Resultater for Værløse Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2014 | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 19, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mk 31 Piger 1 | 0 | 2:01.30 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 30.51 | 30.51 | |||||||
Mathilde E Petersen | 1998 | 29.28 | 59.79 | |||||||
Josephine Olsen | 2000 | 30.01 | 1:29.80 | |||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 31.50 | 2:01.30 | |||||||
2 | Mk 31 Piger 2 | 0 | 2:09.78 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 32.83 | 32.83 | |||||||
Mia Søgaard | 2001 | 31.82 | 1:04.65 | |||||||
Saga Hjartardottir | 1996 | 32.60 | 1:37.25 | |||||||
Karen Mørch | 1998 | 32.53 | 2:09.78 | |||||||
3 | Fsk Devilgirls 2 | 2000 | 2:12.20 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
Lærke Skov Nielsen | 2001 | 32.84 | 32.84 | |||||||
Asta H Jensen | 2000 | 37.12 | 1:09.96 | |||||||
Minella Jespersen | 1999 | 31.27 | 1:41.23 | |||||||
Kaja Aunstrup | 1998 | 30.97 | 2:12.20 | |||||||
4 | Helsingør K3 Piger | 0 | 2:14.27 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Amanda Hietala | 2002 | 34.76 | 34.76 | |||||||
Helena Hvid Hansen | 2001 | 34.70 | 1:09.46 | |||||||
Fie Tönshoff | 2002 | 32.05 | 1:41.51 | |||||||
Natasha Laigaard | 2002 | 32.76 | 2:14.27 | |||||||
5 | Hovedstaden Piger 1 | 2003 | 2:19.84 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Naja Thomsen | 2003 | 35.81 | 35.81 | |||||||
Mia Lindberg | 2003 | 34.57 | 1:10.38 | |||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 36.47 | 1:46.85 | |||||||
Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 32.99 | 2:19.84 | |||||||
6 | Mk 31 Piger 3 | 0 | 2:22.75 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 33.07 | 33.07 | |||||||
Sabrina Eriksen | 2002 | 39.39 | 1:12.46 | |||||||
Isabella Rosenberg | 2003 | 35.24 | 1:47.70 | |||||||
Lotte Dyndgaard | 2003 | 35.05 | 2:22.75 | |||||||
7 | Fsk Devilgirls 1 | 2000 | 2:26.98 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 36.35 | 36.35 | |||||||
Maja Marie Elmgreen | 2003 | 35.83 | 1:12.18 | |||||||
Anna Louise Elmgreen | 2001 | 38.27 | 1:50.45 | |||||||
Rikke Taul Thomsen | 2002 | 36.53 | 2:26.98 | |||||||
8 | Helsingør Talent | 0 | 2:28.50 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Olivia Ida Madsen | 2003 | 36.08 | 36.08 | |||||||
Linnea Hietala | 2004 | 37.07 | 1:13.15 | |||||||
Cornelia Vâmosi | 2004 | 37.32 | 1:50.47 | |||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 38.03 | 2:28.50 | |||||||
9 | Mk 31 Piger 4 | 0 | 2:35.89 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 38.09 | 38.09 | |||||||
Sabrina Eriksen | 2002 | 37.24 | 1:15.33 | |||||||
Isabella Rosenberg | 2003 | 38.76 | 1:54.09 | |||||||
Lotte Dyndgaard | 2003 | 41.80 | 2:35.89 | |||||||
10 | Værløse Piger 1 | 1999 | 2:37.15 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Sille Mundt | 2002 | 37.10 | 37.10 | |||||||
Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 38.28 | 1:15.38 | |||||||
Sarah Caroline Vibskov | 2002 | 38.48 | 1:53.86 | |||||||
Johanne Brown Marloth | 2003 | 43.29 | 2:37.15 | |||||||
11 | Hovedstaden Piger 2 | 2003 | 2:46.85 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Rosemarie Koch | 2004 | 36.53 | 36.53 | |||||||
Mathilde Hagihara | 2004 | 42.28 | 1:18.81 | |||||||
Olivia Callesen | 2004 | 45.30 | 2:04.11 | |||||||
Marie Louise B. Soelberg | 2004 | 42.74 | 2:46.85 | |||||||
12 | Mk 31 Piger 6 | 0 | 2:49.22 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Liva Søby | 2004 | 42.47 | 42.47 | |||||||
Emma Thorsen | 2004 | 39.25 | 1:21.72 | |||||||
Asta Andersen | 2003 | 40.25 | 2:01.97 | |||||||
Nønne Christensen | 2004 | 47.25 | 2:49.22 | |||||||
13 | Værløse Piger 2 | 2000 | 2:59.67 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Lester | 2003 | 45.81 | 45.81 | |||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 45.52 | 1:31.33 | |||||||
Silja Østerbye | 2003 | 43.93 | 2:15.26 | |||||||
Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 44.41 | 2:59.67 | |||||||
14 | Mk 31 Piger 7 | 0 | 3:08.92 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Sara K Venø | 2002 | 41.20 | 41.20 | |||||||
Mille Bjørn | 2003 | 54.43 | 1:35.63 | |||||||
Smila Mathilda Reiter | 2004 | 54.72 | 2:30.35 | |||||||
Victoria Toft | 2002 | 38.57 | 3:08.92 | |||||||
15 | Værløse Piger 3 | 2000 | 3:32.03 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Emma Øksnebjerg | 2004 | 45.14 | 45.14 | |||||||
Signe Holm Hansen | 2005 | 54.48 | 1:39.62 | |||||||
Mille Holbæk | 2004 | 55.91 | 2:35.53 | |||||||
Esther Haudrum Larsen | 2005 | 56.50 | 3:32.03 | |||||||
- | Helsingør K3 Piger 2 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Luna Green-Birch | 2001 | 34.27 | 34.27 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:45 |