Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ikäkausimestaruusuinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 13 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 18:42 | |||
Järjestäjä | AUi ja ÅSK | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 heinäkuu 2014 |
Laji 26, 100m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Myllyn Prisma |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 628 | 26.38 | 54.76 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Santeri Hölttä | 2000 | 580 | 26.93 | 56.24 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Jussi Routila | 2000 | 540 | 27.92 | 57.59 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Jami Heinilä | 2000 | 493 | 29.40 | 59.35 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Niki Karlsson | 2000 | 492 | 28.49 | 59.41 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Teemu Lehtonen | 2000 | 482 | 28.63 | 59.79 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Henry Hatanpää | 2000 | 469 | 28.65 | 1:00.37 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
8 | Walentin Koskinen | 2000 | 468 | 28.56 | 1:00.42 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Joona Korhonen | 2000 | 461 | 29.04 | 1:00.71 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Taneli Juutinen | 2000 | 457 | 28.65 | 1:00.89 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Kirill Egorov | 2000 | 457 | 29.07 | 1:00.90 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Antti Hakkarainen | 2000 | 453 | 29.26 | 1:01.08 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 447 | 29.25 | 1:01.31 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Mikael Lähde | 2000 | 446 | 29.30 | 1:01.36 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
15 | Martti Tervanen | 2000 | 442 | 30.00 | 1:01.57 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
16 | Leevi Luhtanen | 2000 | 439 | 28.98 | 1:01.70 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
16 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 439 | 29.94 | 1:01.70 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
18 | Eetu Honkonen | 2000 | 438 | 29.62 | 1:01.73 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
19 | Topi Lukkarinen | 2000 | 438 | 30.04 | 1:01.74 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
20 | Santeri Hulkko | 2000 | 428 | 29.61 | 1:02.21 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Samuli Halme | 2000 | 418 | 30.27 | 1:02.72 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Elias Herlevi | 2000 | 371 | 30.69 | 1:05.26 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Jere Kekola | 2000 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 26, 100m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Myllyn Prisma |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Wilhelm Suominen | 1999 | 609 | 26.85 | 55.34 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Otto Rannikko | 1999 | 601 | 26.82 | 55.56 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Akseli Heino | 1999 | 596 | 26.36 | 55.74 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Mikael Karuveha | 1999 | 575 | 27.06 | 56.39 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Konsta Kallinen | 1999 | 559 | 27.18 | 56.92 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Joni Aaltonen | 1999 | 559 | 28.30 | 56.94 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Kaarlo Seppänen | 1999 | 552 | 27.61 | 57.18 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Peik Lindberg | 1999 | 538 | 27.66 | 57.65 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Joel Rantala | 1999 | 533 | 27.73 | 57.84 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Leevi Suhonen | 1999 | 519 | 28.07 | 58.35 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
11 | Juho Seppälä | 1999 | 513 | 27.61 | 58.58 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Juho Laatikainen | 1999 | 512 | 27.89 | 58.62 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
13 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 512 | 27.15 | 58.63 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Jonni Aho | 1999 | 508 | 28.11 | 58.76 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
15 | Eelis Hukka | 1999 | 503 | 28.30 | 58.96 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
16 | Jere Ojakippola | 1999 | 502 | 28.73 | 59.02 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
17 | Atte Somero | 1999 | 492 | 28.15 | 59.41 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
18 | Niko Somila | 1999 | 484 | 28.22 | 59.73 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
19 | Santeri Mettälä | 1999 | 475 | 28.93 | 1:00.08 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
20 | Pyry Nurmilo | 1999 | 471 | 29.17 | 1:00.29 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
21 | Verneri Mattila | 1999 | 443 | 29.64 | 1:01.52 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
22 | Leevi Nuora | 1999 | 433 | 29.72 | 1:02.00 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
23 | Jaakko Siipola | 1999 | 425 | 29.35 | 1:02.38 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Laji 26, 100m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: Myllyn Prisma |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niko Mäkelä | 1998 | 646 | 26.50 | 54.25 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Juho Grönblom | 1998 | 617 | 26.69 | 55.09 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Joonas Koski | 1998 | 616 | 26.88 | 55.12 | |||||
Heinolan Isku | ||||||||||
4 | Casper Salminen | 1998 | 595 | 27.18 | 55.76 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Jan Rif | 1998 | 587 | 26.73 | 56.01 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Santeri Leppälä | 1998 | 583 | 27.43 | 56.15 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Waltteri Rintala | 1998 | 576 | 27.29 | 56.35 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Riku Ylikärppä | 1998 | 563 | 27.17 | 56.81 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
9 | Alari Pakarinen | 1998 | 560 | 27.58 | 56.89 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Danila Dobrzhanskiy | 1998 | 536 | 27.89 | 57.73 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Antti Leiponen | 1998 | 524 | 27.79 | 58.18 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Joonas Kotiranta | 1998 | 516 | 27.79 | 58.48 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Jami Kuosmanen | 1998 | 514 | 28.52 | 58.56 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Joona Kärkkäinen | 1998 | 513 | 27.65 | 58.59 | |||||
Heinolan Isku | ||||||||||
15 | Topi Suomalainen | 1998 | 508 | 28.07 | 58.76 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Juho Herva | 1998 | 508 | 27.54 | 58.78 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Jani Kemppi | 1998 | 506 | 28.13 | 58.85 | |||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
18 | Miikka Kylmänen | 1998 | 503 | 28.23 | 58.97 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Jon Lundgren | 1998 | 501 | 27.76 | 59.03 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Aaro Tähtivuori | 1998 | 494 | 28.08 | 59.33 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Deny Belaic | 1998 | 475 | 27.81 | 1:00.12 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
22 | Santeri Siiranen | 1998 | 464 | 28.31 | 1:00.58 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
- | Konsta Nenonen | 1998 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 13 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 18:42 |