | 2001 | 299 | 39.33 | 1:23.12 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 283 | 40.02 | 1:24.62 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Rasmussen | 2001 | 276 | 40.88 | 1:25.31 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 274 | 40.76 | 1:25.53 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Martin Madsen | 2001 | 166 | 47.83 | 1:41.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 159 | 48.55 | 1:42.49 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mathias Dyrmose | 2001 | 137 | 51.28 | 1:47.62 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 358 | 37.39 | 1:18.25 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Robert Asfeldt | 1996 | 513 | 33.16 | 1:09.46 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lasse Kammer | 1995 | 469 | 34.22 | 1:11.55 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emil Houlborg | 1998 | 423 | 35.61 | 1:14.07 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 353 | 37.05 | 1:18.64 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 331 | 37.94 | 1:20.32 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jacob Schultz | 1999 | 287 | 39.71 | 1:24.21 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Jeppe Soelberg Nielsen | 1999 | 196 | 43.86 | 1:35.67 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Martin Lønstrup | 1993 | 188 | 44.00 | 1:36.96 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Martin S. Jespersen | 1997 | DSQ | Ej samt berøring 75m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Rasmus Jørgensen | 1996 | DSQ | 2 flyben udsvøm 25m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:19 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 13 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 20, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 297 | 45.20 | 1:33.93 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 265 | 46.70 | 1:37.54 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Emilie Egerup | 2003 | 195 | 52.09 | 1:48.07 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sille Busk Pedersen | 2003 | 193 | 51.49 | 1:48.33 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Josefine Heuer | 2003 | 174 | 50.53 | 1:52.14 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 164 | 54.28 | 1:54.43 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 164 | 54.36 | 1:54.48 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Frederiksen | 2003 | 155 | 54.96 | 1:56.56 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mia Hansen | 2003 | 154 | 55.90 | 1:56.90 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Dencker | 2004 | 112 | 1:01.60 | 2:09.76 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mathilde von Lilienskjold | 2003 | 93 | 1:01.89 | 2:18.05 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Josephine Larsen | 2004 | 83 | 1:07.84 | 2:23.19 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Louise Sunesen | 2005 | DSQ | Asynkrone ben | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Maja Klitgaard | 2003 | DSQ | Asynkrone arme 50m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nanna Søgaard | 2003 | DSQ | crawlben v start | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | 346 | 42.82 | 1:29.23 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 316 | 44.23 | 1:32.02 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie B. Andersen | 2002 | 233 | 47.43 | 1:41.86 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 196 | 52.10 | 1:47.92 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Esther Flø | 2001 | 423 | 39.46 | 1:23.50 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laura Gam | 2001 | 344 | 43.17 | 1:29.43 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Naja Holmgaard | 2001 | 323 | 42.45 | 1:31.36 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma L. S. Cameron | 2001 | 256 | 47.11 | 1:38.73 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Klea Christensen | 2001 | 252 | 47.67 | 1:39.22 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 244 | 48.04 | 1:40.25 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
7 | Signe Dahl Johansen | 2001 | 174 | 52.54 | 1:52.10 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Sunesen | 2001 | DSQ | 2 flyben 25m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Sofie Astrup | 2001 | DSQ | 1 hånd i vending 50m | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Natascha Holm Byskov | 2000 | 396 | 41.01 | 1:25.35 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 386 | 41.30 | 1:26.11 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kathrine Fog | 2000 | 375 | 41.50 | 1:26.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Camilla Veile | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | 401 | 40.67 | 1:24.99 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 340 | 42.01 | 1:29.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 319 | 43.17 | 1:31.73 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
4 | Emma F. Sørensen | 1998 | 314 | 42.39 | 1:32.18 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
5 | Emma Louise Frohn | 1998 | 245 | 47.51 | 1:40.09 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Ælmholdt | 1999 | 183 | 51.32 | 1:50.25 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:28 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 13 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:03 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 21, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Stm 1 | 0 | 566 | 3:41.54 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 26.98 | 55.36 | 55.36 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 26.15 | 54.87 | 1:50.23 | ||||||
Robert Asfeldt | 1996 | 26.34 | 55.79 | 2:46.02 | ||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 26.67 | 55.52 | 3:41.54 | ||||||
2 | Drenge 1 Viborg | 0 | 516 | 3:48.47 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Frederik M. Mortensen | 1996 | 27.01 | 55.65 | 55.65 | ||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 26.85 | 57.88 | 1:53.53 | ||||||
Lasse Kammer | 1995 | 27.29 | 57.61 | 2:51.14 | ||||||
Casper G. Kristensen | 1995 | 27.01 | 57.33 | 3:48.47 | ||||||
3 | Drenge 2 Viborg | 0 | 435 | 4:01.87 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 28.97 | 59.78 | 59.78 | ||||||
Kasper Levring Andersen | 1998 | 28.29 | 1:00.85 | 2:00.63 | ||||||
Christoffer Beck | 1996 | 27.95 | 59.34 | 2:59.97 | ||||||
Emil Houlborg | 1998 | 29.22 | 1:01.90 | 4:01.87 | ||||||
4 | Silkeborg Drenge 1 | 0 | 422 | 4:04.28 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 29.44 | 1:01.05 | 1:01.05 | ||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 28.63 | 1:01.35 | 2:02.40 | ||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 29.51 | 1:04.15 | 3:06.55 | ||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 27.17 | 57.73 | 4:04.28 | ||||||
5 | Drenge 3 Viborg | 0 | 401 | 4:08.41 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Christian Mangaard | 1999 | 29.48 | 1:01.08 | 1:01.08 | ||||||
Anders Husted | 1997 | 30.05 | 1:03.34 | 2:04.42 | ||||||
Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 30.37 | 1:03.57 | 3:07.99 | ||||||
Johan Rasmussen | 1999 | 29.23 | 1:00.42 | 4:08.41 | ||||||
6 | Hsc Herrer 1 | 0 | 368 | 4:15.63 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 31.28 | 1:04.52 | 1:04.52 | ||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 31.09 | 1:05.18 | 2:09.70 | ||||||
Jacob Schultz | 1999 | 30.25 | 1:04.33 | 3:14.03 | ||||||
Casper Christiansen | 2000 | 29.50 | 1:01.60 | 4:15.63 | ||||||
7 | Stm 2 | 0 | 357 | 4:18.24 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Jens Sørensen | 2001 | 29.25 | 1:01.25 | 1:01.25 | ||||||
Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 31.59 | 1:06.56 | 2:07.81 | ||||||
Victor Bjerre | 2001 | 31.32 | 1:05.08 | 3:12.89 | ||||||
Mark Andersen | 1997 | 30.91 | 1:05.35 | 4:18.24 | ||||||
8 | Silkeborg Drenge 2 | 0 | 352 | 4:19.59 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 30.43 | 1:02.44 | 1:02.44 | ||||||
Oliver Frølund | 2001 | 30.03 | 1:03.01 | 2:05.45 | ||||||
Mads Lillelund | 1998 | 31.31 | 1:07.42 | 3:12.87 | ||||||
Marco Just Jensen | 2000 | 32.14 | 1:06.72 | 4:19.59 | ||||||
9 | Isk Drenge 1 | 0 | 339 | 4:22.70 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Frederick K. Madsen | 1999 | 29.65 | 1:02.88 | 1:02.88 | ||||||
Martin Holmershøj | 1998 | 28.47 | 1:03.04 | 2:05.92 | ||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 33.10 | 1:08.07 | 3:13.99 | ||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 32.54 | 1:08.71 | 4:22.70 | ||||||
10 | Drenge 4 Viborg | 0 | 302 | 4:33.17 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Jeppe Soelberg Nielsen | 1999 | 31.27 | 1:06.78 | 1:06.78 | ||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 32.01 | 1:08.63 | 2:15.41 | ||||||
Oliver Widemann Bache | 2001 | 33.59 | 1:10.42 | 3:25.83 | ||||||
Johan Nielsen | 2001 | 32.11 | 1:07.34 | 4:33.17 | ||||||
11 | Hsc Herrer 2 | 0 | 272 | 4:42.74 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Jacob Hopff | 2001 | 33.88 | 1:11.20 | 1:11.20 | ||||||
Magnus A H Christensen | 2001 | 32.91 | 1:10.14 | 2:21.34 | ||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 35.10 | 1:12.95 | 3:34.29 | ||||||
Julius Henriksen | 2002 | 32.68 | 1:08.45 | 4:42.74 | ||||||
12 | Drenge 5 Viborg | 0 | 240 | 4:54.57 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 34.52 | 1:12.41 | 1:12.41 | ||||||
Sebastian Leimbeck | 2001 | 35.10 | 1:14.80 | 2:27.21 | ||||||
Nicolai Friborg | 2000 | 32.89 | 1:12.70 | 3:39.91 | ||||||
Chris Rasmussen | 2001 | 35.32 | 1:14.66 | 4:54.57 | ||||||
13 | Drenge 6 Viborg | 0 | 181 | 5:23.86 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Tobias Møllegaard | 2000 | 36.13 | 1:16.13 | 1:16.13 | ||||||
Andreas Thanild Schøler | 2000 | 37.06 | 1:16.95 | 2:33.08 | ||||||
Christian Houe Andersen | 2000 | 42.38 | 1:29.19 | 4:02.27 | ||||||
Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 40.06 | 1:21.59 | 5:23.86 | ||||||
14 | Stm 3 | 0 | 157 | 5:39.66 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Johannes Wemmelund | 2001 | 36.99 | 1:18.89 | 1:18.89 | ||||||
Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 37.23 | 1:18.92 | 2:37.81 | ||||||
Robert Udbye | 2002 | 38.47 | 1:19.70 | 3:57.51 | ||||||
Mikkel Hald Christensen | 2003 | 46.98 | 1:42.15 | 5:39.66 | ||||||
15 | Silkeborg Drenge 3 | 0 | 152 | 5:42.95 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 39.52 | 1:21.47 | 1:21.47 | ||||||
Jakob Riisgaard | 2003 | 40.90 | 1:26.33 | 2:47.80 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 40.98 | 1:29.52 | 4:17.32 | ||||||
Mads Emil Hansen | 2003 | 40.29 | 1:25.63 | 5:42.95 | ||||||
16 | Drenge 8 Viborg | 0 | 147 | 5:46.89 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Lasse Tetzschner | 1982 | 28.28 | 1:02.30 | 1:02.30 | ||||||
Lucas Albertsen | 2004 | 41.16 | 1:26.03 | 2:28.33 | ||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 42.96 | 1:33.20 | 4:01.53 | ||||||
Emil Kjeldsen | 2004 | 47.72 | 1:45.36 | 5:46.89 | ||||||
17 | Silkeborg Drenge 4 | 0 | 87 | 6:53.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Christensen | 2003 | 45.85 | 1:38.20 | 1:38.20 | ||||||
Kasper Hansen | 2004 | 51.27 | 1:45.92 | 3:24.12 | ||||||
Marius Gystad | 2003 | 45.08 | 1:36.94 | 5:01.06 | ||||||
Asger Hatting | 2003 | 54.69 | 1:52.26 | 6:53.32 | ||||||
- | Drenge 7 Viborg | 0 | DSQ | Forkert 2. svømmer | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Martin Madsen | 2001 | 41.50 | 1:28.60 | 1:28.60 | ||||||
- | Hsc Herrer 3 | 0 | DSQ | Forkert 2. svømmer | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Adam Tavs Andersen | 2001 | 38.29 | 1:20.41 | 1:20.41 | ||||||
- | Hsc Herrer 4 | 0 | DSQ | Forkert 1. svømmer | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Struer Herrer 1 | 1996 | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 29.86 | 1:02.29 | 1:02.29 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:03 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 13 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:18 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 22, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Hsc Damer 1 | 0 | 519 | 4:18.96 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 29.57 | 1:02.14 | 1:02.14 | ||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 30.96 | 1:05.20 | 2:07.34 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 32.34 | 1:10.30 | 3:17.64 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 29.66 | 1:01.32 | 4:18.96 | ||||||
2 | Piger 1 Viborg | 0 | 518 | 4:19.13 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 29.95 | 1:02.47 | 1:02.47 | ||||||
Ida Kristensen | 1998 | 30.50 | 1:04.62 | 2:07.09 | ||||||
Laura Cebula | 1997 | 31.12 | 1:05.64 | 3:12.73 | ||||||
Julie Søgaard | 2001 | 31.63 | 1:06.40 | 4:19.13 | ||||||
3 | Silkeborg Piger 1 | 0 | 517 | 4:19.43 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Dianna Au | 2000 | 32.04 | 1:06.18 | 1:06.18 | ||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 30.45 | 1:04.13 | 2:10.31 | ||||||
Esther Flø | 2001 | 32.06 | 1:06.20 | 3:16.51 | ||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 30.52 | 1:02.92 | 4:19.43 | ||||||
4 | Stm 2 | 0 | 449 | 4:31.84 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 29.44 | 1:01.72 | 1:01.72 | ||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | 32.41 | 1:07.86 | 2:09.58 | ||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 34.04 | 1:11.72 | 3:21.30 | ||||||
Freya R. Andersen | 2000 | 34.25 | 1:10.54 | 4:31.84 | ||||||
5 | Piger 3 Viborg | 0 | 395 | 4:43.67 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Matilde Fuglsang | 2000 | 33.03 | 1:09.16 | 1:09.16 | ||||||
Christie Prøhl | 1998 | 31.65 | 1:08.00 | 2:17.16 | ||||||
Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 34.18 | 1:12.30 | 3:29.46 | ||||||
Helene Marie Andersen | 2001 | 35.89 | 1:14.21 | 4:43.67 | ||||||
6 | Piger 2 Viborg | 0 | 387 | 4:45.61 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Betina K. Pedersen | 1994 | 33.42 | 1:11.29 | 1:11.29 | ||||||
Kathrine Fog | 2000 | 34.79 | 1:13.03 | 2:24.32 | ||||||
Caroline Beck | 1998 | 33.22 | 1:09.12 | 3:33.44 | ||||||
Ida Marie Nielsen | 1995 | 34.63 | 1:12.17 | 4:45.61 | ||||||
7 | Isk Piger 1 | 0 | 381 | 4:47.08 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Mette Flaskager | 1999 | 31.74 | 1:06.15 | 1:06.15 | ||||||
Emma Louise Frohn | 1998 | 34.22 | 1:12.37 | 2:18.52 | ||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 35.27 | 1:13.30 | 3:31.82 | ||||||
Sascha Lausten | 2002 | 36.01 | 1:15.26 | 4:47.08 | ||||||
8 | Struers Gamle Sild | 1999 | 377 | 4:48.00 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 31.31 | 1:05.97 | 1:05.97 | ||||||
Mathilde Snitgaard | 2000 | 33.16 | 1:08.87 | 2:14.84 | ||||||
Naja Holmgaard | 2001 | 35.18 | 1:12.82 | 3:27.66 | ||||||
Klea Christensen | 2001 | 39.07 | 1:20.34 | 4:48.00 | ||||||
9 | Hsc Damer 2 | 0 | 370 | 4:49.90 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 34.43 | 1:11.12 | 1:11.12 | ||||||
Louise Xia Klogborg | 2000 | 35.14 | 1:13.75 | 2:24.87 | ||||||
Natascha Holm Byskov | 2000 | 35.02 | 1:13.38 | 3:38.25 | ||||||
Rikke Hansen | 2000 | 34.21 | 1:11.65 | 4:49.90 | ||||||
10 | Stm 3 | 0 | 353 | 4:54.35 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Amalie Vilstrup | 2002 | 34.45 | 1:11.67 | 1:11.67 | ||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 35.96 | 1:14.93 | 2:26.60 | ||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 35.39 | 1:13.33 | 3:39.93 | ||||||
Signe B. Hansen | 2002 | 35.57 | 1:14.42 | 4:54.35 | ||||||
11 | Piger 4 Viborg | 0 | 349 | 4:55.52 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 34.82 | 1:12.79 | 1:12.79 | ||||||
Ane Emilie Nielsen | 1996 | 35.14 | 1:12.85 | 2:25.64 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 35.35 | 1:16.58 | 3:42.22 | ||||||
Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 34.77 | 1:13.30 | 4:55.52 | ||||||
12 | Hsc Damer 3 | 0 | 305 | 5:09.24 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 37.80 | 1:18.65 | 1:18.65 | ||||||
Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 35.79 | 1:16.42 | 2:35.07 | ||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 37.79 | 1:19.44 | 3:54.51 | ||||||
Julie Geertsen Lund | 2001 | 35.94 | 1:14.73 | 5:09.24 | ||||||
13 | 1900 Barbiedukker | 1996 | 288 | 5:15.01 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Emma F. Sørensen | 1998 | 35.98 | 1:17.16 | 1:17.16 | ||||||
Nikoline Egerod Leth | 1996 | 36.32 | 1:17.72 | 2:34.88 | ||||||
Anne Almvig | 2001 | 37.19 | 1:18.44 | 3:53.32 | ||||||
Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 38.71 | 1:21.69 | 5:15.01 | ||||||
14 | Silkeborg Piger 2 | 0 | 286 | 5:15.91 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Clara Tolderlund | 2002 | 40.35 | 1:26.18 | 1:26.18 | ||||||
Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 35.73 | 1:14.95 | 2:41.13 | ||||||
Emma L. S. Cameron | 2001 | 40.63 | 1:24.39 | 4:05.52 | ||||||
Amalie Skov | 1999 | 33.71 | 1:10.39 | 5:15.91 | ||||||
15 | Piger 5 Viborg | 0 | 271 | 5:21.58 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Freja Almtoft Bisgaard | 2001 | 38.96 | 1:21.78 | 1:21.78 | ||||||
Josefine Heuer | 2003 | 36.68 | 1:17.26 | 2:39.04 | ||||||
Amalie Kanstrup | 2003 | 37.85 | 1:19.53 | 3:58.57 | ||||||
Helene Levring | 2001 | 39.50 | 1:23.01 | 5:21.58 | ||||||
16 | Piger 6 Viborg | 0 | 179 | 6:09.32 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 43.76 | 1:33.15 | 1:33.15 | ||||||
Anne Sunesen | 2001 | 43.16 | 1:31.20 | 3:04.35 | ||||||
Anna Varming | 2005 | 47.39 | 1:38.88 | 4:43.23 | ||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 41.01 | 1:26.09 | 6:09.32 | ||||||
17 | Silkeborg Piger 3 | 0 | 169 | 6:15.95 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Maja Klitgaard | 2003 | 50.32 | 1:44.44 | 1:44.44 | ||||||
Line Frederiksen | 2003 | 42.91 | 1:31.45 | 3:15.89 | ||||||
Anne Lundorff Larsen | 2004 | 42.42 | 1:28.32 | 4:44.21 | ||||||
Line Lyskjær | 2003 | 42.22 | 1:31.74 | 6:15.95 | ||||||
18 | Piger 8 Viborg | 0 | 122 | 6:58.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Nanna Søgaard | 2003 | 46.17 | 1:36.43 | 1:36.43 | ||||||
Emma Dencker | 2004 | 46.43 | 1:38.53 | 3:14.96 | ||||||
Mathilde von Lilienskjold | 2003 | 54.20 | 1:55.86 | 5:10.82 | ||||||
Katja Møller Madsen | 2003 | 53.05 | 1:48.16 | 6:58.98 | ||||||
19 | Piger 7 Viborg | 0 | 110 | 7:13.52 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Signe Davidsen Nielsen | 2002 | 43.85 | 1:36.94 | 1:36.94 | ||||||
Josephine Larsen | 2004 | 49.54 | 1:47.96 | 3:24.90 | ||||||
Sille Mortensen | 2004 | 54.88 | 1:59.74 | 5:24.64 | ||||||
Louise Sunesen | 2005 | 51.36 | 1:48.88 | 7:13.52 | ||||||
- | Isk Piger 2 | 0 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Stm 1 | 0 | DNS | |||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | |||||||||
Camilla Puk Jensen | 1998 | |||||||||
Helena Rasmussen | 1998 | |||||||||
Mathilde Clausen | 1998 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 13 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:18 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 14 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 09:58 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 23, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 194 | 40.70 | 1:27.60 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Mortensen | 2004 | 155 | 45.76 | 1:34.31 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Lykke Grann | 2003 | 123 | 48.68 | 1:42.00 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marius Gystad | 2003 | 115 | 49.05 | 1:44.13 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Pedersen | 2003 | 110 | 50.75 | 1:45.77 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Kasper Hansen | 2004 | 76 | 57.70 | 1:59.34 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Asger Hatting | 2003 | 73 | 1:01.35 | 2:00.97 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Venø Elling | 2003 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Mikkel Hald Christensen | 2003 | DSQ | svøm på mave 25m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Noah Lebæk Andersen | 2003 | DSQ | ryg afslut på mave | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 23, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 272 | 36.19 | 1:18.31 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 248 | 38.24 | 1:20.71 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Filip Cederstrøm | 2002 | 236 | 39.81 | 1:22.04 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Robert Udbye | 2002 | 156 | 45.91 | 1:34.13 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Lund | 2002 | 110 | 52.70 | 1:45.82 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | 103 | 52.73 | 1:48.05 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Christian Jørgensen | 2002 | 101 | 52.31 | 1:48.95 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | DSQ | 1 hånd i vending | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Lau Barbesgaard | 2002 | DSQ | ej samtidig berør 25 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Pedersen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 23, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 417 | 31.48 | 1:07.90 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Frølund | 2001 | 346 | 33.79 | 1:12.30 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 323 | 34.11 | 1:13.97 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Rasmussen | 2001 | 313 | 35.00 | 1:14.70 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 299 | 35.16 | 1:15.88 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Victor Bjerre | 2001 | 284 | 36.22 | 1:17.22 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 276 | 36.91 | 1:17.92 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jacob Hopff | 2001 | 258 | 36.11 | 1:19.71 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Chris Rasmussen | 2001 | 248 | 37.54 | 1:20.69 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mikkel Søby | 2001 | 213 | 40.97 | 1:24.92 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Adam Tavs Andersen | 2001 | 204 | 40.21 | 1:26.21 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Oliver Veile | 2001 | 196 | 39.09 | 1:27.36 | |||||
Durup IF | ||||||||||
13 | Martin Madsen | 2001 | 183 | 42.81 | 1:29.30 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 23, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | 413 | 31.34 | 1:08.13 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 405 | 32.00 | 1:08.60 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 211 | 42.06 | 1:25.24 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Andreas Thanild Schøler | 2000 | 200 | 38.31 | 1:26.71 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Tobias Møllegaard | 2000 | 172 | 41.97 | 1:31.17 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Christian Houe Andersen | 2000 | DSQ | 1 hånd i vending | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 23, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Robert Asfeldt | 1996 | 566 | 28.42 | 1:01.35 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 558 | 27.90 | 1:01.62 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 512 | 28.68 | 1:03.44 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Michael Terp Olesen | 1999 | 498 | 28.77 | 1:04.03 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 395 | 32.19 | 1:09.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin Harder Bruun | 1998 | 383 | 32.94 | 1:09.88 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mark Andersen | 1997 | 353 | 34.18 | 1:11.78 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Martin Holmershøj | 1998 | 274 | 35.26 | 1:18.08 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Lillelund | 1998 | 242 | 39.11 | 1:21.44 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 235 | 39.44 | 1:22.20 | |||||
Durup IF | ||||||||||
11 | Mads F. Nielsen | 1999 | 224 | 39.28 | 1:23.48 | |||||
Durup IF | ||||||||||
12 | Martin Lønstrup | 1993 | 216 | 38.61 | 1:24.55 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Rasmussen | 1999 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 14 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:58 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 14 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:21 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 24, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | 333 | 36.98 | 1:23.29 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 308 | 40.36 | 1:25.46 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Amalie Kristensen | 2003 | 276 | 41.20 | 1:28.64 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josefine Heuer | 2003 | 274 | 39.26 | 1:28.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Cecilie Christiansen | 2003 | 262 | 40.66 | 1:30.14 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 259 | 44.18 | 1:30.56 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Amalie Kanstrup | 2003 | 257 | 43.07 | 1:30.72 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 231 | 42.34 | 1:34.05 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Vad Andersen | 2003 | 221 | 43.52 | 1:35.40 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Line Frederiksen | 2003 | 218 | 44.21 | 1:35.80 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 189 | 49.95 | 1:40.61 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sarah Bundgaard | 2003 | 188 | 47.03 | 1:40.69 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 171 | 51.00 | 1:43.87 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sille Busk Pedersen | 2003 | 153 | 51.63 | 1:47.85 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Laura Pedersen | 2004 | 146 | 52.33 | 1:49.57 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Maja Klitgaard | 2003 | 136 | 53.92 | 1:52.14 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Selma Lindberg | 2003 | 128 | 53.43 | 1:54.54 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emilie Egerup | 2003 | 124 | 57.89 | 1:55.62 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mette Buur Holt | 2003 | 118 | 57.82 | 1:57.58 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | 114 | 57.32 | 1:58.81 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anna Varming | 2005 | 112 | 53.21 | 1:59.78 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Lotte Liv Jensen | 2004 | 105 | 59.72 | 2:02.30 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Agnete Barbesgaard | 2003 | DSQ | ryg afslut på mave | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Terp | 2004 | DSQ | ej synkron arme | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | DSQ | Bryst i fri v75m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | 384 | 37.21 | 1:19.39 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Vilstrup | 2002 | 381 | 37.75 | 1:19.63 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Isabella Bach | 2002 | 376 | 36.71 | 1:19.96 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 373 | 37.56 | 1:20.19 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 358 | 36.19 | 1:21.29 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sascha Lausten | 2002 | 352 | 38.15 | 1:21.74 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 286 | 43.31 | 1:27.60 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederikke Kruse | 2002 | 280 | 42.08 | 1:28.24 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Signe B. Hansen | 2002 | 267 | 42.19 | 1:29.58 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Carli Mark | 2002 | 262 | 41.11 | 1:30.16 | |||||
Durup IF | ||||||||||
11 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 222 | 45.59 | 1:35.35 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Clara Tolderlund | 2002 | 217 | 43.06 | 1:35.99 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jasmin Jespersen | 2002 | 196 | 49.24 | 1:39.28 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | 148 | 51.00 | 1:49.07 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | 117 | 59.04 | 1:57.73 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Maja Fjord Kristensen | 2002 | DSQ | ryg afslut på mave | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 471 | 34.51 | 1:14.18 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Esther Flø | 2001 | 429 | 36.75 | 1:16.54 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura Gam | 2001 | 373 | 37.93 | 1:20.19 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Naja Holmgaard | 2001 | 364 | 38.42 | 1:20.86 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 348 | 37.32 | 1:22.07 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 341 | 39.79 | 1:22.62 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 282 | 41.09 | 1:28.03 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
8 | Klea Christensen | 2001 | 265 | 43.03 | 1:29.81 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma L. S. Cameron | 2001 | 254 | 43.79 | 1:31.07 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 245 | 43.51 | 1:32.23 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Anne Almvig | 2001 | 243 | 43.94 | 1:32.50 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
12 | Sofie Bruun Boye | 2001 | 232 | 43.81 | 1:33.84 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sofie Astrup | 2001 | 203 | 47.87 | 1:38.14 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 582 | 30.78 | 1:09.15 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicoline Bredahl | 2000 | 466 | 34.06 | 1:14.45 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helena V. Ellling | 2000 | 461 | 34.78 | 1:14.71 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 428 | 36.11 | 1:16.56 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Dianna Au | 2000 | 428 | 36.75 | 1:16.60 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 422 | 35.41 | 1:16.97 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mette Høgild Svane | 2000 | 407 | 36.80 | 1:17.91 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Freya R. Andersen | 2000 | 382 | 37.37 | 1:19.51 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rikke Hansen | 2000 | 381 | 36.36 | 1:19.60 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Camilla Veile | 2000 | 328 | 38.81 | 1:23.66 | |||||
Durup IF | ||||||||||
11 | Louise Xia Klogborg | 2000 | 326 | 39.56 | 1:23.86 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Line Mia Jensen | 2000 | 287 | 41.38 | 1:27.51 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 237 | 43.38 | 1:33.26 | |||||
Durup IF | ||||||||||
- | Natascha Holm Byskov | 2000 | DSQ | Ryg afslut på mave | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 24, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | 527 | 31.84 | 1:11.44 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie D. Hald | 1996 | 498 | 34.92 | 1:12.82 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 409 | 36.88 | 1:17.77 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | 375 | 37.35 | 1:20.03 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Clausen | 1998 | 337 | 38.69 | 1:22.95 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 319 | 39.68 | 1:24.46 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
7 | Emma F. Sørensen | 1998 | 311 | 41.57 | 1:25.21 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
8 | Emma Louise Frohn | 1998 | 298 | 40.63 | 1:26.36 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Helena Rasmussen | 1998 | DSQ | Ryg afslut på mave | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 14 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:21 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 14 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 189 | 44.70 | 1:31.90 | 2:20.21 | 3:04.87 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julius Henriksen | 2002 | 245 | 40.04 | 1:22.96 | 2:06.55 | 2:49.55 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 188 | 43.34 | 1:31.21 | 2:19.00 | 3:05.05 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rasmussen | 2001 | 314 | 38.06 | 1:16.89 | 1:56.77 | 2:35.98 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 289 | 38.21 | 1:19.50 | 2:00.27 | 2:40.49 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Johan Nielsen | 2001 | 281 | 37.39 | 1:17.96 | 2:00.02 | 2:41.90 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 279 | 37.85 | 1:18.91 | 2:00.90 | 2:42.26 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Oliver Veile | 2001 | 223 | 41.93 | 1:26.31 | 2:11.05 | 2:54.94 | |||
Durup IF | ||||||||||
6 | Mathias Dyrmose | 2001 | 218 | 41.98 | 1:27.28 | 2:12.92 | 2:56.27 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 455 | 33.28 | 1:08.41 | 1:43.70 | 2:17.95 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 387 | 34.91 | 1:11.92 | 1:49.06 | 2:25.58 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Casper Christiansen | 2000 | 377 | 34.71 | 1:12.01 | 1:49.43 | 2:26.81 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Lucas Christoffersen | 2000 | 351 | 34.12 | 1:11.96 | 1:51.54 | 2:30.37 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marco Just Jensen | 2000 | 285 | 38.57 | 1:19.90 | 2:01.20 | 2:41.21 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 263 | 37.97 | 1:19.57 | 2:02.55 | 2:45.60 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | 561 | 31.24 | 1:03.48 | 1:36.05 | 2:08.59 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 475 | 32.95 | 1:07.31 | 1:42.02 | 2:15.96 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | 454 | 31.64 | 1:06.76 | 1:42.86 | 2:18.04 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Schultz | 1999 | 409 | 33.95 | 1:09.70 | 1:46.26 | 2:22.84 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Frederick K. Madsen | 1999 | 316 | 36.82 | 1:16.09 | 1:56.46 | 2:35.76 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 14 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:31 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 14 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Josephine Larsen | 2004 | 122 | 56.68 | 1:57.84 | 3:01.65 | 4:01.80 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Carli Mark | 2002 | 323 | 41.70 | 1:26.03 | 2:11.65 | 2:54.80 | |||
Durup IF | ||||||||||
2 | Sascha Lausten | 2002 | 284 | 45.17 | 1:31.99 | 2:18.26 | 3:02.43 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 224 | 45.97 | 1:37.25 | 2:28.53 | 3:17.58 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 186 | 49.71 | 1:42.77 | 2:37.51 | 3:30.05 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 526 | 35.08 | 1:12.63 | 1:50.79 | 2:28.61 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 461 | 36.81 | 1:16.15 | 1:56.29 | 2:35.33 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Julie Geertsen Lund | 2001 | 328 | 41.47 | 1:25.65 | 2:10.69 | 2:54.01 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 322 | 42.62 | 1:27.61 | 2:11.82 | 2:54.95 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helene Levring | 2001 | 311 | 42.59 | 2:12.54 | 2:57.04 | 2:57.04 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 284 | 43.54 | 1:29.57 | 2:17.19 | 3:02.54 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
7 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 272 | 44.07 | 1:32.50 | 2:20.25 | 3:05.10 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 523 | 36.23 | 1:13.78 | 1:52.10 | 2:28.92 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Nicoline Bredahl | 2000 | 478 | 36.82 | 1:14.93 | 1:54.82 | 2:33.41 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 297 | 42.63 | 1:27.28 | 2:13.59 | 2:59.88 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Betina K. Pedersen | 1994 | 473 | 36.46 | 1:15.11 | 1:55.00 | 2:34.03 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 14 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:43 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 14 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Emil Hansen | 2003 | 171 | 38.97 | 1:20.95 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 170 | 39.40 | 1:21.08 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Emil Lykke Grann | 2003 | 130 | 41.33 | 1:28.69 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | 118 | 45.68 | 1:31.37 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Rasmus Pedersen | 2003 | 110 | 42.80 | 1:33.61 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Daniel Østerballe | 2003 | 106 | 44.86 | 1:34.68 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Marius Gystad | 2003 | 99 | 47.07 | 1:37.00 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | David Putra Snitgaard | 2003 | 84 | 48.66 | 1:42.60 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lasse Fethter | 2004 | 79 | 47.16 | 1:44.64 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Asger Hatting | 2003 | 73 | 50.94 | 1:47.41 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Kjeldsen | 2004 | 65 | 53.47 | 1:51.41 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mikkel Hald Christensen | 2003 | 59 | 53.41 | 1:55.25 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Gustav Kjeldsen | 2004 | 45 | 1:00.69 | 2:06.13 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Kasper Hansen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Pedersen | 2002 | 295 | 32.60 | 1:07.44 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Julius Henriksen | 2002 | 283 | 33.02 | 1:08.37 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 241 | 34.65 | 1:12.13 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 216 | 36.10 | 1:14.88 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 185 | 38.27 | 1:18.74 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Robert Udbye | 2002 | 179 | 38.44 | 1:19.63 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 169 | 39.27 | 1:21.23 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Mathias Mortensen | 2002 | 167 | 38.69 | 1:21.49 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | 133 | 43.15 | 1:28.02 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Mads Lund | 2002 | 124 | 44.20 | 1:29.98 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Mathias Pedersen | 2002 | 118 | 44.26 | 1:31.58 | |||||
Durup IF | ||||||||||
12 | Christian Jørgensen | 2002 | 106 | 46.56 | 1:34.87 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lau Barbesgaard | 2002 | 61 | 52.97 | 1:53.65 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 296 | 32.64 | 1:07.43 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jacob Hopff | 2001 | 285 | 33.09 | 1:08.28 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Chris Rasmussen | 2001 | 258 | 33.83 | 1:10.57 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Adam Tavs Andersen | 2001 | 226 | 35.58 | 1:13.77 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Mikkel Søby | 2001 | 217 | 35.01 | 1:14.72 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Johannes Wemmelund | 2001 | 215 | 35.42 | 1:14.92 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Veile | 2001 | 171 | 39.90 | 1:20.89 | |||||
Durup IF | ||||||||||
8 | Martin Madsen | 2001 | 152 | 40.12 | 1:24.04 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 388 | 29.81 | 1:01.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 385 | 30.21 | 1:01.74 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Thanild Schøler | 2000 | 221 | 35.83 | 1:14.22 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 182 | 40.18 | 1:19.21 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 565 | 26.33 | 54.36 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 539 | 26.67 | 55.21 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | 536 | 26.70 | 55.29 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 530 | 27.09 | 55.52 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederick K. Madsen | 1999 | 409 | 29.07 | 1:00.51 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 398 | 30.13 | 1:01.06 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martin Harder Bruun | 1998 | 383 | 29.05 | 1:01.83 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mark Andersen | 1997 | 370 | 30.25 | 1:02.59 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Martin Holmershøj | 1998 | 320 | 31.52 | 1:05.67 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Martin Lønstrup | 1993 | 228 | 34.26 | 1:13.49 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 195 | 35.91 | 1:17.49 | |||||
Durup IF | ||||||||||
- | Mads F. Nielsen | 1999 | DSQ | svømmer med ur | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 14 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 14 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | 373 | 34.16 | 1:10.85 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 366 | 34.72 | 1:11.30 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 291 | 37.40 | 1:16.89 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Amalie Kristensen | 2003 | 256 | 38.80 | 1:20.32 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 189 | 43.21 | 1:28.86 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 185 | 41.91 | 1:29.48 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Laura Pedersen | 2004 | 153 | 44.60 | 1:35.26 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Dencker | 2004 | 145 | 46.03 | 1:36.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emilie Egerup | 2003 | 142 | 46.54 | 1:37.72 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 141 | 47.37 | 1:37.88 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maja Klitgaard | 2003 | 132 | 47.42 | 1:39.95 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lotte Liv Jensen | 2004 | 126 | 49.18 | 1:41.62 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sille Busk Pedersen | 2003 | 119 | 47.03 | 1:43.47 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Josephine Larsen | 2004 | 117 | 49.45 | 1:44.27 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mette Buur Holt | 2003 | 112 | 52.91 | 1:45.55 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anne Terp | 2004 | 109 | 46.87 | 1:46.70 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sille Mortensen | 2004 | 85 | 54.54 | 1:55.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Agnete Barbesgaard | 2003 | 68 | 58.55 | 2:04.89 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde von Lilienskjold | 2003 | DNF | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Vilstrup | 2002 | 388 | 33.58 | 1:09.91 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Isabella Bach | 2002 | 379 | 33.76 | 1:10.48 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Signe B. Hansen | 2002 | 325 | 35.12 | 1:14.17 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 300 | 36.91 | 1:16.14 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 242 | 38.84 | 1:21.84 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 239 | 39.50 | 1:22.09 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie B. Andersen | 2002 | 238 | 38.69 | 1:22.28 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jasmin Jespersen | 2002 | 226 | 40.41 | 1:23.74 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Clara Tolderlund | 2002 | 210 | 40.78 | 1:25.76 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | 150 | 45.92 | 1:36.00 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | 114 | 1:45.09 | 1:45.09 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 391 | 34.08 | 1:09.72 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Laura Gam | 2001 | 370 | 34.19 | 1:11.03 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Naja Holmgaard | 2001 | 358 | 34.99 | 1:11.82 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 305 | 36.44 | 1:15.70 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Anne Wenzell | 2001 | 283 | 38.01 | 1:17.66 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne Almvig | 2001 | 274 | 37.28 | 1:18.48 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
7 | Mille Dunker Kristensen | 2001 | 271 | 37.28 | 1:18.82 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Bruun Boye | 2001 | 259 | 39.27 | 1:20.00 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Klea Christensen | 2001 | 242 | 40.05 | 1:21.75 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Signe Dahl Johansen | 2001 | 240 | 39.63 | 1:22.07 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma L. S. Cameron | 2001 | 237 | 40.98 | 1:22.38 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anika Andersen | 2001 | 206 | 39.56 | 1:26.31 | |||||
Durup IF | ||||||||||
13 | Sofie Astrup | 2001 | 192 | 41.40 | 1:28.27 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 628 | 28.91 | 59.55 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Dianna Au | 2000 | 467 | 32.76 | 1:05.74 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 451 | 32.46 | 1:06.47 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 402 | 33.24 | 1:09.08 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Freya R. Andersen | 2000 | 399 | 33.34 | 1:09.26 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Camilla Veile | 2000 | 360 | 34.20 | 1:11.68 | |||||
Durup IF | ||||||||||
7 | Louise Xia Klogborg | 2000 | 359 | 34.63 | 1:11.73 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Natascha Holm Byskov | 2000 | 341 | 35.27 | 1:12.99 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Rikke Hansen | 2000 | 340 | 35.38 | 1:13.02 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | 533 | 30.02 | 1:02.89 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie D. Hald | 1996 | 453 | 32.20 | 1:06.38 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amanda Meldgaard | 1999 | 448 | 31.87 | 1:06.66 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helena Rasmussen | 1998 | 430 | 31.93 | 1:07.53 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Skov | 1999 | 399 | 33.34 | 1:09.24 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Melissa Furman | 1999 | 398 | 33.37 | 1:09.32 | |||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
7 | Emma Louise Frohn | 1998 | 360 | 34.45 | 1:11.64 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma F. Sørensen | 1998 | 333 | 35.18 | 1:13.57 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
9 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 290 | 35.94 | 1:17.00 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
10 | Laura Ælmholdt | 1999 | 204 | 39.43 | 1:26.59 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christina Nielsen | 1999 | 178 | 41.75 | 1:30.54 | |||||
Durup IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 14 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:18 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 14 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:00 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Venø Elling | 2003 | 213 | 1:25.79 | 2:58.27 | 4:30.57 | 5:56.23 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Veile | 2003 | 203 | 1:25.71 | 2:58.07 | 4:30.48 | 6:01.47 | |||
Durup IF | ||||||||||
3 | Alexander Mortensen | 2004 | 172 | 1:28.85 | 3:05.47 | 4:43.20 | 6:21.97 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 316 | 1:15.17 | 2:35.94 | 3:56.44 | 5:12.24 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 241 | 1:20.21 | 2:47.34 | 4:15.36 | 5:41.86 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 506 | 1:02.86 | 2:10.86 | 3:19.84 | 4:26.97 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Victor Bjerre | 2001 | 414 | 1:08.51 | 2:20.74 | 3:33.69 | 4:45.37 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Frølund | 2001 | 382 | 1:09.70 | 2:25.52 | 3:40.02 | 4:53.14 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 328 | 1:13.33 | 2:33.63 | 3:53.31 | 5:08.38 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus A H Christensen | 2001 | 319 | 1:14.08 | 2:33.21 | 3:52.69 | 5:11.12 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Oliver Veile | 2001 | 204 | 1:26.91 | 2:58.37 | 4:30.90 | 6:00.85 | |||
Durup IF | ||||||||||
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | 506 | 1:03.66 | 2:11.87 | 3:21.04 | 4:26.90 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 413 | 1:06.48 | 2:20.17 | 3:33.86 | 4:45.56 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Lucas Christoffersen | 2000 | 319 | 1:10.62 | 2:30.07 | 3:51.95 | 5:11.26 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicolai Friborg | 2000 | 251 | 1:13.02 | 2:40.08 | 4:10.15 | 5:37.19 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Christian Houe Andersen | 2000 | 172 | 1:26.77 | 3:05.16 | 4:43.97 | 6:22.07 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | 629 | 59.96 | 2:02.99 | 3:06.06 | 4:08.27 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 586 | 1:00.60 | 2:04.50 | 3:08.01 | 4:14.13 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 525 | 1:02.92 | 2:10.27 | 3:16.26 | 4:23.73 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Lillelund | 1998 | 299 | 1:16.57 | 2:37.69 | 3:58.13 | 5:17.99 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 14 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:00 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 14 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:35 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 30, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | 367 | 1:15.95 | 2:38.90 | 4:03.68 | 5:27.88 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Amalie Kanstrup | 2003 | 237 | 1:25.39 | 3:03.49 | 4:42.90 | 6:19.58 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 219 | 1:28.52 | 3:08.05 | 4:50.06 | 6:29.33 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sarah Bundgaard | 2003 | 196 | 1:33.50 | 3:18.99 | 5:05.52 | 6:44.09 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anna Varming | 2005 | 134 | 1:52.52 | 3:51.48 | 5:48.91 | 7:38.60 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 30, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Kruse | 2002 | 388 | 1:16.55 | 2:39.63 | 4:02.38 | 5:21.93 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 381 | 1:17.39 | 2:41.13 | 4:05.66 | 5:23.84 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 326 | 1:20.31 | 2:47.82 | 4:14.83 | 5:41.14 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sascha Lausten | 2002 | 305 | 1:24.75 | 2:51.92 | 4:22.48 | 5:48.81 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 534 | 1:08.50 | 2:23.41 | 3:36.96 | 4:49.40 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Esther Flø | 2001 | 470 | 1:13.69 | 2:31.34 | 3:47.46 | 5:02.07 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 338 | 1:20.94 | 2:47.79 | 4:13.55 | 5:36.95 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 285 | 1:24.96 | 2:55.86 | 4:26.30 | 5:56.73 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Bredahl | 2000 | 523 | 1:09.98 | 2:23.61 | 3:37.81 | 4:51.52 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helena V. Ellling | 2000 | 485 | 1:11.02 | 2:27.64 | 3:43.64 | 4:58.95 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mette Høgild Svane | 2000 | 460 | 1:13.71 | 2:31.36 | 3:48.59 | 5:04.25 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Mia Jensen | 2000 | 358 | 1:18.83 | 2:42.74 | 4:07.20 | 5:30.74 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 303 | 1:22.37 | 2:50.65 | 4:21.43 | 5:49.46 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 239 | 1:25.29 | 3:01.11 | 4:41.36 | 6:18.49 | |||
Durup IF | ||||||||||
Løb 30, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 497 | 1:11.78 | 2:27.73 | 3:43.69 | 4:56.44 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | 343 | 1:22.05 | 2:48.01 | 4:12.82 | 5:35.42 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie Skov | 1999 | 317 | 1:24.26 | 2:52.50 | 4:19.09 | 5:44.19 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 14 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:35 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 14 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:30 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 31, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 187 | 39.51 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Østerballe | 2003 | 94 | 49.61 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Marius Gystad | 2003 | 91 | 50.15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kasper Hansen | 2004 | 66 | 55.89 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lasse Fethter | 2004 | 64 | 56.25 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emil Kjeldsen | 2004 | 47 | 1:02.47 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Gustav Kjeldsen | 2004 | 42 | 1:04.90 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Mortensen | 2002 | 116 | 46.36 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Pedersen | 2002 | 92 | 50.01 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 284 | 34.39 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 254 | 35.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Johan Nielsen | 2001 | 252 | 35.78 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Oliver Veile | 2001 | 198 | 38.74 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
5 | Mathias Dyrmose | 2001 | 187 | 39.51 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Johannes Wemmelund | 2001 | 154 | 42.13 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martin Madsen | 2001 | 128 | 44.80 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 381 | 31.18 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 321 | 32.99 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marco Just Jensen | 2000 | 256 | 35.60 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 250 | 35.87 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Thanild Schøler | 2000 | 193 | 39.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Tobias Møllegaard | 2000 | 171 | 40.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 506 | 28.36 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laust Moesgaard | 1996 | 498 | 28.51 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | 442 | 29.66 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Schultz | 1999 | 353 | 31.98 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Frederick K. Madsen | 1999 | 286 | 34.28 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin Holmershøj | 1998 | 263 | 35.25 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martin Lønstrup | 1993 | 131 | 44.48 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Rasmussen | 1999 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 14 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:30 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 14 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 32, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 235 | 41.61 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Cecilie Vad Andersen | 2003 | 212 | 43.09 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 134 | 50.11 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emilie Egerup | 2003 | 132 | 50.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Selma Lindberg | 2003 | 113 | 53.05 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Josephine Larsen | 2004 | 100 | 55.32 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mathilde von Lilienskjold | 2003 | 97 | 55.82 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sille Mortensen | 2004 | 74 | 1:01.03 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Emma Dencker | 2004 | DSQ | svøm på mave v 24m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | 376 | 35.58 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Carli Mark | 2002 | 306 | 38.12 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
3 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 269 | 39.79 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 220 | 42.55 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Clara Tolderlund | 2002 | 204 | 43.60 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 198 | 44.09 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 172 | 46.17 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 155 | 47.75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | 134 | 50.18 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Signe B. Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 437 | 33.85 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Julie Geertsen Lund | 2001 | 270 | 39.73 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Anne Wenzell | 2001 | 246 | 40.97 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 230 | 41.92 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
4 | Helene Levring | 2001 | 230 | 41.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Klea Christensen | 2001 | 208 | 43.36 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mille Dunker Kristensen | 2001 | 186 | 45.01 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Astrup | 2001 | 163 | 46.99 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anika Andersen | 2001 | 157 | 47.55 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
10 | Signe Dahl Johansen | 2001 | 141 | 49.36 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 452 | 33.48 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Freya R. Andersen | 2000 | 379 | 35.50 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 359 | 36.13 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 158 | 47.45 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | 486 | 32.68 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Betina K. Pedersen | 1994 | 403 | 34.78 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emma Louise Frohn | 1998 | 276 | 39.43 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amanda Meldgaard | 1999 | 250 | 40.77 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christina Nielsen | 1999 | 103 | 54.76 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 14 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:48 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 14 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:09 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Pedersen | 2002 | 295 | 35.80 | 1:18.31 | 2:00.17 | 2:43.85 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Filip Cederstrøm | 2002 | 173 | 41.77 | 1:30.11 | 2:22.65 | 3:15.67 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 384 | 32.27 | 1:10.33 | 1:50.10 | 2:30.02 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 257 | 35.35 | 1:19.01 | 2:05.30 | 2:51.46 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Victor Bjerre | 2001 | 229 | 37.24 | 1:22.13 | 2:09.76 | 2:58.34 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus A H Christensen | 2001 | 206 | 37.65 | 1:22.92 | 2:12.97 | 3:04.51 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Chris Rasmussen | 2001 | 163 | 40.73 | 1:30.71 | 2:25.29 | 3:19.69 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Casper Christiansen | 2000 | 411 | 32.10 | 1:09.29 | 1:47.75 | 2:26.64 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Jens Riisgaard | 2000 | 334 | 35.31 | 1:14.91 | 1:56.13 | 2:37.21 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lucas Christoffersen | 2000 | 239 | 35.11 | 1:18.80 | 2:06.96 | 2:55.62 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Robert Asfeldt | 1996 | 550 | 30.59 | 1:05.07 | 1:39.09 | 2:13.10 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 543 | 30.46 | 1:04.56 | 1:39.37 | 2:13.70 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | 467 | 30.07 | 1:05.36 | 1:42.78 | 2:20.57 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 331 | 33.57 | 1:12.21 | 1:53.62 | 2:37.63 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 279 | 34.69 | 1:16.50 | 2:02.32 | 2:46.95 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin Lønstrup | 1993 | 156 | 38.54 | 1:27.87 | 2:24.18 | 3:22.44 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 14 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:09 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 14 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:19 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Cecilie Christiansen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Josefine Heuer | 2003 | DSQ | brystarmtag v 165m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | 289 | 38.36 | 1:24.01 | 2:12.34 | 3:02.60 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sascha Lausten | 2002 | 225 | 43.39 | 1:35.56 | 2:28.37 | 3:18.39 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 221 | 43.67 | 1:35.73 | 2:28.45 | 3:19.59 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jasmin Jespersen | 2002 | 154 | 50.67 | 1:47.79 | 2:46.65 | 3:45.18 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 447 | 34.94 | 1:14.93 | 1:56.22 | 2:37.96 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 263 | 41.32 | 1:30.24 | 2:20.04 | 3:08.43 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 596 | 33.56 | 1:09.70 | 1:46.04 | 2:23.44 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 521 | 33.89 | 1:11.42 | 1:50.26 | 2:30.05 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Helena V. Ellling | 2000 | 357 | 37.10 | 1:20.12 | 2:05.84 | 2:50.24 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mette Høgild Svane | 2000 | 334 | 38.63 | 1:23.92 | 2:09.06 | 2:54.05 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Melissa Furman | 1999 | 355 | 36.35 | 1:19.04 | 2:04.78 | 2:50.53 | |||
Swim Team Djursland | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 14 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:19 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 14 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 35, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | 623 | 1:01.83 | 2:07.96 | 3:14.23 | 4:20.79 | 8:39.02 | ||
Herning Svømmeklub | 5:25.44 | 6:30.45 | 7:35.27 | |||||||
2 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 602 | 1:03.17 | 2:09.35 | 3:15.52 | 4:21.71 | 8:44.91 | ||
Herning Svømmeklub | 5:28.09 | 6:34.34 | 7:40.24 | |||||||
3 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 493 | 1:06.48 | 2:16.91 | 3:27.67 | 4:39.38 | 9:21.24 | ||
Herning Svømmeklub | 5:50.48 | 7:02.20 | 8:12.31 | |||||||
4 | Markus Kjeldsen | 2000 | 486 | 1:08.17 | 2:20.32 | 3:32.48 | 4:44.45 | 9:23.97 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 5:56.80 | 7:07.85 | 8:17.35 | |||||||
5 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 462 | 1:09.18 | 2:22.81 | 3:36.40 | 4:49.77 | 9:33.26 | ||
Holstebro Svømme Club | 6:01.55 | 7:13.25 | 8:25.63 | |||||||
6 | Jens Riisgaard | 2000 | 418 | 1:11.66 | 2:28.08 | 3:44.24 | 4:59.81 | 9:52.90 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:15.78 | 7:30.39 | 8:42.23 | |||||||
7 | Frederick K. Madsen | 1999 | 396 | 1:09.73 | 2:25.37 | 3:42.10 | 5:00.27 | 10:03.75 | ||
Ikast Svømmeklub | 6:17.60 | 7:33.83 | 8:50.18 | |||||||
8 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 389 | 1:09.79 | 2:25.73 | 3:42.73 | 5:00.99 | 10:06.95 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:18.16 | 7:35.59 | 8:52.58 | |||||||
9 | Oliver Frølund | 2001 | 366 | 1:12.93 | 2:31.97 | 3:51.17 | 5:10.68 | 10:19.36 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:28.64 | 7:47.13 | 9:05.05 | |||||||
10 | Mark Andersen | 1997 | 363 | 1:09.57 | 2:25.95 | 3:44.03 | 5:03.66 | 10:21.40 | ||
Herning Svømmeklub | 6:23.82 | 7:43.44 | 9:02.38 | |||||||
11 | Johan Nielsen | 2001 | 337 | 1:11.74 | 2:31.31 | 3:53.43 | 5:16.14 | 10:36.92 | ||
Viborg Svømme Klub | 6:39.75 | 8:01.46 | 9:20.50 | |||||||
12 | Marco Just Jensen | 2000 | 317 | 1:15.43 | 2:36.66 | 3:57.94 | 5:20.83 | 10:50.30 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:43.38 | 8:07.51 | 9:29.63 | |||||||
13 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 244 | 1:20.55 | 2:50.16 | 4:21.05 | 5:51.89 | 11:49.38 | ||
Herning Svømmeklub | 7:23.02 | 8:52.02 | 10:21.35 | |||||||
14 | Martin Lønstrup | 1993 | 172 | 1:24.09 | 3:02.93 | 4:44.92 | 6:27.59 | 13:16.94 | ||
Struer Svømmeklub | 8:10.40 | 9:54.42 | 11:38.78 | |||||||
15 | Mads Emil Hansen | 2003 | 149 | 1:31.61 | 3:15.37 | 5:03.97 | 6:51.36 | 13:56.23 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 8:37.87 | 10:27.48 | 12:15.92 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 14 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 14 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 36, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 474 | 1:14.64 | 2:32.69 | 3:50.76 | 5:09.75 | 10:21.28 | ||
Holstebro Svømme Club | 6:28.71 | 7:47.29 | 9:05.97 | |||||||
2 | Esther Flø | 2001 | 465 | 1:15.97 | 2:35.27 | 3:55.20 | 5:14.88 | 10:25.07 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:34.28 | 7:53.49 | 9:10.49 | |||||||
3 | Dianna Au | 2000 | 459 | 1:14.87 | 2:34.07 | 3:52.88 | 5:12.17 | 10:27.90 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:31.09 | 7:50.06 | 9:09.34 | |||||||
4 | Isabella Bach | 2002 | 321 | 1:23.84 | 2:52.65 | 4:23.58 | 5:53.51 | 11:47.47 | ||
Holstebro Svømme Club | 7:23.04 | 8:52.21 | 10:21.55 | |||||||
5 | Sofie Bruun Boye | 2001 | 267 | 1:28.25 | 3:04.31 | 4:40.17 | 6:17.59 | 12:31.81 | ||
Viborg Svømme Klub | 7:53.72 | 9:29.27 | 11:03.15 | |||||||
6 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 248 | 1:32.94 | 3:11.86 | 4:51.29 | 6:30.62 | 12:50.58 | ||
Herning Svømmeklub | 8:09.62 | 9:45.97 | 11:21.20 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 14 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 14 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 37, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 196 | 34.90 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Venø Elling | 2003 | 184 | 35.66 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 183 | 35.72 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Mads Emil Hansen | 2003 | 178 | 36.04 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Lykke Grann | 2003 | 173 | 36.43 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | 138 | 39.24 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Rasmus Pedersen | 2003 | 114 | 41.77 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Daniel Østerballe | 2003 | 109 | 42.43 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | David Putra Snitgaard | 2003 | 85 | 46.14 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lasse Fethter | 2004 | 83 | 46.42 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Asger Hatting | 2003 | 71 | 48.87 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mikkel Hald Christensen | 2003 | 69 | 49.35 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emil Kjeldsen | 2004 | 62 | 51.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Gustav Kjeldsen | 2004 | 45 | 56.72 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Alexander Mortensen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 37, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 287 | 30.75 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julius Henriksen | 2002 | 261 | 31.76 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Filip Cederstrøm | 2002 | 232 | 33.02 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 224 | 33.42 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 219 | 33.65 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 200 | 34.69 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Robert Udbye | 2002 | 199 | 34.73 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 194 | 35.05 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Mathias Mortensen | 2002 | 182 | 35.77 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mads Lund | 2002 | 125 | 40.59 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | 123 | 40.79 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Mathias Pedersen | 2002 | 119 | 41.27 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
13 | Christian Jørgensen | 2002 | 117 | 41.43 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lau Barbesgaard | 2002 | 58 | 52.41 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 37, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 302 | 30.25 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Rasmussen | 2001 | 289 | 30.68 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 281 | 30.96 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jacob Hopff | 2001 | 265 | 31.58 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 243 | 32.49 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Magnus A H Christensen | 2001 | 237 | 32.79 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Chris Rasmussen | 2001 | 235 | 32.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Johannes Wemmelund | 2001 | 226 | 33.28 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Søby | 2001 | 221 | 33.55 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Adam Tavs Andersen | 2001 | 205 | 34.42 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Mathias Dyrmose | 2001 | 183 | 35.75 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Martin Madsen | 2001 | 163 | 37.12 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 37, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Christiansen | 2000 | 365 | 28.38 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 363 | 28.44 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 328 | 29.43 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jens Riisgaard | 2000 | 323 | 29.57 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicolai Friborg | 2000 | 289 | 30.68 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 239 | 32.68 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tobias Møllegaard | 2000 | 208 | 34.22 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Andreas Thanild Schøler | 2000 | 199 | 34.72 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 197 | 34.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Christian Houe Andersen | 2000 | 171 | 36.56 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 37, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 519 | 25.26 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 514 | 25.33 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 480 | 25.92 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederick K. Madsen | 1999 | 373 | 28.18 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Kongerslev | 1999 | 362 | 28.47 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Martin Harder Bruun | 1998 | 360 | 28.51 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jacob Schultz | 1999 | 333 | 29.26 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Martin Holmershøj | 1998 | 331 | 29.34 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Lillelund | 1998 | 301 | 30.26 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mads F. Nielsen | 1999 | 283 | 30.90 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
11 | Martin Lønstrup | 1993 | 263 | 31.65 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 14 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:33 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 14 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:51 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 38, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 371 | 32.33 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | 359 | 32.69 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 307 | 34.46 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 301 | 34.69 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Amalie Kanstrup | 2003 | 295 | 34.89 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Amalie Kristensen | 2003 | 278 | 35.59 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Christiansen | 2003 | 278 | 35.62 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Josefine Heuer | 2003 | 267 | 36.08 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Line Frederiksen | 2003 | 251 | 36.85 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie Vad Andersen | 2003 | 239 | 37.42 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sarah Bundgaard | 2003 | 229 | 37.96 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 219 | 38.52 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 192 | 40.25 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Laura Pedersen | 2004 | 173 | 41.70 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 165 | 42.31 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emilie Egerup | 2003 | 163 | 42.51 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anna Varming | 2005 | 157 | 43.03 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Maja Klitgaard | 2003 | 147 | 44.04 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lotte Liv Jensen | 2004 | 136 | 45.20 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sille Busk Pedersen | 2003 | 134 | 45.33 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Mathilde von Lilienskjold | 2003 | 127 | 46.22 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Selma Lindberg | 2003 | 116 | 47.62 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mette Buur Holt | 2003 | 115 | 47.77 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | 113 | 48.06 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sille Mortensen | 2004 | 108 | 48.79 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Agnete Barbesgaard | 2003 | 80 | 53.82 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Terp | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Dencker | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 38, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 403 | 31.46 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 390 | 31.81 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie Vilstrup | 2002 | 367 | 32.46 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Kruse | 2002 | 354 | 32.85 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Signe B. Hansen | 2002 | 334 | 33.49 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Carli Mark | 2002 | 290 | 35.11 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
7 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 249 | 36.91 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 244 | 37.16 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie B. Andersen | 2002 | 237 | 37.55 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 228 | 38.04 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 206 | 39.33 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | 128 | 46.05 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 38, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 533 | 28.66 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 499 | 29.31 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Naja Holmgaard | 2001 | 393 | 31.74 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 362 | 32.61 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Laura Gam | 2001 | 351 | 32.95 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 317 | 34.09 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 313 | 34.23 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anne Almvig | 2001 | 296 | 34.87 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
9 | Julie Geertsen Lund | 2001 | 294 | 34.95 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Mille Dunker Kristensen | 2001 | 282 | 35.43 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 267 | 36.08 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
12 | Signe Dahl Johansen | 2001 | 266 | 36.15 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anne Wenzell | 2001 | 255 | 36.62 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Klea Christensen | 2001 | 247 | 37.05 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anika Andersen | 2001 | 226 | 38.12 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
16 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 209 | 39.12 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
17 | Sofie Astrup | 2001 | 183 | 40.94 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 38, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 560 | 28.20 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 471 | 29.88 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 456 | 30.19 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 420 | 31.03 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Camilla Veile | 2000 | 358 | 32.72 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
6 | Rikke Hansen | 2000 | 344 | 33.18 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Louise Xia Klogborg | 2000 | 340 | 33.30 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 337 | 33.38 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Natascha Holm Byskov | 2000 | 336 | 33.42 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Line Mia Jensen | 2000 | 294 | 34.93 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 234 | 37.71 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 38, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | 511 | 29.07 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie D. Hald | 1996 | 482 | 29.65 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helena Rasmussen | 1998 | 410 | 31.28 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amanda Meldgaard | 1999 | 400 | 31.53 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Clausen | 1998 | 376 | 32.21 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Melissa Furman | 1999 | 370 | 32.37 | ||||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
7 | Amalie Skov | 1999 | 363 | 32.58 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Louise Frohn | 1998 | 356 | 32.80 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma F. Sørensen | 1998 | 348 | 33.04 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
10 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | 346 | 33.09 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 317 | 34.08 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
12 | Laura Ælmholdt | 1999 | 237 | 37.56 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christina Nielsen | 1999 | 174 | 41.64 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 14 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:51 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 14 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:10 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 39, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Silkeborg Drenge 1 | 0 | 397 | 4:30.89 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 32.66 | 1:06.88 | 1:06.88 | ||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 35.69 | 1:16.63 | 2:23.51 | ||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 31.12 | 1:09.50 | 3:33.01 | ||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 27.26 | 57.88 | 4:30.89 | ||||||
2 | Stm 2 | 0 | 370 | 4:37.40 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Lucas Christoffersen | 2000 | 33.02 | 1:09.21 | 1:09.21 | ||||||
Mark Andersen | 1997 | 36.09 | 1:18.43 | 2:27.64 | ||||||
Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 32.54 | 1:10.41 | 3:38.05 | ||||||
Jens Sørensen | 2001 | 27.81 | 59.35 | 4:37.40 | ||||||
3 | Struer Herrer 1 | 1996 | 353 | 4:41.80 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 33.65 | 1:08.25 | 1:08.25 | ||||||
Alex Terp | 1997 | 36.58 | 1:20.65 | 2:28.90 | ||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 26.82 | 59.21 | 3:28.11 | ||||||
Martin Lønstrup | 1993 | 33.33 | 1:13.69 | 4:41.80 | ||||||
4 | Isk Drenge 1 | 0 | 287 | 5:01.79 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Terpager Hansen | 2000 | 37.65 | 1:18.48 | 1:18.48 | ||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 39.87 | 1:24.78 | 2:43.26 | ||||||
Frederick K. Madsen | 1999 | 33.47 | 1:13.58 | 3:56.84 | ||||||
Martin Holmershøj | 1998 | 30.62 | 1:04.95 | 5:01.79 | ||||||
5 | Silkeborg Drenge 2 | 0 | 281 | 5:04.05 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Mads Lillelund | 1998 | 40.73 | 1:22.89 | 1:22.89 | ||||||
Marco Just Jensen | 2000 | 39.84 | 1:25.93 | 2:48.82 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 33.76 | 1:11.57 | 4:00.39 | ||||||
Oliver Frølund | 2001 | 30.05 | 1:03.66 | 5:04.05 | ||||||
6 | Hsc Herrer 2 | 0 | 262 | 5:11.09 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 36.93 | 1:15.10 | 1:15.10 | ||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 40.39 | 1:27.41 | 2:42.51 | ||||||
Magnus A H Christensen | 2001 | 34.97 | 1:19.03 | 4:01.54 | ||||||
Julius Henriksen | 2002 | 33.52 | 1:09.55 | 5:11.09 | ||||||
7 | Hsc Herrer 3 | 0 | 168 | 6:00.77 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Mads Mazur Pedersen | 2002 | 43.30 | 1:27.95 | 1:27.95 | ||||||
Mikkel Søby | 2001 | 43.39 | 1:34.74 | 3:02.69 | ||||||
Adam Tavs Andersen | 2001 | 41.35 | 1:34.62 | 4:37.31 | ||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 37.60 | 1:23.46 | 6:00.77 | ||||||
8 | Stm 3 | 0 | 161 | 6:05.69 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 43.54 | 1:28.05 | 1:28.05 | ||||||
Robert Udbye | 2002 | 47.81 | 1:43.55 | 3:11.60 | ||||||
Johannes Wemmelund | 2001 | 42.35 | 1:32.08 | 4:43.68 | ||||||
Mathias Mortensen | 2002 | 40.18 | 1:22.01 | 6:05.69 | ||||||
9 | Silkeborg Drenge 3 | 0 | 139 | 6:24.30 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 44.49 | 1:30.42 | 1:30.42 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 36.57 | 1:20.71 | 2:51.13 | ||||||
Jakob Riisgaard | 2003 | 54.77 | 2:07.54 | 4:58.67 | ||||||
Mads Emil Hansen | 2003 | 39.80 | 1:25.63 | 6:24.30 | ||||||
10 | Hsc Herrer 4 | 0 | 103 | 7:04.36 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Mads Lund | 2002 | 50.68 | 1:43.30 | 1:43.30 | ||||||
Mathias Dyrmose | 2001 | 49.18 | 1:43.61 | 3:26.91 | ||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 1:02.90 | 2:17.55 | 5:44.46 | ||||||
Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 37.88 | 1:19.90 | 7:04.36 | ||||||
11 | Silkeborg Drenge 4 | 0 | 99 | 7:09.59 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Asger Hatting | 2003 | 53.25 | 1:46.23 | 1:46.23 | ||||||
Kasper Hansen | 2004 | 1:04.13 | 2:17.55 | 4:03.78 | ||||||
Marius Gystad | 2003 | 55.89 | 2:07.58 | 6:11.36 | ||||||
Anton Bundgaard | 1993 | 28.01 | 58.23 | 7:09.59 | ||||||
- | Hsc Herrer 1 | 0 | DSQ | flyben før påbeg arm | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 32.95 | 1:06.75 | 1:06.75 | ||||||
- | Stm 1 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 30.31 | 1:01.08 | 1:01.08 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 14 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:10 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 14 september 2014 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:28 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 september 2014 |
Løb 40, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Stm 1 | 0 | 512 | 4:44.90 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Camilla Puk Jensen | 1998 | 38.93 | 1:19.69 | 1:19.69 | ||||||
Julie D. Hald | 1996 | 33.97 | 1:12.35 | 2:32.04 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 29.88 | 1:04.71 | 3:36.75 | ||||||
Mathilde Clausen | 1998 | 31.98 | 1:08.15 | 4:44.90 | ||||||
2 | Hsc Damer 1 | 0 | 511 | 4:44.98 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 35.40 | 1:13.15 | 1:13.15 | ||||||
Natascha Holm Byskov | 2000 | 38.98 | 1:23.22 | 2:36.37 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 31.15 | 1:07.13 | 3:43.50 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 28.98 | 1:01.48 | 4:44.98 | ||||||
3 | Silkeborg Piger 1 | 0 | 467 | 4:53.69 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 35.44 | 1:11.84 | 1:11.84 | ||||||
Dianna Au | 2000 | 39.23 | 1:23.23 | 2:35.07 | ||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 32.35 | 1:12.06 | 3:47.13 | ||||||
Esther Flø | 2001 | 31.35 | 1:06.56 | 4:53.69 | ||||||
4 | Stm 2 | 0 | 402 | 5:08.68 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Freya R. Andersen | 2000 | 36.32 | 1:13.39 | 1:13.39 | ||||||
Laura Gam | 2001 | 41.87 | 1:28.37 | 2:41.76 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 33.77 | 1:14.95 | 3:56.71 | ||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 33.76 | 1:11.97 | 5:08.68 | ||||||
5 | Isk Piger 1 | 0 | 361 | 5:20.02 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Emma Louise Frohn | 1998 | 42.45 | 1:26.93 | 1:26.93 | ||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 42.50 | 1:28.23 | 2:55.16 | ||||||
Mette Flaskager | 1999 | 32.90 | 1:15.55 | 4:10.71 | ||||||
Amanda Meldgaard | 1999 | 32.69 | 1:09.31 | 5:20.02 | ||||||
6 | Struers Gamle Sild | 2000 | 346 | 5:24.59 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 36.00 | 1:13.62 | 1:13.62 | ||||||
Naja Holmgaard | 2001 | 41.77 | 1:29.98 | 2:43.60 | ||||||
Mathilde Snitgaard | 2000 | 37.01 | 1:21.51 | 4:05.11 | ||||||
Klea Christensen | 2001 | 38.35 | 1:19.48 | 5:24.59 | ||||||
7 | Hsc Damer 2 | 0 | 334 | 5:28.52 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Isabella Bach | 2002 | 37.32 | 1:17.90 | 1:17.90 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 45.41 | 1:34.70 | 2:52.60 | ||||||
Rikke Hansen | 2000 | 35.58 | 1:19.06 | 4:11.66 | ||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 36.13 | 1:16.86 | 5:28.52 | ||||||
8 | Silkeborg Piger 2 | 0 | 313 | 5:35.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 41.61 | 1:25.31 | 1:25.31 | ||||||
Emma L. S. Cameron | 2001 | 44.42 | 1:36.29 | 3:01.60 | ||||||
Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 37.32 | 1:21.39 | 4:22.99 | ||||||
Amalie Skov | 1999 | 34.72 | 1:12.68 | 5:35.67 | ||||||
9 | Hsc Damer 3 | 0 | 290 | 5:44.17 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Julie Geertsen Lund | 2001 | 41.38 | 1:25.40 | 1:25.40 | ||||||
Louise Xia Klogborg | 2000 | 45.40 | 1:35.52 | 3:00.92 | ||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 39.92 | 1:27.61 | 4:28.53 | ||||||
Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 35.49 | 1:15.64 | 5:44.17 | ||||||
10 | 1900 Barbiedukker | 1996 | 281 | 5:47.87 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Nikoline Egerod Leth | 1996 | 41.93 | 1:26.29 | 1:26.29 | ||||||
Emma F. Sørensen | 1998 | 41.78 | 1:28.80 | 2:55.09 | ||||||
Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 42.30 | 1:32.75 | 4:27.84 | ||||||
Anne Almvig | 2001 | 37.71 | 1:20.03 | 5:47.87 | ||||||
11 | Isk Piger 2 | 0 | 232 | 6:10.48 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Vad Andersen | 2003 | 45.67 | 1:32.62 | 1:32.62 | ||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 47.70 | 1:43.36 | 3:15.98 | ||||||
Sascha Lausten | 2002 | 38.41 | 1:27.16 | 4:43.14 | ||||||
Laura Ælmholdt | 1999 | 40.65 | 1:27.34 | 6:10.48 | ||||||
12 | Silkeborg Piger 3 | 0 | 132 | 7:27.16 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Mia Hansen | 2003 | 50.70 | 1:46.27 | 1:46.27 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 51.57 | 1:50.95 | 3:37.22 | ||||||
Maja Klitgaard | 2003 | 56.90 | 2:02.53 | 5:39.75 | ||||||
Selma Lindberg | 2003 | 47.62 | 1:47.41 | 7:27.16 | ||||||
- | Stm 3 | 0 | DNS | |||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Signe B. Hansen | 2002 | |||||||||
Amalie Vilstrup | 2002 | |||||||||
Amalie Kristensen | 2003 | |||||||||
Frederikke Kruse | 2002 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 14 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:28 |