Results for Vestdanske Langbanemesterskaber
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 35 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske Langbane 2014 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Finaler, Junior |
Sponsor: Catering Engro |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 57.19 2013-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 611 | 31.32 | 1:06.04 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helle Dohn | 1998 | 603 | 30.80 | 1:06.34 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Lisa Schøn | 1999 | 601 | 31.61 | 1:06.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 596 | 31.64 | 1:06.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Stinne Sørensen | 1999 | 538 | 31.99 | 1:08.92 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 529 | 33.14 | 1:09.30 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Thea Lund Petersen | 1998 | 523 | 32.11 | 1:09.55 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Merete Toft Jensen | 1999 | 522 | 32.37 | 1:09.60 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Mia Jensen | 1998 | 520 | 32.12 | 1:09.68 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Mia Seehausen | 2001 | 511 | 32.97 | 1:10.11 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 494 | 32.57 | 1:10.91 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 491 | 32.73 | 1:11.04 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 445 | 34.91 | 1:13.38 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Laura Blendstrup | 1999 | 441 | 34.12 | 1:13.65 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
15 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 436 | 34.70 | 1:13.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 432 | 34.54 | 1:14.12 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Ida Kusk | 1999 | 420 | 33.50 | 1:14.82 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Anna Bonde | 1999 | 416 | 35.09 | 1:15.04 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
19 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 415 | 33.32 | 1:15.11 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
20 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 410 | 33.42 | 1:15.45 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
21 | Helena V. Ellling | 2000 | 405 | 34.70 | 1:15.71 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 399 | 34.00 | 1:16.11 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Nikoline Østerberg | 2000 | 383 | 35.70 | 1:17.16 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Frida Frydendal | 1999 | 378 | 35.07 | 1:17.51 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Clara Franck | 1999 | 352 | 35.31 | 1:19.34 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
26 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 339 | 35.57 | 1:20.36 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Silke Meyer | 1998 | OD akut syg | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:50 |