Resultat för Alm. Brand Bank cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Sigma Swim Allerød | 38.64 | 1:22.38 | |||||
2 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 39.63 | 1:22.95 | |||||
3 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.12 | 1:36.60 | |||||
4 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.74 | 1:41.43 | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 40.03 | 1:23.88 | |||||
2 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.95 | 1:30.91 | |||||
3 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | TVS Tårnborg IF | 44.15 | 1:35.17 | |||||
4 | Malou Poulsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 46.27 | 1:36.83 | |||||
5 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 47.68 | 1:39.72 | |||||
6 | Anna Adelholm | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 49.05 | 1:41.87 | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.57 | 1:35.21 | |||||
2 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 45.97 | 1:36.72 | |||||
3 | Karoline Christensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 47.34 | 1:38.89 | |||||
4 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 50.19 | 1:44.57 | |||||
5 | Emma Bille Engell | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 50.62 | 1:46.95 | |||||
6 | Victoria Toft | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.38 | 1:50.46 | |||||
7 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.20 | 2:00.30 | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Asta Rygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 48.30 | 1:43.80 | |||||
2 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 49.94 | 1:44.00 | |||||
3 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 51.93 | 1:46.85 | |||||
4 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 55.57 | 1:58.36 | |||||
5 | Asta Andersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 57.02 | 2:02.41 | |||||
6 | Karen Bøg | 2003 | Herlev Svømning | 1:00.22 | 2:08.05 | |||||
- | Sofie Sønderby Persson | 2003 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 54.23 | 1:54.52 | |||||
2 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.66 | 2:13.28 | |||||
3 | Julie Kolind Haunsø | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.23 | 2:16.03 | |||||
4 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.89 | 2:18.06 | |||||
5 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | 1:06.15 | 2:20.29 | |||||
6 | Signe Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:08.55 | 2:23.96 | |||||
7 | Andrea Vad Brandt | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:06.41 | 2:24.31 | |||||
8 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:18.31 | 2:49.15 | |||||
- | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | DSQ | Asynkron ben v 40m | |||||
- | Josefine V. H. Lilliedal | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Arme bag hoften sv | |||||
- | Laura Hindsgaul | 2005 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Fl armtag u vand i s | |||||
- | Nora Armstrong | 2004 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Crawlben efter 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:07 |