Resultater for DGI Landsmesterskab 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsmesterskab 2014 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 20:06 | |||
Arrangør | DGI SVØMNING STÆVNEUDVALGET | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 marts 2014 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | DGI Nordjylland | 44.91 | 1:32.12 | |||||
2 | Sascha Lausten | 2002 | DGI Midtjylland | 44.45 | 1:32.16 | |||||
3 | Emma Bruhn | 2002 | DGI Storstrømmen | 45.49 | 1:36.19 | |||||
4 | Astrid Nielsen | 2002 | DGI Sydvest | 45.86 | 1:37.49 | |||||
5 | Maiken Hougaard | 2002 | DGI Østjylland | 47.08 | 1:39.45 | |||||
6 | Nicoline Elmquist | 2002 | DGI Storstrømmen | 47.97 | 1:39.73 | |||||
7 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Dgi Sønderjylland | 49.62 | 1:42.96 | |||||
8 | Carla Jensen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 50.73 | 1:46.34 | |||||
9 | Cecilie Prior | 2002 | DGI Nordjylland | 51.14 | 1:46.62 | |||||
10 | Sofie Aastrup | 2002 | DGI Nordjylland | 50.49 | 1:46.86 | |||||
11 | Frida Jensen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 52.25 | 1:47.59 | |||||
12 | Laura Nørgaard Jørgensen | 2003 | DGI Nordjylland | 50.86 | 1:49.02 | |||||
13 | Olivia Nagel Bisleth | 2002 | DGI Storkøbenhavn | 53.09 | 1:49.14 | |||||
14 | Kamille Hjort Arndal | 2002 | DGI Storkøbenhavn | 50.95 | 1:49.18 | |||||
15 | Laura Olsen | 2002 | DGI Storstrømmen | 51.33 | 1:49.54 | |||||
16 | Mia Sommer Johansen | 2002 | DGI Østjylland | 52.31 | 1:52.12 | |||||
17 | Katrine Krogh Jensen | 2002 | DGI Østjylland | 54.90 | 1:53.37 | |||||
18 | Line Pedersen | 2003 | DGI Sydvest | 54.75 | 1:57.14 | |||||
19 | Emma Rask Sørensen | 2003 | DGI Nordjylland | 56.88 | 1:59.18 | |||||
20 | Hildur Helgadottir | 2002 | DGI Sydvest | 57.82 | 2:02.75 | |||||
21 | Laura Madsen | 2002 | DGI Nordjylland | 1:00.35 | 2:06.42 | |||||
22 | Mathilde Skak Thomsen | 2003 | DGI Østjylland | 1:00.07 | 2:08.29 | |||||
23 | Marie Brink | 2002 | DGI Sydvest | 1:01.51 | 2:12.05 | |||||
24 | Methea Kristensen | 2003 | DGI Midtjylland | 1:05.68 | 2:18.95 | |||||
- | Anastasia Hansen | 2002 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
- | Marie Vestergaard Jensen | 2003 | Dgi Sønderjylland | DNS | ||||||
- | Emma Rose Treney | 2002 | DGI Nordjylland | DSQ | er rørt ved 75m | |||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | DGI Nordjylland | 39.22 | 1:23.10 | |||||
2 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | DGI Nordjylland | 39.86 | 1:24.27 | |||||
3 | Anika Bryde | 2000 | DGI Storstrømmen | 40.19 | 1:24.91 | |||||
4 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 40.57 | 1:25.25 | |||||
5 | Amalie Frederiksen | 2001 | DGI Storstrømmen | 41.06 | 1:25.50 | |||||
6 | Hannah Jensen | 2000 | DGI Nordjylland | 41.19 | 1:27.57 | |||||
7 | Maja Ibsen | 2001 | DGI Nordjylland | 44.16 | 1:31.56 | |||||
8 | Maria Rye | 2001 | DGI Nordjylland | 43.91 | 1:32.35 | |||||
9 | Mette Kargo-Petersen | 2000 | DGI Sydvest | 42.66 | 1:32.52 | |||||
10 | Freja Winkler | 2001 | DGI Sydvest | 42.89 | 1:33.24 | |||||
11 | Trine Dam | 2001 | DGI Sydøstjylland | 44.70 | 1:34.57 | |||||
12 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | DGI Nordjylland | 45.55 | 1:34.83 | |||||
13 | Sidse Månsson | 2000 | DGI Nordjylland | 45.03 | 1:34.97 | |||||
14 | Emma Uhrenfeldt Jensen | 2000 | DGI Østjylland | 46.09 | 1:35.33 | |||||
15 | Noa Andersen | 2001 | DGI Storstrømmen | 46.99 | 1:37.03 | |||||
16 | Christine Rasmussen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 46.72 | 1:39.43 | |||||
17 | Caroline Jürgensen | 2000 | DGI Østjylland | 47.50 | 1:39.52 | |||||
18 | Josefine Harboe | 2000 | DGI Østjylland | 46.53 | 1:39.63 | |||||
19 | Sofie Pedersen | 2001 | DGI Østjylland | 48.11 | 1:40.32 | |||||
20 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | DGI Sydøstjylland | 47.79 | 1:40.76 | |||||
21 | Thea Laugesen | 2000 | DGI Sydvest | 48.48 | 1:41.55 | |||||
22 | Eva Schousboe | 2000 | DGI Fyn | 47.80 | 1:42.82 | |||||
23 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | DGI Sydøstjylland | 49.67 | 1:43.57 | |||||
24 | Signe Kusk Pedersen | 2000 | DGI Sydvest | 48.27 | 1:44.05 | |||||
25 | Maria Christiansen | 2000 | DGI Fyn | 49.47 | 1:44.47 | |||||
26 | Anna Gregersen | 2001 | DGI Fyn | 49.92 | 1:44.87 | |||||
27 | Naia Eske Jensen | 2001 | DGI Østjylland | 1:44.99 | 1:44.99 | |||||
28 | Mette Brix | 2000 | DGI Sydvest | 1:45.84 | 1:45.84 | |||||
29 | Ellen Klinge | 2000 | DGI Fyn | 48.65 | 1:46.33 | |||||
30 | Emma Docherdahl | 2000 | DGI Sydøstjylland | 49.71 | 1:46.45 | |||||
31 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 1:46.47 | 1:46.47 | |||||
32 | Cathrine Stensdal | 2001 | DGI Sydøstjylland | 50.97 | 1:47.03 | |||||
33 | Emma Rye Lund | 2001 | DGI Sydøstjylland | 50.92 | 1:47.38 | |||||
34 | Isabella Paulsen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 52.12 | 1:49.16 | |||||
35 | Astrid Francisca Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | 51.74 | 1:49.27 | |||||
36 | Sophia Hüttmann | 2001 | DGI Fyn | 53.96 | 1:49.72 | |||||
37 | Sarah Kongsted Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 51.48 | 1:50.52 | |||||
38 | Mia Clemmensen | 2000 | DGI Fyn | 51.77 | 1:51.10 | |||||
39 | Liva Tofft | 2000 | DGI Østjylland | 52.58 | 1:51.16 | |||||
40 | Clara Mortensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 56.45 | 1:56.48 | |||||
41 | Maria Mogensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 56.71 | 1:59.67 | |||||
42 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Dgi Sønderjylland | 58.36 | 2:03.95 | |||||
- | Katrine A. Christiansen | 2000 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
- | Mette Louise Jensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Dgi Sønderjylland | 36.55 | 1:16.06 | |||||
2 | Freja Andersen | 1998 | DGI Storstrømmen | 38.24 | 1:19.94 | |||||
3 | Caroline Christensen | 1999 | DGI Nordjylland | 38.43 | 1:22.71 | |||||
4 | Therese E. Christensen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 39.35 | 1:22.80 | |||||
5 | Maiken Jakobsen | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 39.76 | 1:23.14 | |||||
6 | Emma F. Sørensen | 1998 | DGI Østjylland | 40.96 | 1:25.69 | |||||
7 | Emma Kjær | 1999 | DGI Nordjylland | 40.93 | 1:26.35 | |||||
8 | Kathrine R. Jensen | 1998 | DGI Nordjylland | 43.72 | 1:31.45 | |||||
9 | Lærke Rahr Futtrup | 1999 | Dgi Sønderjylland | 44.29 | 1:31.58 | |||||
10 | Kristine S. Pedersen | 1998 | DGI Østjylland | 42.68 | 1:31.67 | |||||
11 | Freja Brogaard | 1999 | DGI Sydøstjylland | 44.38 | 1:32.16 | |||||
12 | Louise Karstenberg | 1998 | DGI Storstrømmen | 45.00 | 1:34.11 | |||||
13 | Karoline Schrøder-Madsen | 1998 | DGI Sydvest | 45.06 | 1:34.29 | |||||
14 | Nadja Skov Haffejee | 1998 | DGI Fyn | 44.84 | 1:34.49 | |||||
15 | Trine Rasmussen | 1999 | DGI Østjylland | 45.24 | 1:35.54 | |||||
16 | Emma Louise Frohn | 1998 | DGI Midtjylland | 45.05 | 1:35.55 | |||||
17 | Maria Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | 1:35.56 | 1:35.56 | |||||
18 | Emilie Gaál | 1999 | DGI Storstrømmen | 45.20 | 1:36.13 | |||||
19 | Annette Lyngholm | 1998 | DGI Sydvest | 46.42 | 1:36.18 | |||||
20 | Rebekka Sarup | 1998 | DGI Fyn | 45.58 | 1:36.71 | |||||
21 | Cecilie Mortensen | 1998 | DGI Storkøbenhavn | 47.43 | 1:38.11 | |||||
22 | Malou Blach | 1999 | DGI Østjylland | 45.99 | 1:38.55 | |||||
23 | Bjørk Kristophersen | 1999 | DGI Østjylland | 48.35 | 1:39.18 | |||||
24 | Nina Madsen Teller | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 47.58 | 1:39.54 | |||||
25 | Sarah D. Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 45.81 | 1:39.68 | |||||
26 | Karoline Sørensen | 1999 | DGI Sydvest | 48.43 | 1:41.61 | |||||
27 | Kathrine Gammelmark | 1998 | DGI Sydvest | 48.37 | 1:41.65 | |||||
28 | Christine Holmgaard | 1998 | DGI Østjylland | 49.43 | 1:42.34 | |||||
29 | Sarah Nyrup Hansen | 1998 | DGI Sydvest | 49.91 | 1:43.01 | |||||
30 | Charlotte Marie Ø. Madsen | 1999 | DGI Sydvest | 48.04 | 1:43.20 | |||||
31 | Mathilde Pedersen | 1998 | DGI Sydvest | 48.09 | 1:44.64 | |||||
32 | Kristine Odgaard | 1999 | DGI Fyn | 1:45.90 | 1:45.90 | |||||
33 | Freya Tilsted Falden | 1999 | DGI Nordjylland | 1:46.03 | 1:46.03 | |||||
34 | Mai Abildskov | 1999 | DGI Østjylland | 1:46.08 | 1:46.08 | |||||
35 | Amanda Mangelsen | 1999 | DGI Fyn | 52.31 | 1:51.26 | |||||
36 | Lykke Muhlig | 1999 | DGI Sydøstjylland | 53.59 | 1:53.68 | |||||
- | Katrine Dickow | 1999 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
- | Mira Kjær | 1999 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Charlotte Lysdal | 1999 | DGI Fyn | DSQ | 1 hånd i vend 75m | |||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 40.23 | 1:23.49 | |||||
2 | Julie Martinussen | 1997 | DGI Fyn | 40.79 | 1:26.38 | |||||
3 | Nanett Brik | 1995 | DGI Fyn | 42.07 | 1:30.17 | |||||
4 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | DGI Sydøstjylland | 42.60 | 1:30.46 | |||||
5 | Nikoline Elbæk Nielsen | 1997 | DGI Storstrømmen | 43.29 | 1:31.46 | |||||
6 | Katrine Aastrup | 1997 | DGI Nordjylland | 43.83 | 1:32.06 | |||||
7 | Johanne Bogh | 1996 | Dgi Sønderjylland | 42.52 | 1:32.12 | |||||
8 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | DGI Nordjylland | 42.89 | 1:32.27 | |||||
9 | Rie Lassen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 44.05 | 1:32.29 | |||||
10 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | DGI Østjylland | 43.36 | 1:32.57 | |||||
11 | Anne Tvedskov Nielsen | 1997 | DGI Østjylland | 44.47 | 1:34.35 | |||||
11 | Merethe Mark Jensen | 1997 | DGI Nordjylland | 45.77 | 1:34.35 | |||||
13 | Christina Nielsen | 1997 | DGI Østjylland | 44.76 | 1:35.70 | |||||
14 | Cecilie Clemmensen | 1997 | DGI Sydvest | 45.45 | 1:36.01 | |||||
15 | Karoline Nielsen | 1997 | DGI Nordjylland | 45.90 | 1:36.63 | |||||
16 | Mona Gyldenvang | 1995 | DGI Østjylland | 44.46 | 1:37.01 | |||||
17 | Katrine Skov Dam | 1995 | DGI Sydvest | 46.39 | 1:37.98 | |||||
18 | Louise Iversen | 1997 | DGI Fyn | 47.76 | 1:40.03 | |||||
19 | Sofie Jastrup Lanng | 1997 | DGI Sydvest | 48.63 | 1:43.71 | |||||
20 | Cecilie Bak Madsen | 1997 | DGI Sydøstjylland | 50.84 | 1:49.22 | |||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1983-1989 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jill Bendtsen | 1988 | DGI Sydvest | 48.34 | 1:39.28 | |||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1964 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Majbrit Ditlevsen | 1958 | DGI Sydøstjylland | 51.48 | 1:50.00 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 20:06 |