Resultater for SydCup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Saturday
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:43 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 22, 200m Medley Man, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 31.22 | 1:07.96 | 1:50.12 | 2:22.11 | |||
2 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 29.46 | 1:06.97 | 1:50.50 | 2:22.66 | |||
3 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.43 | 1:07.44 | 1:53.25 | 2:24.40 | |||
4 | Sergiy Antonyuk | 1987 | Sg Elbe | 30.57 | 1:08.71 | 1:53.32 | 2:30.35 | |||
Løb 22, 200m Medley Man, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.21 | 1:08.05 | 1:49.38 | 2:21.46 | |||
2 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 30.90 | 1:08.44 | 1:50.33 | 2:22.82 | |||
3 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 32.00 | 1:11.49 | 1:56.43 | 2:30.43 | |||
4 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.72 | 1:11.62 | 1:55.51 | 2:31.75 | |||
5 | Malthe Hartz | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 34.15 | 1:15.24 | 2:04.53 | 2:40.85 | |||
6 | Kasper Kraft Mathiesen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 35.80 | 1:15.60 | 2:05.90 | 2:42.62 | |||
7 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 32.99 | 1:18.08 | 2:10.80 | 2:48.50 | |||
8 | Jonathan Bos | 1998 | Vejen Svømmeklub | 36.97 | 1:22.58 | 2:11.84 | 2:50.72 | |||
- | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | DSQ | flyben v bryst | |||||
Løb 22, 200m Medley Man, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 29.22 | 1:06.92 | 1:46.68 | 2:19.59 | |||
2 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.82 | 1:08.67 | 1:51.84 | 2:25.02 | |||
3 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 31.71 | 1:07.50 | 1:50.24 | 2:26.38 | |||
4 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 31.99 | 1:09.03 | 1:53.29 | 2:26.66 | |||
5 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.53 | 1:09.52 | 1:54.65 | 2:29.19 | |||
6 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 31.72 | 1:10.13 | 1:54.95 | 2:30.52 | |||
7 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.97 | 1:15.27 | 1:56.56 | 2:30.83 | |||
8 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.70 | 1:12.71 | 1:57.92 | 2:31.42 | |||
9 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.60 | 1:13.94 | 1:58.89 | 2:31.63 | |||
10 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 32.71 | 1:13.30 | 2:01.06 | 2:38.39 | |||
11 | Svend Matzen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.49 | 1:15.44 | 2:02.60 | 2:39.22 | |||
12 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 35.49 | 1:18.34 | 2:03.35 | 2:40.77 | |||
13 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.86 | 1:18.01 | 2:10.61 | 2:45.68 | |||
14 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 36.69 | 1:20.89 | 2:09.32 | 2:48.62 | |||
15 | Magnus Havemann | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 39.51 | 1:21.80 | 2:14.01 | 2:50.71 | |||
16 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 39.90 | 1:25.38 | 2:14.40 | 2:51.87 | |||
17 | Casper Piessenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 38.74 | 1:24.29 | 2:23.22 | 3:04.51 | |||
18 | Jacob Petersen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 50.82 | 1:41.55 | 2:33.66 | 3:15.17 | |||
19 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.80 | 1:37.26 | 2:33.59 | 3:15.71 | |||
20 | Lucas Arumugam | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.86 | 1:36.21 | 2:36.37 | 3:18.54 | |||
21 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 52.43 | 1:44.25 | 2:42.23 | 3:29.24 | |||
- | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ej fort bev 75m | |||||
- | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mathias Kjfr Nielsen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | bryst v ryg 50m | |||||
Løb 22, 200m Medley Man, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 33.99 | 1:15.70 | 2:04.19 | 2:38.14 | |||
2 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 35.97 | 1:18.44 | 2:06.97 | 2:43.28 | |||
3 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 34.14 | 1:15.17 | 2:05.78 | 2:44.51 | |||
4 | Daniel Ernst | 2001 | Flensburg | 38.51 | 1:22.44 | 2:14.01 | 2:51.30 | |||
5 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 38.76 | 1:21.59 | 2:12.21 | 2:52.38 | |||
6 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 38.72 | 1:24.60 | 2:17.77 | 2:54.83 | |||
7 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 41.29 | 1:25.69 | 2:19.61 | 2:58.85 | |||
8 | Mads Holm Skovby | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 41.43 | 1:29.05 | 2:24.78 | 3:06.34 | |||
9 | Jannick Hagensen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 42.67 | 1:30.05 | 2:29.27 | 3:10.29 | |||
10 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 46.58 | 1:34.60 | 2:30.11 | 3:12.47 | |||
11 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 45.86 | 1:35.96 | 2:32.71 | 3:14.40 | |||
12 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.95 | 1:33.93 | 2:31.78 | 3:15.73 | |||
13 | Rafael Vahala Hvass | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 45.72 | 1:36.86 | 2:34.00 | 3:16.76 | |||
14 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 42.72 | 1:34.97 | 2:33.43 | 3:16.78 | |||
15 | Sebastian Piessenberger | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 46.15 | 1:32.86 | 2:36.89 | 3:17.58 | |||
16 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 44.10 | 1:35.77 | 2:38.60 | 3:19.94 | |||
17 | Christian Weidenmann | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 51.18 | 1:40.95 | 2:42.40 | 3:30.41 | |||
18 | Hjalte Flader Skov | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 54.52 | 1:45.43 | 2:48.74 | 3:34.79 | |||
19 | Sebastian K Nielsen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 49.99 | 1:47.40 | 2:58.17 | 3:49.07 | |||
20 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 51.77 | 1:46.08 | 3:07.51 | 3:53.86 | |||
- | Tillmann Wolfskeil | 2001 | Flensburg | DNS | ||||||
- | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | ryg efter 25m | |||||
- | Benjamin Peruchon | 2001 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Emil Aabo Andreasen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | ej fort bev 75m | |||||
- | Mads Tønder | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | ej fort bev 75m | |||||
Løb 22, 200m Medley Man, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 46.56 | 1:35.04 | 2:30.11 | 3:10.38 | |||
2 | Gustav Anton Bewernitz | 2003 | Flensburg | 46.86 | 1:35.08 | 2:32.07 | 3:14.10 | |||
3 | Linus Schwedler | 2005 | Flensburg | 43.73 | 1:33.58 | 2:32.24 | 3:14.41 | |||
4 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder IGF | 46.42 | 1:39.67 | 2:38.32 | 3:22.37 | |||
5 | Arved Hornschuh | 2004 | Flensburg | 49.25 | 1:40.37 | 2:41.06 | 3:26.85 | |||
6 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder IGF | 47.11 | 1:40.68 | 2:44.05 | 3:28.56 | |||
- | Kasper Johnsen | 2003 | Odder IGF | DSQ | ej brystben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:43 |