Resultat för Alm. Brand Bank cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 15:28 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofus Brandt Andersen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 38.28 | ||||||
2 | Marcus Dam Enkebølle | 1998 | TVS Tårnborg IF | 39.45 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 34.76 | ||||||
2 | Phillip Jeppesen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 41.48 | ||||||
3 | Alexander Kragesand | 1999 | TVS Tårnborg IF | 43.49 | ||||||
- | Frederik H. Fuglsang | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Steffensen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.18 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Bremer Holmgård | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 44.26 | ||||||
2 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 53.00 | ||||||
3 | Mika Rademakers | 2001 | TVS Tårnborg IF | 57.35 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 43.81 | ||||||
2 | Andreas Gammelgaard | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 48.59 | ||||||
3 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 49.43 | ||||||
4 | Adam Holm Jørgensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.72 | ||||||
5 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 50.47 | ||||||
6 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 50.70 | ||||||
7 | Benjamin Spicker | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.97 | ||||||
8 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.33 | ||||||
9 | Christian Bjørn Hvilsom | 2002 | TVS Tårnborg IF | 54.42 | ||||||
10 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 54.45 | ||||||
11 | Joakim R. Petersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 54.47 | ||||||
12 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 56.89 | ||||||
13 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 57.99 | ||||||
14 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.78 | ||||||
15 | Lucas Juhler | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.07 | ||||||
- | Alexander Uhrenfeldt | 2004 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Magnus B. Knudsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Flere armtag u vand | |||||
- | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | DSQ | 1 hånd v vend v25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 15:28 |