Resultater for Silkeborg Swim Cup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 22 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:49 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
17 år & ældre: Christina Munkholm (1996) 52.57 2012-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:39.75 | ||||||
2 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 6:20.32 | ||||||
3 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:20.88 | ||||||
4 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:25.46 | ||||||
5 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 6:34.45 | ||||||
6 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:54.14 | ||||||
7 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 6:54.42 | ||||||
8 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:56.93 | ||||||
9 | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 7:09.62 | ||||||
10 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 7:11.19 | ||||||
11 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 7:28.80 | ||||||
12 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 7:43.19 | ||||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
17 år & ældre: Christina Munkholm (1996) 52.57 2012-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:18.75 | ||||||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 5:30.29 | ||||||
3 | Louise Bach Andersen | 2001 | Brønderslev SK08 | 5:31.27 | ||||||
4 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 5:36.03 | ||||||
5 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:36.54 | ||||||
6 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:45.28 | ||||||
7 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:55.77 | ||||||
8 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:57.25 | ||||||
9 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 6:00.14 | ||||||
10 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 6:13.31 | ||||||
11 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 6:40.64 | ||||||
12 | Emma L. S. Cameron | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 7:21.69 | ||||||
- | Freja Winkler | 2001 | NNGU - Team Blaabjerg | DSQ | Afs ryg på maven | |||||
- | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Dobbelt flyben v 200 | |||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
17 år & ældre: Christina Munkholm (1996) 52.57 2012-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 5:19.23 | ||||||
2 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 5:54.09 | ||||||
3 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 7:10.13 | ||||||
- | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
17 år & ældre: Christina Munkholm (1996) 52.57 2012-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:10.69 | ||||||
2 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 5:31.86 | ||||||
3 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 5:36.15 | ||||||
4 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 5:46.51 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 22 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:49 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 22 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 18:18 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
19 år & ældre: Chris Christensen (1998) 4:34.76 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 5:25.06 | ||||||
2 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:47.90 | ||||||
3 | Jonas Ejby | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 5:52.56 | ||||||
4 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 5:56.91 | ||||||
5 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 6:13.83 | ||||||
6 | Marco Just Jensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 6:18.58 | ||||||
7 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 6:34.70 | ||||||
8 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 6:38.13 | ||||||
9 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 6:52.18 | ||||||
10 | Mathias Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | 7:13.67 | ||||||
11 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 7:28.93 | ||||||
- | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | DNF | ||||||
- | Bastian Løve Høegh | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | svøm på mave v 150m | |||||
- | Kristian Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | asynkron arme v 50m | |||||
- | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 1 hånd i vend 300m | |||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
19 år & ældre: Chris Christensen (1998) 4:34.76 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:09.65 | ||||||
2 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:10.04 | ||||||
3 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 5:16.78 | ||||||
4 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:20.16 | ||||||
5 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 5:42.94 | ||||||
6 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 5:50.18 | ||||||
- | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | 1 hånd i vend v 100m | |||||
- | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | svøm på mave v 200m | |||||
- | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | svøm på mave v 200m | |||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
19 år & ældre: Chris Christensen (1998) 4:34.76 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:56.97 | ||||||
2 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 5:32.43 | ||||||
3 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 5:38.91 | ||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
19 år & ældre: Chris Christensen (1998) 4:34.76 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 5:08.93 | ||||||
2 | Jacob Holst | 1991 | Nyborg Svømmeklub | 5:16.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 22 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:18 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 22 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 19:14 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
15-16 år: 1998-1999: Katrine Hammer (1991) 4:38.25 2006-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:05.11 | ||||||
2 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:30.55 | ||||||
3 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 5:36.89 | ||||||
4 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 5:40.61 | ||||||
5 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 5:40.71 | ||||||
6 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:42.21 | ||||||
7 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 5:54.26 | ||||||
8 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 5:59.45 | ||||||
9 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:01.92 | ||||||
10 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 6:03.29 | ||||||
11 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 6:05.06 | ||||||
12 | Olivia Brophy | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:07.11 | ||||||
13 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:08.69 | ||||||
14 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:10.56 | ||||||
15 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 6:10.60 | ||||||
16 | Ronja Henriksen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:14.61 | ||||||
17 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 6:15.25 | ||||||
18 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 6:17.17 | ||||||
19 | Amalije Kristensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 6:17.30 | ||||||
20 | Ida Rom Weikert | 2002 | Brønderslev SK08 | 6:20.83 | ||||||
21 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 6:29.19 | ||||||
22 | Henriette P. Hjerling | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:41.92 | ||||||
23 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 6:43.59 | ||||||
24 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 6:55.95 | ||||||
25 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 6:58.82 | ||||||
26 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 6:59.68 | ||||||
27 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 6:59.77 | ||||||
28 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 7:10.62 | ||||||
29 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 7:17.87 | ||||||
30 | Maja Klitgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 7:54.69 | ||||||
31 | Julie Becker Sondrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 8:03.71 | ||||||
32 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 8:09.49 | ||||||
33 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 8:22.93 | ||||||
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
15-16 år: 1998-1999: Katrine Hammer (1991) 4:38.25 2006-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:43.76 | ||||||
2 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:47.97 | ||||||
3 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:54.36 | ||||||
4 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 4:58.91 | ||||||
5 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 5:00.79 | ||||||
6 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:01.07 | ||||||
7 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:04.83 | ||||||
8 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 5:04.97 | ||||||
9 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 5:06.91 | ||||||
10 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:07.56 | ||||||
11 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 5:14.23 | ||||||
12 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 5:17.89 | ||||||
13 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 5:18.23 | ||||||
14 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 5:18.48 | ||||||
15 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 5:19.04 | ||||||
16 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 5:20.86 | ||||||
17 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 5:22.33 | ||||||
18 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 5:41.84 | ||||||
19 | Anna Mathiasen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 5:48.46 | ||||||
20 | Rikke Hansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 5:51.20 | ||||||
21 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 5:54.17 | ||||||
22 | Kasandra Isager | 2000 | NNGU - Team Blaabjerg | 6:15.82 | ||||||
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
15-16 år: 1998-1999: Katrine Hammer (1991) 4:38.25 2006-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:35.44 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 4:46.96 | ||||||
3 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 4:50.11 | ||||||
4 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 5:14.07 | ||||||
5 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 5:29.59 | ||||||
6 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 5:50.88 | ||||||
7 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 5:55.74 | ||||||
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
15-16 år: 1998-1999: Katrine Hammer (1991) 4:38.25 2006-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Schütt | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:28.94 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 22 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:14 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 22 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 19:51 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
15-16 år : Frans Johannessen (1992) 56.43 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 4:57.71 | ||||||
2 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 5:15.23 | ||||||
3 | Mike Boldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 5:16.28 | ||||||
4 | Anders Vestergaard | 2001 | Brønderslev SK08 | 5:18.18 | ||||||
5 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 5:19.66 | ||||||
6 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 5:23.58 | ||||||
7 | Alexander Dahl | 2000 | Thisted Svømmeklub | 5:23.86 | ||||||
8 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:24.21 | ||||||
9 | Bastian Løve Høegh | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 5:24.33 | ||||||
10 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 5:24.43 | ||||||
11 | Marco Just Jensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 5:26.25 | ||||||
12 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 5:29.05 | ||||||
13 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:32.44 | ||||||
14 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:37.48 | ||||||
15 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | NNGU - Team Blaabjerg | 5:58.78 | ||||||
16 | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 6:04.47 | ||||||
17 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 6:05.70 | ||||||
18 | Thor Deibert | 2000 | NNGU - Team Blaabjerg | 6:09.54 | ||||||
19 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 6:18.66 | ||||||
20 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 6:25.92 | ||||||
21 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 7:06.14 | ||||||
22 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 7:23.18 | ||||||
- | Laurits Pedersen | 2001 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
15-16 år : Frans Johannessen (1992) 56.43 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 4:35.77 | ||||||
2 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:40.95 | ||||||
3 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 4:50.97 | ||||||
4 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 4:55.81 | ||||||
5 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 5:01.51 | ||||||
6 | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 5:01.78 | ||||||
7 | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | 5:05.85 | ||||||
8 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 5:07.91 | ||||||
9 | Mark Jensby Madsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 5:10.36 | ||||||
10 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 5:27.96 | ||||||
11 | Mads Lillelund | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 5:36.33 | ||||||
- | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
15-16 år : Frans Johannessen (1992) 56.43 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:10.13 | ||||||
2 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:14.80 | ||||||
3 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:32.31 | ||||||
4 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 4:32.95 | ||||||
5 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:33.69 | ||||||
6 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 4:40.65 | ||||||
7 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:49.81 | ||||||
8 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:51.44 | ||||||
9 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 5:32.09 | ||||||
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
15-16 år : Frans Johannessen (1992) 56.43 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:09.48 | ||||||
2 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:19.51 | ||||||
3 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 4:20.95 | ||||||
4 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:22.65 | ||||||
5 | Jacob Holst | 1991 | Nyborg Svømmeklub | 4:38.02 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 22 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Årg. 2004-2014: Sofie Høvring (2004) 38.91 2013-08-24 |
13-14 år: Christina Munkholm (1996) 28.92 2010-08-21 |
15-16 år: Freja Østergård (1995) 29.60 2010-08-21 |
17år & ældre: Christina Munkholm (1996) 28.86 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.78 | ||||||
2 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.73 | ||||||
3 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 52.35 | ||||||
4 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 54.36 | ||||||
5 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 56.94 | ||||||
6 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:03.22 | ||||||
7 | Mette Marie Holstein Pete | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:04.19 | ||||||
8 | Liva Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 1:09.63 | ||||||
- | Freya Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Overlap hænder i afs | |||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Årg. 2004-2014: Sofie Høvring (2004) 38.91 2013-08-24 |
13-14 år: Christina Munkholm (1996) 28.92 2010-08-21 |
15-16 år: Freja Østergård (1995) 29.60 2010-08-21 |
17år & ældre: Christina Munkholm (1996) 28.86 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.09 | 11-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.51 | 11-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
3 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 34.67 | ||||||
4 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.10 | ||||||
5 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.15 | ||||||
6 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.62 | ||||||
7 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.29 | ||||||
8 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 37.66 | ||||||
9 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.92 | ||||||
10 | Lykke Frandsen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 38.56 | ||||||
11 | Sofie Vegener | 2002 | Auning Svømmeklub | 38.58 | ||||||
12 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.98 | ||||||
13 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.25 | ||||||
14 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.75 | ||||||
15 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.17 | ||||||
16 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.43 | ||||||
17 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 40.82 | ||||||
18 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.06 | ||||||
19 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.33 | ||||||
20 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 41.53 | ||||||
21 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.00 | ||||||
22 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.19 | ||||||
23 | Erika Brinck Nicolaisen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.40 | ||||||
24 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 42.47 | ||||||
25 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.56 | ||||||
26 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | NNGU - Team Blaabjerg | 42.79 | ||||||
27 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 43.54 | ||||||
28 | Clara Grønkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 43.61 | ||||||
29 | Ida Rom Weikert | 2002 | Brønderslev SK08 | 43.94 | ||||||
30 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.01 | ||||||
31 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.12 | ||||||
32 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 44.15 | ||||||
33 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.39 | ||||||
34 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 46.49 | ||||||
35 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.54 | ||||||
35 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | NNGU - Team Blaabjerg | 46.54 | ||||||
37 | Ronja Henriksen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.56 | ||||||
38 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 46.97 | ||||||
39 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.58 | ||||||
40 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.24 | ||||||
41 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.78 | ||||||
42 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 49.50 | ||||||
43 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 49.76 | ||||||
44 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.49 | ||||||
45 | Katrine Møller Kjeldsen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 51.74 | ||||||
46 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.03 | ||||||
47 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.13 | ||||||
48 | Julie Becker Sondrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.24 | ||||||
49 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 54.40 | ||||||
50 | Katrine Krogh Jensen | 2002 | Auning Svømmeklub | 56.43 | ||||||
51 | Freja Halbech | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.14 | ||||||
52 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 58.26 | ||||||
53 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 58.38 | ||||||
54 | Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 58.61 | ||||||
55 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 58.73 | ||||||
- | Maja Prominczl | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Maja Klitgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | stå på bunden | |||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Årg. 2004-2014: Sofie Høvring (2004) 38.91 2013-08-24 |
13-14 år: Christina Munkholm (1996) 28.92 2010-08-21 |
15-16 år: Freja Østergård (1995) 29.60 2010-08-21 |
17år & ældre: Christina Munkholm (1996) 28.86 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.67 | ||||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.83 | ||||||
3 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.46 | ||||||
4 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.92 | ||||||
5 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.93 | ||||||
6 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.96 | ||||||
7 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 32.20 | ||||||
8 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 32.67 | ||||||
9 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 32.73 | ||||||
10 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 33.09 | ||||||
11 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 33.11 | ||||||
12 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.48 | ||||||
13 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.90 | ||||||
14 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.92 | ||||||
15 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 34.27 | ||||||
16 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 35.05 | ||||||
17 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.11 | ||||||
18 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.20 | ||||||
19 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 36.26 | ||||||
20 | Rikke Hansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 36.29 | ||||||
21 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 36.47 | ||||||
22 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 36.49 | ||||||
23 | Caroline Jürgensen | 2000 | Auning Svømmeklub | 36.52 | ||||||
24 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.28 | ||||||
25 | Line Teilberg Madsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 38.34 | ||||||
26 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 39.94 | ||||||
27 | Maria Lorenzen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 40.96 | ||||||
28 | Emma L. S. Cameron | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 42.31 | ||||||
29 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 42.98 | ||||||
30 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 43.35 | ||||||
31 | Freja Winkler | 2001 | NNGU - Team Blaabjerg | 43.44 | ||||||
32 | Kasandra Isager | 2000 | NNGU - Team Blaabjerg | 47.26 | ||||||
33 | Lea Kokholm | 2001 | Horsens Svømmeklub | 48.73 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Årg. 2004-2014: Sofie Høvring (2004) 38.91 2013-08-24 |
13-14 år: Christina Munkholm (1996) 28.92 2010-08-21 |
15-16 år: Freja Østergård (1995) 29.60 2010-08-21 |
17år & ældre: Christina Munkholm (1996) 28.86 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 30.04 | ||||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 30.07 | ||||||
3 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 31.54 | ||||||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.12 | ||||||
5 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 32.39 | ||||||
6 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 32.47 | ||||||
7 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 32.83 | ||||||
8 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 33.16 | ||||||
9 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 33.48 | ||||||
10 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 34.09 | ||||||
11 | Martha Moeslund | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 34.62 | ||||||
12 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 35.05 | ||||||
13 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 35.28 | ||||||
14 | Camilla Braad | 1998 | Randers GF Neptun | 35.74 | ||||||
15 | Helena Rasmussen | 1998 | Herning Svømmeklub | 35.79 | ||||||
16 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 36.52 | ||||||
17 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 36.75 | ||||||
18 | Mette Christensen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 37.19 | ||||||
19 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 38.44 | ||||||
20 | Tine Thesbjerg | 1999 | NNGU - Team Blaabjerg | 45.28 | ||||||
21 | Thorina Joy Schröder | 1999 | NNGU - Team Blaabjerg | 47.00 | ||||||
22 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 48.22 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-1997 |
Årg. 2004-2014: Sofie Høvring (2004) 38.91 2013-08-24 |
13-14 år: Christina Munkholm (1996) 28.92 2010-08-21 |
15-16 år: Freja Østergård (1995) 29.60 2010-08-21 |
17år & ældre: Christina Munkholm (1996) 28.86 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.63 | ||||||
2 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.12 | ||||||
3 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 30.70 | ||||||
4 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 32.19 | ||||||
5 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 32.52 | ||||||
6 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 33.04 | ||||||
7 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 34.09 | ||||||
8 | Jannie Krog | 1986 | IHF Svømning | 34.43 | ||||||
9 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.74 | ||||||
10 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 37.47 | ||||||
- | Sandra Sloth Østergaard | 1997 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:17 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Årg. 2004-2014: Sofie Høvring (2004) 38.91 2013-08-24 |
13-14 år: Christina Munkholm (1996) 28.92 2010-08-21 |
15-16 år: Freja Østergård (1995) 29.60 2010-08-21 |
17år & ældre: Christina Munkholm (1996) 28.86 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.26 | ||||||
2 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 30.45 | ||||||
3 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.58 | ||||||
4 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.85 | ||||||
5 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.16 | ||||||
6 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 31.49 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Årg. 2002-2014: Frederik Røginnd (2001) 36.23 2013-08-24 |
15-16 år: Robin Thöne (1995) 28.49 2010-08-21 |
17-18 år: Søren Dahl (1993) 26.02 2010-08-21 |
19 år & ældre: Dennis Kinnerup (1988) 26.93 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.60 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.05 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
3 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 35.64 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
4 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 38.46 | ||||||
5 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.04 | ||||||
6 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.45 | ||||||
7 | Tobias Boström | 2002 | NNGU - Team Blaabjerg | 41.66 | ||||||
8 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 41.67 | ||||||
9 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | NNGU - Team Blaabjerg | 42.26 | ||||||
10 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 43.47 | ||||||
11 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.14 | ||||||
12 | Mads Emil Hansen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 45.00 | ||||||
13 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.57 | ||||||
14 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.74 | ||||||
15 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.77 | ||||||
16 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 45.91 | ||||||
17 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 46.58 | ||||||
18 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 47.23 | ||||||
19 | Rasmus Randall Østerholt | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.06 | ||||||
20 | Niklas Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.19 | ||||||
21 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 49.12 | ||||||
22 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 50.09 | ||||||
23 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.44 | ||||||
24 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.32 | ||||||
25 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 52.54 | ||||||
26 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 52.79 | ||||||
27 | Marius Hollender | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.15 | ||||||
28 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.83 | ||||||
29 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 58.37 | ||||||
30 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 58.65 | ||||||
31 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:00.57 | ||||||
32 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.57 | ||||||
- | Johan Christian Holst | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Brystben | |||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Årg. 2002-2014: Frederik Røginnd (2001) 36.23 2013-08-24 |
15-16 år: Robin Thöne (1995) 28.49 2010-08-21 |
17-18 år: Søren Dahl (1993) 26.02 2010-08-21 |
19 år & ældre: Dennis Kinnerup (1988) 26.93 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.93 | ||||||
2 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.26 | ||||||
3 | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 30.59 | ||||||
4 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.20 | ||||||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.21 | ||||||
6 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.05 | ||||||
7 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.14 | ||||||
8 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 33.26 | ||||||
9 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.95 | ||||||
10 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.51 | ||||||
11 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.64 | ||||||
12 | Bastian Løve Høegh | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 36.72 | ||||||
13 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.31 | ||||||
14 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 37.74 | ||||||
15 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 40.65 | ||||||
16 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 42.11 | ||||||
17 | Markus Hartvigsen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 43.41 | ||||||
18 | Mathias Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | 43.42 | ||||||
19 | Adam Bording Nybo | 2000 | Horsens Svømmeklub | 45.29 | ||||||
20 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 45.32 | ||||||
21 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 50.79 | ||||||
22 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.40 | ||||||
- | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Årg. 2002-2014: Frederik Røginnd (2001) 36.23 2013-08-24 |
15-16 år: Robin Thöne (1995) 28.49 2010-08-21 |
17-18 år: Søren Dahl (1993) 26.02 2010-08-21 |
19 år & ældre: Dennis Kinnerup (1988) 26.93 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.96 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 29.34 | ||||||
3 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.79 | ||||||
4 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.90 | ||||||
5 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.96 | ||||||
6 | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | 30.47 | ||||||
7 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 30.57 | ||||||
8 | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.69 | ||||||
9 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 30.70 | ||||||
10 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.93 | ||||||
11 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 31.05 | ||||||
12 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 31.06 | ||||||
13 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 31.12 | ||||||
14 | Mark Jensby Madsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 31.52 | ||||||
15 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.70 | ||||||
16 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 31.89 | ||||||
17 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.01 | ||||||
18 | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | 32.85 | ||||||
19 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 33.38 | ||||||
20 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 33.64 | ||||||
21 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 33.65 | ||||||
22 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 34.78 | ||||||
23 | Anders Rosbjerg Larsen | 1999 | Aars Svømmeklub | 36.30 | ||||||
- | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1996-1997 |
Årg. 2002-2014: Frederik Røginnd (2001) 36.23 2013-08-24 |
15-16 år: Robin Thöne (1995) 28.49 2010-08-21 |
17-18 år: Søren Dahl (1993) 26.02 2010-08-21 |
19 år & ældre: Dennis Kinnerup (1988) 26.93 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.62 | ||||||
2 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 27.23 | ||||||
3 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.55 | ||||||
4 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 28.31 | ||||||
5 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.55 | ||||||
6 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 28.56 | ||||||
7 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.93 | ||||||
8 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 29.31 | ||||||
9 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 29.44 | ||||||
10 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 30.51 | ||||||
11 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 31.04 | ||||||
- | Emil Poulsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-1995 |
Årg. 2002-2014: Frederik Røginnd (2001) 36.23 2013-08-24 |
15-16 år: Robin Thöne (1995) 28.49 2010-08-21 |
17-18 år: Søren Dahl (1993) 26.02 2010-08-21 |
19 år & ældre: Dennis Kinnerup (1988) 26.93 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | 26.19 | 19-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.20 | ||||||
3 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.44 | ||||||
4 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 26.87 | ||||||
5 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.89 | ||||||
6 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.32 | ||||||
7 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 27.45 | ||||||
8 | Jacob Holst | 1991 | Nyborg Svømmeklub | 28.53 | ||||||
9 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 29.43 | ||||||
10 | Martin Kollerup | 1995 | Swim Team Djursland | 29.54 | ||||||
11 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 34.40 | ||||||
- | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:38 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Årg. 2002-2014: Frederik Røginnd (2001) 36.23 2013-08-24 |
15-16 år: Robin Thöne (1995) 28.49 2010-08-21 |
17-18 år: Søren Dahl (1993) 26.02 2010-08-21 |
19 år & ældre: Dennis Kinnerup (1988) 26.93 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | 25.72 | 19-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.08 | ||||||
3 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.27 | ||||||
4 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.62 | ||||||
5 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 27.91 | ||||||
6 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 28.21 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Årg. 2004-2014: Sofia Drevskich (2003) 47.93 2013-08-24 |
13-14 år: Josefine Pedersen (1999) 35.26 2013-08-24 |
15-16 år: Line H. Vestergaard (1996) 36.19 2012-08-25 |
17 år & ældre:: Emma D. Rasmussen (1996) 36.89 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.21 | ||||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 50.32 | ||||||
3 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 54.03 | ||||||
4 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 57.02 | ||||||
5 | Liva Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 57.18 | ||||||
6 | Bendicte Durholm | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.24 | ||||||
7 | Mette Marie Holstein Pete | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:01.77 | ||||||
8 | Chelsea Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:03.16 | ||||||
- | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | asynkron benspark | |||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Årg. 2004-2014: Sofia Drevskich (2003) 47.93 2013-08-24 |
13-14 år: Josefine Pedersen (1999) 35.26 2013-08-24 |
15-16 år: Line H. Vestergaard (1996) 36.19 2012-08-25 |
17 år & ældre:: Emma D. Rasmussen (1996) 36.89 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.92 | 11-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 40.25 | ||||||
3 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 42.50 | ||||||
4 | Olivia Brophy | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.16 | ||||||
5 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.81 | ||||||
6 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.89 | ||||||
7 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.47 | ||||||
8 | Maiken Hougaard | 2002 | Auning Svømmeklub | 45.48 | ||||||
9 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 45.76 | ||||||
10 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 46.28 | ||||||
11 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.13 | ||||||
12 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.57 | ||||||
13 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.21 | ||||||
14 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 48.31 | ||||||
15 | Henriette P. Hjerling | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.10 | ||||||
16 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.54 | ||||||
17 | Amalije Kristensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 49.61 | ||||||
18 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 50.14 | ||||||
19 | Katrine Krogh Jensen | 2002 | Auning Svømmeklub | 51.25 | ||||||
20 | Freja Halbech | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.85 | ||||||
21 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.15 | ||||||
22 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 52.78 | ||||||
23 | Marie Skou Væggemose | 2002 | Holstebro Svømme Club | 52.85 | ||||||
24 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 55.62 | ||||||
25 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.66 | ||||||
26 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.68 | ||||||
27 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.74 | ||||||
28 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.90 | ||||||
29 | Sarah Dam Pedersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 55.93 | ||||||
30 | Maja Klitgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 55.97 | ||||||
31 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 56.39 | ||||||
32 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | Auning Svømmeklub | 58.01 | ||||||
33 | Emma Kobæk | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 59.03 | ||||||
34 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.71 | ||||||
35 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:02.55 | ||||||
- | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | DSQ | flere flyben v start | |||||
- | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Årg. 2004-2014: Sofia Drevskich (2003) 47.93 2013-08-24 |
13-14 år: Josefine Pedersen (1999) 35.26 2013-08-24 |
15-16 år: Line H. Vestergaard (1996) 36.19 2012-08-25 |
17 år & ældre:: Emma D. Rasmussen (1996) 36.89 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 35.08 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 36.46 | ||||||
3 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.97 | ||||||
4 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.06 | ||||||
5 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.45 | ||||||
6 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.77 | ||||||
7 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 39.95 | ||||||
8 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.07 | ||||||
9 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 40.66 | ||||||
10 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 40.90 | ||||||
11 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 41.04 | ||||||
12 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 41.59 | ||||||
13 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 43.94 | ||||||
14 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 45.45 | ||||||
15 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 46.05 | ||||||
16 | Emma L. S. Cameron | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 47.01 | ||||||
17 | Line Teilberg Madsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 47.79 | ||||||
18 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 49.01 | ||||||
19 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 49.90 | ||||||
20 | Anna Lund Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 54.13 | ||||||
- | Louise Lykke Hansen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lea Kokholm | 2001 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej synkron ben | |||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Årg. 2004-2014: Sofia Drevskich (2003) 47.93 2013-08-24 |
13-14 år: Josefine Pedersen (1999) 35.26 2013-08-24 |
15-16 år: Line H. Vestergaard (1996) 36.19 2012-08-25 |
17 år & ældre:: Emma D. Rasmussen (1996) 36.89 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 37.96 | ||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 38.05 | ||||||
3 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 38.67 | ||||||
4 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 40.33 | ||||||
5 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 42.16 | ||||||
6 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 42.68 | ||||||
7 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 42.82 | ||||||
8 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 44.21 | ||||||
9 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 46.40 | ||||||
10 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 48.09 | ||||||
11 | Elin Herskin | 1999 | Viborg Svømme Klub | 50.41 | ||||||
12 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 50.65 | ||||||
13 | Thorina Joy Schröder | 1999 | NNGU - Team Blaabjerg | 58.10 | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1997 |
Årg. 2004-2014: Sofia Drevskich (2003) 47.93 2013-08-24 |
13-14 år: Josefine Pedersen (1999) 35.26 2013-08-24 |
15-16 år: Line H. Vestergaard (1996) 36.19 2012-08-25 |
17 år & ældre:: Emma D. Rasmussen (1996) 36.89 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.71 | 17-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.19 | ||||||
3 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 37.71 | ||||||
4 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 38.92 | ||||||
5 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 40.94 | ||||||
6 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 41.56 | ||||||
7 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 41.77 | ||||||
8 | Natasja Furman | 1996 | Swim Team Djursland | 51.76 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Årg. 2004-2014: Sofia Drevskich (2003) 47.93 2013-08-24 |
13-14 år: Josefine Pedersen (1999) 35.26 2013-08-24 |
15-16 år: Line H. Vestergaard (1996) 36.19 2012-08-25 |
17 år & ældre:: Emma D. Rasmussen (1996) 36.89 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.19 | ||||||
2 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 36.63 | ||||||
3 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 37.06 | ||||||
4 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.17 | ||||||
5 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 37.40 | ||||||
6 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.78 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 10:41 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Årg. 2002-2014: Magnus Dyg Holm (2002) 45.00 2013-08-24 |
15-16 år: Kristoffer Moos (1996) 32.28 2012-08-25 |
17-18 år: Joachim Mortensen (1995) 30.73 2013-08-24 |
19 år & ældre: David Adelskov (1987) 30.96 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 45.80 | ||||||
2 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.08 | ||||||
3 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 50.09 | ||||||
4 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.21 | ||||||
5 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.15 | ||||||
6 | Marius Gystad | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 52.79 | ||||||
7 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.00 | ||||||
8 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 53.33 | ||||||
9 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 53.83 | ||||||
10 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 54.13 | ||||||
11 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 55.54 | ||||||
12 | Niklas Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.27 | ||||||
13 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.39 | ||||||
14 | Marius Hollender | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.70 | ||||||
15 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 1:06.19 | ||||||
16 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.78 | ||||||
17 | Jonas Fonnesbæk | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:07.59 | ||||||
- | Johan Christian Holst | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Mads Emil Hansen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | asynkrone ben | |||||
- | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd ved afsl. | |||||
- | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Årg. 2002-2014: Magnus Dyg Holm (2002) 45.00 2013-08-24 |
15-16 år: Kristoffer Moos (1996) 32.28 2012-08-25 |
17-18 år: Joachim Mortensen (1995) 30.73 2013-08-24 |
19 år & ældre: David Adelskov (1987) 30.96 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Hougaard | 2000 | Auning Svømmeklub | 34.97 | ||||||
2 | Jonas Ejby | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 37.06 | ||||||
3 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.86 | ||||||
4 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 38.94 | ||||||
5 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.66 | ||||||
6 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.75 | ||||||
7 | Marco Just Jensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 42.10 | ||||||
8 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 42.14 | ||||||
9 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 42.44 | ||||||
10 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 42.71 | ||||||
11 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.75 | ||||||
12 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.03 | ||||||
13 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.53 | ||||||
14 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.63 | ||||||
15 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.85 | ||||||
16 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 45.85 | ||||||
17 | Markus Hartvigsen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 46.26 | ||||||
18 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.33 | ||||||
19 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 53.38 | ||||||
20 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 55.97 | ||||||
- | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Årg. 2002-2014: Magnus Dyg Holm (2002) 45.00 2013-08-24 |
15-16 år: Kristoffer Moos (1996) 32.28 2012-08-25 |
17-18 år: Joachim Mortensen (1995) 30.73 2013-08-24 |
19 år & ældre: David Adelskov (1987) 30.96 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 33.92 | ||||||
2 | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | 34.05 | ||||||
3 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 35.88 | ||||||
4 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 36.60 | ||||||
5 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.72 | ||||||
6 | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 39.21 | ||||||
7 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 39.29 | ||||||
8 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 39.44 | ||||||
9 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 41.73 | ||||||
10 | Anders Rosbjerg Larsen | 1999 | Aars Svømmeklub | 42.01 | ||||||
11 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 44.72 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1996-1997 |
Årg. 2002-2014: Magnus Dyg Holm (2002) 45.00 2013-08-24 |
15-16 år: Kristoffer Moos (1996) 32.28 2012-08-25 |
17-18 år: Joachim Mortensen (1995) 30.73 2013-08-24 |
19 år & ældre: David Adelskov (1987) 30.96 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 35.89 | ||||||
2 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 41.94 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1995 |
Årg. 2002-2014: Magnus Dyg Holm (2002) 45.00 2013-08-24 |
15-16 år: Kristoffer Moos (1996) 32.28 2012-08-25 |
17-18 år: Joachim Mortensen (1995) 30.73 2013-08-24 |
19 år & ældre: David Adelskov (1987) 30.96 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | 32.93 | ||||||
2 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 34.47 | ||||||
3 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 36.87 | ||||||
- | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:41 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Årg. 2002-2014: Magnus Dyg Holm (2002) 45.00 2013-08-24 |
15-16 år: Kristoffer Moos (1996) 32.28 2012-08-25 |
17-18 år: Joachim Mortensen (1995) 30.73 2013-08-24 |
19 år & ældre: David Adelskov (1987) 30.96 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | 34.64 | ||||||
2 | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | 34.92 | ||||||
3 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 34.99 | ||||||
4 | Andreas Hougaard | 2000 | Auning Svømmeklub | 35.20 | ||||||
5 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 35.65 | ||||||
6 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 36.43 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Årg. 2004-2014: Sofie Høvring (2004) 1:34.41 2013-08-24 |
13-14 år: Christine Pedersen (1993) 1:12.69 2007-08-25 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 1:06.62 2008-08-31 |
17 år & ældre: Mathilde Pugholm Hvid (1990) 1:09.06 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:44.79 | ||||||
2 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:45.28 | ||||||
3 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:46.15 | ||||||
4 | Bendicte Durholm | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.58 | ||||||
5 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 2:09.92 | ||||||
6 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 2:22.87 | ||||||
- | Freya Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | svøm på mave eft ven | |||||
- | Mette Marie Holstein Pete | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | svøm på mave før ven | |||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Årg. 2004-2014: Sofie Høvring (2004) 1:34.41 2013-08-24 |
13-14 år: Christine Pedersen (1993) 1:12.69 2007-08-25 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 1:06.62 2008-08-31 |
17 år & ældre: Mathilde Pugholm Hvid (1990) 1:09.06 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:21.61 | ||||||
2 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:21.93 | ||||||
3 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.32 | ||||||
4 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:27.58 | ||||||
5 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 1:28.96 | ||||||
6 | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:29.73 | ||||||
7 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:32.89 | ||||||
8 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.91 | ||||||
9 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.21 | ||||||
10 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:34.98 | ||||||
11 | Clara Grønkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:35.60 | ||||||
12 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:35.93 | ||||||
13 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:36.30 | ||||||
14 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:36.74 | ||||||
15 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 1:40.32 | ||||||
16 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 1:41.60 | ||||||
17 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:41.99 | ||||||
18 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:44.57 | ||||||
19 | Katrine Møller Kjeldsen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:45.61 | ||||||
20 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:46.86 | ||||||
21 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:47.49 | ||||||
22 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:47.66 | ||||||
23 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:49.05 | ||||||
24 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:50.96 | ||||||
25 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:52.13 | ||||||
26 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:52.31 | ||||||
27 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:52.78 | ||||||
28 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:55.80 | ||||||
29 | Julie Becker Sondrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:00.12 | ||||||
30 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 2:01.96 | ||||||
31 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:04.49 | ||||||
32 | Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 2:08.90 | ||||||
- | Lykke Frandsen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | hold i vendepl start | |||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Årg. 2004-2014: Sofie Høvring (2004) 1:34.41 2013-08-24 |
13-14 år: Christine Pedersen (1993) 1:12.69 2007-08-25 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 1:06.62 2008-08-31 |
17 år & ældre: Mathilde Pugholm Hvid (1990) 1:09.06 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:13.71 | ||||||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:16.37 | ||||||
3 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:17.03 | ||||||
4 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:17.43 | ||||||
5 | Louise Bach Andersen | 2001 | Brønderslev SK08 | 1:17.55 | ||||||
6 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:19.23 | ||||||
7 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:20.28 | ||||||
8 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:20.97 | ||||||
9 | Anna Mathiasen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:21.30 | ||||||
10 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:21.36 | ||||||
11 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.65 | ||||||
12 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:30.26 | ||||||
13 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:33.25 | ||||||
14 | Caroline Jürgensen | 2000 | Auning Svømmeklub | 1:33.81 | ||||||
15 | Kasandra Isager | 2000 | NNGU - Team Blaabjerg | 1:33.97 | ||||||
16 | Maria Lorenzen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:34.07 | ||||||
17 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:34.43 | ||||||
18 | Line Tinggaard | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:35.52 | ||||||
19 | Camilla Vestergaard | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:35.92 | ||||||
20 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:37.92 | ||||||
21 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:40.58 | ||||||
22 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:46.76 | ||||||
23 | Anna Lund Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:46.97 | ||||||
24 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 1:51.67 | ||||||
- | Louise Lykke Hansen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Årg. 2004-2014: Sofie Høvring (2004) 1:34.41 2013-08-24 |
13-14 år: Christine Pedersen (1993) 1:12.69 2007-08-25 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 1:06.62 2008-08-31 |
17 år & ældre: Mathilde Pugholm Hvid (1990) 1:09.06 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:12.26 | ||||||
2 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.25 | ||||||
3 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:15.23 | ||||||
4 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:17.25 | ||||||
5 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:19.17 | ||||||
6 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:21.18 | ||||||
7 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:24.19 | ||||||
8 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:24.32 | ||||||
9 | Rikke Thybo Svenstrup | 1999 | Auning Svømmeklub | 1:24.93 | ||||||
10 | Olivia Andersen | 1998 | Swim Team Djursland | 1:29.12 | ||||||
11 | Camilla Braad | 1998 | Randers GF Neptun | 1:29.73 | ||||||
12 | Louise Bast Berg Aaby | 1998 | Randers GF Neptun | 1:58.94 | ||||||
- | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1997 |
Årg. 2004-2014: Sofie Høvring (2004) 1:34.41 2013-08-24 |
13-14 år: Christine Pedersen (1993) 1:12.69 2007-08-25 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 1:06.62 2008-08-31 |
17 år & ældre: Mathilde Pugholm Hvid (1990) 1:09.06 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.09 | ||||||
2 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:14.78 | ||||||
3 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:19.36 | ||||||
4 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:20.85 | ||||||
- | Sandra Sloth Østergaard | 1997 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:30 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Årg. 2004-2014: Sofie Høvring (2004) 1:34.41 2013-08-24 |
13-14 år: Christine Pedersen (1993) 1:12.69 2007-08-25 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 1:06.62 2008-08-31 |
17 år & ældre: Mathilde Pugholm Hvid (1990) 1:09.06 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 34.40 | 1:10.41 | |||||
2 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 34.33 | 1:10.94 | |||||
3 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.11 | 1:12.82 | |||||
4 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 36.09 | 1:14.12 | |||||
5 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 35.27 | 1:14.58 | |||||
6 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.70 | 1:15.04 | |||||
7 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.59 | 1:16.18 | |||||
8 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 37.76 | 1:17.01 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:30 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Årg. 2002-2014: Nicolai Løth Andersen (2001) 1:20.74 2013-08-24 |
15-16 år1: Frederik Wörmer (1990) 1:04.86 2008-08-30 |
17 - 18 år: Anders Møller (1991) 1:01.15 2009-08-23 |
19 år & ældre: Chris Christensen (1998) 58.38 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 1:30.64 | ||||||
2 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:32.07 | ||||||
3 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 1:34.20 | ||||||
4 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:39.89 | ||||||
5 | Tobias Boström | 2002 | NNGU - Team Blaabjerg | 1:40.34 | ||||||
6 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:42.92 | ||||||
7 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:44.21 | ||||||
8 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:45.17 | ||||||
9 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 1:47.33 | ||||||
10 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:48.94 | ||||||
11 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:53.04 | ||||||
12 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:53.17 | ||||||
13 | Marius Gystad | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:54.26 | ||||||
14 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:54.28 | ||||||
15 | Marius Hollender | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.39 | ||||||
16 | Mads Emil Hansen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:56.14 | ||||||
17 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 2:00.62 | ||||||
18 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 2:04.57 | ||||||
19 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.54 | ||||||
- | Johan Christian Holst | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DSQ | afslut på maven | |||||
- | Jonas Fonnesbæk | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | ej berøring v vend | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Årg. 2002-2014: Nicolai Løth Andersen (2001) 1:20.74 2013-08-24 |
15-16 år1: Frederik Wörmer (1990) 1:04.86 2008-08-30 |
17 - 18 år: Anders Møller (1991) 1:01.15 2009-08-23 |
19 år & ældre: Chris Christensen (1998) 58.38 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:09.24 | ||||||
2 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.59 | ||||||
3 | Anders Vestergaard | 2001 | Brønderslev SK08 | 1:17.81 | ||||||
4 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 1:19.28 | ||||||
5 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:19.51 | ||||||
6 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.39 | ||||||
7 | Kristian Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.12 | ||||||
8 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:23.69 | ||||||
9 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:24.63 | ||||||
10 | Mike Boldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:25.46 | ||||||
11 | Lukas Kranker | 2000 | Brønderslev SK08 | 1:25.56 | ||||||
12 | Nikolaj Madsen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:28.78 | ||||||
13 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:29.06 | ||||||
14 | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:31.18 | ||||||
15 | Adam Bording Nybo | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:34.15 | ||||||
16 | Mathias Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:35.22 | ||||||
17 | Thor Deibert | 2000 | NNGU - Team Blaabjerg | 1:39.94 | ||||||
- | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Årg. 2002-2014: Nicolai Løth Andersen (2001) 1:20.74 2013-08-24 |
15-16 år1: Frederik Wörmer (1990) 1:04.86 2008-08-30 |
17 - 18 år: Anders Møller (1991) 1:01.15 2009-08-23 |
19 år & ældre: Chris Christensen (1998) 58.38 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.23 | ||||||
2 | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.13 | ||||||
3 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.60 | ||||||
4 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:11.68 | ||||||
5 | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:15.11 | ||||||
6 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:16.02 | ||||||
7 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 1:18.31 | ||||||
8 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:19.75 | ||||||
9 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:19.80 | ||||||
10 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.02 | ||||||
11 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.06 | ||||||
12 | Mads Lillelund | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:24.48 | ||||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1996-1997 |
Årg. 2002-2014: Nicolai Løth Andersen (2001) 1:20.74 2013-08-24 |
15-16 år1: Frederik Wörmer (1990) 1:04.86 2008-08-30 |
17 - 18 år: Anders Møller (1991) 1:01.15 2009-08-23 |
19 år & ældre: Chris Christensen (1998) 58.38 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.90 | ||||||
2 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:06.91 | ||||||
3 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 1:11.96 | ||||||
4 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:12.29 | ||||||
5 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:13.78 | ||||||
6 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 1:23.68 | ||||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1995 |
Årg. 2002-2014: Nicolai Løth Andersen (2001) 1:20.74 2013-08-24 |
15-16 år1: Frederik Wörmer (1990) 1:04.86 2008-08-30 |
17 - 18 år: Anders Møller (1991) 1:01.15 2009-08-23 |
19 år & ældre: Chris Christensen (1998) 58.38 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 1:02.86 | ||||||
- | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:14 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:49 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Årg. 2002-2014: Nicolai Løth Andersen (2001) 1:20.74 2013-08-24 |
15-16 år1: Frederik Wörmer (1990) 1:04.86 2008-08-30 |
17 - 18 år: Anders Møller (1991) 1:01.15 2009-08-23 |
19 år & ældre: Chris Christensen (1998) 58.38 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 29.56 | 1:00.68 | |||||
2 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.64 | 1:05.36 | |||||
3 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 32.17 | 1:06.18 | |||||
4 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.37 | 1:06.77 | |||||
5 | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.04 | 1:08.28 | |||||
6 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 33.64 | 1:08.78 | |||||
7 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.34 | 1:09.55 | |||||
8 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 36.71 | 1:12.29 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:49 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Årg. 2002-2014: Kia Hansen (1995) 2:48.38 2007-08-25 |
13-14 år: Freja Østergaard (1995) 2:32.48 2007-08-22 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 2:30.87 2008-08-31 |
17 år og ældre: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:24.33 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:40.55 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:59.59 | ||||||
3 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 3:01.22 | ||||||
4 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Brønderslev SK08 | 3:04.19 | ||||||
5 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:04.52 | ||||||
6 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 3:05.78 | ||||||
7 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:10.22 | ||||||
8 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:12.49 | ||||||
9 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:13.50 | ||||||
10 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 3:15.09 | ||||||
11 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:15.90 | ||||||
12 | Olivia Brophy | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:16.45 | ||||||
13 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 3:17.01 | ||||||
14 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:18.02 | ||||||
15 | Lykke Frandsen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 3:20.16 | ||||||
16 | Amalije Kristensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 3:20.66 | ||||||
17 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | NNGU - Team Blaabjerg | 3:26.04 | ||||||
18 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:28.86 | ||||||
19 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 3:30.53 | ||||||
20 | Henriette P. Hjerling | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:30.98 | ||||||
21 | Erika Brinck Nicolaisen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:31.15 | ||||||
22 | Ronja Henriksen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:36.91 | ||||||
23 | Maja Prominczl | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:37.66 | ||||||
24 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 3:38.03 | ||||||
25 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:44.05 | ||||||
26 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 3:54.05 | ||||||
27 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 4:09.12 | ||||||
28 | Maja Klitgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 4:09.99 | ||||||
29 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 4:20.61 | ||||||
- | Chelsea Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | brystsv. efter 50m | |||||
- | Marie Skou Væggemose | 2002 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ej samtidig ber. 150 | |||||
- | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | DSQ | afsl mave v 100m | |||||
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Årg. 2002-2014: Kia Hansen (1995) 2:48.38 2007-08-25 |
13-14 år: Freja Østergaard (1995) 2:32.48 2007-08-22 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 2:30.87 2008-08-31 |
17 år og ældre: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:24.33 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:33.90 | ||||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:35.01 | ||||||
3 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:35.04 | ||||||
4 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.85 | ||||||
5 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.26 | ||||||
6 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:46.07 | ||||||
7 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:46.58 | ||||||
8 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:48.16 | ||||||
9 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 2:52.10 | ||||||
10 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:54.64 | ||||||
11 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:55.75 | ||||||
12 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:57.18 | ||||||
13 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 3:06.32 | ||||||
14 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 3:07.19 | ||||||
15 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 3:08.05 | ||||||
16 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 3:15.91 | ||||||
17 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 3:27.94 | ||||||
18 | Emma L. S. Cameron | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 3:29.22 | ||||||
19 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:34.44 | ||||||
- | Caroline Jürgensen | 2000 | Auning Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | DSQ | afsl på mave 100m | |||||
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Årg. 2002-2014: Kia Hansen (1995) 2:48.38 2007-08-25 |
13-14 år: Freja Østergaard (1995) 2:32.48 2007-08-22 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 2:30.87 2008-08-31 |
17 år og ældre: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:24.33 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 2:42.86 | ||||||
2 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 2:45.13 | ||||||
3 | Martha Moeslund | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:45.30 | ||||||
4 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 2:46.24 | ||||||
5 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 2:51.12 | ||||||
6 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:52.97 | ||||||
7 | Helena Rasmussen | 1998 | Herning Svømmeklub | 2:57.51 | ||||||
8 | Olivia Andersen | 1998 | Swim Team Djursland | 3:06.58 | ||||||
- | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Årg. 2002-2014: Kia Hansen (1995) 2:48.38 2007-08-25 |
13-14 år: Freja Østergaard (1995) 2:32.48 2007-08-22 |
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 2:30.87 2008-08-31 |
17 år og ældre: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:24.33 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Schütt | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.26 | ||||||
2 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 2:33.42 | ||||||
3 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 2:38.89 | ||||||
4 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 2:39.85 | ||||||
5 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 2:41.37 | ||||||
6 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 2:46.34 | ||||||
7 | Natasja Furman | 1996 | Swim Team Djursland | 3:32.94 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:47 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 12:35 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Årg. 2000-2014: Martin Saugstrup (1992) 2:27.68 2006-08-25 |
15-16 år: Daniel Svendsen (1990) 2:15.12 2005-08-20 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:09.83 2006-08-26 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 21.37 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 2:35.99 | ||||||
2 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 2:37.24 | ||||||
3 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.31 | ||||||
4 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.34 | ||||||
5 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:42.60 | ||||||
6 | Andreas Hougaard | 2000 | Auning Svømmeklub | 2:44.50 | ||||||
7 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:46.84 | ||||||
8 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:49.97 | ||||||
9 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:50.17 | ||||||
10 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 2:50.34 | ||||||
11 | Anders Vestergaard | 2001 | Brønderslev SK08 | 2:51.72 | ||||||
12 | Marco Just Jensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:54.55 | ||||||
13 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:54.60 | ||||||
14 | Alexander Dahl | 2000 | Thisted Svømmeklub | 2:55.00 | ||||||
15 | Kristian Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:55.04 | ||||||
16 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 2:56.47 | ||||||
17 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 2:56.83 | ||||||
18 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:56.92 | ||||||
19 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:57.28 | ||||||
20 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:59.98 | ||||||
21 | Bastian Løve Høegh | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 3:03.21 | ||||||
22 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:04.06 | ||||||
23 | Mike Boldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 3:04.91 | ||||||
24 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 3:06.75 | ||||||
25 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:10.15 | ||||||
26 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 3:14.17 | ||||||
27 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 3:15.01 | ||||||
28 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:16.46 | ||||||
29 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:17.14 | ||||||
30 | Tobias Boström | 2002 | NNGU - Team Blaabjerg | 3:25.87 | ||||||
31 | Markus Hartvigsen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 3:26.66 | ||||||
32 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 3:26.73 | ||||||
33 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:29.57 | ||||||
34 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:35.38 | ||||||
35 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 3:35.64 | ||||||
36 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 3:41.20 | ||||||
37 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 3:41.26 | ||||||
38 | Rasmus Randall Østerholt | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:45.20 | ||||||
39 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:50.87 | ||||||
40 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:55.43 | ||||||
41 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 4:11.69 | ||||||
42 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 4:20.51 | ||||||
- | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | DSQ | afsl på mave 100m | |||||
- | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | NNGU - Team Blaabjerg | DSQ | afsl på mave 100 m | |||||
- | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | afsl på mave v 100 m | |||||
- | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | Auning Svømmeklub | DSQ | afsl på mave 100 m | |||||
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Årg. 2000-2014: Martin Saugstrup (1992) 2:27.68 2006-08-25 |
15-16 år: Daniel Svendsen (1990) 2:15.12 2005-08-20 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:09.83 2006-08-26 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 21.37 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.27 | ||||||
2 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:27.33 | ||||||
3 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:27.34 | ||||||
4 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.55 | ||||||
5 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 2:31.24 | ||||||
6 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:36.74 | ||||||
7 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 2:39.62 | ||||||
8 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 2:40.32 | ||||||
9 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:43.95 | ||||||
10 | Mark Jensby Madsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 2:46.52 | ||||||
11 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 2:47.56 | ||||||
12 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:51.51 | ||||||
13 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:59.28 | ||||||
- | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Årg. 2000-2014: Martin Saugstrup (1992) 2:27.68 2006-08-25 |
15-16 år: Daniel Svendsen (1990) 2:15.12 2005-08-20 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:09.83 2006-08-26 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 21.37 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.07 | ||||||
2 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.97 | ||||||
3 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 2:25.18 | ||||||
4 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.50 | ||||||
5 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 2:30.75 | ||||||
6 | Jens N. Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 2:32.09 | ||||||
7 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.51 | ||||||
8 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 2:37.79 | ||||||
9 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 2:39.77 | ||||||
- | Emil Poulsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | afsl på mave 100 m | |||||
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Årg. 2000-2014: Martin Saugstrup (1992) 2:27.68 2006-08-25 |
15-16 år: Daniel Svendsen (1990) 2:15.12 2005-08-20 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:09.83 2006-08-26 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 21.37 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 2:32.18 | ||||||
- | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | flybenspark i bryst | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:35 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 13:05 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Årg. 2004-2014: Isabel Vang Hvitved (2003) 1:19.60 2013-08-24 |
13-14 år år Susanne D. Johansen (1995) 1:01.29 2008-08-30 |
15-16 år år Kia Hansen (1995) 59.76 2010-08-21 |
17 år & ældre: Micha Østergaard (1987) 58.34 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.02 | ||||||
2 | Freya Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.85 | ||||||
3 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:33.65 | ||||||
4 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:36.88 | ||||||
5 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:37.78 | ||||||
6 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.15 | ||||||
7 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 1:42.75 | ||||||
8 | Bendicte Durholm | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:47.53 | ||||||
9 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:58.00 | ||||||
10 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 2:08.71 | ||||||
11 | Chelsea Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 2:09.50 | ||||||
12 | Liva Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 2:09.71 | ||||||
- | Mette Marie Holstein Pete | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Årg. 2004-2014: Isabel Vang Hvitved (2003) 1:19.60 2013-08-24 |
13-14 år år Susanne D. Johansen (1995) 1:01.29 2008-08-30 |
15-16 år år Kia Hansen (1995) 59.76 2010-08-21 |
17 år & ældre: Micha Østergaard (1987) 58.34 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.63 | ||||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:10.87 | ||||||
3 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.63 | ||||||
4 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 1:12.53 | ||||||
5 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.30 | ||||||
6 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:15.31 | ||||||
7 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:15.93 | ||||||
8 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:17.05 | ||||||
9 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.92 | ||||||
10 | Sofie Vegener | 2002 | Auning Svømmeklub | 1:17.98 | ||||||
11 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:18.56 | ||||||
12 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:19.58 | ||||||
13 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:20.04 | ||||||
14 | Ida Rom Weikert | 2002 | Brønderslev SK08 | 1:20.12 | ||||||
15 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 1:20.26 | ||||||
16 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.46 | ||||||
17 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:20.88 | ||||||
18 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:21.55 | ||||||
19 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 1:22.07 | ||||||
20 | Maiken Hougaard | 2002 | Auning Svømmeklub | 1:22.21 | ||||||
21 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.73 | ||||||
22 | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:23.38 | ||||||
23 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | NNGU - Team Blaabjerg | 1:23.41 | ||||||
24 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | NNGU - Team Blaabjerg | 1:23.92 | ||||||
25 | Clara Grønkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:24.51 | ||||||
26 | Ronja Henriksen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.61 | ||||||
27 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.58 | ||||||
28 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 1:25.65 | ||||||
29 | Erika Brinck Nicolaisen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.03 | ||||||
30 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.08 | ||||||
31 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 1:27.33 | ||||||
32 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.76 | ||||||
33 | Maja Prominczl | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.86 | ||||||
34 | Henriette P. Hjerling | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.31 | ||||||
35 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:28.59 | ||||||
36 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.92 | ||||||
37 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 1:29.32 | ||||||
38 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:29.76 | ||||||
39 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:30.67 | ||||||
40 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.70 | ||||||
41 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:31.01 | ||||||
42 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:32.83 | ||||||
43 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:33.53 | ||||||
44 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:33.72 | ||||||
45 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.80 | ||||||
46 | Sarah Dam Pedersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:34.54 | ||||||
47 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:34.99 | ||||||
48 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:36.51 | ||||||
49 | Julie Becker Sondrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:37.11 | ||||||
50 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.27 | ||||||
51 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:40.88 | ||||||
52 | Freja Halbech | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.75 | ||||||
53 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:42.99 | ||||||
54 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 1:43.27 | ||||||
55 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:44.94 | ||||||
56 | Marie Skou Væggemose | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:47.47 | ||||||
57 | Katrine Krogh Jensen | 2002 | Auning Svømmeklub | 1:47.68 | ||||||
58 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:49.62 | ||||||
59 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:50.55 | ||||||
60 | Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 1:53.21 | ||||||
61 | Emma Kobæk | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:54.47 | ||||||
62 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | Auning Svømmeklub | 2:04.76 | ||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Årg. 2004-2014: Isabel Vang Hvitved (2003) 1:19.60 2013-08-24 |
13-14 år år Susanne D. Johansen (1995) 1:01.29 2008-08-30 |
15-16 år år Kia Hansen (1995) 59.76 2010-08-21 |
17 år & ældre: Micha Østergaard (1987) 58.34 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:02.62 | ||||||
2 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.52 | ||||||
3 | Louise Bach Andersen | 2001 | Brønderslev SK08 | 1:04.07 | ||||||
4 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.33 | ||||||
5 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:05.85 | ||||||
6 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:06.04 | ||||||
7 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.47 | ||||||
8 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:07.05 | ||||||
9 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.09 | ||||||
10 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:07.39 | ||||||
11 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:07.48 | ||||||
12 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:07.67 | ||||||
13 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.76 | ||||||
14 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:09.86 | ||||||
15 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.51 | ||||||
16 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:13.67 | ||||||
17 | Anna Mathiasen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:14.02 | ||||||
18 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:14.18 | ||||||
19 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:16.48 | ||||||
20 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:16.98 | ||||||
21 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:17.44 | ||||||
22 | Caroline Jürgensen | 2000 | Auning Svømmeklub | 1:18.76 | ||||||
23 | Maria Lorenzen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:19.03 | ||||||
24 | Kasandra Isager | 2000 | NNGU - Team Blaabjerg | 1:19.44 | ||||||
25 | Freja Winkler | 2001 | NNGU - Team Blaabjerg | 1:20.46 | ||||||
26 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:22.04 | ||||||
27 | Camilla Vestergaard | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:23.84 | ||||||
28 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 1:25.29 | ||||||
29 | Lea Kokholm | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:26.91 | ||||||
30 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:27.72 | ||||||
- | Louise Lykke Hansen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Line Tinggaard | 2000 | Thisted Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Årg. 2004-2014: Isabel Vang Hvitved (2003) 1:19.60 2013-08-24 |
13-14 år år Susanne D. Johansen (1995) 1:01.29 2008-08-30 |
15-16 år år Kia Hansen (1995) 59.76 2010-08-21 |
17 år & ældre: Micha Østergaard (1987) 58.34 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.35 | ||||||
2 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:04.40 | ||||||
3 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:04.52 | ||||||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:04.63 | ||||||
5 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:04.77 | ||||||
6 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:07.26 | ||||||
7 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:07.39 | ||||||
8 | Martha Moeslund | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:07.60 | ||||||
9 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:08.02 | ||||||
10 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:08.45 | ||||||
11 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:08.75 | ||||||
12 | Camilla Braad | 1998 | Randers GF Neptun | 1:09.00 | ||||||
13 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:09.25 | ||||||
14 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:10.86 | ||||||
15 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:11.88 | ||||||
16 | Melissa Furman | 1999 | Swim Team Djursland | 1:12.53 | ||||||
17 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:13.78 | ||||||
18 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:14.28 | ||||||
19 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:14.36 | ||||||
20 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:15.16 | ||||||
21 | Olivia Andersen | 1998 | Swim Team Djursland | 1:15.46 | ||||||
22 | Mette Christensen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 1:16.42 | ||||||
23 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:18.88 | ||||||
24 | Rikke Thybo Svenstrup | 1999 | Auning Svømmeklub | 1:19.85 | ||||||
25 | Tine Thesbjerg | 1999 | NNGU - Team Blaabjerg | 1:24.37 | ||||||
26 | Elin Herskin | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:29.69 | ||||||
27 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:30.12 | ||||||
28 | Thorina Joy Schröder | 1999 | NNGU - Team Blaabjerg | 1:37.61 | ||||||
29 | Louise Bast Berg Aaby | 1998 | Randers GF Neptun | 1:39.07 | ||||||
- | Helena Rasmussen | 1998 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-1997 |
Årg. 2004-2014: Isabel Vang Hvitved (2003) 1:19.60 2013-08-24 |
13-14 år år Susanne D. Johansen (1995) 1:01.29 2008-08-30 |
15-16 år år Kia Hansen (1995) 59.76 2010-08-21 |
17 år & ældre: Micha Østergaard (1987) 58.34 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:02.85 | ||||||
2 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:03.95 | ||||||
3 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:06.15 | ||||||
4 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:08.56 | ||||||
5 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:10.53 | ||||||
6 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:18.37 | ||||||
- | Jannie Krog | 1986 | IHF Svømning | DNS | ||||||
- | Sandra Sloth Østergaard | 1997 | Svømmeklubben Nord | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:05 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:49 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Årg. 2004-2014: Isabel Vang Hvitved (2003) 1:19.60 2013-08-24 |
13-14 år år Susanne D. Johansen (1995) 1:01.29 2008-08-30 |
15-16 år år Kia Hansen (1995) 59.76 2010-08-21 |
17 år & ældre: Micha Østergaard (1987) 58.34 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.03 | 59.83 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.64 | 59.84 | |||||
3 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.24 | 1:01.81 | |||||
4 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.16 | 1:03.44 | |||||
5 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 30.79 | 1:03.73 | |||||
6 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.61 | 1:04.13 | |||||
6 | Louise Bach Andersen | 2001 | Brønderslev SK08 | 30.73 | 1:04.13 | |||||
8 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.95 | 1:04.82 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:49 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 13:20 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Årg. 2002-2014: Benjamin Ørnbjerg Larsen (2000) 1:08.72 2012-08-25 |
15-16 år: Frands Johannesen (1992) 56.43 2008-08-03 |
17 - 18 år: Nicolai Graae Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 |
19 år & ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 52.01 2008-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.73 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.66 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
3 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:10.70 | ||||||
4 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:11.47 | ||||||
5 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:15.71 | ||||||
6 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | NNGU - Team Blaabjerg | 1:17.55 | ||||||
7 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.19 | ||||||
8 | Tobias Boström | 2002 | NNGU - Team Blaabjerg | 1:19.84 | ||||||
9 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 1:19.92 | ||||||
10 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:22.58 | ||||||
11 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:23.63 | ||||||
12 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:24.48 | ||||||
13 | Mads Emil Hansen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:24.91 | ||||||
14 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 1:25.91 | ||||||
15 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.33 | ||||||
16 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:26.56 | ||||||
17 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:27.24 | ||||||
18 | Niklas Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.57 | ||||||
19 | Rasmus Randall Østerholt | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.26 | ||||||
20 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:29.84 | ||||||
21 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:32.20 | ||||||
22 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.12 | ||||||
23 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:33.85 | ||||||
24 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 1:34.48 | ||||||
25 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:35.06 | ||||||
26 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:35.79 | ||||||
27 | Jonas Fonnesbæk | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:39.27 | ||||||
28 | Marius Gystad | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:39.56 | ||||||
29 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:40.93 | ||||||
30 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:42.06 | ||||||
- | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Årg. 2002-2014: Benjamin Ørnbjerg Larsen (2000) 1:08.72 2012-08-25 |
15-16 år: Frands Johannesen (1992) 56.43 2008-08-03 |
17 - 18 år: Nicolai Graae Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 |
19 år & ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 52.01 2008-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 59.82 | ||||||
2 | Lukas Kranker | 2000 | Brønderslev SK08 | 1:03.82 | ||||||
3 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.33 | ||||||
4 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.66 | ||||||
5 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.82 | ||||||
6 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 1:07.18 | ||||||
7 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:07.60 | ||||||
8 | Alexander Dahl | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:09.06 | ||||||
9 | Mike Boldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.29 | ||||||
10 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.88 | ||||||
11 | Bastian Løve Høegh | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.43 | ||||||
12 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | Auning Svømmeklub | 1:10.91 | ||||||
13 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:10.99 | ||||||
14 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:13.36 | ||||||
15 | Nikolaj Madsen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:13.97 | ||||||
16 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.56 | ||||||
17 | Kristian Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.78 | ||||||
18 | Thor Deibert | 2000 | NNGU - Team Blaabjerg | 1:14.85 | ||||||
19 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 1:15.00 | ||||||
20 | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:17.51 | ||||||
21 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:17.88 | ||||||
22 | Adam Bording Nybo | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:20.69 | ||||||
23 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:23.99 | ||||||
- | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Årg. 2002-2014: Benjamin Ørnbjerg Larsen (2000) 1:08.72 2012-08-25 |
15-16 år: Frands Johannesen (1992) 56.43 2008-08-03 |
17 - 18 år: Nicolai Graae Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 |
19 år & ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 52.01 2008-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.93 | ||||||
2 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.63 | ||||||
3 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 59.81 | ||||||
4 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 59.84 | ||||||
5 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:01.41 | ||||||
6 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 1:01.96 | ||||||
7 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.65 | ||||||
8 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:03.10 | ||||||
9 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:03.18 | ||||||
10 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:03.38 | ||||||
11 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.63 | ||||||
12 | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.72 | ||||||
13 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:04.54 | ||||||
14 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.45 | ||||||
15 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:06.06 | ||||||
16 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:06.20 | ||||||
17 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:06.95 | ||||||
18 | Anders Rosbjerg Larsen | 1999 | Aars Svømmeklub | 1:06.98 | ||||||
19 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 1:07.21 | ||||||
20 | Mads Lillelund | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.58 | ||||||
- | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1996-1997 |
Årg. 2002-2014: Benjamin Ørnbjerg Larsen (2000) 1:08.72 2012-08-25 |
15-16 år: Frands Johannesen (1992) 56.43 2008-08-03 |
17 - 18 år: Nicolai Graae Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 |
19 år & ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 52.01 2008-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.31 | ||||||
2 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.59 | ||||||
3 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 57.88 | ||||||
4 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.71 | ||||||
5 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.00 | ||||||
6 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 59.80 | ||||||
7 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 59.99 | ||||||
8 | Jens N. Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:00.48 | ||||||
9 | Emil Poulsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:02.42 | ||||||
10 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 1:08.42 | ||||||
- | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1995 |
Årg. 2002-2014: Benjamin Ørnbjerg Larsen (2000) 1:08.72 2012-08-25 |
15-16 år: Frands Johannesen (1992) 56.43 2008-08-03 |
17 - 18 år: Nicolai Graae Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 |
19 år & ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 52.01 2008-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.80 | ||||||
2 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.71 | ||||||
3 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.89 | ||||||
4 | Jacob Holst | 1991 | Nyborg Svømmeklub | 58.08 | ||||||
5 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 59.98 | ||||||
6 | Martin Kollerup | 1995 | Swim Team Djursland | 1:00.47 | ||||||
7 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 1:04.80 | ||||||
- | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:20 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:51 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Årg. 2002-2014: Benjamin Ørnbjerg Larsen (2000) 1:08.72 2012-08-25 |
15-16 år: Frands Johannesen (1992) 56.43 2008-08-03 |
17 - 18 år: Nicolai Graae Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 |
19 år & ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 52.01 2008-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.90 | 52.58 | |||||
2 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.84 | 53.32 | |||||
3 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.91 | 55.49 | |||||
4 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.32 | 55.79 | |||||
5 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 27.38 | 57.15 | |||||
6 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.05 | 57.94 | |||||
7 | Jacob Holst | 1991 | Nyborg Svømmeklub | 28.21 | 57.98 | |||||
8 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.93 | 58.10 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:51 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 13:18 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Årg. 2002-2014: Caroline Eskildsen (1995) 2:40.79 2007-08-25 |
13-14 år Christina Munkholm (1996) 2.33.26 2010.08.21 |
15 - 16 år: Caroline Eskildsen (1995) 2.35.25 2010.08.2 |
17 år og ældre: Julie Hougård (1991) 2.25.52 2008.08.30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 3:25.31 | ||||||
2 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 3:59.97 | ||||||
- | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DNF | ||||||
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Årg. 2002-2014: Caroline Eskildsen (1995) 2:40.79 2007-08-25 |
13-14 år Christina Munkholm (1996) 2.33.26 2010.08.21 |
15 - 16 år: Caroline Eskildsen (1995) 2.35.25 2010.08.2 |
17 år og ældre: Julie Hougård (1991) 2.25.52 2008.08.30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 2:38.18 | ||||||
2 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.19 | ||||||
3 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.77 | ||||||
4 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:43.70 | ||||||
5 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:48.84 | ||||||
6 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 2:52.73 | ||||||
7 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:53.03 | ||||||
8 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:53.39 | ||||||
9 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 3:05.73 | ||||||
10 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 3:07.11 | ||||||
11 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 3:10.45 | ||||||
12 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 3:11.67 | ||||||
13 | Rikke Hansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 3:11.78 | ||||||
14 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 3:12.62 | ||||||
15 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 3:16.55 | ||||||
16 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 3:26.74 | ||||||
17 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 3:49.13 | ||||||
18 | Freja Winkler | 2001 | NNGU - Team Blaabjerg | 3:54.24 | ||||||
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Årg. 2002-2014: Caroline Eskildsen (1995) 2:40.79 2007-08-25 |
13-14 år Christina Munkholm (1996) 2.33.26 2010.08.21 |
15 - 16 år: Caroline Eskildsen (1995) 2.35.25 2010.08.2 |
17 år og ældre: Julie Hougård (1991) 2.25.52 2008.08.30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 2:31.50 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.63 | ||||||
3 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 2:47.98 | ||||||
4 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 2:57.51 | ||||||
5 | Melissa Furman | 1999 | Swim Team Djursland | 3:05.31 | ||||||
6 | Tine Thesbjerg | 1999 | NNGU - Team Blaabjerg | 4:09.52 | ||||||
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Årg. 2002-2014: Caroline Eskildsen (1995) 2:40.79 2007-08-25 |
13-14 år Christina Munkholm (1996) 2.33.26 2010.08.21 |
15 - 16 år: Caroline Eskildsen (1995) 2.35.25 2010.08.2 |
17 år og ældre: Julie Hougård (1991) 2.25.52 2008.08.30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.94 | ||||||
2 | Ida Schütt | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:31.12 | ||||||
3 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 2:32.43 | ||||||
4 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 2:54.84 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:18 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Årg. 2000-2014: Michael Terp Olesen (1999) 2:31.84 2013-08-24 |
15-16 år Viktor Brömer (1993) 2:10.25 2008-08-31 |
17-18 år: Chris Christensen (1988) 2:07.97 2006-08-26 |
19 år & ældre: Chris Christensen (1988) 2:09.29 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 2:41.46 | ||||||
2 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 3:07.24 | ||||||
3 | Jonas Ejby | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 3:18.41 | ||||||
4 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 3:23.37 | ||||||
5 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 3:38.50 | ||||||
6 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 4:26.29 | ||||||
- | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | DNF | ||||||
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Årg. 2000-2014: Michael Terp Olesen (1999) 2:31.84 2013-08-24 |
15-16 år Viktor Brömer (1993) 2:10.25 2008-08-31 |
17-18 år: Chris Christensen (1988) 2:07.97 2006-08-26 |
19 år & ældre: Chris Christensen (1988) 2:09.29 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:33.95 | ||||||
2 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.50 | ||||||
3 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 2:35.71 | ||||||
4 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 2:43.28 | ||||||
5 | Mark Jensby Madsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 2:58.48 | ||||||
6 | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 2:59.50 | ||||||
7 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 2:59.75 | ||||||
- | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Årg. 2000-2014: Michael Terp Olesen (1999) 2:31.84 2013-08-24 |
15-16 år Viktor Brömer (1993) 2:10.25 2008-08-31 |
17-18 år: Chris Christensen (1988) 2:07.97 2006-08-26 |
19 år & ældre: Chris Christensen (1988) 2:09.29 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 2:24.81 | ||||||
2 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.46 | ||||||
3 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.59 | ||||||
4 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 2:44.97 | ||||||
5 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 3:03.83 | ||||||
- | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | 1 hånd i vend 100m | |||||
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Årg. 2000-2014: Michael Terp Olesen (1999) 2:31.84 2013-08-24 |
15-16 år Viktor Brömer (1993) 2:10.25 2008-08-31 |
17-18 år: Chris Christensen (1988) 2:07.97 2006-08-26 |
19 år & ældre: Chris Christensen (1988) 2:09.29 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 2:11.06 | ||||||
2 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.02 | ||||||
3 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.80 | ||||||
4 | Jacob Holst | 1991 | Nyborg Svømmeklub | 2:37.03 | ||||||
5 | Martin Madsen | 1990 | Nyborg Svømmeklub | 2:46.83 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:46 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 14:17 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Årg. 2002-2014: Klaudia W. Mogensen (2000) 3:05.17 2012-08-25 |
13-14 år: Josefine Pedersen (1999) 2:46.29 2013-08-24 |
15-16 år: Nicole Møller (1993) 2:47.08 2009-08-23 |
17 år & ældre: Maria Søe Beith (1996) 2:53.58 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:58.96 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 3:06.54 | ||||||
3 | Olivia Brophy | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:19.64 | ||||||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:21.33 | ||||||
5 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Brønderslev SK08 | 3:21.80 | ||||||
6 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:25.12 | ||||||
7 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 3:26.68 | ||||||
8 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:28.27 | ||||||
9 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 3:29.53 | ||||||
10 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 3:30.01 | ||||||
11 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 3:31.68 | ||||||
12 | Maiken Hougaard | 2002 | Auning Svømmeklub | 3:33.49 | ||||||
13 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 3:34.57 | ||||||
14 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:34.62 | ||||||
15 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:35.78 | ||||||
16 | Maja Prominczl | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:40.29 | ||||||
17 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 3:41.99 | ||||||
18 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 3:44.65 | ||||||
19 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 3:46.58 | ||||||
20 | Katrine Krogh Jensen | 2002 | Auning Svømmeklub | 3:52.57 | ||||||
21 | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 3:53.91 | ||||||
22 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 3:56.38 | ||||||
23 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | NNGU - Team Blaabjerg | 4:00.31 | ||||||
24 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 4:00.44 | ||||||
25 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 4:05.08 | ||||||
26 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 4:08.10 | ||||||
27 | Katrine Møller Kjeldsen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 4:12.48 | ||||||
28 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 4:12.85 | ||||||
29 | Sarah Dam Pedersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 4:21.59 | ||||||
30 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | Auning Svømmeklub | 4:28.90 | ||||||
- | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | NNGU - Team Blaabjerg | DNS | ||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Årg. 2002-2014: Klaudia W. Mogensen (2000) 3:05.17 2012-08-25 |
13-14 år: Josefine Pedersen (1999) 2:46.29 2013-08-24 |
15-16 år: Nicole Møller (1993) 2:47.08 2009-08-23 |
17 år & ældre: Maria Søe Beith (1996) 2:53.58 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:47.42 | ||||||
2 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 3:00.86 | ||||||
3 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 3:03.44 | ||||||
4 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:05.14 | ||||||
5 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:05.75 | ||||||
6 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:06.46 | ||||||
7 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 3:11.30 | ||||||
8 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 3:16.53 | ||||||
9 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 3:17.70 | ||||||
10 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 3:19.60 | ||||||
11 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:25.83 | ||||||
12 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:38.82 | ||||||
13 | Emma L. S. Cameron | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 3:40.35 | ||||||
14 | Camilla Vestergaard | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 3:43.98 | ||||||
15 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 3:45.00 | ||||||
16 | Anna Lund Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 4:04.60 | ||||||
17 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 4:32.19 | ||||||
- | Line Tinggaard | 2000 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Asynkrone benspark | |||||
- | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | asynkrone arme 125m | |||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Årg. 2002-2014: Klaudia W. Mogensen (2000) 3:05.17 2012-08-25 |
13-14 år: Josefine Pedersen (1999) 2:46.29 2013-08-24 |
15-16 år: Nicole Møller (1993) 2:47.08 2009-08-23 |
17 år & ældre: Maria Søe Beith (1996) 2:53.58 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:59.49 | ||||||
2 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 3:00.10 | ||||||
3 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 3:33.36 | ||||||
4 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 3:38.34 | ||||||
5 | Elin Herskin | 1999 | Viborg Svømme Klub | 3:59.86 | ||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Årg. 2002-2014: Klaudia W. Mogensen (2000) 3:05.17 2012-08-25 |
13-14 år: Josefine Pedersen (1999) 2:46.29 2013-08-24 |
15-16 år: Nicole Møller (1993) 2:47.08 2009-08-23 |
17 år & ældre: Maria Søe Beith (1996) 2:53.58 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 2:47.91 | 17-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Ida Schütt | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:48.04 | ||||||
3 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.69 | ||||||
4 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 3:12.87 | ||||||
5 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 3:13.65 | ||||||
6 | Natasja Furman | 1996 | Swim Team Djursland | 3:56.13 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:17 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:36 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Årg. 2000-2014: Joachim Mortensen (1995) 2:43.15 2009-08-22 |
15-16 år : Jesper Andersen (1989) 2:36.22 2005-08-20 |
17-18 år Viktor Christensen (1995) 2:29.55 2013-08-24 |
19 år & ældre Chris Christensen (1988) 2:18.97 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Hougaard | 2000 | Auning Svømmeklub | 2:51.76 | ||||||
2 | Jonas Ejby | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 2:52.43 | ||||||
3 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | Auning Svømmeklub | 3:07.23 | ||||||
4 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 3:10.43 | ||||||
5 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 3:10.50 | ||||||
6 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 3:11.40 | ||||||
7 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:13.71 | ||||||
8 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 3:13.74 | ||||||
9 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:13.76 | ||||||
10 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 3:24.38 | ||||||
11 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:26.37 | ||||||
12 | Markus Hartvigsen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 3:38.48 | ||||||
13 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 3:46.10 | ||||||
14 | Mathias Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | 3:49.94 | ||||||
15 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 3:53.57 | ||||||
16 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:54.16 | ||||||
17 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 3:59.09 | ||||||
18 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 4:00.20 | ||||||
19 | Nikolaj Madsen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 4:00.45 | ||||||
20 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 4:04.35 | ||||||
- | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | DSQ | for man flyben start | |||||
- | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | asynkrone ben | |||||
- | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Årg. 2000-2014: Joachim Mortensen (1995) 2:43.15 2009-08-22 |
15-16 år : Jesper Andersen (1989) 2:36.22 2005-08-20 |
17-18 år Viktor Christensen (1995) 2:29.55 2013-08-24 |
19 år & ældre Chris Christensen (1988) 2:18.97 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:43.68 | ||||||
2 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:52.05 | ||||||
3 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 2:55.65 | ||||||
4 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:59.29 | ||||||
5 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 3:01.09 | ||||||
6 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 3:03.13 | ||||||
7 | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | 3:05.42 | ||||||
8 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 3:05.94 | ||||||
9 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 3:21.02 | ||||||
10 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 3:24.00 | ||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Årg. 2000-2014: Joachim Mortensen (1995) 2:43.15 2009-08-22 |
15-16 år : Jesper Andersen (1989) 2:36.22 2005-08-20 |
17-18 år Viktor Christensen (1995) 2:29.55 2013-08-24 |
19 år & ældre Chris Christensen (1988) 2:18.97 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.38 | 17-18 Aldersgruppe Rekord | |||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Årg. 2000-2014: Joachim Mortensen (1995) 2:43.15 2009-08-22 |
15-16 år : Jesper Andersen (1989) 2:36.22 2005-08-20 |
17-18 år Viktor Christensen (1995) 2:29.55 2013-08-24 |
19 år & ældre Chris Christensen (1988) 2:18.97 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 2:34.81 | ||||||
2 | Martin Kollerup | 1995 | Swim Team Djursland | 3:08.74 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:36 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 18:31 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 19, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Årg. 0-2014: Silkeborg 4:08.71 2013-08-24 |
Årg. 0-2014: Silkeborg 4:08.71 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Kvik 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:03.60 | ||||||
Ida Schütt | 1996 | 29.44 | 1:00.43 | 1:00.43 | ||||||
Hannah Strunge Nissen | 1997 | 28.73 | 1:00.50 | 2:00.93 | ||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 29.60 | 1:03.45 | 3:04.38 | ||||||
Josephine Holm | 1999 | 28.43 | 59.22 | 4:03.60 | ||||||
2 | Silkeborg Damer 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:08.16 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 29.40 | 1:00.43 | 1:00.43 | ||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 29.61 | 1:00.58 | 2:01.01 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 29.99 | 1:02.35 | 3:03.36 | ||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 29.82 | 1:04.80 | 4:08.16 | ||||||
3 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:14.24 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 30.65 | 1:03.62 | 1:03.62 | ||||||
Helle Dohn | 1998 | 30.00 | 1:03.09 | 2:06.71 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 30.57 | 1:03.65 | 3:10.36 | ||||||
Cecilie Ravn Jensen | 1994 | 30.02 | 1:03.88 | 4:14.24 | ||||||
4 | Kvik 2 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:18.57 | ||||||
Kajsa Gregersen | 2001 | 30.18 | 1:05.07 | 1:05.07 | ||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 29.91 | 1:03.25 | 2:08.32 | ||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 30.44 | 1:05.58 | 3:13.90 | ||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 30.29 | 1:04.67 | 4:18.57 | ||||||
5 | Hsc Damer 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:23.92 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 31.77 | 1:05.73 | 1:05.73 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 30.44 | 1:36.38 | 2:42.11 | ||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 34.65 | 1:06.26 | 3:48.37 | ||||||
Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 35.55 | 35.55 | 4:23.92 | ||||||
6 | Horsens Piger 1 | 1996 | Horsens Svømmeklub | 4:25.15 | ||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 30.98 | 1:04.53 | 1:04.53 | ||||||
Michelle Franow | 2001 | 31.16 | 1:07.32 | 2:11.85 | ||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 31.68 | 1:08.07 | 3:19.92 | ||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 31.31 | 1:05.23 | 4:25.15 | ||||||
7 | Silkeborg Damer 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:28.02 | ||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | 32.05 | 1:06.57 | 1:06.57 | ||||||
Sofie W. Bunten | 1999 | 32.23 | 1:07.66 | 2:14.23 | ||||||
Celia Erikstad | 1999 | 31.69 | 1:06.03 | 3:20.26 | ||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 31.75 | 1:07.76 | 4:28.02 | ||||||
8 | Horsens Piger 2 | 1902 | Horsens Svømmeklub | 4:31.83 | ||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 32.17 | 1:07.86 | 1:07.86 | ||||||
Christina Løth Andersen | 1997 | 31.43 | 1:07.12 | 2:14.98 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 32.66 | 1:08.66 | 3:23.64 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 32.51 | 1:08.19 | 4:31.83 | ||||||
9 | Nyborg Piger 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 4:33.97 | ||||||
Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 32.33 | 1:07.12 | 1:07.12 | ||||||
Thea Lund Petersen | 1998 | 33.77 | 1:10.55 | 2:17.67 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 32.53 | 1:07.94 | 3:25.61 | ||||||
Silke Meyer | 1998 | 32.72 | 1:08.36 | 4:33.97 | ||||||
10 | Silkeborg Damer 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:40.69 | ||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 32.14 | 1:08.34 | 1:08.34 | ||||||
Dianna Au | 2000 | 31.84 | 1:08.18 | 2:16.52 | ||||||
Amalie Skov | 1999 | 35.60 | 1:14.69 | 3:31.21 | ||||||
Esther Flø | 2001 | 32.70 | 1:09.48 | 4:40.69 | ||||||
11 | Hsc Damer 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:47.87 | ||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 33.07 | 1:10.54 | 1:10.54 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 32.99 | 1:11.49 | 2:22.03 | ||||||
Rikke Hansen | 2000 | 34.92 | 1:13.82 | 3:35.85 | ||||||
Natascha Holm Byskov | 2000 | 34.16 | 1:12.02 | 4:47.87 | ||||||
12 | Isk Piger 1 | 0 | Ikast Svømmeklub | 4:49.79 | ||||||
Mette Flaskager | 1999 | 31.33 | 1:06.49 | 1:06.49 | ||||||
Emma Louise Frohn | 1998 | 35.04 | 1:15.12 | 2:21.61 | ||||||
Caroline M. Knudsen | 1999 | 36.06 | 1:17.41 | 3:39.02 | ||||||
Amanda Meldgaard | 1999 | 33.17 | 1:10.77 | 4:49.79 | ||||||
13 | Bsk08 19 | 2001 | Brønderslev SK08 | 5:00.91 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 30.74 | 1:04.52 | 1:04.52 | ||||||
Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 36.69 | 1:18.69 | 2:23.21 | ||||||
Amalije Kristensen | 2002 | 35.53 | 1:17.20 | 3:40.41 | ||||||
Ida Rom Weikert | 2002 | 37.23 | 1:20.50 | 5:00.91 | ||||||
14 | Gsc Piger 1 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:05.58 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 34.92 | 1:14.98 | 1:14.98 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 35.39 | 1:15.13 | 2:30.11 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 38.86 | 1:22.48 | 3:52.59 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 33.27 | 1:12.99 | 5:05.58 | ||||||
15 | Isk Piger 2 | 0 | Ikast Svømmeklub | 5:21.99 | ||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 35.93 | 1:14.99 | 1:14.99 | ||||||
Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 39.20 | 1:23.44 | 2:38.43 | ||||||
Savannah Lundvig | 2001 | 38.88 | 1:25.82 | 4:04.25 | ||||||
Sascha Lausten | 2002 | 36.73 | 1:17.74 | 5:21.99 | ||||||
16 | Silkeborg Damer 4 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:27.92 | ||||||
Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 36.56 | 1:17.04 | 1:17.04 | ||||||
Lykke Frandsen | 2002 | 39.78 | 1:24.39 | 2:41.43 | ||||||
Emma L. S. Cameron | 2001 | 41.38 | 1:27.49 | 4:08.92 | ||||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 37.01 | 1:19.00 | 5:27.92 | ||||||
17 | Hsc Damer 5 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:41.20 | ||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 36.92 | 1:18.48 | 1:18.48 | ||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 36.71 | 1:19.60 | 2:38.08 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 41.46 | 1:29.36 | 4:07.44 | ||||||
Katrine Møller Kjeldsen | 2002 | 42.93 | 1:33.76 | 5:41.20 | ||||||
18 | Nyborg Piger 5 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 5:52.52 | ||||||
Randi Jørgensen | 2002 | 39.50 | 1:28.14 | 1:28.14 | ||||||
Cille Ingemann Halkjær | 2001 | 43.38 | 1:36.47 | 3:04.61 | ||||||
Signe Stærmose | 1999 | 37.88 | 1:20.93 | 4:25.54 | ||||||
Camilla Vestergaard | 2000 | 39.32 | 1:26.98 | 5:52.52 | ||||||
19 | Gsc Piger 2 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:53.33 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 37.73 | 1:22.67 | 1:22.67 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 40.08 | 1:28.87 | 2:51.54 | ||||||
Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | 41.90 | 1:29.89 | 4:21.43 | ||||||
Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | 42.60 | 1:31.90 | 5:53.33 | ||||||
20 | Nyborg Piger 3 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 6:35.21 | ||||||
Laura Riber Memborg | 2004 | 1:01.20 | 2:13.09 | 2:13.09 | ||||||
Anna Lund Petersen | 2001 | 36.80 | 1:22.80 | 3:35.89 | ||||||
Maria Lorenzen | 2001 | 39.17 | 1:22.56 | 4:58.45 | ||||||
Helga Bak | 2004 | 43.14 | 1:36.76 | 6:35.21 | ||||||
21 | Nyborg Piger 4 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 7:27.18 | ||||||
Barbara Ammentorp | 2003 | 46.93 | 1:43.18 | 1:43.18 | ||||||
Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 49.57 | 1:51.58 | 3:34.76 | ||||||
Chelsea Nielsen | 2004 | 58.82 | 2:08.21 | 5:42.97 | ||||||
Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | 49.13 | 1:44.21 | 7:27.18 | ||||||
22 | Hsc Damer 6 | 0 | Holstebro Svømme Club | 7:34.12 | ||||||
Sille Busk Pedersen | 2003 | 48.13 | 1:51.54 | 1:51.54 | ||||||
Marie Skou Væggemose | 2002 | 46.92 | 1:43.72 | 3:35.26 | ||||||
Henriette Yong Klogborg | 2002 | 49.12 | 1:53.15 | 5:28.41 | ||||||
Liva Krabbe | 2005 | 54.11 | 2:05.71 | 7:34.12 | ||||||
- | Hsc Damer 4 | 0 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 34.56 | 1:13.67 | 1:13.67 | ||||||
Louise Xia Klogborg | 2000 | 2:26.58 | ||||||||
- | Nyborg Piger 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Stine Johansen | 1997 | 32.87 | 1:09.71 | 1:09.71 | ||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 32.72 | 2:18.68 | |||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 3:32.90 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 20, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Årg. 0-2014: Kvik 3:43.31 2006-08-26 |
Årg. 0-2014: Kvik 3:43.31 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Kvik 1 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:44.07 | ||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 26.02 | 53.34 | 53.34 | ||||||
Marc Bach Nielsen | 1994 | 27.05 | 57.51 | 1:50.85 | ||||||
Rasmus Härstedt | 1994 | 29.23 | 57.42 | 2:48.27 | ||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 26.41 | 55.80 | 3:44.07 | ||||||
2 | Hsc Herrer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 3:49.48 | ||||||
Kasper Schultz | 1995 | 26.48 | 54.78 | 54.78 | ||||||
Tobias M. Kristensen | 1996 | 27.10 | 56.63 | 1:51.41 | ||||||
Andreas Levin Pedersen | 1995 | 28.71 | 58.89 | 2:50.30 | ||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 28.20 | 59.18 | 3:49.48 | ||||||
3 | Silkeborg Herrer 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 3:50.33 | ||||||
Kasper Winther | 1995 | 26.22 | 56.29 | 56.29 | ||||||
Jens N. Nielsen | 1997 | 27.51 | 58.17 | 1:54.46 | ||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | 27.27 | 59.67 | 2:54.13 | ||||||
Ralf Dalby | 1995 | 25.58 | 56.20 | 3:50.33 | ||||||
4 | Kvik 2 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:50.50 | ||||||
Frederik Galving | 1998 | 27.78 | 58.57 | 58.57 | ||||||
Frederik Nerving | 1997 | 27.73 | 59.42 | 1:57.99 | ||||||
Johannes E. Mariegaard | 1997 | 26.54 | 55.62 | 2:53.61 | ||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 27.67 | 56.89 | 3:50.50 | ||||||
5 | Horsens Drenge 1 | 1902 | Horsens Svømmeklub | 3:57.70 | ||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 28.52 | 59.99 | 59.99 | ||||||
Alexander Jensen | 1998 | 28.00 | 59.47 | 1:59.46 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 27.92 | 59.59 | 2:59.05 | ||||||
Maris Lencevics | 1986 | 26.77 | 58.65 | 3:57.70 | ||||||
6 | Silkeborg Herrer 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:00.28 | ||||||
Alexander Gilberg | 1995 | 28.39 | 1:00.72 | 1:00.72 | ||||||
Martin Grønning | 1997 | 28.01 | 59.85 | 2:00.57 | ||||||
Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 28.42 | 59.03 | 2:59.60 | ||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 27.95 | 1:00.68 | 4:00.28 | ||||||
7 | Horsens Drenge 2 | 1902 | Horsens Svømmeklub | 4:12.87 | ||||||
Lukas Lindstrøm | 1998 | 29.57 | 1:00.67 | 1:00.67 | ||||||
Mathias Dalsgaard | 2000 | 29.05 | 1:02.88 | 2:03.55 | ||||||
Tim Damsgaard | 1994 | 29.93 | 1:06.01 | 3:09.56 | ||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | 29.77 | 1:03.31 | 4:12.87 | ||||||
8 | Silkeborg Herrer 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:25.66 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 31.87 | 1:07.16 | 1:07.16 | ||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 31.39 | 1:06.52 | 2:13.68 | ||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 29.52 | 1:04.99 | 3:18.67 | ||||||
Oliver Frølund | 2001 | 31.88 | 1:06.99 | 4:25.66 | ||||||
9 | Bsk08 20 | 1997 | Brønderslev SK08 | 4:29.47 | ||||||
Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | 32.31 | 1:08.74 | 1:08.74 | ||||||
Lukas Kranker | 2000 | 29.59 | 1:03.72 | 2:12.46 | ||||||
Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 31.17 | 1:07.76 | 3:20.22 | ||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 33.14 | 1:09.25 | 4:29.47 | ||||||
10 | Isk Drenge 1 | 0 | Ikast Svømmeklub | 4:32.97 | ||||||
Frederick K. Madsen | 1999 | 30.05 | 1:03.36 | 1:03.36 | ||||||
Martin Holmershøj | 1998 | 31.49 | 1:06.35 | 2:09.71 | ||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 35.30 | 1:14.27 | 3:23.98 | ||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 32.39 | 1:08.99 | 4:32.97 | ||||||
11 | Nyborg Drenge 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 4:34.93 | ||||||
Jacob Holst | 1991 | 28.27 | 59.08 | 59.08 | ||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 28.17 | 1:00.79 | 1:59.87 | ||||||
Jonas Lykke Sandison | 2004 | 43.30 | 1:37.23 | 3:37.10 | ||||||
Marc Nøhr Andersen | 1996 | 27.10 | 57.83 | 4:34.93 | ||||||
12 | Silkeborg Herrer 4 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:35.55 | ||||||
Mike Boldsen | 2000 | 33.14 | 1:10.70 | 1:10.70 | ||||||
Mads Lillelund | 1998 | 31.34 | 1:06.35 | 2:17.05 | ||||||
Marco Just Jensen | 2000 | 32.00 | 1:07.69 | 3:24.74 | ||||||
Bastian Løve Høegh | 2000 | 34.12 | 1:10.81 | 4:35.55 | ||||||
13 | Hsc Herrer 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:36.05 | ||||||
Jacob Schultz | 1999 | 31.24 | 1:07.08 | 1:07.08 | ||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 32.97 | 1:08.40 | 2:15.48 | ||||||
Magnus A H Christensen | 2001 | 33.75 | 1:12.11 | 3:27.59 | ||||||
Jacob Hopff | 2001 | 32.79 | 1:08.46 | 4:36.05 | ||||||
14 | Gsc Drenge | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:45.16 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 31.44 | 1:08.82 | 1:08.82 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 34.37 | 1:13.25 | 2:22.07 | ||||||
Oskar Vårdal | 2001 | 34.23 | 1:16.53 | 3:38.60 | ||||||
William Christoffersen | 2001 | 30.30 | 1:06.56 | 4:45.16 | ||||||
15 | Hsc Herrer 4 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:16.22 | ||||||
Julius Henriksen | 2002 | 33.93 | 1:13.16 | 1:13.16 | ||||||
Adam Tavs Andersen | 2001 | 36.18 | 1:19.28 | 2:32.44 | ||||||
Mikkel Søby | 2001 | 35.45 | 1:19.90 | 3:52.34 | ||||||
Mathias Dyrmose | 2001 | 38.95 | 1:23.88 | 5:16.22 | ||||||
16 | Hsc Herrer 6 | 0 | Holstebro Svømme Club | 6:44.71 | ||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 44.13 | 1:37.43 | 1:37.43 | ||||||
Mads Lund | 2002 | 44.34 | 1:36.88 | 3:14.31 | ||||||
Daniel Stauning Haargaard | 2002 | 48.77 | 1:45.88 | 5:00.19 | ||||||
Noah Lebæk Andersen | 2003 | 44.49 | 1:44.52 | 6:44.71 | ||||||
- | Hsc Herrer 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
Kasper Laursen | 1998 | 29.12 | 1:00.95 | 1:00.95 | ||||||
Jonas Kongerslev | 1999 | 30.22 | 2:05.29 | |||||||
Casper Christiansen | 2000 | 3:10.95 | ||||||||
- | Hsc Herrer 5 | 0 | Holstebro Svømme Club | DSQ | gang på bunden | |||||
Mads Mazur Pedersen | 2002 | 37.95 | 1:21.74 | 1:21.74 | ||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 39.90 | 2:49.20 | |||||||
Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 4:18.06 | ||||||||
- | Nyborg Drenge 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Jonas Ejby | 2000 | 33.56 | 1:10.84 | 1:10.84 | ||||||
Troels D. Essendrop | 1999 | 28.54 | 2:12.20 | |||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 3:37.75 | ||||||||
- | Nyborg Drenge 3 | 0 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ulovlig badehætte | |||||
Nikolaj Madsen | 2000 | 32.91 | 1:13.56 | 1:13.56 | ||||||
Thomas Kristensen | 2000 | 2:32.44 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:49 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 08:55 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Årg. 2004-2014: Sofie Hørring (2004) 42.88 2013-08-24 |
13-14 år: Carloine Samuel (2000) 33.88 2013-08-24 |
15-16 år: Sofie Reffstrup (1995) 32.17 2010-08-21 |
17 år &-ældre: Runa Dalby (1993) 32.06 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.44 | ||||||
2 | Freya Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.39 | ||||||
3 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.25 | ||||||
4 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 52.70 | ||||||
5 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 53.80 | ||||||
6 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 54.41 | ||||||
7 | Liva Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 55.76 | ||||||
8 | Bendicte Durholm | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.81 | ||||||
9 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:04.11 | ||||||
10 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:04.81 | ||||||
11 | Chelsea Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:06.58 | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Årg. 2004-2014: Sofie Hørring (2004) 42.88 2013-08-24 |
13-14 år: Carloine Samuel (2000) 33.88 2013-08-24 |
15-16 år: Sofie Reffstrup (1995) 32.17 2010-08-21 |
17 år &-ældre: Runa Dalby (1993) 32.06 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.85 | 11-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.72 | ||||||
3 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 37.13 | ||||||
4 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.31 | ||||||
5 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 37.74 | ||||||
6 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.44 | ||||||
7 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.83 | ||||||
8 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 39.11 | ||||||
9 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.19 | ||||||
10 | Sofie Vegener | 2002 | Auning Svømmeklub | 41.15 | ||||||
11 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.49 | ||||||
12 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.20 | ||||||
13 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.57 | ||||||
14 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.68 | ||||||
15 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.85 | ||||||
16 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.88 | ||||||
17 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.00 | ||||||
18 | Henriette P. Hjerling | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.24 | ||||||
19 | Amalije Kristensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 43.29 | ||||||
20 | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 43.36 | ||||||
21 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | NNGU - Team Blaabjerg | 43.37 | ||||||
22 | Clara Grønkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 43.85 | ||||||
23 | Ronja Henriksen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.93 | ||||||
24 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 44.90 | ||||||
25 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.96 | ||||||
26 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.05 | ||||||
27 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.51 | ||||||
28 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 45.73 | ||||||
29 | Erika Brinck Nicolaisen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.13 | ||||||
30 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 46.46 | ||||||
31 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.69 | ||||||
32 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 47.07 | ||||||
33 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.72 | ||||||
34 | Maiken Hougaard | 2002 | Auning Svømmeklub | 48.45 | ||||||
35 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.96 | ||||||
36 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.05 | ||||||
37 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.22 | ||||||
38 | Julie Becker Sondrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.37 | ||||||
39 | Freja Halbech | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.51 | ||||||
40 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 53.88 | ||||||
41 | Sarah Dam Pedersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 54.22 | ||||||
42 | Emma Kobæk | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 54.59 | ||||||
43 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.87 | ||||||
44 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.23 | ||||||
45 | Maja Klitgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:00.58 | ||||||
46 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | Auning Svømmeklub | 1:04.46 | ||||||
47 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 1:07.25 | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Årg. 2004-2014: Sofie Hørring (2004) 42.88 2013-08-24 |
13-14 år: Carloine Samuel (2000) 33.88 2013-08-24 |
15-16 år: Sofie Reffstrup (1995) 32.17 2010-08-21 |
17 år &-ældre: Runa Dalby (1993) 32.06 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 33.64 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.09 | ||||||
3 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.69 | ||||||
4 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 36.09 | ||||||
5 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 36.13 | ||||||
6 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 36.35 | ||||||
7 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.43 | ||||||
8 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.14 | ||||||
9 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 37.16 | ||||||
10 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.66 | ||||||
11 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 37.86 | ||||||
12 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.12 | ||||||
13 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 38.44 | ||||||
14 | Anna Mathiasen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 39.12 | ||||||
15 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.75 | ||||||
16 | Line Teilberg Madsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 40.00 | ||||||
17 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 40.60 | ||||||
18 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 41.65 | ||||||
19 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 42.48 | ||||||
20 | Line Tinggaard | 2000 | Thisted Svømmeklub | 43.22 | ||||||
21 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 43.72 | ||||||
22 | Emma L. S. Cameron | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 45.94 | ||||||
23 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 46.40 | ||||||
24 | Maria Lorenzen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 47.77 | ||||||
25 | Louise Lykke Hansen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 47.87 | ||||||
26 | Anna Lund Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 48.69 | ||||||
27 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 48.93 | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Årg. 2004-2014: Sofie Hørring (2004) 42.88 2013-08-24 |
13-14 år: Carloine Samuel (2000) 33.88 2013-08-24 |
15-16 år: Sofie Reffstrup (1995) 32.17 2010-08-21 |
17 år &-ældre: Runa Dalby (1993) 32.06 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.14 | ||||||
2 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 33.38 | ||||||
3 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 35.26 | ||||||
4 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 37.86 | ||||||
5 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 38.19 | ||||||
6 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 38.60 | ||||||
7 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 38.94 | ||||||
8 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 39.46 | ||||||
9 | Rikke Thybo Svenstrup | 1999 | Auning Svømmeklub | 39.94 | ||||||
10 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 42.65 | ||||||
11 | Camilla Braad | 1998 | Randers GF Neptun | 42.97 | ||||||
12 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 43.52 | ||||||
13 | Olivia Andersen | 1998 | Swim Team Djursland | 45.37 | ||||||
14 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 47.86 | ||||||
15 | Louise Bast Berg Aaby | 1998 | Randers GF Neptun | 54.04 | ||||||
- | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1997 |
Årg. 2004-2014: Sofie Hørring (2004) 42.88 2013-08-24 |
13-14 år: Carloine Samuel (2000) 33.88 2013-08-24 |
15-16 år: Sofie Reffstrup (1995) 32.17 2010-08-21 |
17 år &-ældre: Runa Dalby (1993) 32.06 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 34.61 | ||||||
2 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.18 | ||||||
3 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 35.97 | ||||||
4 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 36.69 | ||||||
5 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 38.53 | ||||||
6 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 39.71 | ||||||
7 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 42.72 | ||||||
- | Sandra Sloth Østergaard | 1997 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:55 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:46 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Årg. 2004-2014: Sofie Hørring (2004) 42.88 2013-08-24 |
13-14 år: Carloine Samuel (2000) 33.88 2013-08-24 |
15-16 år: Sofie Reffstrup (1995) 32.17 2010-08-21 |
17 år &-ældre: Runa Dalby (1993) 32.06 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 33.85 | ||||||
2 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 33.99 | ||||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.23 | ||||||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.25 | ||||||
5 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 34.54 | ||||||
6 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 34.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:46 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 09:40 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Årg. 2002-2014: Rasmus Sander Berggreen (2001) 37.84 2013-08-24 |
15-16 år Kasper Fill Frandsen (1994) 31.02 2010-08-21 |
17-18 år: Frederik Christensen (1992) 29.42 2010-08-21 |
19 år & ældre: Chris Christensen (1988) 28.33 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.23 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.38 | ||||||
3 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.81 | ||||||
4 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 42.00 | ||||||
5 | Tobias Boström | 2002 | NNGU - Team Blaabjerg | 43.11 | ||||||
6 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 43.27 | ||||||
7 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.62 | ||||||
8 | Niklas Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.08 | ||||||
9 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.31 | ||||||
10 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 45.35 | ||||||
11 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.94 | ||||||
12 | Rasmus Randall Østerholt | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.52 | ||||||
13 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 47.06 | ||||||
14 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 47.73 | ||||||
15 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 48.07 | ||||||
16 | Marius Hollender | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.99 | ||||||
17 | Jonas Fonnesbæk | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 49.14 | ||||||
18 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.70 | ||||||
19 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.41 | ||||||
20 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 52.42 | ||||||
21 | Mads Emil Hansen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 53.53 | ||||||
22 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 53.79 | ||||||
23 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 53.88 | ||||||
24 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 54.64 | ||||||
- | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Johan Christian Holst | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lukas Malvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Marius Gystad | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Årg. 2002-2014: Rasmus Sander Berggreen (2001) 37.84 2013-08-24 |
15-16 år Kasper Fill Frandsen (1994) 31.02 2010-08-21 |
17-18 år: Frederik Christensen (1992) 29.42 2010-08-21 |
19 år & ældre: Chris Christensen (1988) 28.33 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 31.74 | ||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.57 | ||||||
3 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 35.03 | ||||||
4 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.23 | ||||||
5 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.33 | ||||||
6 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.69 | ||||||
7 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.26 | ||||||
8 | Andreas Hougaard | 2000 | Auning Svømmeklub | 36.34 | ||||||
9 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 36.66 | ||||||
10 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 36.80 | ||||||
11 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.92 | ||||||
12 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 37.08 | ||||||
13 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.20 | ||||||
14 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | Auning Svømmeklub | 37.21 | ||||||
15 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.01 | ||||||
16 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.41 | ||||||
17 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 41.96 | ||||||
18 | Mathias Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | 43.67 | ||||||
19 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 44.20 | ||||||
20 | Markus Hartvigsen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 44.80 | ||||||
21 | Thor Deibert | 2000 | NNGU - Team Blaabjerg | 45.18 | ||||||
22 | Adam Bording Nybo | 2000 | Horsens Svømmeklub | 45.35 | ||||||
23 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 46.33 | ||||||
24 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.54 | ||||||
- | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Årg. 2002-2014: Rasmus Sander Berggreen (2001) 37.84 2013-08-24 |
15-16 år Kasper Fill Frandsen (1994) 31.02 2010-08-21 |
17-18 år: Frederik Christensen (1992) 29.42 2010-08-21 |
19 år & ældre: Chris Christensen (1988) 28.33 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.51 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 32.53 | ||||||
3 | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.48 | ||||||
4 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 34.08 | ||||||
5 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 34.57 | ||||||
6 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 34.77 | ||||||
7 | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | 35.25 | ||||||
8 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 36.19 | ||||||
9 | Mads Lillelund | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 37.27 | ||||||
10 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 38.02 | ||||||
11 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.01 | ||||||
12 | Anders Rosbjerg Larsen | 1999 | Aars Svømmeklub | 39.12 | ||||||
13 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 40.08 | ||||||
14 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 40.57 | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1996-1997 |
Årg. 2002-2014: Rasmus Sander Berggreen (2001) 37.84 2013-08-24 |
15-16 år Kasper Fill Frandsen (1994) 31.02 2010-08-21 |
17-18 år: Frederik Christensen (1992) 29.42 2010-08-21 |
19 år & ældre: Chris Christensen (1988) 28.33 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 30.86 | ||||||
2 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 32.54 | ||||||
3 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 38.95 | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1995 |
Årg. 2002-2014: Rasmus Sander Berggreen (2001) 37.84 2013-08-24 |
15-16 år Kasper Fill Frandsen (1994) 31.02 2010-08-21 |
17-18 år: Frederik Christensen (1992) 29.42 2010-08-21 |
19 år & ældre: Chris Christensen (1988) 28.33 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 29.10 | ||||||
2 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 33.28 | ||||||
- | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:40 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:46 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Årg. 2002-2014: Rasmus Sander Berggreen (2001) 37.84 2013-08-24 |
15-16 år Kasper Fill Frandsen (1994) 31.02 2010-08-21 |
17-18 år: Frederik Christensen (1992) 29.42 2010-08-21 |
19 år & ældre: Chris Christensen (1988) 28.33 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 29.45 | ||||||
2 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 30.59 | ||||||
3 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.61 | ||||||
4 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.35 | ||||||
5 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 33.11 | ||||||
6 | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 34.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:46 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 09:35 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Årg. 2004-2014: Caroline Gøttrup Bagge (2003) 35.80 2013-08-24 |
13-14 år: Susanne D. Johansen (1995) 28.82 2008-08-31 |
15-16 år Christina Munkholm (1996) 27.27 2012-08-25 |
17 år & ældre Line Præst Lauridsen (1989) 27.38 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.31 | ||||||
2 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 40.97 | ||||||
3 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 41.64 | ||||||
4 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 41.73 | ||||||
5 | Freya Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.48 | ||||||
6 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 44.76 | ||||||
7 | Bendicte Durholm | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.52 | ||||||
8 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 52.02 | ||||||
9 | Chelsea Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 54.96 | ||||||
10 | Liva Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 55.08 | ||||||
11 | Josefine Rahn Jacobsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 55.16 | ||||||
12 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 59.01 | ||||||
13 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:00.48 | ||||||
- | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Årg. 2004-2014: Caroline Gøttrup Bagge (2003) 35.80 2013-08-24 |
13-14 år: Susanne D. Johansen (1995) 28.82 2008-08-31 |
15-16 år Christina Munkholm (1996) 27.27 2012-08-25 |
17 år & ældre Line Præst Lauridsen (1989) 27.38 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.20 | 11-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.93 | ||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.97 | ||||||
4 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.56 | ||||||
5 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 33.51 | ||||||
6 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.90 | ||||||
7 | Olivia Brophy | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.39 | ||||||
8 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.42 | ||||||
9 | Sofie Vegener | 2002 | Auning Svømmeklub | 34.44 | ||||||
10 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.61 | ||||||
11 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.99 | ||||||
12 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.02 | ||||||
13 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.45 | ||||||
14 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.61 | ||||||
15 | Amalije Kristensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 35.69 | ||||||
16 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.21 | ||||||
17 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 36.23 | ||||||
18 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 36.24 | ||||||
19 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.44 | ||||||
20 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | NNGU - Team Blaabjerg | 36.58 | ||||||
21 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.61 | ||||||
22 | Maiken Hougaard | 2002 | Auning Svømmeklub | 37.04 | ||||||
23 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.27 | ||||||
24 | Erika Brinck Nicolaisen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.37 | ||||||
25 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.47 | ||||||
26 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.62 | ||||||
27 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 38.18 | ||||||
28 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.19 | ||||||
29 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | NNGU - Team Blaabjerg | 39.15 | ||||||
30 | Clara Grønkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 39.66 | ||||||
31 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 40.12 | ||||||
32 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.33 | ||||||
33 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.64 | ||||||
34 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 41.41 | ||||||
35 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.11 | ||||||
36 | Katrine Møller Kjeldsen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 42.12 | ||||||
37 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.89 | ||||||
38 | Sarah Dam Pedersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.68 | ||||||
39 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 43.84 | ||||||
40 | Maja Klitgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.29 | ||||||
41 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.32 | ||||||
42 | Katrine Krogh Jensen | 2002 | Auning Svømmeklub | 45.01 | ||||||
43 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 46.02 | ||||||
44 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 47.06 | ||||||
45 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 48.09 | ||||||
46 | Emma Kobæk | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 50.03 | ||||||
47 | Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 50.86 | ||||||
48 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | Auning Svømmeklub | 58.10 | ||||||
- | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Freja Halbech | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
- | Marie Skou Væggemose | 2002 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Årg. 2004-2014: Caroline Gøttrup Bagge (2003) 35.80 2013-08-24 |
13-14 år: Susanne D. Johansen (1995) 28.82 2008-08-31 |
15-16 år Christina Munkholm (1996) 27.27 2012-08-25 |
17 år & ældre Line Præst Lauridsen (1989) 27.38 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 27.75 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.02 | ||||||
3 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.02 | ||||||
4 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.43 | ||||||
5 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 31.01 | ||||||
6 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.32 | ||||||
7 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.66 | ||||||
8 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 31.70 | ||||||
9 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.82 | ||||||
10 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.88 | ||||||
11 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.97 | ||||||
12 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.33 | ||||||
13 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.92 | ||||||
14 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.01 | ||||||
15 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 33.15 | ||||||
16 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.21 | ||||||
17 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 33.32 | ||||||
18 | Rikke Hansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 34.23 | ||||||
19 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 34.27 | ||||||
20 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 34.36 | ||||||
21 | Anna Mathiasen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 34.49 | ||||||
22 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 34.69 | ||||||
23 | Line Teilberg Madsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 35.98 | ||||||
24 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.06 | ||||||
25 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 36.08 | ||||||
26 | Kasandra Isager | 2000 | NNGU - Team Blaabjerg | 36.14 | ||||||
27 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 36.42 | ||||||
28 | Camilla Vestergaard | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 36.78 | ||||||
29 | Maria Lorenzen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 36.96 | ||||||
30 | Louise Lykke Hansen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 37.46 | ||||||
31 | Anna Lund Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 37.55 | ||||||
- | Caroline Jürgensen | 2000 | Auning Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Årg. 2004-2014: Caroline Gøttrup Bagge (2003) 35.80 2013-08-24 |
13-14 år: Susanne D. Johansen (1995) 28.82 2008-08-31 |
15-16 år Christina Munkholm (1996) 27.27 2012-08-25 |
17 år & ældre Line Præst Lauridsen (1989) 27.38 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.30 | ||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.12 | ||||||
3 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 29.47 | ||||||
4 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 29.81 | ||||||
5 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 30.06 | ||||||
6 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 30.81 | ||||||
7 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.29 | ||||||
8 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 31.51 | ||||||
9 | Martha Moeslund | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 31.80 | ||||||
10 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 31.99 | ||||||
11 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 32.23 | ||||||
12 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 32.41 | ||||||
13 | Camilla Braad | 1998 | Randers GF Neptun | 32.51 | ||||||
14 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 32.86 | ||||||
15 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 33.01 | ||||||
16 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 33.38 | ||||||
17 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 33.90 | ||||||
18 | Mette Christensen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 34.12 | ||||||
19 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 34.60 | ||||||
20 | Rikke Thybo Svenstrup | 1999 | Auning Svømmeklub | 34.89 | ||||||
21 | Olivia Andersen | 1998 | Swim Team Djursland | 35.03 | ||||||
22 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 35.09 | ||||||
23 | Tine Thesbjerg | 1999 | NNGU - Team Blaabjerg | 37.07 | ||||||
24 | Elin Herskin | 1999 | Viborg Svømme Klub | 38.27 | ||||||
25 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 38.37 | ||||||
26 | Thorina Joy Schröder | 1999 | NNGU - Team Blaabjerg | 43.99 | ||||||
27 | Louise Bast Berg Aaby | 1998 | Randers GF Neptun | 45.84 | ||||||
- | Helena Rasmussen | 1998 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-1997 |
Årg. 2004-2014: Caroline Gøttrup Bagge (2003) 35.80 2013-08-24 |
13-14 år: Susanne D. Johansen (1995) 28.82 2008-08-31 |
15-16 år Christina Munkholm (1996) 27.27 2012-08-25 |
17 år & ældre Line Præst Lauridsen (1989) 27.38 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 28.66 | ||||||
2 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 29.59 | ||||||
3 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.82 | ||||||
4 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 30.99 | ||||||
5 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 31.42 | ||||||
6 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 31.43 | ||||||
7 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 34.45 | ||||||
8 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 34.90 | ||||||
- | Sandra Sloth Østergaard | 1997 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:35 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Årg. 2004-2014: Caroline Gøttrup Bagge (2003) 35.80 2013-08-24 |
13-14 år: Susanne D. Johansen (1995) 28.82 2008-08-31 |
15-16 år Christina Munkholm (1996) 27.27 2012-08-25 |
17 år & ældre Line Præst Lauridsen (1989) 27.38 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.72 | ||||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.79 | ||||||
3 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.06 | ||||||
4 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.27 | ||||||
5 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 29.30 | ||||||
6 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.19 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:08 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 09:43 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Årg. 2002-2014: Rasmus Sander Berggreen (2001) 32.31 2013-08-24 |
15-16 år Daniel Svane Halkjær (1991) 25.35 2007-08-25 |
17-18 år: Nicolai Graa Hansen (1988) 24.33 2006-08-26 |
19 år & ældreNikolaj Kirketert-Møller (1990) 23.59 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.18 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.31 | ||||||
3 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 31.88 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
4 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 32.29 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
5 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.18 | ||||||
6 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | NNGU - Team Blaabjerg | 34.38 | ||||||
7 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 35.00 | ||||||
8 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 35.55 | ||||||
9 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.60 | ||||||
10 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.77 | ||||||
11 | Mads Emil Hansen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 36.03 | ||||||
12 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.67 | ||||||
13 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.02 | ||||||
14 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.37 | ||||||
15 | Niklas Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.65 | ||||||
16 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.73 | ||||||
17 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.39 | ||||||
18 | Rasmus Randall Østerholt | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.30 | ||||||
19 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.45 | ||||||
20 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 39.47 | ||||||
21 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 40.31 | ||||||
22 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 41.07 | ||||||
23 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.16 | ||||||
24 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 42.47 | ||||||
25 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 43.46 | ||||||
26 | Marius Gystad | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 43.55 | ||||||
27 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 43.64 | ||||||
28 | Marius Hollender | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.72 | ||||||
29 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 44.89 | ||||||
30 | Jonas Fonnesbæk | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 46.41 | ||||||
31 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 46.99 | ||||||
32 | Emil Togsverd | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 48.62 | ||||||
33 | Magnus Søgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 49.89 | ||||||
- | Johan Christian Holst | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | bevægelse f start | |||||
- | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | bevægelse i start | |||||
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Årg. 2002-2014: Rasmus Sander Berggreen (2001) 32.31 2013-08-24 |
15-16 år Daniel Svane Halkjær (1991) 25.35 2007-08-25 |
17-18 år: Nicolai Graa Hansen (1988) 24.33 2006-08-26 |
19 år & ældreNikolaj Kirketert-Møller (1990) 23.59 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.22 | ||||||
2 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.54 | ||||||
3 | Lukas Kranker | 2000 | Brønderslev SK08 | 28.62 | ||||||
4 | Andreas Hougaard | 2000 | Auning Svømmeklub | 29.12 | ||||||
5 | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 29.55 | ||||||
6 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.74 | ||||||
7 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 29.75 | ||||||
8 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.89 | ||||||
9 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.99 | ||||||
10 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.44 | ||||||
11 | Alexander Dahl | 2000 | Thisted Svømmeklub | 30.65 | ||||||
12 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.70 | ||||||
13 | Nikolaj Madsen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 31.08 | ||||||
14 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.09 | ||||||
15 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.37 | ||||||
16 | Mike Boldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 32.07 | ||||||
17 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.13 | ||||||
18 | Kristian Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.17 | ||||||
19 | Jonas Ejby | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 32.20 | ||||||
20 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.64 | ||||||
21 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.05 | ||||||
22 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.31 | ||||||
23 | Markus Hartvigsen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 33.66 | ||||||
24 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.90 | ||||||
25 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.85 | ||||||
26 | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 35.01 | ||||||
27 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.18 | ||||||
28 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 36.45 | ||||||
29 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 37.09 | ||||||
30 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.38 | ||||||
31 | Adam Bording Nybo | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.26 | ||||||
- | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Thor Deibert | 2000 | NNGU - Team Blaabjerg | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Årg. 2002-2014: Rasmus Sander Berggreen (2001) 32.31 2013-08-24 |
15-16 år Daniel Svane Halkjær (1991) 25.35 2007-08-25 |
17-18 år: Nicolai Graa Hansen (1988) 24.33 2006-08-26 |
19 år & ældreNikolaj Kirketert-Møller (1990) 23.59 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 26.44 | ||||||
2 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.17 | ||||||
3 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 27.83 | ||||||
4 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 28.17 | ||||||
5 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 28.19 | ||||||
5 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.19 | ||||||
7 | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | 28.47 | ||||||
8 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 28.57 | ||||||
8 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 28.57 | ||||||
10 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 28.62 | ||||||
11 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 28.69 | ||||||
11 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 28.69 | ||||||
13 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 28.84 | ||||||
14 | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 29.06 | ||||||
15 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 29.12 | ||||||
16 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 29.74 | ||||||
17 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 29.80 | ||||||
18 | Anders Rosbjerg Larsen | 1999 | Aars Svømmeklub | 30.13 | ||||||
19 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 30.47 | ||||||
20 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 30.54 | ||||||
- | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1996-1997 |
Årg. 2002-2014: Rasmus Sander Berggreen (2001) 32.31 2013-08-24 |
15-16 år Daniel Svane Halkjær (1991) 25.35 2007-08-25 |
17-18 år: Nicolai Graa Hansen (1988) 24.33 2006-08-26 |
19 år & ældreNikolaj Kirketert-Møller (1990) 23.59 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.65 | ||||||
2 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.04 | ||||||
3 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 26.55 | ||||||
4 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 26.56 | ||||||
5 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 26.89 | ||||||
6 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 26.98 | ||||||
7 | Jens N. Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 27.13 | ||||||
8 | Emil Poulsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 28.78 | ||||||
9 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 29.36 | ||||||
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1995 |
Årg. 2002-2014: Rasmus Sander Berggreen (2001) 32.31 2013-08-24 |
15-16 år Daniel Svane Halkjær (1991) 25.35 2007-08-25 |
17-18 år: Nicolai Graa Hansen (1988) 24.33 2006-08-26 |
19 år & ældreNikolaj Kirketert-Møller (1990) 23.59 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 25.00 | ||||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 25.07 | ||||||
3 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.18 | ||||||
4 | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | 25.57 | ||||||
5 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.97 | ||||||
6 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.06 | ||||||
7 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 26.29 | ||||||
8 | Jacob Holst | 1991 | Nyborg Svømmeklub | 26.72 | ||||||
9 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.02 | ||||||
10 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 28.56 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:43 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Årg. 2002-2014: Rasmus Sander Berggreen (2001) 32.31 2013-08-24 |
15-16 år Daniel Svane Halkjær (1991) 25.35 2007-08-25 |
17-18 år: Nicolai Graa Hansen (1988) 24.33 2006-08-26 |
19 år & ældreNikolaj Kirketert-Møller (1990) 23.59 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | 25.46 | ||||||
2 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 25.55 | ||||||
3 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 25.69 | ||||||
3 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.69 | ||||||
5 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 26.05 | ||||||
6 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:08 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 10:02 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
11-12 år: Caroline Eskildsen (1995) 1:14.29 2007-08-25 |
13-14 år: Christina Munkholm (1996) 1:04.78 2014-08-21 |
15-16 år: Pernille Larsen (1992) 1:04.81 2008-08-31 |
17 år & ældre: Micha Østergaard (1987) 1:04.62 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.80 | ||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:21.45 | ||||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.88 | ||||||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:26.99 | ||||||
5 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Brønderslev SK08 | 1:31.48 | ||||||
6 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:34.45 | ||||||
7 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:34.53 | ||||||
8 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.66 | ||||||
9 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:36.76 | ||||||
10 | Lykke Frandsen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 1:37.60 | ||||||
11 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:39.68 | ||||||
12 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:40.20 | ||||||
13 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:42.47 | ||||||
14 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.48 | ||||||
15 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:44.13 | ||||||
16 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 1:47.01 | ||||||
17 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:47.39 | ||||||
18 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 1:48.85 | ||||||
19 | Ida Rom Weikert | 2002 | Brønderslev SK08 | 1:49.50 | ||||||
20 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:57.11 | ||||||
21 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 2:02.34 | ||||||
22 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:04.85 | ||||||
23 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 2:23.98 | ||||||
- | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | asynkron arme | |||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
11-12 år: Caroline Eskildsen (1995) 1:14.29 2007-08-25 |
13-14 år: Christina Munkholm (1996) 1:04.78 2014-08-21 |
15-16 år: Pernille Larsen (1992) 1:04.81 2008-08-31 |
17 år & ældre: Micha Østergaard (1987) 1:04.62 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.70 | ||||||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:10.78 | ||||||
3 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.09 | ||||||
4 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.81 | ||||||
5 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.49 | ||||||
6 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.94 | ||||||
7 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.98 | ||||||
8 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:19.26 | ||||||
9 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:19.71 | ||||||
10 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:20.59 | ||||||
11 | Rikke Hansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:25.48 | ||||||
12 | Line Teilberg Madsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:37.06 | ||||||
13 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:38.13 | ||||||
14 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:45.87 | ||||||
15 | Freja Winkler | 2001 | NNGU - Team Blaabjerg | 1:48.15 | ||||||
16 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 2:03.91 | ||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1998-1999 |
11-12 år: Caroline Eskildsen (1995) 1:14.29 2007-08-25 |
13-14 år: Christina Munkholm (1996) 1:04.78 2014-08-21 |
15-16 år: Pernille Larsen (1992) 1:04.81 2008-08-31 |
17 år & ældre: Micha Østergaard (1987) 1:04.62 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.72 | ||||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:09.97 | ||||||
3 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:15.86 | ||||||
4 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:15.95 | ||||||
5 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:17.37 | ||||||
6 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:22.15 | ||||||
7 | Martha Moeslund | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:25.54 | ||||||
8 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:26.39 | ||||||
9 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:31.20 | ||||||
10 | Tine Thesbjerg | 1999 | NNGU - Team Blaabjerg | 1:47.66 | ||||||
11 | Thorina Joy Schröder | 1999 | NNGU - Team Blaabjerg | 1:55.49 | ||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-1997 |
11-12 år: Caroline Eskildsen (1995) 1:14.29 2007-08-25 |
13-14 år: Christina Munkholm (1996) 1:04.78 2014-08-21 |
15-16 år: Pernille Larsen (1992) 1:04.81 2008-08-31 |
17 år & ældre: Micha Østergaard (1987) 1:04.62 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.97 | ||||||
2 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 1:08.54 | ||||||
3 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:08.77 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:02 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:19 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler |
11-12 år: Caroline Eskildsen (1995) 1:14.29 2007-08-25 |
13-14 år: Christina Munkholm (1996) 1:04.78 2014-08-21 |
15-16 år: Pernille Larsen (1992) 1:04.81 2008-08-31 |
17 år & ældre: Micha Østergaard (1987) 1:04.62 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.67 | 1:04.98 | |||||
2 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.83 | 1:06.64 | |||||
3 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 31.19 | 1:07.04 | |||||
4 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 32.44 | 1:07.61 | |||||
5 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.33 | 1:09.16 | |||||
6 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.14 | 1:09.27 | |||||
7 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.89 | 1:11.89 | |||||
8 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.11 | 1:14.10 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:19 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 10:12 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Årg. 2002-2014: Thor B. Hansen (2000) 1:22.84 2012-08-26 |
15-16 år: Viktor Brömer (1993) 1:00.05 2008-08-30 |
17-18 år Søren Dahl (1993) 58.66 2010-08-22 |
19 år & ældre Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 55.63 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:28.51 | ||||||
2 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:31.31 | ||||||
3 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:38.67 | ||||||
4 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:42.80 | ||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Årg. 2002-2014: Thor B. Hansen (2000) 1:22.84 2012-08-26 |
15-16 år: Viktor Brömer (1993) 1:00.05 2008-08-30 |
17-18 år Søren Dahl (1993) 58.66 2010-08-22 |
19 år & ældre Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 55.63 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:14.33 | ||||||
2 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:16.56 | ||||||
3 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:21.28 | ||||||
4 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | Auning Svømmeklub | 1:21.72 | ||||||
5 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:22.27 | ||||||
6 | Anders Vestergaard | 2001 | Brønderslev SK08 | 1:25.07 | ||||||
7 | Alexander Dahl | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:25.98 | ||||||
8 | Jonas Ejby | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:26.03 | ||||||
9 | Marco Just Jensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:28.92 | ||||||
10 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:31.35 | ||||||
11 | Bastian Løve Høegh | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:35.51 | ||||||
12 | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:38.11 | ||||||
- | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | DSQ | asynkrone ben | |||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Årg. 2002-2014: Thor B. Hansen (2000) 1:22.84 2012-08-26 |
15-16 år: Viktor Brömer (1993) 1:00.05 2008-08-30 |
17-18 år Søren Dahl (1993) 58.66 2010-08-22 |
19 år & ældre Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 55.63 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 1:05.52 | ||||||
2 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.94 | ||||||
3 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:07.63 | ||||||
4 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.95 | ||||||
5 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.94 | ||||||
6 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:10.73 | ||||||
7 | Mark Jensby Madsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:11.50 | ||||||
8 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:12.70 | ||||||
9 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.38 | ||||||
10 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:14.56 | ||||||
11 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:30.11 | ||||||
- | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1996-1997 |
Årg. 2002-2014: Thor B. Hansen (2000) 1:22.84 2012-08-26 |
15-16 år: Viktor Brömer (1993) 1:00.05 2008-08-30 |
17-18 år Søren Dahl (1993) 58.66 2010-08-22 |
19 år & ældre Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 55.63 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.27 | ||||||
2 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 1:02.38 | ||||||
3 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:04.57 | ||||||
4 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.97 | ||||||
5 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:06.55 | ||||||
6 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.48 | ||||||
7 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.37 | ||||||
8 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:09.58 | ||||||
9 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.92 | ||||||
10 | Emil Poulsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:17.67 | ||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-1995 |
Årg. 2002-2014: Thor B. Hansen (2000) 1:22.84 2012-08-26 |
15-16 år: Viktor Brömer (1993) 1:00.05 2008-08-30 |
17-18 år Søren Dahl (1993) 58.66 2010-08-22 |
19 år & ældre Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 55.63 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.87 | ||||||
2 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.59 | ||||||
3 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.20 | ||||||
4 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:04.18 | ||||||
5 | Jacob Holst | 1991 | Nyborg Svømmeklub | 1:05.61 | ||||||
6 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:05.86 | ||||||
7 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 1:06.17 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:12 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:21 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Årg. 2002-2014: Thor B. Hansen (2000) 1:22.84 2012-08-26 |
15-16 år: Viktor Brömer (1993) 1:00.05 2008-08-30 |
17-18 år Søren Dahl (1993) 58.66 2010-08-22 |
19 år & ældre Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 55.63 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.05 | 58.77 | |||||
2 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.93 | 59.91 | |||||
3 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.27 | 1:00.01 | |||||
4 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.25 | 1:00.10 | |||||
5 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 28.24 | 1:01.67 | |||||
6 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 31.09 | 1:04.42 | |||||
7 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 30.89 | 1:05.78 | |||||
8 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.88 | 1:06.41 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:21 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Årg. 2004-2014: Isabel Vang Hvitved (2003) 1:45.50 2013-08-24 |
13-14 år: Josefine Pedersen (1999) 1:16.96 2013-08-25 |
15 - 16 år: Maria Søe Beith (1996) 1,19,05 2012.08.25 |
17 år & ældre Katrine Holm Sørensen (1992) 1:15.51 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:51.92 | ||||||
2 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:52.84 | ||||||
3 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:55.10 | ||||||
4 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 1:58.25 | ||||||
5 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 2:00.98 | ||||||
6 | Liva Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 2:09.07 | ||||||
7 | Bendicte Durholm | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.96 | ||||||
- | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Chelsea Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | flere flyben v start | |||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Årg. 2004-2014: Isabel Vang Hvitved (2003) 1:45.50 2013-08-24 |
13-14 år: Josefine Pedersen (1999) 1:16.96 2013-08-25 |
15 - 16 år: Maria Søe Beith (1996) 1,19,05 2012.08.25 |
17 år & ældre Katrine Holm Sørensen (1992) 1:15.51 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 1:33.60 | ||||||
2 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:34.05 | ||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:35.13 | ||||||
4 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.42 | ||||||
5 | Olivia Brophy | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:37.81 | ||||||
6 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:38.69 | ||||||
7 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Brønderslev SK08 | 1:39.63 | ||||||
8 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:40.23 | ||||||
9 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:40.56 | ||||||
10 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.23 | ||||||
11 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:41.31 | ||||||
12 | Maiken Hougaard | 2002 | Auning Svømmeklub | 1:41.33 | ||||||
13 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.55 | ||||||
14 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:42.28 | ||||||
15 | Maja Prominczl | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:42.72 | ||||||
16 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:42.90 | ||||||
17 | Lykke Frandsen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 1:43.01 | ||||||
18 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:43.12 | ||||||
19 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 1:44.14 | ||||||
20 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:44.73 | ||||||
21 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:46.33 | ||||||
22 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:46.48 | ||||||
23 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:49.26 | ||||||
24 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:50.55 | ||||||
25 | Katrine Krogh Jensen | 2002 | Auning Svømmeklub | 1:52.48 | ||||||
26 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:53.85 | ||||||
27 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:57.13 | ||||||
28 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:57.89 | ||||||
29 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:58.64 | ||||||
30 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.81 | ||||||
31 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:00.41 | ||||||
32 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:00.62 | ||||||
33 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 2:00.80 | ||||||
34 | Marie Skou Væggemose | 2002 | Holstebro Svømme Club | 2:01.45 | ||||||
35 | Freja Halbech | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.50 | ||||||
36 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 2:01.87 | ||||||
37 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 2:04.36 | ||||||
38 | Julie Becker Sondrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:04.44 | ||||||
39 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:04.64 | ||||||
40 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.11 | ||||||
41 | Katrine Møller Kjeldsen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 2:06.45 | ||||||
42 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 2:06.71 | ||||||
42 | Sarah Dam Pedersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 2:06.71 | ||||||
44 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:07.16 | ||||||
45 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 2:12.24 | ||||||
46 | Emma Kobæk | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 2:14.08 | ||||||
- | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
- | Maja Klitgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | asynkrone ben | |||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Årg. 2004-2014: Isabel Vang Hvitved (2003) 1:45.50 2013-08-24 |
13-14 år: Josefine Pedersen (1999) 1:16.96 2013-08-25 |
15 - 16 år: Maria Søe Beith (1996) 1,19,05 2012.08.25 |
17 år & ældre Katrine Holm Sørensen (1992) 1:15.51 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:18.33 | ||||||
2 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.29 | ||||||
3 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.74 | ||||||
4 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:24.26 | ||||||
5 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:24.84 | ||||||
6 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.43 | ||||||
7 | Louise Bach Andersen | 2001 | Brønderslev SK08 | 1:26.15 | ||||||
8 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:27.34 | ||||||
9 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:27.96 | ||||||
10 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:28.76 | ||||||
11 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:29.10 | ||||||
12 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:29.79 | ||||||
13 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:29.86 | ||||||
14 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:30.62 | ||||||
15 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:32.28 | ||||||
16 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:32.60 | ||||||
17 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:36.34 | ||||||
18 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:37.47 | ||||||
19 | Freja Winkler | 2001 | NNGU - Team Blaabjerg | 1:39.66 | ||||||
20 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:39.81 | ||||||
21 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:39.97 | ||||||
22 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:40.00 | ||||||
23 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:40.14 | ||||||
24 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:42.37 | ||||||
25 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:42.41 | ||||||
26 | Anna Mathiasen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:42.48 | ||||||
27 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:42.66 | ||||||
28 | Camilla Vestergaard | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:44.21 | ||||||
29 | Emma L. S. Cameron | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:44.78 | ||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Årg. 2004-2014: Isabel Vang Hvitved (2003) 1:45.50 2013-08-24 |
13-14 år: Josefine Pedersen (1999) 1:16.96 2013-08-25 |
15 - 16 år: Maria Søe Beith (1996) 1,19,05 2012.08.25 |
17 år & ældre Katrine Holm Sørensen (1992) 1:15.51 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:23.58 | ||||||
2 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:25.39 | ||||||
3 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:26.30 | ||||||
4 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:26.81 | ||||||
5 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:37.16 | ||||||
6 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:37.69 | ||||||
7 | Mette Christensen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 1:48.33 | ||||||
8 | Elin Herskin | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:53.97 | ||||||
9 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:54.12 | ||||||
10 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:57.76 | ||||||
11 | Thorina Joy Schröder | 1999 | NNGU - Team Blaabjerg | 2:17.17 | ||||||
- | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Helena Rasmussen | 1998 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1997 |
Årg. 2004-2014: Isabel Vang Hvitved (2003) 1:45.50 2013-08-24 |
13-14 år: Josefine Pedersen (1999) 1:16.96 2013-08-25 |
15 - 16 år: Maria Søe Beith (1996) 1,19,05 2012.08.25 |
17 år & ældre Katrine Holm Sørensen (1992) 1:15.51 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 1:18.52 | ||||||
2 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:23.65 | ||||||
3 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:23.95 | ||||||
4 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:30.33 | ||||||
4 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 1:30.33 | ||||||
6 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:31.17 | ||||||
7 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:31.82 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:32 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Årg. 2004-2014: Isabel Vang Hvitved (2003) 1:45.50 2013-08-24 |
13-14 år: Josefine Pedersen (1999) 1:16.96 2013-08-25 |
15 - 16 år: Maria Søe Beith (1996) 1,19,05 2012.08.25 |
17 år & ældre Katrine Holm Sørensen (1992) 1:15.51 2009-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.72 | 1:14.75 | 17-999 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 36.52 | 1:17.19 | |||||
3 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.27 | 1:18.51 | |||||
4 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.96 | 1:21.94 | |||||
5 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 39.23 | 1:22.16 | |||||
5 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 40.09 | 1:22.16 | |||||
7 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 38.32 | 1:23.43 | |||||
8 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.63 | 1:24.51 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:32 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 11:24 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
13-14 år: Joakim Mortensen (1995) 1:11.91 2009-08-23 |
15-16 år: Daniel Svendsen (1990) 1:10.97 2006-08-26 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 1:05.19 2006-08-26 |
19 år & ældre:: Chris Christensen (1988) 1:02.87 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:34.36 | ||||||
2 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:40.13 | ||||||
3 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:45.95 | ||||||
4 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:46.71 | ||||||
5 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:49.11 | ||||||
6 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:49.31 | ||||||
7 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:52.00 | ||||||
8 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:52.87 | ||||||
9 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.09 | ||||||
10 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.51 | ||||||
11 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:54.74 | ||||||
12 | Niklas Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:00.00 | ||||||
13 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 2:00.06 | ||||||
14 | Marius Gystad | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 2:01.97 | ||||||
15 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 2:09.02 | ||||||
16 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.75 | ||||||
17 | Marius Hollender | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:13.54 | ||||||
18 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 2:14.11 | ||||||
19 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.29 | ||||||
20 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.55 | ||||||
- | Johan Christian Holst | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | arme forbi hofter | |||||
- | Jonas Fonnesbæk | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | crawlben v start | |||||
- | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ej samt berør v 50m | |||||
- | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 1 hånd i vend | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
13-14 år: Joakim Mortensen (1995) 1:11.91 2009-08-23 |
15-16 år: Daniel Svendsen (1990) 1:10.97 2006-08-26 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 1:05.19 2006-08-26 |
19 år & ældre:: Chris Christensen (1988) 1:02.87 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Ejby | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:19.96 | ||||||
2 | Andreas Hougaard | 2000 | Auning Svømmeklub | 1:20.80 | ||||||
3 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | Auning Svømmeklub | 1:29.12 | ||||||
4 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:29.99 | ||||||
5 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:30.03 | ||||||
6 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:30.25 | ||||||
7 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 1:30.44 | ||||||
8 | Marco Just Jensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:32.75 | ||||||
9 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:33.86 | ||||||
10 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 1:34.63 | ||||||
11 | Mike Boldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:38.05 | ||||||
12 | Markus Hartvigsen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:38.25 | ||||||
13 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:41.62 | ||||||
14 | Nikolaj Madsen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:50.94 | ||||||
15 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:52.24 | ||||||
16 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:55.58 | ||||||
17 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 2:00.26 | ||||||
- | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
13-14 år: Joakim Mortensen (1995) 1:11.91 2009-08-23 |
15-16 år: Daniel Svendsen (1990) 1:10.97 2006-08-26 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 1:05.19 2006-08-26 |
19 år & ældre:: Chris Christensen (1988) 1:02.87 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:17.15 | ||||||
2 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 1:19.66 | ||||||
3 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.13 | ||||||
4 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.38 | ||||||
5 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 1:23.44 | ||||||
6 | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | 1:24.57 | ||||||
7 | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:25.87 | ||||||
8 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:28.19 | ||||||
9 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:28.80 | ||||||
10 | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:30.10 | ||||||
11 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:32.72 | ||||||
12 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:38.62 | ||||||
- | Anders Rosbjerg Larsen | 1999 | Aars Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ej adsk hænder vend | |||||
- | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | 2 armtag u vand v st | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1996-1997 |
13-14 år: Joakim Mortensen (1995) 1:11.91 2009-08-23 |
15-16 år: Daniel Svendsen (1990) 1:10.97 2006-08-26 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 1:05.19 2006-08-26 |
19 år & ældre:: Chris Christensen (1988) 1:02.87 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:20.41 | ||||||
2 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:21.59 | ||||||
3 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 1:24.83 | ||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1995 |
13-14 år: Joakim Mortensen (1995) 1:11.91 2009-08-23 |
15-16 år: Daniel Svendsen (1990) 1:10.97 2006-08-26 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 1:05.19 2006-08-26 |
19 år & ældre:: Chris Christensen (1988) 1:02.87 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 1:17.75 | ||||||
2 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:18.99 | ||||||
3 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 1:22.66 | ||||||
- | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | DSQ | to armtag u vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:24 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:35 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
13-14 år: Joakim Mortensen (1995) 1:11.91 2009-08-23 |
15-16 år: Daniel Svendsen (1990) 1:10.97 2006-08-26 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 1:05.19 2006-08-26 |
19 år & ældre:: Chris Christensen (1988) 1:02.87 2009-08-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 33.37 | 1:11.34 | |||||
2 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 34.97 | 1:15.96 | |||||
3 | Jonas Ejby | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 36.88 | 1:17.87 | |||||
4 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 36.27 | 1:19.26 | |||||
5 | Andreas Hougaard | 2000 | Auning Svømmeklub | 36.96 | 1:19.65 | |||||
6 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.23 | 1:20.37 | |||||
7 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 36.78 | 1:20.40 | |||||
8 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 37.54 | 1:21.30 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:35 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Årg. 2002-2014: Rikke Svejgård Nielsen (1997) 2:45.59 2008-08-30 |
13-14 år: Mette Marie Blæsbjerg (1993) 2:31.50 2007-08-25 |
15-16 år: Pernille Larsen (1992) 2:22.14 2008-08-30 |
17 år & ældre: Sabrina Wielsøe (1990) 2:30.60 2013-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.19 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 2:56.96 | ||||||
3 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 2:57.62 | ||||||
4 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 3:01.14 | ||||||
5 | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 3:06.42 | ||||||
6 | Ronja Henriksen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:15.60 | ||||||
7 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 3:15.98 | ||||||
8 | Lykke Frandsen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 3:19.75 | ||||||
9 | Ida Rom Weikert | 2002 | Brønderslev SK08 | 3:20.57 | ||||||
10 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 3:20.98 | ||||||
11 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:23.88 | ||||||
12 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:26.52 | ||||||
13 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:33.96 | ||||||
14 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:40.78 | ||||||
15 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:41.45 | ||||||
16 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 3:41.85 | ||||||
17 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 3:53.32 | ||||||
- | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ej forts bevæg 150 m | |||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Årg. 2002-2014: Rikke Svejgård Nielsen (1997) 2:45.59 2008-08-30 |
13-14 år: Mette Marie Blæsbjerg (1993) 2:31.50 2007-08-25 |
15-16 år: Pernille Larsen (1992) 2:22.14 2008-08-30 |
17 år & ældre: Sabrina Wielsøe (1990) 2:30.60 2013-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.26 | ||||||
2 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 2:44.64 | ||||||
3 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 2:47.40 | ||||||
4 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:47.80 | ||||||
5 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:48.87 | ||||||
6 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:51.43 | ||||||
7 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:51.57 | ||||||
8 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:53.04 | ||||||
9 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:55.66 | ||||||
10 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:59.48 | ||||||
11 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 3:03.09 | ||||||
12 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 3:09.80 | ||||||
13 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:10.15 | ||||||
14 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 3:15.42 | ||||||
15 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:15.82 | ||||||
16 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 3:18.29 | ||||||
17 | Caroline Jürgensen | 2000 | Auning Svømmeklub | 3:23.84 | ||||||
18 | Line Tinggaard | 2000 | Thisted Svømmeklub | 3:32.78 | ||||||
- | Rikke Hansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Anna Lund Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej forts bevæg 100 m | |||||
- | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | DSQ | ej for bevæg 150 | |||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Årg. 2002-2014: Rikke Svejgård Nielsen (1997) 2:45.59 2008-08-30 |
13-14 år: Mette Marie Blæsbjerg (1993) 2:31.50 2007-08-25 |
15-16 år: Pernille Larsen (1992) 2:22.14 2008-08-30 |
17 år & ældre: Sabrina Wielsøe (1990) 2:30.60 2013-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:30.22 | ||||||
2 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 2:52.40 | ||||||
3 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 2:53.85 | ||||||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:55.82 | ||||||
5 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 3:03.12 | ||||||
6 | Rikke Thybo Svenstrup | 1999 | Auning Svømmeklub | 3:06.37 | ||||||
- | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Årg. 2002-2014: Rikke Svejgård Nielsen (1997) 2:45.59 2008-08-30 |
13-14 år: Mette Marie Blæsbjerg (1993) 2:31.50 2007-08-25 |
15-16 år: Pernille Larsen (1992) 2:22.14 2008-08-30 |
17 år & ældre: Sabrina Wielsøe (1990) 2:30.60 2013-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.09 | 17-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Ida Schütt | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.79 | ||||||
3 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 2:45.31 | ||||||
4 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 2:49.38 | ||||||
5 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 2:51.24 | ||||||
- | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Årg. 2000-2014: Daniel Skaaning (1993) 2:26.76 2006-08-26 |
15-16 år Martin Terp Olesen (1994) 2:22.18 2009-08-23 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:12.87 2006-08-26 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 2:09.05 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 2:28.58 | ||||||
2 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:43.14 | ||||||
3 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:45.07 | ||||||
4 | Anders Vestergaard | 2001 | Brønderslev SK08 | 2:51.05 | ||||||
5 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 2:54.48 | ||||||
6 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 3:01.27 | ||||||
7 | Kristian Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:02.39 | ||||||
8 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:03.00 | ||||||
9 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:03.72 | ||||||
10 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 3:07.82 | ||||||
11 | Mathias Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | 3:10.84 | ||||||
12 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 3:12.02 | ||||||
13 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 3:13.34 | ||||||
14 | Nikolaj Madsen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 3:14.39 | ||||||
15 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 3:17.64 | ||||||
16 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 3:18.36 | ||||||
17 | Adam Bording Nybo | 2000 | Horsens Svømmeklub | 3:21.49 | ||||||
18 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:48.99 | ||||||
19 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 4:18.30 | ||||||
20 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 4:31.23 | ||||||
- | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | ej forts bev 100m | |||||
- | Tobias Boström | 2002 | NNGU - Team Blaabjerg | DSQ | tyvstart | |||||
- | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej berøring v 100m | |||||
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Årg. 2000-2014: Daniel Skaaning (1993) 2:26.76 2006-08-26 |
15-16 år Martin Terp Olesen (1994) 2:22.18 2009-08-23 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:12.87 2006-08-26 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 2:09.05 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.63 | ||||||
2 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.56 | ||||||
3 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.15 | ||||||
4 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:38.09 | ||||||
5 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 2:42.91 | ||||||
6 | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | 2:44.49 | ||||||
7 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 2:47.14 | ||||||
8 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 2:47.39 | ||||||
9 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 3:03.32 | ||||||
10 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 3:05.13 | ||||||
11 | Mads Lillelund | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 3:10.25 | ||||||
- | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Årg. 2000-2014: Daniel Skaaning (1993) 2:26.76 2006-08-26 |
15-16 år Martin Terp Olesen (1994) 2:22.18 2009-08-23 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:12.87 2006-08-26 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 2:09.05 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.31 | ||||||
2 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 2:21.11 | ||||||
3 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.89 | ||||||
4 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.39 | ||||||
5 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 2:33.45 | ||||||
6 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.60 | ||||||
- | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev v 100 | |||||
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Årg. 2000-2014: Daniel Skaaning (1993) 2:26.76 2006-08-26 |
15-16 år Martin Terp Olesen (1994) 2:22.18 2009-08-23 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:12.87 2006-08-26 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 2:09.05 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 2:14.71 | ||||||
2 | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | 2:30.67 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:16 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Årg. 2002-2014: Rikke Svejgård Nielsen (1997) 2:32.36 2009-08-23 |
13-14 år: Freja Østergård (1995) 2:13.09 2009-08-25 |
15 - 16 år: Anne Aagaard (1990) 2:15.49 2006-08-26 |
17 år og ældre: Nina Severinsen (1982) 2:11.72 2005-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.02 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.83 | ||||||
3 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.66 | ||||||
4 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 2:37.73 | ||||||
5 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 2:38.11 | ||||||
6 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:45.04 | ||||||
7 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:49.57 | ||||||
8 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:51.34 | ||||||
9 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:52.58 | ||||||
10 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:56.24 | ||||||
11 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:56.79 | ||||||
12 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:56.99 | ||||||
13 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 2:57.32 | ||||||
14 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 3:00.20 | ||||||
15 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:00.87 | ||||||
16 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:04.24 | ||||||
17 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | NNGU - Team Blaabjerg | 3:05.27 | ||||||
18 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:05.31 | ||||||
19 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 3:08.29 | ||||||
20 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | NNGU - Team Blaabjerg | 3:09.06 | ||||||
21 | Henriette P. Hjerling | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:09.41 | ||||||
22 | Clara Grønkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 3:09.94 | ||||||
23 | Erika Brinck Nicolaisen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:11.19 | ||||||
24 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:13.13 | ||||||
25 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:13.55 | ||||||
26 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 3:14.67 | ||||||
27 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 3:14.75 | ||||||
28 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:16.68 | ||||||
29 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 3:17.31 | ||||||
30 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 3:19.33 | ||||||
31 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 3:22.57 | ||||||
32 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:23.39 | ||||||
33 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:24.17 | ||||||
34 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 3:26.03 | ||||||
35 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:29.39 | ||||||
36 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:29.82 | ||||||
37 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:32.48 | ||||||
38 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:34.14 | ||||||
39 | Katrine Møller Kjeldsen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 3:34.77 | ||||||
40 | Freya Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:36.54 | ||||||
41 | Julie Becker Sondrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:43.59 | ||||||
42 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:44.60 | ||||||
43 | Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 3:55.56 | ||||||
44 | Marie Skou Væggemose | 2002 | Holstebro Svømme Club | 4:02.13 | ||||||
45 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 4:08.02 | ||||||
46 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 4:18.05 | ||||||
- | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maja Prominczl | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Årg. 2002-2014: Rikke Svejgård Nielsen (1997) 2:32.36 2009-08-23 |
13-14 år: Freja Østergård (1995) 2:13.09 2009-08-25 |
15 - 16 år: Anne Aagaard (1990) 2:15.49 2006-08-26 |
17 år og ældre: Nina Severinsen (1982) 2:11.72 2005-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:12.51 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.33 | ||||||
3 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.36 | ||||||
4 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 2:19.05 | ||||||
5 | Louise Bach Andersen | 2001 | Brønderslev SK08 | 2:23.41 | ||||||
6 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.14 | ||||||
7 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.07 | ||||||
8 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.32 | ||||||
9 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 2:28.47 | ||||||
10 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:28.56 | ||||||
11 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.06 | ||||||
12 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:29.18 | ||||||
13 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.28 | ||||||
14 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 2:29.73 | ||||||
15 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 2:34.35 | ||||||
16 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:39.56 | ||||||
17 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 2:40.57 | ||||||
18 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 2:43.08 | ||||||
19 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 2:49.39 | ||||||
20 | Kasandra Isager | 2000 | NNGU - Team Blaabjerg | 2:55.30 | ||||||
21 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:55.36 | ||||||
22 | Maria Lorenzen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 3:01.97 | ||||||
23 | Camilla Vestergaard | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 3:11.33 | ||||||
24 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 3:16.12 | ||||||
25 | Line Tinggaard | 2000 | Thisted Svømmeklub | 3:23.39 | ||||||
- | Louise Lykke Hansen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Årg. 2002-2014: Rikke Svejgård Nielsen (1997) 2:32.36 2009-08-23 |
13-14 år: Freja Østergård (1995) 2:13.09 2009-08-25 |
15 - 16 år: Anne Aagaard (1990) 2:15.49 2006-08-26 |
17 år og ældre: Nina Severinsen (1982) 2:11.72 2005-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.57 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 2:16.29 | ||||||
3 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 2:21.17 | ||||||
4 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:25.08 | ||||||
5 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 2:25.64 | ||||||
6 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 2:26.02 | ||||||
7 | Martha Moeslund | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:26.49 | ||||||
8 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 2:27.31 | ||||||
9 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:28.69 | ||||||
10 | Camilla Braad | 1998 | Randers GF Neptun | 2:32.00 | ||||||
11 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 2:33.23 | ||||||
12 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 2:42.00 | ||||||
13 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 2:44.84 | ||||||
14 | Olivia Andersen | 1998 | Swim Team Djursland | 2:48.29 | ||||||
15 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 2:49.23 | ||||||
16 | Rikke Thybo Svenstrup | 1999 | Auning Svømmeklub | 2:49.53 | ||||||
17 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 2:52.74 | ||||||
18 | Tine Thesbjerg | 1999 | NNGU - Team Blaabjerg | 3:11.79 | ||||||
19 | Elin Herskin | 1999 | Viborg Svømme Klub | 3:23.83 | ||||||
- | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Helena Rasmussen | 1998 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mette Christensen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | DNS | ||||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Årg. 2002-2014: Rikke Svejgård Nielsen (1997) 2:32.36 2009-08-23 |
13-14 år: Freja Østergård (1995) 2:13.09 2009-08-25 |
15 - 16 år: Anne Aagaard (1990) 2:15.49 2006-08-26 |
17 år og ældre: Nina Severinsen (1982) 2:11.72 2005-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Schütt | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:10.60 | 17-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.12 | ||||||
3 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 2:44.91 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:57 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 13:20 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Årg. 2000-2014: Michael Terp Olesen (1999) 2:08.78 2013-08-25 |
15-16 år: Frans Johannessen (1992) 1:59.96 2008-08-30 |
17 - 18 år: Victor B. Bromer (1993) 1.58.74 2010.08.21 |
19 år og ældre: Jon Rud (1986) 1:56.20 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:12.76 | ||||||
2 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.40 | ||||||
3 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.23 | ||||||
4 | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 2:23.27 | ||||||
5 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:24.45 | ||||||
6 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:26.87 | ||||||
7 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.65 | ||||||
8 | Lukas Kranker | 2000 | Brønderslev SK08 | 2:28.01 | ||||||
9 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.03 | ||||||
10 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 2:30.06 | ||||||
11 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 2:30.46 | ||||||
12 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 2:30.69 | ||||||
13 | Mike Boldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:30.90 | ||||||
14 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:32.19 | ||||||
15 | Alexander Dahl | 2000 | Thisted Svømmeklub | 2:32.30 | ||||||
16 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:33.04 | ||||||
17 | Marco Just Jensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:33.62 | ||||||
18 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.90 | ||||||
19 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:35.52 | ||||||
20 | Bastian Løve Høegh | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:36.01 | ||||||
21 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:36.83 | ||||||
22 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 2:38.56 | ||||||
23 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 2:39.88 | ||||||
24 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:49.83 | ||||||
25 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | NNGU - Team Blaabjerg | 2:50.16 | ||||||
26 | Thor Deibert | 2000 | NNGU - Team Blaabjerg | 2:51.93 | ||||||
27 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 2:55.93 | ||||||
28 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 2:56.90 | ||||||
29 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:04.72 | ||||||
30 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 3:05.50 | ||||||
31 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 3:08.14 | ||||||
32 | Mads Emil Hansen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 3:12.43 | ||||||
33 | Rasmus Randall Østerholt | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:15.29 | ||||||
34 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 3:16.73 | ||||||
35 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 3:17.42 | ||||||
36 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 3:18.88 | ||||||
37 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 3:22.96 | ||||||
38 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 3:24.72 | ||||||
39 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 3:29.35 | ||||||
40 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 3:36.71 | ||||||
41 | Marius Gystad | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 3:37.17 | ||||||
42 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 3:48.70 | ||||||
43 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 3:50.85 | ||||||
- | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Årg. 2000-2014: Michael Terp Olesen (1999) 2:08.78 2013-08-25 |
15-16 år: Frans Johannessen (1992) 1:59.96 2008-08-30 |
17 - 18 år: Victor B. Bromer (1993) 1.58.74 2010.08.21 |
19 år og ældre: Jon Rud (1986) 1:56.20 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:10.60 | ||||||
2 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 2:14.05 | ||||||
3 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 2:15.18 | ||||||
4 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 2:15.82 | ||||||
5 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.86 | ||||||
6 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:20.04 | ||||||
7 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 2:24.13 | ||||||
8 | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | 2:25.76 | ||||||
9 | Mark Jensby Madsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 2:29.30 | ||||||
10 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 2:29.93 | ||||||
11 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 2:33.40 | ||||||
12 | Mads Lillelund | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 2:39.71 | ||||||
13 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 2:42.53 | ||||||
- | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Årg. 2000-2014: Michael Terp Olesen (1999) 2:08.78 2013-08-25 |
15-16 år: Frans Johannessen (1992) 1:59.96 2008-08-30 |
17 - 18 år: Victor B. Bromer (1993) 1.58.74 2010.08.21 |
19 år og ældre: Jon Rud (1986) 1:56.20 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:57.86 | 17-18 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:04.87 | ||||||
3 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 2:09.21 | ||||||
4 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.72 | ||||||
5 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 2:09.91 | ||||||
6 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 2:09.98 | ||||||
7 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:10.07 | ||||||
8 | Jens N. Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 2:11.61 | ||||||
9 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 2:12.49 | ||||||
10 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.18 | ||||||
11 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 2:15.85 | ||||||
12 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.13 | ||||||
13 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 2:32.76 | ||||||
14 | Emil Poulsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 2:34.76 | ||||||
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Årg. 2000-2014: Michael Terp Olesen (1999) 2:08.78 2013-08-25 |
15-16 år: Frans Johannessen (1992) 1:59.96 2008-08-30 |
17 - 18 år: Victor B. Bromer (1993) 1.58.74 2010.08.21 |
19 år og ældre: Jon Rud (1986) 1:56.20 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:55.43 | 19-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:04.83 | ||||||
3 | Jacob Holst | 1991 | Nyborg Svømmeklub | 2:06.09 | ||||||
4 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.57 | ||||||
5 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 2:11.10 | ||||||
6 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 2:36.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:20 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:23 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 33, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Årg. 0-2014: Silkeborg 4:37.49 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Silkeborg Damer 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:38.46 | ||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 34.01 | 1:12.93 | 1:12.93 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 37.02 | 1:19.51 | 2:32.44 | ||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 30.40 | 1:06.51 | 3:38.95 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 28.07 | 59.51 | 4:38.46 | ||||||
2 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:40.37 | ||||||
Helle Dohn | 1998 | 34.65 | 1:12.77 | 1:12.77 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 35.60 | 1:16.59 | 2:29.36 | ||||||
Cecilie Ravn Jensen | 1994 | 31.57 | 1:07.87 | 3:37.23 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 30.55 | 1:03.14 | 4:40.37 | ||||||
3 | Kvik 2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:40.50 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 34.41 | 1:11.25 | 1:11.25 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 38.39 | 1:21.89 | 2:33.14 | ||||||
Hannah Strunge Nissen | 1997 | 29.99 | 1:05.17 | 3:38.31 | ||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 29.32 | 1:02.19 | 4:40.50 | ||||||
4 | Kvik 1 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:43.38 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 35.88 | 1:15.64 | 1:15.64 | ||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | 36.51 | 1:18.35 | 2:33.99 | ||||||
Josephine Holm | 1999 | 31.54 | 1:09.83 | 3:43.82 | ||||||
Ida Schütt | 1996 | 28.28 | 59.56 | 4:43.38 | ||||||
5 | Hsc Damer 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:01.15 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 37.21 | 1:55.79 | 1:55.79 | ||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 44.63 | 1:18.17 | 3:13.96 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 39.36 | 1:11.33 | 4:25.29 | ||||||
Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 35.86 | 35.86 | 5:01.15 | ||||||
6 | Silkeborg Damer 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:01.26 | ||||||
Celia Erikstad | 1999 | 35.68 | 1:14.86 | 1:14.86 | ||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | 38.23 | 1:23.42 | 2:38.28 | ||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 33.92 | 1:16.47 | 3:54.75 | ||||||
Sofie W. Bunten | 1999 | 30.93 | 1:06.51 | 5:01.26 | ||||||
7 | Horsens Piger 1 | 1996 | Horsens Svømmeklub | 5:03.45 | ||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 37.35 | 1:15.80 | 1:15.80 | ||||||
Michelle Franow | 2001 | 40.04 | 1:24.64 | 2:40.44 | ||||||
Christina Løth Andersen | 1997 | 36.20 | 1:19.81 | 4:00.25 | ||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 30.31 | 1:03.20 | 5:03.45 | ||||||
8 | Silkeborg Damer 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:21.37 | ||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 38.64 | 1:19.69 | 1:19.69 | ||||||
Dianna Au | 2000 | 42.08 | 1:30.82 | 2:50.51 | ||||||
Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 36.85 | 1:22.18 | 4:12.69 | ||||||
Esther Flø | 2001 | 32.22 | 1:08.68 | 5:21.37 | ||||||
9 | Horsens Piger 2 | 1902 | Horsens Svømmeklub | 5:22.97 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 37.87 | 1:20.14 | 1:20.14 | ||||||
Stella Krogh Lund | 2000 | 40.55 | 1:28.10 | 2:48.24 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 39.82 | 1:27.73 | 4:15.97 | ||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 31.26 | 1:07.00 | 5:22.97 | ||||||
10 | Hsc Damer 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:29.38 | ||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 38.33 | 1:19.83 | 1:19.83 | ||||||
Natascha Holm Byskov | 2000 | 41.43 | 1:29.19 | 2:49.02 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 37.11 | 1:26.35 | 4:15.37 | ||||||
Louise Xia Klogborg | 2000 | 34.65 | 1:14.01 | 5:29.38 | ||||||
11 | Bsk08 33 | 2001 | Brønderslev SK08 | 5:55.25 | ||||||
Ida Rom Weikert | 2002 | 42.50 | 1:32.36 | 1:32.36 | ||||||
Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 47.23 | 1:41.57 | 3:13.93 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 34.87 | 1:19.42 | 4:33.35 | ||||||
Amalije Kristensen | 2002 | 37.50 | 1:21.90 | 5:55.25 | ||||||
12 | Hsc Damer 4 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:58.29 | ||||||
Julie Geertsen Lund | 2001 | 44.76 | 1:32.21 | 1:32.21 | ||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 46.02 | 1:39.37 | 3:11.58 | ||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 38.12 | 1:29.01 | 4:40.59 | ||||||
Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 35.64 | 1:17.70 | 5:58.29 | ||||||
13 | Nyborg Piger 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 6:14.05 | ||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 44.01 | 1:31.23 | 1:31.23 | ||||||
Julie Ejby | 2002 | 44.77 | 1:36.51 | 3:07.74 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 37.18 | 1:19.70 | 4:27.44 | ||||||
Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 48.27 | 1:46.61 | 6:14.05 | ||||||
14 | Silkeborg Damer 4 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 6:47.84 | ||||||
Dinah Løve Høegh | 2003 | 47.34 | 1:38.57 | 1:38.57 | ||||||
Anne Lundorff Larsen | 2004 | 52.93 | 1:55.74 | 3:34.31 | ||||||
Lykke Frandsen | 2002 | 43.08 | 1:36.99 | 5:11.30 | ||||||
Line Frederiksen | 2003 | 42.78 | 1:36.54 | 6:47.84 | ||||||
15 | Hsc Damer 5 | 0 | Holstebro Svømme Club | 7:08.62 | ||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 47.08 | 1:56.13 | 1:56.13 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 29.19 | 1:24.77 | 3:20.90 | ||||||
Henriette Yong Klogborg | 2002 | 57.53 | 2:09.09 | 5:29.99 | ||||||
Katrine Møller Kjeldsen | 2002 | 43.70 | 1:38.63 | 7:08.62 | ||||||
16 | Hsc Damer 6 | 0 | Holstebro Svømme Club | 8:11.29 | ||||||
Liva Krabbe | 2005 | 57.58 | 2:05.02 | 2:05.02 | ||||||
Marie Skou Væggemose | 2002 | 55.79 | 1:59.26 | 4:04.28 | ||||||
Sille Busk Pedersen | 2003 | 1:02.78 | 2:27.99 | 6:32.27 | ||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 45.79 | 1:39.02 | 8:11.29 | ||||||
- | Nyborg Piger 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Stine Johansen | 1997 | 37.76 | 1:18.68 | |||||||
- | Silkeborg Damer 5 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Clara Tolderlund | 2002 | 49.48 | 1:43.42 | 1:43.42 | ||||||
Emma Kobæk | 2003 | 3:27.22 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:23 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:27 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 34, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Årg. 0-2014: Holstebro 4:07.36 2013-08-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Kvik 1 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:05.55 | 0-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
Viktor Holm | 1996 | 31.60 | 1:05.30 | 1:05.30 | ||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 31.70 | 1:07.17 | 2:12.47 | ||||||
Rasmus Härstedt | 1994 | 26.57 | 1:00.14 | 3:12.61 | ||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 25.40 | 52.94 | 4:05.55 | ||||||
2 | Hsc Herrer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:12.96 | ||||||
Kasper Schultz | 1995 | 29.55 | 1:00.86 | 1:00.86 | ||||||
Andreas Levin Pedersen | 1995 | 33.63 | 1:11.46 | 2:12.32 | ||||||
Tobias M. Kristensen | 1996 | 28.06 | 1:01.16 | 3:13.48 | ||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 28.38 | 59.48 | 4:12.96 | ||||||
3 | Kvik 2 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:17.22 | ||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | 31.54 | 1:05.15 | 1:05.15 | ||||||
Frederik Galving | 1998 | 35.49 | 1:16.56 | 2:21.71 | ||||||
Marc Bach Nielsen | 1994 | 26.75 | 1:00.26 | 3:21.97 | ||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 25.75 | 55.25 | 4:17.22 | ||||||
4 | Silkeborg Herrer 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:31.13 | ||||||
Martin Grønning | 1997 | 32.31 | 1:07.26 | 1:07.26 | ||||||
Kasper Winther | 1995 | 36.26 | 1:20.08 | 2:27.34 | ||||||
Ralf Dalby | 1995 | 28.27 | 1:03.98 | 3:31.32 | ||||||
Jens N. Nielsen | 1997 | 28.03 | 59.81 | 4:31.13 | ||||||
5 | Horsens Drenge 1 | 1902 | Horsens Svømmeklub | 4:32.87 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 33.60 | 1:10.63 | 1:10.63 | ||||||
Maris Lencevics | 1986 | 35.63 | 1:15.83 | 2:26.46 | ||||||
Lukas Lindstrøm | 1998 | 30.57 | 1:06.90 | 3:33.36 | ||||||
Alexander Jensen | 1998 | 28.44 | 59.51 | 4:32.87 | ||||||
6 | Nyborg Drenge 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 4:36.22 | ||||||
Troels D. Essendrop | 1999 | 35.21 | 1:12.90 | 1:12.90 | ||||||
Jonas Ejby | 2000 | 37.58 | 1:21.45 | 2:34.35 | ||||||
Jacob Holst | 1991 | 28.09 | 1:04.46 | 3:38.81 | ||||||
Marc Nøhr Andersen | 1996 | 26.95 | 57.41 | 4:36.22 | ||||||
7 | Silkeborg Herrer 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:38.75 | ||||||
Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 35.66 | 1:13.19 | 1:13.19 | ||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 37.23 | 1:20.25 | 2:33.44 | ||||||
Alexander Gilberg | 1995 | 29.27 | 1:06.37 | 3:39.81 | ||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | 27.45 | 58.94 | 4:38.75 | ||||||
8 | Hsc Herrer 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:39.94 | ||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 34.92 | 1:11.23 | 1:11.23 | ||||||
Kasper Laursen | 1998 | 35.66 | 1:17.04 | 2:28.27 | ||||||
Casper Christiansen | 2000 | 30.46 | 1:07.49 | 3:35.76 | ||||||
Jonas Kongerslev | 1999 | 29.92 | 1:04.18 | 4:39.94 | ||||||
9 | Horsens Drenge 2 | 1902 | Horsens Svømmeklub | 4:45.78 | ||||||
Mathias Dalsgaard | 2000 | 35.54 | 1:13.43 | 1:13.43 | ||||||
Tim Damsgaard | 1994 | 37.20 | 1:21.69 | 2:35.12 | ||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 29.64 | 1:06.64 | 3:41.76 | ||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | 29.85 | 1:04.02 | 4:45.78 | ||||||
10 | Silkeborg Herrer 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:06.35 | ||||||
Marco Just Jensen | 2000 | 39.99 | 1:24.82 | 1:24.82 | ||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 36.94 | 1:21.98 | 2:46.80 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 36.36 | 1:19.06 | 4:05.86 | ||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 27.78 | 1:00.49 | 5:06.35 | ||||||
11 | Nyborg Drenge 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 5:14.00 | ||||||
Thomas Kristensen | 2000 | 45.63 | 1:33.05 | 1:33.05 | ||||||
Karl-Emil Elnegaard | 1999 | 41.06 | 1:29.21 | 3:02.26 | ||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 30.36 | 1:08.36 | 4:10.62 | ||||||
Jacob Schøler | 1998 | 29.19 | 1:03.38 | 5:14.00 | ||||||
12 | Hsc Herrer 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:19.67 | ||||||
Jacob Schultz | 1999 | 36.09 | 1:14.78 | 1:14.78 | ||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 43.19 | 1:31.31 | 2:46.09 | ||||||
Magnus A H Christensen | 2001 | 35.97 | 1:22.97 | 4:09.06 | ||||||
Jacob Hopff | 2001 | 33.07 | 1:10.61 | 5:19.67 | ||||||
13 | Bsk08 34 | 1997 | Brønderslev SK08 | 5:39.01 | ||||||
Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | 40.82 | 1:25.84 | 1:25.84 | ||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 43.75 | 1:34.12 | 2:59.96 | ||||||
Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 37.03 | 1:34.86 | 4:34.82 | ||||||
Lukas Kranker | 2000 | 29.20 | 1:04.19 | 5:39.01 | ||||||
14 | Silkeborg Herrer 4 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:46.11 | ||||||
Mads Lillelund | 1998 | 42.36 | 1:28.40 | 1:28.40 | ||||||
Oliver Frølund | 2001 | 41.48 | 1:29.48 | 2:57.88 | ||||||
Bastian Løve Høegh | 2000 | 44.72 | 1:38.68 | 4:36.56 | ||||||
Mike Boldsen | 2000 | 32.32 | 1:09.55 | 5:46.11 | ||||||
15 | Silkeborg Herrer 5 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 6:26.29 | ||||||
Jakob Riisgaard | 2003 | 46.72 | 1:38.71 | 1:38.71 | ||||||
Markus Hartvigsen | 2001 | 46.12 | 1:40.08 | 3:18.79 | ||||||
Mathias Plog Jensen | 2001 | 42.06 | 1:35.28 | 4:54.07 | ||||||
Mads Emil Hansen | 2003 | 1:32.22 | 1:32.22 | 6:26.29 | ||||||
16 | Hsc Herrer 5 | 0 | Holstebro Svømme Club | 6:47.40 | ||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 50.59 | 1:44.86 | 1:44.86 | ||||||
Oskar Allerslev | 2002 | 53.69 | 1:55.65 | 3:40.51 | ||||||
Mads Mazur Pedersen | 2002 | 43.75 | 1:38.74 | 5:19.25 | ||||||
Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 38.34 | 1:28.15 | 6:47.40 | ||||||
17 | Silkeborg Herrer 6 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 7:30.53 | ||||||
Jonas Fonnesbæk | 2003 | 51.45 | 1:47.30 | 1:47.30 | ||||||
Oliver Christensen | 2003 | 50.64 | 1:49.01 | 3:36.31 | ||||||
Kasper Hansen | 2004 | 1:00.43 | 2:14.70 | 5:51.01 | ||||||
Marius Gystad | 2003 | 44.25 | 1:39.52 | 7:30.53 | ||||||
18 | Hsc Herrer 6 | 0 | Holstebro Svømme Club | 8:17.84 | ||||||
Mads Lund | 2002 | 57.98 | 1:58.70 | 1:58.70 | ||||||
Daniel Stauning Haargaard | 2002 | 1:02.85 | 2:11.53 | 4:10.23 | ||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 1:06.59 | ||||||||
Noah Lebæk Andersen | 2003 | 8:17.84 | 8:17.84 | |||||||
- | Hsc Herrer 4 | 0 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
Mathias Dyrmose | 2001 | 42.19 | 1:28.92 | 1:28.92 | ||||||
Mikkel Søby | 2001 | 3:12.02 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:27 |
Resultat Løb 51 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 18:53 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 51, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.22 | ||||||
2 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 30.54 | ||||||
3 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.86 | ||||||
4 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.78 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:53 |
Resultat Løb 52 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 52, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.50 | ||||||
2 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 30.63 | ||||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.21 | ||||||
4 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.26 | ||||||
5 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 53 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 53, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.83 | ||||||
2 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 30.22 | ||||||
3 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 54 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 54, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.08 | ||||||
2 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 30.77 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 61 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 61, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.11 | ||||||
1 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 28.11 | ||||||
3 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 28.50 | ||||||
4 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.77 | ||||||
5 | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | 29.49 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 62 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 62, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.37 | ||||||
2 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.54 | ||||||
3 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.65 | ||||||
- | Tobias M. Kristensen | 1996 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 63 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 63, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.01 | ||||||
2 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.10 | ||||||
3 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 64 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 64, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.99 | ||||||
2 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.15 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 71 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 71, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 35.97 | ||||||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 36.26 | ||||||
3 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 36.80 | ||||||
4 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.90 | ||||||
5 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 37.23 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 72 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 72, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 35.16 | ||||||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 35.50 | ||||||
3 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 36.25 | ||||||
4 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 73 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 73, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.42 | ||||||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.94 | ||||||
3 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 36.84 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 74 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 74, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.46 | ||||||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.96 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 81 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 81, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | 34.85 | ||||||
2 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 34.90 | ||||||
3 | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | 35.12 | ||||||
4 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 35.37 | ||||||
5 | Andreas Hougaard | 2000 | Auning Svømmeklub | 37.20 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 82 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 82, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | 34.61 | ||||||
2 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 34.62 | ||||||
3 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 35.19 | ||||||
4 | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | 35.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 83 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 83, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 34.72 | ||||||
2 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 35.55 | ||||||
3 | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | 36.23 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 84 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 23 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 84, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 32.09 | ||||||
2 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 37.95 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 211 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:46 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 211, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 34.52 | ||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.84 | ||||||
3 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 34.99 | ||||||
4 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.50 | ||||||
5 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:46 |
Resultat Løb 212 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:46 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 212, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 33.83 | ||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.28 | ||||||
3 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 34.58 | ||||||
4 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.75 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:46 |
Resultat Løb 213 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:46 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 213, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 32.67 | ||||||
2 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 34.06 | ||||||
3 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.23 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:46 |
Resultat Løb 214 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:46 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 214, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 31.72 | ||||||
2 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 35.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:46 |
Resultat Løb 221 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:47 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 221, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 29.90 | ||||||
2 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 31.78 | ||||||
3 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.03 | ||||||
4 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.98 | ||||||
5 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 33.78 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:47 |
Resultat Løb 222 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:47 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 222, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 29.72 | ||||||
2 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.49 | ||||||
3 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 31.67 | ||||||
4 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:47 |
Resultat Løb 223 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:47 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 223, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 28.96 | ||||||
2 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.94 | ||||||
3 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 31.26 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:47 |
Resultat Løb 224 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:47 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 224, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 28.70 | ||||||
2 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.80 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:47 |
Resultat Løb 231 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 231, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.58 | ||||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.01 | ||||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.72 | ||||||
4 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.01 | ||||||
5 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 30.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:08 |
Resultat Løb 232 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 232, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.97 | ||||||
2 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 28.25 | ||||||
3 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.34 | ||||||
4 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.84 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:08 |
Resultat Løb 233 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 233, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.96 | ||||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.14 | ||||||
3 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:08 |
Resultat Løb 234 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 234, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 27.46 | ||||||
2 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.25 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:08 |
Resultat Løb 241 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:09 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 241, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.81 | ||||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 25.86 | ||||||
3 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 26.16 | ||||||
4 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.21 | ||||||
5 | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | 27.32 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:09 |
Resultat Løb 242 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:09 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 242, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 26.19 | ||||||
2 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.48 | ||||||
3 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.29 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:09 |
Resultat Løb 243 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:09 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 243, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.29 | ||||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 26.51 | ||||||
3 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 26.89 | ||||||
4 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:09 |
Resultat Løb 244 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 24 august 2014 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:09 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 august 2014 |
Løb 244, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.24 | ||||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 26.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:09 |