Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 27.25 | 56.93 | |||||
2 | Martin W. Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 28.56 | 58.78 | |||||
3 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 29.18 | 59.66 | |||||
4 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 29.47 | 1:00.32 | |||||
5 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 29.77 | 1:00.79 | |||||
6 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 29.85 | 1:01.41 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 29.41 | 1:01.54 | |||||
8 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 31.04 | 1:03.65 | |||||
9 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.23 | 1:04.20 | |||||
10 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 31.28 | 1:04.89 | |||||
11 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.79 | 1:05.84 | |||||
12 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 32.12 | 1:06.43 | |||||
13 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.61 | 1:09.15 | |||||
14 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.09 | 1:09.89 | |||||
- | William Garred | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 28.91 | 59.35 | |||||
2 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.79 | 59.47 | |||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.51 | 1:00.54 | |||||
4 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.08 | 1:01.80 | |||||
5 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 29.95 | 1:02.60 | |||||
6 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.50 | 1:02.87 | |||||
7 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 30.47 | 1:04.72 | |||||
8 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 32.24 | 1:05.48 | |||||
9 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 31.88 | 1:06.62 | |||||
10 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.37 | 1:07.44 | |||||
11 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.08 | 1:08.48 | |||||
12 | William Simonsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 33.10 | 1:08.93 | |||||
13 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.70 | 1:09.16 | |||||
14 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.54 | 1:09.92 | |||||
15 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 33.34 | 1:10.10 | |||||
16 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.69 | 1:10.12 | |||||
17 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.78 | 1:10.45 | |||||
18 | Alfred Steensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.00 | 1:10.91 | |||||
19 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.97 | 1:10.97 | |||||
20 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 34.19 | 1:11.54 | |||||
21 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 34.53 | 1:11.58 | |||||
22 | Andreas Brink-Frerup | 2001 | Vest-Brøndby | 34.94 | 1:11.81 | |||||
23 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.24 | 1:12.24 | |||||
24 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.00 | 1:12.31 | |||||
25 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.97 | 1:12.56 | |||||
26 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | Vest-Brøndby | 36.06 | 1:14.71 | |||||
27 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.13 | 1:15.19 | |||||
28 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 35.82 | 1:15.32 | |||||
29 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 36.94 | 1:15.95 | |||||
30 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.04 | 1:19.46 | |||||
31 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 40.81 | 1:25.10 | |||||
32 | Mads Emil B. Carstensen | 2001 | Vest-Brøndby | 39.71 | 1:27.06 | |||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 31.87 | 1:05.69 | |||||
2 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.26 | 1:05.79 | |||||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.67 | 1:07.13 | |||||
4 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 33.76 | 1:09.25 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 33.59 | 1:09.96 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.89 | 1:12.01 | |||||
7 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.93 | 1:12.49 | |||||
8 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 35.01 | 1:13.95 | |||||
9 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 35.51 | 1:14.36 | |||||
10 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 36.46 | 1:16.48 | |||||
11 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 37.18 | 1:18.53 | |||||
12 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 38.25 | 1:19.78 | |||||
13 | Oliver Grunnet | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 37.34 | 1:19.96 | |||||
14 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | Vest-Brøndby | 38.90 | 1:22.18 | |||||
15 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 39.39 | 1:22.84 | |||||
16 | Max Albrecten | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 38.32 | 1:23.89 | |||||
17 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 39.14 | 1:24.59 | |||||
18 | Nicholas S. Bjerregaard | 2002 | Sigma Swim Allerød | 39.63 | 1:25.55 | |||||
19 | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 39.73 | 1:27.79 | |||||
20 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 40.92 | 1:30.70 | |||||
21 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 44.00 | 1:35.02 | |||||
22 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.63 | 1:35.33 | |||||
23 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 44.89 | 1:35.80 | |||||
24 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 47.11 | 1:36.19 | |||||
24 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 47.41 | 1:36.19 | |||||
26 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 46.50 | 1:37.60 | |||||
27 | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 48.18 | 1:39.61 | |||||
28 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 46.74 | 1:39.79 | |||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.47 | 1:30.32 | |||||
2 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 47.68 | 1:37.30 | |||||
3 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 46.19 | 1:40.56 | |||||
4 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 52.27 | 1:47.54 | |||||
5 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 52.14 | 1:48.35 | |||||
6 | Asbjørn Rosenbohm | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 50.51 | 1:50.23 | |||||
- | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:53 |