Resultat för SydCup 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:30 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe | 37.64 | 1:19.39 | |||||
2 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 37.81 | 1:20.00 | |||||
3 | Fjolla Krasniqi | 1997 | Sg Elbe | 37.98 | 1:20.70 | |||||
4 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder IGF | 38.97 | 1:21.77 | |||||
5 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 38.96 | 1:22.47 | |||||
6 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 39.44 | 1:24.15 | |||||
7 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.93 | 1:24.77 | |||||
8 | Anni Pedersen | 1998 | Kolding SK | 43.17 | 1:32.83 | |||||
9 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 45.93 | 1:37.94 | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.15 | 1:22.82 | |||||
2 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 39.85 | 1:24.78 | |||||
3 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.57 | 1:26.06 | |||||
4 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg Elbe | 41.72 | 1:29.69 | |||||
5 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 42.74 | 1:30.99 | |||||
6 | Sandra Kristensen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.98 | 1:33.89 | |||||
7 | Katrine E. Andersen | 1999 | Vejen Svømmeklub | 45.16 | 1:34.97 | |||||
8 | Karoline Munch Hansen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 45.57 | 1:35.98 | |||||
9 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.53 | 1:36.44 | |||||
10 | Freja Møller | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.84 | 1:36.80 | |||||
11 | Anna Kruse Mathiase | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 46.95 | 1:37.79 | |||||
12 | Mia Schou Brock | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.94 | 1:38.22 | |||||
13 | Felia Busk | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 46.63 | 1:38.80 | |||||
- | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | DSQ | 2 armtag i vand ved | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 38.25 | 1:19.57 | |||||
2 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 41.45 | 1:25.88 | |||||
3 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 41.42 | 1:26.39 | |||||
4 | Emma Mewes | 2001 | Sg Elbe | 41.03 | 1:27.46 | |||||
5 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.92 | 1:28.53 | |||||
6 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.67 | 1:28.68 | |||||
7 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | 43.28 | 1:29.95 | |||||
8 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.45 | 1:33.80 | |||||
9 | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 44.83 | 1:34.13 | |||||
10 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 45.64 | 1:34.52 | |||||
10 | Melissa Damsgaard | 2001 | O.S.L.F. | 45.15 | 1:34.52 | |||||
12 | Sofie B G Tolsøe | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 46.51 | 1:39.47 | |||||
13 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.15 | 1:40.08 | |||||
14 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Bov IF | 47.94 | 1:40.16 | |||||
15 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.20 | 1:40.25 | |||||
16 | Marie Lunding Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 49.04 | 1:44.81 | |||||
17 | Emma Bodum | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 49.96 | 1:46.66 | |||||
18 | Katrine Mejlsbye | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 51.56 | 1:46.78 | |||||
19 | Mie Petersen | 2002 | Bov IF | 50.10 | 1:46.88 | |||||
20 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 49.64 | 1:50.34 | |||||
21 | Camille Klinge | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 53.90 | 1:53.42 | |||||
22 | Anna Kathrine Skjøth | 2001 | O.S.L.F. | 56.13 | 1:57.42 | |||||
23 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 55.68 | 1:58.61 | |||||
- | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 46.38 | 1:36.68 | |||||
2 | Nele Sophie Ruholl | 2003 | Sg Elbe | 46.78 | 1:36.75 | |||||
3 | Lilith Schwedler | 2003 | Flensburg | 50.58 | 1:45.92 | |||||
4 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe | 51.40 | 1:47.68 | |||||
5 | Marie Vestergaard Jensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 50.60 | 1:47.93 | |||||
6 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 52.18 | 1:49.36 | |||||
7 | Lena Maria Grohmann | 2004 | Flensburg | 54.26 | 1:52.38 | |||||
8 | Benedicte Lumbye | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.78 | 1:53.91 | |||||
9 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 56.97 | 2:01.13 | |||||
10 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 57.14 | 2:02.02 | |||||
11 | Nanna Bütikofer | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.73 | 2:07.57 | |||||
12 | Emma Uhrenholdt | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 58.07 | 2:08.40 | |||||
13 | Jasmin Jepsen | 2004 | Svendborg Svømme Klub | 1:03.13 | 2:13.98 | |||||
14 | Christina B Jurgensen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:02.98 | 2:16.38 | |||||
- | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | DSQ | 1 hånd i vend 50m | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 56.75 | 1:59.37 | |||||
2 | Naja Wachs | 2005 | Flensburg | 1:00.64 | 2:05.96 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:30 |