Resultater for Region Midtjylland Mesterskaber 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Regionsmesterskab Midtjylland |
|
Udskriftsdato |
13 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
16:45 |
|
|
Arrangør |
Region Midtjylland og Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
|
Løb 18, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Løb 18, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thilde Rud Iversen |
2001 |
|
349 |
39.47 |
1:28.01 |
2:16.42 |
|
2:56.83 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Birgitte Morre Pedersen |
2001 |
|
326 |
36.78 |
1:23.06 |
2:15.66 |
|
3:00.88 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julie Geertsen Lund |
2001 |
|
301 |
41.66 |
1:26.85 |
2:24.01 |
|
3:05.91 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vera Veronica Jervidalo |
2001 |
|
275 |
42.27 |
1:32.88 |
2:27.94 |
|
3:11.51 |
|
|
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anne Wenzell |
2001 |
|
262 |
45.66 |
1:35.30 |
2:32.32 |
|
3:14.70 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Helene Levring |
2001 |
|
256 |
48.91 |
1:34.28 |
2:31.77 |
|
3:15.98 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathilde Marthedal Markma |
2001 |
|
252 |
46.18 |
1:35.83 |
2:34.70 |
|
3:17.25 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anne Almvig |
2001 |
|
247 |
48.04 |
1:38.62 |
2:36.04 |
|
3:18.44 |
|
|
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Freja Almtoft Bisgaard |
2001 |
|
241 |
45.37 |
1:36.92 |
2:37.41 |
|
3:20.05 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sofie Astrup |
2001 |
|
200 |
50.41 |
1:44.51 |
2:43.29 |
|
3:32.83 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anne Sunesen |
2001 |
|
174 |
50.36 |
1:47.69 |
2:54.57 |
|
3:42.95 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
|
586 |
32.51 |
1:10.21 |
1:56.02 |
|
2:28.88 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicoline Bredahl |
2000 |
|
442 |
37.19 |
1:17.01 |
2:08.35 |
|
2:43.46 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Dianna Au |
2000 |
|
436 |
35.95 |
1:21.25 |
2:07.53 |
|
2:44.23 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Davidsen Nielsen |
2000 |
|
407 |
35.62 |
1:19.36 |
2:08.10 |
|
2:48.13 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mette Høgild Svane |
2000 |
|
380 |
38.72 |
1:22.45 |
2:14.41 |
|
2:51.92 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rikke Hansen |
2000 |
|
365 |
37.12 |
1:23.28 |
2:13.97 |
|
2:54.30 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matilde Fuglsang |
2000 |
|
359 |
38.45 |
1:20.97 |
2:13.90 |
|
2:55.28 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Linda Strunge |
2000 |
|
328 |
42.51 |
1:27.32 |
2:18.92 |
|
3:00.62 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Line Mia Jensen |
2000 |
|
310 |
43.39 |
1:28.54 |
2:23.34 |
|
3:03.96 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mette Flaskager |
1999 |
|
526 |
32.95 |
1:13.69 |
1:59.48 |
|
2:34.32 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Caroline Beck |
1998 |
|
466 |
34.42 |
2:02.44 |
2:40.70 |
|
2:40.70 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Camilla Puk Jensen |
1998 |
|
421 |
36.00 |
1:21.20 |
2:09.74 |
|
2:46.22 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Betina K. Pedersen |
1994 |
|
418 |
35.99 |
1:16.92 |
2:05.83 |
|
2:46.57 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Lykke Therkildsen |
1999 |
|
351 |
39.72 |
1:25.86 |
2:17.65 |
|
2:56.60 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma F. Sørensen |
1998 |
|
299 |
41.07 |
1:34.00 |
2:23.37 |
|
3:06.19 |
|
|
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
13 september 2014 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:45 |
|