Tulokset Porvoon Mitta-uinnit 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Porvoon Mitta-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Porvoo | Tulostusaika | 11:12 | |||
Järjestäjä | BS-PU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Erik Nurmi | 2001 | Vantaan Uimarit | 34.46 | 1:16.90 | 2:00.76 | 2:37.93 | |||
2 | Teemu Laaksonen | 2000 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 35.63 | 1:19.95 | 2:11.43 | 2:49.65 | |||
3 | Samuli Korva | 2002 | Octopus Lohja | 41.04 | 1:26.18 | 2:20.95 | 3:00.57 | |||
4 | Topi Rahikkala | 2001 | Helsingfors Simsällskap | 40.77 | 1:28.90 | 2:24.91 | 3:07.87 | |||
5 | Benjamin Kangas | 2002 | Haminan Uimaseura | 44.62 | 1:33.91 | 2:29.02 | 3:11.72 | |||
6 | Samuel Leppänen | 2002 | Simmis Wanda | 43.40 | 1:34.19 | 2:35.27 | 3:18.99 | |||
7 | Alexander Fyhr | 2002 | Helsingfors Simsällskap | 43.62 | 1:34.80 | 2:36.67 | 3:21.18 | |||
8 | Eetu Häkkinen | 2001 | Järvenpään Uintiklubi | 44.80 | 1:36.96 | 2:35.27 | 3:22.64 | |||
9 | Lukas Vahtera | 2001 | Simmis Wanda | 52.30 | 1:44.87 | 2:50.94 | 3:38.75 | |||
- | Tristan Forslund | 1998 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | DSQ | ||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | Tulostusaika | 11:12 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Porvoon Mitta-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Porvoo | Tulostusaika | 11:39 | |||
Järjestäjä | BS-PU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Laji 2, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Benita Haikola | 1989 | Vantaan Vesikot | 31.67 | 1:09.34 | 1:53.86 | 2:28.18 | |||
2 | Kiia Karimaa | 1996 | Octopus Lohja | 32.55 | 1:12.19 | 1:56.31 | 2:33.86 | |||
3 | Sofia Väljä | 1999 | Hyvinkään Uimaseura | 36.33 | 1:18.57 | 2:05.92 | 2:44.57 | |||
4 | Noora Kanerva | 2000 | Simmis Wanda | 37.44 | 1:20.79 | 2:14.55 | 2:54.33 | |||
5 | Ida Slöör | 2001 | Ekenäs Simsällskap | 42.03 | 1:22.89 | 2:14.36 | 2:54.93 | |||
6 | Getriin Marii Lessing | 2003 | Tartu Ujumisklubi | 38.65 | 1:24.24 | 2:15.16 | 2:55.79 | |||
7 | Venla Suihkonen | 2002 | Octopus Lohja | 38.41 | 1:25.54 | 2:17.02 | 2:58.23 | |||
8 | Jasmin Kumpulainen | 1998 | Octopus Lohja | 40.32 | 1:25.53 | 2:20.33 | 3:02.82 | |||
9 | Nea Winqvist | 2002 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 37.59 | 1:29.82 | 2:25.23 | 3:11.66 | |||
10 | Vilma Adela Hottinen | 2002 | Simmis Wanda | 40.96 | 1:31.10 | 2:30.14 | 3:12.64 | |||
11 | Annina Toimela | 2002 | Helsingfors Simsällskap | 44.53 | 1:33.80 | 2:30.42 | 3:12.72 | |||
12 | Lotta Pälsi | 2004 | Helsingfors Simsällskap | 40.63 | 1:32.02 | 2:26.61 | 3:12.96 | |||
13 | Elina Nieminen | 2000 | Uimaseura KoVe-Ve | 3:16.45 | 3:16.45 | |||||
14 | Veera Säämänen | 2004 | Helsingfors Simsällskap | 45.21 | 1:36.43 | 2:33.18 | 3:17.86 | |||
15 | Anni Manninen | 2001 | Simmis Wanda | 45.84 | 1:35.80 | 2:35.77 | 3:19.33 | |||
16 | Kreetta Uusitalo | 2003 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 47.57 | 1:38.19 | 2:34.12 | 3:20.52 | |||
17 | Kirke Kool | 2003 | Tartu Ujumisklubi | 43.14 | 1:33.91 | 2:33.03 | 3:22.54 | |||
18 | Roosa Rintala | 2001 | Vantaan Uimarit | 3:24.79 | 3:24.79 | |||||
19 | Sofia Långström | 2003 | Cetus Espoo | 48.47 | 1:41.40 | 2:42.85 | 3:26.11 | |||
20 | Hanna Catalano | 2003 | Cetus Espoo | 51.94 | 1:42.52 | 2:44.17 | 3:28.69 | |||
21 | Matilda Kuusniemi Fishwick | 2004 | Helsingfors Simsällskap | 49.28 | 1:42.97 | 2:44.31 | 3:29.01 | |||
22 | Nessa Järvinen | 2004 | Kotkan Uimaseura | 49.71 | 1:44.61 | 2:45.68 | 3:34.03 | |||
23 | Wilma Långström | 2004 | Helsingfors Simsällskap | 47.75 | 1:48.95 | 2:45.75 | 3:35.73 | |||
24 | Stefania Pavlidi | 2003 | Helsingfors Simsällskap | 48.91 | 1:45.56 | 2:47.50 | 3:38.87 | |||
25 | Cecilia Serovuo | 2004 | Helsingfors Simsällskap | 52.69 | 1:48.38 | 2:51.34 | 3:39.10 | |||
26 | Frida Kunttu | 2004 | Octopus Lohja | 3:52.19 | 3:52.19 | |||||
- | Sanna Saarinen | 1998 | Simmis Wanda | DNF | ||||||
- | Irina Puukko | 2001 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Nicole Yisrael | 2004 | Simmis Wanda | DSQ | ||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
- | Tara Hintsanen | 2000 | Simmis Wanda | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Tinja Turunen | 2002 | Simmis Wanda | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Yasmin Laouari | 2001 | Vantaan Uimarit | DSQ | ||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | Tulostusaika | 11:39 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Porvoon Mitta-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Porvoo | Tulostusaika | 11:42 | |||
Järjestäjä | BS-PU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Lauri Tolvanen | 1988 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 29.89 | ||||||
2 | Daniel Forslund | 1995 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 30.01 | ||||||
3 | Martti Pyysalo | 1992 | Octopus Lohja | 31.01 | ||||||
4 | Emil Nylund | 1995 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 31.33 | ||||||
5 | Atso Lindström | 1997 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 33.21 | ||||||
6 | Wille Soininen | 1998 | Kotkan Uimaseura | 39.32 | ||||||
7 | Leo Kuusela | 1999 | Kotkan Uimaseura | 39.86 | ||||||
8 | Jiajun Yu | 1997 | Kotkan Uimaseura | 39.98 | ||||||
9 | Lauri Krapf | 2001 | Helsingfors Simsällskap | 41.97 | ||||||
10 | Janne Koivunen | 2001 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 45.22 | ||||||
11 | Christofor Pavlidi | 2001 | Helsingfors Simsällskap | 46.85 | ||||||
12 | Leevi Kervinen | 2003 | Kotkan Uimaseura | 47.23 | ||||||
13 | Henri Heikkilä | 2003 | Uimaseura KoVe-Ve | 48.39 | ||||||
14 | Lari Tumanoff | 2003 | Helsingfors Simsällskap | 49.41 | ||||||
15 | Arsenij Afrosin | 2002 | Uimaseura KoVe-Ve | 50.10 | ||||||
16 | Ilmari Aura | 2003 | Helsingfors Simsällskap | 50.52 | ||||||
17 | Max Eriksson | 2002 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 52.15 | ||||||
18 | Joakim Kuhlberg | 2004 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 55.10 | ||||||
19 | Leevi Lehtovaara | 2002 | Uimaseura KoVe-Ve | 55.52 | ||||||
20 | Casper Heikkinen | 2003 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 57.44 | ||||||
21 | Oscar Taht | 2003 | Simmis Wanda | 1:00.31 | ||||||
22 | Matti Nätti | 2004 | Simmis Wanda | 1:09.89 | ||||||
- | Leo Kallionpää | 2002 | Vantaan Uimarit | DSQ | ||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku" | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | Tulostusaika | 11:42 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Porvoon Mitta-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Porvoo | Tulostusaika | 11:48 | |||
Järjestäjä | BS-PU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Ada Nyström | 2001 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 35.81 | ||||||
2 | Fanny Nyström | 1999 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 36.33 | ||||||
3 | Julia Korva | 1999 | Octopus Lohja | 36.85 | ||||||
4 | Anu Ilander | 1968 | Helsingfors Simsällskap | 37.35 | ||||||
5 | Wilma Westerholm | 1996 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 37.97 | ||||||
6 | Amanda Suihkonen | 1995 | Octopus Lohja | 38.21 | ||||||
7 | Wenla Laaksonen | 2001 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 40.65 | ||||||
8 | Anna Hatunen | 2000 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 43.19 | ||||||
9 | Kiira Vuorinen | 2001 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 45.48 | ||||||
10 | Ethel Piksilä | 2003 | Helsingfors Simsällskap | 51.51 | ||||||
11 | Siiri Töyri | 2003 | Helsingfors Simsällskap | 52.96 | ||||||
12 | Iida Herrala | 2004 | Simmis Wanda | 54.23 | ||||||
13 | Sohvi Seppänen | 2003 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 55.34 | ||||||
14 | Frida Kunttu | 2004 | Octopus Lohja | 58.97 | ||||||
15 | Milena Drozdowska | 2005 | Swim Club Raseborg | 1:02.28 | ||||||
16 | Henni Havén | 2004 | Simmis Wanda | 1:04.57 | ||||||
17 | Anna Lehmusvaara | 2005 | Simmis Wanda | 1:05.73 | ||||||
- | Jenni Kurki | 2005 | Simmis Wanda | DNS | ||||||
- | Elina Ryynänen | 2005 | Simmis Wanda | DSQ | ||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | Tulostusaika | 11:48 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Porvoon Mitta-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Porvoo | Tulostusaika | 13:55 | |||
Järjestäjä | BS-PU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jimi Kojo | 2005 | 44.13 | 1:32.04 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
2 | Sampo Leppänen | 2004 | 49.26 | 1:42.08 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Rony Kulju | 2004 | 53.94 | 1:57.68 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Matti Nätti | 2004 | 2:02.71 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Miko Mikkola | 2004 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Henri Heikkilä | 2003 | 35.83 | 1:15.04 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
2 | Rasmus Söderholm | 2002 | 37.01 | 1:15.94 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Georg Närjä | 2002 | 38.85 | 1:21.90 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Lauri Tolvanen | 2003 | 39.95 | 1:26.26 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
5 | Miro Klaus | 2002 | 40.63 | 1:26.66 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
6 | Pauli Rantamäki | 2003 | 40.16 | 1:28.72 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Leo Kallionpää | 2002 | 41.25 | 1:30.06 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
8 | Ilmari Aura | 2003 | 43.39 | 1:31.20 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Elias Rajala | 2002 | 45.40 | 1:32.14 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
10 | Mathias Lindfors | 2002 | 45.21 | 1:32.61 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
11 | Nikita Rezin | 2003 | 43.01 | 1:34.10 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
12 | Oscar Kullström | 2002 | 43.81 | 1:34.20 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
13 | Max Eriksson | 2002 | 44.02 | 1:34.66 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
14 | Topi Havo | 2002 | 44.63 | 1:35.04 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Samuel Seppänen | 2002 | 1:37.58 | 1:37.58 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Veeti Haikonen | 2001 | 32.88 | 1:07.80 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Teemu Laaksonen | 2000 | 33.24 | 1:08.43 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
3 | Juho Laukkanen | 2001 | 33.75 | 1:12.27 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Janne Koivunen | 2001 | 35.25 | 1:12.92 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
5 | Roni Törnqvist | 2000 | 36.11 | 1:14.00 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Sami Seppälä | 2000 | 37.05 | 1:14.14 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
7 | Kasper Uusitalo | 2000 | 36.93 | 1:15.14 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
8 | Niklas Linnanen | 2001 | 37.01 | 1:15.77 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Atte Alila | 2001 | 36.16 | 1:16.67 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
9 | Elmeri Einola | 2001 | 36.82 | 1:16.67 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
11 | Igor Härkönen | 2001 | 37.12 | 1:17.45 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Aaro Märsylä | 2001 | 37.00 | 1:17.50 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
13 | Arne Moliis | 2001 | 37.13 | 1:19.45 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Tuomas Hyvönen | 2001 | 39.55 | 1:21.28 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Jani-Kristian Rantala | 2000 | 39.68 | 1:24.75 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Ali Gardberg | 2001 | 41.13 | 1:25.43 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Eetu Häkkinen | 2001 | 40.23 | 1:25.98 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
18 | Fredrik Nordström | 2001 | 40.76 | 1:26.58 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
19 | Iikka Rajala | 2001 | 40.87 | 1:27.08 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tristan Forslund | 1998 | 27.59 | 58.30 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
2 | Sasa Seppälä | 1998 | 28.64 | 59.19 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
3 | Heikki Lyytinen | 1998 | 28.46 | 1:00.22 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
4 | Miro Manner | 1998 | 31.13 | 1:06.91 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emil Nylund | 1995 | 25.84 | 54.50 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
2 | Matias Yritys | 1997 | 26.97 | 57.25 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
3 | Roope Pakkanen | 1997 | 28.25 | 58.30 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
4 | Arni Siline | 1997 | 29.01 | 59.07 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
5 | Atso Lindström | 1997 | 29.39 | 1:01.53 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Jiajun Yu | 1997 | 1:24.20 | 1:24.20 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | Tulostusaika | 13:55 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Porvoon Mitta-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Porvoo | Tulostusaika | 12:28 | |||
Järjestäjä | BS-PU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Maja Wiberg | 2005 | 44.02 | 1:35.46 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
2 | Elina Ryynänen | 2005 | 51.94 | 1:54.74 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Jenni Kurki | 2005 | DNS | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Susanna Ryynänen | 2006 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 10.6 Rataköydestä vetäminen | ||||||||||
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ida Tuule Jõgi | 2003 | 36.47 | 1:19.32 | ||||||
Tartu Ujumisklubi | ||||||||||
2 | Ida Lehtovaara | 2003 | 38.36 | 1:19.54 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
3 | Veera Säämänen | 2004 | 39.28 | 1:22.35 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 39.17 | 1:24.37 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Wilma Långström | 2004 | 42.74 | 1:30.30 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Rebecca Skog | 2003 | 42.46 | 1:30.84 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
7 | Stefania Pavlidi | 2003 | 41.89 | 1:31.00 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Nicole Yisrael | 2004 | 46.11 | 1:36.24 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Iida Herrala | 2004 | 45.03 | 1:38.91 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Sohvi Seppänen | 2003 | 46.80 | 1:44.28 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
11 | Pihla Hyttinen | 2003 | 51.90 | 1:55.19 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
12 | Henni Havén | 2004 | 55.90 | 2:05.10 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Isabel Hagelin | 2001 | 32.32 | 1:08.08 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Lena Maula | 2002 | 33.05 | 1:10.91 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Lisa Maula | 2001 | 33.75 | 1:11.22 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Aino Pajari | 2001 | 34.62 | 1:12.20 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
5 | Anna-Maria Peltola | 2001 | 34.70 | 1:12.23 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
6 | Emma Jokilammi | 2002 | 34.62 | 1:12.98 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Ada Malm | 2002 | 37.37 | 1:15.46 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
8 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 36.04 | 1:15.83 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Annina Toimela | 2002 | 35.72 | 1:17.71 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Millariina Bruce | 2001 | 36.82 | 1:17.98 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
11 | Fanni Kansonen | 2001 | 37.08 | 1:19.00 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
12 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 37.46 | 1:19.04 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
13 | Roosa Kervinen | 2001 | 37.10 | 1:19.60 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
14 | Vanja Snabb | 2001 | 38.09 | 1:19.64 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
15 | Saga Lindeberg | 2002 | 38.59 | 1:20.01 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Yasmin Laouari | 2001 | 38.68 | 1:21.07 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
17 | Aino-Olivia Arola | 2002 | 38.04 | 1:21.17 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
18 | Hanna Karvonen | 2002 | 40.21 | 1:24.22 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
19 | Petra Mäkiaho | 2001 | 40.14 | 1:25.17 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
20 | Fanny Puska | 2001 | 41.33 | 1:27.88 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
21 | Helmi Niemelä | 2001 | 40.12 | 1:28.83 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
22 | Nea Vuorela | 2002 | 41.54 | 1:31.30 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
23 | Amanda Ahlgren | 2001 | 43.87 | 1:35.46 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
- | Ida Slöör | 2001 | DSQ | |||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Roosa Rintala | 2001 | DSQ | |||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ella Saarikko | 2000 | 30.38 | 1:02.18 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Fanny Nyström | 1999 | 33.04 | 1:08.09 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
3 | Ida Törnqvist | 1999 | 32.90 | 1:08.73 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
4 | Sara Taskinen | 2000 | 33.21 | 1:08.97 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Jenna Mustonen | 2000 | 33.39 | 1:09.84 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
6 | Iida Julin | 2000 | 33.47 | 1:10.80 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Olivia Landén | 2000 | 35.09 | 1:12.68 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
8 | Laura Kotiranta | 1999 | 34.88 | 1:15.87 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
9 | Elina Nieminen | 2000 | 37.89 | 1:19.80 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
10 | Anna Hatunen | 2000 | 39.59 | 1:24.77 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
11 | Ellen Mänttäri | 2000 | 46.08 | 1:35.17 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kia Purhonen | 1998 | 30.76 | 1:04.21 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
2 | Sanna Salonen | 1995 | 31.41 | 1:05.92 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
3 | Wilma Westerholm | 1996 | 31.37 | 1:06.69 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
4 | Ilona Rämä | 1997 | 31.28 | 1:06.81 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
5 | Elli Ylinen | 1996 | 31.08 | 1:06.88 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
6 | Satu Mäkinen | 1997 | 32.33 | 1:07.09 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Eevi Peltola | 1997 | 33.12 | 1:07.99 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
8 | Madeline Simonsen | 1995 | 33.40 | 1:08.84 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
9 | Taru Salmi | 1998 | 34.50 | 1:11.84 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
10 | Jasmin Kumpulainen | 1998 | 35.76 | 1:13.71 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | Tulostusaika | 12:28 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Porvoon Mitta-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Porvoo | Tulostusaika | 12:50 | |||
Järjestäjä | BS-PU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Laji 7, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Isak Jatkola | 2003 | 54.14 | 1:58.07 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
Laji 7, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sami Seppälä | 2000 | 39.83 | 1:25.39 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
2 | Joona Mikkola | 2001 | 37.66 | 1:25.86 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Niklas Linnanen | 2001 | 44.64 | 1:37.11 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Ali Gardberg | 2001 | 49.74 | 1:49.03 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 7, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Daniel Forslund | 1995 | 26.80 | 58.46 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
2 | Otto Kuittinen | 1995 | 28.07 | 1:01.69 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | Tulostusaika | 12:50 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Porvoon Mitta-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Porvoo | Tulostusaika | 12:52 | |||
Järjestäjä | BS-PU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Nicole Sundell | 2003 | 43.36 | 1:36.98 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 48.42 | 1:48.27 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Nea Winqvist | 2002 | 40.70 | 1:25.07 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
2 | Stella Pajunen | 2001 | 40.26 | 1:27.05 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Daniela Helanne | 2000 | 40.60 | 1:23.73 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | Tulostusaika | 12:52 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Porvoon Mitta-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Porvoo | Tulostusaika | 13:13 | |||
Järjestäjä | BS-PU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Laji 9, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Lari Tumanoff | 2003 | 1:20.81 | 2:46.98 | 4:12.81 | 5:35.22 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Rasmus Söderholm | 2002 | 1:25.85 | 2:59.15 | 4:35.39 | 6:03.24 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Georg Närjä | 2002 | 1:29.58 | 3:08.82 | 4:49.17 | 6:24.81 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Oscar Taht | 2003 | 1:40.47 | 3:27.23 | 6:02.33 | 6:53.86 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 9, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Lauri Krapf | 2001 | 1:16.93 | 2:45.19 | 4:14.38 | 5:43.14 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Aaro Märsylä | 2001 | 1:22.21 | 2:54.92 | 4:28.04 | 5:56.71 | ||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
3 | Iikka Rajala | 2001 | 1:31.76 | 3:14.14 | 4:59.65 | 6:39.07 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Tuomas Hyvönen | 2001 | 1:35.21 | 3:19.18 | 5:04.66 | 6:40.09 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Christofor Pavlidi | 2001 | 1:36.08 | 3:18.94 | 5:01.78 | 6:41.84 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Lukas Vahtera | 2001 | 1:34.15 | 3:18.89 | 5:04.13 | 6:45.01 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 9, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Joonas Kotiranta | 1998 | 1:04.59 | 2:12.44 | 3:19.73 | 4:24.56 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Topi Suomalainen | 1998 | 1:03.47 | 2:12.42 | 3:20.81 | 4:27.20 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Leo Kuusela | 1999 | 1:07.39 | 2:22.53 | 3:41.16 | 4:59.31 | ||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
Laji 9, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Matias Yritys | 1997 | 1:03.41 | 2:11.66 | 3:19.61 | 4:24.31 | ||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
2 | Lauri Tolvanen | 1988 | 1:04.58 | 2:15.52 | 3:28.07 | 4:38.92 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
3 | Topias Turunen | 1996 | 1:07.52 | 2:29.72 | 3:57.23 | 5:22.63 | ||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | Tulostusaika | 13:13 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Porvoon Mitta-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Porvoo | Tulostusaika | 13:49 | |||
Järjestäjä | BS-PU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Laji 10, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Getriin Marii Lessing | 2003 | 1:20.71 | 2:49.88 | 4:19.18 | 5:49.12 | ||||
Tartu Ujumisklubi | ||||||||||
2 | Ida Lehtovaara | 2003 | 1:29.31 | 3:03.00 | 4:37.97 | 6:13.60 | ||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
3 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 1:28.41 | 3:07.45 | 4:45.20 | 6:20.24 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Ethel Piksilä | 2003 | 1:30.61 | 3:08.82 | 4:48.99 | 6:25.22 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Milla Hyttinen | 2003 | 1:29.76 | 3:10.76 | 4:52.23 | 6:29.06 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Kielo Hankonen | 2003 | 1:33.71 | 3:18.59 | 6:47.81 | 6:47.81 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Helmi Ahonen | 2003 | 1:37.53 | 4:27.66 | 6:21.52 | 7:10.39 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Siiri Töyri | 2003 | 1:42.10 | 3:38.49 | 5:41.95 | 7:36.04 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Lotta Heinimäki | 2003 | 1:43.85 | 3:45.36 | 5:51.33 | 7:46.96 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 10, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Ada Nyström | 2001 | 1:16.37 | 2:39.75 | 4:05.50 | 5:30.43 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
2 | Charlotte Ingberg | 2002 | 1:15.45 | 2:42.20 | 4:09.93 | 5:35.07 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
3 | Anni Manninen | 2001 | 1:22.73 | 2:49.57 | 4:17.94 | 5:48.23 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Stella Pajunen | 2001 | 1:26.52 | 2:58.64 | 4:29.24 | 5:57.11 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Saga Lindeberg | 2002 | 1:29.45 | 3:01.47 | 4:32.02 | 6:01.56 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Tinja Turunen | 2002 | 1:27.68 | 3:03.02 | 4:38.42 | 6:17.41 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 10, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Ella Saarikko | 2000 | 1:09.10 | 2:22.82 | 3:36.91 | 4:50.02 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Noora Kanerva | 2000 | 1:11.77 | 2:29.19 | 3:47.82 | 5:04.77 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Sofia Väljä | 1999 | 1:10.31 | 2:29.66 | 3:50.31 | 5:09.67 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Iida Julin | 2000 | 1:14.77 | 2:37.48 | 4:01.61 | 5:21.16 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Tara Hintsanen | 2000 | 1:32.46 | 3:15.45 | 5:01.78 | 6:47.96 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 10, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sanna Saarinen | 1998 | 1:09.02 | 2:23.12 | 3:38.38 | 4:53.66 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Noora Koponen | 1996 | 1:08.52 | 2:23.58 | 3:40.09 | 4:54.25 | ||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
3 | Katarina Korpinen | 1993 | 1:10.17 | 2:25.75 | 3:43.20 | 4:58.82 | ||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
4 | Amanda Suihkonen | 1995 | 1:00.05 | 2:14.87 | 3:39.89 | 5:02.56 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Eevi Peltola | 1997 | 1:12.21 | 2:32.88 | 3:55.42 | 5:13.31 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Krista Heikkilä | 1995 | 1:05.53 | 2:21.41 | 3:58.48 | 5:29.32 | ||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | Tulostusaika | 13:49 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Porvoon Mitta-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Porvoo | Tulostusaika | 14:18 | |||
Järjestäjä | BS-PU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Laji 11, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jimi Kojo | 2005 | 54.97 | 1:52.25 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
2 | Sampo Leppänen | 2004 | 59.52 | 2:00.41 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 11, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Luca Kallela | 2003 | 1:30.04 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Aki Holtari | 2002 | 47.46 | 1:36.05 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Samuel Leppänen | 2002 | 46.91 | 1:36.36 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Alexander Fyhr | 2002 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Oscar Taht | 2003 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 11, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Veeti Haikonen | 2001 | 38.20 | 1:16.70 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Teemu Laaksonen | 2000 | 38.49 | 1:19.25 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
3 | Atte Alila | 2001 | 41.40 | 1:24.20 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
4 | Roni Törnqvist | 2000 | 43.00 | 1:27.58 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
5 | Kasper Uusitalo | 2000 | 43.61 | 1:28.65 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Iikka Rajala | 2001 | 48.24 | 1:38.96 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Christofor Pavlidi | 2001 | 46.78 | 1:38.99 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Kristoffer Kulju | 2001 | 49.49 | 1:39.35 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
9 | Arne Moliis | 2001 | 49.72 | 1:45.44 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Ali Gardberg | 2001 | 1:45.96 | 1:45.96 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 11, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Heikki Lyytinen | 1998 | 34.60 | 1:12.40 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Sasa Seppälä | 1998 | DSQ | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 11, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Arni Siline | 1997 | 32.23 | 1:04.97 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
2 | Roope Pakkanen | 1997 | 33.13 | 1:07.23 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | Tulostusaika | 14:18 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Porvoon Mitta-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Porvoo | Tulostusaika | 14:16 | |||
Järjestäjä | BS-PU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Laji 12, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 43.74 | 1:33.21 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Hanna Catalano | 2003 | 47.02 | 1:34.01 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Sofia Långström | 2003 | 46.48 | 1:34.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Matilda Kuusniemi Fishwick | 2004 | 47.79 | 1:40.26 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Cecilia Serovuo | 2004 | 50.39 | 1:44.49 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Kielo Hankonen | 2003 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Kirke Kool | 2003 | DSQ | |||||||
Tartu Ujumisklubi | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 12, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ida Slöör | 2001 | 38.11 | 1:17.45 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
2 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 38.07 | 1:19.40 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Wenla Laaksonen | 2001 | 41.96 | 1:22.99 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
4 | Millariina Bruce | 2001 | 40.80 | 1:23.35 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
5 | Aino Pajari | 2001 | 41.52 | 1:23.60 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Vilma Adela Hottinen | 2002 | 42.62 | 1:27.90 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 45.84 | 1:34.16 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
8 | Fanni Kansonen | 2001 | 46.14 | 1:34.93 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
- | Helmi Niemelä | 2001 | DNS | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
- | Aino-Olivia Arola | 2002 | DSQ | |||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Anna-Maria Peltola | 2001 | DSQ | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 12, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jenna Mustonen | 2000 | 38.29 | 1:18.92 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
2 | Ellen Mänttäri | 2000 | 52.58 | 1:45.41 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
- | Olivia Landén | 2000 | DSQ | |||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 12, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sanna Salonen | 1995 | 35.26 | 1:12.98 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
2 | Satu Mäkinen | 1997 | 35.63 | 1:13.48 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
3 | Anu Ilander | 1968 | 36.90 | 1:16.33 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Ilona Rämä | 1997 | 37.90 | 1:16.88 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
5 | Kia Purhonen | 1998 | 42.20 | 1:24.09 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
- | Kaisa Vehmaa | 1997 | DNS | |||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
- | Taru Salmi | 1998 | DNF | |||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | Tulostusaika | 14:16 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Porvoon Mitta-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Porvoo | Tulostusaika | 14:39 | |||
Järjestäjä | BS-PU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Laji 13, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jimi Kojo | 2005 | 43.24 | |||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
2 | Sampo Leppänen | 2004 | 47.53 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Matti Nätti | 2004 | 55.59 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Rony Kulju | 2004 | 55.73 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Miko Mikkola | 2004 | 1:08.51 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 13, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Pauli Rantamäki | 2003 | 38.62 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
2 | Ilmari Aura | 2003 | 38.93 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Lauri Tolvanen | 2003 | 39.13 | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
4 | Arsenij Afrosin | 2002 | 39.14 | |||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
5 | Leevi Kervinen | 2003 | 39.34 | |||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
6 | Elias Rajala | 2002 | 39.88 | |||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
7 | Nikita Rezin | 2003 | 40.40 | |||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
8 | Casper Heikkinen | 2003 | 41.09 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
9 | Mathias Lindfors | 2002 | 41.16 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
10 | Leevi Lehtovaara | 2002 | 41.75 | |||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
11 | Samuel Seppänen | 2002 | 45.26 | |||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
Laji 13, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Teemu Laaksonen | 2000 | 29.80 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
2 | Janne Koivunen | 2001 | 32.00 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
3 | Sami Seppälä | 2000 | 34.96 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
4 | Roni Törnqvist | 2000 | 35.02 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
5 | Kasper Uusitalo | 2000 | 35.68 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Jani-Kristian Rantala | 2000 | 37.01 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Lukas Vahtera | 2001 | 38.27 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Fredrik Nordström | 2001 | 38.94 | |||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
Laji 13, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tristan Forslund | 1998 | 26.02 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
2 | Miro Manner | 1998 | 28.23 | |||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
3 | Wille Soininen | 1998 | 29.15 | |||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
Laji 13, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Daniel Forslund | 1995 | 25.06 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
2 | Emil Nylund | 1995 | 25.69 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
3 | Atso Lindström | 1997 | 28.49 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | Tulostusaika | 14:39 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Porvoon Mitta-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Porvoo | Tulostusaika | 14:46 | |||
Järjestäjä | BS-PU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Laji 14, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Maja Wiberg | 2005 | 43.64 | |||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
2 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 50.07 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Elina Ryynänen | 2005 | 51.50 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Jeanette Ingberg | 2006 | 55.76 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Susanna Ryynänen | 2006 | 59.11 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Jenni Kurki | 2005 | DNS | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 14, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kirke Kool | 2003 | 37.36 | |||||||
Tartu Ujumisklubi | ||||||||||
2 | Hanna Catalano | 2003 | 39.04 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Matilda Kuusniemi Fishwick | 2004 | 39.14 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Rebecca Skog | 2003 | 41.02 | |||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
5 | Nicole Yisrael | 2004 | 42.53 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Nessa Järvinen | 2004 | 42.90 | |||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
7 | Pihla Hyttinen | 2003 | 47.99 | |||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
8 | Henni Havén | 2004 | 53.15 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 14, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Isabel Hagelin | 2001 | 30.90 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Venla Suihkonen | 2002 | 33.54 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
3 | Aino Pajari | 2001 | 33.67 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
4 | Tinja Turunen | 2002 | 35.44 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Kiira Vuorinen | 2001 | 37.39 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Petra Mäkiaho | 2001 | 38.24 | |||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
7 | Fanny Puska | 2001 | 40.17 | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
Laji 14, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Veera Partamies | 2000 | 30.53 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
2 | Julia Korva | 1999 | 31.49 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
3 | Ida Törnqvist | 1999 | 32.07 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
4 | Laura Kotiranta | 1999 | 33.78 | |||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
5 | Daniela Helanne | 2000 | 34.41 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Tara Hintsanen | 2000 | 37.41 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 14, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kiia Karimaa | 1996 | 29.07 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
2 | Wilma Westerholm | 1996 | 29.57 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
3 | Elli Ylinen | 1996 | 30.23 | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
4 | Madeline Simonsen | 1995 | 31.87 | |||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | Tulostusaika | 14:46 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Porvoon Mitta-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Porvoo | Tulostusaika | 15:52 | |||
Järjestäjä | BS-PU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Laji 15, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Georg Närjä | 2002 | 45.76 | 1:35.89 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Luca Kallela | 2003 | 47.53 | 1:36.57 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Benjamin Kangas | 2002 | 47.59 | 1:38.54 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
4 | Samuli Korva | 2002 | 45.43 | 1:38.81 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Aki Holtari | 2002 | 52.70 | 1:49.59 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Mathias Lindfors | 2002 | 56.39 | 1:57.23 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
7 | Topi Havo | 2002 | 59.19 | 2:01.85 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Oscar Kullström | 2002 | DSQ | |||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 15, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Erik Nurmi | 2001 | 37.08 | 1:19.09 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
2 | Topi Rahikkala | 2001 | 42.96 | 1:31.18 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Lauri Krapf | 2001 | 42.38 | 1:33.22 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Igor Härkönen | 2001 | 44.41 | 1:34.29 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Juho Laukkanen | 2001 | 43.61 | 1:35.35 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Joona Mikkola | 2001 | 46.05 | 1:38.05 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Elmeri Einola | 2001 | 47.83 | 1:40.62 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Atte Alila | 2001 | 52.50 | 1:50.68 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
9 | Eetu Häkkinen | 2001 | 54.68 | 1:51.67 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Kristoffer Kulju | 2001 | 53.16 | 1:51.68 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
Laji 15, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sasa Seppälä | 1998 | 34.34 | 1:13.31 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
Laji 15, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Otto Kuittinen | 1995 | 32.73 | 1:09.75 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
2 | Atso Lindström | 1997 | 34.73 | 1:14.01 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
3 | Jiajun Yu | 1997 | 40.70 | 1:27.88 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | Tulostusaika | 15:52 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Porvoon Mitta-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Porvoo | Tulostusaika | 15:12 | |||
Järjestäjä | BS-PU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Laji 16, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ida Tuule Jõgi | 2003 | 45.25 | 1:37.24 | ||||||
Tartu Ujumisklubi | ||||||||||
2 | Getriin Marii Lessing | 2003 | 45.82 | 1:38.02 | ||||||
Tartu Ujumisklubi | ||||||||||
3 | Milla Hyttinen | 2003 | 48.74 | 1:42.49 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Helmi Ahonen | 2003 | 48.88 | 1:44.72 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Nicole Sundell | 2003 | 49.73 | 1:45.87 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Winona Forslund | 2003 | 52.29 | 1:49.45 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
7 | Stefania Pavlidi | 2003 | 53.25 | 1:53.88 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Lotta Heinimäki | 2003 | 56.15 | 1:57.68 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Ethel Piksilä | 2003 | 55.54 | 1:57.88 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Siiri Töyri | 2003 | 57.82 | 2:00.94 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Milena Drozdowska | 2005 | 1:03.14 | 2:10.68 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
Laji 16, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ada Nyström | 2001 | 37.11 | 1:19.22 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
2 | Wenla Laaksonen | 2001 | 43.42 | 1:29.41 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
3 | Vanja Snabb | 2001 | 44.21 | 1:33.23 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
4 | Anna-Maria Peltola | 2001 | 45.95 | 1:35.17 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
5 | Roosa Kervinen | 2001 | 47.49 | 1:39.49 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
6 | Kiira Vuorinen | 2001 | 47.32 | 1:39.66 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
7 | Ada Malm | 2002 | 46.76 | 1:40.82 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
8 | Yasmin Laouari | 2001 | 50.06 | 1:44.73 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
9 | Roosa Rintala | 2001 | 49.65 | 1:45.76 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
10 | Aino-Olivia Arola | 2002 | 50.54 | 1:46.91 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
11 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 50.57 | 1:47.56 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
12 | Hanna Karvonen | 2002 | 51.35 | 1:49.99 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
13 | Irina Puukko | 2001 | 52.89 | 1:50.74 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
14 | Amanda Ahlgren | 2001 | 56.14 | 2:02.95 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
- | Millariina Bruce | 2001 | DNF | |||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
- | Fanni Kansonen | 2001 | DSQ | |||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Fanny Puska | 2001 | DSQ | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Laji 16, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Fanny Nyström | 1999 | 37.82 | 1:19.47 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
2 | Sara Taskinen | 2000 | 42.60 | 1:29.01 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Olivia Landén | 2000 | 45.70 | 1:34.84 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
4 | Laura Kotiranta | 1999 | 44.96 | 1:36.97 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
5 | Anna Hatunen | 2000 | 45.47 | 1:37.76 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
Laji 16, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ilona Rämä | 1997 | 38.97 | 1:21.68 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | Tulostusaika | 15:12 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Porvoon Mitta-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Porvoo | Tulostusaika | 15:30 | |||
Järjestäjä | BS-PU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Laji 17, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lari Tumanoff | 2003 | 37.76 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Henri Heikkilä | 2003 | 39.65 | |||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
3 | Luca Kallela | 2003 | 43.43 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Isak Jatkola | 2003 | 48.16 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
5 | Leevi Kervinen | 2003 | 54.15 | |||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
Laji 17, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Rasmus Söderholm | 2002 | 39.18 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Alexander Fyhr | 2002 | 41.55 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Samuel Leppänen | 2002 | 44.74 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Arsenij Afrosin | 2002 | 48.10 | |||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
5 | Topi Havo | 2002 | 59.91 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Miro Klaus | 2002 | DSQ | |||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
Laji 17, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Daniel Forslund | 1995 | 26.39 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
2 | Martti Pyysalo | 1992 | 26.71 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
3 | Lauri Tolvanen | 1988 | 26.85 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
4 | Emil Nylund | 1995 | 26.95 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
5 | Tristan Forslund | 1998 | 28.63 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Roope Pakkanen | 1997 | 29.78 | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
7 | Leo Kuusela | 1999 | 32.10 | |||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
8 | Atso Lindström | 1997 | 32.98 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
9 | Teemu Laaksonen | 2000 | 34.80 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
10 | Topias Turunen | 1996 | 35.09 | |||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
11 | Igor Härkönen | 2001 | 40.96 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Arne Moliis | 2001 | 42.70 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Christofor Pavlidi | 2001 | 43.45 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Aaro Märsylä | 2001 | 47.53 | |||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
15 | Tuomas Hyvönen | 2001 | 49.42 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | Tulostusaika | 15:30 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Porvoon Mitta-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Porvoo | Tulostusaika | 15:29 | |||
Järjestäjä | BS-PU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Laji 18, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 42.12 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Veera Säämänen | 2004 | 43.95 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Nessa Järvinen | 2004 | 45.76 | |||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
4 | Wilma Långström | 2004 | 46.20 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Cecilia Serovuo | 2004 | 53.77 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Iida Herrala | 2004 | 1:00.30 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 18, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Getriin Marii Lessing | 2003 | 38.85 | |||||||
Tartu Ujumisklubi | ||||||||||
2 | Ida Tuule Jõgi | 2003 | 39.35 | |||||||
Tartu Ujumisklubi | ||||||||||
3 | Kirke Kool | 2003 | 43.68 | |||||||
Tartu Ujumisklubi | ||||||||||
4 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 44.23 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Sofia Långström | 2003 | 45.24 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Milla Hyttinen | 2003 | 47.93 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Ida Lehtovaara | 2003 | 52.76 | |||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
8 | Lotta Heinimäki | 2003 | 53.56 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Helmi Ahonen | 2003 | 54.04 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Kielo Hankonen | 2003 | 54.14 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 18, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Krista Heikkilä | 1995 | 31.34 | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
2 | Ida Törnqvist | 1999 | 35.53 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
3 | Veera Partamies | 2000 | 35.56 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
4 | Nea Winqvist | 2002 | 36.15 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
5 | Daniela Helanne | 2000 | 36.21 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Elina Nieminen | 2000 | 41.91 | |||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
7 | Petra Mäkiaho | 2001 | 44.70 | |||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
8 | Nea Vuorela | 2002 | 45.93 | |||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
- | Helmi Niemelä | 2001 | DNS | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
- | Kaisa Vehmaa | 1997 | DNS | |||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | Tulostusaika | 15:29 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Porvoon Mitta-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Porvoo | Tulostusaika | 15:58 | |||
Järjestäjä | BS-PU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Laji 19, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Hss Talang 2 | 2002 | 2:50.40 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Alexander Fyhr | 2002 | 41.11 | 41.11 | |||||||
Georg Närjä | 2002 | 46.06 | 1:27.17 | |||||||
Luca Kallela | 2003 | 42.19 | 2:09.36 | |||||||
Topi Havo | 2002 | 41.04 | 2:50.40 | |||||||
2 | Kove-Ve Miehet [2002 | 2002 | 3:10.11 | |||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
Henri Heikkilä | 2003 | 41.55 | 41.55 | |||||||
Arsenij Afrosin | 2002 | 51.33 | 1:32.88 | |||||||
Miro Klaus | 2002 | 52.36 | 2:25.24 | |||||||
Leevi Lehtovaara | 2002 | 44.87 | 3:10.11 | |||||||
Laji 19, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Hss Talang 1 | 2001 | 2:33.57 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Rasmus Söderholm | 2002 | 39.48 | 39.48 | |||||||
Lauri Krapf | 2001 | 1:20.14 | 1:59.62 | |||||||
Lari Tumanoff | 2003 | 33.95 | 2:33.57 | |||||||
Igor Härkönen | 2001 | 2:33.57 | ||||||||
2 | Hss Talent 1 | 2001 | 2:34.39 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Veeti Haikonen | 2001 | 35.03 | 35.03 | |||||||
Topi Rahikkala | 2001 | 41.31 | 1:16.34 | |||||||
Niklas Linnanen | 2001 | 39.53 | 1:55.87 | |||||||
Aki Holtari | 2002 | 38.52 | 2:34.39 | |||||||
3 | Bs-Pu 2 | 2000 | 2:35.23 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
Roni Törnqvist | 2000 | 40.75 | 40.75 | |||||||
Kasper Uusitalo | 2000 | 45.96 | 1:26.71 | |||||||
Teemu Laaksonen | 2000 | 35.13 | 2:01.84 | |||||||
Sami Seppälä | 2000 | 33.39 | 2:35.23 | |||||||
4 | Siwa Miehet [2000] | 2000 | 2:41.74 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Jani-Kristian Rantala | 2000 | 44.40 | 44.40 | |||||||
Juho Laukkanen | 2001 | 43.59 | 1:27.99 | |||||||
Joona Mikkola | 2001 | 37.48 | 2:05.47 | |||||||
Samuel Leppänen | 2002 | 36.27 | 2:41.74 | |||||||
5 | Siwa Miehet 2 [2000] | 2000 | 3:19.50 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Oscar Taht | 2003 | 50.35 | 50.35 | |||||||
Lukas Vahtera | 2001 | 56.95 | 1:47.30 | |||||||
Ali Gardberg | 2001 | 46.21 | 2:33.51 | |||||||
Sampo Leppänen | 2004 | 45.99 | 3:19.50 | |||||||
Laji 19, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Bs-Pu Miehet 1 | 1988 | 1:51.73 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
Tristan Forslund | 1998 | 32.14 | 32.14 | |||||||
Lauri Tolvanen | 1988 | 28.99 | 1:01.13 | |||||||
Daniel Forslund | 1995 | 26.41 | 1:27.54 | |||||||
Emil Nylund | 1995 | 24.19 | 1:51.73 | |||||||
2 | Kous Miehet | 1996 | 2:08.62 | |||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
Miro Manner | 1998 | 32.04 | 32.04 | |||||||
Topias Turunen | 1996 | 37.84 | 1:09.88 | |||||||
Wille Soininen | 1998 | 31.07 | 1:40.95 | |||||||
Leo Kuusela | 1999 | 27.67 | 2:08.62 | |||||||
3 | Vau Miehet | 1992 | 2:41.15 | |||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
Erik Nurmi | 2001 | 35.72 | 35.72 | |||||||
Antti Mäkinen | 1992 | 34.53 | 1:10.25 | |||||||
Aaro Märsylä | 2001 | 50.79 | 2:01.04 | |||||||
Leo Kallionpää | 2002 | 40.11 | 2:41.15 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | Tulostusaika | 15:58 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Porvoon Mitta-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Porvoo | Tulostusaika | 19:25 | |||
Järjestäjä | BS-PU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Laji 20, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tuk | 2002 | 2:50.10 | |||||||
Tartu Ujumisklubi | ||||||||||
Kirke Kool | 2003 | 44.57 | 44.57 | |||||||
Sandra Marie Luts | 2002 | 51.98 | 1:36.55 | |||||||
Ida Tuule Jõgi | 2003 | 40.57 | 2:17.12 | |||||||
Getriin Marii Lessing | 2003 | 32.98 | 2:50.10 | |||||||
2 | Hss Talang 1 | 2003 | 2:50.75 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Ethel Piksilä | 2003 | 44.24 | 44.24 | |||||||
Milla Hyttinen | 2003 | 47.43 | 1:31.67 | |||||||
Siiri Reiniluoto | 2003 | 41.63 | 2:13.30 | |||||||
Kielo Hankonen | 2003 | 37.45 | 2:50.75 | |||||||
3 | Hss Talang 2 | 2004 | 2:51.01 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Veera Säämänen | 2004 | 43.41 | 43.41 | |||||||
Matilda Kuusniemi Fishwick | 2004 | 51.08 | 1:34.49 | |||||||
Lotta Pälsi | 2004 | 41.09 | 2:15.58 | |||||||
Wilma Långström | 2004 | 35.43 | 2:51.01 | |||||||
4 | Hss Talang 3 | 2003 | 3:10.23 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Cecilia Serovuo | 2004 | 49.97 | 49.97 | |||||||
Siiri Töyri | 2003 | 53.60 | 1:43.57 | |||||||
Stefania Pavlidi | 2003 | 48.37 | 2:31.94 | |||||||
Helmi Ahonen | 2003 | 38.29 | 3:10.23 | |||||||
5 | Scraseborg Naiset [2002] | 2002 | 3:27.40 | |||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
Maja Wiberg | 2005 | 50.59 | 50.59 | |||||||
Milena Drozdowska | 2005 | 1:02.28 | 1:52.87 | |||||||
Hanna Karvonen | 2002 | 9.41 | 2:02.28 | |||||||
Rebecca Skog | 2003 | 1:25.12 | 3:27.40 | |||||||
- | Siwa Naiset [2002] | 2002 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Anna Lehmusvaara | 2005 | 52.75 | 52.75 | |||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
Laji 20, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Siwa Naiset [2000] | 2000 | 2:24.62 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Noora Kanerva | 2000 | 38.44 | 38.44 | |||||||
Sara Taskinen | 2000 | 41.14 | 1:19.58 | |||||||
Isabel Hagelin | 2001 | 33.97 | 1:53.55 | |||||||
Iida Julin | 2000 | 31.07 | 2:24.62 | |||||||
2 | Bs-Pu Naiset 2 | 2000 | 2:26.18 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
Wenla Laaksonen | 2001 | 38.09 | 38.09 | |||||||
Ada Nyström | 2001 | 38.22 | 1:16.31 | |||||||
Daniela Helanne | 2000 | 36.17 | 1:52.48 | |||||||
Aino Pajari | 2001 | 33.70 | 2:26.18 | |||||||
3 | Hss Talent 1 | 2001 | 2:29.56 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 37.14 | 37.14 | |||||||
Nicole Sundell | 2003 | 46.09 | 1:23.23 | |||||||
Lena Maula | 2002 | 34.94 | 1:58.17 | |||||||
Lisa Maula | 2001 | 31.39 | 2:29.56 | |||||||
4 | Ess Naiset [2000] | 2000 | 2:30.32 | |||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
Ida Slöör | 2001 | 36.62 | 36.62 | |||||||
Vanja Snabb | 2001 | 41.05 | 1:17.67 | |||||||
Ada Malm | 2002 | 40.43 | 1:58.10 | |||||||
Olivia Landén | 2000 | 32.22 | 2:30.32 | |||||||
5 | Hss Talent 2 | 2001 | 2:42.20 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Annina Toimela | 2002 | 42.25 | 42.25 | |||||||
Emma Jokilammi | 2002 | 45.73 | 1:27.98 | |||||||
Stella Pajunen | 2001 | 37.93 | 2:05.91 | |||||||
Saga Lindeberg | 2002 | 36.29 | 2:42.20 | |||||||
6 | Bs-Pu Naiset 3 | 2001 | 2:45.64 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
Elisabeth Marie Salm | 2002 | 43.52 | 43.52 | |||||||
Kiira Vuorinen | 2001 | 46.82 | 1:30.34 | |||||||
Nea Winqvist | 2002 | 36.33 | 2:06.67 | |||||||
Kreetta Uusitalo | 2003 | 38.97 | 2:45.64 | |||||||
7 | Siwa Tytöt Ii [2000] | 2000 | 2:49.55 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Anni Manninen | 2001 | 45.22 | 45.22 | |||||||
Vilma Adela Hottinen | 2002 | 45.86 | 1:31.08 | |||||||
Tinja Turunen | 2002 | 42.46 | 2:13.54 | |||||||
Tara Hintsanen | 2000 | 36.01 | 2:49.55 | |||||||
8 | Kove-Ve Tytöt [2000] | 2000 | 2:53.32 | |||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
Millariina Bruce | 2001 | 40.54 | 40.54 | |||||||
Elina Nieminen | 2000 | 47.49 | 1:28.03 | |||||||
Petra Mäkiaho | 2001 | 45.54 | 2:13.57 | |||||||
Ida Lehtovaara | 2003 | 39.75 | 2:53.32 | |||||||
Laji 20, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Bs-Pu Naiset 1 | 1996 | 2:17.69 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
Eevi Peltola | 1997 | 37.07 | 37.07 | |||||||
Fanny Nyström | 1999 | 36.27 | 1:13.34 | |||||||
Ida Törnqvist | 1999 | 35.25 | 1:48.59 | |||||||
Wilma Westerholm | 1996 | 29.10 | 2:17.69 | |||||||
2 | Kous Naiset | 1995 | 2:28.15 | |||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
Madeline Simonsen | 1995 | 36.15 | 36.15 | |||||||
Kaisa Vehmaa | 1997 | 38.80 | 1:14.95 | |||||||
Taru Salmi | 1998 | 37.78 | 1:52.73 | |||||||
Roosa Kervinen | 2001 | 35.42 | 2:28.15 | |||||||
3 | Vau Naiset | 1998 | 2:39.43 | |||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
Jenna Mustonen | 2000 | 37.61 | 37.61 | |||||||
Yasmin Laouari | 2001 | 47.24 | 1:24.85 | |||||||
Nea Vuorela | 2002 | 45.66 | 2:10.51 | |||||||
Kia Purhonen | 1998 | 28.92 | 2:39.43 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | Tulostusaika | 19:25 |