Tulokset VÃ¥rsimiaden 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
11:04 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
|
Gren 1, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Brännström |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
39.01 |
1:23.23 |
2:17.26 |
|
2:55.34 |
|
2 |
Sarah Jonsson |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
40.29 |
1:26.06 |
2:18.29 |
|
3:01.09 |
|
3 |
Sanna Hedebäck |
2001 |
Bureå Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:05.06 |
|
4 |
Ebba Lundström |
2001 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
39.07 |
2:24.27 |
|
|
3:05.58 |
|
5 |
Moa Gustavsson |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
45.11 |
1:34.09 |
2:25.82 |
|
3:10.45 |
|
6 |
Petra Andersson |
2001 |
Bureå Simsällskap |
|
46.91 |
1:35.84 |
2:33.87 |
|
3:15.07 |
|
7 |
Sussi Tedestedt |
2001 |
Burträsk Simpolare |
|
44.50 |
1:41.82 |
2:45.57 |
|
3:37.77 |
|
8 |
Ellen Larsson |
2001 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
45.93 |
1:39.36 |
2:50.50 |
|
3:39.89 |
|
9 |
Inga-Maarit Viitanen |
2001 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
51.24 |
1:53.98 |
2:58.03 |
|
3:48.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 1, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Nyström |
1998 |
Bureå Simsällskap |
|
39.70 |
1:24.87 |
2:17.66 |
|
3:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
11:04 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
10:36 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isak Olsson |
2002 |
Bureå Simsällskap |
|
43.43 |
1:31.01 |
2:26.33 |
|
3:07.73 |
|
2 |
Olle Ferm |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
50.88 |
1:47.80 |
2:50.18 |
|
3:38.75 |
|
3 |
Lucas Devismes |
2002 |
Bureå Simsällskap |
|
53.73 |
1:49.84 |
2:51.59 |
|
3:42.28 |
|
- |
Anton Krogh-Vennemo |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Marcus Lundmark |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Sundqvist |
1997 |
Byske Simklubb |
|
33.64 |
1:14.10 |
2:01.13 |
|
2:39.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
10:36 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
10:39 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Olsson |
2004 |
Bureå Simsällskap |
|
22.62 |
47.81 |
1:17.88 |
|
1:38.88 |
|
2 |
Tuva Lakso |
2004 |
Piteå Sim |
|
21.94 |
49.07 |
1:18.57 |
|
1:43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Lindqvist |
2003 |
Bureå Simsällskap |
|
22.32 |
45.50 |
1:18.74 |
|
1:40.73 |
|
2 |
Thea Markström |
2003 |
Bureå Simsällskap |
|
25.81 |
50.37 |
1:22.34 |
|
1:48.88 |
|
3 |
Agnes Bäckström |
2003 |
Byske Simklubb |
|
23.86 |
51.24 |
1:23.45 |
|
1:50.03 |
|
4 |
Othilia Broman |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
26.80 |
56.04 |
1:29.23 |
|
1:59.59 |
|
- |
Fiona Marklund |
2003 |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
10:39 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
10:43 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Gren 4, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Eriksson |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
18.16 |
40.76 |
1:10.06 |
|
1:29.41 |
|
2 |
Karl-Axel Waller |
2003 |
Burträsk Simpolare |
|
21.00 |
45.99 |
1:18.03 |
|
1:41.69 |
|
3 |
Emil Ulander |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
23.92 |
49.72 |
1:20.64 |
|
1:44.43 |
|
- |
Elias Johansson |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Ji An Wang |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
10:43 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
11:02 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thea Markström |
2003 |
Bureå Simsällskap |
|
26.48 |
57.08 |
1:28.48 |
|
1:57.75 |
|
2 |
Hanna Lindqvist |
2003 |
Bureå Simsällskap |
|
27.10 |
57.63 |
1:29.50 |
|
1:59.45 |
|
3 |
Fiona Marklund |
2003 |
Piteå Sim |
|
25.65 |
56.68 |
1:29.00 |
|
2:00.60 |
|
4 |
Agnes Bäckström |
2003 |
Byske Simklubb |
|
26.97 |
1:00.27 |
1:32.35 |
|
2:05.59 |
|
5 |
Othilia Broman |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
30.92 |
1:04.01 |
1:38.35 |
|
2:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
|
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Moa Gustavsson |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
20.33 |
43.24 |
1:07.31 |
|
1:31.10 |
|
2 |
Sara Brännström |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
20.71 |
45.34 |
1:09.98 |
|
1:35.23 |
|
3 |
Sarah Jonsson |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
21.13 |
45.13 |
1:10.48 |
|
1:35.99 |
|
4 |
Sanna Hedebäck |
2001 |
Bureå Simsällskap |
|
21.89 |
46.49 |
1:12.28 |
|
1:37.46 |
|
5 |
Iza Bergwall |
2001 |
Piteå Sim |
|
21.67 |
47.61 |
1:12.91 |
|
1:39.19 |
|
6 |
Ebba Lundström |
2001 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
21.88 |
47.32 |
1:13.66 |
|
1:39.93 |
|
7 |
Petra Andersson |
2001 |
Bureå Simsällskap |
|
22.69 |
49.43 |
1:17.23 |
|
1:44.82 |
|
8 |
Sussi Tedestedt |
2001 |
Burträsk Simpolare |
|
23.62 |
52.50 |
1:22.09 |
|
1:51.80 |
|
9 |
Inga-Maarit Viitanen |
2001 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
25.06 |
54.50 |
1:26.09 |
|
1:56.58 |
|
10 |
Naimi Sandström |
2001 |
Byske Simklubb |
|
25.98 |
1:02.23 |
1:40.44 |
|
2:19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alva Nilsson |
2000 |
Burträsk Simpolare |
|
20.22 |
43.68 |
1:07.59 |
|
1:31.60 |
|
2 |
Sara Kitti |
2000 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
20.71 |
45.78 |
1:10.64 |
|
1:36.54 |
|
3 |
Julia Larsson-Nygren |
1999 |
Luleå Simsällskap |
|
23.16 |
48.90 |
1:15.86 |
|
1:43.21 |
|
4 |
Emmy Johanssen |
1999 |
Byske Simklubb |
|
24.82 |
53.17 |
1:21.89 |
|
1:50.11 |
|
5 |
Linnea Lövgren |
2000 |
Nordmalings Simsällskap |
|
24.19 |
53.47 |
1:25.22 |
|
1:54.94 |
|
6 |
Lova Lindvall |
2000 |
Luleå Simsällskap |
|
23.37 |
54.62 |
1:25.42 |
|
1:55.05 |
|
7 |
Cassandra Eriksson |
1999 |
Nordmalings Simsällskap |
|
26.36 |
58.39 |
1:31.40 |
|
2:05.48 |
|
- |
Moa Kitti |
2000 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Nyström |
1998 |
Bureå Simsällskap |
|
21.06 |
45.84 |
1:10.24 |
|
1:34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
11:02 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
11:13 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ji An Wang |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
21.06 |
46.15 |
1:13.15 |
|
1:40.39 |
|
2 |
Albin Eriksson |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
26.00 |
56.75 |
1:26.10 |
|
1:56.76 |
|
3 |
Emil Ulander |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
26.08 |
55.82 |
1:27.26 |
|
1:57.91 |
|
4 |
Karl-Axel Waller |
2003 |
Burträsk Simpolare |
|
28.01 |
58.73 |
1:33.31 |
|
2:05.59 |
|
- |
Elias Johansson |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isak Olsson |
2002 |
Bureå Simsällskap |
|
22.09 |
46.97 |
1:12.76 |
|
1:37.98 |
|
2 |
Lucas Devismes |
2002 |
Bureå Simsällskap |
|
23.14 |
51.34 |
1:20.47 |
|
1:50.16 |
|
3 |
Olle Ferm |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
25.38 |
55.25 |
1:26.28 |
|
1:56.78 |
|
4 |
Anton Krogh-Vennemo |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
25.43 |
55.37 |
1:27.16 |
|
1:56.88 |
|
5 |
David Öhman |
2002 |
Piteå Sim |
|
25.54 |
55.76 |
1:26.42 |
|
1:56.92 |
|
6 |
Marcus Lundmark |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
26.51 |
58.78 |
1:30.75 |
|
2:02.73 |
|
7 |
Erik Björnfot |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
25.39 |
57.81 |
1:32.78 |
|
2:06.67 |
|
- |
Albin Hartman |
2002 |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
11:13 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
11:21 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
11:21 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
11:52 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
11:52 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
12:09 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Skellefteå Sim Lag 1 |
2001 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
2:48.77 |
|
|
Ellen Larsson |
2001 |
|
|
43.32 |
1:29.17 |
|
|
1:29.17 |
|
|
Märta Lindström |
2002 |
|
|
37.78 |
1:19.60 |
|
|
2:48.77 |
|
|
Ebba Lundström |
2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Andersson |
2002 |
|
|
|
2:48.77 |
|
|
2:48.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Piteå Sim Damer [2001] |
2001 |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
12:09 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
12:13 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 4X50m Medley Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
12:13 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
12:16 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 4X50m Medley Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
12:16 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
16:12 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Lindqvist |
2003 |
Bureå Simsällskap |
|
42.35 |
1:30.23 |
|
|
1:30.23 |
|
2 |
Thea Markström |
2003 |
Bureå Simsällskap |
|
20.57 |
44.98 |
1:37.08 |
|
1:37.08 |
|
3 |
Agnes Bäckström |
2003 |
Byske Simklubb |
|
20.68 |
46.58 |
1:14.12 |
|
1:41.54 |
|
4 |
Othilia Broman |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
25.25 |
54.75 |
1:28.22 |
|
1:57.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Lundberg |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
16.84 |
34.90 |
54.07 |
|
1:12.42 |
|
2 |
Tina Ylipää |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
17.98 |
38.03 |
59.05 |
|
1:19.39 |
|
3 |
Lisa Bäcklund |
2002 |
Piteå Sim |
|
17.55 |
37.35 |
58.70 |
|
1:19.53 |
|
4 |
Märta Lindström |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
17.95 |
38.24 |
1:00.17 |
|
1:20.40 |
|
5 |
Elida Hansson |
2002 |
Kalix Simsällskap |
|
17.32 |
37.84 |
1:00.97 |
|
1:22.39 |
|
6 |
Maria Brännmark |
2002 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
19.21 |
41.67 |
1:04.92 |
|
1:29.18 |
|
7 |
Wilma Wenden |
2002 |
Bureå Simsällskap |
|
19.12 |
41.41 |
1:06.43 |
|
1:29.52 |
|
8 |
Nellie Holmlund |
2002 |
Byske Simklubb |
|
21.76 |
45.85 |
1:11.28 |
|
1:34.47 |
|
9 |
Moa Seppälä-Innala |
2002 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
21.37 |
45.68 |
1:10.38 |
|
1:36.46 |
|
10 |
Elvira Andersson |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
20.44 |
46.19 |
1:08.87 |
|
1:41.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sarah Jonsson |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
16.14 |
33.59 |
51.01 |
|
1:08.25 |
|
2 |
Sara Brännström |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
16.41 |
33.54 |
51.45 |
|
1:08.72 |
|
3 |
Ebba Lundström |
2001 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
17.54 |
35.33 |
54.25 |
|
1:12.20 |
|
4 |
Moa Gustavsson |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
16.94 |
36.17 |
56.16 |
|
1:14.93 |
|
5 |
Sanna Hedebäck |
2001 |
Bureå Simsällskap |
|
17.66 |
36.95 |
57.05 |
|
1:16.13 |
|
6 |
Iza Bergwall |
2001 |
Piteå Sim |
|
17.10 |
36.70 |
56.60 |
|
1:16.70 |
|
7 |
Petra Andersson |
2001 |
Bureå Simsällskap |
|
17.48 |
37.90 |
58.85 |
|
1:19.62 |
|
8 |
Ellen Larsson |
2001 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
18.52 |
38.31 |
1:01.06 |
|
1:22.84 |
|
9 |
Sussi Tedestedt |
2001 |
Burträsk Simpolare |
|
18.56 |
40.84 |
1:04.23 |
|
1:26.96 |
|
10 |
Inga-Maarit Viitanen |
2001 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
18.39 |
40.33 |
1:03.89 |
|
1:27.51 |
|
11 |
Naimi Sandström |
2001 |
Byske Simklubb |
|
22.03 |
47.90 |
1:47.82 |
|
1:47.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alva Nilsson |
2000 |
Burträsk Simpolare |
|
16.69 |
34.76 |
53.96 |
|
1:12.02 |
|
2 |
Moa Kitti |
2000 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
17.61 |
36.43 |
55.85 |
|
1:13.93 |
|
3 |
Sara Kitti |
2000 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
16.71 |
35.58 |
54.63 |
|
1:14.08 |
|
4 |
Julia Larsson-Nygren |
1999 |
Luleå Simsällskap |
|
16.94 |
35.89 |
55.76 |
|
1:15.26 |
|
5 |
Emmy Johanssen |
1999 |
Byske Simklubb |
|
17.13 |
38.38 |
1:00.18 |
|
1:20.50 |
|
6 |
Linnea Lövgren |
2000 |
Nordmalings Simsällskap |
|
17.84 |
39.19 |
1:02.91 |
|
1:25.53 |
|
7 |
Lova Lindvall |
2000 |
Luleå Simsällskap |
|
19.33 |
42.77 |
1:06.89 |
|
1:30.37 |
|
8 |
Cassandra Eriksson |
1999 |
Nordmalings Simsällskap |
|
19.75 |
43.84 |
1:10.32 |
|
1:35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Nyström |
1998 |
Bureå Simsällskap |
|
16.60 |
34.97 |
54.57 |
|
1:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
16:12 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
16:23 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Eriksson |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
17.03 |
36.68 |
58.00 |
|
1:17.53 |
|
2 |
Ji An Wang |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
17.56 |
36.98 |
59.29 |
|
1:21.27 |
|
3 |
Karl-Axel Waller |
2003 |
Burträsk Simpolare |
|
20.42 |
44.69 |
1:09.70 |
|
1:34.51 |
|
4 |
Emil Ulander |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
21.24 |
45.77 |
1:11.95 |
|
1:37.44 |
|
5 |
Elias Johansson |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
26.88 |
59.81 |
1:34.32 |
|
2:05.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isak Olsson |
2002 |
Bureå Simsällskap |
|
16.24 |
34.53 |
54.56 |
|
1:14.20 |
|
2 |
Marcus Lundmark |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
18.60 |
1:00.29 |
|
|
1:20.47 |
|
3 |
David Öhman |
2002 |
Piteå Sim |
|
19.45 |
41.81 |
1:04.27 |
|
1:26.04 |
|
4 |
Anton Krogh-Vennemo |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
19.09 |
41.59 |
1:05.50 |
|
1:28.12 |
|
5 |
Olle Ferm |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
20.24 |
41.05 |
1:08.21 |
|
1:28.80 |
|
6 |
Lucas Devismes |
2002 |
Bureå Simsällskap |
|
19.44 |
42.16 |
1:07.10 |
|
1:29.69 |
|
- |
Erik Björnfot |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Sundqvist |
1997 |
Byske Simklubb |
|
13.80 |
29.36 |
46.56 |
|
1:03.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
16:23 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
16:29 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
16:29 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
16:32 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
16:32 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
16:53 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Lundberg |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
36.29 |
1:16.49 |
1:57.55 |
|
2:36.03 |
|
2 |
Lisa Bäcklund |
2002 |
Piteå Sim |
|
40.46 |
1:25.71 |
2:12.08 |
|
2:54.14 |
|
3 |
Tina Ylipää |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
39.54 |
1:24.84 |
2:11.87 |
|
2:57.98 |
|
4 |
Elida Hansson |
2002 |
Kalix Simsällskap |
|
41.20 |
1:29.02 |
2:17.62 |
|
3:01.84 |
|
5 |
Märta Lindström |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
41.71 |
1:27.28 |
2:16.55 |
|
3:02.33 |
|
6 |
Maria Brännmark |
2002 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
45.09 |
1:38.76 |
2:30.72 |
|
3:20.97 |
|
7 |
Wilma Wenden |
2002 |
Bureå Simsällskap |
|
45.70 |
1:39.52 |
2:33.35 |
|
3:22.58 |
|
8 |
Moa Seppälä-Innala |
2002 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
1:42.39 |
3:30.20 |
|
|
3:30.20 |
|
9 |
Nellie Holmlund |
2002 |
Byske Simklubb |
|
50.45 |
2:46.66 |
|
|
3:40.75 |
|
- |
Elvira Andersson |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Brännström |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
36.04 |
1:16.07 |
1:57.09 |
|
2:35.68 |
|
2 |
Ebba Lundström |
2001 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
36.70 |
1:16.15 |
1:58.21 |
|
2:37.86 |
|
3 |
Sarah Jonsson |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
36.05 |
1:16.98 |
1:56.82 |
|
2:39.72 |
|
4 |
Moa Gustavsson |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
38.12 |
1:22.14 |
2:07.03 |
|
2:50.05 |
|
5 |
Sussi Tedestedt |
2001 |
Burträsk Simpolare |
|
42.70 |
1:33.40 |
2:26.12 |
|
3:15.96 |
|
6 |
Naimi Sandström |
2001 |
Byske Simklubb |
|
1:55.95 |
3:01.97 |
4:05.23 |
|
4:05.23 |
|
- |
Iza Bergwall |
2001 |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Moa Kitti |
2000 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
39.43 |
1:20.57 |
2:03.10 |
|
2:42.86 |
|
2 |
Alva Nilsson |
2000 |
Burträsk Simpolare |
|
37.91 |
1:21.09 |
2:03.67 |
|
2:43.41 |
|
3 |
Julia Larsson-Nygren |
1999 |
Luleå Simsällskap |
|
38.01 |
1:20.70 |
2:04.09 |
|
2:45.47 |
|
4 |
Emmy Johanssen |
1999 |
Byske Simklubb |
|
41.43 |
1:28.82 |
2:17.11 |
|
3:01.03 |
|
5 |
Lova Lindvall |
2000 |
Luleå Simsällskap |
|
44.63 |
2:25.39 |
|
|
3:13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Nyström |
1998 |
Bureå Simsällskap |
|
36.17 |
1:16.36 |
1:58.50 |
|
2:39.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
16:53 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
17:01 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isak Olsson |
2002 |
Bureå Simsällskap |
|
38.84 |
1:22.33 |
2:07.06 |
|
2:50.18 |
|
2 |
Marcus Lundmark |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
42.13 |
1:28.07 |
2:59.49 |
|
2:59.49 |
|
3 |
David Öhman |
2002 |
Piteå Sim |
|
44.37 |
1:34.21 |
2:25.79 |
|
3:12.72 |
|
4 |
Olle Ferm |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
46.13 |
1:38.00 |
2:29.59 |
|
3:16.54 |
|
5 |
Anton Krogh-Vennemo |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
45.23 |
1:36.72 |
2:29.81 |
|
3:17.12 |
|
6 |
Lucas Devismes |
2002 |
Bureå Simsällskap |
|
44.59 |
1:36.56 |
2:30.18 |
|
3:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Andreasson |
2000 |
Luleå Simsällskap |
|
39.72 |
1:25.38 |
2:13.15 |
|
2:57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Filip Sundqvist |
1997 |
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
17:01 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
17:27 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Hedebäck |
2001 |
Bureå Simsällskap |
|
1:19.77 |
2:45.67 |
4:12.22 |
|
5:33.59 |
|
2 |
Sara Brännström |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
1:20.72 |
2:48.31 |
4:15.50 |
|
5:37.06 |
|
3 |
Sarah Jonsson |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
1:22.20 |
2:50.86 |
4:19.64 |
|
5:43.01 |
|
4 |
Ebba Lundström |
2001 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
1:21.26 |
2:50.34 |
4:20.28 |
|
5:48.88 |
|
5 |
Petra Andersson |
2001 |
Bureå Simsällskap |
|
1:26.11 |
2:59.88 |
4:33.58 |
|
6:03.10 |
|
6 |
Moa Gustavsson |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
2:16.11 |
3:51.48 |
5:26.55 |
|
6:09.64 |
|
7 |
Inga-Maarit Viitanen |
2001 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
2:36.18 |
4:28.39 |
6:18.21 |
|
7:06.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 400m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Kitti |
2000 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
1:28.93 |
3:02.72 |
4:34.83 |
|
6:00.94 |
|
2 |
Julia Larsson-Nygren |
1999 |
Luleå Simsällskap |
|
2:12.76 |
3:46.91 |
5:20.00 |
|
6:03.11 |
|
3 |
Emmy Johanssen |
1999 |
Byske Simklubb |
|
2:15.99 |
3:51.24 |
5:25.49 |
|
6:10.02 |
|
4 |
Lova Lindvall |
2000 |
Luleå Simsällskap |
|
2:57.21 |
4:43.90 |
|
|
6:50.32 |
|
5 |
Linnea Lövgren |
2000 |
Nordmalings Simsällskap |
|
1:35.81 |
3:25.60 |
5:11.78 |
|
7:01.39 |
|
6 |
Cassandra Eriksson |
1999 |
Nordmalings Simsällskap |
|
2:37.41 |
4:26.68 |
6:20.57 |
|
7:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
17:27 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
17:38 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Flodström |
1999 |
Piteå Sim |
|
1:07.96 |
2:24.15 |
3:42.34 |
|
4:59.68 |
|
2 |
Mattias Jonsson |
1999 |
Piteå Sim |
|
1:16.69 |
2:41.32 |
4:06.21 |
|
5:28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Sundqvist |
1997 |
Byske Simklubb |
|
1:08.98 |
2:29.05 |
3:53.35 |
|
5:16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
17:38 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
18:08 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 4X100m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
18:08 |
|
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
09:39 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Lundberg |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
18.44 |
41.38 |
1:05.46 |
|
1:31.65 |
|
2 |
Tina Ylipää |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
19.27 |
43.40 |
1:10.71 |
|
1:37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Brännström |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
18.29 |
39.69 |
1:02.49 |
|
1:24.94 |
|
2 |
Sarah Jonsson |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
18.16 |
38.98 |
1:02.02 |
|
1:24.99 |
|
3 |
Moa Gustavsson |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
19.45 |
44.11 |
1:11.03 |
|
1:38.06 |
|
4 |
Sanna Hedebäck |
2001 |
Bureå Simsällskap |
|
18.88 |
43.86 |
1:10.72 |
|
1:38.44 |
|
5 |
Sussi Tedestedt |
2001 |
Burträsk Simpolare |
|
20.33 |
46.41 |
1:14.88 |
|
1:42.23 |
|
6 |
Iza Bergwall |
2001 |
Piteå Sim |
|
19.69 |
45.72 |
1:12.90 |
|
1:43.08 |
|
- |
Petra Andersson |
2001 |
Bureå Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alva Nilsson |
2000 |
Burträsk Simpolare |
|
16.81 |
37.59 |
1:03.05 |
|
1:28.96 |
|
2 |
Julia Larsson-Nygren |
1999 |
Luleå Simsällskap |
|
19.25 |
43.13 |
1:09.32 |
|
1:36.25 |
|
3 |
Linnea Lövgren |
2000 |
Nordmalings Simsällskap |
|
18.62 |
44.14 |
1:13.88 |
|
1:50.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Nyström |
1998 |
Bureå Simsällskap |
|
18.70 |
41.41 |
1:06.76 |
|
1:33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
09:39 |
|
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
09:44 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Lundmark |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
19.98 |
46.20 |
1:12.95 |
|
1:41.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Flodström |
1999 |
Piteå Sim |
|
16.00 |
35.20 |
56.01 |
|
1:17.81 |
|
2 |
Mattias Jonsson |
1999 |
Piteå Sim |
|
18.13 |
41.25 |
1:06.94 |
|
1:32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
09:44 |
|
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
09:45 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år |
|
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
09:45 |
|
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
09:56 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år |
|
Gren 30, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
09:56 |
|
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
09:56 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
09:56 |
|
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
09:57 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
09:57 |
|
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
10:30 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
10:30 |
|
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
10:30 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
10:30 |
|
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
10:39 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år |
|
Gren 39, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Lundberg |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
20.20 |
41.63 |
1:03.71 |
|
1:25.80 |
|
2 |
Lisa Bäcklund |
2002 |
Piteå Sim |
|
21.53 |
45.34 |
1:09.73 |
|
1:32.69 |
|
3 |
Tina Ylipää |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
22.78 |
45.92 |
1:10.50 |
|
1:33.76 |
|
4 |
Wilma Wenden |
2002 |
Bureå Simsällskap |
|
21.89 |
47.20 |
1:13.36 |
|
1:37.03 |
|
5 |
Nellie Holmlund |
2002 |
Byske Simklubb |
|
27.11 |
57.31 |
1:28.58 |
|
1:55.77 |
|
6 |
Elvira Andersson |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
26.25 |
57.10 |
1:29.40 |
|
1:59.43 |
|
- |
Märta Lindström |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
|
Gren 39, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 39, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Nyström |
1998 |
Bureå Simsällskap |
|
20.21 |
41.27 |
1:03.10 |
|
1:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
10:39 |
|
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
10:48 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ji An Wang |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
21.57 |
45.24 |
1:10.08 |
|
1:35.59 |
|
2 |
Emil Ulander |
2003 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
26.84 |
54.48 |
1:22.82 |
|
1:48.12 |
|
3 |
Karl-Axel Waller |
2003 |
Burträsk Simpolare |
|
25.35 |
53.15 |
1:22.60 |
|
1:49.64 |
|
- |
Albin Eriksson |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isak Olsson |
2002 |
Bureå Simsällskap |
|
42.08 |
1:26.76 |
|
|
1:26.76 |
|
2 |
Anton Krogh-Vennemo |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
49.16 |
1:37.78 |
|
|
1:37.78 |
|
3 |
Lucas Devismes |
2002 |
Bureå Simsällskap |
|
23.37 |
48.29 |
1:14.40 |
|
1:38.41 |
|
4 |
David Öhman |
2002 |
Piteå Sim |
|
24.53 |
49.14 |
1:16.11 |
|
1:41.11 |
|
5 |
Marcus Lundmark |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
24.59 |
50.67 |
1:17.08 |
|
1:42.53 |
|
- |
Olle Ferm |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Gren 40, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Filip Sundqvist |
1997 |
Byske Simklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
10:48 |
|
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
11:10 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 4X50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
11:10 |
|
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
11:12 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
11:12 |
|
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
11:19 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 4X100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Luleå SS Damer [2001] |
2001 |
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:46.21 |
|
|
Tina Ylipää |
2002 |
|
|
44.82 |
1:32.39 |
|
|
1:32.39 |
|
|
Moa Gustavsson |
2001 |
|
|
41.60 |
1:30.26 |
|
|
3:02.65 |
|
|
Hanna Lundberg |
2002 |
|
|
41.60 |
1:35.27 |
|
|
4:37.92 |
|
|
Sarah Jonsson |
2001 |
|
|
32.99 |
1:08.29 |
|
|
5:46.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
11:19 |
|
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
11:32 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
11:32 |
|
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
17:31 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
17:31 |
|
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
17:36 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 25m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
17:36 |
|
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
17:38 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
10 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
17:38 |
|
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
10:54 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 49, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
10:54 |
|
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden 2014 |
|
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
10:57 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 50, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 maj 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
10:57 |
|