Results for UUM, Upplands Ungdomsmästerskap
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Upplands Ungdomsmästerskap | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 9, 100m Medley Flickor, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 40.64 | 1:21.58 | |||||
2 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 41.61 | 1:27.31 | |||||
3 | Ebba Filipsson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 38.22 | 1:27.52 | |||||
4 | Emma Norin | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.19 | 1:32.64 | |||||
5 | Sofia Domeij | 2002 | Upsala Simsällskap | 46.00 | 1:33.55 | |||||
6 | Ella Bredenberg | 2001 | Upsala Simsällskap | 45.25 | 1:33.59 | |||||
7 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.63 | 1:35.13 | |||||
8 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 46.00 | 1:36.92 | |||||
9 | Lovisa Königsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 46.95 | 1:38.81 | |||||
10 | Clara Gudfastsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 48.96 | 1:39.40 | |||||
11 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 49.72 | 1:39.65 | |||||
12 | Linn Akre Fall | 2001 | Upsala Simsällskap | 48.86 | 1:40.51 | |||||
13 | Teresia Freeney | 2001 | Upsala Simsällskap | 45.72 | 1:41.13 | |||||
14 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 49.91 | 1:42.34 | |||||
15 | Lisa Diös | 2002 | Upsala Simsällskap | 47.36 | 1:43.38 | |||||
16 | Filippa Edström | 2002 | Upsala Simsällskap | 50.37 | 1:44.75 | |||||
17 | Mia Milic | 2001 | Upsala Simsällskap | 48.56 | 1:45.06 | |||||
18 | Ingrid Marcks | 2001 | Upsala Simsällskap | 51.98 | 1:46.23 | |||||
19 | Anahit Vagoian | 2002 | Upsala Simsällskap | 55.13 | 1:51.06 | |||||
20 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 55.60 | 1:54.05 | |||||
21 | Sally Sjödin | 2001 | Upsala Simsällskap | 54.01 | 1:54.48 | |||||
22 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 57.91 | 1:58.31 | |||||
23 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 58.14 | 2:00.39 | |||||
- | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Medley Flickor, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 30.87 | 1:07.38 | |||||
2 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 34.98 | 1:15.39 | |||||
3 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 34.90 | 1:16.08 | |||||
4 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 37.99 | 1:19.57 | |||||
5 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 37.29 | 1:20.60 | |||||
6 | Lisa Carlsson | 1999 | Upsala Simsällskap | 37.97 | 1:24.38 | |||||
7 | Anna Elfvin | 2000 | Norrtälje Simklubb | 38.33 | 1:24.82 | |||||
8 | Alma Leijonhufvud | 2000 | Upsala Simsällskap | 41.18 | 1:30.96 | |||||
9 | Liza Wensink | 2000 | Upsala Simsällskap | 43.02 | 1:31.68 | |||||
10 | Katarina Nordberg | 2000 | Upsala Simsällskap | 43.54 | 1:32.53 | |||||
11 | Linn Andersson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 44.24 | 1:35.58 | |||||
12 | Ellie Uggla | 1999 | Upsala Simsällskap | 45.66 | 1:35.98 | |||||
13 | Josefin Lustig | 2000 | Upsala Simsällskap | 48.23 | 1:37.10 | |||||
14 | Liga Barisa | 1999 | Upsala Simsällskap | 46.57 | 1:39.08 | |||||
Gren 9, 100m Medley Flickor, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 35.59 | 1:17.98 | |||||
2 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 37.39 | 1:18.50 | |||||
3 | Linnea Grele | 1995 | Upsala Simsällskap | 41.14 | 1:27.94 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:32 |