Resultater for Condordia Forsikring Cup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag indl.
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
26 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
20:58 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 0.59.62 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
|
738 |
28.72 |
|
|
|
1:00.90 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilde Pugholm Hvid |
1990 |
|
693 |
29.67 |
|
|
|
1:02.19 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
|
684 |
29.75 |
|
|
|
1:02.46 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kalinka T. Mogensen |
1995 |
|
606 |
30.46 |
|
|
|
1:05.03 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Asta Blanch |
1996 |
|
567 |
31.31 |
|
|
|
1:06.48 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elise Skjæveland |
1997 |
|
483 |
33.26 |
|
|
|
1:10.12 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Christiansen Jordan |
1997 |
|
452 |
32.72 |
|
|
|
1:11.69 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elise Fjeldstad |
1995 |
|
410 |
33.64 |
|
|
|
1:14.09 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tea Olsen Lierstuen |
1997 |
|
401 |
34.72 |
|
|
|
1:14.60 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julia Farkas |
1996 |
|
349 |
35.40 |
|
|
|
1:18.14 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Karoline Nielsen |
1997 |
|
342 |
36.77 |
|
|
|
1:18.65 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 0.59.62 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuva Tronstad |
1998 |
|
576 |
30.68 |
|
|
|
1:06.13 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lisa Schøn |
1999 |
|
573 |
31.54 |
|
|
|
1:06.24 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
526 |
32.02 |
|
|
|
1:08.16 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Blendstrup |
1999 |
|
468 |
33.30 |
|
|
|
1:10.89 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lærke Harksen Nehmdahl |
1999 |
|
467 |
32.41 |
|
|
|
1:10.92 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofie W. Bunten |
1999 |
|
455 |
33.38 |
|
|
|
1:11.55 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Kusk |
1999 |
|
441 |
33.47 |
|
|
|
1:12.28 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna C. Lange |
1998 |
|
440 |
33.62 |
|
|
|
1:12.33 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Freja Hamann Larsen |
1999 |
|
437 |
32.35 |
|
|
|
1:12.54 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vilde Serena Skaara |
1999 |
|
433 |
34.09 |
|
|
|
1:12.75 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rebecca Sundtjønn |
1998 |
|
428 |
33.18 |
|
|
|
1:13.03 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Shanna Armstrong |
1998 |
|
425 |
33.68 |
|
|
|
1:13.17 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lærke Højbjerg |
1999 |
|
364 |
35.05 |
|
|
|
1:17.03 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Millie Haga Famestad |
1999 |
|
344 |
35.58 |
|
|
|
1:18.55 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Agnete Hoset |
1999 |
|
336 |
35.67 |
|
|
|
1:19.13 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
309 |
37.25 |
|
|
|
1:21.42 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Margrete Johnsson |
1999 |
|
290 |
38.67 |
|
|
|
1:23.15 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mariet Anna Nijmeijer |
1999 |
|
267 |
39.15 |
|
|
|
1:25.46 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emma Sofie Almås |
1999 |
|
263 |
37.17 |
|
|
|
1:25.90 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Julia Beachell Myki |
1998 |
|
236 |
39.82 |
|
|
|
1:29.00 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 0.59.62 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
659 |
29.80 |
|
|
|
1:03.25 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
|
628 |
30.51 |
|
|
|
1:04.28 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
|
528 |
31.88 |
|
|
|
1:08.09 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Camilla Rimmereide |
2000 |
|
506 |
32.37 |
|
|
|
1:09.05 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Smilla Lyhne |
2000 |
|
425 |
35.03 |
|
|
|
1:13.21 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilia Somogyi Hoseth |
2000 |
|
370 |
35.31 |
|
|
|
1:16.62 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Davidsen Nielsen |
2000 |
|
365 |
35.45 |
|
|
|
1:17.00 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Camilla Melstein Johannessen |
2000 |
|
300 |
38.47 |
|
|
|
1:22.15 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anne Katrine Jørgensen |
2000 |
|
298 |
36.42 |
|
|
|
1:22.41 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Henriette Syrrist |
2000 |
|
291 |
37.73 |
|
|
|
1:23.05 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Line Teilberg Madsen |
2000 |
|
254 |
38.50 |
|
|
|
1:26.86 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kamilla Kleppang |
2000 |
|
228 |
41.13 |
|
|
|
1:29.98 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Heidi Eftestøl |
2000 |
|
209 |
42.95 |
|
|
|
1:32.62 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hedvig Opheim |
2000 |
|
132 |
47.59 |
|
|
|
1:47.87 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 0.59.62 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
501 |
32.73 |
|
|
|
1:09.31 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rebecca Hauerberg Terp |
2001 |
|
389 |
35.60 |
|
|
|
1:15.41 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vera Fossdal-Uleberg |
2001 |
|
378 |
34.24 |
|
|
|
1:16.12 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maja Meinert |
2001 |
|
369 |
35.89 |
|
|
|
1:16.70 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sirin Andrea Hamoudeh |
2001 |
|
318 |
36.83 |
|
|
|
1:20.60 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kristine Johnsson |
2001 |
|
284 |
36.32 |
|
|
|
1:23.68 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elin Lislevand Pavljuk |
2001 |
|
283 |
37.03 |
|
|
|
1:23.76 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kathrine Lislevand Pavljuk |
2001 |
|
225 |
39.29 |
|
|
|
1:30.41 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nora Lund |
2001 |
|
196 |
42.34 |
|
|
|
1:34.66 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Pernille Harbo |
2001 |
|
156 |
44.56 |
|
|
|
1:42.16 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elise Hammer |
2001 |
|
144 |
47.50 |
|
|
|
1:44.82 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Astrup |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
En hånd vending 50m |
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 0.59.62 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 0.59.62 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
26 september 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:58 |
|