Tulokset Alm. Brand Bank cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 15:16 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 30.13 | 1:03.87 | |||||
2 | Thit Bondo | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 30.83 | 1:04.56 | |||||
3 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Sigma Swim Allerød | 31.53 | 1:05.58 | |||||
4 | Clara Marie Juhlert | 2000 | Sigma Swim Allerød | 33.50 | 1:11.46 | |||||
5 | Ida Sund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.30 | 1:12.40 | |||||
6 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 34.75 | 1:12.50 | |||||
7 | Katrine Alstrup Rasmussen | 1997 | TVS Tårnborg IF | 35.94 | 1:15.73 | |||||
8 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 37.39 | 1:18.07 | |||||
9 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.47 | 1:18.66 | |||||
10 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.20 | 1:20.03 | |||||
11 | Sif Salomonsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.32 | 1:20.32 | |||||
12 | Anna Glad | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.62 | 1:26.92 | |||||
- | Laura Byvald | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 31.52 | 1:05.78 | |||||
2 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 33.21 | 1:08.97 | |||||
3 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.76 | 1:15.93 | |||||
4 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.21 | 1:16.05 | |||||
5 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.75 | 1:16.96 | |||||
6 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 37.28 | 1:17.09 | |||||
7 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 38.46 | 1:20.27 | |||||
8 | Katarina Brandt Nielsen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.32 | 1:24.23 | |||||
- | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | DNF | ||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.86 | 1:08.87 | |||||
2 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.03 | 1:12.36 | |||||
3 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 35.90 | 1:13.43 | |||||
4 | Natasha Laigaard | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.16 | 1:13.76 | |||||
5 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.26 | 1:14.38 | |||||
6 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.60 | 1:16.05 | |||||
7 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Sigma Swim Allerød | 37.95 | 1:19.44 | |||||
8 | Emma Bille Engell | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 39.05 | 1:20.20 | |||||
9 | Ida Young Iversen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 39.45 | 1:22.66 | |||||
10 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.94 | 1:27.47 | |||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.26 | 1:20.40 | |||||
2 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.39 | 1:24.53 | |||||
3 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 39.80 | 1:25.47 | |||||
4 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 43.39 | 1:30.28 | |||||
5 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:32.14 | 1:32.14 | |||||
6 | Asta Andersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:33.47 | 1:33.47 | |||||
7 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 46.71 | 1:37.41 | |||||
8 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 47.37 | 1:44.03 | |||||
9 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 47.19 | 1:45.22 | |||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.14 | 1:24.42 | |||||
2 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 43.84 | 1:28.80 | |||||
3 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.33 | 1:32.11 | |||||
4 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 43.40 | 1:32.62 | |||||
5 | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Tårnborg IF | 47.84 | 1:39.17 | |||||
6 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:42.38 | 1:42.38 | |||||
7 | Elida Thornsen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 48.42 | 1:45.09 | |||||
8 | Cecilie Pihl | 2004 | Sigma Swim Allerød | 50.83 | 1:46.05 | |||||
9 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | 51.92 | 1:47.74 | |||||
9 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 47.51 | 1:47.74 | |||||
11 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.03 | 1:50.40 | |||||
12 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 52.66 | 1:54.00 | |||||
13 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 54.55 | 2:00.70 | |||||
14 | Nora Armstrong | 2004 | Sigma Swim Allerød | 55.57 | 2:03.49 | |||||
15 | Ofelia Thomsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 57.96 | 2:07.13 | |||||
16 | Vilja S. Linneberg | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 59.37 | 2:08.29 | |||||
17 | Andrea Vad Brandt | 2005 | Sigma Swim Allerød | 56.08 | 2:09.91 | |||||
18 | Frida Moestrup Jensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.43 | 2:15.80 | |||||
19 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:06.98 | 2:20.12 | |||||
- | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Ej berøring v50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 15:16 |