Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 39.77 | 1:23.23 | 2:06.59 | 2:48.93 | |||
2 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 37.93 | 1:22.89 | 2:06.14 | 2:49.75 | |||
3 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 39.59 | 1:24.32 | 2:08.75 | 2:51.40 | |||
4 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 39.81 | 1:23.46 | 2:07.50 | 2:51.80 | |||
5 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 45.55 | 1:36.52 | 2:28.42 | 3:19.10 | |||
- | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 38.10 | 1:21.37 | 2:06.22 | 2:48.79 | |||
2 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 42.01 | 1:29.06 | 2:16.24 | 3:03.45 | |||
3 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 42.96 | 1:32.77 | 2:22.74 | 3:17.63 | |||
4 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 47.35 | 1:38.47 | 2:29.21 | 3:19.23 | |||
5 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | Vest-Brøndby | 48.19 | 1:40.42 | 2:33.37 | 3:27.97 | |||
6 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 48.39 | 1:44.60 | 2:41.04 | 3:34.78 | |||
7 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 50.45 | 1:46.84 | 2:43.45 | 3:37.29 | |||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 42.37 | 1:30.16 | 2:18.76 | 3:05.52 | |||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.88 | 1:31.55 | 2:23.48 | 3:14.70 | |||
3 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 49.04 | 1:42.91 | 2:35.20 | 3:26.62 | |||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 47.65 | 1:41.98 | 2:36.64 | 3:29.36 | |||
5 | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | 54.11 | 1:53.11 | 2:51.43 | 3:48.41 | |||
6 | Gustav Blangstrup Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 54.40 | 1:54.30 | 2:56.52 | 3:54.48 | |||
7 | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 52.98 | 1:53.57 | 2:56.10 | 3:56.71 | |||
8 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 54.17 | 1:56.35 | 2:58.34 | 4:00.12 | |||
- | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.28 | 2:10.46 | 3:19.71 | 4:26.54 | |||
2 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.12 | 2:13.37 | 3:21.15 | 4:30.50 | |||
3 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.12 | 2:23.11 | 3:40.66 | 4:53.29 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:11 |