2022-11-28   08:19:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Aarhus Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  30 maj 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  18:18   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014         
 
 
Lb 1, 400m Medley Damer, Finaler rg. 1914-1997 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Elisabeth Katballe  1997  Swim Team Djursland    1:16.32  2:46.80  4:32.02    5:49.35   
Natasja Furman  1996  Swim Team Djursland    1:35.12  3:29.15  5:22.32    6:55.25   
Stine Mary Vissing  1997  Agfs Svmmeafdeling    1:16.79  2:45.12  4:29.05    5:44.51  EXTRA 
Christina Lth Andersen  1997  Horsens Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 1, 400m Medley Damer, Finaler rg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Nina-Therese Storstein  1998  Karmy Svmmeklubb    1:11.85  1:52.85  2:38.97    5:23.18   
Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svmmeafdeling    1:10.03  2:35.99  4:09.56    5:25.00   
Amalie Fisker Brchner  1999  Agfs Svmmeafdeling    1:14.66  2:40.51  2:58.58    5:39.65   
Emilie Kielsholm Jacobsen  1999  IHF Svmning    1:19.53        6:01.88   
Asta Hermansen  1999  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin    1:22.40  3:00.29  4:45.72    6:12.75   
                     
 
Lb 1, 400m Medley Damer, Finaler rg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Julie Lundorff Larsen  2000  Silkeborg Svmmeklub    1:15.93  2:44.59  4:13.63    5:25.51   
Michelle Franow  2001  Horsens Svmmeklub    1:17.67  2:45.63  4:17.26    5:35.45   
Line Johannsen  2001  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    1:19.43  2:48.87  4:24.45    5:42.09   
Nikoline sterberg  2000  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    1:17.11  2:48.85  4:27.80    5:45.07   
Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svmmeklub    1:30.30  3:02.97  4:34.17    5:49.61   
Ida Bgh Hald  2001  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    1:21.75  2:51.44  4:31.64    5:51.14   
Cecilie B. Andersen  2001  Horsens Svmmeklub    1:28.08  2:58.85  4:44.91    6:03.91   
Sille Ibsen  2001  Horsens Svmmeklub    1:24.95  3:04.58  4:41.69    6:06.84   
Victoria K. Jespersen  2001  IHF Svmning    1:26.50  3:03.41  4:47.20    6:11.12   
10  Dianna Au  2000  Silkeborg Svmmeklub    1:31.33  3:12.54  4:53.39    6:18.50   
11  Nikoline Fabrin Lund  2001  Horsens Svmmeklub    1:38.56  1:53.60  3:19.71    6:30.94   
                     
 
Lb 1, 400m Medley Damer, Finaler rg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Cecilie Grndal  2002  Horsens Svmmeklub    1:26.88  2:56.76  4:32.67    5:52.97   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 maj 2014 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  18:18 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  30 maj 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  18:19   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014         
 
 
Lb 2, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 1914-1995 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Anton Bromer  1995  Agfs Svmmeafdeling    1:03.32  2:19.93  3:47.39    4:51.57   
Jakob Kornmaaler  1995  Agfs Svmmeafdeling    1:03.95  2:19.08  3:48.39    4:56.86   
Martin Hedegaard Nielsen  1995  Svmmeklubben Nord    1:09.92  2:35.25  3:52.39    5:20.58   
                     
 
Lb 2, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 1996-1997 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Robert Asfeldt  1996  Herning Svmmeklub    1:05.78  2:21.14  3:42.44    4:48.38   
Peter Mandrup Madsen  1997  Horsens Svmmeklub    1:06.63  2:27.22  3:52.01    5:03.61   
Emil Poulsen  1997  Svmmeklubben Nord    1:16.40  2:49.09  4:24.19    5:45.17   
                     
 
Lb 2, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Lukas Lindstrm  1998  Horsens Svmmeklub    1:08.33  2:32.79  4:10.14    5:21.36   
Kristian Svenstrup  1998  Kge Svmmeklub    1:12.37  2:36.13  4:09.28    5:22.14   
Jacob Harboe  1998  Swim Team Neptun    1:11.24  2:36.67  4:22.75    5:34.74   
Mikkel Kirkegaard  1999  Silkeborg Svmmeklub    1:17.24  2:48.94  4:21.48    5:35.00   
Karl Meisner-Jensen  1999  Svmmeklubben Nord    1:13.44  2:44.38  4:30.17    5:44.04   
Frederik Juhl Leiszner  1999  Horsens Svmmeklub    1:20.42  2:53.99  4:33.82    5:49.49   
Sebastian Halvorsen  1999  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin    1:23.99  2:55.03  4:29.93    5:54.12   
                     
 
Lb 2, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg Svmmeklub    1:12.83  2:31.66  4:03.04    5:11.98   
Magnus Mikkelsen  2001  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    1:15.46  2:41.90  4:09.21    5:27.05   
Thor B. Hansen  2000  Kge Svmmeklub    1:16.02  2:38.79  4:13.57    5:30.90   
Jacob Holm  2000  Kge Svmmeklub    1:18.87  2:43.88  4:20.22    5:35.12   
Johan Reimer  2000  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    1:17.61  2:42.64  4:18.33    5:37.39   
Aksel Skrydstrup  2001  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    1:22.97  2:54.45  4:19.50    5:38.24   
Jens Riisgaard  2000  Silkeborg Svmmeklub    1:22.88  2:49.40  4:35.50    5:48.50   
Karl-Emil Spth  2000  Horsens Svmmeklub    1:22.15  2:50.75  4:33.83    5:50.61   
Nicolaj Lth Andersen  2001  Horsens Svmmeklub    1:24.62  2:46.46  4:32.13    5:51.26   
10  Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svmmeklub    1:23.39  2:57.33  4:30.84    5:51.64   
11  Alexander Str  2001  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    1:19.57  2:51.27  4:32.93    5:54.04   
12  Mathias Luplau  2001  Kge Svmmeklub    1:22.55  2:55.97  4:39.64    5:58.06   
13  Rasmus Danielsen  2001  Kge Svmmeklub    1:23.42  2:52.68  4:48.54    6:07.43   
14  Daniel Hartkopf  2001  Kge Svmmeklub    1:32.93  3:13.98  4:51.94    6:11.03   
15  Johan Krohn Olsen  2001  Kge Svmmeklub    1:33.09  3:06.84  4:51.97    6:15.36   
16  Emil Krohn Olsen  2001  Kge Svmmeklub    1:26.53  3:05.94  4:53.69    6:18.50   
17  Andreas Grnkjr Frost  2001  Horsens Svmmeklub    1:41.64  3:20.85  5:03.87    6:28.94   
Oliver Frlund  2001  Silkeborg Svmmeklub    1:24.82  2:58.67  4:42.02    5:59.60  EXTRA 
                     
 
Lb 2, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Jonathan Eskildsen  2003  Kge Svmmeklub    1:33.45  3:16.41  5:17.36    6:40.47   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 maj 2014 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  18:19 
 
Resultat Lb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  30 maj 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  18:27   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014         
 
 
Lb 3, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 1914-1997 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Amalie strup  1997  Agfs Svmmeafdeling            27.04   
Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svmmeklub            28.00   
Emma Nrgaard  1997  Horsens Svmmeklub            28.65   
Signe B. Thomasen  1996  Horsens Svmmeklub            29.02   
Simone Friis  1991  Roskilde Svmning            29.09   
Kirstine Feldinger  1996  Horsens Svmmeklub            29.25   
Pernille Rasmussen  1996  Svmmeklubben S 68            29.27   
Stine Mary Vissing  1997  Agfs Svmmeafdeling            30.21   
Rebekka R. Andersen  1996  Svmmeklubben S 68            30.51   
10  Elisabeth Katballe  1997  Swim Team Djursland            30.63   
11  Christina Lth Andersen  1997  Horsens Svmmeklub            30.66   
12  Anette Damsgaard  1996  Horsens Svmmeklub            31.20   
13  Charlotte K. Jakobsen  1996  Svmmeklubben S 68            31.42   
14  Jannie Krog  1986  IHF Svmning            31.66   
15  Vibeke Mikkelsen  1996  Swim Team Djursland            31.82   
16  Julie Storgaard  1996  Svmmeklubben S 68            31.89   
17  Marie Juhl Jensen  1996  Lyseng IF            32.41   
18  Elena Furman  1994  Swim Team Djursland            32.63   
19  Johanne Krogh Lund  1995  Horsens Svmmeklub            32.71   
20  Christine Skouboe  1997  Swim Team Neptun            33.60   
21  Karen Krogh Lund  1996  Horsens Svmmeklub            34.60   
22  Julie D. Hald  1996  Herning Svmmeklub            34.81   
                     
 
Lb 3, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Emma H. Christiansen  1999  Agfs Svmmeafdeling            27.55   
Matilde Kjeldsen  1999  Agfs Svmmeafdeling            28.10   
Julie Pavon Friis  1999  Agfs Svmmeafdeling            28.24   
Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svmmeafdeling            28.78   
Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svmmeklub            28.87   
Lea Moesgaard  1998  Herning Svmmeklub            29.31   
Sofie Mller Srensen  1998  Swim Team Neptun            29.40   
Mikala Mai Halbirk  1998  Vejle Svmmeklub Triton            29.64   
Sofie W. Bunten  1999  Silkeborg Svmmeklub            29.69   
10  Johanne Skovgaard Terp  1999  Odder IGF            29.96   
11  Sofie Rasmussen  1999  Svmmeklubben S 68            30.24   
12  Trine Guldberg  1999  Herning Svmmeklub            30.62   
13  Emma Sand Majlund  1999  Herning Svmmeklub            30.68   
14  Johanne Sofie Kjrsgaard  1998  Agfs Svmmeafdeling            30.73   
15  Frederikke Asfeldt  1999  Herning Svmmeklub            30.78   
16  Clara Holst  1999  Agfs Svmmeafdeling            30.84   
17  Nanna Bhrenz Damgaard  1998  Agfs Svmmeafdeling            30.85   
18  Nicoline Rosenkilde  1999  Horsens Svmmeklub            31.03   
19  Helene G. Nedergaard  1999  Odder IGF            31.09   
20  Julie Dahl Schneider  1998  Svmmeklubben Nord            31.27   
21  Lykke K. Nielsen  1999  Odder IGF            31.35   
22  Camilla Puk Jensen  1998  Herning Svmmeklub            31.50   
23  Amalie Skov  1999  Silkeborg Svmmeklub            32.02   
24  Emilie Neelum Ludvigsen  1999  Vejle Svmmeklub Triton            32.13   
25  Lrke Marie Bentsen  1998  Lyseng IF            32.66   
26  Camilla Hein Saugmann  1999  Odder IGF            32.75   
27  Esra zkan  1998  Odder IGF            32.76   
28  Sigrid Jensen  1999  Svmmeklubben Nord            32.80   
29  Julie Uldall Larsen  1999  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            33.04   
30  Laura Ragnarsdottir  1998  Svmmeklubben S 68            33.38   
31  Mette Dyrhauge Winther  1998  Odder IGF            33.72   
32  Helena Heerulff  1999  Agfs Svmmeafdeling            34.09   
33  Vicki Jensen  1998  Struer Svmmeklub            34.48   
34  Julie Dimke  1998  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            36.87   
Ani Frslev Hansen  1998  Durup IF            DNS   
Camilla Braad  1998  Swim Team Neptun            DNS   
Emma Katballe  1999  Swim Team Djursland            DNS   
                     
 
Lb 3, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Klaudia W. Mogensen  2000  Silkeborg Svmmeklub            27.32   
Cecilie Dalgas  2000  Odder IGF            29.65   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svmmeklub            30.08   
Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svmmeklub            30.13   
Mia Seehausen  2001  Lyseng IF            30.15   
Helena V. Ellling  2000  Silkeborg Svmmeklub            30.23   
Michelle Franow  2001  Horsens Svmmeklub            30.29   
Nikoline sterberg  2000  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            30.63   
Nanna Rolle  2000  Agfs Svmmeafdeling            30.64   
10  Cecilie B. Andersen  2001  Horsens Svmmeklub            30.81   
11  Josefine Bladt Wichmann  2000  Agfs Svmmeafdeling            30.84   
12  Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer Svmmeklub            31.00   
13  Kirstine Frandsen  2001  Swim Team Neptun            31.44   
14  Julie Lange Jrgensen  2000  Agfs Svmmeafdeling            32.08   
15  Line Gertz  2001  Agfs Svmmeafdeling            32.11   
16  Yasmina Kristiensen  2000  Lyseng IF            32.33   
17  Mathilde Hvass Olesen  2001  Lyseng IF            32.39   
18  Julie Nykvist Jensen  2001  Agfs Svmmeafdeling            32.68   
19  Astrid Yde  2000  Svmmeklubben S 68            32.82   
20  Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svmmeklub            32.86   
21  Stella Krogh Lund  2000  Horsens Svmmeklub            32.98   
22  Kirstine Thordahl Jensen  2000  Odder IGF            33.07   
23  Victoria K. Jespersen  2001  IHF Svmning            33.40   
24  Liv Cramer  2000  Agfs Svmmeafdeling            33.66   
25  Camilla Veile  2000  Durup IF            34.82   
26  Christina Berggren Munch  2001  Struer Svmmeklub            35.54   
27  Line Mia Jensen  2000  Herning Svmmeklub            35.71   
28  Linda Strunge  2000  Herning Svmmeklub            35.79   
29  Nanna Sund  2000  Horsens Svmmeklub            36.46   
30  Frederikke Brndgaard  2001  Horsens Svmmeklub            36.55   
31  Andrea K. Pedersen  2000  Durup IF            36.76   
32  Kathrine Steffensen  2001  Svmmeklubben S 68            38.57   
33  Emilie Spliid  2000  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            38.71   
34  Amalie Bisgaard Thomsen  2001  IHF Svmning            39.33   
35  Lea Kokholm  2001  Horsens Svmmeklub            39.58   
36  Asta Louise Vibe Laursen  2000  IHF Svmning            40.38   
37  Sofie Astrup  2001  Struer Svmmeklub            40.99   
38  Noomi Nymann Madsen  2001  IHF Svmning            41.61   
Iben Damsgaard  2000  Durup IF            DNS   
Sarah Stilling Lahn  2001  IHF Svmning            DNS   
                     
 
Lb 3, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Nicoline Kristiansen  2002  Agfs Svmmeafdeling            31.43   
Carli Mark  2002  Durup IF            35.12   
Naya Hgholt Sejr  2003  Agfs Svmmeafdeling            35.54   
Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svmmeklub            35.97   
Ida Sund  2002  Horsens Svmmeklub            36.03   
Laura Fogh  2003  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            36.79   
Cecilie V Jensen  2002  Svmmeklubben S 68            37.96   
Emma Varrisboel  2003  Lyseng IF            38.08   
Maiken Kjrsgaard  2002  Svmmeklubben S 68            38.38   
10  Emilia Juhl Leiszner  2002  Horsens Svmmeklub            38.41   
11  Louise Sutherland  2002  IHF Svmning            38.56   
12  Anne Katrine Ryhammer  2003  Lyseng IF            38.69   
13  Mathilde Tilsted Hansen  2003  IHF Svmning            38.81   
14  Nanna Svostrup Clausen  2002  Lyseng IF            39.09   
15  Katrine Mols  2003  Lyseng IF            39.31   
16  Laura-Marie Hj  2003  Horsens Svmmeklub            40.15   
17  Lrke Asmussen  2003  Svmmeklubben S 68            40.29   
18  Veronica Brix  2003  Agfs Svmmeafdeling            42.10   
19  Maja Stie Svensgaard  2002  Struer Svmmeklub            42.36   
20  Thea L. Bk Vinther  2002  IHF Svmning            42.79   
21  Emma Oline Gadegaard  2002  Svmmeklubben S 68            42.88   
22  Sara Bundgaard  2003  Svmmeklubben S 68            43.46   
23  Rebecka Sutherland  2003  IHF Svmning            43.59   
24  Camilla Falck  2003  Horsens Svmmeklub            43.66   
25  Tania Lakzadeh  2003  Agfs Svmmeafdeling            47.07   
                     
 
Lb 3, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mille Kjr Jensen  2004  Agfs Svmmeafdeling            36.16   
Celina Preusse Kaarup  2004  Agfs Svmmeafdeling            40.20   
Signe Ladefoged  2004  Agfs Svmmeafdeling            42.84   
Malou Sejr  2005  Agfs Svmmeafdeling            45.37   
Lrke Hemmer-Hansen  2004  Agfs Svmmeafdeling            47.47   
Lucca Bisgaard Rasmussen  2004  Agfs Svmmeafdeling            48.27   
Matilde S. Bech Olsen  2004  Agfs Svmmeafdeling            49.28   
Frida Nordfeldt Iversen  2004  Agfs Svmmeafdeling            52.83   
Thilde S. B. Pedersen  2004  Agfs Svmmeafdeling            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 maj 2014 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  18:27 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 3 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014         
 
 
Lb 3, 50m Frisvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Amalie strup  1997  Agfs Svmmeafdeling            26.95   
Klaudia W. Mogensen  2000  Silkeborg Svmmeklub            27.37   
Emma H. Christiansen  1999  Agfs Svmmeafdeling            27.64   
Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svmmeklub            27.89   
Matilde Kjeldsen  1999  Agfs Svmmeafdeling            28.20   
Emma Nrgaard  1997  Horsens Svmmeklub            28.34   
Julie Pavon Friis  1999  Agfs Svmmeafdeling            28.42   
Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svmmeklub            28.50   
Cecilie Dalgas  2000  Odder IGF            29.53   
10  Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svmmeklub            29.62   
11  Helena V. Ellling  2000  Silkeborg Svmmeklub            29.73   
12  Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svmmeklub            29.87   
12  Mia Seehausen  2001  Lyseng IF            29.87   
14  Nikoline sterberg  2000  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            30.10   
15  Michelle Franow  2001  Horsens Svmmeklub            30.62   
16  Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svmmeafdeling            31.06   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:21 
 
Resultat Lb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  30 maj 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  18:30   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014         
 
 
Lb 4, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 1914-1995 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Anton Bromer  1995  Agfs Svmmeafdeling            24.90   
Kasper Winther  1995  Silkeborg Svmmeklub            24.92   
Emil Kamuk Frederiksen  1995  Vejle Svmmeklub Triton            25.61   
Ralf Dalby  1995  Silkeborg Svmmeklub            25.89   
Jakob Kornmaaler  1995  Agfs Svmmeafdeling            26.13   
Alexander Gilberg  1995  Silkeborg Svmmeklub            26.19   
David Trring  1995  Agfs Svmmeafdeling            26.40   
Frederik Bendix  1995  Swim Team Djursland            26.98   
Christian Warm  1992  Kge Svmmeklub            27.00   
10  Tim Damsgaard  1994  Horsens Svmmeklub            28.58   
11  Anders Frch Jensen  1988  IHF Svmning            29.76   
12  Martin Lnstrup  1993  Struer Svmmeklub            32.80   
                     
 
Lb 4, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 1996-1997 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Laust Moesgaard  1996  Herning Svmmeklub            25.11   
Magnus Yde  1996  Svmmeklubben S 68            25.15   
Mikkel Strand  1997  Swim Team Neptun            25.66   
Jesper Jensen  1996  Agfs Svmmeafdeling            25.73   
Mathias Kristian Pedersen  1996  Vejle Svmmeklub Triton            25.77   
Tom Heilmann  1997  Vejle Svmmeklub Triton            25.83   
Simon Snderriis  1997  Lyseng IF            25.91   
Anders L. Mogensen  1996  Agfs Svmmeafdeling            26.15   
Simon B. Jeppesen  1997  Herning Svmmeklub            26.24   
10  Mikkel Grnbo  1996  Silkeborg Svmmeklub            26.32   
11  Albert Grann-Frankild  1996  Agfs Svmmeafdeling            26.41   
12  Lasse Dall  1997  Odder IGF            26.57   
13  Jens N. Nielsen  1997  Silkeborg Svmmeklub            26.79   
14  Rune Friis Petersen  1996  Horsens Svmmeklub            26.87   
15  Andreas Sehested  1996  Vejle Svmmeklub Triton            26.99   
16  Magnus Lundgren  1996  Kge Svmmeklub            27.10   
17  Martin Grnning  1997  Silkeborg Svmmeklub            27.28   
18  Anthon Lbner  1997  Lyseng IF            27.38   
19  Rune K. Jensen  1997  Silkeborg Svmmeklub            27.74   
20  Jonatan Balladone  1997  Agfs Svmmeafdeling            28.03   
                     
 
Lb 4, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svmmeklub            25.95   
Mathias Nielsen  1999  Kge Svmmeklub            26.10   
Jonathan Kristensen  1998  Odder IGF            26.17   
Jonas B. Jrgensen  1998  Lyseng IF            26.26   
Oskar Jrgensen  1998  Odder IGF            26.40   
Nikolaj Isdahl  1999  Odder IGF            26.98   
Sander Schmidt  1999  Horsens Svmmeklub            27.06   
Alexander Jensen  1999  Odder IGF            27.59   
Jacob Samuel  1998  Kge Svmmeklub            28.02   
10  August Stamp Kirkeby  1999  Agfs Svmmeafdeling            28.04   
11  Alexander Jensen  1998  Horsens Svmmeklub            28.17   
12  Simon Noesgaard Nielsen  1998  Agfs Svmmeafdeling            28.59   
13  Nicolai Vad Kruse  1999  Horsens Svmmeklub            28.62   
14  Kasper Livbjerg  1998  Horsens Svmmeklub            29.28   
15  Jonas Hrslev Srensen  1999  Agfs Svmmeafdeling            29.53   
16  August Krebs Hessellund  1999  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            29.55   
17  Johannes Hjertmann  1998  Lyseng IF            29.61   
18  Kristoffer stergaard  1999  Durup IF            29.74   
19  Toke Cramer  1998  Agfs Svmmeafdeling            29.94   
20  Mathias Kr  1999  Struer Svmmeklub            30.15   
21  Sebastian Halvorsen  1999  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            31.36   
22  Kristian Avnskov Pedersen  1999  Durup IF            34.43   
Andreas Aakjr Andersen  1999  Lyseng IF            DNS   
Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 4, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svmmeklub            27.81   
Simeon Franow  2000  Horsens Svmmeklub            27.92   
Thomas Frederiksen  2000  Odder IGF            28.55   
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svmmeklub            28.89   
Oskar Lindholm  2001  Lyseng IF            29.05   
Magnus Boldrup Birn  2000  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            29.57   
Mathias Dalsgaard  2000  Horsens Svmmeklub            29.59   
Anton Borg Hjort  2000  Lyseng IF            29.91   
Christian Juul Jensen  2000  Horsens Svmmeklub            29.98   
10  Mads Alnor  2000  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            30.01   
11  Alexander Str  2001  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            30.28   
12  Aksel Skrydstrup  2001  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            30.34   
13  Oliver Hyer  2000  Lyseng IF            30.58   
14  Magnus Gertz  2000  Agfs Svmmeafdeling            30.86   
15  Mike Boldsen  2000  Silkeborg Svmmeklub            31.43   
16  Mads Nielsen  2000  Swim Team Neptun            31.71   
17  Kristoffer Heerulff  2001  Agfs Svmmeafdeling            31.82   
18  Bastian Lve Hegh  2000  Silkeborg Svmmeklub            32.39   
19  Magnus V. Ancker  2001  Agfs Svmmeafdeling            32.45   
20  Johannes W Nielsen  2001  Swim Team Neptun            33.41   
21  Jakob Kobber  2001  Durup IF            34.29   
22  Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svmmeklub            34.49   
23  Alexander Korsager Elkjr  2001  Lyseng IF            35.50   
24  Casper Krohn  2001  Agfs Svmmeafdeling            38.41   
Gustav Mark Krogh  2000  IHF Svmning            DNS   
Viktor Nygaard Fonsbl  2000  IHF Svmning            DNS   
                     
 
Lb 4, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Artr Jegesi  2002  Agfs Svmmeafdeling            29.00   
Christian Ottosen  2002  Agfs Svmmeafdeling            32.82   
Joachim Hjertmann  2002  Lyseng IF            32.87   
Bertram Dalgas Frederikse  2003  Kge Svmmeklub            33.88   
Nikolaj Petlin Kock  2002  Agfs Svmmeafdeling            34.57   
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svmmeklub            34.83   
Erik Stendahl  2002  Agfs Svmmeafdeling            35.14   
Daniel Gallacher  2002  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            35.32   
Frederik Lindholm  2004  Lyseng IF            36.13   
10  Mikkel Roed  2004  Kge Svmmeklub            36.21   
11  August Ancker  2003  Lyseng IF            36.56   
12  Tobias Hejgaard Jensen  2002  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            36.64   
13  Christian Johannesen  2003  Horsens Svmmeklub            36.68   
13  Sander Kudahl Zaccarin  2003  Agfs Svmmeafdeling            36.68   
15  Yang Li  2002  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            36.69   
16  Mads Mikkelsen  2004  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            36.70   
17  Valdemar D. Pedersen  2002  Horsens Svmmeklub            37.06   
18  William Sloth  2003  Lyseng IF            37.32   
19  Sren Have  2004  Agfs Svmmeafdeling            39.20   
20  Sebastian Veile  2003  Durup IF            39.57   
21  Mads Aarslew Jensen  2004  Kge Svmmeklub            39.67   
22  Vincent Gasse  2004  Agfs Svmmeafdeling            39.79   
23  Valdemar Vind Sejr  2003  Lyseng IF            40.06   
24  Samuel Kirkeby Rossen  2002  Agfs Svmmeafdeling            40.16   
25  Joakim Grnkjr Frost  2003  Horsens Svmmeklub            41.12   
26  Viktor Toft Godtfredsen  2004  Agfs Svmmeafdeling            45.21   
27  Thor Bruun Bisgaard  2005  Agfs Svmmeafdeling            46.01   
Sebastian Erdmann  2002  Agfs Svmmeafdeling            DNS   
Mingus Markholt-Honor  2004  Agfs Svmmeafdeling            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 maj 2014 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  18:30 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 4 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014         
 
 
Lb 4, 50m Frisvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Anton Bromer  1995  Agfs Svmmeafdeling            24.24   
Magnus Yde  1996  Svmmeklubben S 68            24.61   
Kasper Winther  1995  Silkeborg Svmmeklub            24.91   
Emil Kamuk Frederiksen  1995  Vejle Svmmeklub Triton            25.44   
Mathias Kristian Pedersen  1996  Vejle Svmmeklub Triton            25.50   
Mikkel Strand  1997  Swim Team Neptun            25.50   
Jonathan Kristensen  1998  Odder IGF            25.65   
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svmmeklub            25.65   
Mathias Nielsen  1999  Kge Svmmeklub            25.80   
10  Jesper Jensen  1996  Agfs Svmmeafdeling            25.82   
11  Jonas B. Jrgensen  1998  Lyseng IF            26.16   
12  Oskar Jrgensen  1998  Odder IGF            26.42   
13  Sander Schmidt  1999  Horsens Svmmeklub            26.82   
14  Nikolaj Isdahl  1999  Odder IGF            26.94   
15  Alexander Jensen  1999  Odder IGF            27.22   
Laust Moesgaard  1996  Herning Svmmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:21 
 
Resultat Lb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  30 maj 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  19:05   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014         
 
 
Lb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 1914-1997 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Amalie strup  1997  Agfs Svmmeafdeling            29.32   
Kalinka T. Mogensen  1995  Silkeborg Svmmeklub            29.35   
Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svmmeklub            29.36   
Pernille Rasmussen  1996  Svmmeklubben S 68            30.23   
Simone Friis  1991  Roskilde Svmning            31.21   
Ingalill Urrang Naustvik  1995  Karmy Svmmeklubb            31.50   
Kirstine Feldinger  1996  Horsens Svmmeklub            32.02   
Mia Kynde  1994  Lyseng IF            32.16   
Emma Nrgaard  1997  Horsens Svmmeklub            32.41   
10  Rebekka R. Andersen  1996  Svmmeklubben S 68            33.08   
11  Anette Damsgaard  1996  Horsens Svmmeklub            33.19   
12  Jannie Krog  1986  IHF Svmning            33.45   
13  Stine Mary Vissing  1997  Agfs Svmmeafdeling            33.85   
14  Charlotte K. Jakobsen  1996  Svmmeklubben S 68            35.12   
15  Johanne Krogh Lund  1995  Horsens Svmmeklub            35.53   
16  Signe B. Thomasen  1996  Horsens Svmmeklub            36.49   
17  Karen Krogh Lund  1996  Horsens Svmmeklub            37.05   
18  Elena Furman  1994  Swim Team Djursland            38.89   
19  Natasja Furman  1996  Swim Team Djursland            39.58   
                     
 
Lb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Stinne Srensen  1999  Herning Svmmeklub            29.44   
Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svmmeafdeling            29.84   
Emma H. Christiansen  1999  Agfs Svmmeafdeling            30.65   
Julie Pavon Friis  1999  Agfs Svmmeafdeling            30.86   
Anna Sommer Harrits  1999  Agfs Svmmeafdeling            30.91   
Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svmmeklub            31.05   
Laura Blendstrup  1999  Swim Team Neptun            32.07   
Sofie W. Bunten  1999  Silkeborg Svmmeklub            32.34   
Johanne Skovgaard Terp  1999  Odder IGF            32.73   
10  Sofie Mller Srensen  1998  Swim Team Neptun            32.77   
11  Johanne Sofie Kjrsgaard  1998  Agfs Svmmeafdeling            32.80   
12  Emilie Kielsholm Jacobsen  1999  IHF Svmning            33.78   
13  Mikala Mai Halbirk  1998  Vejle Svmmeklub Triton            34.74   
14  Melissa Furman  1999  Swim Team Djursland            35.62   
15  Helena Rasmussen  1998  Herning Svmmeklub            35.86   
16  Helena Heerulff  1999  Agfs Svmmeafdeling            37.31   
17  Laura Ragnarsdottir  1998  Svmmeklubben S 68            37.99   
18  Lrke Marie Bentsen  1998  Lyseng IF            40.04   
19  Cecilie N. Eftevand  1999  Svmmeklubben S 68            41.93   
20  Vicki Jensen  1998  Struer Svmmeklub            46.72   
21  Julie Dimke  1998  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            48.53   
Ani Frslev Hansen  1998  Durup IF            DNS   
Camilla Braad  1998  Swim Team Neptun            DNS   
                     
 
Lb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mia Seehausen  2001  Lyseng IF            31.76   
Julie Lundorff Larsen  2000  Silkeborg Svmmeklub            32.18   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svmmeklub            33.00   
Josefine Bladt Wichmann  2000  Agfs Svmmeafdeling            33.36   
Julie Lange Jrgensen  2000  Agfs Svmmeafdeling            33.71   
Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svmmeklub            33.87   
Cecilie Dalgas  2000  Odder IGF            34.00   
Nanna Rolle  2000  Agfs Svmmeafdeling            34.07   
Matilde Bodilsen  2001  Agfs Svmmeafdeling            34.29   
10  Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer Svmmeklub            34.36   
11  Line Johannsen  2001  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            34.63   
12  Julie Nykvist Jensen  2001  Agfs Svmmeafdeling            35.07   
13  Ida Bgh Hald  2001  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            35.29   
14  Stella Krogh Lund  2000  Horsens Svmmeklub            36.69   
15  Nina Lrke Mortensen  2000  Swim Team Neptun            36.98   
16  Mathilde Hvass Olesen  2001  Lyseng IF            37.04   
17  Line Gertz  2001  Agfs Svmmeafdeling            37.54   
18  Liv Cramer  2000  Agfs Svmmeafdeling            39.11   
19  Selma Bruun  2001  Agfs Svmmeafdeling            39.82   
20  Emilie Spliid  2000  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            42.09   
21  Astrid Yde  2000  Svmmeklubben S 68            42.10   
22  Christina Berggren Munch  2001  Struer Svmmeklub            45.57   
23  Andrea K. Pedersen  2000  Durup IF            45.67   
24  Lea Kokholm  2001  Horsens Svmmeklub            51.28   
Camilla Veile  2000  Durup IF            DNS   
Iben Damsgaard  2000  Durup IF            DNS   
Sofie Astrup  2001  Struer Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Ida Sund  2002  Horsens Svmmeklub            42.17   
Laura Fogh  2003  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            47.08   
Maja Stie Svensgaard  2002  Struer Svmmeklub            47.18   
Katrine Mols  2003  Lyseng IF            47.81   
Carli Mark  2002  Durup IF            49.28   
Emma Varrisboel  2003  Lyseng IF            49.85   
Cecilie V Jensen  2002  Svmmeklubben S 68            52.04   
Laura-Marie Hj  2003  Horsens Svmmeklub            52.23   
Lrke Asmussen  2003  Svmmeklubben S 68            54.42   
10  Camilla Falck  2003  Horsens Svmmeklub            55.13   
                     
 
Lb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sarah Carugati  2004  Agfs Svmmeafdeling            43.43   
Lrke Hemmer-Hansen  2004  Agfs Svmmeafdeling            1:00.17   
Lucca Bisgaard Rasmussen  2004  Agfs Svmmeafdeling            1:00.74   
Malou Sejr  2005  Agfs Svmmeafdeling            1:01.90   
Frida Nordfeldt Iversen  2004  Agfs Svmmeafdeling            1:05.44   
Matilde S. Bech Olsen  2004  Agfs Svmmeafdeling            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 maj 2014 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  19:05 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 5 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014         
 
 
Lb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Kalinka T. Mogensen  1995  Silkeborg Svmmeklub            28.83   
Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svmmeklub            28.87   
Pernille Rasmussen  1996  Svmmeklubben S 68            28.94   
Amalie strup  1997  Agfs Svmmeafdeling            29.37   
Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svmmeafdeling            29.98   
Julie Pavon Friis  1999  Agfs Svmmeafdeling            30.67   
Emma H. Christiansen  1999  Agfs Svmmeafdeling            30.72   
Mia Seehausen  2001  Lyseng IF            31.23   
Julie Lundorff Larsen  2000  Silkeborg Svmmeklub            31.40   
10  Josefine Bladt Wichmann  2000  Agfs Svmmeafdeling            32.45   
11  Nanna Rolle  2000  Agfs Svmmeafdeling            33.12   
12  Julie Lange Jrgensen  2000  Agfs Svmmeafdeling            33.27   
13  Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svmmeklub            33.34   
14  Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svmmeklub            33.42   
15  Matilde Bodilsen  2001  Agfs Svmmeafdeling            35.10   
Stinne Srensen  1999  Herning Svmmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:21 
 
Resultat Lb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  30 maj 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  19:05   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014         
 
 
Lb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 1914-1995 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Anton Bromer  1995  Agfs Svmmeafdeling            25.97   
Ralf Dalby  1995  Silkeborg Svmmeklub            26.45   
Alexander Gilberg  1995  Silkeborg Svmmeklub            26.97   
Emil Kamuk Frederiksen  1995  Vejle Svmmeklub Triton            27.38   
Jesper Stilling Julius  1993  Swim Team Neptun            28.54   
Christian Warm  1992  Kge Svmmeklub            29.79   
David Trring  1995  Agfs Svmmeafdeling            30.10   
Kristian Ranghj  1995  Swim Team Neptun            30.27   
Tim Damsgaard  1994  Horsens Svmmeklub            34.51   
10  Anders Frch Jensen  1988  IHF Svmning            34.83   
11  Martin Lnstrup  1993  Struer Svmmeklub            36.77   
                     
 
Lb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 1996-1997 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Magnus Yde  1996  Svmmeklubben S 68            27.02   
Lasse Dall  1997  Odder IGF            27.25   
Mathias Kristian Pedersen  1996  Vejle Svmmeklub Triton            27.29   
Tom Heilmann  1997  Vejle Svmmeklub Triton            27.38   
Robert Asfeldt  1996  Herning Svmmeklub            27.80   
Albert Grann-Frankild  1996  Agfs Svmmeafdeling            27.87   
Simon Snderriis  1997  Lyseng IF            28.19   
Rune Friis Petersen  1996  Horsens Svmmeklub            28.79   
Andreas Sehested  1996  Vejle Svmmeklub Triton            29.07   
10  Mikkel Strand  1997  Swim Team Neptun            29.12   
11  Mads Hauge Srensen  1997  Kge Svmmeklub            29.15   
12  Gustav Emil Lings  1996  Agfs Svmmeafdeling            29.25   
13  Emil Poulsen  1997  Svmmeklubben Nord            31.77   
                     
 
Lb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Tobias B. Bjerg  1998  Agfs Svmmeafdeling            26.89   
Johannes Kjrgaard  1998  Agfs Svmmeafdeling            27.32   
Jonas B. Jrgensen  1998  Lyseng IF            27.34   
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svmmeklub            27.36   
Jonathan Kristensen  1998  Odder IGF            27.55   
Mathias Nielsen  1999  Kge Svmmeklub            27.93   
Sander Schmidt  1999  Horsens Svmmeklub            29.40   
Kristian Svenstrup  1998  Kge Svmmeklub            29.79   
Jacob F. Frederiksen  1999  Silkeborg Svmmeklub            29.85   
10  Karl Meisner-Jensen  1999  Svmmeklubben Nord            29.94   
11  Alexander Jensen  1999  Odder IGF            30.26   
11  Simon Noesgaard Nielsen  1998  Agfs Svmmeafdeling            30.26   
13  Ludvig Lind  1998  Svmmeklubben Nord            30.27   
14  August Stamp Kirkeby  1999  Agfs Svmmeafdeling            30.39   
15  Toke Cramer  1998  Agfs Svmmeafdeling            31.14   
16  Mikkel Kirkegaard  1999  Silkeborg Svmmeklub            31.53   
17  Dan Izhar-Larsen  1999  IHF Svmning            32.52   
18  August Krebs Hessellund  1999  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            33.15   
19  Jonas Hrslev Srensen  1999  Agfs Svmmeafdeling            33.27   
20  Johannes Hjertmann  1998  Lyseng IF            35.29   
21  Kristoffer stergaard  1999  Durup IF            36.22   
22  Kristian Avnskov Pedersen  1999  Durup IF            43.24   
Andreas Aakjr Andersen  1999  Lyseng IF            DNS   
Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
David Hjort  2000  Agfs Svmmeafdeling            28.45   
Simeon Franow  2000  Horsens Svmmeklub            29.60   
Magnus Mikkelsen  2001  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            29.80   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svmmeklub            30.18   
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svmmeklub            30.94   
Benjamin rnebjerg Larsen  2000  Kge Svmmeklub            31.06   
Thor B. Hansen  2000  Kge Svmmeklub            31.77   
Valdemar Kjrgaard  2001  Agfs Svmmeafdeling            32.73   
Johan Reimer  2000  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            33.13   
10  Jacob Holm  2000  Kge Svmmeklub            33.37   
11  Christian L H Frederiksen  2001  Agfs Svmmeafdeling            34.43   
12  Anton Borg Hjort  2000  Lyseng IF            34.46   
13  Mads Alnor  2000  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            34.67   
14  Rasmus Danielsen  2001  Kge Svmmeklub            35.21   
15  Johannes Gasse  2001  Agfs Svmmeafdeling            35.96   
16  Oliver Hyer  2000  Lyseng IF            36.78   
17  Johannes W Nielsen  2001  Swim Team Neptun            42.54   
18  Alexander Korsager Elkjr  2001  Lyseng IF            46.30   
Viktor Nygaard Fonsbl  2000  IHF Svmning            DNS   
                     
 
Lb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Artr Jegesi  2002  Agfs Svmmeafdeling            34.37   
Rasmus Pilegaard Kfer  2003  Agfs Svmmeafdeling            36.39   
Mathias Lund Hansen  2002  Agfs Svmmeafdeling            36.56   
Jonathan Eskildsen  2003  Kge Svmmeklub            36.80   
Carl Brchner  2002  Agfs Svmmeafdeling            36.86   
Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs Svmmeafdeling            37.53   
Joachim Hjertmann  2002  Lyseng IF            40.66   
Mikkel Roed  2004  Kge Svmmeklub            43.26   
Christian Johannesen  2003  Horsens Svmmeklub            45.88   
10  William Sloth  2003  Lyseng IF            47.15   
11  Tobias Hejgaard Jensen  2002  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            47.64   
12  Valdemar Vind Sejr  2003  Lyseng IF            49.79   
13  Mads Mikkelsen  2004  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            53.68   
14  Christian M. Stapelfeldt  2003  Agfs Svmmeafdeling            54.08   
15  Joakim Grnkjr Frost  2003  Horsens Svmmeklub            56.59   
16  Samuel Kirkeby Rossen  2002  Agfs Svmmeafdeling            57.04   
17  Vincent Gasse  2004  Agfs Svmmeafdeling            58.05   
18  Sren Have  2004  Agfs Svmmeafdeling            1:02.40   
19  Sebastian Veile  2003  Durup IF            1:08.47   
20  Thor Bruun Bisgaard  2005  Agfs Svmmeafdeling            1:10.52   
21  Mingus Markholt-Honor  2004  Agfs Svmmeafdeling            1:12.05   
Sebastian Erdmann  2002  Agfs Svmmeafdeling            DNS   
Viktor Toft Godtfredsen  2004  Agfs Svmmeafdeling            DSQ  Asynk. arme 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 maj 2014 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  19:05 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 6 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014         
 
 
Lb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Anton Bromer  1995  Agfs Svmmeafdeling            25.61   
Johannes Kjrgaard  1998  Agfs Svmmeafdeling            26.16   
Lasse Dall  1997  Odder IGF            26.16   
Ralf Dalby  1995  Silkeborg Svmmeklub            26.42   
Mathias Kristian Pedersen  1996  Vejle Svmmeklub Triton            26.59   
Alexander Gilberg  1995  Silkeborg Svmmeklub            26.63   
Tobias B. Bjerg  1998  Agfs Svmmeafdeling            26.68   
Tom Heilmann  1997  Vejle Svmmeklub Triton            26.91   
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svmmeklub            26.93   
10  Magnus Yde  1996  Svmmeklubben S 68            26.98   
11  Emil Kamuk Frederiksen  1995  Vejle Svmmeklub Triton            27.17   
11  Jonathan Kristensen  1998  Odder IGF            27.17   
13  Jonas B. Jrgensen  1998  Lyseng IF            27.21   
14  Mathias Nielsen  1999  Kge Svmmeklub            27.88   
15  David Hjort  2000  Agfs Svmmeafdeling            28.47   
16  Sander Schmidt  1999  Horsens Svmmeklub            29.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:21 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  30 maj 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  20:15   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014         
 
 
Lb 7, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1914-1997 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Charlotte Berner  1972  Aarhus Studenternes Svmmeafde    1:14.57  2:34.04  3:53.69    5:11.16   
Julie D. Hald  1996  Herning Svmmeklub    1:18.93  2:43.37  4:15.44    5:43.39   
Marie Juhl Jensen  1996  Lyseng IF    1:19.10  2:47.37  4:17.20    5:45.41   
Laura Christensen  1997  Svmmeklubben Nord    1:21.64  2:51.30  4:21.03    5:48.71   
                     
 
Lb 7, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Nina-Therese Storstein  1998  Karmy Svmmeklubb    1:06.18  2:15.69  3:25.57    4:34.30   
Matilde Kjeldsen  1999  Agfs Svmmeafdeling    1:05.22  2:15.10  3:26.43    4:36.48   
Stinne Srensen  1999  Herning Svmmeklub    1:06.58  2:16.74  3:27.27    4:36.60   
Martha Andersen  1999  Vejle Svmmeklub Triton    1:06.50  2:17.15  3:28.05    4:37.60   
Lea Moesgaard  1998  Herning Svmmeklub    1:07.28  2:18.42  3:29.44    4:40.37   
Emma H. Christiansen  1999  Agfs Svmmeafdeling    1:07.59  2:20.24  3:33.90    4:47.46   
Nicoline Pontoppidan  1998  Silkeborg Svmmeklub    1:08.63  2:22.70  3:36.50    4:48.89   
Frederikke Asfeldt  1999  Herning Svmmeklub    1:09.49  2:23.51  3:37.57    4:49.97   
Sofie Rasmussen  1999  Svmmeklubben S 68    1:10.55  2:25.33  3:38.73    4:52.03   
10  Emma Sand Majlund  1999  Herning Svmmeklub    1:11.33  2:26.96  3:42.38    4:56.40   
11  Camilla Puk Jensen  1998  Herning Svmmeklub    1:12.76  2:29.21  3:44.29    5:00.46   
12  Clara Holst  1999  Agfs Svmmeafdeling    1:10.56  2:26.61  3:44.29    5:01.38   
13  Trine Guldberg  1999  Herning Svmmeklub    1:13.51  2:30.03  3:46.81    5:02.13   
14  Helena Rasmussen  1998  Herning Svmmeklub    1:10.90  2:28.61  3:46.42    5:02.60   
15  Helene G. Nedergaard  1999  Odder IGF    1:12.14  2:29.29  3:47.45    5:03.39   
16  Nanna Bhrenz Damgaard  1998  Agfs Svmmeafdeling    1:14.65  2:32.18  3:51.30    5:09.24   
17  Nicoline Rosenkilde  1999  Horsens Svmmeklub    1:13.84  2:33.15  3:52.72    5:10.41   
18  Julie Dahl Schneider  1998  Svmmeklubben Nord    1:12.99  2:32.27  3:53.29    5:15.23   
19  Emilie Neelum Ludvigsen  1999  Vejle Svmmeklub Triton    1:15.97  2:39.25  4:02.85    5:23.72   
20  Melissa Furman  1999  Swim Team Djursland    1:14.24  2:39.66  4:03.19    5:24.67   
21  Asta Hermansen  1999  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin    1:20.73  2:46.94  4:14.34    5:34.38   
22  Sigrid Jensen  1999  Svmmeklubben Nord    1:17.67  2:43.41  4:11.24    5:35.21   
23  Camilla Hein Saugmann  1999  Odder IGF    1:18.42  2:45.62  4:14.23    5:40.15   
24  Anna Olsen  1999  Swim Team Neptun    1:22.23  2:51.97  4:20.70    5:42.07   
25  Amalie Skov  1999  Silkeborg Svmmeklub    1:24.59  2:52.99  4:20.72    5:45.16   
Emma Katballe  1999  Swim Team Djursland            DNS   
                     
 
Lb 7, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Klaudia W. Mogensen  2000  Silkeborg Svmmeklub    1:07.58  2:20.83  3:34.55    4:46.55   
Nicoline Bredahl  2000  Silkeborg Svmmeklub    1:12.27  2:30.03  3:48.52    5:04.00   
Helena V. Ellling  2000  Silkeborg Svmmeklub    1:12.41  2:30.43  3:47.96    5:05.14   
Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer Svmmeklub    1:16.00  2:37.08  3:58.65    5:18.26   
Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svmmeklub    1:16.36  2:39.16  4:01.13    5:22.88   
Matilde Bodilsen  2001  Agfs Svmmeafdeling    1:17.81  2:42.14  4:04.94    5:28.49   
Esther Fl  2001  Silkeborg Svmmeklub    1:18.43  2:42.63  4:09.00    5:31.20   
Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svmmeklub    1:18.16  2:43.40  4:09.03    5:33.09   
Kirstine Thordahl Jensen  2000  Odder IGF    1:21.26  4:12.57  5:36.76    5:36.76   
10  Sille Ibsen  2001  Horsens Svmmeklub    1:18.20  2:46.04  4:14.56    5:41.73   
11  Line Mia Jensen  2000  Herning Svmmeklub    1:24.51  2:53.36  4:20.16    5:44.30   
12  Nikoline Fabrin Lund  2001  Horsens Svmmeklub    1:22.09  2:51.62  4:20.55    5:45.45   
13  Selma Bruun  2001  Agfs Svmmeafdeling    1:25.39  2:58.57  4:29.56    5:57.48   
14  Linda Strunge  2000  Herning Svmmeklub    1:22.65  2:55.84  4:28.39    5:57.50   
15  Andrea K. Pedersen  2000  Durup IF    1:27.06  3:04.00  4:41.32    6:12.52   
16  Frederikke Brndgaard  2001  Horsens Svmmeklub    1:31.05  3:13.93  4:59.17    6:37.46   
17  Nanna Sund  2000  Horsens Svmmeklub    1:28.07  3:10.41  4:56.31    6:41.54   
                     
 
Lb 7, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Cecilie Grndal  2002  Horsens Svmmeklub    1:14.49  2:34.64  3:55.05    5:14.38   
Nicoline Kristiansen  2002  Agfs Svmmeafdeling    1:19.44  2:45.94  4:11.68    5:35.53   
Naya Hgholt Sejr  2003  Agfs Svmmeafdeling    1:24.73  2:54.14  4:23.53    5:53.00   
Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svmmeklub    1:30.04  3:06.36  4:42.90    6:13.36   
Nanna Svostrup Clausen  2002  Lyseng IF    1:27.06  3:06.18  4:48.65    6:30.74   
Emilia Juhl Leiszner  2002  Horsens Svmmeklub    1:27.06  3:04.01  4:41.32    6:37.35   
Katrine Mols  2003  Lyseng IF    1:36.37  3:24.20  5:13.39    6:57.58   
                     
 
Lb 7, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Mille Kjr Jensen  2004  Agfs Svmmeafdeling    1:27.76  3:05.80  4:43.80    6:19.65   
Sarah Carugati  2004  Agfs Svmmeafdeling    1:27.22  3:06.91  4:46.48    6:24.53   
Celina Preusse Kaarup  2004  Agfs Svmmeafdeling    1:32.87  3:17.32  5:00.23    6:40.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 maj 2014 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  20:15 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  30 maj 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  20:40   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014         
 
 
Lb 8, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1914-1995 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Anton Bromer  1995  Agfs Svmmeafdeling    1:01.38  2:06.50  3:11.74    4:13.13   
Jakob Kornmaaler  1995  Agfs Svmmeafdeling    1:01.10  2:06.98  3:12.46    4:18.48   
Anders T. Rasmussen  1993  Silkeborg Svmmeklub    1:03.02  2:12.68  3:23.98    4:35.99   
Frederik Bendix  1995  Swim Team Djursland    1:06.52  2:18.36  3:29.17    4:37.35   
Martin Hedegaard Nielsen  1995  Svmmeklubben Nord    1:05.32  2:16.80  3:28.12    4:39.96   
Martin Lnstrup  1993  Struer Svmmeklub    1:24.47  3:02.68  4:43.33    6:22.02   
                     
 
Lb 8, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1996-1997 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Laust Moesgaard  1996  Herning Svmmeklub    1:01.10  2:05.90  3:10.14    4:13.34   
Magnus Lundgren  1996  Kge Svmmeklub    1:03.87  2:10.26  3:17.59    4:23.97   
Peter Mandrup Madsen  1997  Horsens Svmmeklub    1:03.12  2:11.16  3:18.98    4:24.77   
Jesper Jensen  1996  Agfs Svmmeafdeling    1:06.12  2:15.15  3:24.52    4:26.06   
Simon B. Jeppesen  1997  Herning Svmmeklub    1:04.43  2:12.22  3:20.19    4:26.22   
Nicklas Rasmussen  1997  Vejle Svmmeklub Triton    1:04.29  2:14.93      4:29.97   
Mads Hauge Srensen  1997  Kge Svmmeklub    1:05.09  2:13.98  3:23.25    4:32.11   
Jonatan Balladone  1997  Agfs Svmmeafdeling    1:06.25  2:15.67  3:24.59    4:32.50   
Martin Grnning  1997  Silkeborg Svmmeklub    1:04.22  2:14.05  3:24.66    4:33.81   
10  Gustav Emil Lings  1996  Agfs Svmmeafdeling    1:04.73  2:15.83  3:26.66    4:37.46   
11  Anthon Lbner  1997  Lyseng IF    1:05.49  2:17.00  3:30.63    4:43.89   
12  Mathias Bech  1996  Vejle Svmmeklub Triton    1:06.34  2:19.21  3:33.89    4:48.02   
13  Rune K. Jensen  1997  Silkeborg Svmmeklub    1:06.35  2:20.75  3:34.47    4:48.03   
                     
 
Lb 8, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Tobias B. Bjerg  1998  Agfs Svmmeafdeling    1:05.24  2:13.63  3:20.96    4:25.98   
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svmmeklub    1:04.41  2:13.23  3:21.94    4:27.20   
Oskar Jrgensen  1998  Odder IGF    1:07.17  2:17.19  3:25.43    4:31.24   
Jacob Samuel  1998  Kge Svmmeklub    1:04.84  2:15.36  3:24.46    4:33.47   
Alexander Jensen  1998  Horsens Svmmeklub    1:07.32  2:18.29  3:26.58    4:34.99   
Lukas Lindstrm  1998  Horsens Svmmeklub    1:06.18  2:16.91  3:28.18    4:37.05   
Johannes Kjrgaard  1998  Agfs Svmmeafdeling    1:04.48  2:15.82  3:27.98    4:41.94   
Dan Izhar-Larsen  1999  IHF Svmning    1:06.95  2:19.10  3:32.58    4:45.12   
Nikolaj Isdahl  1999  Odder IGF    1:07.37  2:18.91  3:32.56    4:50.06   
10  Mathias Kr  1999  Struer Svmmeklub    1:08.01  2:24.09  3:41.96    4:58.99   
11  Kristoffer stergaard  1999  Durup IF    1:10.55  2:29.34  3:46.82    5:00.38   
12  Nicolai Vad Kruse  1999  Horsens Svmmeklub    1:10.22  2:26.70  3:44.22    5:01.12   
13  Frederik Juhl Leiszner  1999  Horsens Svmmeklub    1:13.59  2:30.93  3:47.84    5:01.83   
14  Martin Harder Bruun  1998  Silkeborg Svmmeklub    1:10.33  2:29.34  3:49.66    5:09.50   
15  Kasper Livbjerg  1998  Horsens Svmmeklub    1:16.21  2:42.47  4:08.30    5:27.27   
                     
 
Lb 8, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Benjamin rnebjerg Larsen  2000  Kge Svmmeklub    1:07.34  2:17.87  3:29.18    4:39.75   
Magnus Boldrup Birn  2000  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    1:06.56  2:21.45  3:35.84    4:49.51   
Mathias Luplau  2001  Kge Svmmeklub    1:09.87  2:26.09  3:41.07    4:53.38   
Jens Riisgaard  2000  Silkeborg Svmmeklub    1:11.07  2:27.26  3:41.00    4:54.09   
Nicolaj Lth Andersen  2001  Horsens Svmmeklub    1:11.68  2:28.12  3:45.12    5:00.02   
Oskar Lindholm  2001  Lyseng IF    1:09.62  2:27.35  3:45.80    5:00.03   
Mike Boldsen  2000  Silkeborg Svmmeklub    1:10.63  2:28.31  3:46.26    5:02.25   
Mathias Dalsgaard  2000  Horsens Svmmeklub    1:11.98  2:30.94  3:10.00    5:05.84   
Karl-Emil Spth  2000  Horsens Svmmeklub    1:12.27  2:30.12  3:48.92    5:06.65   
10  Anton Borg Hjort  2000  Lyseng IF    1:11.81  2:32.54  3:54.17    5:11.41   
11  Thomas Frederiksen  2000  Odder IGF    1:13.91  2:33.73  3:54.05    5:13.42   
12  Daniel Hartkopf  2001  Kge Svmmeklub    1:14.59  2:36.93  4:00.20    5:18.28   
13  Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svmmeklub    1:09.63  2:27.35  2:37.53    5:18.54   
14  Christian Juul Jensen  2000  Horsens Svmmeklub    1:15.73  2:40.40  4:02.26    5:19.35   
15  Valdemar Kjrgaard  2001  Agfs Svmmeafdeling    1:14.47  2:38.34  4:01.26    5:22.43   
16  Christian L H Frederiksen  2001  Agfs Svmmeafdeling    1:16.32  2:40.10  4:03.16    5:23.34   
17  Andreas Grnkjr Frost  2001  Horsens Svmmeklub    2:41.47  4:04.63  5:25.38    5:25.38   
18  Bastian Lve Hegh  2000  Silkeborg Svmmeklub    1:17.30  2:42.49  4:07.39    5:25.65   
19  Magnus V. Ancker  2001  Agfs Svmmeafdeling    1:21.81  2:44.85  4:08.45    5:27.63   
20  Magnus Gertz  2000  Agfs Svmmeafdeling    1:16.04  2:40.06  4:07.07    5:30.10   
21  Emil Krohn Olsen  2001  Kge Svmmeklub    1:23.30  2:50.91  4:17.96    5:38.38   
22  Johan Krohn Olsen  2001  Kge Svmmeklub    1:23.04  2:50.22  4:17.81    5:38.68   
23  Oliver Hyer  2000  Lyseng IF    1:15.22  2:44.30  4:14.78    5:39.13   
24  Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svmmeklub    1:22.87  2:50.72  4:18.55    5:41.14   
25  Kristoffer Heerulff  2001  Agfs Svmmeafdeling    1:20.03  2:48.85  4:16.48    5:44.54   
26  Oliver Veile  2001  Durup IF    1:20.90  2:50.79  4:22.51    5:53.02   
27  Johannes Gasse  2001  Agfs Svmmeafdeling    1:26.86  3:03.70  4:35.20    6:12.79   
Oliver Frlund  2001  Silkeborg Svmmeklub    1:14.58  2:35.45  3:56.40    5:13.48  EXTRA 
Casper Krohn  2001  Agfs Svmmeafdeling            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 8, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Mathias Lund Hansen  2002  Agfs Svmmeafdeling    1:16.79  2:41.25  4:05.39    5:25.57   
Christian Ottosen  2002  Agfs Svmmeafdeling    1:18.70  2:43.72  4:11.14    5:38.36   
Bertram Dalgas Frederikse  2003  Kge Svmmeklub    1:21.55  2:49.59  4:17.71    5:40.98   
Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs Svmmeafdeling    1:21.43  2:52.21  4:19.17    5:44.38   
Nikolaj Petlin Kock  2002  Agfs Svmmeafdeling    1:22.36  2:52.70  4:24.84    5:52.91   
Rasmus Pilegaard Kfer  2003  Agfs Svmmeafdeling    1:24.34  2:56.41  4:28.92    6:02.75   
Erik Stendahl  2002  Agfs Svmmeafdeling    1:25.75  3:00.61  4:35.96    6:06.39   
Carl Brchner  2002  Agfs Svmmeafdeling    1:24.08  2:58.64  4:36.10    6:06.75   
Daniel Gallacher  2002  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    1:26.09  3:03.13  4:38.60    6:12.24   
10  Valdemar D. Pedersen  2002  Horsens Svmmeklub    1:28.43  3:05.57  4:41.72    6:13.72   
11  Sebastian Veile  2003  Durup IF    1:27.03  3:03.77  4:43.88    6:19.26   
12  Frederik Lindholm  2004  Lyseng IF    1:31.87  3:11.31  4:49.69    6:20.12   
13  Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svmmeklub    44.16  1:29.11  3:09.13    6:20.17   
14  Yang Li  2002  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    1:35.89  3:18.76  5:03.02    6:41.17   
15  Sander Kudahl Zaccarin  2003  Agfs Svmmeafdeling    1:41.82  3:09.13  3:26.74    6:50.65   
16  Christian M. Stapelfeldt  2003  Agfs Svmmeafdeling    1:39.84  3:27.77  5:14.22    6:57.31   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 maj 2014 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  20:40 
 
Resultat Lb 9 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 9 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:17   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014         
 
 
Lb 9, 200m Frisvmning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m        Opnet  Status 











 
Amalie strup  1997  Agfs Svmmeafdeling    1:01.52        2:07.89   
Nina-Therese Storstein  1998  Karmy Svmmeklubb    1:05.44        2:12.78   
Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svmmeklub    1:03.88        2:12.92   
Matilde Kjeldsen  1999  Agfs Svmmeafdeling    1:04.68        2:13.20   
Emma H. Christiansen  1999  Agfs Svmmeafdeling    1:03.57        2:13.56   
Martha Andersen  1999  Vejle Svmmeklub Triton    1:04.91        2:14.27   
Julie Pavon Friis  1999  Agfs Svmmeafdeling    1:06.33        2:17.08   
Nicoline Pontoppidan  1998  Silkeborg Svmmeklub    1:07.68        2:20.36   
Signe B. Thomasen  1996  Horsens Svmmeklub    1:07.38        2:21.51   
10  Amalie Fisker Brchner  1999  Agfs Svmmeafdeling    1:08.57        2:22.86   
11  Stine Mary Vissing  1997  Agfs Svmmeafdeling    1:08.85        2:23.24   
12  Clara Holst  1999  Agfs Svmmeafdeling    1:09.65        2:24.26   
13  Mia Seehausen  2001  Lyseng IF    1:09.38        2:25.04   
14  Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svmmeklub    1:11.16        2:25.31   
15  Cecilie Dalgas  2000  Odder IGF    1:11.41        2:25.98   
16  Helena V. Ellling  2000  Silkeborg Svmmeklub    1:10.37        2:26.15   
17  Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svmmeklub    1:11.94        2:27.04   
18  Nicoline Rosenkilde  1999  Horsens Svmmeklub    1:11.47        2:27.93   
19  Nanna Bhrenz Damgaard  1998  Agfs Svmmeafdeling    1:12.49        2:28.59   
20  Christina Lth Andersen  1997  Horsens Svmmeklub    1:12.42        2:29.23   
21  Line Johannsen  2001  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    1:14.32        2:30.10   
22  Helene G. Nedergaard  1999  Odder IGF    1:12.52        2:30.63   
23  Julie Storgaard  1996  Svmmeklubben S 68    1:14.17        2:31.08   
24  Nikoline sterberg  2000  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    1:13.05        2:31.39   
25  Cecilie Grndal  2002  Horsens Svmmeklub    1:13.11        2:31.64   
26  Sibel Simonsen  2001  Swim Team Neptun    1:14.35        2:31.77   
27  Astrid Yde  2000  Svmmeklubben S 68    1:13.40        2:31.86   
28  Julie Dahl Schneider  1998  Svmmeklubben Nord    1:11.85        2:31.98   
29  Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer Svmmeklub    1:14.23        2:32.38   
30  Lykke K. Nielsen  1999  Odder IGF    1:14.01        2:34.69   
31  Kirstine Frandsen  2001  Swim Team Neptun    1:14.11        2:34.89   
32  Asta Hermansen  1999  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin    1:17.19        2:35.32   
33  Line Gertz  2001  Agfs Svmmeafdeling    1:15.68        2:35.68   
33  Olivia Andersen  1998  Swim Team Djursland    1:14.89        2:35.68   
35  Victoria K. Jespersen  2001  IHF Svmning    1:15.81        2:35.85   
36  Anette Damsgaard  1996  Horsens Svmmeklub    1:14.00        2:36.17   
37  Nicoline Kristiansen  2002  Agfs Svmmeafdeling    1:14.77        2:36.31   
38  Esther Fl  2001  Silkeborg Svmmeklub    1:15.42        2:36.33   
39  Melissa Furman  1999  Swim Team Djursland    1:13.03        2:36.42   
40  Anna Brandenborg Jensen  1999  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    1:14.92        2:37.04   
41  Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svmmeklub    1:16.74        2:37.26   
42  Nina Lrke Mortensen  2000  Swim Team Neptun    1:14.97        2:37.32   
43  Julie Nykvist Jensen  2001  Agfs Svmmeafdeling    1:15.82        2:37.83   
44  Matilde Bodilsen  2001  Agfs Svmmeafdeling    1:17.72        2:38.56   
45  Lrke Marie Bentsen  1998  Lyseng IF    1:16.56        2:38.74   
46  Anna Olsen  1999  Swim Team Neptun    1:17.59        2:39.09   
47  Karen Krogh Lund  1996  Horsens Svmmeklub    1:17.70        2:39.44   
48  Mathilde Hvass Olesen  2001  Lyseng IF    1:17.19        2:40.56   
49  Clara Nautrup Pedersen  1998  IHF Svmning    1:16.34        2:40.82   
50  Maya Nautrup Pedersen  1999  IHF Svmning    1:17.85        2:41.03   
51  Sigrid Jensen  1999  Svmmeklubben Nord    1:17.90        2:41.37   
52  Elena Furman  1994  Swim Team Djursland    1:15.17        2:41.45   
53  Camilla Hein Saugmann  1999  Odder IGF    24.51        2:41.57   
54  Mette Dyrhauge Winther  1998  Odder IGF    1:18.01        2:41.90   
55  Sille Ibsen  2001  Horsens Svmmeklub    1:17.32        2:42.05   
56  Nikoline Fabrin Lund  2001  Horsens Svmmeklub    1:19.80        2:42.79   
57  Marie Juhl Jensen  1996  Lyseng IF    1:16.23        2:42.83   
58  Amalie Skov  1999  Silkeborg Svmmeklub    1:18.10        2:47.75   
59  Emma Lovring  1998  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin    1:23.22        2:49.32   
60  Christine Skouboe  1997  Swim Team Neptun    1:19.48        2:49.87   
61  Liv Cramer  2000  Agfs Svmmeafdeling    1:19.90        2:50.26   
62  Marikka Andersen  2002  Horsens Svmmeklub    1:23.71        2:51.16   
63  Naya Hgholt Sejr  2003  Agfs Svmmeafdeling    1:23.78        2:51.79   
64  Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svmmeklub    1:26.56        2:52.14   
65  Selma Bruun  2001  Agfs Svmmeafdeling    1:23.45        2:52.75   
66  Laura Christensen  1997  Svmmeklubben Nord    1:23.78        2:52.95   
67  Yasmina Kristiensen  2000  Lyseng IF    1:22.76        2:57.29   
68  Cecilie V Jensen  2002  Svmmeklubben S 68    1:27.51        3:00.06   
69  Mille Kjr Jensen  2004  Agfs Svmmeafdeling    1:27.74        3:02.79   
70  Andrea K. Pedersen  2000  Durup IF    1:27.00        3:03.92   
71  Ida Sund  2002  Horsens Svmmeklub    1:29.75        3:05.81   
72  Mathilde Tilsted Hansen  2003  IHF Svmning    1:30.01        3:08.33   
73  Nanna Svostrup Clausen  2002  Lyseng IF    1:28.16        3:08.43   
74  Emilia Juhl Leiszner  2002  Horsens Svmmeklub    1:31.26        3:10.57   
75  Amalie Bisgaard Thomsen  2001  IHF Svmning    1:32.22        3:13.17   
76  Julie Dimke  1998  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin    3:13.58        3:13.58   
77  Katrine Mols  2003  Lyseng IF    1:33.55        3:16.65   
78  Celina Preusse Kaarup  2004  Agfs Svmmeafdeling    1:35.27        3:16.87   
79  Louise Sutherland  2002  IHF Svmning    1:31.99        3:20.58   
80  Sofie Astrup  2001  Struer Svmmeklub    1:36.04        3:21.66   
81  Maja Stie Svensgaard  2002  Struer Svmmeklub    1:39.54        3:22.62   
82  Asta Louise Vibe Laursen  2000  IHF Svmning    1:35.97        3:26.75   
83  Emilija Zaluma  2004  Swimteam Heddos    1:39.40        3:27.80   
84  Camilla Falck  2003  Horsens Svmmeklub    1:46.79        3:38.89   
85  Rebecka Sutherland  2003  IHF Svmning    1:43.28        3:40.58   
86  Thea L. Bk Vinther  2002  IHF Svmning    1:43.48        3:42.59   
87  Malou Sejr  2005  Agfs Svmmeafdeling    1:50.52        3:45.54   
88  Karolina Frommert  2003  Swimteam Heddos    1:48.68        3:55.67   
89  Matilde S. Bech Olsen  2004  Agfs Svmmeafdeling    1:59.69        4:11.41   
90  Frida Nordfeldt Iversen  2004  Agfs Svmmeafdeling    2:05.10        4:23.03   
Camilla Veile  2000  Durup IF            DNS   
Emma Katballe  1999  Swim Team Djursland            DNS   
Lrke Hemmer-Hansen  2004  Agfs Svmmeafdeling            DNS   
Sarah Carugati  2004  Agfs Svmmeafdeling            DNS   
Sarah Stilling Lahn  2001  IHF Svmning            DNS   
Laura-Marie Hj  2003  Horsens Svmmeklub            DNF   
Nicoline Bredahl  2000  Silkeborg Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:17 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 9 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014         
 
 
Lb 9, 200m Frisvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m        Opnet  Status 











 
Amalie strup  1997  Agfs Svmmeafdeling    1:01.45        2:07.81   
Nina-Therese Storstein  1998  Karmy Svmmeklubb    1:03.40        2:10.45   
Matilde Kjeldsen  1999  Agfs Svmmeafdeling    1:04.82        2:10.76   
Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svmmeklub    1:03.83        2:11.18   
Martha Andersen  1999  Vejle Svmmeklub Triton    1:05.21        2:14.20   
Nicoline Pontoppidan  1998  Silkeborg Svmmeklub    1:07.54        2:20.09   
Cecilie Dalgas  2000  Odder IGF    1:09.70        2:20.56   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svmmeklub    1:08.97        2:20.79   
Helena V. Ellling  2000  Silkeborg Svmmeklub    1:09.18        2:21.62   
10  Amalie Fisker Brchner  1999  Agfs Svmmeafdeling    1:08.15        2:21.95   
11  Mia Seehausen  2001  Lyseng IF    1:09.23        2:21.98   
12  Line Johannsen  2001  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    1:10.85        2:25.58   
13  Nikoline sterberg  2000  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    1:13.15        2:28.86   
14  Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svmmeklub    1:13.66        2:30.84   
15  Cecilie Grndal  2002  Horsens Svmmeklub    1:12.99        2:31.26   
Signe B. Thomasen  1996  Horsens Svmmeklub            DNF   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:21 
 
Resultat Lb 10 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 10 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:30   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014         
 
 
Lb 10, 200m Frisvmning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m        Opnet  Status 











 
Anton Bromer  1995  Agfs Svmmeafdeling    58.30        2:00.14   
Jakob Kornmaaler  1995  Agfs Svmmeafdeling    57.29        2:00.32   
Magnus Lundgren  1996  Kge Svmmeklub    1:00.14        2:03.07   
Emil Kamuk Frederiksen  1995  Vejle Svmmeklub Triton    58.71        2:03.90   
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svmmeklub    1:00.07        2:04.06   
Mathias Nielsen  1999  Kge Svmmeklub    1:00.78        2:04.87   
Jonathan Kristensen  1998  Odder IGF    1:02.46        2:05.86   
Oskar Jrgensen  1998  Odder IGF    1:02.59        2:06.68   
Nicklas Rasmussen  1997  Vejle Svmmeklub Triton    1:01.61        2:07.25   
10  Mikkel Grnbo  1996  Silkeborg Svmmeklub    1:01.19        2:07.28   
11  Simon Snderriis  1997  Lyseng IF    1:01.00        2:08.00   
12  Jonas B. Jrgensen  1998  Lyseng IF    1:01.08        2:08.02   
13  Mads Hauge Srensen  1997  Kge Svmmeklub    1:01.74        2:08.04   
14  Martin Grnning  1997  Silkeborg Svmmeklub    1:01.49        2:08.43   
15  Alexander Jensen  1998  Horsens Svmmeklub    1:03.98        2:08.73   
16  Gustav Emil Lings  1996  Agfs Svmmeafdeling    1:00.33        2:08.94   
17  Mathias Bech  1996  Vejle Svmmeklub Triton    1:01.83        2:09.22   
18  Jesper Jensen  1996  Agfs Svmmeafdeling    1:02.42        2:09.86   
19  Martin Hedegaard Nielsen  1995  Svmmeklubben Nord    1:01.77        2:10.07   
20  Lasse Dall  1997  Odder IGF    1:02.18        2:10.40   
21  Benjamin rnebjerg Larsen  2000  Kge Svmmeklub    1:03.19        2:10.43   
22  Mikkel Strand  1997  Swim Team Neptun    1:02.45        2:11.15   
23  Lukas Lindstrm  1998  Horsens Svmmeklub    1:04.28        2:11.19   
23  Rune Friis Petersen  1996  Horsens Svmmeklub    17.93        2:11.19   
25  Jacob Samuel  1998  Kge Svmmeklub    1:02.88        2:11.39   
26  Jonatan Balladone  1997  Agfs Svmmeafdeling    15.42        2:11.44   
27  Kasper Winther  1995  Silkeborg Svmmeklub    1:03.33        2:11.49   
28  Jacob F. Frederiksen  1999  Silkeborg Svmmeklub    1:04.91        2:11.61   
29  Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg Svmmeklub    1:04.33        2:12.63   
30  Dan Izhar-Larsen  1999  IHF Svmning    1:04.13        2:12.73   
31  Anders T. Rasmussen  1993  Silkeborg Svmmeklub    1:03.37        2:12.93   
32  Peter Mandrup Madsen  1997  Horsens Svmmeklub    1:02.54        2:13.15   
33  Jens N. Nielsen  1997  Silkeborg Svmmeklub    1:03.45        2:13.20   
34  Anthon Lbner  1997  Lyseng IF    1:02.36        2:13.33   
35  August Stamp Kirkeby  1999  Agfs Svmmeafdeling    1:03.44        2:14.02   
36  Kristian Svenstrup  1998  Kge Svmmeklub    1:04.49        2:14.07   
37  Rune K. Jensen  1997  Silkeborg Svmmeklub    1:04.26        2:14.20   
38  Nikolaj Isdahl  1999  Odder IGF    1:04.05        2:14.60   
39  Jacob Harboe  1998  Swim Team Neptun    1:05.02        2:16.27   
40  Magnus Boldrup Birn  2000  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    1:05.67        2:17.24   
41  Johan Reimer  2000  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    1:05.19        2:17.87   
42  Mads Juul  1997  Vejle Svmmeklub Triton    1:05.01        2:18.76   
43  Oskar Lindholm  2001  Lyseng IF    1:07.81        2:19.31   
44  Jens Riisgaard  2000  Silkeborg Svmmeklub    1:07.74        2:19.98   
45  Jacob Holm  2000  Kge Svmmeklub    1:08.53        2:20.11   
46  Thor B. Hansen  2000  Kge Svmmeklub    1:08.76        2:20.96   
47  Mikkel Kirkegaard  1999  Silkeborg Svmmeklub    1:07.98        2:21.01   
48  David Hjort  2000  Agfs Svmmeafdeling    1:07.37        2:21.26   
49  Martin Harder Bruun  1998  Silkeborg Svmmeklub    1:07.16        2:21.52   
50  Mathias Kr  1999  Struer Svmmeklub    1:08.01        2:22.11   
51  Thomas Frederiksen  2000  Odder IGF    1:07.52        2:22.31   
52  Magnus Mikkelsen  2001  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    1:09.96        2:22.83   
53  Aksel Skrydstrup  2001  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    1:09.42        2:23.30   
54  Karl Meisner-Jensen  1999  Svmmeklubben Nord    1:09.40        2:23.35   
55  Nicolaj Lth Andersen  2001  Horsens Svmmeklub    1:09.04        2:23.56   
56  Kristoffer stergaard  1999  Durup IF    1:09.40        2:23.75   
57  Mathias Dalsgaard  2000  Horsens Svmmeklub    1:09.41        2:24.32   
58  Mathias Luplau  2001  Kge Svmmeklub    1:09.83        2:25.23   
59  Anton Borg Hjort  2000  Lyseng IF    1:11.34        2:27.68   
60  Karl-Emil Spth  2000  Horsens Svmmeklub    1:11.72        2:27.87   
61  Christian Juul Jensen  2000  Horsens Svmmeklub    1:12.46        2:29.50   
62  Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svmmeklub    1:14.44        2:31.67   
63  Daniel Hartkopf  2001  Kge Svmmeklub    1:14.00        2:32.08   
64  Valdemar Kjrgaard  2001  Agfs Svmmeafdeling    1:12.48        2:32.11   
65  Bastian Lve Hegh  2000  Silkeborg Svmmeklub    1:14.33        2:33.00   
65  Kasper Livbjerg  1998  Horsens Svmmeklub    1:13.30        2:33.00   
67  Magnus V. Ancker  2001  Agfs Svmmeafdeling    1:15.60        2:33.36   
68  Sebastian Halvorsen  1999  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin    1:11.41        2:35.13   
69  Magnus Gertz  2000  Agfs Svmmeafdeling    1:15.92        2:35.90   
70  Andreas Grnkjr Frost  2001  Horsens Svmmeklub    1:15.01        2:36.03   
71  Jonathan Eskildsen  2003  Kge Svmmeklub    1:17.24        2:36.61   
72  Christian L H Frederiksen  2001  Agfs Svmmeafdeling    1:16.16        2:37.01   
73  August Krebs Hessellund  1999  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    1:14.92        2:37.60   
74  Oliver Hyer  2000  Lyseng IF    1:15.30        2:39.02   
75  Mathias Lund Hansen  2002  Agfs Svmmeafdeling    1:16.57        2:39.10   
76  Andreas Skak Thomsen  2001  Swim Team Neptun    1:18.02        2:40.42   
77  Christian Ottosen  2002  Agfs Svmmeafdeling    1:17.04        2:42.00   
78  Emil Krohn Olsen  2001  Kge Svmmeklub    1:19.10        2:42.25   
79  Kristoffer Heerulff  2001  Agfs Svmmeafdeling    1:17.90        2:42.78   
80  Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs Svmmeafdeling    1:18.08        2:43.12   
81  Joachim Hjertmann  2002  Lyseng IF    1:18.96        2:43.83   
82  Oliver Veile  2001  Durup IF    1:21.07        2:47.08   
83  Nikolaj Petlin Kock  2002  Agfs Svmmeafdeling    1:22.46        2:47.35   
84  Mikkel Roed  2004  Kge Svmmeklub    1:21.80        2:47.42   
85  Rasmus Pilegaard Kfer  2003  Agfs Svmmeafdeling    1:24.53        2:50.74   
86  Erik Stendahl  2002  Agfs Svmmeafdeling    1:23.41        2:53.63   
87  Johannes Gasse  2001  Agfs Svmmeafdeling    1:25.21        2:54.37   
88  Carl Brchner  2002  Agfs Svmmeafdeling    1:24.15        2:54.39   
89  Daniel Gallacher  2002  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    1:24.28        2:55.59   
90  Jakob Kobber  2001  Durup IF    1:25.31        2:57.50   
91  Martin Lnstrup  1993  Struer Svmmeklub    1:22.05        2:59.09   
92  Sebastian Veile  2003  Durup IF    1:27.56        3:01.04   
93  Frederik Lindholm  2004  Lyseng IF    1:27.81        3:04.01   
94  Christian Johannesen  2003  Horsens Svmmeklub    1:26.84        3:04.21   
95  Casper Krohn  2001  Agfs Svmmeafdeling    1:29.01        3:06.13   
96  Tobias Hejgaard Jensen  2002  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    1:31.27        3:06.31   
97  Sander Kudahl Zaccarin  2003  Agfs Svmmeafdeling    1:34.04        3:12.70   
98  William Sloth  2003  Lyseng IF    1:37.06        3:18.15   
99  Valdemar Vind Sejr  2003  Lyseng IF    1:33.59        3:18.29   
100  Christian M. Stapelfeldt  2003  Agfs Svmmeafdeling    1:35.26        3:19.30   
101  Joakim Grnkjr Frost  2003  Horsens Svmmeklub    1:42.89        3:28.88   
102  Sren Have  2004  Agfs Svmmeafdeling    1:37.59        3:34.36   
103  Viktor Toft Godtfredsen  2004  Agfs Svmmeafdeling    1:44.07        3:40.36   
104  Thor Bruun Bisgaard  2005  Agfs Svmmeafdeling    1:51.89        3:52.28   
105  Mingus Markholt-Honor  2004  Agfs Svmmeafdeling    1:53.97        3:58.63   
Oliver Frlund  2001  Silkeborg Svmmeklub    1:09.97        2:24.94  EXTRA 
Gustav Mark Krogh  2000  IHF Svmning            DNS   
Mads F. Nielsen  1999  Durup IF            DNS   
Viktor Nygaard Fonsbl  2000  IHF Svmning            DNS   
Gordon Koon Lam Lee  1996  Silkeborg Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:30 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 10 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:22   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014         
 
 
Lb 10, 200m Frisvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m        Opnet  Status 











 
Anton Bromer  1995  Agfs Svmmeafdeling    56.50        1:57.06   
Jakob Kornmaaler  1995  Agfs Svmmeafdeling    57.88        2:00.43   
Mathias Nielsen  1999  Kge Svmmeklub    59.34        2:02.91   
Magnus Lundgren  1996  Kge Svmmeklub    59.93        2:03.51   
Oskar Jrgensen  1998  Odder IGF    1:00.50        2:04.25   
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svmmeklub    59.88        2:04.90   
Mikkel Grnbo  1996  Silkeborg Svmmeklub    1:00.51        2:05.32   
Emil Kamuk Frederiksen  1995  Vejle Svmmeklub Triton    1:00.42        2:05.37   
Nicklas Rasmussen  1997  Vejle Svmmeklub Triton    1:01.19        2:05.45   
10  Jonas B. Jrgensen  1998  Lyseng IF    1:00.51        2:06.94   
11  Alexander Jensen  1998  Horsens Svmmeklub    1:02.36        2:08.38   
12  Simon Snderriis  1997  Lyseng IF    1:00.95        2:09.38   
13  Martin Grnning  1997  Silkeborg Svmmeklub    1:01.39        2:10.04   
14  Jacob Samuel  1998  Kge Svmmeklub    1:01.82        2:10.38   
15  Benjamin rnebjerg Larsen  2000  Kge Svmmeklub    1:05.16        2:14.91   
16  Lukas Lindstrm  1998  Horsens Svmmeklub    1:11.80        2:30.44   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:22 
 
Resultat Lb 11 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 11 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  16:58   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014         
 
 
Lb 11, 50m Rygsvmning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Amalie strup  1997  Agfs Svmmeafdeling            30.50   
Kalinka T. Mogensen  1995  Silkeborg Svmmeklub            31.91   
Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svmmeafdeling            32.22   
Pernille Rasmussen  1996  Svmmeklubben S 68            32.25   
Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svmmeklub            32.73   
Emma H. Christiansen  1999  Agfs Svmmeafdeling            33.18   
Emma Nrgaard  1997  Horsens Svmmeklub            33.43   
Sofie Mller Srensen  1998  Swim Team Neptun            33.79   
Johanne Skovgaard Terp  1999  Odder IGF            33.82   
10  Elisabeth Katballe  1997  Swim Team Djursland            34.43   
11  Laura Blendstrup  1999  Swim Team Neptun            34.85   
12  Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svmmeklub            34.99   
13  Cecilie B. Andersen  2001  Horsens Svmmeklub            35.53   
14  Cecilie Dalgas  2000  Odder IGF            35.67   
15  Christina Lth Andersen  1997  Horsens Svmmeklub            35.70   
16  Kirstine Feldinger  1996  Horsens Svmmeklub            35.74   
17  Emilie Kielsholm Jacobsen  1999  IHF Svmning            35.82   
18  Amalie Skak Thomsen  1999  Swim Team Neptun            35.84   
19  Emilie Neelum Ludvigsen  1999  Vejle Svmmeklub Triton            36.06   
20  Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer Svmmeklub            36.24   
21  Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svmmeklub            36.28   
22  Anna Sommer Harrits  1999  Agfs Svmmeafdeling            36.48   
23  Nanna Rolle  2000  Agfs Svmmeafdeling            36.62   
24  Esra zkan  1998  Odder IGF            36.91   
25  Ida Bgh Hald  2001  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            37.21   
26  Rebekka R. Andersen  1996  Svmmeklubben S 68            37.56   
27  Simone Friis  1991  Roskilde Svmning            37.84   
28  Lykke K. Nielsen  1999  Odder IGF            37.86   
29  Mette Dyrhauge Winther  1998  Odder IGF            37.98   
30  Selma Bruun  2001  Agfs Svmmeafdeling            38.69   
31  Victoria K. Jespersen  2001  IHF Svmning            38.89   
32  Helena Heerulff  1999  Agfs Svmmeafdeling            39.18   
33  Nicoline Kristiansen  2002  Agfs Svmmeafdeling            39.34   
34  Lrke Marie Bentsen  1998  Lyseng IF            39.51   
35  Carli Mark  2002  Durup IF            39.98   
36  Camilla Hein Saugmann  1999  Odder IGF            40.27   
37  Mathilde Hvass Olesen  2001  Lyseng IF            40.31   
38  Emma Lovring  1998  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            41.07   
39  Marie Juhl Jensen  1996  Lyseng IF            41.32   
40  Christina Berggren Munch  2001  Struer Svmmeklub            41.52   
41  Mille Kjr Jensen  2004  Agfs Svmmeafdeling            41.68   
41  Vibeke Mikkelsen  1996  Swim Team Djursland            41.68   
43  Vicki Jensen  1998  Struer Svmmeklub            41.96   
44  Louise Sutherland  2002  IHF Svmning            42.02   
45  Naya Hgholt Sejr  2003  Agfs Svmmeafdeling            42.14   
46  Christine Skouboe  1997  Swim Team Neptun            42.49   
47  Astrid Yde  2000  Svmmeklubben S 68            42.59   
48  Nanna Sund  2000  Horsens Svmmeklub            44.34   
49  Amalie Skov  1999  Silkeborg Svmmeklub            44.83   
50  Katrine Mols  2003  Lyseng IF            45.24   
51  Laura-Marie Hj  2003  Horsens Svmmeklub            45.28   
52  Lrke Asmussen  2003  Svmmeklubben S 68            45.38   
53  Maiken Kjrsgaard  2002  Svmmeklubben S 68            45.66   
54  Frederikke Brndgaard  2001  Horsens Svmmeklub            46.14   
55  Emilia Juhl Leiszner  2002  Horsens Svmmeklub            46.30   
56  Celina Preusse Kaarup  2004  Agfs Svmmeafdeling            46.88   
57  Amalie Bisgaard Thomsen  2001  IHF Svmning            47.08   
58  Emma Oline Gadegaard  2002  Svmmeklubben S 68            47.91   
59  Asta Louise Vibe Laursen  2000  IHF Svmning            48.10   
60  Sofie Astrup  2001  Struer Svmmeklub            48.47   
61  Lea Kokholm  2001  Horsens Svmmeklub            48.60   
62  Sara Bundgaard  2003  Svmmeklubben S 68            48.74   
63  Kathrine Steffensen  2001  Svmmeklubben S 68            49.27   
64  Thilde S. B. Pedersen  2004  Agfs Svmmeafdeling            49.33   
65  Rebecka Sutherland  2003  IHF Svmning            49.50   
66  Mathilde Tilsted Hansen  2003  IHF Svmning            49.71   
67  Maja Stie Svensgaard  2002  Struer Svmmeklub            49.78   
68  Anne Katrine Ryhammer  2003  Lyseng IF            50.22   
69  Malou Sejr  2005  Agfs Svmmeafdeling            50.90   
70  Emilija Zaluma  2004  Swimteam Heddos            51.76   
71  Veronica Brix  2003  Agfs Svmmeafdeling            53.11   
72  Frida Nordfeldt Iversen  2004  Agfs Svmmeafdeling            54.51   
73  Lrke Hemmer-Hansen  2004  Agfs Svmmeafdeling            55.67   
74  Nele Frstermann  2004  Swimteam Heddos            56.88   
75  Lucca Bisgaard Rasmussen  2004  Agfs Svmmeafdeling            58.09   
76  Signe Ladefoged  2004  Agfs Svmmeafdeling            58.69   
77  Femke Menges  2004  Swimteam Heddos            58.77   
78  Tania Lakzadeh  2003  Agfs Svmmeafdeling            59.18   
Sofie Rasmussen  1999  Svmmeklubben S 68            33.73  EXTRA 
Helene G. Nedergaard  1999  Odder IGF            DNS   
Josefine Bladt Wichmann  2000  Agfs Svmmeafdeling            DNS   
Sarah Stilling Lahn  2001  IHF Svmning            DNS   
Annika Haase  2004  Swimteam Heddos            DSQ  Afsl. mave 
Johanne Krogh Lund  1995  Horsens Svmmeklub            DSQ  EJ brudt v. 15m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  16:58 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  16:59   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014         
 
 
Lb 11, 50m Rygsvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Amalie strup  1997  Agfs Svmmeafdeling            30.52   
Pernille Rasmussen  1996  Svmmeklubben S 68            31.47   
Kalinka T. Mogensen  1995  Silkeborg Svmmeklub            31.71   
Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svmmeklub            32.47   
Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svmmeafdeling            32.68   
Emma Nrgaard  1997  Horsens Svmmeklub            33.53   
Emma H. Christiansen  1999  Agfs Svmmeafdeling            33.75   
Cecilie Dalgas  2000  Odder IGF            33.98   
Sofie Mller Srensen  1998  Swim Team Neptun            34.33   
10  Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer Svmmeklub            34.80   
11  Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svmmeklub            35.06   
12  Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svmmeklub            35.09   
13  Cecilie B. Andersen  2001  Horsens Svmmeklub            35.52   
14  Nanna Rolle  2000  Agfs Svmmeafdeling            36.30   
15  Ida Bgh Hald  2001  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            36.82   
16  Selma Bruun  2001  Agfs Svmmeafdeling            37.90   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  16:59 
 
Resultat Lb 12 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 12 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  16:58   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014         
 
 
Lb 12, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Anton Bromer  1995  Agfs Svmmeafdeling            28.36   
Anders L. Mogensen  1996  Agfs Svmmeafdeling            28.77   
Tobias B. Bjerg  1998  Agfs Svmmeafdeling            29.21   
Jakob Kornmaaler  1995  Agfs Svmmeafdeling            29.34   
Frederik Bendix  1995  Swim Team Djursland            29.86   
Martin Grnning  1997  Silkeborg Svmmeklub            30.06   
Tom Heilmann  1997  Vejle Svmmeklub Triton            30.49   
Jacob Samuel  1998  Kge Svmmeklub            30.60   
Jonas B. Jrgensen  1998  Lyseng IF            30.65   
10  Lasse Dall  1997  Odder IGF            30.69   
11  Michael Terp Olesen  1999  Struer Svmmeklub            30.74   
12  Mathias Kristian Pedersen  1996  Vejle Svmmeklub Triton            30.77   
13  Ralf Dalby  1995  Silkeborg Svmmeklub            30.95   
14  Mikkel Grnbo  1996  Silkeborg Svmmeklub            31.37   
15  Alexander Gilberg  1995  Silkeborg Svmmeklub            31.44   
16  Albert Grann-Frankild  1996  Agfs Svmmeafdeling            31.63   
17  Kristian Ranghj  1995  Swim Team Neptun            31.71   
18  Mathias Nielsen  1999  Kge Svmmeklub            31.79   
19  Rasmus Udbye  2000  Horsens Svmmeklub            31.89   
20  Sander Schmidt  1999  Horsens Svmmeklub            32.03   
21  Rune K. Jensen  1997  Silkeborg Svmmeklub            32.13   
22  Simeon Franow  2000  Horsens Svmmeklub            32.27   
23  Simon Noesgaard Nielsen  1998  Agfs Svmmeafdeling            32.49   
24  August Stamp Kirkeby  1999  Agfs Svmmeafdeling            32.70   
25  Thomas Frederiksen  2000  Odder IGF            32.78   
26  Andreas Sehested  1996  Vejle Svmmeklub Triton            32.86   
27  David Hjort  2000  Agfs Svmmeafdeling            33.34   
28  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svmmeklub            33.43   
29  Johan Reimer  2000  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            33.64   
30  Mathias Dalsgaard  2000  Horsens Svmmeklub            33.79   
31  Simon Snderriis  1997  Lyseng IF            34.08   
32  Magnus Boldrup Birn  2000  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            34.48   
33  Benjamin rnebjerg Larsen  2000  Kge Svmmeklub            34.53   
34  Anton Borg Hjort  2000  Lyseng IF            34.98   
35  Kasper Livbjerg  1998  Horsens Svmmeklub            35.39   
36  Artr Jegesi  2002  Agfs Svmmeafdeling            35.63   
37  Valdemar Kjrgaard  2001  Agfs Svmmeafdeling            35.69   
38  Toke Cramer  1998  Agfs Svmmeafdeling            36.10   
39  Rasmus Danielsen  2001  Kge Svmmeklub            36.62   
40  Nicolai Vad Kruse  1999  Horsens Svmmeklub            37.64   
41  Christian Juul Jensen  2000  Horsens Svmmeklub            38.35   
42  Frederik Juhl Leiszner  1999  Horsens Svmmeklub            38.71   
43  Magnus V. Ancker  2001  Agfs Svmmeafdeling            38.76   
44  Mike Boldsen  2000  Silkeborg Svmmeklub            38.86   
44  Oliver Veile  2001  Durup IF            38.86   
46  Christian Ottosen  2002  Agfs Svmmeafdeling            38.95   
47  Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs Svmmeafdeling            39.12   
48  Johannes W Nielsen  2001  Swim Team Neptun            39.60   
49  Christian L H Frederiksen  2001  Agfs Svmmeafdeling            39.82   
50  Magnus Gertz  2000  Agfs Svmmeafdeling            39.90   
51  Mads F. Nielsen  1999  Durup IF            40.19   
52  Alexander Korsager Elkjr  2001  Lyseng IF            40.30   
53  Anders Frch Jensen  1988  IHF Svmning            40.65   
54  Johannes Gasse  2001  Agfs Svmmeafdeling            40.82   
55  Rasmus Pilegaard Kfer  2003  Agfs Svmmeafdeling            41.04   
56  Kristoffer Heerulff  2001  Agfs Svmmeafdeling            41.60   
56  Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svmmeklub            41.60   
58  Carl Brchner  2002  Agfs Svmmeafdeling            41.62   
59  Joachim Hjertmann  2002  Lyseng IF            41.67   
60  Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svmmeklub            41.76   
61  Nikolaj Petlin Kock  2002  Agfs Svmmeafdeling            42.39   
62  August Ancker  2003  Lyseng IF            42.47   
63  Sander Kudahl Zaccarin  2003  Agfs Svmmeafdeling            43.11   
64  Martin Lnstrup  1993  Struer Svmmeklub            43.36   
65  Jakob Kobber  2001  Durup IF            43.63   
66  Erik Stendahl  2002  Agfs Svmmeafdeling            43.76   
67  Valdemar D. Pedersen  2002  Horsens Svmmeklub            45.64   
68  Mads Mikkelsen  2004  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            45.90   
69  Erik Frommert  2002  Swimteam Heddos            47.25   
70  Casper Krohn  2001  Agfs Svmmeafdeling            47.28   
71  Christian M. Stapelfeldt  2003  Agfs Svmmeafdeling            47.59   
72  Samuel Kirkeby Rossen  2002  Agfs Svmmeafdeling            48.98   
73  Vincent Gasse  2004  Agfs Svmmeafdeling            49.37   
74  Sren Have  2004  Agfs Svmmeafdeling            50.71   
75  Sebastian Veile  2003  Durup IF            52.80   
76  Lukas Jung  2004  Swimteam Heddos            52.98   
77  Mingus Markholt-Honor  2004  Agfs Svmmeafdeling            54.67   
78  Thor Bruun Bisgaard  2005  Agfs Svmmeafdeling            59.49   
Gustav Mark Krogh  2000  IHF Svmning            DNS   
Viktor Nygaard Fonsbl  2000  IHF Svmning            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  16:58 
 
Resultat Lb 12 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 12 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  16:59   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014         
 
 
Lb 12, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Anton Bromer  1995  Agfs Svmmeafdeling            27.87   
Anders L. Mogensen  1996  Agfs Svmmeafdeling            28.60   
Tobias B. Bjerg  1998  Agfs Svmmeafdeling            28.81   
Jakob Kornmaaler  1995  Agfs Svmmeafdeling            28.84   
Martin Grnning  1997  Silkeborg Svmmeklub            29.78   
Frederik Bendix  1995  Swim Team Djursland            29.79   
Lasse Dall  1997  Odder IGF            29.84   
Jacob Samuel  1998  Kge Svmmeklub            29.96   
Tom Heilmann  1997  Vejle Svmmeklub Triton            30.16   
10  Mathias Kristian Pedersen  1996  Vejle Svmmeklub Triton            30.17   
11  Jonas B. Jrgensen  1998  Lyseng IF            30.49   
12  Michael Terp Olesen  1999  Struer Svmmeklub            30.68   
13  Mathias Nielsen  1999  Kge Svmmeklub            31.96   
14  Sander Schmidt  1999  Horsens Svmmeklub            32.03   
15  Rasmus Udbye  2000  Horsens Svmmeklub            32.12   
16  Simeon Franow  2000  Horsens Svmmeklub            33.84   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  16:59 
 
Resultat Lb 13 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 13 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  16:58   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014         
 
 
Lb 13, 50m Brystsvmning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Ingalill Urrang Naustvik  1995  Karmy Svmmeklubb            33.44   
Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svmmeklub            35.96   
Julie Pavon Friis  1999  Agfs Svmmeafdeling            36.05   
Simone Friis  1991  Roskilde Svmning            36.26   
Anna Brandenborg Jensen  1999  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            37.28   
Michelle Franow  2001  Horsens Svmmeklub            37.34   
Emma Nrgaard  1997  Horsens Svmmeklub            37.58   
Nicoline Pontoppidan  1998  Silkeborg Svmmeklub            38.05   
Johanne Krogh Lund  1995  Horsens Svmmeklub            38.35   
10  Julie Uldall Larsen  1999  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            39.37   
11  Stella Krogh Lund  2000  Horsens Svmmeklub            39.48   
12  Anette Damsgaard  1996  Horsens Svmmeklub            39.58   
13  Sofie W. Bunten  1999  Silkeborg Svmmeklub            39.62   
14  Karen Krogh Lund  1996  Horsens Svmmeklub            40.16   
15  Dianna Au  2000  Silkeborg Svmmeklub            40.49   
16  Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svmmeklub            40.50   
17  Mikala Mai Halbirk  1998  Vejle Svmmeklub Triton            40.63   
18  Clara Holst  1999  Agfs Svmmeafdeling            40.69   
19  Julie Storgaard  1996  Svmmeklubben S 68            41.19   
20  Charlotte K. Jakobsen  1996  Svmmeklubben S 68            41.35   
21  Vibeke Mikkelsen  1996  Swim Team Djursland            41.83   
22  Nikoline sterberg  2000  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            42.17   
23  Rebekka R. Andersen  1996  Svmmeklubben S 68            42.52   
24  Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svmmeklub            42.90   
25  Asta Hermansen  1999  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            43.03   
26  Laura Ragnarsdottir  1998  Svmmeklubben S 68            43.78   
27  Cecilie N. Eftevand  1999  Svmmeklubben S 68            44.39   
28  Christine Skouboe  1997  Swim Team Neptun            45.02   
29  Laura Christensen  1997  Svmmeklubben Nord            45.16   
30  Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer Svmmeklub            45.59   
31  Laura Fogh  2003  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            46.03   
32  Emma Lovring  1998  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            47.36   
33  Natasja Furman  1996  Swim Team Djursland            48.13   
34  Emilie Spliid  2000  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            49.18   
35  Anne Katrine Ryhammer  2003  Lyseng IF            50.00   
36  Yasmina Kristiensen  2000  Lyseng IF            50.05   
37  Julie Dimke  1998  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            50.32   
38  Nanna Svostrup Clausen  2002  Lyseng IF            51.48   
39  Femke Menges  2004  Swimteam Heddos            51.81   
40  Sara Bundgaard  2003  Svmmeklubben S 68            54.12   
41  Christina Berggren Munch  2001  Struer Svmmeklub            54.21   
42  Vicki Jensen  1998  Struer Svmmeklub            55.49   
43  Emma Oline Gadegaard  2002  Svmmeklubben S 68            56.59   
44  Nele Frstermann  2004  Swimteam Heddos            57.57   
45  Kathrine Steffensen  2001  Svmmeklubben S 68            57.76   
46  Lrke Asmussen  2003  Svmmeklubben S 68            57.79   
47  Signe Ladefoged  2004  Agfs Svmmeafdeling            57.91   
48  Maiken Kjrsgaard  2002  Svmmeklubben S 68            58.24   
49  Matilde S. Bech Olsen  2004  Agfs Svmmeafdeling            58.25   
50  Thea L. Bk Vinther  2002  IHF Svmning            58.38   
51  Thilde S. B. Pedersen  2004  Agfs Svmmeafdeling            1:00.96   
52  Veronica Brix  2003  Agfs Svmmeafdeling            1:01.32   
Ani Frslev Hansen  1998  Durup IF            DNS   
Iben Damsgaard  2000  Durup IF            DNS   
Tania Lakzadeh  2003  Agfs Svmmeafdeling            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  16:58 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 13 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  16:59   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014         
 
 
Lb 13, 50m Brystsvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Ingalill Urrang Naustvik  1995  Karmy Svmmeklubb            33.78   
Simone Friis  1991  Roskilde Svmning            35.37   
Julie Pavon Friis  1999  Agfs Svmmeafdeling            35.63   
Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svmmeklub            35.92   
Anna Brandenborg Jensen  1999  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            36.64   
Nicoline Pontoppidan  1998  Silkeborg Svmmeklub            37.34   
Michelle Franow  2001  Horsens Svmmeklub            37.39   
Emma Nrgaard  1997  Horsens Svmmeklub            38.02   
Stella Krogh Lund  2000  Horsens Svmmeklub            38.67   
10  Johanne Krogh Lund  1995  Horsens Svmmeklub            38.77   
11  Dianna Au  2000  Silkeborg Svmmeklub            38.94   
12  Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svmmeklub            39.62   
13  Nikoline sterberg  2000  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            42.29   
14  Emilie Spliid  2000  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            44.47   
15  Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer Svmmeklub            44.63   
16  Laura Fogh  2003  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            46.25   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  16:59 
 
Resultat Lb 14 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 14 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  16:58   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014         
 
 
Lb 14, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Magnus Yde  1996  Svmmeklubben S 68            31.98   
David Trring  1995  Agfs Svmmeafdeling            31.99   
Tobias B. Bjerg  1998  Agfs Svmmeafdeling            32.04   
Ludvig Lind  1998  Svmmeklubben Nord            32.88   
Christian Warm  1992  Kge Svmmeklub            32.92   
Gustav Emil Lings  1996  Agfs Svmmeafdeling            33.06   
Kasper Winther  1995  Silkeborg Svmmeklub            33.16   
Albert Grann-Frankild  1996  Agfs Svmmeafdeling            33.59   
Mikkel Strand  1997  Swim Team Neptun            33.59   
10  Magnus Mikkelsen  2001  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            34.72   
11  Andreas Sehested  1996  Vejle Svmmeklub Triton            35.77   
12  Simeon Franow  2000  Horsens Svmmeklub            36.00   
13  Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svmmeklub            36.17   
14  Michael Terp Olesen  1999  Struer Svmmeklub            36.43   
15  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svmmeklub            36.50   
16  Aksel Skrydstrup  2001  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            36.61   
17  Anders Frch Jensen  1988  IHF Svmning            37.77   
18  Sebastian Halvorsen  1999  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            37.91   
19  Alexander Jensen  1998  Horsens Svmmeklub            37.95   
20  Johannes Hjertmann  1998  Lyseng IF            38.13   
21  August Stamp Kirkeby  1999  Agfs Svmmeafdeling            38.49   
22  Martin Hedegaard Nielsen  1995  Svmmeklubben Nord            38.59   
23  Jonas Hrslev Srensen  1999  Agfs Svmmeafdeling            38.79   
24  Dan Izhar-Larsen  1999  IHF Svmning            39.33   
25  Kristian Avnskov Pedersen  1999  Durup IF            41.39   
26  Simon Noesgaard Nielsen  1998  Agfs Svmmeafdeling            41.78   
27  Oliver Hyer  2000  Lyseng IF            43.07   
28  Bastian Lve Hegh  2000  Silkeborg Svmmeklub            45.91   
29  Yang Li  2002  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            46.65   
30  Alexander Korsager Elkjr  2001  Lyseng IF            51.29   
31  Daniel Gallacher  2002  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            51.78   
32  Erik Frommert  2002  Swimteam Heddos            52.32   
33  Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svmmeklub            52.63   
34  Samuel Kirkeby Rossen  2002  Agfs Svmmeafdeling            53.24   
35  Lukas Jung  2004  Swimteam Heddos            53.68   
36  August Ancker  2003  Lyseng IF            54.81   
37  Valdemar Vind Sejr  2003  Lyseng IF            55.17   
38  Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svmmeklub            55.90   
39  Mads Aarslew Jensen  2004  Kge Svmmeklub            58.60   
40  Vincent Gasse  2004  Agfs Svmmeafdeling            1:01.78   
41  Viktor Toft Godtfredsen  2004  Agfs Svmmeafdeling            1:03.51   
Andreas Aakjr Andersen  1999  Lyseng IF            DNS   
Viktor Nygaard Fonsbl  2000  IHF Svmning            DNS   
Anthon Lbner  1997  Lyseng IF            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  16:58 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 14 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  16:59   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014         
 
 
Lb 14, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Tobias B. Bjerg  1998  Agfs Svmmeafdeling            31.04   
Magnus Yde  1996  Svmmeklubben S 68            31.20   
David Trring  1995  Agfs Svmmeafdeling            31.76   
Christian Warm  1992  Kge Svmmeklub            32.46   
Gustav Emil Lings  1996  Agfs Svmmeafdeling            33.01   
Ludvig Lind  1998  Svmmeklubben Nord            33.26   
Albert Grann-Frankild  1996  Agfs Svmmeafdeling            33.52   
Mikkel Strand  1997  Swim Team Neptun            33.98   
Magnus Mikkelsen  2001  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            34.77   
10  Andreas Sehested  1996  Vejle Svmmeklub Triton            35.08   
11  Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svmmeklub            35.63   
12  Aksel Skrydstrup  2001  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            36.23   
13  Michael Terp Olesen  1999  Struer Svmmeklub            36.25   
14  Simeon Franow  2000  Horsens Svmmeklub            36.55   
15  Anders Frch Jensen  1988  IHF Svmning            36.97   
16  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svmmeklub            37.24   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  16:59 
 
Resultat Lb 15 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 15 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:18   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014         
 
 
Lb 15, 100m Brystsvmning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Ingalill Urrang Naustvik  1995  Karmy Svmmeklubb            1:14.44   
Nina-Therese Storstein  1998  Karmy Svmmeklubb            1:16.21   
Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svmmeafdeling            1:19.16   
Julie Lundorff Larsen  2000  Silkeborg Svmmeklub            1:20.12   
Michelle Franow  2001  Horsens Svmmeklub            1:20.69   
Anna Brandenborg Jensen  1999  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            1:21.21   
Julie Pavon Friis  1999  Agfs Svmmeafdeling            1:22.39   
Johanne Krogh Lund  1995  Horsens Svmmeklub            1:23.32   
Klaudia W. Mogensen  2000  Silkeborg Svmmeklub            1:23.47   
10  Amalie Fisker Brchner  1999  Agfs Svmmeafdeling            1:25.18   
11  Sille Ibsen  2001  Horsens Svmmeklub            1:25.55   
12  Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svmmeklub            1:26.43   
13  Karen Krogh Lund  1996  Horsens Svmmeklub            1:26.58   
14  Stella Krogh Lund  2000  Horsens Svmmeklub            1:27.57   
15  Mette Dyrhauge Winther  1998  Odder IGF            1:27.59   
16  Line Johannsen  2001  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            1:27.93   
17  Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svmmeklub            1:27.98   
18  Line Gertz  2001  Agfs Svmmeafdeling            1:28.27   
19  Ida Bgh Hald  2001  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            1:29.37   
20  Julie Storgaard  1996  Svmmeklubben S 68            1:29.53   
21  Dianna Au  2000  Silkeborg Svmmeklub            1:29.57   
22  Julie Uldall Larsen  1999  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            1:30.70   
23  Esther Fl  2001  Silkeborg Svmmeklub            1:31.02   
24  Anna Olsen  1999  Swim Team Neptun            1:31.68   
25  Mikala Mai Halbirk  1998  Vejle Svmmeklub Triton            1:32.11   
26  Helena V. Ellling  2000  Silkeborg Svmmeklub            1:32.14   
27  Charlotte K. Jakobsen  1996  Svmmeklubben S 68            1:32.21   
28  Cecilie N. Eftevand  1999  Svmmeklubben S 68            1:33.90   
29  Emilie Kielsholm Jacobsen  1999  IHF Svmning            1:34.30   
30  Clara Nautrup Pedersen  1998  IHF Svmning            1:36.12   
31  Nina Lrke Mortensen  2000  Swim Team Neptun            1:36.49   
32  Nikoline Fabrin Lund  2001  Horsens Svmmeklub            1:36.85   
33  Nicoline Kristiansen  2002  Agfs Svmmeafdeling            1:37.53   
34  Maya Nautrup Pedersen  1999  IHF Svmning            1:40.18   
35  Camilla Veile  2000  Durup IF            1:40.30   
36  Laura Fogh  2003  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            1:41.68   
37  Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svmmeklub            1:44.11   
38  Nanna Sund  2000  Horsens Svmmeklub            1:45.01   
39  Liv Cramer  2000  Agfs Svmmeafdeling            1:45.19   
40  Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svmmeklub            1:46.87   
41  Emilie Spliid  2000  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            1:47.19   
42  Frederikke Brndgaard  2001  Horsens Svmmeklub            1:47.41   
43  Laura-Marie Hj  2003  Horsens Svmmeklub            1:48.51   
44  Louise Sutherland  2002  IHF Svmning            1:48.66   
45  Marikka Andersen  2002  Horsens Svmmeklub            1:48.80   
46  Ida Sund  2002  Horsens Svmmeklub            1:48.91   
47  Mille Kjr Jensen  2004  Agfs Svmmeafdeling            1:49.35   
48  Naya Hgholt Sejr  2003  Agfs Svmmeafdeling            1:49.43   
49  Yasmina Kristiensen  2000  Lyseng IF            1:51.18   
50  Sarah Carugati  2004  Agfs Svmmeafdeling            1:51.47   
51  Julie Dimke  1998  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            1:51.87   
52  Selma Bruun  2001  Agfs Svmmeafdeling            1:53.91   
53  Cecilie V Jensen  2002  Svmmeklubben S 68            1:54.79   
54  Karolina Frommert  2003  Swimteam Heddos            1:55.94   
55  Emilia Juhl Leiszner  2002  Horsens Svmmeklub            1:55.99   
56  Mathilde Tilsted Hansen  2003  IHF Svmning            1:57.24   
57  Sara Bundgaard  2003  Svmmeklubben S 68            1:59.21   
58  Emma Oline Gadegaard  2002  Svmmeklubben S 68            2:01.60   
59  Annika Haase  2004  Swimteam Heddos            2:02.15   
60  Sofie Astrup  2001  Struer Svmmeklub            2:02.19   
61  Asta Louise Vibe Laursen  2000  IHF Svmning            2:03.52   
62  Amalie Bisgaard Thomsen  2001  IHF Svmning            2:03.65   
63  Camilla Falck  2003  Horsens Svmmeklub            2:03.73   
64  Maiken Kjrsgaard  2002  Svmmeklubben S 68            2:04.14   
65  Celina Preusse Kaarup  2004  Agfs Svmmeafdeling            2:04.46   
66  Kathrine Steffensen  2001  Svmmeklubben S 68            2:05.39   
67  Signe Ladefoged  2004  Agfs Svmmeafdeling            2:06.38   
68  Lrke Asmussen  2003  Svmmeklubben S 68            2:07.79   
69  Malou Sejr  2005  Agfs Svmmeafdeling            2:09.12   
70  Matilde S. Bech Olsen  2004  Agfs Svmmeafdeling            2:12.04   
71  Rebecka Sutherland  2003  IHF Svmning            2:14.96   
72  Frida Nordfeldt Iversen  2004  Agfs Svmmeafdeling            2:21.56   
73  Lucca Bisgaard Rasmussen  2004  Agfs Svmmeafdeling            2:24.07   
Ani Frslev Hansen  1998  Durup IF            DNS   
Iben Damsgaard  2000  Durup IF            DNS   
Josefine Bladt Wichmann  2000  Agfs Svmmeafdeling            DNS   
Sarah Stilling Lahn  2001  IHF Svmning            DNS   
Lea Kokholm  2001  Horsens Svmmeklub            DSQ  Asym ben 
Lrke Hemmer-Hansen  2004  Agfs Svmmeafdeling            DSQ  Asym arme 
Signe B. Thomasen  1996  Horsens Svmmeklub            DSQ  Power armbnd 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:18 
 
Resultat Lb 15 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 15 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:22   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014         
 
 
Lb 15, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Ingalill Urrang Naustvik  1995  Karmy Svmmeklubb            1:14.47   
Nina-Therese Storstein  1998  Karmy Svmmeklubb            1:16.34   
Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svmmeafdeling            1:18.81   
Julie Lundorff Larsen  2000  Silkeborg Svmmeklub            1:19.34   
Michelle Franow  2001  Horsens Svmmeklub            1:19.66   
Anna Brandenborg Jensen  1999  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            1:20.26   
Julie Pavon Friis  1999  Agfs Svmmeafdeling            1:21.32   
Amalie Fisker Brchner  1999  Agfs Svmmeafdeling            1:21.95   
Klaudia W. Mogensen  2000  Silkeborg Svmmeklub            1:23.05   
10  Johanne Krogh Lund  1995  Horsens Svmmeklub            1:23.27   
11  Karen Krogh Lund  1996  Horsens Svmmeklub            1:25.14   
12  Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svmmeklub            1:25.29   
13  Sille Ibsen  2001  Horsens Svmmeklub            1:25.65   
14  Stella Krogh Lund  2000  Horsens Svmmeklub            1:25.75   
15  Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svmmeklub            1:26.50   
16  Line Johannsen  2001  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            1:27.15   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:22 
 
Resultat Lb 16 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 16 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:18   
  Arrangr  AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  30 maj 2014