Results for Alm. Brand Bank cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
27 april 2014 |
|
|
Stævne by |
Blovstrød |
|
Udskriftstidspunkt |
10:29 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 april 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thit Bondo |
2000 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:19.82 |
2:42.57 |
4:14.02 |
|
5:28.01 |
|
2 |
Andrea M. Lang Bolvig |
2000 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:21.15 |
2:50.56 |
4:29.81 |
|
5:53.03 |
|
3 |
Karoline Jetsmark Geiker |
1999 |
TVS Tårnborg IF |
|
1:22.88 |
3:01.21 |
4:40.17 |
|
6:02.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jamilla Bistrup |
2001 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
1:22.91 |
2:54.86 |
4:39.85 |
|
6:00.98 |
|
2 |
Isabel Kol Eriksen |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:29.27 |
3:05.86 |
4:48.67 |
|
6:12.51 |
|
3 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:31.77 |
3:02.47 |
4:47.75 |
|
6:19.75 |
|
4 |
Silje Thramkrongart |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
|
1:43.06 |
3:18.37 |
5:13.64 |
|
6:41.76 |
|
5 |
Emilie Fischer |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:50.83 |
3:25.90 |
5:20.21 |
|
6:43.66 |
|
- |
Cecilie Berg Jensen |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej forts bevæg v125m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Abby Kristine Waterval |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:24.01 |
2:51.55 |
4:33.18 |
|
5:52.83 |
|
2 |
Laura Janner |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:28.52 |
3:03.22 |
4:48.11 |
|
6:11.71 |
|
3 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:36.53 |
3:11.82 |
5:04.22 |
|
6:33.05 |
|
4 |
Amalie Sindahl |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
|
1:51.51 |
3:34.65 |
5:29.09 |
|
7:00.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Mammen |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:42.43 |
3:27.02 |
5:24.84 |
|
6:59.40 |
|
2 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
|
1:47.60 |
3:31.46 |
5:28.55 |
|
7:00.99 |
|
3 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
|
1:41.85 |
3:23.97 |
5:34.63 |
|
7:10.23 |
|
4 |
Asta Rygaard |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
|
1:52.64 |
3:53.03 |
5:49.67 |
|
7:26.46 |
|
5 |
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
|
1:56.82 |
3:50.73 |
5:48.36 |
|
7:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
27 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
10:29 |
|