Results for KVIK AL-Bank Årgangs CUP 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | KVIK Al Bank rgangs Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stvne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:45 | |||
Arrangr | Svmmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 08 maj 2015 |
Lb 19, 100m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Lukas Storm | 1999 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 26.76 | 55.14 | |||||
2 | Marius Mldrup | 1999 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 26.65 | 55.26 | |||||
3 | Emil Hedegaard | 1999 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 26.62 | 55.63 | |||||
4 | Simon Kryer Svendsen | 1999 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 27.23 | 56.60 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Lukas Gustafson | 1999 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 27.61 | 57.69 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Jakob Schmidt | 1999 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 27.97 | 57.98 | |||||
7 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbk IF Af 1939 | 27.79 | 58.12 | |||||
8 | Jacob Friland | 1999 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 28.59 | 58.49 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Mads Rishj | 1999 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 28.18 | 58.72 | |||||
10 | Mads Skde Hansen | 1999 | Vallensbk IF Af 1939 | 28.64 | 58.87 | |||||
11 | Lars Thor Srensen | 1999 | Vest-Brndby | 28.37 | 59.44 | |||||
12 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svmme Klub | 29.20 | 1:00.23 | |||||
13 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tstrup | 30.84 | 1:04.55 | |||||
14 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Kge Svmmeklub | 31.22 | 1:04.73 | |||||
15 | Daniel Johansen | 2000 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 32.37 | 1:07.52 | |||||
16 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brndby | 34.28 | 1:10.60 | |||||
Lb 19, 100m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 28.21 | 57.73 | |||||
2 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbk IF Af 1939 | 28.31 | 57.86 | |||||
3 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brndby | 28.81 | 59.21 | |||||
4 | Mathias Luplau | 2001 | Kge Svmmeklub | 28.84 | 59.54 | |||||
5 | Gustav Sidenius | 2001 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 28.73 | 59.98 | |||||
6 | Roar Andersen | 2001 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 28.79 | 1:00.09 | |||||
7 | Magnus Aasberg | 2001 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 29.17 | 1:01.04 | |||||
8 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 29.31 | 1:01.49 | |||||
9 | Emil Kayerd-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svmmeklub | 29.68 | 1:01.70 | |||||
10 | Ole Damgaard | 2002 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 29.43 | 1:01.87 | |||||
11 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 29.96 | 1:02.13 | |||||
12 | Daniel Hartkopf | 2001 | Kge Svmmeklub | 29.72 | 1:02.48 | |||||
13 | Mike Johansen | 2001 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 30.72 | 1:02.76 | |||||
14 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbk IF Af 1939 | 29.97 | 1:02.78 | |||||
15 | Rasmus Danielsen | 2001 | Kge Svmmeklub | 30.31 | 1:02.84 | |||||
16 | Asbjrn Floor-Bjden | 2002 | Swim Team Tstrup | 30.40 | 1:02.94 | |||||
17 | Alfred Hjberg | 2002 | Lyngby Svmmeklub | 31.01 | 1:03.27 | |||||
18 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svmmeklub | 31.14 | 1:03.79 | |||||
19 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svmmeklub | 31.15 | 1:03.92 | |||||
20 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 31.49 | 1:05.22 | |||||
21 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tstrup | 31.37 | 1:05.68 | |||||
22 | August Ryom | 2002 | Kge Svmmeklub | 32.34 | 1:06.17 | |||||
23 | Simon Wrist-Elkjr | 2002 | Swim Team Tstrup | 30.97 | 1:06.94 | |||||
24 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brndby | 32.63 | 1:08.42 | |||||
25 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbk IF Af 1939 | 32.18 | 1:08.56 | |||||
26 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tstrup | 33.35 | 1:10.83 | |||||
27 | Lucas Reter | 2002 | Lyngby Svmmeklub | 34.96 | 1:11.78 | |||||
28 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 34.49 | 1:12.73 | |||||
29 | Arthur Hansen | 2002 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 35.06 | 1:12.74 | |||||
30 | Kasper Feld Srensen | 2002 | Lyngby Svmmeklub | 34.62 | 1:13.00 | |||||
31 | Victor Lund | 2002 | Kge Svmmeklub | 35.15 | 1:14.53 | |||||
32 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brndby | 36.05 | 1:14.78 | |||||
33 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brndby | 36.20 | 1:15.64 | |||||
34 | Gustav Chappel | 2002 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 36.57 | 1:18.07 | |||||
Lb 19, 100m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbk IF Af 1939 | 29.70 | 1:02.92 | |||||
2 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 31.74 | 1:06.20 | |||||
3 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 32.15 | 1:06.43 | |||||
4 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 32.35 | 1:07.51 | |||||
5 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Kge Svmmeklub | 33.25 | 1:08.53 | |||||
6 | Rasmus Warberg | 2004 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 33.35 | 1:09.89 | |||||
7 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 33.46 | 1:09.90 | |||||
8 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerd | 34.08 | 1:10.57 | |||||
9 | Valentin Wahl | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 34.80 | 1:11.06 | |||||
10 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 34.75 | 1:11.93 | |||||
11 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 34.03 | 1:12.04 | |||||
12 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 34.93 | 1:12.57 | |||||
13 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 34.74 | 1:12.60 | |||||
14 | Mikkel Roed | 2004 | Kge Svmmeklub | 35.50 | 1:13.58 | |||||
15 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 35.43 | 1:13.85 | |||||
16 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 35.45 | 1:14.41 | |||||
17 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerd | 35.28 | 1:14.59 | |||||
18 | Silas Waterval | 2004 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 35.76 | 1:15.47 | |||||
19 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 35.19 | 1:15.50 | |||||
20 | Casper Puggaard | 2005 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 36.68 | 1:16.68 | |||||
21 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 36.38 | 1:16.76 | |||||
22 | Mathias Christensen | 2004 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 38.22 | 1:17.83 | |||||
23 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerd | 36.68 | 1:18.38 | |||||
24 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 37.20 | 1:18.69 | |||||
25 | Casper Wium | 2004 | Kge Svmmeklub | 38.45 | 1:19.64 | |||||
26 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerd | 38.29 | 1:20.93 | |||||
27 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerd | 38.91 | 1:23.37 | |||||
28 | Davie Tran | 2003 | Vest-Brndby | 39.23 | 1:24.22 | |||||
29 | Mathias Toft Nrskov | 2003 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 41.13 | 1:24.24 | |||||
30 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 40.51 | 1:25.82 | |||||
31 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerd | 47.43 | 1:41.38 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:45 |