Resultater for UGP 4, Hässleholm
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
09:46 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Rosenius |
2000 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
2:15.35 |
|
2 |
Hanna Rosvall |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:16.37 |
|
3 |
Julia Stenhård |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.03 |
1:08.72 |
1:44.88 |
|
2:19.15 |
|
4 |
Rebecca Hesslevik |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.24 |
1:09.16 |
1:45.89 |
|
2:21.12 |
|
5 |
Alva Ericsson |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.15 |
1:09.28 |
1:45.55 |
|
2:21.19 |
|
6 |
Felicia Huynh |
2000 |
S71 |
|
32.20 |
1:08.21 |
1:45.42 |
|
2:21.51 |
|
7 |
Josefine Bengtsson |
2000 |
Kristianstads SLS |
|
33.57 |
1:11.23 |
1:50.84 |
|
2:26.98 |
|
8 |
Tova Persson |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.82 |
1:11.53 |
1:50.64 |
|
2:29.38 |
|
9 |
Alice Bengtsson |
2000 |
Klippans Simsällskap |
|
34.76 |
1:13.18 |
1:53.00 |
|
2:31.18 |
|
10 |
Julia Arthursson |
2000 |
Höganäs Simsällskap |
|
38.96 |
1:24.76 |
2:12.87 |
|
2:58.29 |
|
- |
Wilma Carlsson |
2000 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simone Karlsson |
2001 |
Osby Simsällskap |
|
30.87 |
1:06.00 |
1:43.62 |
|
2:18.91 |
|
2 |
Linn Rosenius |
2002 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
2:21.22 |
|
3 |
Alicia Lundblad |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.62 |
1:10.20 |
1:47.11 |
|
2:21.97 |
|
4 |
Ella Simander |
2002 |
Ronneby Simsällskap |
|
33.24 |
1:09.99 |
1:47.94 |
|
2:25.91 |
|
5 |
Ida Widén |
2001 |
Höganäs Simsällskap |
|
33.67 |
1:11.57 |
1:49.83 |
|
2:27.02 |
|
6 |
Andrea Prai |
2001 |
Osby Simsällskap |
|
33.37 |
1:12.18 |
1:51.44 |
|
2:29.24 |
|
7 |
Ebba Jälminger |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.02 |
1:14.78 |
1:54.97 |
|
2:32.78 |
|
8 |
Emilia Cokalic |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.85 |
1:15.11 |
1:55.75 |
|
2:34.79 |
|
9 |
Astina Haxhiu |
2002 |
Ronneby Simsällskap |
|
35.65 |
1:15.51 |
1:56.59 |
|
2:34.82 |
|
10 |
Annie Johansson |
2002 |
Karlshamns Simklubb |
|
35.16 |
1:15.24 |
1:57.00 |
|
2:35.56 |
|
11 |
Klara Flodmark |
2001 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
35.68 |
1:15.37 |
1:57.54 |
|
2:35.79 |
|
12 |
Julise Llupa |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.01 |
1:14.58 |
1:55.55 |
|
2:36.24 |
|
13 |
Moa Olofsson |
2002 |
Osby Simsällskap |
|
35.05 |
1:16.11 |
1:58.22 |
|
2:36.94 |
|
14 |
Tilda Ericsson |
2002 |
S71 |
|
35.75 |
1:16.17 |
1:58.36 |
|
2:37.89 |
|
15 |
Ellen Thunberg |
2001 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
35.23 |
1:16.59 |
1:58.93 |
|
2:38.94 |
|
16 |
Emilia Olsson |
2002 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
36.67 |
1:17.93 |
2:01.05 |
|
2:42.70 |
|
17 |
Vanja Marjanovic |
2001 |
Karlshamns Simklubb |
|
35.13 |
1:16.72 |
2:00.38 |
|
2:43.34 |
|
18 |
Tilda Joelsson |
2002 |
Simsällskapet Delfin |
|
36.75 |
1:18.37 |
2:02.51 |
|
2:45.17 |
|
19 |
Erika Persson Bivall |
2001 |
Sösdala Simsällskap |
|
37.37 |
1:19.02 |
2:02.69 |
|
2:46.15 |
|
20 |
Alice Tufvesson |
2003 |
Höganäs Simsällskap |
|
38.08 |
1:21.59 |
2:06.86 |
|
2:49.64 |
|
21 |
Vilma Rudolf |
2002 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
38.65 |
1:22.73 |
2:09.02 |
|
2:53.29 |
|
22 |
Wilma Nilsson |
2004 |
S71 |
|
37.52 |
1:22.00 |
2:08.79 |
|
2:53.98 |
|
23 |
Agnes Delen Abrahamsson |
2002 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
39.19 |
1:24.56 |
2:12.38 |
|
2:58.72 |
|
24 |
Emely Nilsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
39.70 |
1:25.62 |
2:14.32 |
|
3:02.94 |
|
25 |
Mathilda Ülger |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
41.39 |
1:30.65 |
2:24.76 |
|
3:15.97 |
|
- |
Astrid Nilsson |
2004 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Julia Andersson |
2003 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Moa Karlsson |
2002 |
S71 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
09:46 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
09:58 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mika Persson |
1998 |
Höganäs Simsällskap |
|
25.60 |
|
|
|
57.22 |
|
2 |
Erik Andrén |
1998 |
Eslövs Simsällskap |
|
32.54 |
|
|
|
1:09.70 |
|
3 |
Filip Lundin |
1997 |
Klippans Simsällskap |
|
31.07 |
|
|
|
1:09.75 |
|
4 |
Jonas Hansson |
1996 |
Karlshamns Simklubb |
|
32.27 |
|
|
|
1:10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
09:58 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
10:27 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
10:27 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
11:16 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
11:16 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
11:36 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Holmqvist |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:22.05 |
2:47.55 |
4:31.13 |
|
5:52.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Rosenius |
2000 |
Karlshamns Simklubb |
|
1:13.35 |
2:36.05 |
4:03.76 |
|
5:15.92 |
|
2 |
Hanna Rosvall |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:12.74 |
2:32.55 |
4:07.32 |
|
5:18.85 |
|
3 |
Rebecca Hesslevik |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:13.74 |
2:38.77 |
4:08.50 |
|
5:23.82 |
|
4 |
Julia Stenhård |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:15.85 |
2:41.99 |
4:25.17 |
|
5:43.24 |
|
5 |
Ellen Torkelsson |
2000 |
Osby Simsällskap |
|
1:23.32 |
2:59.26 |
4:36.04 |
|
5:59.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alma Sandberg |
2002 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
1:22.60 |
2:56.13 |
4:38.35 |
|
6:02.57 |
|
2 |
Sara Wilhelmsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:28.06 |
3:03.07 |
4:43.49 |
|
6:07.20 |
|
3 |
Erika Persson Bivall |
2001 |
Sösdala Simsällskap |
|
1:39.88 |
3:14.97 |
5:46.22 |
|
6:28.13 |
|
4 |
Enya Holgersson |
2002 |
Osby Simsällskap |
|
1:35.53 |
3:16.92 |
5:01.29 |
|
6:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
11:36 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
12:00 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Kronkvist |
1999 |
Klippans Simsällskap |
|
1:09.02 |
2:26.23 |
3:44.45 |
5:03.87 |
19:58.19 |
|
|
|
|
|
|
6:25.18 |
7:46.27 |
9:08.26 |
10:30.51 |
|
|
|
|
|
|
|
11:53.73 |
13:15.61 |
14:38.08 |
15:59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
17:21.33 |
18:42.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Tanaskovic |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:12.62 |
2:36.99 |
4:03.90 |
5:32.00 |
21:24.14 |
|
|
|
|
|
|
6:57.41 |
8:24.78 |
9:50.78 |
11:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
12:45.15 |
14:16.18 |
15:43.78 |
17:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
18:38.12 |
20:01.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
12:00 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
12:30 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Filip Lundin |
1997 |
Klippans Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Wahlberg |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:08.07 |
2:18.89 |
3:29.42 |
4:40.24 |
9:18.14 |
|
|
|
|
|
|
5:50.44 |
7:35.38 |
8:44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hampus Olsson |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:08.92 |
2:22.52 |
3:35.68 |
4:49.84 |
9:40.84 |
|
|
|
|
|
|
6:03.78 |
7:16.77 |
8:30.03 |
|
|
|
2 |
Jonathan Skog |
2000 |
Klippans Simsällskap |
|
1:10.47 |
2:29.79 |
3:49.99 |
5:10.91 |
10:30.55 |
|
|
|
|
|
|
6:32.15 |
7:53.71 |
9:14.07 |
|
|
|
3 |
Albin Bengtsson |
2000 |
Klippans Simsällskap |
|
1:19.36 |
2:45.53 |
4:12.64 |
5:38.98 |
11:19.83 |
|
|
|
|
|
|
7:05.56 |
8:31.51 |
9:57.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Andrén |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:08.39 |
2:22.54 |
3:37.21 |
4:51.99 |
9:48.44 |
|
|
|
|
|
|
6:06.94 |
7:21.58 |
8:35.93 |
|
|
|
2 |
Filip Salbrink |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:11.49 |
2:28.57 |
3:47.57 |
5:07.30 |
10:21.09 |
|
|
|
|
|
|
6:26.84 |
7:47.43 |
9:06.21 |
|
|
|
3 |
Anton Jönsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:16.33 |
2:42.57 |
4:08.52 |
5:33.75 |
10:56.01 |
|
|
|
|
|
|
6:57.74 |
8:22.56 |
9:41.70 |
|
|
|
4 |
Ludwig Saurow |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:36.90 |
3:20.65 |
5:02.82 |
6:45.39 |
13:18.80 |
|
|
|
|
|
|
8:25.21 |
10:06.18 |
11:45.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
12:30 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
15:01 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Holmqvist |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
39.01 |
1:23.52 |
2:09.86 |
|
2:53.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Christiansen |
1999 |
S71 |
|
33.09 |
1:10.68 |
1:50.18 |
|
2:29.11 |
|
2 |
Hanna Olsson |
1999 |
Kristianstads SLS |
|
36.12 |
1:16.89 |
2:00.76 |
|
2:46.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Rosvall |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
32.40 |
1:08.48 |
1:46.06 |
|
2:23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Cato |
2001 |
Osby Simsällskap |
|
36.38 |
1:22.52 |
2:11.24 |
|
2:53.72 |
|
2 |
Alma Sandberg |
2002 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
37.26 |
1:23.03 |
2:11.48 |
|
2:55.84 |
|
3 |
Sara Wilhelmsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
40.72 |
1:27.23 |
2:13.83 |
|
2:59.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
15:01 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
15:27 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mika Persson |
1998 |
Höganäs Simsällskap |
|
29.82 |
1:06.29 |
1:46.08 |
|
2:18.38 |
|
2 |
Eric Schollin |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
30.29 |
1:05.11 |
1:49.21 |
|
2:22.24 |
|
3 |
Jonas Hansson |
1996 |
Karlshamns Simklubb |
|
32.65 |
1:11.88 |
1:57.35 |
|
2:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Trudov |
1999 |
S71 |
|
31.43 |
1:08.00 |
1:51.53 |
|
2:25.11 |
|
2 |
Filip Eriksson |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
31.93 |
1:13.18 |
2:00.21 |
|
2:36.49 |
|
3 |
Mikael Johansson |
1999 |
Höganäs Simsällskap |
|
33.95 |
1:14.54 |
2:07.08 |
|
2:46.58 |
|
- |
Karl Lindekrantz |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Chen |
2000 |
S71 |
|
31.09 |
1:09.50 |
1:51.69 |
|
2:29.03 |
|
2 |
Hampus Olsson |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
2:46.58 |
|
|
|
2:34.91 |
|
3 |
Erik Lycke |
2000 |
Höganäs Simsällskap |
|
3:07.18 |
|
|
|
2:47.76 |
|
4 |
Theodor Schaper Lindberg |
2000 |
Simsällskapet Delfin |
|
37.95 |
1:20.65 |
2:12.65 |
|
2:48.92 |
|
5 |
Joel Johnsson |
2000 |
Kristianstads SLS |
|
35.64 |
1:20.06 |
2:09.71 |
|
2:49.82 |
|
6 |
Albin Bengtsson |
2000 |
Klippans Simsällskap |
|
40.56 |
1:26.57 |
2:19.47 |
|
2:59.67 |
|
7 |
Tim Berthelsson |
2000 |
Simsällskapet Delfin |
|
39.53 |
1:25.97 |
2:27.12 |
|
3:08.33 |
|
8 |
Kacper Figas |
2000 |
Höganäs Simsällskap |
|
39.13 |
1:26.22 |
2:24.65 |
|
3:10.26 |
|
9 |
Tobias Wijk |
2000 |
S71 |
|
36.85 |
1:32.89 |
2:29.53 |
|
3:11.33 |
|
- |
Erik Persson |
2000 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustaf Hansson |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
32.83 |
1:11.53 |
1:54.88 |
|
2:29.99 |
|
2 |
Daniel Fischer |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.64 |
1:13.21 |
1:59.17 |
|
2:33.50 |
|
3 |
Jakob Petersen |
2001 |
Simsällskapet Delfin |
|
32.77 |
1:12.62 |
1:58.70 |
|
2:34.04 |
|
4 |
Victor Åberg |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.71 |
1:16.70 |
2:00.88 |
|
2:35.89 |
|
5 |
Axel Andrén |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
34.57 |
1:16.58 |
2:01.12 |
|
2:36.20 |
|
6 |
Dante Vollmer |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.02 |
1:15.52 |
2:01.28 |
|
2:36.22 |
|
7 |
Simon Bonnevier |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.85 |
1:17.74 |
2:04.96 |
|
2:42.80 |
|
8 |
William Bevréus |
2003 |
S71 |
|
34.95 |
1:16.95 |
2:05.73 |
|
2:43.10 |
|
9 |
Filip Salbrink |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
35.03 |
1:16.75 |
2:07.51 |
|
2:44.78 |
|
10 |
Lukas Mirsch |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
37.52 |
1:20.21 |
2:12.41 |
|
2:45.81 |
|
11 |
André Philipsson Eriksson |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
37.77 |
1:19.36 |
2:09.86 |
|
2:45.97 |
|
12 |
Isac Lindén |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.40 |
1:17.76 |
2:07.00 |
|
2:46.29 |
|
13 |
Gustav Lind |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
36.72 |
1:20.00 |
2:11.50 |
|
2:47.65 |
|
14 |
Joel Johansson |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
39.86 |
1:26.99 |
2:20.98 |
|
3:02.04 |
|
15 |
Anton Månsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
43.02 |
1:30.70 |
2:25.98 |
|
3:06.38 |
|
16 |
Harry Petersson |
2002 |
Kristianstads SLS |
|
44.69 |
1:28.65 |
2:24.02 |
|
3:07.18 |
|
17 |
Ahmed Sadoon |
2002 |
Kristianstads SLS |
|
42.52 |
1:34.30 |
2:25.67 |
|
3:08.81 |
|
18 |
Herman Modig |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
54.32 |
1:45.84 |
2:53.91 |
|
3:35.36 |
|
19 |
Max Lilja |
2001 |
Höganäs Simsällskap |
|
2:48.92 |
3:36.94 |
|
|
3:36.94 |
|
- |
Albert Ingelsson |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Douglas Nilsson |
2003 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Jacob El Mokri |
2001 |
Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Viggo Winberg |
2002 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
15:27 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
16:02 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Rosvall |
1997 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:07.85 |
2:20.88 |
3:33.62 |
|
4:45.25 |
|
2 |
Ellinor Andersson |
1998 |
Kristianstads SLS |
|
1:17.05 |
2:40.15 |
4:04.46 |
|
5:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefin Nilsson |
1999 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:11.08 |
2:28.14 |
3:46.06 |
|
5:03.77 |
|
2 |
Linnéa Högberg |
1999 |
Kristianstads SLS |
|
1:15.29 |
2:37.33 |
3:58.43 |
|
5:18.34 |
|
3 |
Wera Berglin-Isokoski |
1999 |
Ronneby Simsällskap |
|
1:14.72 |
2:37.24 |
4:00.67 |
|
5:23.19 |
|
4 |
Maria Dahlén |
1999 |
Klippans Simsällskap |
|
1:19.63 |
2:46.36 |
4:15.75 |
|
5:43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Hallbäck |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:06.46 |
2:16.81 |
3:29.20 |
|
4:42.02 |
|
2 |
Josefine Bengtsson |
2000 |
Kristianstads SLS |
|
1:13.19 |
2:32.20 |
3:51.42 |
|
5:07.92 |
|
3 |
Wilma Carlsson |
2000 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
1:23.61 |
2:53.06 |
4:22.81 |
|
5:49.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
16:02 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
16:29 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marvin Kaminski |
1999 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
37.83 |
1:19.82 |
2:02.26 |
|
2:43.85 |
|
2 |
Andreas Edman |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
36.27 |
1:19.31 |
2:05.22 |
|
2:51.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Persson |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
36.81 |
1:18.21 |
2:00.07 |
|
2:41.28 |
|
2 |
Philip Chen |
2000 |
S71 |
|
36.61 |
1:18.01 |
2:01.85 |
|
2:45.49 |
|
3 |
Jonathan Skog |
2000 |
Klippans Simsällskap |
|
38.44 |
1:23.68 |
2:10.87 |
|
2:56.84 |
|
4 |
Tage Tykesson |
2000 |
Höganäs Simsällskap |
|
43.93 |
1:34.64 |
2:27.38 |
|
3:19.81 |
|
5 |
Joel Johnsson |
2000 |
Kristianstads SLS |
|
45.89 |
1:37.48 |
2:29.92 |
|
3:20.36 |
|
6 |
Kacper Figas |
2000 |
Höganäs Simsällskap |
|
47.98 |
1:40.07 |
2:34.72 |
|
3:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Andrén |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
38.92 |
1:23.43 |
2:09.12 |
|
2:54.94 |
|
2 |
Filip Salbrink |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
44.00 |
1:33.94 |
2:23.71 |
|
3:11.55 |
|
3 |
Erik Dahlberg |
2002 |
Kristianstads SLS |
|
46.67 |
1:38.42 |
2:31.73 |
|
3:24.51 |
|
- |
Tobias Dahlberg |
2001 |
Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jing-Sheng Vien |
1986 |
Kristianstads SLS |
|
35.47 |
1:13.23 |
1:51.44 |
|
2:30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
16:29 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
16:53 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klara Juliusson |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
35.53 |
1:13.69 |
1:53.53 |
|
2:34.08 |
|
2 |
Kitty Thai |
1998 |
Kristianstads SLS |
|
43.51 |
1:31.26 |
2:20.72 |
|
3:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Christiansen |
1999 |
S71 |
|
34.44 |
1:12.39 |
1:51.57 |
|
2:31.21 |
|
2 |
Amanda Modig |
1999 |
Kristianstads SLS |
|
38.20 |
1:19.32 |
2:01.93 |
|
2:44.43 |
|
3 |
Hanna Olsson |
1999 |
Kristianstads SLS |
|
39.13 |
1:21.39 |
2:04.85 |
|
2:47.26 |
|
4 |
Maja Danielsson |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
38.82 |
1:21.97 |
2:07.14 |
|
2:51.30 |
|
5 |
Linnéa Högberg |
1999 |
Kristianstads SLS |
|
41.84 |
1:27.80 |
2:14.13 |
|
3:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Rosvall |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
33.61 |
1:10.16 |
1:46.76 |
|
2:22.84 |
|
2 |
Julia Stenhård |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.12 |
1:12.57 |
1:51.09 |
|
2:28.79 |
|
3 |
Ida Rosenius |
2000 |
Karlshamns Simklubb |
|
35.52 |
1:13.35 |
1:51.97 |
|
2:29.30 |
|
4 |
Hanna Lindahl |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
36.08 |
1:15.19 |
1:55.43 |
|
2:34.32 |
|
5 |
Amanda Dittlau |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.63 |
1:15.27 |
1:57.04 |
|
2:37.65 |
|
6 |
Rebecca Hesslevik |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
37.93 |
1:17.68 |
1:58.10 |
|
2:37.68 |
|
7 |
Ebba Hallbäck |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
38.10 |
1:18.60 |
1:58.83 |
|
2:39.61 |
|
8 |
Emmie Lennberger |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
38.82 |
1:19.24 |
2:00.23 |
|
2:40.72 |
|
9 |
Alice Bengtsson |
2000 |
Klippans Simsällskap |
|
42.02 |
1:27.27 |
2:13.88 |
|
2:58.52 |
|
10 |
Wilma Carlsson |
2000 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
45.18 |
1:33.20 |
2:21.66 |
|
3:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simone Karlsson |
2001 |
Osby Simsällskap |
|
37.49 |
1:18.36 |
2:00.07 |
|
2:40.69 |
|
2 |
Linn Rosenius |
2002 |
Karlshamns Simklubb |
|
37.04 |
1:17.58 |
2:00.09 |
|
2:40.86 |
|
3 |
Ida Widén |
2001 |
Höganäs Simsällskap |
|
36.78 |
1:17.71 |
1:59.75 |
|
2:41.99 |
|
4 |
Agnes Cato |
2001 |
Osby Simsällskap |
|
38.07 |
1:21.23 |
2:05.37 |
|
2:46.19 |
|
5 |
Kajsa Norell Dahlqvist |
2001 |
Höganäs Simsällskap |
|
40.48 |
1:24.16 |
2:08.71 |
|
2:50.95 |
|
6 |
Alma Sandberg |
2002 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
39.79 |
1:24.54 |
2:09.23 |
|
2:51.03 |
|
7 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
S71 |
|
39.68 |
1:24.68 |
2:09.95 |
|
2:51.60 |
|
8 |
Andrea Prai |
2001 |
Osby Simsällskap |
|
40.45 |
1:26.23 |
2:12.08 |
|
2:53.96 |
|
9 |
Emilia Olsson |
2002 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
42.94 |
1:27.84 |
2:13.13 |
|
2:56.66 |
|
10 |
Ellen Thunberg |
2001 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
41.72 |
1:28.06 |
2:14.46 |
|
2:57.41 |
|
11 |
Sara Wilhelmsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
43.17 |
1:29.22 |
2:14.45 |
|
2:57.66 |
|
12 |
Thilde Lantz |
2001 |
Kristianstads SLS |
|
42.27 |
1:27.68 |
2:14.06 |
|
2:58.54 |
|
13 |
Tilda Joelsson |
2002 |
Simsällskapet Delfin |
|
41.86 |
1:27.44 |
2:13.71 |
|
2:58.81 |
|
14 |
Alice Tufvesson |
2003 |
Höganäs Simsällskap |
|
42.91 |
1:29.75 |
2:16.49 |
|
3:00.90 |
|
15 |
Erika Persson Bivall |
2001 |
Sösdala Simsällskap |
|
44.29 |
1:31.40 |
2:18.96 |
|
3:04.79 |
|
16 |
Tilda Ericsson |
2002 |
S71 |
|
44.57 |
1:32.65 |
2:20.94 |
|
3:08.53 |
|
17 |
Vanja Marjanovic |
2001 |
Karlshamns Simklubb |
|
46.22 |
1:38.62 |
2:29.39 |
|
3:20.50 |
|
18 |
Maja Fling |
2001 |
Kristianstads SLS |
|
48.34 |
1:39.68 |
2:31.93 |
|
3:22.16 |
|
- |
Klara Flodmark |
2001 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
16:53 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
17:20 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
17:20 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
09:14 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eric Schollin |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
29.80 |
1:01.56 |
1:33.58 |
|
2:06.64 |
|
2 |
Victor Möller |
1996 |
Höganäs Simsällskap |
|
28.06 |
1:00.42 |
1:35.00 |
|
2:09.32 |
|
3 |
Erik Andrén |
1998 |
Eslövs Simsällskap |
|
30.88 |
1:00.73 |
1:40.66 |
|
2:14.86 |
|
4 |
Filip Lundin |
1997 |
Klippans Simsällskap |
|
30.83 |
1:06.15 |
1:41.92 |
|
2:15.65 |
|
5 |
Hakob Hakopian |
1998 |
Kristianstads SLS |
|
32.46 |
1:09.54 |
1:49.31 |
|
2:29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Lindekrantz |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
28.21 |
58.92 |
1:30.98 |
|
2:03.99 |
|
2 |
Alexander Trudov |
1999 |
S71 |
|
28.39 |
1:00.23 |
1:33.08 |
|
2:04.65 |
|
3 |
Martin Wahlberg |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
29.76 |
1:02.16 |
1:35.07 |
|
2:07.97 |
|
4 |
Erik Kronkvist |
1999 |
Klippans Simsällskap |
|
30.43 |
1:05.90 |
1:43.11 |
|
2:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hampus Olsson |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
30.27 |
1:03.28 |
1:37.79 |
|
2:11.22 |
|
2 |
Philip Chen |
2000 |
S71 |
|
30.22 |
1:05.73 |
1:43.26 |
|
2:20.75 |
|
3 |
Erik Lycke |
2000 |
Höganäs Simsällskap |
|
31.90 |
1:07.90 |
1:45.84 |
|
2:24.90 |
|
4 |
Joel Johnsson |
2000 |
Kristianstads SLS |
|
35.16 |
1:13.59 |
1:54.58 |
|
2:34.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Petersen |
2001 |
Simsällskapet Delfin |
|
31.18 |
1:05.56 |
1:42.29 |
|
2:16.91 |
|
2 |
Axel Andrén |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
31.33 |
1:06.71 |
1:42.92 |
|
2:18.26 |
|
3 |
Birkan Ates |
2002 |
Simsällskapet Delfin |
|
36.74 |
1:17.22 |
1:59.51 |
|
2:36.15 |
|
4 |
Edwin Marjanovic |
2001 |
Karlshamns Simklubb |
|
36.46 |
1:17.92 |
1:59.72 |
|
2:39.47 |
|
5 |
Anton Månsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
36.21 |
1:17.13 |
1:59.63 |
|
2:40.40 |
|
6 |
Ahmed Sadoon |
2002 |
Kristianstads SLS |
|
36.63 |
1:17.33 |
2:00.28 |
|
2:42.29 |
|
7 |
Harry Petersson |
2002 |
Kristianstads SLS |
|
38.23 |
1:21.86 |
2:06.76 |
|
2:50.33 |
|
8 |
Ludwig Saurow |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
39.94 |
1:25.92 |
2:13.00 |
|
2:58.95 |
|
9 |
Vincent Möller |
2003 |
Simsällskapet Delfin |
|
40.10 |
1:28.82 |
2:17.25 |
|
3:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
09:14 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
09:35 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
09:35 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
09:48 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mika Persson |
1998 |
Höganäs Simsällskap |
|
31.76 |
|
|
|
1:07.05 |
|
2 |
Marcus Skog |
1996 |
Klippans Simsällskap |
|
34.43 |
|
|
|
1:14.61 |
|
3 |
Victor Möller |
1996 |
Höganäs Simsällskap |
|
36.54 |
|
|
|
1:16.11 |
|
4 |
Jonas Hansson |
1996 |
Karlshamns Simklubb |
|
36.60 |
|
|
|
1:18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jing-Sheng Vien |
1986 |
Kristianstads SLS |
|
32.94 |
|
|
|
1:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
09:48 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
10:35 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
10:35 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
10:53 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Wahlberg |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:09.62 |
2:29.33 |
4:00.26 |
|
5:09.63 |
|
2 |
Erik Kronkvist |
1999 |
Klippans Simsällskap |
|
1:14.74 |
2:38.32 |
4:19.23 |
|
5:34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Petersen |
2001 |
Simsällskapet Delfin |
|
1:17.05 |
2:42.89 |
4:19.16 |
|
5:33.88 |
|
2 |
Filip Salbrink |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:21.77 |
2:46.95 |
4:28.52 |
|
5:45.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
10:53 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
11:15 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Modig |
1999 |
Kristianstads SLS |
|
1:12.02 |
2:29.47 |
3:46.99 |
5:04.63 |
19:16.54 |
|
|
|
|
|
|
6:23.63 |
7:40.70 |
8:58.82 |
10:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
11:33.70 |
12:50.92 |
14:08.74 |
15:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
16:45.63 |
18:01.54 |
|
|
|
|
2 |
Maja Danielsson |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:14.77 |
2:36.56 |
3:58.76 |
5:21.32 |
20:44.38 |
|
|
|
|
|
|
6:44.40 |
8:08.05 |
9:31.80 |
10:55.56 |
|
|
|
|
|
|
|
12:19.73 |
13:44.54 |
15:08.90 |
16:33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
17:58.55 |
19:23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Moa Karlsson |
2002 |
S71 |
|
1:15.72 |
2:36.83 |
3:57.97 |
5:20.14 |
20:17.98 |
|
|
|
|
|
|
6:42.40 |
8:03.51 |
9:25.29 |
10:46.98 |
|
|
|
|
|
|
|
12:08.90 |
13:30.94 |
14:52.51 |
16:14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
17:37.43 |
18:59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
11:15 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
11:53 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tekla Rosell |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:12.41 |
2:30.18 |
3:47.40 |
5:06.32 |
10:22.66 |
|
|
|
|
|
|
6:24.59 |
7:43.90 |
9:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefin Nilsson |
1999 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:12.13 |
2:29.95 |
3:48.78 |
5:08.88 |
10:30.71 |
|
|
|
|
|
|
6:29.62 |
7:50.72 |
9:11.72 |
|
|
|
2 |
Wera Berglin-Isokoski |
1999 |
Ronneby Simsällskap |
|
1:17.75 |
2:42.44 |
4:07.31 |
5:32.81 |
11:07.73 |
|
|
|
|
|
|
6:58.26 |
8:22.94 |
9:47.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Hallbäck |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:07.85 |
2:19.75 |
3:30.95 |
4:42.55 |
9:36.56 |
|
|
|
|
|
|
5:55.45 |
7:09.25 |
8:23.51 |
|
|
|
2 |
Olivia Ülger |
2000 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:06.55 |
2:19.24 |
3:31.29 |
4:43.67 |
9:38.65 |
|
|
|
|
|
|
5:56.73 |
7:10.92 |
8:25.71 |
|
|
|
3 |
Hanna Lindahl |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:10.85 |
2:26.51 |
3:41.85 |
4:56.68 |
9:54.07 |
|
|
|
|
|
|
6:11.87 |
7:27.05 |
8:41.94 |
|
|
|
4 |
Alice Möller |
2000 |
Simsällskapet Delfin |
|
1:13.17 |
2:31.80 |
3:50.79 |
5:10.63 |
10:20.85 |
|
|
|
|
|
|
6:29.86 |
7:48.38 |
9:06.29 |
|
|
|
5 |
Josefine Bengtsson |
2000 |
Kristianstads SLS |
|
1:11.25 |
2:29.10 |
3:47.75 |
5:07.25 |
10:25.13 |
|
|
|
|
|
|
6:26.87 |
7:47.76 |
9:07.89 |
|
|
|
6 |
Alice Bengtsson |
2000 |
Klippans Simsällskap |
|
1:18.84 |
2:43.25 |
4:08.63 |
5:33.72 |
11:05.75 |
|
|
|
|
|
|
6:59.59 |
8:24.14 |
9:47.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simone Karlsson |
2001 |
Osby Simsällskap |
|
1:09.76 |
2:26.10 |
3:41.95 |
4:57.80 |
9:57.98 |
|
|
|
|
|
|
6:14.11 |
7:30.76 |
8:46.75 |
|
|
|
2 |
Ida Widén |
2001 |
Höganäs Simsällskap |
|
1:19.11 |
2:43.44 |
4:06.20 |
5:28.88 |
10:50.13 |
|
|
|
|
|
|
6:50.82 |
8:12.34 |
9:32.34 |
|
|
|
3 |
Andrea Prai |
2001 |
Osby Simsällskap |
|
1:16.70 |
2:39.66 |
4:04.70 |
5:28.09 |
10:59.31 |
|
|
|
|
|
|
6:52.43 |
8:16.72 |
9:40.91 |
|
|
|
4 |
Emilia Olsson |
2002 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
1:20.14 |
2:48.15 |
4:16.51 |
5:45.51 |
11:35.53 |
|
|
|
|
|
|
7:13.39 |
8:42.53 |
10:10.15 |
|
|
|
5 |
Tilda Joelsson |
2002 |
Simsällskapet Delfin |
|
1:22.00 |
2:51.02 |
4:21.62 |
5:52.77 |
11:48.93 |
|
|
|
|
|
|
7:23.45 |
8:54.18 |
10:24.49 |
|
|
|
6 |
Jennifer Nilsson |
2003 |
Simsällskapet Delfin |
|
1:25.87 |
2:58.94 |
4:33.35 |
6:09.02 |
12:26.69 |
|
|
|
|
|
|
7:45.11 |
9:20.95 |
10:55.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
11:53 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
15:16 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Wahlberg |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
31.75 |
1:07.42 |
1:44.22 |
|
2:21.50 |
|
- |
Mikael Johansson |
1999 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Jönsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
34.97 |
1:15.55 |
1:58.05 |
|
2:38.29 |
|
2 |
Jakob Petersen |
2001 |
Simsällskapet Delfin |
|
35.74 |
1:15.73 |
1:58.66 |
|
2:40.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
15:16 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
15:54 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klara Juliusson |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
33.63 |
1:11.80 |
1:54.78 |
|
2:30.39 |
|
2 |
Annie Lindström |
1996 |
Kristianstads SLS |
|
31.23 |
1:12.21 |
1:58.66 |
|
2:36.95 |
|
3 |
Ellen Olsson |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.10 |
1:15.01 |
2:02.30 |
|
2:39.97 |
|
4 |
Hanna Nilsson |
1996 |
Kristianstads SLS |
|
36.99 |
1:20.96 |
2:07.63 |
|
2:45.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Christiansen |
1999 |
S71 |
|
31.21 |
1:09.99 |
1:56.01 |
|
2:31.50 |
|
2 |
Maja Johansson |
1999 |
Höganäs Simsällskap |
|
37.04 |
1:21.08 |
2:04.72 |
|
2:41.94 |
|
3 |
Amanda Modig |
1999 |
Kristianstads SLS |
|
35.98 |
1:18.56 |
2:07.98 |
|
2:44.08 |
|
4 |
Hanna Olsson |
1999 |
Kristianstads SLS |
|
34.20 |
1:16.73 |
2:06.67 |
|
2:44.43 |
|
5 |
Josefin Nilsson |
1999 |
Eslövs Simsällskap |
|
37.30 |
1:20.04 |
2:09.65 |
|
2:47.46 |
|
6 |
Linnéa Högberg |
1999 |
Kristianstads SLS |
|
36.84 |
1:21.69 |
2:15.49 |
|
2:54.36 |
|
7 |
Wera Berglin-Isokoski |
1999 |
Ronneby Simsällskap |
|
37.68 |
1:24.19 |
2:15.83 |
|
2:56.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Rosenius |
2000 |
Karlshamns Simklubb |
|
33.92 |
1:11.58 |
1:56.92 |
|
2:31.71 |
|
2 |
Alva Ericsson |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.37 |
1:17.35 |
2:02.06 |
|
2:38.17 |
|
3 |
Felicia Huynh |
2000 |
S71 |
|
33.02 |
1:16.28 |
2:00.43 |
|
2:38.34 |
|
4 |
Hanna Lindahl |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.12 |
1:15.47 |
2:03.00 |
|
2:38.60 |
|
5 |
Olivia Ülger |
2000 |
Eslövs Simsällskap |
|
34.46 |
1:15.52 |
2:03.11 |
|
2:38.99 |
|
6 |
Emmie Lennberger |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
36.04 |
1:17.99 |
2:08.00 |
|
2:44.38 |
|
7 |
Ellen Torkelsson |
2000 |
Osby Simsällskap |
|
36.12 |
1:20.60 |
2:07.52 |
|
2:46.33 |
|
8 |
Tova Persson |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.67 |
1:21.73 |
2:12.46 |
|
2:51.14 |
|
9 |
Tove Sjunnesson |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
36.98 |
1:23.67 |
2:14.35 |
|
2:55.78 |
|
10 |
Wilma Carlsson |
2000 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
43.07 |
1:29.65 |
2:24.26 |
|
3:05.29 |
|
11 |
Julia Arthursson |
2000 |
Höganäs Simsällskap |
|
43.72 |
1:37.28 |
2:36.70 |
|
3:22.34 |
|
12 |
Ella Karvonen |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
45.30 |
1:38.34 |
2:34.33 |
|
3:22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Micaela Jönsson |
2001 |
S71 |
|
33.83 |
1:14.42 |
1:57.13 |
|
2:33.44 |
|
2 |
Simone Karlsson |
2001 |
Osby Simsällskap |
|
33.78 |
1:14.62 |
1:58.97 |
|
2:35.20 |
|
3 |
Linn Rosenius |
2002 |
Karlshamns Simklubb |
|
33.96 |
1:14.52 |
2:01.33 |
|
2:37.24 |
|
4 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
S71 |
|
37.47 |
1:20.35 |
2:10.37 |
|
2:45.83 |
|
5 |
Moa Karlsson |
2002 |
S71 |
|
37.89 |
1:20.38 |
2:10.94 |
|
2:46.60 |
|
6 |
Lisa Bengtsson |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
39.23 |
1:24.33 |
2:11.14 |
|
2:46.89 |
|
7 |
Andrea Prai |
2001 |
Osby Simsällskap |
|
37.87 |
1:23.27 |
2:10.78 |
|
2:47.69 |
|
8 |
Ella Simander |
2002 |
Ronneby Simsällskap |
|
36.25 |
1:18.89 |
2:09.85 |
|
2:47.92 |
|
9 |
Nelly Rasmusson |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
37.91 |
1:23.00 |
2:10.16 |
|
2:48.98 |
|
10 |
Ida Widén |
2001 |
Höganäs Simsällskap |
|
39.98 |
1:21.03 |
2:11.66 |
|
2:50.22 |
|
11 |
Alma Sandberg |
2002 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
37.71 |
1:21.74 |
2:11.93 |
|
2:50.61 |
|
12 |
Maja Jönsson |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.91 |
1:21.49 |
2:13.14 |
|
2:51.07 |
|
13 |
Amanda Trägårdh |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
37.45 |
1:23.68 |
2:14.59 |
|
2:51.75 |
|
14 |
Moa Liljeqvist |
2001 |
Höganäs Simsällskap |
|
38.30 |
1:25.68 |
2:16.80 |
|
2:53.67 |
|
15 |
Julise Llupa |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
37.43 |
1:23.42 |
2:16.18 |
|
2:54.10 |
|
16 |
Emma Andersson |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
40.13 |
1:26.73 |
2:15.79 |
|
2:55.10 |
|
17 |
Saga Nyborg |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
36.06 |
1:21.52 |
2:15.46 |
|
2:55.51 |
|
18 |
Sara Kjellnäs |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
41.90 |
1:27.19 |
2:15.50 |
|
2:56.61 |
|
19 |
Emilia Cokalic |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
40.14 |
1:27.10 |
2:19.76 |
|
2:57.48 |
|
20 |
Fanny Lindfors |
2002 |
S71 |
|
38.23 |
1:24.14 |
2:17.82 |
|
2:57.91 |
|
21 |
Agnes Cato |
2001 |
Osby Simsällskap |
|
37.27 |
1:21.51 |
2:17.58 |
|
2:57.93 |
|
22 |
Moa Olofsson |
2002 |
Osby Simsällskap |
|
40.08 |
1:28.73 |
2:19.28 |
|
2:58.50 |
|
23 |
Ebba Jälminger |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
40.92 |
1:25.10 |
2:22.73 |
|
2:58.66 |
|
24 |
Ellen Rosdahl |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
43.06 |
1:29.83 |
2:20.03 |
|
2:59.00 |
|
25 |
Annie Johansson |
2002 |
Karlshamns Simklubb |
|
39.62 |
1:28.12 |
2:21.17 |
|
3:01.35 |
|
26 |
Astina Haxhiu |
2002 |
Ronneby Simsällskap |
|
39.59 |
1:27.15 |
2:21.57 |
|
3:02.17 |
|
27 |
Sofia Juliusson |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
41.25 |
1:26.81 |
2:20.85 |
|
3:03.96 |
|
28 |
Emilia Olsson |
2002 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
42.84 |
1:30.54 |
2:22.93 |
|
3:04.23 |
|
29 |
Anna Lapadatovic |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
40.32 |
1:30.84 |
2:23.71 |
|
3:05.20 |
|
30 |
Alva Söderberg |
2003 |
Höganäs Simsällskap |
|
43.38 |
1:33.14 |
2:26.99 |
|
3:09.25 |
|
31 |
Olivia Jarl Halvarsson |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
44.91 |
1:32.30 |
2:28.18 |
|
3:10.46 |
|
32 |
Jennifer Nilsson |
2003 |
Simsällskapet Delfin |
|
41.03 |
1:30.58 |
2:27.98 |
|
3:10.99 |
|
33 |
Vanja Marjanovic |
2001 |
Karlshamns Simklubb |
|
40.83 |
1:31.70 |
2:29.30 |
|
3:12.39 |
|
34 |
Tilda Johansson |
2002 |
Höganäs Simsällskap |
|
43.58 |
1:32.09 |
2:28.12 |
|
3:15.83 |
|
35 |
Maja Fling |
2001 |
Kristianstads SLS |
|
47.78 |
1:39.85 |
2:36.20 |
|
3:21.82 |
|
36 |
Michelle Nguyen |
2002 |
Kristianstads SLS |
|
46.48 |
1:41.01 |
2:37.78 |
|
3:25.59 |
|
37 |
Anna Elming |
2002 |
Höganäs Simsällskap |
|
54.35 |
1:53.50 |
2:50.47 |
|
3:41.73 |
|
38 |
Mathilda Ülger |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
54.66 |
1:55.44 |
3:02.08 |
|
3:58.82 |
|
- |
Enya Holgersson |
2002 |
Osby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Julia Andersson |
2003 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
15:54 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
16:16 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Lindekrantz |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:02.51 |
2:09.69 |
3:16.67 |
|
4:24.18 |
|
2 |
Martin Wahlberg |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:05.42 |
2:14.22 |
3:22.02 |
|
4:28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonathan Skog |
2000 |
Klippans Simsällskap |
|
1:09.97 |
2:27.14 |
3:45.63 |
|
5:01.61 |
|
2 |
Erik Lycke |
2000 |
Höganäs Simsällskap |
|
1:14.88 |
2:36.96 |
3:58.17 |
|
5:18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustaf Hansson |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:08.72 |
2:19.92 |
3:31.25 |
|
4:40.69 |
|
2 |
Axel Andrén |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:07.77 |
2:20.58 |
3:33.89 |
|
4:46.23 |
|
3 |
Jakob Petersen |
2001 |
Simsällskapet Delfin |
|
1:09.40 |
2:21.92 |
3:38.60 |
|
4:56.37 |
|
4 |
Filip Salbrink |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:10.63 |
2:28.74 |
3:47.28 |
|
5:03.27 |
|
5 |
Anton Jönsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:12.97 |
2:33.76 |
3:54.17 |
|
5:08.30 |
|
6 |
André Philipsson Eriksson |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:15.04 |
2:35.07 |
3:55.34 |
|
5:13.53 |
|
7 |
Isac Lindén |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:15.34 |
2:34.02 |
3:54.48 |
|
5:14.46 |
|
8 |
Edwin Marjanovic |
2001 |
Karlshamns Simklubb |
|
1:18.65 |
2:46.67 |
4:15.46 |
|
5:44.21 |
|
9 |
Anton Månsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:21.23 |
2:49.72 |
4:19.39 |
|
5:47.08 |
|
10 |
Ludwig Saurow |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:32.26 |
3:10.41 |
4:48.55 |
|
6:25.14 |
|
11 |
Fabian Claeson |
2002 |
Simsällskapet Delfin |
|
1:33.47 |
3:21.80 |
5:15.38 |
|
6:54.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
16:16 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
16:46 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Wittström |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
38.30 |
1:20.13 |
2:01.59 |
|
2:43.19 |
|
2 |
Klara Juliusson |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
39.02 |
1:21.96 |
2:03.66 |
|
2:47.04 |
|
3 |
Kitty Thai |
1998 |
Kristianstads SLS |
|
43.30 |
1:31.82 |
2:22.72 |
|
3:14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Persson |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
41.27 |
1:28.51 |
2:17.34 |
|
3:06.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Rosenius |
2000 |
Karlshamns Simklubb |
|
39.67 |
1:23.19 |
2:07.76 |
|
2:51.08 |
|
2 |
Amanda Dittlau |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
40.59 |
1:25.65 |
2:11.00 |
|
2:55.05 |
|
3 |
Felicia Huynh |
2000 |
S71 |
|
40.30 |
1:25.74 |
2:12.46 |
|
2:58.16 |
|
4 |
Ellen Torkelsson |
2000 |
Osby Simsällskap |
|
41.38 |
1:27.25 |
2:13.48 |
|
2:58.39 |
|
5 |
Alice Möller |
2000 |
Simsällskapet Delfin |
|
41.73 |
1:28.66 |
2:16.86 |
|
3:04.53 |
|
6 |
Wilma Carlsson |
2000 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
47.04 |
1:40.32 |
2:32.92 |
|
3:25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thilde Lantz |
2001 |
Kristianstads SLS |
|
41.67 |
1:26.88 |
2:13.27 |
|
2:59.03 |
|
2 |
Elly Palm |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
43.07 |
1:31.19 |
2:19.43 |
|
3:06.91 |
|
3 |
Kajsa Norell Dahlqvist |
2001 |
Höganäs Simsällskap |
|
42.86 |
1:30.49 |
2:18.80 |
|
3:07.09 |
|
4 |
Alma Sandberg |
2002 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
42.55 |
1:32.78 |
2:24.76 |
|
3:13.53 |
|
5 |
Sara Wilhelmsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
43.82 |
1:32.79 |
2:23.46 |
|
3:13.98 |
|
6 |
Tova Nilsson |
2002 |
S71 |
|
42.90 |
1:33.21 |
2:24.37 |
|
3:14.14 |
|
7 |
Anna Rasmusson |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
44.80 |
1:35.72 |
2:27.73 |
|
3:17.80 |
|
8 |
Annie Thulin |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
44.81 |
1:35.33 |
2:28.68 |
|
3:21.98 |
|
9 |
Emilia Olsson |
2002 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
47.25 |
1:39.10 |
2:32.09 |
|
3:22.59 |
|
10 |
Tilda Joelsson |
2002 |
Simsällskapet Delfin |
|
47.77 |
1:41.17 |
2:35.12 |
|
3:28.94 |
|
11 |
Frida Jarl Halvarsson |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
48.64 |
1:42.93 |
2:37.27 |
|
3:30.45 |
|
- |
Enya Holgersson |
2002 |
Osby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Emely Nilsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
16:46 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
16:55 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eric Schollin |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
31.25 |
1:04.68 |
1:38.14 |
|
2:12.29 |
|
2 |
Marcus Skog |
1996 |
Klippans Simsällskap |
|
34.40 |
1:12.82 |
1:51.71 |
|
2:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Trudov |
1999 |
S71 |
|
32.81 |
1:08.65 |
1:45.47 |
|
2:20.39 |
|
2 |
Karl Lindekrantz |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.45 |
1:09.41 |
1:46.04 |
|
2:21.16 |
|
3 |
Oskar Rasmusson |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.56 |
1:11.47 |
1:49.57 |
|
2:25.57 |
|
4 |
Marvin Kaminski |
1999 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
34.94 |
1:13.04 |
1:51.48 |
|
2:29.23 |
|
5 |
Erik Kronkvist |
1999 |
Klippans Simsällskap |
|
36.01 |
1:15.57 |
1:57.10 |
|
2:36.22 |
|
6 |
Mikael Johansson |
1999 |
Höganäs Simsällskap |
|
37.82 |
1:19.44 |
2:01.53 |
|
2:43.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Chen |
2000 |
S71 |
|
34.94 |
1:13.12 |
1:52.78 |
|
2:32.67 |
|
2 |
Erik Lycke |
2000 |
Höganäs Simsällskap |
|
40.30 |
1:25.60 |
2:09.64 |
|
2:52.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustaf Hansson |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.88 |
1:13.99 |
1:53.25 |
|
2:30.99 |
|
2 |
Edwin Marjanovic |
2001 |
Karlshamns Simklubb |
|
42.37 |
1:30.16 |
2:18.26 |
|
3:04.16 |
|
3 |
Vincent Möller |
2003 |
Simsällskapet Delfin |
|
49.99 |
1:42.47 |
2:36.36 |
|
3:25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
16:55 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Hässleholm |
|
Utskriftstid |
17:21 |
|
|
Arrangör |
S 71 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 |
Utskriftstid |
17:21 |
|