Resultat för XXVIII Turku Super Games
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XXVIII Turku Super Games | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:18 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Laji 14, Mast,Er, M, P-16 100 m ru, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mikael Karuveha | 1999 | 572 | 32.90 | 1:10.40 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Santeri Siiranen | 1998 | 553 | 32.67 | 1:11.21 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Elias Kuusisto | 1999 | 457 | 36.21 | 1:15.87 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Jonni Aho | 1999 | 407 | 37.53 | 1:18.88 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
5 | Juha Jernvall | 2000 | 394 | 37.24 | 1:19.68 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
6 | Santeri Kaasinen | 1999 | 369 | 37.24 | 1:21.44 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Roberto Honni | 1998 | 368 | 38.13 | 1:21.53 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
8 | Joonas Hilaja | 1999 | 352 | 39.60 | 1:22.78 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
9 | Jan Rif | 1998 | 343 | 39.41 | 1:23.46 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Arthur Visulainen | 1998 | 326 | 38.89 | 1:24.92 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
11 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 324 | 39.33 | 1:25.09 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Oskari Herpola | 2001 | 316 | 39.86 | 1:25.75 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Deny Belaic | 1998 | 296 | 39.89 | 1:27.71 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Aare Kiviranta | 2000 | 284 | 41.77 | 1:28.91 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Rasmus Backman | 2000 | 271 | 42.06 | 1:30.29 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Kaius Karvo | 2000 | 269 | 42.16 | 1:30.55 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Otso Hammarberg | 1999 | 268 | 42.78 | 1:30.63 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Jaakko Siipola | 1999 | 262 | 41.99 | 1:31.27 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Lauri Korpinen | 1998 | 262 | 43.25 | 1:31.36 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Oskari Arvo | 2002 | 217 | 48.17 | 1:37.19 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Akseli Lehto | 2001 | 197 | 46.78 | 1:40.40 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
22 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 196 | 49.41 | 1:40.50 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Ville Kaipainen | 2000 | 165 | 51.60 | 1:46.51 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
24 | Joe Rastas | 2001 | 152 | 52.51 | 1:49.40 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
25 | Eemil Kankare | 2003 | 150 | 52.54 | 1:49.92 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
26 | Niklas Nordquist | 2005 | 143 | 53.33 | 1:51.55 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
27 | Oskar Voiko | 2002 | 131 | 54.07 | 1:54.90 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
28 | Nuutti Isoniemi | 2001 | 125 | 56.37 | 1:56.71 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Niko Viitala | 2003 | 123 | 54.82 | 1:57.46 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
30 | Elias Laine | 2003 | 51 | 1:15.52 | 2:36.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Laji 14, Mast,Er, M, P-16 100 m ru, Loppukilpailut 17 - 24 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Matti Mattsson | 1993 | 733 | 30.43 | 1:04.81 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | William Wihanto | 1994 | 726 | 29.77 | 1:05.03 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Lassi Ohtonen | 1992 | 719 | 30.32 | 1:05.24 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Tuomas Tiainen | 1996 | 692 | 30.85 | 1:06.07 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Mikael Laakso | 1997 | 618 | 31.57 | 1:08.62 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Rene Rokka | 1992 | 515 | 34.62 | 1:12.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Johannes Lindroos | 1996 | 514 | 33.14 | 1:12.97 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
8 | Vilppu Penttilä | 1997 | 505 | 35.06 | 1:13.38 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Kevin Kroon | 1997 | 342 | 39.15 | 1:23.59 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
10 | Mikko Kivenne | 1996 | 279 | 41.24 | 1:29.45 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 14, Mast,Er, M, P-16 100 m ru, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ossi Oksa | 1988 | 661 | 30.50 | 1:07.10 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Tom Nylund | 1959 | 274 | 40.84 | 1:29.98 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
3 | Tero Nordström | 1968 | 255 | 44.08 | 1:32.11 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Antti Wihanto | 1962 | 245 | 41.88 | 1:33.30 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Lauri Toikka | 1984 | 228 | 43.77 | 1:35.59 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Petri Koli | 1986 | 209 | 44.74 | 1:38.44 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Vesa Laakso | 1968 | 128 | 53.94 | 1:55.85 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Tatu Kantonen | 1984 | 106 | 58.89 | 2:03.23 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Riku Savola | 1978 | 98 | 59.65 | 2:06.74 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Mika Korva | 1971 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.00 | Tulostuspäivämäärä | 15 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 17:18 |