Resultater for Triton Mitre Open 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 36.05 | 1:16.23 | |||||
2 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:24.24 | ||||||
3 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.70 | 1:24.52 | |||||
4 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.72 | 1:24.70 | |||||
5 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.24 | 1:24.97 | |||||
6 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 42.98 | 1:26.27 | |||||
7 | Emma Petersen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 42.43 | 1:27.97 | |||||
8 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.36 | 1:28.79 | |||||
9 | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.68 | 1:28.95 | |||||
10 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.19 | 1:29.15 | |||||
11 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 42.62 | 1:29.28 | |||||
12 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.20 | 1:29.63 | |||||
13 | Lea Overgård Olesen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.66 | 1:30.22 | |||||
14 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.26 | 1:33.13 | |||||
15 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.98 | 1:33.14 | |||||
16 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 45.35 | 1:35.32 | |||||
17 | Nora Nesvik | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.52 | 1:35.71 | |||||
18 | Sofie Slotved | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 46.37 | 1:36.15 | |||||
19 | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 47.33 | 1:37.01 | |||||
20 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 46.84 | 1:37.10 | |||||
21 | Ulrikke Veje | 2002 | A6 | 48.22 | 1:37.11 | |||||
22 | Emma Bille Engell | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 47.64 | 1:37.19 | |||||
23 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.43 | 1:37.69 | |||||
24 | Nora Hertel | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.33 | 1:38.51 | |||||
25 | Ida Hebeltoft | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.27 | 1:38.76 | |||||
26 | Erika Lyhne Haslund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.24 | 1:39.23 | |||||
27 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.04 | 1:39.39 | |||||
28 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 47.58 | 1:39.73 | |||||
29 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 50.24 | 1:40.93 | |||||
30 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 49.38 | 1:41.43 | |||||
31 | Isabella Rosenberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.35 | 1:41.64 | |||||
32 | Caroline Meyer | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 51.16 | 1:41.97 | |||||
33 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.93 | 1:42.02 | |||||
34 | Marie Louise B. Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.73 | 1:42.18 | |||||
35 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.00 | 1:42.20 | |||||
36 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.77 | 1:42.50 | |||||
37 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.89 | 1:42.72 | |||||
38 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.07 | 1:42.87 | |||||
39 | Josephine Aagesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.07 | 1:43.52 | |||||
40 | Ida Young Iversen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 49.17 | 1:43.67 | |||||
41 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.75 | 1:45.46 | |||||
42 | Emilia Naledi Madoneseia | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.64 | 1:47.03 | |||||
43 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 55.23 | 1:48.52 | |||||
44 | Miel Anthonisen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.02 | 1:48.55 | |||||
45 | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | 52.79 | 1:48.59 | |||||
46 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.92 | 1:49.67 | |||||
47 | Smilla Stroud Fog | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.01 | 1:50.73 | |||||
48 | Linnea Ulka | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.29 | 1:50.74 | |||||
49 | Freya Elmshøj Kallerup | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.99 | 1:50.78 | |||||
50 | Petrea Hegelund Hansen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.26 | 1:51.40 | |||||
51 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 56.16 | 1:52.43 | |||||
52 | Alva Møller Darré | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.75 | 1:52.45 | |||||
53 | Frederikke Nielsen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.85 | 1:53.22 | |||||
54 | Helena Gyldenlev | 2002 | Værløse Svømmeklub | 56.36 | 1:55.58 | |||||
55 | Caroline Dyrby Hoffmeyer | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 58.39 | 1:56.49 | |||||
56 | Julie Nelkop | 2004 | Roskilde Svømning | 54.75 | 1:56.52 | |||||
57 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 55.32 | 1:56.65 | |||||
58 | Emma Øksnebjerg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 55.37 | 1:56.99 | |||||
59 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.34 | ||||||
60 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.55 | 1:57.48 | |||||
61 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.19 | 1:57.94 | |||||
62 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.92 | 1:58.38 | |||||
63 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.07 | 1:59.73 | |||||
64 | Elisabeth C. Dam Hoffmann | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.13 | 2:00.68 | |||||
65 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 2:00.75 | ||||||
66 | Emilie Thorlund Haahr | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.95 | 2:00.87 | |||||
67 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 59.77 | 2:00.93 | |||||
68 | Annemarie Østergaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 55.94 | 2:01.01 | |||||
69 | Barbara Lundquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.78 | 2:01.07 | |||||
70 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 59.45 | 2:01.19 | |||||
71 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.09 | 2:04.24 | |||||
72 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.38 | 2:04.48 | |||||
73 | Ulrika Paaske | 2004 | Roskilde Svømning | 2:15.63 | ||||||
74 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.09 | 2:18.47 | |||||
75 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.10 | 2:21.08 | |||||
76 | Tara Boessenkool | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.66 | 2:48.64 | |||||
- | Cordelia Pavstrup | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ej fort. bevæg v. 50 | |||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 35.61 | 1:13.98 | |||||
2 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.28 | 1:14.54 | |||||
3 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 36.07 | 1:14.98 | |||||
4 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.23 | 1:15.40 | |||||
5 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.33 | 1:15.45 | |||||
6 | Frederikke Arentoft | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 36.79 | 1:15.68 | |||||
7 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.95 | 1:15.94 | |||||
8 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 37.53 | 1:16.53 | |||||
9 | Maria Holst Hansen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 37.22 | 1:16.62 | |||||
10 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.50 | 1:16.98 | |||||
11 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.88 | 1:17.21 | |||||
12 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 37.66 | 1:17.92 | |||||
13 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 38.14 | 1:17.96 | |||||
14 | Alberte M Hansen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 38.86 | 1:18.19 | |||||
15 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 38.60 | 1:18.55 | |||||
16 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 38.85 | 1:18.87 | |||||
17 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.57 | 1:19.04 | |||||
18 | Julie Bojesen | 2001 | A6 | 38.69 | 1:19.76 | |||||
19 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 39.43 | 1:20.36 | |||||
20 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 39.40 | 1:20.60 | |||||
21 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 39.89 | 1:20.95 | |||||
22 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.49 | 1:21.32 | |||||
23 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.49 | 1:21.54 | |||||
24 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.28 | 1:21.74 | |||||
25 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 39.61 | 1:22.30 | |||||
26 | Alba Cecilie Runge | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 39.92 | 1:22.49 | |||||
27 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 40.13 | 1:23.11 | |||||
28 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 41.01 | 1:23.16 | |||||
29 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 41.39 | 1:24.80 | |||||
30 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.67 | 1:25.03 | |||||
31 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 42.98 | 1:27.40 | |||||
32 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.19 | 1:28.96 | |||||
33 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 43.96 | 1:29.67 | |||||
34 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.98 | 1:29.80 | |||||
35 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 45.63 | 1:32.13 | |||||
36 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.64 | 1:33.98 | |||||
37 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.42 | 1:35.50 | |||||
38 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.36 | 1:42.06 | |||||
39 | Clara Emilie Kobbernagel | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:45.53 | ||||||
40 | Anna Adelholm | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 52.17 | 1:48.39 | |||||
- | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1914-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 33.81 | 1:10.96 | |||||
2 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 34.49 | 1:12.87 | |||||
3 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.15 | 1:13.63 | |||||
4 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 36.29 | 1:14.30 | |||||
5 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 36.42 | 1:15.04 | |||||
6 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 36.18 | 1:15.37 | |||||
7 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 37.14 | 1:16.84 | |||||
8 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 39.29 | 1:19.33 | |||||
9 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 39.04 | 1:20.76 | |||||
10 | Louise Holm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.52 | ||||||
11 | Katrine Johannessen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 44.35 | 1:30.52 | |||||
12 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 43.40 | 1:31.42 | |||||
13 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 46.73 | 1:35.97 | |||||
- | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 13:50 |