Resultater for TYR Vantaa Junior Meet
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:26 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 6, 100m RU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Fedor Rapovka | 2002 | 326 | 1:26.59 | ||||||
Cometa | ||||||||||
2 | Ignat Podobed | 2002 | 309 | 1:28.15 | ||||||
Ekran | ||||||||||
3 | Nikita Vinogradov | 2002 | 306 | 1:28.41 | ||||||
Cometa | ||||||||||
4 | Matias Hjelm | 2002 | 257 | 1:33.70 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Kalle Mäkinen | 2002 | 236 | 1:36.35 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Elmar Kaska | 2002 | 228 | 1:37.49 | ||||||
Briis | ||||||||||
7 | Viljami Salonen | 2002 | 228 | 1:37.50 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Panu Salonen | 2002 | 228 | 1:37.53 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Sami Uusikumpu | 2003 | 206 | 1:40.77 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Iiro Uusitalo | 2002 | 203 | 1:41.32 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
11 | Veikka Saren | 2002 | 197 | 1:42.42 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
12 | Marcus Forsel | 2003 | 178 | 1:45.79 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
13 | Henri Jokinen | 2002 | 178 | 1:45.85 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Henri Heikkilä | 2003 | 172 | 1:47.08 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
15 | Ville Kuusimäki | 2002 | 161 | 1:49.46 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
16 | Patrik Wagner | 2002 | 143 | 1:53.85 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Oscar Wells | 2002 | 143 | 1:53.86 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
18 | Ilari Silventoinen | 2002 | 143 | 1:53.96 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Onni Järvinen | 2002 | 140 | 1:54.65 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
20 | Arsenij Afrosin | 2002 | 140 | 1:54.77 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
21 | Samuel Leppänen | 2002 | 135 | 1:56.16 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
22 | Sampo Peltola | 2002 | 134 | 1:56.26 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
23 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 128 | 1:58.18 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
24 | Niklas Korpelainen | 2002 | 127 | 1:58.31 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
25 | Jimi Kojo | 2005 | 127 | 1:58.50 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
26 | Markus Nuorinko | 2003 | 126 | 1:58.64 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
27 | Juho Elia Marjala | 2003 | 123 | 1:59.60 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
28 | Kirill Levo | 2002 | 122 | 1:59.98 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
29 | Onni Äijälä | 2004 | 121 | 2:00.49 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
30 | Samuel Räty | 2003 | 116 | 2:01.93 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
31 | Alexander Nyman | 2004 | 115 | 2:02.36 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
32 | Aapo Kivioja | 2002 | 110 | 2:04.21 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
33 | Emil Strandell | 2002 | 108 | 2:04.99 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
34 | Oskari Toivonen | 2004 | 103 | 2:06.97 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
35 | Karl-Oskar Björk | 2002 | 102 | 2:07.20 | ||||||
Briis | ||||||||||
36 | Oscar Taht | 2003 | 98 | 2:09.22 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Jesse Lintusalo | 2004 | 86 | 2:14.82 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
38 | Dmitrii Vasiliuk | 2005 | 80 | 2:17.82 | ||||||
Sdushor 3 | ||||||||||
39 | Eemeli Toivonen | 2004 | 76 | 2:20.45 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Muhammed Tantula | 2002 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Roman Rysnak | 2005 | DSQ | |||||||
Sdushor 3 | ||||||||||
SW 10.16 Kirittäminen | ||||||||||
Laji 6, 100m RU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Alexander Pevgonen | 2000 | 352 | 1:24.38 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Herman Widbom | 2001 | 313 | 1:27.69 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
3 | Firas El-Idi | 2001 | 301 | 1:28.86 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
4 | Lauri Helin | 2000 | 291 | 1:29.88 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Uku Pärismaa | 2001 | 262 | 1:33.12 | ||||||
Briis | ||||||||||
6 | Santeri Tuomi | 2001 | 258 | 1:33.60 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
7 | Jesse Haimi | 2001 | 255 | 1:33.87 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Arttu Niemi | 2001 | 249 | 1:34.65 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Vinski Pyykönen | 2000 | 247 | 1:34.96 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
10 | Henri Koski | 2000 | 244 | 1:35.33 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
11 | Taneli Lantta | 2001 | 239 | 1:35.95 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
12 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 234 | 1:36.69 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
13 | Pyry Nurminen | 2001 | 225 | 1:37.86 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Juho Laukkanen | 2001 | 218 | 1:38.91 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Joona Mikkola | 2001 | 203 | 1:41.29 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Tuure Sandberg | 2001 | 201 | 1:41.72 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Lauri Karo | 2000 | 188 | 1:43.86 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
18 | Ville Rissanen | 2001 | 183 | 1:44.97 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
19 | Daniel Kotov | 2000 | 181 | 1:45.36 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
20 | Joni Löytökorpi | 2000 | 167 | 1:48.19 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
21 | Joona Siren | 2000 | 165 | 1:48.49 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
22 | Repe Kupila | 2001 | 145 | 1:53.38 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
23 | Veeti Vainionpää | 2001 | 138 | 1:55.26 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Joel Europaeus | 2001 | 128 | 1:58.24 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
25 | Tapio Uzal | 2001 | 91 | 2:12.28 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Eetu Einto | 2001 | DSQ | |||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Jere Nevalainen | 2001 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 7.2 Käsiliikkeet eivät samassa vaakasuorassa tasossa | ||||||||||
- | Oliver Juursoo | 2001 | DSQ | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Olli Karttunen | 2001 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
- | Onni Punkka | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Ossi Kleimola | 2001 | DSQ | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 6, 100m RU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 633 | 1:09.38 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
2 | Eetu Alitalo | 1999 | 565 | 1:12.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Vilho Mäenpää | 1998 | 503 | 1:14.92 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Henri Kyyrä | 1999 | 491 | 1:15.51 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Antti Leiponen | 1998 | 467 | 1:16.80 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Jonni Aho | 1999 | 462 | 1:17.06 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
7 | Oskar Nordquist | 1999 | 388 | 1:21.68 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Rami Rissanen | 1999 | 384 | 1:21.93 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
9 | Valtteri Väisänen | 1999 | 364 | 1:23.42 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
10 | Heikki Tervanen | 1998 | 353 | 1:24.31 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Jan-Henrik Haapiainen | 1998 | 353 | 1:24.31 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Miko Koljonen | 1998 | 325 | 1:26.63 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
13 | Nikolas Rissanen | 1998 | 322 | 1:26.90 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Lauri Kuitunen | 1998 | 318 | 1:27.28 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
15 | Otto Kallama | 1999 | 313 | 1:27.78 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
16 | Matias Manninen | 1998 | 286 | 1:30.43 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
17 | Mikko Seilonen | 1998 | 269 | 1:32.30 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
18 | Aleksi Anttila | 1999 | 230 | 1:37.19 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Teemu Konttinen | 1999 | 218 | 1:38.94 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Toni Virtanen | 1999 | 160 | 1:49.72 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Wilhelm Suominen | 1999 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Laji 6, 100m RU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Horst | 1997 | 614 | 1:10.11 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Daniel Viitikko | 1996 | 587 | 1:11.18 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Juho Päivinen | 1996 | 581 | 1:11.42 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Ossi Airaksinen | 1996 | 463 | 1:17.00 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Niklas Valkonen | 1997 | 361 | 1:23.67 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:26 |