Resultater for SydCup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 09:25 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 27.91 | ||||||
2 | Oliver Degn | 1996 | Odder IGF | 28.18 | ||||||
3 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 30.56 | ||||||
4 | Sergiy Antonyuk | 1987 | Sg Elbe | 31.20 | ||||||
5 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 31.87 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Dall | 1997 | Odder IGF | 28.86 | ||||||
2 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburg | 33.02 | ||||||
3 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 34.00 | ||||||
4 | Kasper Kraft Mathiesen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 34.65 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 30.48 | ||||||
2 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 30.60 | ||||||
3 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 30.68 | ||||||
4 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 31.00 | ||||||
5 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.31 | ||||||
6 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 33.70 | ||||||
7 | Magnus Havemann | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 34.76 | ||||||
8 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.98 | ||||||
9 | Mathias Kjfr Nielsen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 37.08 | ||||||
10 | Casper Petersen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 43.76 | ||||||
11 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 44.02 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Hald | 2001 | Kolding SK | 34.11 | ||||||
2 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 34.53 | ||||||
3 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.70 | ||||||
4 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.11 | ||||||
5 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 37.98 | ||||||
6 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.18 | ||||||
7 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 38.34 | ||||||
8 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.79 | ||||||
9 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 39.12 | ||||||
10 | Hjalte Andersen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 40.31 | ||||||
11 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.85 | ||||||
12 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 41.04 | ||||||
13 | Magnus Rundstrøm | 2001 | Vejen Svømmeklub | 41.58 | ||||||
14 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 42.34 | ||||||
15 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 42.67 | ||||||
15 | Jeppe Dall | 2002 | Odder IGF | 42.67 | ||||||
17 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 45.89 | ||||||
18 | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 46.85 | ||||||
19 | Magnus Friis Kamelarczyk | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 49.01 | ||||||
20 | Magnus Denker | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 49.42 | ||||||
21 | Mikkel Nissen | 2002 | Frem Odense | 50.67 | ||||||
- | Martin Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Louis Carl Aagaard Schou | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | ej ber. v 25m | |||||
- | Oliver Salby | 2001 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | ej fort bev | |||||
- | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | Kolding SK | DSQ | ej fort bev 25m | |||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder IGF | 38.36 | ||||||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 39.00 | ||||||
3 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | Vejen Svømmeklub | 43.98 | ||||||
4 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 44.37 | ||||||
5 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.88 | ||||||
6 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder IGF | 47.83 | ||||||
7 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.61 | ||||||
8 | Emil Neumann | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.31 | ||||||
9 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 49.34 | ||||||
10 | Rasmus Ravn Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 52.48 | ||||||
11 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:08.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:25 |