Resultater for Triton Mitre Open 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:16 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.41 | 1:14.62 | |||||
2 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.98 | 1:16.12 | |||||
3 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 38.74 | 1:21.87 | |||||
4 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 40.09 | 1:22.68 | |||||
5 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.26 | 1:23.68 | |||||
6 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.98 | 1:28.34 | |||||
7 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 43.38 | 1:29.67 | |||||
- | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.15 | 1:10.06 | |||||
2 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 35.15 | 1:11.50 | |||||
3 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.74 | 1:11.91 | |||||
4 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 34.98 | 1:13.01 | |||||
5 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 36.39 | 1:16.29 | |||||
6 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.53 | 1:16.67 | |||||
7 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.14 | 1:18.08 | |||||
8 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.27 | 1:18.73 | |||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.14 | 1:02.51 | |||||
2 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.29 | 1:04.46 | |||||
3 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.95 | 1:04.54 | |||||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.30 | 1:05.82 | |||||
5 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.24 | 1:07.11 | |||||
6 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 33.10 | 1:07.99 | |||||
7 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 33.55 | 1:08.95 | |||||
8 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 34.85 | 1:11.71 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:16 |