Results for Speedo Ungdom Cup 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Speedo Ungdom Cup 2014 | Utskriftsdatum | 20 september 2014 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 september 2014 |
Gren 3, 200m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.45 | 1:18.51 | 2:07.35 | 2:43.55 | |||
2 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 38.50 | 1:20.97 | 2:14.31 | 2:54.58 | |||
3 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 40.63 | 1:27.09 | 2:13.33 | 2:54.79 | |||
4 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.94 | 1:21.68 | 2:15.61 | 2:56.04 | |||
5 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 39.03 | 1:24.56 | 2:15.72 | 2:56.11 | |||
6 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.96 | 1:25.10 | 2:16.12 | 2:57.11 | |||
7 | Erik Almvret | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.42 | 1:26.53 | 2:18.48 | 2:59.26 | |||
8 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 38.84 | 1:25.54 | 2:20.07 | 3:00.99 | |||
9 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 38.53 | 1:25.63 | 2:21.77 | 3:03.02 | |||
10 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.06 | 1:31.22 | 2:25.18 | 3:04.79 | |||
11 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 40.96 | 1:30.68 | 2:25.17 | 3:05.61 | |||
12 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 41.18 | 1:32.73 | 2:26.04 | 3:07.18 | |||
13 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.24 | 1:28.94 | 2:32.84 | 3:13.54 | |||
14 | Erik Falk | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 53.35 | 1:50.06 | 2:51.80 | 3:37.97 | |||
- | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 3, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 30.82 | 1:06.09 | 1:47.93 | 2:19.34 | |||
2 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 32.10 | 1:11.24 | 1:55.29 | 2:29.47 | |||
3 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.49 | 1:12.38 | 1:58.47 | 2:34.21 | |||
4 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 34.44 | 1:14.15 | 1:59.08 | 2:35.97 | |||
5 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.74 | 1:13.02 | 1:58.55 | 2:36.61 | |||
6 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.42 | 1:16.26 | 2:05.74 | 2:40.63 | |||
7 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.61 | 1:14.50 | 2:03.78 | 2:41.34 | |||
8 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 36.58 | 1:17.04 | 2:03.26 | 2:42.35 | |||
9 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 35.76 | 1:18.97 | 2:06.89 | 2:44.45 | |||
10 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 34.79 | 1:21.79 | 2:09.65 | 2:48.19 | |||
11 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.73 | 1:21.97 | 2:08.04 | 2:48.95 | |||
12 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 40.86 | 1:22.03 | 2:13.38 | 2:52.35 | |||
13 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 38.77 | 1:24.36 | 2:13.15 | 2:53.03 | |||
14 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 35.03 | 1:21.14 | 2:11.96 | 2:54.03 | |||
15 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 34.38 | 1:18.02 | 2:13.97 | 2:54.66 | |||
16 | Anton Adelöw | 2001 | Järfälla Simsällskap | 37.65 | 1:25.89 | 2:19.37 | 3:01.85 | |||
17 | Edvin Nordling | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 38.69 | 1:26.28 | 2:18.62 | 3:03.10 | |||
18 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 42.69 | 1:32.53 | 2:24.74 | 3:07.34 | |||
19 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 42.42 | 1:33.62 | 2:33.36 | 3:11.67 | |||
20 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 46.12 | 1:46.36 | 2:49.76 | 3:37.54 | |||
- | David Wahlin | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | DNF | ||||||
- | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tobias Hörlin | 2000 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 29.50 | 1:04.89 | 1:46.39 | 2:19.11 | |||
2 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 30.79 | 1:08.82 | 1:48.60 | 2:20.32 | |||
3 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.94 | 1:05.78 | 1:48.51 | 2:21.30 | |||
4 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.66 | 1:09.43 | 1:49.06 | 2:23.91 | |||
5 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.07 | 1:10.07 | 1:50.82 | 2:24.70 | |||
6 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 31.84 | 1:10.45 | 1:53.64 | 2:27.82 | |||
7 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 31.49 | 1:19.02 | 2:11.25 | 2:52.53 | |||
Gren 3, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 26.85 | 58.77 | 1:37.02 | 2:06.80 | |||
2 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 27.32 | 58.41 | 1:35.84 | 2:06.87 | |||
3 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 27.48 | 1:01.93 | 1:38.00 | 2:08.58 | |||
4 | Carl Norlander | 1997 | Väsby Simsällskap | 28.26 | 1:01.06 | 1:39.92 | 2:10.97 | |||
5 | Michail Papantoniou | 1997 | Väsby Simsällskap | 28.22 | 59.79 | 1:40.91 | 2:12.40 | |||
6 | Alexander Ozerov | 1996 | Väsby Simsällskap | 28.22 | 1:03.34 | 1:41.37 | 2:12.68 | |||
- | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2014 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 11:29 |