Resultat för U-GP2 Väsby - 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Väsby SS | Utskriftstid | 11:39 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Kvaltid SUM-SIM 1.06,02 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.09,15 Fl 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.12,19 Fl 00 o yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim | 31.19 | 1:06.70 | |||||
2 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.13 | 1:06.76 | |||||
3 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 31.46 | 1:06.97 | |||||
4 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 31.74 | 1:10.37 | |||||
5 | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 32.14 | 1:11.12 | |||||
6 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.36 | 1:11.35 | |||||
7 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 33.46 | 1:12.14 | |||||
8 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägens Simförening | 33.25 | 1:12.66 | |||||
9 | Saga Stille | 1996 | Södertälje Simsällskap | 33.71 | 1:13.04 | |||||
10 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.06 | 1:13.16 | |||||
11 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 33.28 | 1:13.79 | |||||
12 | Vanessa Nordling | 1998 | Väsby Simsällskap | 34.16 | 1:15.61 | |||||
13 | Emilia Herlitz | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 34.47 | 1:16.42 | |||||
14 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 34.73 | 1:17.26 | |||||
15 | Sofia Björnfot | 1998 | Väsby Simsällskap | 35.35 | 1:17.49 | |||||
16 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.16 | 1:17.83 | |||||
17 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 35.80 | 1:18.44 | |||||
18 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.17 | 1:23.32 | |||||
19 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.05 | 1:26.12 | |||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Kvaltid SUM-SIM 1.06,02 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.09,15 Fl 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.12,19 Fl 00 o yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.25 | 1:10.48 | |||||
2 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.52 | 1:11.46 | |||||
3 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 31.97 | 1:12.04 | |||||
4 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.46 | 1:12.99 | |||||
5 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 33.67 | 1:13.66 | |||||
6 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.63 | 1:14.40 | |||||
7 | Emelie Blomberg | 1999 | Södertälje Simsällskap | 34.21 | 1:14.68 | |||||
8 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 33.76 | 1:14.77 | |||||
9 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 34.63 | 1:16.90 | |||||
10 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 34.86 | 1:19.94 | |||||
11 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 35.75 | 1:21.05 | |||||
12 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim | 36.36 | 1:21.23 | |||||
13 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.65 | 1:24.67 | |||||
14 | Lenina Mariani-Lopez | 1999 | Södertälje Simsällskap | 38.57 | 1:26.34 | |||||
15 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 38.98 | 1:29.60 | |||||
16 | Ebba Steen | 1999 | Järfälla Simsällskap | 41.03 | 1:31.18 | |||||
17 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägens Simförening | 42.81 | 1:33.86 | |||||
- | Fanny Isaksson | 1999 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Kvaltid SUM-SIM 1.06,02 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.09,15 Fl 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.12,19 Fl 00 o yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 31.62 | 1:08.16 | |||||
2 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.37 | 1:15.40 | |||||
3 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 35.00 | 1:15.96 | |||||
4 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 34.94 | 1:16.07 | |||||
5 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 35.38 | 1:16.43 | |||||
6 | Elin Ahnfelt | 2000 | Danderyds Sim | 35.99 | 1:18.22 | |||||
7 | Moa Fröberg | 2000 | Väsby Simsällskap | 36.43 | 1:21.27 | |||||
8 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 37.32 | 1:23.56 | |||||
9 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 36.78 | 1:23.62 | |||||
10 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 39.07 | 1:24.51 | |||||
11 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.76 | 1:26.90 | |||||
12 | Tara Ebrahimi | 2000 | Väsby Simsällskap | 37.35 | 1:28.83 | |||||
13 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.87 | 1:28.89 | |||||
14 | Frida Sjögren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 40.11 | 1:31.81 | |||||
15 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.73 | 1:33.22 | |||||
16 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 40.50 | 1:33.76 | |||||
17 | Leia Berhanu | 2000 | Spårvägens Simförening | 43.62 | 1:39.12 | |||||
18 | Mathilda Larsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 52.23 | 1:58.59 | |||||
- | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Kvaltid SUM-SIM 1.06,02 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.09,15 Fl 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.12,19 Fl 00 o yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.10 | 1:10.97 | |||||
2 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsällskap | 35.49 | 1:16.41 | |||||
3 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 35.62 | 1:17.11 | |||||
4 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.46 | 1:17.87 | |||||
5 | Wilma Wiiand | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.07 | 1:17.94 | |||||
6 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.76 | 1:19.71 | |||||
7 | Dimitra Tsirona | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.86 | 1:20.54 | |||||
8 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.20 | 1:22.00 | |||||
9 | Felicia Rosenberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.36 | 1:22.89 | |||||
10 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 37.65 | 1:23.72 | |||||
11 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.63 | 1:23.87 | |||||
12 | Josefin Wensmark | 2001 | Järfälla Simsällskap | 38.33 | 1:23.94 | |||||
13 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.79 | 1:24.93 | |||||
14 | Josefin Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.25 | 1:25.43 | |||||
15 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.06 | 1:25.90 | |||||
16 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 38.42 | 1:26.84 | |||||
17 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägens Simförening | 38.71 | 1:28.47 | |||||
18 | Ottilia Hjelmborn | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 38.83 | 1:28.77 | |||||
19 | Sol Wännman | 2001 | Järfälla Simsällskap | 38.88 | 1:30.77 | |||||
20 | Jennifer Laine | 2001 | Järfälla Simsällskap | 41.85 | 1:31.26 | |||||
21 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.81 | 1:31.52 | |||||
22 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 40.65 | 1:31.92 | |||||
22 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 40.94 | 1:31.92 | |||||
24 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 42.65 | 1:33.24 | |||||
25 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägens Simförening | 41.02 | 1:33.39 | |||||
26 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 40.58 | 1:33.67 | |||||
27 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 42.98 | 1:33.74 | |||||
28 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 41.94 | 1:34.11 | |||||
29 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 42.26 | 1:34.99 | |||||
30 | Selma El Hajji | 2001 | Järfälla Simsällskap | 43.28 | 1:37.05 | |||||
31 | Hannah Qvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 43.85 | 1:40.19 | |||||
32 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 50.38 | 1:49.74 | |||||
33 | Christina Floby | 2003 | Södertälje Simsällskap | 53.47 | 1:53.04 | |||||
- | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 11:39 |