Resultater for Vestkyst Cup 2008
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
2008-10-24
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vestkyst Cup 2008 |
|
Udskriftsdato |
27 oktober 2008 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:48 |
|
|
Arrangør |
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 400m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Forstædernes Bank |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jana Burkard |
1991 |
|
636 |
1:04.95 |
2:15.71 |
3:27.54 |
|
4:38.96 |
|
|
Sgs Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Janne Baden |
1990 |
|
455 |
1:11.92 |
2:31.99 |
3:52.87 |
|
5:11.97 |
|
|
Sgs Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jennifer Göhr |
1986 |
|
307 |
1:21.18 |
2:52.76 |
4:24.88 |
|
5:55.76 |
|
|
Sgs Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Forstædernes Bank |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sarah Harder Bruun |
1993 |
|
582 |
1:07.52 |
2:20.61 |
3:34.73 |
|
4:47.38 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marie Egebjerg Jensen |
1993 |
|
551 |
1:07.79 |
2:21.78 |
3:37.54 |
|
4:52.65 |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julie Kibsgaard Madsen |
1992 |
|
540 |
1:09.28 |
2:23.56 |
3:39.85 |
|
4:54.60 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Louise Rasmussen |
1992 |
|
514 |
1:11.34 |
2:27.42 |
3:43.43 |
|
4:59.53 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christina Lund |
1993 |
|
481 |
1:13.41 |
2:31.64 |
3:47.97 |
|
5:06.05 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Helene Kristensen |
1992 |
|
477 |
1:12.88 |
2:31.48 |
3:50.49 |
|
5:06.99 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Line Aamann |
1993 |
|
458 |
1:13.79 |
2:33.30 |
3:53.30 |
|
5:11.10 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Stephanie Branick |
1993 |
|
447 |
1:12.83 |
2:31.99 |
3:53.70 |
|
5:13.74 |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Forstædernes Bank |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristin Burkard |
1995 |
|
678 |
1:05.16 |
2:15.40 |
3:25.26 |
|
4:33.01 |
|
|
Sgs Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilia Staugaard |
1994 |
|
609 |
1:05.37 |
2:17.65 |
3:30.11 |
|
4:42.96 |
|
|
Svømmeklubben Sønderbor |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iben Nielsen |
1994 |
|
540 |
1:10.23 |
2:25.11 |
3:41.11 |
|
4:54.48 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Reffstrup Pedersen |
1995 |
|
530 |
1:08.54 |
2:24.68 |
3:40.90 |
|
4:56.41 |
|
|
Odder IGF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aylin Seker |
1995 |
|
519 |
1:08.08 |
2:24.75 |
3:42.92 |
|
4:58.51 |
|
|
Sgs Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mia Kynde |
1994 |
|
504 |
1:10.89 |
2:28.00 |
3:44.79 |
|
5:01.50 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mette Grauballe |
1995 |
|
492 |
1:11.34 |
2:27.30 |
3:44.55 |
|
5:03.76 |
|
|
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Solvej Mathissen |
1994 |
|
482 |
1:12.65 |
2:30.62 |
3:48.75 |
|
5:05.86 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kalinka T. Mogensen |
1995 |
|
478 |
1:15.89 |
2:35.14 |
3:52.58 |
|
5:06.70 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vicky Larsson |
1995 |
|
472 |
1:11.42 |
2:29.34 |
3:49.32 |
|
5:08.04 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kathrine Christiansen |
1994 |
|
468 |
1:14.35 |
2:33.24 |
3:52.95 |
|
5:08.98 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sofie Gøttler |
1995 |
|
467 |
1:14.93 |
2:33.90 |
3:53.13 |
|
5:09.19 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anna Krusell |
1994 |
|
467 |
1:12.03 |
2:31.17 |
3:51.74 |
|
5:09.28 |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sara Mogensen |
1995 |
|
462 |
1:13.75 |
2:32.38 |
3:52.39 |
|
5:10.32 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lena Skøtt |
1995 |
|
455 |
1:13.54 |
2:33.06 |
3:52.68 |
|
5:11.84 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Amalie Sørensen |
1994 |
|
436 |
1:15.51 |
2:36.12 |
3:57.00 |
|
5:16.37 |
|
|
Odder IGF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Malene Dahlhus |
1995 |
|
380 |
1:19.87 |
2:45.89 |
4:10.75 |
|
5:31.26 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anne Sofie J. Brund |
1995 |
|
379 |
1:20.33 |
2:44.92 |
4:09.86 |
|
5:31.54 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Line Bundgaard |
1994 |
|
369 |
1:18.66 |
2:45.34 |
4:11.11 |
|
5:34.54 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jeanne Kirk Grundmann |
1994 |
|
368 |
1:22.62 |
2:48.94 |
4:13.26 |
|
5:34.82 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Anna Jessen |
1995 |
|
357 |
1:21.18 |
2:47.71 |
4:12.84 |
|
5:37.98 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Tilbe Kaya |
1995 |
|
342 |
1:17.83 |
2:44.40 |
4:12.69 |
|
5:42.85 |
|
|
Odder IGF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Maria Pedersen |
1995 |
|
331 |
1:23.48 |
2:51.75 |
4:19.48 |
|
5:46.71 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Katharina Madsen |
1995 |
|
320 |
1:22.05 |
2:52.81 |
4:24.07 |
|
5:50.84 |
|
|
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Benedikte Eg Mølhave |
1994 |
|
318 |
1:23.28 |
2:52.97 |
4:22.88 |
|
5:51.52 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Daisy Lannie |
1994 |
|
311 |
1:20.99 |
2:50.94 |
4:23.92 |
|
5:54.03 |
|
|
Odder IGF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Sandra Bram Madsen |
1995 |
|
263 |
1:29.47 |
3:05.52 |
4:41.24 |
|
6:14.42 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Camilla Kjeldbjerg |
1994 |
|
221 |
1:34.50 |
3:16.27 |
4:58.90 |
|
6:36.84 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Forstædernes Bank |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
|