Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 3
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:52 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Keis Jepsen | 1998 | Sigma Swim Allerød | 34.54 | 1:12.73 | |||||
2 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 35.73 | 1:14.55 | |||||
3 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 36.45 | 1:14.84 | |||||
4 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 37.10 | 1:17.47 | |||||
5 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 36.60 | 1:17.51 | |||||
6 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 39.00 | 1:20.17 | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 38.16 | 1:19.35 | |||||
2 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.96 | 1:23.85 | |||||
3 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.52 | 1:24.53 | |||||
4 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 42.30 | 1:29.20 | |||||
5 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 44.94 | 1:33.43 | |||||
- | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 40.44 | 1:23.64 | |||||
2 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 42.42 | 1:27.58 | |||||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 44.36 | 1:32.96 | |||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 47.11 | 1:36.39 | |||||
5 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 45.86 | 1:37.37 | |||||
6 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 47.36 | 1:40.85 | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 59.86 | 2:04.83 | |||||
2 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.63 | 2:06.02 | |||||
3 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:06.18 | 2:15.28 | |||||
- | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | en hånd v vend 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:52 |