Resultat för Værløse Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2014 | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 15:43 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 43.25 | 1:29.03 | 2:14.61 | 2:58.79 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Lund | 2003 | 44.22 | 1:30.49 | 2:17.62 | 3:03.36 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Naja Thomsen | 2003 | 45.53 | 1:33.95 | 2:20.95 | 3:06.83 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mia Lindberg | 2003 | 43.92 | 1:31.16 | 2:19.85 | 3:07.25 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Linnea Hietala | 2004 | 46.21 | 1:34.37 | 2:23.29 | 3:08.29 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida Hebeltoft | 2003 | 46.46 | 1:35.15 | 2:23.11 | 3:09.18 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 45.77 | 1:33.37 | 2:23.79 | 3:09.28 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ingrid Lindemann | 2003 | 44.89 | 1:32.81 | 2:22.34 | 3:10.22 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 46.98 | 1:35.28 | 2:24.19 | 3:12.46 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Thea Pedersen | 2003 | 46.23 | 1:35.72 | 2:25.80 | 3:14.06 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 46.51 | 1:39.02 | 2:31.25 | 3:18.56 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Cornelia Vâmosi | 2004 | 45.62 | 1:37.37 | 2:29.68 | 3:19.23 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 49.07 | 1:40.04 | 2:31.78 | 3:20.99 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Camille Nørby | 2004 | 49.49 | 1:41.02 | 2:32.29 | 3:21.97 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
15 | Laura Boutrup | 2003 | 50.60 | 1:43.09 | 2:35.43 | 3:25.36 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
16 | Marie Louise B. Soelberg | 2004 | 51.33 | 1:44.83 | 2:38.60 | 3:30.36 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jasmin Philip | 2004 | 49.87 | 1:44.50 | 2:38.35 | 3:31.00 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rosemarie Koch | 2004 | 49.39 | 1:44.51 | 2:39.77 | 3:31.36 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Karla Marie Fæster | 2004 | 52.16 | 1:47.05 | 2:40.89 | 3:32.78 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
20 | Rebecca Hoeck | 2004 | 52.25 | 1:47.50 | 2:42.52 | 3:32.89 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Silja Østerbye | 2003 | 51.24 | 1:46.36 | 2:41.49 | 3:33.32 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 52.55 | 1:48.93 | 2:44.38 | 3:38.60 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mathilde Ramlow | 2004 | 54.99 | 1:50.87 | 2:47.92 | 3:41.54 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
24 | Carmen Byrholt | 2004 | 56.62 | 1:58.23 | 3:00.34 | 3:57.54 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Katrine Bonefeld | 2004 | 57.32 | 1:57.88 | 3:00.89 | 4:00.73 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
26 | Emilie Thorlund Haahr | 2004 | 57.77 | 2:01.20 | 3:04.23 | 4:05.86 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 57.61 | 2:02.89 | 4:12.58 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Ronja Jensen | 2004 | 1:04.47 | 2:17.49 | 3:29.07 | 4:35.86 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | DSQ | ej forsat bev 100m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Betty Marie Jensen | 2004 | DSQ | ej fortsat bev 150m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Emilia Naledi Madoneseia | 2003 | DSQ | svøm mave 150m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mia Søgaard | 2001 | 36.62 | 1:17.71 | 2:01.97 | 2:42.53 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Amanda Hietala | 2002 | 43.53 | 1:29.79 | 2:14.07 | 3:00.35 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 46.27 | 1:35.73 | 2:24.96 | 3:10.91 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Damgaard Jensen | 2002 | 46.64 | 1:37.02 | 2:27.04 | 3:13.99 | ||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
5 | Zara Wendel | 2002 | 45.93 | 1:38.03 | 2:31.46 | 3:18.19 | ||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 43.07 | 1:29.13 | 2:14.99 | 3:01.46 | ||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 16 - 114 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sandie Lorentzen | 1997 | 40.50 | 1:25.57 | 2:12.12 | 2:58.35 | ||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:43 |