Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:22 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 19, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 31.45 | 1:07.96 | |||||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 33.59 | 1:12.01 | |||||
3 | Katrine Stampe | 2000 | Sigma Swim Allerød | 34.05 | 1:12.74 | |||||
4 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.62 | 1:13.37 | |||||
5 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.00 | 1:14.57 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 33.78 | 1:15.16 | |||||
7 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.33 | 1:15.53 | |||||
8 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.53 | 1:15.82 | |||||
9 | Rebecca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.55 | 1:16.56 | |||||
10 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 35.11 | 1:17.61 | |||||
11 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.70 | 1:17.84 | |||||
12 | Thit Bondo | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.41 | 1:18.50 | |||||
13 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.08 | 1:18.56 | |||||
14 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 35.87 | 1:19.00 | |||||
15 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.54 | 1:19.15 | |||||
16 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 40.37 | 1:21.47 | |||||
17 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 38.88 | 1:22.90 | |||||
18 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.96 | 1:22.99 | |||||
19 | Anna Lindholm | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 38.68 | 1:23.27 | |||||
20 | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 39.17 | 1:23.80 | |||||
21 | Katharina N Møller | 2001 | Herlev Svømning | 39.24 | 1:24.67 | |||||
22 | Josefine Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 37.64 | 1:24.97 | |||||
23 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | Vest-Brøndby | 39.87 | 1:25.63 | |||||
24 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 40.61 | 1:30.11 | |||||
25 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 45.43 | 1:42.15 | |||||
- | Cecilia Høgenhaug | 2001 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.96 | 1:19.09 | |||||
2 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.42 | 1:19.48 | |||||
3 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.94 | 1:20.06 | |||||
4 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.42 | 1:21.44 | |||||
5 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 41.83 | 1:25.24 | |||||
6 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.12 | 1:26.23 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 38.84 | 1:26.49 | |||||
8 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.59 | 1:26.99 | |||||
9 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 42.11 | 1:27.76 | |||||
10 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.28 | 1:31.90 | |||||
11 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.51 | 1:31.97 | |||||
12 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 43.11 | 1:33.61 | |||||
13 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 47.51 | 1:37.68 | |||||
14 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 44.16 | 1:39.05 | |||||
15 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | Herlev Svømning | 47.61 | 1:39.09 | |||||
16 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 50.72 | 1:40.77 | |||||
17 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 47.97 | 1:42.14 | |||||
18 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 50.32 | 1:42.62 | |||||
19 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 49.65 | 1:43.11 | |||||
20 | Emilie Sofie Astrup | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 51.85 | 1:43.26 | |||||
- | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 45.89 | 1:38.55 | Deltager ikke i finalen | ||||
2 | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 51.43 | 1:46.81 | |||||
3 | Betty Marie Jensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 49.81 | 1:48.92 | |||||
4 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 51.13 | 1:49.15 | |||||
5 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 55.69 | 1:49.57 | |||||
6 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 53.56 | 1:55.19 | |||||
7 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 51.89 | 1:57.63 | |||||
8 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.60 | 2:03.43 | |||||
9 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.16 | 2:09.17 | |||||
10 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 59.35 | 2:10.44 | |||||
11 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.20 | 2:10.89 | |||||
- | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Ej afslut på ryg | |||||
- | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Ej afslut på ryg | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:22 |