Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 15:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Odder Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | 431 | 35.48 | 1:13.09 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie Christensen | 2002 | 422 | 36.25 | 1:13.63 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Victoria Pallesen | 2002 | 379 | 38.26 | 1:16.31 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Emilie Krog | 2002 | 371 | 37.48 | 1:16.83 | |||||
Durup IF | ||||||||||
5 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 370 | 38.71 | 1:16.92 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Isabella Bach | 2002 | 367 | 37.47 | 1:17.11 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Thea Søe Bach | 2002 | 355 | 38.22 | 1:18.00 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maja Johansen | 2002 | 346 | 38.49 | 1:18.61 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 337 | 38.57 | 1:19.30 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 335 | 39.13 | 1:19.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 332 | 39.16 | 1:19.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 331 | 39.63 | 1:19.81 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Væver | 2002 | 320 | 39.29 | 1:20.69 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Emilie Knudsen | 2002 | 319 | 39.62 | 1:20.78 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Signe Bach | 2002 | 315 | 39.66 | 1:21.09 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Johanne S. Christensen | 2002 | 314 | 40.01 | 1:21.18 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
17 | Katarina Holse | 2002 | 294 | 40.56 | 1:23.06 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Nanna Funch Martens | 2002 | 289 | 40.00 | 1:23.45 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
19 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 287 | 40.64 | 1:23.65 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
20 | Carli Mark | 2002 | 286 | 42.20 | 1:23.82 | |||||
Durup IF | ||||||||||
21 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 282 | 40.68 | 1:24.15 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Cecilie Gregersen | 2002 | 279 | 41.81 | 1:24.50 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Sidsel Nielsen | 2002 | 276 | 41.56 | 1:24.73 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Julie Ejby | 2002 | 273 | 42.35 | 1:25.06 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emma Rasmussen | 2002 | 266 | 43.37 | 1:25.83 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
26 | Sofie Vegener | 2002 | 258 | 42.46 | 1:26.70 | |||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 253 | 1:27.31 | 1:27.31 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
28 | Kristine Hülsen | 2002 | 244 | 44.11 | 1:28.37 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 340 | 38.64 | 1:19.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Broholm | 2003 | 307 | 40.14 | 1:21.79 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Louise Houe Andersen | 2003 | 291 | 40.65 | 1:23.25 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Cecilie Davidsen | 2003 | 282 | 40.63 | 1:24.16 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 267 | 42.82 | 1:25.77 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 263 | 42.10 | 1:26.11 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Mia Hvarre | 2004 | 263 | 42.37 | 1:26.15 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 262 | 41.83 | 1:26.22 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 259 | 43.40 | 1:26.59 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 250 | 42.45 | 1:27.60 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 248 | 43.16 | 1:27.89 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Sarah Carugati | 2004 | 241 | 43.74 | 1:28.70 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 238 | 44.83 | 1:29.07 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Maibritt Christensen | 2003 | 221 | 46.18 | 1:31.32 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | 220 | 1:31.46 | 1:31.46 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 15:09 |