Resultat för Speedo Ungdom Cup 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
20 september
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Speedo Ungdom Cup 2014 | Utskriftsdatum | 20 september 2014 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 17:55 | |||
Arrangör | Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 september 2014 |
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 39.69 | 1:24.35 | |||||
2 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.03 | 1:26.67 | |||||
3 | Erik Almvret | 2002 | Järfälla Simsällskap | 42.66 | 1:28.13 | |||||
4 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 43.17 | 1:30.62 | |||||
5 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.15 | 1:30.71 | |||||
6 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 42.42 | 1:30.77 | |||||
7 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 43.60 | 1:31.57 | |||||
8 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 43.87 | 1:31.70 | |||||
9 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.94 | 1:31.77 | |||||
10 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 44.17 | 1:32.61 | |||||
11 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 43.45 | 1:33.43 | |||||
12 | Tim Lyrberg | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 45.15 | 1:34.05 | |||||
13 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 45.69 | 1:35.94 | |||||
14 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 44.82 | 1:36.32 | |||||
15 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 46.01 | 1:36.92 | |||||
16 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 46.66 | 1:39.09 | |||||
17 | Mårten Wikman | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.33 | 1:43.19 | |||||
18 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 47.84 | 1:43.74 | |||||
19 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 50.15 | 1:44.77 | |||||
20 | Leonardo Vespertini | 2003 | Väsby Simsällskap | 50.62 | 1:49.05 | |||||
21 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 53.79 | 1:53.83 | |||||
22 | Hannes Fahlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 53.50 | 1:54.19 | |||||
23 | Gabriel Derantz | 2003 | Väsby Simsällskap | 56.31 | 2:01.77 | |||||
- | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.90 | 1:12.83 | |||||
2 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 36.37 | 1:16.95 | |||||
3 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 35.84 | 1:17.16 | |||||
4 | Oscar Grankvist | 2000 | Väsby Simsällskap | 38.35 | 1:20.47 | |||||
5 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.14 | 1:20.61 | |||||
6 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 38.18 | 1:22.23 | |||||
7 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 39.20 | 1:22.49 | |||||
8 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 39.00 | 1:22.73 | |||||
9 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 39.27 | 1:24.37 | |||||
10 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 41.04 | 1:25.75 | |||||
11 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 41.28 | 1:26.87 | |||||
12 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 40.69 | 1:28.19 | |||||
13 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 42.53 | 1:29.56 | |||||
14 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 43.22 | 1:29.84 | |||||
15 | Anton Adelöw | 2001 | Järfälla Simsällskap | 42.79 | 1:30.00 | |||||
16 | Edvin Nordling | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 43.57 | 1:32.15 | |||||
17 | Gustav Surting | 2000 | Spårvägen Simförening | 46.25 | 1:37.70 | |||||
18 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 47.05 | 1:39.61 | |||||
19 | Oscar Clevö | 2001 | Spårvägen Simförening | 46.05 | 1:39.69 | |||||
20 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 46.75 | 1:40.63 | |||||
21 | Maximilian Wahlström | 2001 | Täby Sim | 46.00 | 1:40.83 | |||||
22 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 50.74 | 1:48.97 | |||||
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägen Simförening | 32.10 | 1:07.93 | |||||
2 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.12 | 1:09.17 | |||||
3 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.65 | 1:10.37 | |||||
4 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 33.85 | 1:12.15 | |||||
5 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 33.78 | 1:12.46 | |||||
6 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 35.02 | 1:13.19 | |||||
7 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 35.04 | 1:15.21 | |||||
8 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.16 | 1:16.57 | |||||
9 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 36.86 | 1:17.35 | |||||
10 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 39.81 | 1:27.97 | |||||
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 30.47 | 1:05.01 | |||||
2 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 31.32 | 1:06.47 | |||||
3 | Alexander Ozerov | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.85 | 1:07.95 | |||||
4 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.94 | 1:08.13 | |||||
5 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 31.91 | 1:08.31 | |||||
6 | Carl Norlander | 1997 | Väsby Simsällskap | 32.76 | 1:10.88 | |||||
7 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägen Simförening | 35.72 | 1:16.26 | |||||
8 | Jens Jacob Aabel Nordkvist | 1995 | Danderyds Sim | 35.51 | 1:16.30 | |||||
- | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2014 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 17:55 |