Results for A6 Cup 2014
Below are all results from the competition shown by session.
lørdag
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | A6-Cup 2014 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | A6-swimteam | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 maj 2014 |
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elisabeth Sabro Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.85 | 1:12.04 | 1:51.21 | 2:29.35 | |||
2 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.63 | 1:13.00 | 1:52.98 | 2:30.30 | |||
3 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 35.69 | 1:15.82 | 1:56.68 | 2:35.28 | |||
4 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.47 | 1:15.23 | 1:57.48 | 2:39.21 | |||
5 | Ulrikke Veje | 2002 | A6 | 36.83 | 1:18.58 | 2:02.28 | 2:39.54 | |||
6 | Nathalie Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.51 | 1:17.98 | 2:00.62 | 2:43.41 | |||
7 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 39.41 | 1:24.01 | 2:08.93 | 2:48.11 | |||
8 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 39.65 | 1:23.85 | 2:09.20 | 2:52.32 | |||
9 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 39.96 | 1:25.16 | 2:10.61 | 2:53.43 | |||
10 | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 37.07 | 1:20.13 | 2:06.79 | 2:53.70 | |||
11 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 41.11 | 1:26.85 | 2:13.54 | 2:57.74 | |||
12 | Camille Svarre | 2003 | Roskilde Svømning | 39.58 | 1:24.70 | 2:12.00 | 3:00.27 | |||
13 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 40.55 | 1:26.04 | 2:14.28 | 3:00.72 | |||
14 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 41.45 | 2:15.67 | 3:03.19 | ||||
15 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 41.31 | 1:28.42 | 2:17.75 | 3:03.96 | |||
16 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.18 | 1:28.91 | 2:19.83 | 3:06.23 | |||
17 | Sanne Vinther Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 43.51 | 1:33.83 | 2:25.79 | 3:15.51 | |||
18 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 43.83 | 1:37.81 | 2:33.58 | 3:30.35 | |||
19 | Freja Møller | 2004 | A6 | 48.36 | 1:48.11 | 2:44.07 | 3:39.25 | |||
20 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | A6 | 50.95 | 1:47.73 | 2:45.46 | 3:41.73 | |||
21 | Freja Betak Tengstedt | 2005 | A6 | 57.43 | 2:06.78 | 3:18.14 | 4:25.69 | |||
- | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.97 | 1:06.89 | 1:43.14 | 2:18.44 | |||
2 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 31.92 | 1:07.32 | 1:44.15 | 2:20.95 | |||
3 | My Weitling | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 32.26 | 1:07.80 | 1:44.33 | 2:21.51 | |||
4 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 33.12 | 1:09.45 | 1:46.61 | 2:22.64 | |||
5 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 32.99 | 1:09.13 | 1:46.01 | 2:22.92 | |||
6 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 33.54 | 1:09.79 | 1:46.24 | 2:22.97 | |||
7 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Farum Svømmeklub | 33.77 | 1:10.66 | 1:47.98 | 2:25.09 | |||
8 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 32.99 | 1:10.10 | 1:48.31 | 2:26.67 | |||
9 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 34.78 | 1:11.94 | 1:50.00 | 2:27.21 | |||
10 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 34.12 | 1:12.02 | 1:51.38 | 2:29.50 | |||
11 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 33.91 | 1:11.80 | 1:51.95 | 2:31.89 | |||
12 | Julie Bojesen | 2001 | A6 | 34.41 | 1:14.23 | 1:55.27 | 2:34.64 | |||
13 | Signe Salto Deleuran | 2001 | Værløse Svømmeklub | 36.23 | 1:16.79 | 1:57.67 | 2:38.78 | |||
14 | Clara Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 36.50 | 1:17.51 | 1:58.55 | 2:38.86 | |||
15 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 36.70 | 1:17.58 | 2:00.43 | 2:42.61 | |||
16 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 37.27 | 1:19.28 | 2:01.58 | 2:42.98 | |||
- | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 29.89 | 1:03.05 | 1:37.42 | 2:12.42 | |||
2 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.60 | 1:05.58 | 1:40.09 | 2:15.11 | |||
3 | Isabella Wolsted | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 31.63 | 1:06.40 | 1:41.44 | 2:15.81 | |||
4 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.74 | 1:07.52 | 1:42.70 | 2:17.16 | |||
5 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 31.30 | 1:05.71 | 1:41.16 | 2:17.40 | |||
6 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.00 | 1:06.97 | 1:43.07 | 2:19.58 | |||
7 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 34.54 | 1:13.39 | 1:54.36 | 2:31.32 | |||
8 | Caroline Johansen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 33.43 | 1:11.96 | 1:52.65 | 2:31.56 | |||
9 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 36.07 | 1:16.00 | 1:56.73 | 2:35.70 | |||
10 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 35.92 | 1:16.15 | 1:57.83 | 2:39.52 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 15:40 |