Resultater for SydCup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Saturday
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:44 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 15, 4X50m Medley Woman, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Holbæk Piger 2 | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:10.06 | ||||||
Frederikke Hansen | 1998 | 33.84 | 33.84 | |||||||
Louise Lynæs | 1997 | 37.41 | 1:11.25 | |||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 30.40 | 1:41.65 | |||||||
Pernille Jensen | 1998 | 28.41 | 2:10.06 | |||||||
2 | Odder Piger | 0 | Odder IGF | 2:11.38 | ||||||
Marie Christensen | 2002 | 34.18 | 34.18 | |||||||
Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 37.46 | 1:11.64 | |||||||
Helene G. Nedergaard | 1999 | 31.20 | 1:42.84 | |||||||
Cecilie Dalgas | 2000 | 28.54 | 2:11.38 | |||||||
3 | Sg Elbe 1 | 0 | Sg Elbe | 2:11.57 | ||||||
Zoe Julia Krause | 1999 | 33.79 | 33.79 | |||||||
Fjolla Krasniqi | 1997 | 36.82 | 1:10.61 | |||||||
Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | 31.46 | 1:42.07 | |||||||
Emily Schröder | 2000 | 29.50 | 2:11.57 | |||||||
4 | Ssk Piger 1 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:22.64 | ||||||
Anne Sofie Thrane | 2000 | 38.62 | 38.62 | |||||||
Freya Ellehus | 2000 | 38.95 | 1:17.57 | |||||||
Frida Frydendal | 1999 | 32.69 | 1:50.26 | |||||||
Caroline Worrell | 2001 | 32.38 | 2:22.64 | |||||||
5 | Isk Piger 1 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:25.56 | ||||||
Caroline M. Knudsen | 1999 | 39.38 | 39.38 | |||||||
Mette Flaskager | 1999 | 37.99 | 1:17.37 | |||||||
Amanda Meldgaard | 1999 | 36.27 | 1:53.64 | |||||||
Emma Louise Frohn | 1998 | 31.92 | 2:25.56 | |||||||
6 | Frem Piger 1 | 0 | Frem Odense | 2:27.46 | ||||||
Emma Jensen | 1999 | 38.55 | 38.55 | |||||||
Freja Nicholas | 2000 | 38.29 | 1:16.84 | |||||||
Liv Persson | 2001 | 39.84 | 1:56.68 | |||||||
Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 30.78 | 2:27.46 | |||||||
7 | Mercedes Team Kolding | 0 | Kolding SK | 2:30.09 | ||||||
Caroline Bo Nielsen | 2001 | 33.60 | 33.60 | |||||||
Katrine Elmann | 1999 | 46.46 | 1:20.06 | |||||||
Charlotte Gravgaard | 2001 | 37.16 | 1:57.22 | |||||||
Fie Holzmann | 2000 | 32.87 | 2:30.09 | |||||||
8 | Sks Søndarborg 1 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:31.04 | ||||||
Maria S. Johannsen | 2000 | 38.65 | 38.65 | |||||||
Therese E. Christensen | 1999 | 42.22 | 1:20.87 | |||||||
Johanne S. Christiansen | 2002 | 38.93 | 1:59.80 | |||||||
Nikoline Mathiesen | 2000 | 31.24 | 2:31.04 | |||||||
9 | Odder Piger 2 | 0 | Odder IGF | 2:31.71 | ||||||
Cecilie Gregersen | 2002 | 39.50 | 39.50 | |||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 42.14 | 1:21.64 | |||||||
Sofia Ingeberg | 2002 | 38.14 | 1:59.78 | |||||||
Liv Hingeberg | 2001 | 31.93 | 2:31.71 | |||||||
10 | Ssk Piger 2 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:32.25 | ||||||
Katarina Holse | 2002 | 38.41 | 38.41 | |||||||
Anna Bredal Storgaard | 2002 | 40.40 | 1:18.81 | |||||||
Felia Busk | 2000 | 38.15 | 1:56.96 | |||||||
Victoria Bang | 2001 | 35.29 | 2:32.25 | |||||||
11 | Sto Piger 1 | 0 | Swim Team Odense | 2:33.24 | ||||||
Anne Hazell Brink | 1999 | 40.42 | 40.42 | |||||||
Melissa Damsgaard | 2001 | 46.04 | 1:26.46 | |||||||
Helena Terp | 1999 | 34.53 | 2:00.99 | |||||||
Emma Juul | 1999 | 32.25 | 2:33.24 | |||||||
12 | Haderslev Piger 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:35.06 | ||||||
Freja Larsen | 2001 | 38.29 | 38.29 | |||||||
Anna Kruse Mathiase | 2000 | 44.87 | 1:23.16 | |||||||
Didde Meyer | 2001 | 36.87 | 2:00.03 | |||||||
Clara Mortensen | 2001 | 35.03 | 2:35.06 | |||||||
13 | Isk Piger 2 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:37.44 | ||||||
Laura Ælmholdt | 1999 | 47.33 | 47.33 | |||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 39.92 | 1:27.25 | |||||||
Sascha Lausten | 2002 | 35.56 | 2:02.81 | |||||||
Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 34.63 | 2:37.44 | |||||||
14 | Erritsø Piger 1 | 1900 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:38.78 | ||||||
Mia Schou Brock | 2000 | 43.01 | 43.01 | |||||||
Sandra Kristensen | 1999 | 44.50 | 1:27.51 | |||||||
Liselotte Baxter | 1998 | 36.45 | 2:03.96 | |||||||
Kannika N. Christensen | 1998 | 34.82 | 2:38.78 | |||||||
15 | Sks Søndarborg 2 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:39.10 | ||||||
Katrine Jensen | 2001 | 43.99 | 43.99 | |||||||
Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 39.13 | 1:23.12 | |||||||
Julie Fink | 2001 | |||||||||
Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 2:39.10 | 2:39.10 | |||||||
16 | Opnørs Piger | 0 | Svømmeklubben Opnør | 2:49.54 | ||||||
Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | 43.01 | 43.01 | |||||||
Marie Lunding Nielsen | 2001 | 48.58 | 1:31.59 | |||||||
Anne Marie S. Hansen | 2002 | 39.25 | 2:10.84 | |||||||
Emma Bodum | 2001 | 38.70 | 2:49.54 | |||||||
17 | Bmw Team Kolding | 0 | Kolding SK | 2:49.74 | ||||||
Marie Louise Jørgensen | 2003 | 42.83 | 42.83 | |||||||
Sofie Knudsen | 2001 | 47.28 | 1:30.11 | |||||||
Freja Ulka Nielsen | 2003 | 46.97 | 2:17.08 | |||||||
Anni Pedersen | 1998 | 32.66 | 2:49.74 | |||||||
18 | Ssk Piger 3 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:50.89 | ||||||
Katrine Mejlsbye | 2002 | 46.66 | 46.66 | |||||||
Liva Busk | 2003 | 51.55 | 1:38.21 | |||||||
Sofie B G Tolsøe | 2001 | 40.80 | 2:19.01 | |||||||
Emilie Madsen | 2000 | 31.88 | 2:50.89 | |||||||
19 | Sto Piger 2 | 0 | Swim Team Odense | 2:56.41 | ||||||
Linnea Paludan | 2001 | 42.86 | 42.86 | |||||||
Marie Lund Henriksen | 2001 | 51.71 | 1:34.57 | |||||||
Frederikke Honore | 2001 | 45.98 | 2:20.55 | |||||||
Malea Benediktson | 2001 | 35.86 | 2:56.41 | |||||||
20 | Erritsø Piger 3 | 1900 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:56.94 | ||||||
Theresa Ringgaard Teist | 2000 | 42.87 | 42.87 | |||||||
Camille Klinge | 2002 | 52.95 | 1:35.82 | |||||||
Benedicte Lumbye | 2003 | 46.44 | 2:22.26 | |||||||
Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | 34.68 | 2:56.94 | |||||||
21 | Haderslev Piger 2 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 3:13.12 | ||||||
Signe Frits Nielsen | 2002 | 46.90 | 46.90 | |||||||
Nele Schulze | 2004 | 49.46 | 1:36.36 | |||||||
Lykke Bladtkramer | 2003 | 1:00.20 | 2:36.56 | |||||||
Lærke Bladtkramer | 2001 | 36.56 | 3:13.12 | |||||||
22 | Sks Søndarborg 3 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 3:29.37 | ||||||
Ronja Beck Christensen | 2003 | 1:00.73 | 1:00.73 | |||||||
Marie Vestergaard Jensen | 2003 | 51.54 | 1:52.27 | |||||||
Ellen Jensen | 2005 | 50.10 | 2:42.37 | |||||||
Sara Farag | 2003 | 47.00 | 3:29.37 | |||||||
23 | Ssk Piger 4 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 3:31.12 | ||||||
Mathilde Ribert Laursen | 2004 | 57.71 | 57.71 | |||||||
Jasmin Jepsen | 2004 | 1:00.16 | 1:57.87 | |||||||
Ghita Ross Rasmussen | 2003 | 52.50 | 2:50.37 | |||||||
Emma Uhrenholdt | 2003 | 40.75 | 3:31.12 | |||||||
- | Erritsø Piger 2 | 1900 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | ej fort bev 25m | |||||
- | Frem Piger 2 | 0 | Frem Odense | DSQ | asynkron arme | |||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 45.59 | 45.59 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 45.11 | 1:30.70 | |||||||
- | Sg Elbe 2 | 0 | Sg Elbe | DSQ | Ej fort bev 25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:44 |