Results for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 07 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 21:22 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.28 | ||||||
2 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 37.41 | ||||||
3 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.52 | ||||||
4 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 38.59 | ||||||
5 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 39.79 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | 39.94 | ||||||
7 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 40.10 | ||||||
8 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 40.33 | ||||||
9 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.82 | ||||||
10 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 40.90 | ||||||
11 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.92 | ||||||
12 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 41.77 | ||||||
13 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 42.14 | ||||||
14 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 42.87 | ||||||
15 | Andrea Jess Hansen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 43.40 | ||||||
16 | Katharina N Møller | 2001 | Herlev Svømning | 43.47 | ||||||
17 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 43.58 | ||||||
18 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 43.84 | ||||||
19 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 44.08 | ||||||
20 | Anna Lindholm | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 44.20 | ||||||
21 | Josefine Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 45.23 | ||||||
22 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Sigma Swim Allerød | 45.91 | ||||||
23 | India Klyver Vind | 2001 | Vest-Brøndby | 45.93 | ||||||
24 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 47.34 | ||||||
25 | Marie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 48.38 | ||||||
25 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 48.38 | ||||||
27 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 48.66 | ||||||
28 | Asta Rygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 49.85 | ||||||
29 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | Herlev Svømning | 50.56 | ||||||
30 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 50.82 | ||||||
31 | Mathilde Kehlet | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 50.97 | ||||||
32 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 51.48 | ||||||
33 | Sofie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 51.99 | ||||||
34 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 53.78 | ||||||
35 | Karen Bøg | 2003 | Herlev Svømning | 57.03 | ||||||
36 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 58.98 | ||||||
37 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 1:02.25 | ||||||
38 | Sofie Sønderby Persson | 2003 | Herlev Svømning | 1:13.26 | ||||||
- | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 07 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 21:22 |