Results for Østdanske Langbanemesterskaber
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 28 februar 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 1:03.55 | 2:08.08 | 3:13.45 | 4:17.51 | |||
2 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 1:02.52 | 2:08.66 | 3:14.72 | 4:19.38 | |||
3 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:03.15 | 2:08.42 | 3:14.19 | 4:19.91 | |||
4 | Sarah Bro | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.57 | 2:12.66 | 3:20.79 | 4:28.41 | |||
5 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.79 | 2:12.29 | 3:21.21 | 4:30.43 | |||
6 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.94 | 2:15.11 | 3:24.35 | 4:31.74 | |||
7 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.12 | 2:14.03 | 3:24.17 | 4:34.88 | |||
8 | Simone Kronborg Riis | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.91 | 2:16.06 | 3:26.13 | 4:35.07 | |||
9 | Stephanie Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 1:07.21 | 2:17.27 | 3:26.80 | 4:35.16 | |||
10 | Julie Lunau | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.44 | 2:15.65 | 3:25.73 | 4:35.21 | |||
11 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.57 | 2:15.90 | 3:25.63 | 4:35.30 | |||
12 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.66 | 2:15.74 | 3:26.59 | 4:35.43 | |||
13 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 1:06.53 | 2:17.49 | 3:27.10 | 4:36.54 | |||
14 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Herning Svømmeklub | 1:05.12 | 2:15.38 | 3:26.14 | 4:37.16 | |||
15 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.03 | 2:18.26 | 3:28.69 | 4:37.82 | |||
16 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.81 | 2:16.74 | 3:27.76 | 4:37.91 | |||
17 | Rikke Dehn | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.52 | 2:16.79 | 3:27.88 | 4:38.29 | |||
18 | Lærke Toft Ruby | 1999 | Svømmeklubben Laksen | 1:05.77 | 2:17.05 | 3:28.85 | 4:38.72 | |||
19 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:08.16 | 2:19.21 | 3:30.08 | 4:39.89 | |||
20 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.82 | 2:18.66 | 3:30.61 | 4:40.92 | |||
21 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.07 | 2:19.49 | 3:30.08 | 4:40.93 | |||
22 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.43 | 2:19.94 | 3:30.92 | 4:41.74 | |||
23 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 1:06.95 | 2:19.25 | 3:32.01 | 4:43.62 | |||
24 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.19 | 2:19.44 | 3:32.55 | 4:43.82 | |||
25 | Mathilde Christjansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.40 | 2:20.16 | 3:32.25 | 4:44.78 | |||
26 | Lisa Steen Duus | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.40 | 2:19.96 | 3:33.43 | 4:46.55 | |||
27 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.50 | 2:22.73 | 3:35.94 | 4:46.90 | |||
28 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 1:07.38 | 2:20.06 | 3:34.07 | 4:47.01 | |||
29 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.40 | 2:19.90 | 3:33.43 | 4:47.09 | |||
30 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.26 | 2:22.26 | 3:34.78 | 4:47.16 | |||
31 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:08.25 | 2:20.63 | 3:34.23 | 4:47.30 | |||
32 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.55 | 2:23.25 | 3:35.73 | 4:47.55 | |||
33 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 1:06.27 | 2:19.06 | 3:34.04 | 4:47.94 | |||
34 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 1:09.23 | 2:23.25 | 3:37.15 | 4:48.62 | |||
35 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.32 | 2:21.17 | 3:35.90 | 4:48.80 | |||
36 | Louise Delani | 1984 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.80 | 2:21.74 | 3:36.09 | 4:48.85 | |||
37 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:10.10 | 2:23.35 | 3:36.94 | 4:49.48 | |||
38 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 1:08.82 | 2:23.61 | 3:38.94 | 4:52.64 | |||
39 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.25 | 2:25.15 | 3:40.68 | 4:52.94 | |||
40 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.71 | 2:21.36 | 3:37.91 | 4:53.73 | |||
41 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.07 | 2:23.37 | 3:38.34 | 4:53.89 | |||
42 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.17 | 2:25.67 | 3:41.21 | 4:56.66 | |||
43 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:10.74 | 2:26.49 | 3:42.89 | 4:57.55 | |||
44 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:09.15 | 2:25.17 | 3:42.08 | 4:57.62 | |||
45 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.12 | 2:27.69 | 3:43.47 | 4:58.23 | |||
46 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:09.28 | 2:24.91 | 3:42.06 | 4:58.39 | |||
47 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 1:10.75 | 2:26.90 | 3:44.11 | 5:00.20 | |||
48 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | Ishøj Svømme Klub | 1:10.55 | 2:26.23 | 3:44.53 | 5:01.13 | |||
49 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.10 | 2:25.72 | 3:43.85 | 5:01.81 | |||
50 | Isabella Wolsted | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 1:10.23 | 2:29.02 | 3:47.18 | 5:03.60 | |||
51 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.62 | 2:27.43 | 3:45.39 | 5:04.03 | |||
52 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 1:11.20 | 2:28.63 | 3:48.15 | 5:07.79 | |||
53 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.40 | 2:28.67 | 3:47.98 | 5:08.13 | |||
54 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.56 | 2:33.92 | 3:54.73 | 5:15.06 | |||
- | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 februar 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 2 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 28 februar 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Pál Joensen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 56.64 | 1:55.64 | 2:55.28 | 3:54.64 | |||
2 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 57.05 | 1:56.31 | 2:56.87 | 3:58.16 | |||
3 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Herlev Svømning | 1:00.39 | 2:04.77 | 3:07.63 | 4:10.91 | |||
4 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 59.42 | 2:02.68 | 3:07.40 | 4:12.27 | |||
5 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 1:00.57 | 2:05.53 | 3:10.57 | 4:14.85 | |||
6 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 1:01.85 | 2:07.04 | 3:12.17 | 4:14.90 | |||
7 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 1:00.45 | 2:05.56 | 3:11.43 | 4:15.51 | |||
8 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.55 | 2:06.76 | 3:12.46 | 4:16.61 | |||
9 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 59.46 | 2:06.06 | 3:13.10 | 4:17.76 | |||
10 | Mikkel Johansen | 1994 | Herlev Svømning | 1:00.99 | 2:05.94 | 3:13.04 | 4:17.89 | |||
11 | Victor Drevskich | 1996 | Vat Copenhagen/mk31 | 1:00.61 | 2:05.80 | 3:12.56 | 4:18.13 | |||
12 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 1:02.24 | 2:08.12 | 3:14.04 | 4:18.20 | |||
13 | Andreas Mårtensson | 1997 | JGI Svømning | 1:01.43 | 2:06.53 | 3:12.96 | 4:18.28 | |||
14 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.78 | 2:07.86 | 3:13.71 | 4:19.92 | |||
15 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.94 | 2:08.63 | 3:14.53 | 4:20.71 | |||
16 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 1:03.33 | 2:10.32 | 3:17.62 | 4:22.54 | |||
17 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:04.49 | 2:12.63 | 3:19.11 | 4:22.73 | |||
18 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:02.91 | 2:10.01 | 3:17.78 | 4:22.80 | |||
19 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.02 | 2:09.12 | 3:16.22 | 4:23.05 | |||
20 | Tobias Edvardsen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 1:04.19 | 2:12.16 | 3:19.08 | 4:23.17 | |||
21 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:04.09 | 2:10.53 | 3:16.86 | 4:23.21 | |||
22 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Sigma Swim Allerød | 1:02.56 | 2:09.77 | 3:17.57 | 4:23.42 | |||
23 | Jacob Weberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:03.29 | 2:10.37 | 3:17.81 | 4:24.41 | |||
24 | Christian Røssel | 1995 | Herlev Svømning | 1:01.41 | 2:07.44 | 3:15.77 | 4:24.84 | |||
25 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.99 | 2:11.40 | 3:20.04 | 4:26.01 | |||
26 | Martin Nielsen | 1997 | Vest-Brøndby | 1:02.56 | 2:10.15 | 3:18.92 | 4:26.14 | |||
27 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 1:02.96 | 2:10.22 | 3:18.35 | 4:26.41 | |||
28 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | Svømmeklubben Laksen | 1:03.82 | 2:12.62 | 3:21.61 | 4:27.43 | |||
29 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 1:03.52 | 2:12.68 | 3:21.03 | 4:27.74 | |||
30 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:03.24 | 2:11.93 | 3:20.68 | 4:28.06 | |||
31 | Kasper Vitten | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.98 | 2:13.15 | 3:20.92 | 4:28.28 | |||
32 | Jonas Himmelstrup | 1995 | Sigma Swim Allerød | 1:03.07 | 2:11.89 | 3:21.04 | 4:29.52 | |||
33 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:03.20 | 2:10.81 | 3:20.49 | 4:30.47 | |||
34 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 1:04.96 | 2:14.45 | 3:23.04 | 4:30.79 | |||
35 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:04.06 | 2:12.89 | 3:22.59 | 4:30.93 | |||
36 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 1:04.43 | 2:13.67 | 3:23.17 | 4:32.00 | |||
37 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:03.47 | 2:12.70 | 3:22.70 | 4:32.32 | |||
38 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:04.35 | 2:14.18 | 3:23.71 | 4:32.60 | |||
39 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 1:04.90 | 2:14.85 | 3:25.66 | 4:36.14 | |||
40 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Herlev Svømning | 1:04.39 | 2:15.36 | 3:26.60 | 4:36.73 | |||
41 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:05.53 | 2:15.39 | 3:26.90 | 4:36.76 | |||
42 | Daniel Højme | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.57 | 2:16.62 | 3:26.88 | 4:37.12 | |||
43 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 1:03.37 | 2:12.97 | 3:25.40 | 4:37.55 | |||
44 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.18 | 2:15.27 | 3:26.84 | 4:38.14 | |||
45 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.89 | 2:18.19 | 3:29.43 | 4:38.98 | |||
46 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.65 | 2:15.87 | 3:29.18 | 4:42.96 | |||
47 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.82 | 2:18.46 | 3:31.59 | 4:43.44 | |||
- | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Oskar Lilleøre | 1998 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 februar 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:40 |
Resultat Løb 3 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 28 februar 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.61 2011-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 25.67 2012-07-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeanette Ottesen Gray | 1987 | Lyngby Svømmeklub | 24.54 | Dansk Rekord - Senior | |||||
2 | Pernille Blume | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 25.63 | ||||||
3 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 25.79 | ||||||
4 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 26.37 | ||||||
5 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 26.52 | ||||||
6 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 27.14 | ||||||
7 | Sarah Bro | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 27.27 | ||||||
8 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 27.69 | ||||||
9 | Anna Fixdahl | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.87 | ||||||
10 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 27.90 | ||||||
11 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.94 | ||||||
12 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.01 | ||||||
13 | Didde Karstensen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.08 | ||||||
14 | Maria Madsen | 1995 | Herlev Svømning | 28.09 | ||||||
15 | Elina Lynge Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 28.12 | ||||||
16 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 28.15 | ||||||
17 | Julie Schmidt | 1995 | Sigma Swim Allerød | 28.22 | ||||||
18 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 28.24 | ||||||
19 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 28.30 | ||||||
20 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 28.32 | ||||||
21 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 28.39 | ||||||
22 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.47 | ||||||
23 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.48 | ||||||
23 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 28.48 | ||||||
25 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.54 | ||||||
26 | Ida Petersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.60 | ||||||
27 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 28.67 | ||||||
28 | Marianne Duijm | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 28.74 | ||||||
29 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 28.93 | ||||||
29 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.93 | ||||||
31 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | Farum Svømmeklub | 28.97 | ||||||
32 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.99 | ||||||
33 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 29.02 | ||||||
34 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Vat Copenhagen/mk31 | 29.04 | ||||||
35 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 29.08 | ||||||
36 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 29.12 | ||||||
37 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 29.35 | ||||||
38 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.42 | ||||||
39 | Louise Delani | 1984 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.43 | ||||||
40 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 29.47 | ||||||
41 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.48 | ||||||
42 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.55 | ||||||
43 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 29.56 | ||||||
44 | My Weitling | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 30.35 | ||||||
45 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 30.37 | ||||||
46 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 30.45 | ||||||
47 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.74 | ||||||
48 | Katrine Hvid | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.65 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 februar 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:38 |
Resultat Løb 4 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 28 februar 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.22 2012-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 23.21 | ||||||
2 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 24.38 | ||||||
3 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 24.50 | ||||||
4 | Claus Lerche Iversen | 1977 | Sigma Swim Birkerød | 24.87 | ||||||
5 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 24.91 | ||||||
6 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 24.92 | ||||||
7 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 24.94 | ||||||
7 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 24.94 | ||||||
9 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 25.11 | ||||||
10 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 25.13 | ||||||
11 | Thomas Steenberg | 1994 | Herlev Svømning | 25.19 | ||||||
12 | Jonas Olczyk | 1994 | Sigma Swim Allerød | 25.32 | ||||||
13 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 25.38 | ||||||
14 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 25.40 | ||||||
15 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 25.46 | ||||||
16 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 25.51 | ||||||
17 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 25.55 | ||||||
18 | Lasse Pittioni | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 25.56 | ||||||
19 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 25.65 | ||||||
20 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 25.70 | ||||||
20 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 25.70 | ||||||
22 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 25.72 | ||||||
22 | Søren Meier | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 25.72 | ||||||
24 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 25.76 | ||||||
25 | Rasmus Svendsen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 25.82 | ||||||
26 | Søren Fritzbøger | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 25.83 | ||||||
27 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 25.90 | ||||||
28 | Gøkhan Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 25.92 | ||||||
28 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 25.92 | ||||||
30 | Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | Herlev Svømning | 25.96 | ||||||
30 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 25.96 | ||||||
32 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 26.00 | ||||||
32 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 26.00 | ||||||
34 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.01 | ||||||
35 | Jakob Deleuran | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.05 | ||||||
36 | Mathias Marsengo | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 26.09 | ||||||
37 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 26.12 | ||||||
38 | Claus Hansen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 26.19 | ||||||
38 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 26.19 | ||||||
40 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 26.20 | ||||||
41 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 26.22 | ||||||
42 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.24 | ||||||
43 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 26.27 | ||||||
44 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 26.29 | ||||||
45 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.35 | ||||||
46 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 26.46 | ||||||
47 | Martin Jungersen | 1997 | Vat Copenhagen/mk31 | 26.52 | ||||||
48 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.54 | ||||||
49 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 26.76 | ||||||
50 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 26.80 | ||||||
51 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 26.81 | ||||||
51 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.81 | ||||||
53 | Thomas Bech | 1998 | Farum Svømmeklub | 26.95 | ||||||
54 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 27.11 | ||||||
55 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.25 | ||||||
56 | Lasse Termark Brock | 1997 | Herlev Svømning | 27.42 | ||||||
- | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Magnus Jákupsson | 1994 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Lasse Vestergaard | 1991 | Helsingør Svømmeklub | afmeldt | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 februar 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:09 |
Resultat Løb 5 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 28 februar 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 20:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.69 2010-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeanette Ottesen Gray | 1987 | Lyngby Svømmeklub | 25.62 | ||||||
2 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.56 | ||||||
3 | Pernille Juel | 1994 | Herlev Svømning | 27.84 | ||||||
4 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 27.95 | ||||||
5 | Pernille Blume | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 28.59 | ||||||
6 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.71 | ||||||
7 | Camilla Dufour | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 29.15 | ||||||
8 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 29.17 | ||||||
8 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 29.17 | ||||||
10 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.30 | ||||||
11 | Marianne Duijm | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 29.40 | ||||||
12 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 29.51 | ||||||
12 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.51 | ||||||
14 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.76 | ||||||
15 | Julie Schmidt | 1995 | Sigma Swim Allerød | 29.79 | ||||||
16 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Herlev Svømning | 29.82 | ||||||
17 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 29.94 | ||||||
18 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 29.96 | ||||||
19 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.02 | ||||||
20 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 30.03 | ||||||
21 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.16 | ||||||
22 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.37 | ||||||
23 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 30.41 | ||||||
23 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.41 | ||||||
25 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Sigma Swim Allerød | 30.85 | ||||||
25 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 30.85 | ||||||
27 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 30.87 | ||||||
28 | Simone Friis | 1991 | Roskilde Svømning | 30.90 | ||||||
29 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.94 | ||||||
30 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.99 | ||||||
31 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | Farum Svømmeklub | 31.06 | ||||||
32 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 31.13 | ||||||
33 | Elina Lynge Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 31.19 | ||||||
34 | Ditte Friis | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 31.28 | ||||||
35 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.37 | ||||||
36 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | Rønne Svømme Klub | 31.39 | ||||||
37 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 31.54 | ||||||
38 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.65 | ||||||
39 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 31.81 | ||||||
40 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Vat Copenhagen/mk31 | 31.85 | ||||||
41 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 31.86 | ||||||
42 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 31.87 | ||||||
42 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 31.87 | ||||||
44 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.88 | ||||||
45 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.91 | ||||||
46 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 31.98 | ||||||
47 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 32.08 | ||||||
48 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.37 | ||||||
49 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.56 | ||||||
50 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 33.04 | ||||||
51 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 33.31 | ||||||
52 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.48 | ||||||
53 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.93 | ||||||
54 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 34.18 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 februar 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 20:00 |
Resultat Løb 6 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 28 februar 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 20:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 25.39 | ||||||
2 | Jonas Sørensen | 1990 | Herlev Svømning | 25.78 | ||||||
3 | Joel Subirana Sagrista | 1993 | Sigma Swim Birkerød | 26.29 | ||||||
4 | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | 26.48 | ||||||
5 | Jens Peter Träff | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 26.54 | ||||||
6 | Søren Fritzbøger | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 26.64 | ||||||
7 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 26.75 | ||||||
8 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 26.77 | ||||||
9 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.97 | ||||||
10 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 26.99 | ||||||
11 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 27.03 | ||||||
12 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.11 | ||||||
13 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 27.13 | ||||||
14 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 27.19 | ||||||
15 | Mark Bjerregaard | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 27.22 | ||||||
16 | Julian Kressner Læbel | 1992 | Vest-Brøndby | 27.39 | ||||||
17 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.40 | ||||||
18 | Claus Hansen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 27.42 | ||||||
19 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 27.51 | ||||||
20 | Jonas Olczyk | 1994 | Sigma Swim Allerød | 27.63 | ||||||
21 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.71 | ||||||
22 | Bjarke Schäfer | 1993 | U.S.G | 27.72 | ||||||
23 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 27.79 | ||||||
24 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 27.80 | ||||||
25 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 27.89 | ||||||
26 | Mads Christian Sandager | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 28.16 | ||||||
27 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 28.24 | ||||||
28 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.50 | ||||||
29 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.57 | ||||||
30 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.62 | ||||||
31 | Rasmus Svendsen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 28.63 | ||||||
32 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.71 | ||||||
33 | Lasse Termark Brock | 1997 | Herlev Svømning | 28.72 | ||||||
34 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 28.76 | ||||||
35 | Martin Jungersen | 1997 | Vat Copenhagen/mk31 | 29.06 | ||||||
36 | Mathias Marsengo | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 29.22 | ||||||
37 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.37 | ||||||
38 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 29.39 | ||||||
39 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.56 | ||||||
40 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 29.71 | ||||||
- | Lasse Vestergaard | 1991 | Helsingør Svømmeklub | afmeldt | ||||||
- | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
- | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | bryder hoved ef. 15m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 februar 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 20:00 |
Resultat Løb 7 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 28 februar 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 20:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 29.70 | ||||||
2 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 30.02 | ||||||
3 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 30.30 | ||||||
4 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Herning Svømmeklub | 30.49 | ||||||
5 | Sarah Bro | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.19 | ||||||
6 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.35 | ||||||
7 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.47 | ||||||
8 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 31.53 | ||||||
9 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.96 | ||||||
10 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.28 | ||||||
11 | Isabel Mass | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 32.36 | ||||||
12 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 32.55 | ||||||
13 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.60 | ||||||
14 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 32.61 | ||||||
15 | Julie Lunau | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 32.68 | ||||||
16 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.06 | ||||||
17 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 33.16 | ||||||
17 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.16 | ||||||
19 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.25 | ||||||
20 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 33.49 | ||||||
21 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 33.50 | ||||||
22 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.69 | ||||||
22 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.69 | ||||||
24 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.74 | ||||||
25 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.76 | ||||||
26 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 33.77 | ||||||
27 | Sarah Mariner | 1998 | Vat Copenhagen/mk31 | 33.79 | ||||||
28 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.81 | ||||||
29 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.04 | ||||||
30 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 34.12 | ||||||
31 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 34.20 | ||||||
32 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.29 | ||||||
33 | Marianne Duijm | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 34.33 | ||||||
34 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 34.43 | ||||||
34 | Matilde Zaggai | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.43 | ||||||
36 | Sara Krell Refn | 1999 | Farum Svømmeklub | 34.44 | ||||||
37 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.52 | ||||||
38 | Pernille Nislev | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 34.57 | ||||||
39 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 34.60 | ||||||
40 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 34.71 | ||||||
41 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.91 | ||||||
42 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.05 | ||||||
43 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.10 | ||||||
44 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.33 | ||||||
45 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 35.43 | ||||||
46 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Vat Copenhagen/mk31 | 35.45 | ||||||
47 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.52 | ||||||
48 | Line Aunstrup | 2000 | JGI Svømning | 35.53 | ||||||
49 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 35.62 | ||||||
50 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.63 | ||||||
51 | Frederikke Arentoft | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 35.70 | ||||||
52 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 35.99 | ||||||
53 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.13 | ||||||
54 | Mille Rask Sander | 1999 | Vat Copenhagen/mk31 | 36.39 | ||||||
55 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 36.41 | ||||||
56 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.60 | ||||||
57 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 37.29 | ||||||
- | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 februar 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 20:00 |
Resultat Løb 8 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 28 februar 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 20:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.08 | ||||||
2 | Morten Børre Petersen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.36 | ||||||
3 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 28.56 | ||||||
4 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 28.57 | ||||||
5 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.79 | ||||||
6 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 29.29 | ||||||
7 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 29.31 | ||||||
8 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.33 | ||||||
9 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.35 | ||||||
10 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.41 | ||||||
11 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 29.91 | ||||||
12 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 30.08 | ||||||
13 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 30.13 | ||||||
14 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 30.31 | ||||||
15 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 30.35 | ||||||
16 | Frederik Weibel | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 30.39 | ||||||
17 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.95 | ||||||
18 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 31.01 | ||||||
19 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | Farum Svømmeklub | 31.15 | ||||||
20 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.50 | ||||||
21 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 31.60 | ||||||
22 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 32.67 | ||||||
- | Magnus Jákupsson | 1994 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Lasse Vestergaard | 1991 | Helsingør Svømmeklub | afmeldt | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 februar 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 20:00 |
Resultat Løb 9 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 28 februar 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 20:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.10 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Herning Svømmeklub | 31.20 | ||||||
2 | Cecilie Holten | 1996 | Herlev Svømning | 32.44 | ||||||
3 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 32.62 | ||||||
4 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Sigma Swim Birkerød | 34.00 | ||||||
5 | Josefine Pedersen | 1999 | Vat Copenhagen/mk31 | 34.45 | ||||||
6 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.68 | ||||||
7 | Simone Friis | 1991 | Roskilde Svømning | 34.93 | ||||||
8 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 35.01 | ||||||
9 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 35.02 | ||||||
10 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 35.21 | ||||||
11 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | Vest-Brøndby | 35.23 | ||||||
12 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.28 | ||||||
13 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.46 | ||||||
14 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.55 | ||||||
15 | Isabel Mass | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 35.78 | ||||||
16 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 35.86 | ||||||
17 | Malene Bang | 1999 | Slangerup Svømmeklub | 35.95 | ||||||
18 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 36.03 | ||||||
19 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.05 | ||||||
20 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 36.21 | ||||||
21 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.22 | ||||||
22 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 36.24 | ||||||
23 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.27 | ||||||
24 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.30 | ||||||
25 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 36.37 | ||||||
26 | Anna Fixdahl | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.60 | ||||||
27 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.87 | ||||||
28 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Vest-Brøndby | 37.00 | ||||||
29 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 37.07 | ||||||
30 | Emma la Cour | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 37.38 | ||||||
31 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 37.49 | ||||||
32 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 37.51 | ||||||
33 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 37.60 | ||||||
34 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.68 | ||||||
35 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | JGI Svømning | 37.69 | ||||||
36 | Johanna Berthelsen | 2000 | Vat Copenhagen/mk31 | 37.72 | ||||||
37 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.78 | ||||||
38 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.20 | ||||||
39 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.46 | ||||||
40 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.56 | ||||||
41 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 38.65 | ||||||
42 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 39.92 | ||||||
- | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | DSQ | ej adsk. hænder afs. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 februar 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 20:01 |
Resultat Løb 10 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 28 februar 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 20:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Niklas Hedegaard (1990) 28.72 2012-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 28.73 2012-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 29.67 | ||||||
2 | Lasse Pittioni | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.70 | ||||||
3 | Mathias Andersen | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 29.85 | ||||||
4 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 29.89 | ||||||
5 | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | 30.22 | ||||||
6 | Christian Christensen | 1991 | U.S.G | 30.61 | ||||||
7 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | Herlev Svømning | 30.89 | ||||||
8 | Simon Westh | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.05 | ||||||
9 | Jens Peter Träff | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 31.06 | ||||||
10 | Oliver Mirkovic | 1993 | Vest-Brøndby | 31.10 | ||||||
11 | Mathias Brændholt | 1996 | Herlev Svømning | 31.67 | ||||||
12 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 31.85 | ||||||
13 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 31.92 | ||||||
14 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Sigma Swim Allerød | 32.03 | ||||||
15 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 32.63 | ||||||
16 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.68 | ||||||
17 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.75 | ||||||
18 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.90 | ||||||
19 | Jonas Olczyk | 1994 | Sigma Swim Allerød | 32.91 | ||||||
20 | Esben Norup | 1996 | Vat Copenhagen/mk31 | 33.35 | ||||||
21 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | Vest-Brøndby | 33.44 | ||||||
22 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 33.57 | ||||||
23 | Mathias Holdrup | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.31 | ||||||
24 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.62 | ||||||
25 | Philip Schiøtz | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 35.28 | ||||||
- | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | DSQ | ej adsk. hænder afs. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 februar 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 20:01 |
Resultat Løb 11 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Damer A | 0 | Sigma Swim | 8:35.00 | ||||||
Pernille Blume | 1994 | 1:03.79 | 2:09.00 | 2:09.00 | ||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 1:02.95 | 2:08.44 | 4:17.44 | ||||||
Stephanie Hansen | 1996 | 1:04.00 | 2:11.98 | 6:29.42 | ||||||
Maj Howardsen | 1997 | 1:00.60 | 2:05.58 | 8:35.00 | ||||||
2 | Lyngby Damer 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 8:38.40 | ||||||
Amanda Højberg | 1998 | 1:04.40 | 2:12.35 | 2:12.35 | ||||||
Julie Lunau | 1995 | 1:01.08 | 2:07.81 | 4:20.16 | ||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 1:02.17 | 2:08.35 | 6:28.51 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 1:01.57 | 2:09.89 | 8:38.40 | ||||||
3 | Herlev Supergirls | 1994 | Herlev Svømning | 8:42.81 | ||||||
Maria Madsen | 1995 | 1:04.36 | 2:11.25 | 2:11.25 | ||||||
Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | 1:03.16 | 2:10.49 | 4:21.74 | ||||||
Cecilie F. Jensen | 1998 | 1:03.44 | 2:13.40 | 6:35.14 | ||||||
Pernille Juel | 1994 | 1:01.89 | 2:07.67 | 8:42.81 | ||||||
4 | Hovedstad Damer 1 | 1994 | Hovedstadens Svømmeklub | 8:43.44 | ||||||
Rikke Dehn | 1999 | 1:04.34 | 2:10.96 | 2:10.96 | ||||||
Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 1:03.18 | 2:10.68 | 4:21.64 | ||||||
Anna Fixdahl | 1997 | 1:04.31 | 2:13.47 | 6:35.11 | ||||||
Maria Grandt | 1998 | 1:02.56 | 2:08.33 | 8:43.44 | ||||||
5 | Triton Damer | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:50.86 | ||||||
Maja Nielsen | 1996 | 1:04.48 | 2:10.82 | 2:10.82 | ||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 1:02.42 | 2:09.91 | 4:20.73 | ||||||
Stine Raaby Jensen | 1995 | 1:06.32 | 2:17.45 | 6:38.18 | ||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 1:03.00 | 2:12.68 | 8:50.86 | ||||||
6 | Sigma Damer B | 0 | Sigma Swim | 8:55.19 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 1:04.96 | 2:12.71 | 2:12.71 | ||||||
Simone Kronborg Riis | 1997 | 1:04.43 | 2:13.03 | 4:25.74 | ||||||
Anna Boutrup | 1998 | 1:05.31 | 2:13.26 | 6:39.00 | ||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 1:05.00 | 2:16.19 | 8:55.19 | ||||||
7 | Lyngby Damer 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 8:59.86 | ||||||
Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 1:04.03 | 2:11.29 | 2:11.29 | ||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 1:08.35 | 2:20.88 | 4:32.17 | ||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 1:04.17 | 2:12.34 | 6:44.51 | ||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 1:05.41 | 2:15.35 | 8:59.86 | ||||||
8 | Stv-1 Damer | 0 | Swim Team Vestsjælland | 9:18.23 | ||||||
Amalie Gotthard | 1999 | 1:08.67 | 2:23.67 | 2:23.67 | ||||||
Astrid Ovesen | 1999 | 1:09.17 | 2:21.48 | 4:45.15 | ||||||
Maria Tanderup Hansen | 1998 | 1:05.64 | 2:15.84 | 7:00.99 | ||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 1:07.20 | 2:17.24 | 9:18.23 | ||||||
9 | Vat Damer | 0 | Vat Copenhagen | 9:23.09 | ||||||
Rikke Knudsen | 1998 | 1:09.08 | 2:25.12 | 2:25.12 | ||||||
Nanna Drewsen | 1998 | 1:04.74 | 2:16.00 | 4:41.12 | ||||||
Rikke Munkholm | 1998 | 1:07.45 | 2:19.60 | 7:00.72 | ||||||
Mille Rask Sander | 1999 | 1:07.50 | 2:22.37 | 9:23.09 | ||||||
10 | Hovedstad Damer 2 | 1984 | Hovedstadens Svømmeklub | 9:25.70 | ||||||
Tenna Jensen | 1998 | 1:06.91 | 2:19.87 | 2:19.87 | ||||||
Emma Maagøe | 1999 | 1:07.23 | 2:21.10 | 4:40.97 | ||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 1:10.70 | 2:24.75 | 7:05.72 | ||||||
Matilde Zaggai | 1998 | 1:06.18 | 2:19.98 | 9:25.70 | ||||||
- | Hørsholm Damer | 0 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 13:42 |
Resultat Løb 12 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 28 februar 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 20:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 12, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Herlev Piranhas | 1995 | Herlev Svømning | 7:54.52 | ||||||
Anders Møller | 1991 | 59.06 | 2:01.69 | 2:01.69 | ||||||
Mikkel Johansen | 1994 | 56.43 | 1:57.32 | 3:59.01 | ||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 56.87 | 1:57.61 | 5:56.62 | ||||||
Magnus Westermann | 1995 | 54.91 | 1:57.90 | 7:54.52 | ||||||
2 | Sigma Herrer A | 0 | Sigma Swim | 7:55.93 | ||||||
Niklas Broch Thielemann | 1994 | 1:30.19 | 2:27.73 | 2:27.73 | ||||||
Claus Lerche Iversen | 1977 | 1:00.73 | 1:59.39 | 4:27.12 | ||||||
Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 1:02.09 | 2:00.64 | 6:27.76 | ||||||
Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 58.70 | 1:28.17 | 7:55.93 | ||||||
3 | Herlev Fitnisser | 0 | Herlev Svømning | 8:05.94 | ||||||
Marcus Olesen | 1995 | 57.98 | 2:01.75 | 2:01.75 | ||||||
Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 54.96 | 1:56.52 | 3:58.27 | ||||||
Christian Røssel | 1995 | 57.41 | 2:02.84 | 6:01.11 | ||||||
Mikkel Austmann | 1991 | 59.64 | 2:04.83 | 8:05.94 | ||||||
4 | Lyngby Herrer 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 8:07.54 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 59.41 | 2:01.22 | 2:01.22 | ||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 58.60 | 2:00.88 | 4:02.10 | ||||||
Jakob Vodstrup | 1994 | 1:00.20 | 2:05.62 | 6:07.72 | ||||||
Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 56.24 | 1:59.82 | 8:07.54 | ||||||
5 | Hovedstad Herrer 1 | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 8:26.16 | ||||||
Kasper Vitten | 1995 | 1:01.25 | 2:06.75 | 2:06.75 | ||||||
Giano Grillo | 1998 | 59.05 | 2:05.60 | 4:12.35 | ||||||
Hannibal Steenfos | 1996 | 1:00.78 | 2:06.35 | 6:18.70 | ||||||
Peter Gjerulff | 1996 | 1:00.77 | 2:07.46 | 8:26.16 | ||||||
6 | Triton Herrer | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:26.70 | ||||||
Karim Møller | 1994 | 59.76 | 2:04.90 | 2:04.90 | ||||||
Johan Müller | 1998 | 59.39 | 2:04.17 | 4:09.07 | ||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 1:00.07 | 2:08.17 | 6:17.24 | ||||||
Rasmus Hasemann | 1996 | 1:00.28 | 2:09.46 | 8:26.70 | ||||||
7 | Sigma Herrer B | 0 | Sigma Swim | 8:37.81 | ||||||
Andreas Borre Heltborg | 1996 | 1:01.77 | 2:08.75 | 2:08.75 | ||||||
Maxemillian Pedersen | 1996 | 1:01.68 | 2:07.76 | 4:16.51 | ||||||
Jonas Himmelstrup | 1995 | 1:00.67 | 2:08.74 | 6:25.25 | ||||||
Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 1:02.16 | 2:12.56 | 8:37.81 | ||||||
8 | Hovedstad Herrer 2 | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 8:51.48 | ||||||
Jesper Frost Thomsen | 1997 | 1:04.78 | 2:14.05 | 2:14.05 | ||||||
Morten Børre Petersen | 1996 | 1:01.49 | 2:09.96 | 4:24.01 | ||||||
Daniel Højme | 1997 | 1:03.80 | 2:12.51 | 6:36.52 | ||||||
Timon Wedekind | 1996 | 1:05.40 | 2:14.96 | 8:51.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 februar 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 20:32 |
Resultat Løb 13 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 01 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jeanette Ottesen Gray | 1987 | Lyngby Svømmeklub | 27.69 | 59.60 | 1:30.83 | 2:03.23 | |||
2 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 29.35 | 1:01.45 | 1:33.40 | 2:04.99 | |||
3 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 30.39 | 1:03.21 | 1:34.82 | 2:06.31 | |||
4 | Pernille Blume | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 29.40 | 1:02.31 | 1:34.97 | 2:09.35 | |||
5 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 30.56 | 1:03.57 | 1:35.92 | 2:09.45 | |||
6 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.00 | 1:03.98 | 1:36.64 | 2:09.67 | |||
7 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.51 | 1:03.11 | 1:36.72 | 2:09.81 | |||
8 | Julie Lunau | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 30.05 | 1:03.06 | 1:36.21 | 2:10.29 | |||
9 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.69 | 1:04.82 | 1:38.44 | 2:10.92 | |||
10 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 30.41 | 1:04.38 | 1:37.38 | 2:11.44 | |||
11 | Simone Kronborg Riis | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 31.69 | 1:05.03 | 1:38.92 | 2:11.63 | |||
12 | Sarah Bro | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.36 | 1:03.69 | 1:38.08 | 2:12.26 | |||
13 | Maria Madsen | 1995 | Herlev Svømning | 31.17 | 1:04.99 | 1:39.39 | 2:12.54 | |||
14 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.70 | 1:04.88 | 1:39.13 | 2:12.65 | |||
15 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.19 | 1:05.28 | 1:39.38 | 2:12.94 | |||
16 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 30.62 | 1:05.62 | 1:39.83 | 2:14.20 | |||
17 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 29.77 | 1:03.74 | 1:38.94 | 2:14.50 | |||
18 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 31.87 | 1:05.20 | 1:40.57 | 2:14.51 | |||
19 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.38 | 1:06.30 | 1:40.98 | 2:15.44 | |||
20 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Herning Svømmeklub | 30.96 | 1:04.72 | 1:40.49 | 2:15.67 | |||
21 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 31.28 | 1:06.41 | 1:41.54 | 2:16.41 | |||
22 | Mathilde Christjansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.15 | 1:06.57 | 1:42.04 | 2:16.80 | |||
22 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 31.42 | 1:06.55 | 1:41.96 | 2:16.80 | |||
24 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 30.74 | 1:04.49 | 1:40.94 | 2:16.84 | |||
25 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 32.01 | 1:06.30 | 1:42.33 | 2:17.04 | |||
26 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.90 | 1:06.81 | 1:42.82 | 2:17.16 | |||
27 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 32.32 | 1:06.17 | 1:41.59 | 2:17.32 | |||
28 | Anna Fixdahl | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.61 | 1:05.92 | 1:41.83 | 2:17.41 | |||
29 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.72 | 1:07.03 | 1:41.53 | 2:17.60 | |||
30 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.87 | 1:07.35 | 1:43.41 | 2:18.10 | |||
31 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.81 | 1:06.83 | 1:42.41 | 2:18.91 | |||
32 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 32.17 | 1:07.28 | 1:42.98 | 2:19.01 | |||
33 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.47 | 1:08.03 | 1:43.79 | 2:20.18 | |||
34 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.18 | 1:06.63 | 1:43.28 | 2:20.41 | |||
35 | Mille Rask Sander | 1999 | Vat Copenhagen/mk31 | 31.73 | 1:08.06 | 1:43.93 | 2:20.72 | |||
36 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 32.71 | 1:08.68 | 1:44.95 | 2:21.03 | |||
37 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.12 | 1:09.07 | 1:45.91 | 2:21.11 | |||
38 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.72 | 1:07.84 | 1:44.10 | 2:21.36 | |||
39 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.30 | 1:08.96 | 1:46.12 | 2:21.51 | |||
40 | Ida Petersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.68 | 1:07.55 | 1:44.18 | 2:21.56 | |||
41 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 34.01 | 1:09.19 | 1:46.46 | 2:21.66 | |||
42 | Katrine Hvid | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.75 | 1:10.08 | 1:46.70 | 2:22.05 | |||
43 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.22 | 1:08.19 | 1:45.38 | 2:22.22 | |||
44 | Isabella Wolsted | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 32.32 | 1:08.73 | 1:46.30 | 2:23.79 | |||
45 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 32.52 | 1:10.06 | 1:46.98 | 2:23.84 | |||
46 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.51 | 1:09.94 | 1:47.31 | 2:23.91 | |||
47 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 33.76 | 1:09.62 | 1:47.59 | 2:24.24 | |||
48 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.86 | 1:09.28 | 1:47.15 | 2:25.38 | |||
49 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.37 | 1:10.59 | 1:48.20 | 2:25.77 | |||
50 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.27 | 1:08.93 | 1:46.76 | 2:26.08 | |||
51 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.89 | 1:12.08 | 1:49.90 | 2:27.34 | |||
52 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.58 | 1:11.34 | 1:50.11 | 2:28.30 | |||
53 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.80 | 1:11.17 | 1:50.75 | 2:29.00 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:22 |
Resultat Løb 13 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 01 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Pernille Blume | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 27.77 | 58.62 | 1:29.47 | 2:01.04 | |||
2 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 29.42 | 1:00.61 | 1:32.18 | 2:03.95 | |||
3 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 29.61 | 1:01.63 | 1:33.11 | 2:04.65 | |||
4 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 29.59 | 1:01.88 | 1:33.86 | 2:05.81 | |||
5 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.55 | 1:03.71 | 1:37.16 | 2:09.46 | |||
6 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 29.94 | 1:02.94 | 1:36.79 | 2:10.21 | |||
7 | Simone Kronborg Riis | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 31.05 | 1:04.38 | 1:37.90 | 2:11.24 | |||
8 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.01 | 1:04.16 | 1:38.07 | 2:12.05 | |||
9 | Sarah Bro | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 29.94 | 1:03.21 | 1:36.11 | 2:09.31 | |||
10 | Maria Madsen | 1995 | Herlev Svømning | 30.04 | 1:02.71 | 1:35.54 | 2:09.77 | |||
11 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.79 | 1:02.75 | 1:36.90 | 2:10.24 | |||
12 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.30 | 1:03.52 | 1:37.69 | 2:12.24 | |||
13 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.58 | 1:04.08 | 1:38.94 | 2:13.57 | |||
14 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 31.87 | 1:05.67 | 1:40.43 | 2:14.77 | |||
15 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 30.27 | 1:03.92 | 1:39.44 | 2:15.02 | |||
16 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 32.44 | 1:07.19 | 1:42.47 | 2:17.59 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:14 |
Resultat Løb 14 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 01 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 26.79 | 55.96 | 1:24.49 | 1:53.92 | |||
2 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 27.31 | 56.86 | 1:25.56 | 1:54.56 | |||
3 | Pál Joensen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 26.90 | 56.40 | 1:26.00 | 1:56.59 | |||
4 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 27.92 | 57.42 | 1:26.50 | 1:57.22 | |||
5 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 28.13 | 58.76 | 1:29.47 | 1:59.53 | |||
6 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.15 | 58.65 | 1:29.69 | 1:59.82 | |||
7 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 28.04 | 58.92 | 1:29.33 | 2:00.64 | |||
7 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.43 | 59.51 | 1:30.51 | 2:00.64 | |||
9 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 27.88 | 58.70 | 1:29.71 | 2:00.73 | |||
10 | Mikkel Johansen | 1994 | Herlev Svømning | 27.52 | 58.25 | 1:29.73 | 2:00.75 | |||
11 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 27.06 | 57.45 | 1:30.00 | 2:00.94 | |||
12 | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 27.98 | 58.90 | 1:30.31 | 2:01.13 | |||
13 | Thomas Steenberg | 1994 | Herlev Svømning | 27.40 | 58.68 | 1:30.16 | 2:01.23 | |||
14 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 28.76 | 59.11 | 1:31.59 | 2:02.35 | |||
15 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 28.71 | 1:00.07 | 1:31.79 | 2:03.02 | |||
16 | Nikolai Skelsager | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 29.12 | 1:00.45 | 1:31.89 | 2:03.23 | |||
17 | Tobias Edvardsen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 29.00 | 59.96 | 1:31.80 | 2:03.30 | |||
18 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 29.45 | 1:01.27 | 1:32.89 | 2:03.31 | |||
19 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 29.43 | 1:00.98 | 1:33.30 | 2:03.48 | |||
20 | Christian Røssel | 1995 | Herlev Svømning | 29.08 | 1:00.79 | 1:32.88 | 2:03.54 | |||
21 | Lasse Pittioni | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.07 | 58.43 | 1:30.71 | 2:03.81 | |||
22 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.18 | 1:00.54 | 1:32.10 | 2:04.13 | |||
23 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 28.58 | 1:00.49 | 1:32.36 | 2:04.82 | |||
24 | Martin Nielsen | 1997 | Vest-Brøndby | 28.43 | 1:00.12 | 1:32.39 | 2:05.66 | |||
25 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | Svømmeklubben Laksen | 29.00 | 1:00.63 | 1:33.45 | 2:06.42 | |||
26 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.22 | 1:01.63 | 1:34.49 | 2:06.80 | |||
27 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.05 | 1:00.67 | 1:34.32 | 2:07.43 | |||
28 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 29.26 | 1:02.97 | 1:36.34 | 2:07.54 | |||
29 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.26 | 1:02.24 | 1:34.37 | 2:07.72 | |||
30 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 30.09 | 1:02.42 | 1:35.33 | 2:07.78 | |||
31 | Morten Børre Petersen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.84 | 1:02.15 | 1:35.21 | 2:07.89 | |||
32 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.82 | 1:04.11 | 1:35.38 | 2:07.98 | |||
33 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.93 | 1:01.08 | 1:35.08 | 2:08.78 | |||
34 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 28.66 | 1:01.82 | 1:34.93 | 2:09.16 | |||
35 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 29.75 | 1:03.09 | 1:37.16 | 2:09.32 | |||
36 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.53 | 1:02.14 | 1:35.81 | 2:09.83 | |||
37 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 29.73 | 1:03.17 | 1:36.25 | 2:09.89 | |||
38 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 28.96 | 1:02.20 | 1:35.94 | 2:09.92 | |||
39 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 30.37 | 1:03.53 | 1:37.48 | 2:10.30 | |||
40 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 30.02 | 1:03.59 | 1:36.87 | 2:10.31 | |||
41 | Victor Larsen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 29.68 | 1:02.84 | 1:37.06 | 2:10.76 | |||
42 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 29.17 | 1:02.94 | 1:37.51 | 2:11.01 | |||
43 | Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | Herlev Svømning | 29.37 | 1:02.37 | 1:36.56 | 2:11.40 | |||
44 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.75 | 1:02.32 | 1:37.07 | 2:11.52 | |||
45 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.55 | 1:03.63 | 1:38.34 | 2:13.35 | |||
46 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.42 | 1:01.77 | 1:37.40 | 2:13.68 | |||
47 | Andreas Mouritsen | 1992 | Helsingør Svømmeklub | 30.42 | 1:04.41 | 1:39.68 | 2:13.88 | |||
48 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 30.37 | 1:04.32 | 1:39.56 | 2:14.16 | |||
49 | Gøkhan Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 32.47 | 1:07.63 | 1:45.56 | 2:22.10 | |||
- | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:38 |
Resultat Løb 14 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 01 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 26.42 | 55.48 | 1:24.65 | 1:52.68 | |||
2 | Pál Joensen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 26.68 | 55.37 | 1:24.24 | 1:52.87 | |||
3 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 25.97 | 55.19 | 1:24.59 | 1:54.72 | |||
4 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.97 | 58.06 | 1:29.08 | 1:59.43 | |||
5 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 28.42 | 58.76 | 1:30.01 | 1:59.85 | |||
6 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 26.75 | 56.31 | 1:28.28 | 2:00.58 | |||
7 | Mikkel Johansen | 1994 | Herlev Svømning | 27.85 | 57.72 | 1:28.93 | 2:01.73 | |||
8 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.70 | 57.08 | 1:28.52 | 2:04.07 | |||
9 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 29.10 | 1:00.36 | 1:31.76 | 2:02.25 | |||
10 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 27.47 | 58.98 | 1:30.39 | 2:02.34 | |||
11 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.48 | 1:00.87 | 1:32.64 | 2:03.56 | |||
12 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 28.95 | 1:00.34 | 1:32.10 | 2:03.79 | |||
13 | Tobias Edvardsen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 28.60 | 59.96 | 1:31.13 | 2:03.83 | |||
14 | Martin Nielsen | 1997 | Vest-Brøndby | 28.98 | 1:00.14 | 1:32.30 | 2:03.99 | |||
15 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 30.17 | 1:02.31 | 1:35.63 | 2:08.56 | |||
16 | Lasse Pittioni | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.95 | 1:04.09 | 1:34.91 | 2:09.00 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 15 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 01 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 15, 400m Medley Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 1:15.33 | 2:34.44 | 4:00.43 | 5:14.03 | |||
2 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Sigma Swim Allerød | 1:13.18 | 2:37.83 | 4:06.79 | 5:18.99 | |||
3 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.89 | 2:34.08 | 4:05.16 | 5:20.71 | |||
4 | Johanne Carr | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:13.48 | 2:34.31 | 4:07.24 | 5:22.38 | |||
5 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 1:12.09 | 2:32.75 | 4:11.06 | 5:22.69 | |||
6 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.16 | 2:37.65 | 4:09.81 | 5:26.30 | |||
7 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.91 | 2:42.52 | 4:11.90 | 5:27.05 | |||
8 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.50 | 2:32.97 | 4:12.61 | 5:27.54 | |||
9 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:19.40 | 2:41.95 | 4:20.09 | 5:29.86 | |||
10 | Josefine Pedersen | 1999 | Vat Copenhagen/mk31 | 1:19.61 | 2:46.70 | 4:12.97 | 5:30.95 | |||
11 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.20 | 2:45.69 | 4:14.96 | 5:31.75 | |||
12 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.11 | 2:40.92 | 4:19.48 | 5:32.11 | |||
13 | Elina Lynge Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 1:13.61 | 2:41.16 | 4:17.22 | 5:33.28 | |||
14 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:15.39 | 2:43.34 | 4:22.47 | 5:33.97 | |||
15 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 1:18.14 | 2:48.06 | 4:15.45 | 5:35.10 | |||
16 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.80 | 2:35.10 | 4:18.57 | 5:35.11 | |||
17 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.68 | 2:45.68 | 4:25.75 | 5:39.70 | |||
18 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:16.25 | 2:42.69 | 4:25.47 | 5:40.29 | |||
19 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.51 | 2:47.92 | 4:28.26 | 5:40.37 | |||
20 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.31 | 2:51.70 | 4:26.90 | 5:40.84 | |||
21 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.55 | 2:42.84 | 4:24.23 | 5:41.14 | |||
22 | Natasja Kepp | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:16.82 | 2:48.80 | 4:28.01 | 5:43.82 | |||
23 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.09 | 2:42.71 | 4:24.53 | 5:44.60 | |||
24 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.02 | 2:47.61 | 4:29.32 | 5:46.55 | |||
25 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:25.96 | 2:47.99 | 4:29.18 | 5:46.56 | |||
26 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.83 | 2:50.03 | 4:27.36 | 5:47.52 | |||
27 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:21.64 | 2:47.61 | 4:25.02 | 5:47.56 | |||
28 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.10 | 2:47.69 | 4:27.42 | 5:47.71 | |||
29 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.78 | 2:47.74 | 4:25.07 | 5:47.97 | |||
30 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:20.74 | 2:51.95 | 4:33.77 | 5:51.35 | |||
31 | Johanna Berthelsen | 2000 | Vat Copenhagen/mk31 | 1:21.31 | 2:54.49 | 4:33.67 | 6:00.84 | |||
- | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Ej samt. berør.300m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 15 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 01 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 15, 400m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Herning Svømmeklub | 1:09.32 | 2:29.47 | 3:47.59 | 4:57.47 | |||
2 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 1:07.76 | 2:24.34 | 3:51.04 | 4:58.33 | |||
3 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.65 | 2:32.05 | 3:57.57 | 5:04.39 | |||
4 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 1:10.12 | 2:32.69 | 3:58.07 | 5:05.48 | |||
5 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.12 | 2:33.26 | 4:02.10 | 5:12.07 | |||
6 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 1:15.33 | 2:34.44 | 4:00.43 | 5:14.03 | |||
7 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.75 | 2:31.74 | 4:02.48 | 5:16.08 | |||
8 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.80 | 2:37.66 | 4:07.58 | 5:17.94 | |||
9 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Sigma Swim Allerød | 1:13.18 | 2:37.83 | 4:06.79 | 5:18.99 | |||
10 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.89 | 2:34.08 | 4:05.16 | 5:20.71 | |||
11 | Johanne Carr | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:13.48 | 2:34.31 | 4:07.24 | 5:22.38 | |||
12 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 1:12.09 | 2:32.75 | 4:11.06 | 5:22.69 | |||
13 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.16 | 2:37.65 | 4:09.81 | 5:26.30 | |||
14 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.91 | 2:42.52 | 4:11.90 | 5:27.05 | |||
15 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.50 | 2:32.97 | 4:12.61 | 5:27.54 | |||
16 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:19.40 | 2:41.95 | 4:20.09 | 5:29.86 | |||
17 | Josefine Pedersen | 1999 | Vat Copenhagen/mk31 | 1:19.61 | 2:46.70 | 4:12.97 | 5:30.95 | |||
18 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.20 | 2:45.69 | 4:14.96 | 5:31.75 | |||
19 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.11 | 2:40.92 | 4:19.48 | 5:32.11 | |||
20 | Elina Lynge Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 1:13.61 | 2:41.16 | 4:17.22 | 5:33.28 | |||
21 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:15.39 | 2:43.34 | 4:22.47 | 5:33.97 | |||
22 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 1:18.14 | 2:48.06 | 4:15.45 | 5:35.10 | |||
23 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.80 | 2:35.10 | 4:18.57 | 5:35.11 | |||
24 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.68 | 2:45.68 | 4:25.75 | 5:39.70 | |||
25 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:16.25 | 2:42.69 | 4:25.47 | 5:40.29 | |||
26 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.51 | 2:47.92 | 4:28.26 | 5:40.37 | |||
27 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.31 | 2:51.70 | 4:26.90 | 5:40.84 | |||
28 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.55 | 2:42.84 | 4:24.23 | 5:41.14 | |||
29 | Natasja Kepp | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:16.82 | 2:48.80 | 4:28.01 | 5:43.82 | |||
30 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.09 | 2:42.71 | 4:24.53 | 5:44.60 | |||
31 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.02 | 2:47.61 | 4:29.32 | 5:46.55 | |||
32 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:25.96 | 2:47.99 | 4:29.18 | 5:46.56 | |||
33 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.83 | 2:50.03 | 4:27.36 | 5:47.52 | |||
34 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:21.64 | 2:47.61 | 4:25.02 | 5:47.56 | |||
35 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.10 | 2:47.69 | 4:27.42 | 5:47.71 | |||
36 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.78 | 2:47.74 | 4:25.07 | 5:47.97 | |||
37 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:20.74 | 2:51.95 | 4:33.77 | 5:51.35 | |||
38 | Johanna Berthelsen | 2000 | Vat Copenhagen/mk31 | 1:21.31 | 2:54.49 | 4:33.67 | 6:00.84 | |||
- | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | Afmeldt | ||||||
- | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Ej samt. berør.300m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:30 |
Resultat Løb 16 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 01 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 16, 400m Medley Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 1:03.23 | 2:20.89 | 3:50.07 | 4:55.02 | |||
2 | Jacob Weberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:08.46 | 2:24.54 | 3:52.12 | 4:58.38 | |||
3 | Mads Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 1:07.15 | 2:26.58 | 3:51.66 | 4:59.22 | |||
4 | Kasper Vitten | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.66 | 2:30.96 | 3:54.18 | 5:01.22 | |||
5 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.86 | 2:24.12 | 3:49.91 | 5:01.68 | |||
6 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Herlev Svømning | 1:05.42 | 2:24.75 | 3:53.36 | 5:02.87 | |||
7 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.36 | 2:29.01 | 3:54.21 | 5:04.74 | |||
8 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.04 | 2:34.56 | 4:00.86 | 5:07.37 | |||
9 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:11.78 | 2:32.83 | 4:02.80 | 5:11.58 | |||
10 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:10.62 | 2:31.73 | 4:01.69 | 5:12.88 | |||
11 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:11.24 | 2:33.68 | 3:59.40 | 5:13.34 | |||
12 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Sigma Swim Allerød | 1:11.49 | 2:34.16 | 4:03.87 | 5:13.86 | |||
13 | Oliver Christiansen | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 1:09.31 | 2:35.29 | 4:04.80 | 5:17.97 | |||
14 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.25 | 2:41.45 | 4:15.45 | 5:28.61 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 16 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 01 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 16, 400m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.33 | 2:10.71 | 3:25.85 | 4:27.50 | |||
2 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 1:06.68 | 2:22.23 | 3:41.81 | 4:43.74 | |||
3 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 1:05.60 | 2:19.25 | 3:39.81 | 4:46.56 | |||
4 | Mikkel Austmann | 1991 | Herlev Svømning | 1:04.78 | 2:21.91 | 3:42.48 | 4:51.03 | |||
5 | Victor Drevskich | 1996 | Vat Copenhagen/mk31 | 1:05.57 | 2:23.25 | 3:51.03 | 4:53.67 | |||
6 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 1:03.23 | 2:20.89 | 3:50.07 | 4:55.02 | |||
7 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.35 | 2:20.18 | 3:49.30 | 4:55.70 | |||
8 | Martin Mathiesen | 1994 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.35 | 2:21.35 | 3:44.59 | 4:55.96 | |||
9 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Sigma Swim Allerød | 1:05.83 | 2:27.56 | 3:50.39 | 4:57.14 | |||
10 | Jacob Weberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:08.46 | 2:24.54 | 3:52.12 | 4:58.38 | |||
11 | Mads Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 1:07.15 | 2:26.58 | 3:51.66 | 4:59.22 | |||
12 | Kasper Vitten | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.66 | 2:30.96 | 3:54.18 | 5:01.22 | |||
13 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.86 | 2:24.12 | 3:49.91 | 5:01.68 | |||
14 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Herlev Svømning | 1:05.42 | 2:24.75 | 3:53.36 | 5:02.87 | |||
15 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.36 | 2:29.01 | 3:54.21 | 5:04.74 | |||
16 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.04 | 2:34.56 | 4:00.86 | 5:07.37 | |||
17 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:11.78 | 2:32.83 | 4:02.80 | 5:11.58 | |||
18 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:10.62 | 2:31.73 | 4:01.69 | 5:12.88 | |||
19 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:11.24 | 2:33.68 | 3:59.40 | 5:13.34 | |||
20 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Sigma Swim Allerød | 1:11.49 | 2:34.16 | 4:03.87 | 5:13.86 | |||
21 | Oliver Christiansen | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 1:09.31 | 2:35.29 | 4:04.80 | 5:17.97 | |||
22 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.25 | 2:41.45 | 4:15.45 | 5:28.61 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:39 |
Resultat Løb 17 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 01 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 2:15.36 2012-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.20 | 1:07.44 | 1:43.65 | 2:20.92 | |||
2 | Julie Schmidt | 1995 | Sigma Swim Allerød | 31.88 | 1:08.70 | 1:46.05 | 2:24.19 | |||
3 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 31.02 | 1:07.42 | 1:44.74 | 2:25.15 | |||
4 | Pernille Juel | 1994 | Herlev Svømning | 31.78 | 1:09.57 | 1:46.59 | 2:25.38 | |||
5 | Camilla Dufour | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.25 | 1:08.80 | 1:46.54 | 2:25.59 | |||
6 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Herlev Svømning | 32.05 | 1:09.25 | 1:46.09 | 2:26.27 | |||
7 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 32.34 | 1:09.53 | 1:47.11 | 2:27.15 | |||
8 | Julie Lunau | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 32.87 | 1:09.91 | 1:49.27 | 2:29.04 | |||
9 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 31.26 | 1:08.61 | 1:47.98 | 2:31.64 | |||
10 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 33.93 | 1:12.62 | 1:52.81 | 2:32.21 | |||
11 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.72 | 1:11.07 | 1:51.40 | 2:34.40 | |||
12 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Vat Copenhagen/mk31 | 33.16 | 1:12.06 | 1:53.16 | 2:35.24 | |||
13 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.86 | 1:13.76 | 1:55.09 | 2:37.83 | |||
14 | Maja Østergaard | 1998 | Svømmeklubben Laksen | 35.07 | 1:14.64 | 1:55.49 | 2:37.98 | |||
15 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 36.19 | 1:16.65 | 1:57.98 | 2:38.91 | |||
16 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.83 | 1:14.98 | 1:56.75 | 2:41.77 | |||
17 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.81 | 1:11.81 | 1:56.19 | 2:44.49 | |||
18 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 34.81 | 1:16.01 | 1:59.58 | 2:44.68 | |||
19 | Katrine Hvid | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.57 | 1:19.14 | 2:01.82 | 2:45.15 | |||
20 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | Rønne Svømme Klub | 35.96 | 1:17.59 | 2:01.63 | 2:51.12 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 17 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 01 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 2:15.36 2012-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.35 | 1:06.55 | 1:42.38 | 2:19.88 | |||
2 | Julie Schmidt | 1995 | Sigma Swim Allerød | 32.31 | 1:09.77 | 1:46.56 | 2:22.58 | |||
3 | Pernille Juel | 1994 | Herlev Svømning | 32.34 | 1:10.48 | 1:47.35 | 2:22.90 | |||
4 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 32.06 | 1:09.92 | 1:48.11 | 2:26.86 | |||
5 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Herlev Svømning | 32.48 | 1:10.05 | 1:48.07 | 2:27.52 | |||
6 | Camilla Dufour | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 33.27 | 1:11.28 | 1:49.92 | 2:28.14 | |||
7 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 33.34 | 1:11.51 | 1:50.39 | 2:30.72 | |||
8 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 33.32 | 1:12.44 | 1:52.44 | 2:32.69 | |||
9 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.31 | 1:12.34 | 1:52.24 | 2:34.74 | |||
10 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.02 | 1:15.00 | 1:55.77 | 2:37.09 | |||
11 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.25 | 1:15.82 | 1:57.96 | 2:40.09 | |||
12 | Maja Østergaard | 1998 | Svømmeklubben Laksen | 35.64 | 1:15.76 | 1:57.03 | 2:40.24 | |||
13 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 34.35 | 1:14.64 | 1:59.03 | 2:43.25 | |||
14 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 37.11 | 1:19.27 | 2:03.28 | 2:45.21 | |||
15 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.77 | 1:19.57 | 2:04.93 | 2:49.91 | |||
- | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Vat Copenhagen/mk31 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:50 |
Resultat Løb 18 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 01 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:57.67 2013-07-01 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.21 | 1:03.04 | 1:36.43 | 2:10.61 | |||
2 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 28.89 | 1:02.05 | 1:35.17 | 2:10.97 | |||
3 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Herlev Svømning | 28.66 | 1:02.86 | 1:38.19 | 2:12.50 | |||
4 | Christian Røssel | 1995 | Herlev Svømning | 29.17 | 1:02.62 | 1:36.71 | 2:12.96 | |||
5 | Mark Bjerregaard | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 28.53 | 1:02.18 | 1:36.67 | 2:13.44 | |||
6 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 30.09 | 1:04.69 | 1:38.50 | 2:14.56 | |||
7 | Joel Subirana Sagrista | 1993 | Sigma Swim Birkerød | 29.02 | 1:03.51 | 1:39.15 | 2:15.98 | |||
8 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 31.25 | 1:06.87 | 1:42.47 | 2:17.63 | |||
9 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.67 | 1:04.29 | 1:39.60 | 2:18.04 | |||
10 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 29.53 | 1:03.67 | 1:39.43 | 2:18.32 | |||
11 | Julian Kressner Læbel | 1992 | Vest-Brøndby | 29.95 | 1:04.76 | 1:40.96 | 2:18.79 | |||
12 | Claus Hansen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 30.49 | 1:05.73 | 1:42.98 | 2:21.86 | |||
13 | Mads Christian Sandager | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 29.78 | 1:05.85 | 1:43.13 | 2:22.85 | |||
14 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 32.51 | 1:09.13 | 1:46.57 | 2:24.89 | |||
15 | Jonas Himmelstrup | 1995 | Sigma Swim Allerød | 30.97 | 1:08.40 | 1:48.22 | 2:27.58 | |||
16 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 32.71 | 1:11.19 | 1:49.82 | 2:29.09 | |||
17 | Lasse Pittioni | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.62 | 1:05.19 | 1:46.14 | 2:30.33 | |||
18 | Jacob Weberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 32.95 | 1:11.11 | 1:51.56 | 2:31.07 | |||
19 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.96 | 1:11.07 | 1:51.87 | 2:33.82 | |||
20 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.79 | 1:10.95 | 1:52.44 | 2:34.32 | |||
21 | Oliver Christiansen | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 33.87 | 1:13.85 | 1:54.43 | 2:34.63 | |||
22 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.72 | 1:14.68 | 1:57.16 | 2:40.67 | |||
- | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 18 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 01 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:57.67 2013-07-01 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Herlev Svømning | 27.25 | 1:00.49 | 1:34.05 | 2:08.00 | |||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.87 | 1:00.82 | 1:34.34 | 2:08.42 | |||
3 | Christian Røssel | 1995 | Herlev Svømning | 28.56 | 1:01.45 | 1:35.12 | 2:10.51 | |||
4 | Mark Bjerregaard | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 28.96 | 1:02.80 | 1:37.13 | 2:13.01 | |||
5 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.93 | 1:03.75 | 1:37.61 | 2:14.49 | |||
6 | Joel Subirana Sagrista | 1993 | Sigma Swim Birkerød | 29.25 | 1:03.50 | 1:39.40 | 2:16.34 | |||
7 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 31.37 | 1:06.77 | 1:42.69 | 2:18.05 | |||
8 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 31.04 | 1:05.44 | 1:42.23 | 2:18.48 | |||
9 | Jonas Himmelstrup | 1995 | Sigma Swim Allerød | 29.63 | 1:05.20 | 1:41.45 | 2:17.67 | |||
10 | Mads Christian Sandager | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 30.02 | 1:05.58 | 1:42.01 | 2:19.35 | |||
11 | Julian Kressner Læbel | 1992 | Vest-Brøndby | 30.14 | 1:06.28 | 1:42.49 | 2:19.43 | |||
12 | Claus Hansen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 30.66 | 1:06.92 | 1:44.27 | 2:23.36 | |||
13 | Jacob Weberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 31.74 | 1:08.83 | 1:47.22 | 2:24.85 | |||
14 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 32.32 | 1:10.09 | 1:49.89 | 2:28.42 | |||
15 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.35 | 1:09.77 | 1:50.76 | 2:32.88 | |||
16 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.63 | 1:11.19 | 1:53.48 | 2:35.34 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:02 |
Resultat Løb 19 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 01 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 31.49 | 1:05.24 | |||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 31.46 | 1:05.90 | |||||
3 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.19 | 1:06.30 | |||||
4 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 31.79 | 1:06.52 | |||||
5 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.06 | 1:06.89 | |||||
6 | Sarah Bro | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.52 | 1:07.00 | |||||
7 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.33 | 1:07.18 | |||||
8 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 32.19 | 1:07.36 | |||||
9 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 33.13 | 1:08.28 | |||||
10 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 33.48 | 1:08.54 | |||||
11 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.13 | 1:09.19 | |||||
12 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Herning Svømmeklub | 32.71 | 1:09.49 | |||||
13 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 33.90 | 1:09.55 | |||||
14 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 34.25 | 1:09.75 | |||||
15 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.42 | 1:09.96 | |||||
16 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 33.77 | 1:10.05 | |||||
17 | Julie Lunau | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 35.01 | 1:10.39 | |||||
18 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 33.50 | 1:10.75 | |||||
19 | Isabel Mass | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 33.94 | 1:10.93 | |||||
20 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.98 | 1:11.12 | |||||
21 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.66 | 1:11.25 | |||||
22 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 35.17 | 1:11.68 | |||||
23 | Sarah Mariner | 1998 | Vat Copenhagen/mk31 | 34.55 | 1:12.00 | |||||
24 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 34.02 | 1:12.11 | |||||
25 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 35.41 | 1:12.25 | |||||
26 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.37 | 1:12.46 | |||||
27 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.62 | 1:12.62 | |||||
28 | Matilde Zaggai | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.03 | 1:12.72 | |||||
29 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.99 | 1:12.79 | |||||
30 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 35.22 | 1:13.18 | |||||
31 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.36 | 1:13.31 | |||||
32 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 35.24 | 1:13.61 | |||||
33 | Johanne Carr | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.89 | 1:13.70 | |||||
34 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.61 | 1:13.92 | |||||
35 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.66 | 1:14.02 | |||||
36 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Vat Copenhagen/mk31 | 35.96 | 1:14.08 | |||||
36 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.50 | 1:14.08 | |||||
38 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.72 | 1:14.27 | |||||
39 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.77 | 1:14.45 | |||||
40 | Pernille Nislev | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 36.76 | 1:15.10 | |||||
41 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.58 | 1:15.11 | |||||
42 | Sara Krell Refn | 1999 | Farum Svømmeklub | 35.88 | 1:15.74 | |||||
43 | My Weitling | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 36.91 | 1:15.83 | |||||
44 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.48 | 1:15.91 | |||||
44 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.26 | 1:15.91 | |||||
46 | Line Aunstrup | 2000 | JGI Svømning | 37.11 | 1:16.12 | |||||
47 | Frederikke Arentoft | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 37.24 | 1:16.52 | |||||
48 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.69 | 1:16.80 | |||||
49 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.79 | 1:17.04 | |||||
50 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 38.00 | 1:17.77 | |||||
51 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 38.13 | 1:19.05 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 19 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 01 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Bro | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.82 | 1:04.13 | |||||
2 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 31.55 | 1:04.77 | |||||
3 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.23 | 1:06.43 | |||||
4 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 32.37 | 1:06.98 | |||||
5 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.55 | 1:07.27 | |||||
6 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 32.53 | 1:07.57 | |||||
7 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 33.42 | 1:08.04 | |||||
8 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.86 | 1:08.76 | |||||
9 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 32.40 | 1:06.78 | |||||
10 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.98 | 1:07.83 | |||||
11 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 33.04 | 1:08.30 | |||||
12 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 33.28 | 1:08.61 | |||||
13 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 33.89 | 1:09.13 | |||||
14 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.66 | 1:09.17 | |||||
15 | Julie Lunau | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 33.51 | 1:09.70 | |||||
16 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 33.72 | 1:10.19 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:16 |
Resultat Løb 20 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 01 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 29.99 | 1:01.35 | |||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 29.56 | 1:01.94 | |||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.63 | 1:02.29 | |||||
4 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 30.34 | 1:03.09 | |||||
5 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 30.89 | 1:03.49 | |||||
6 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Søllerød Svømmeklub | 31.32 | 1:03.79 | |||||
7 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 30.90 | 1:04.32 | |||||
8 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.26 | 1:04.34 | |||||
9 | Morten Børre Petersen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.23 | 1:04.55 | |||||
10 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.43 | 1:04.57 | |||||
11 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Herlev Svømning | 30.71 | 1:04.72 | |||||
12 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.10 | 1:04.78 | |||||
13 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.03 | 1:04.86 | |||||
14 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 32.20 | 1:05.26 | |||||
15 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 31.47 | 1:05.48 | |||||
16 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 32.02 | 1:05.55 | |||||
17 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.92 | 1:05.85 | |||||
18 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.70 | 1:06.29 | |||||
19 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 31.88 | 1:06.86 | |||||
20 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 32.02 | 1:07.63 | |||||
21 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 32.24 | 1:07.70 | |||||
22 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | Farum Svømmeklub | 32.44 | 1:07.74 | |||||
23 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.93 | 1:08.25 | |||||
24 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.41 | 1:08.26 | |||||
25 | Søren Meier | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 33.16 | 1:08.72 | |||||
26 | Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | Herlev Svømning | 32.80 | 1:08.82 | |||||
27 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 33.73 | 1:08.97 | |||||
28 | Victor Larsen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 34.30 | 1:09.71 | |||||
- | Magnus Jákupsson | 1994 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | 2 par badebukser | |||||
- | Maxemillian Pedersen | 1996 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Ej forts. bev. v50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 20 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 01 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 30.16 | 1:01.28 | |||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 29.00 | 1:01.39 | |||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.62 | 1:02.70 | |||||
4 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 30.49 | 1:02.73 | |||||
5 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 30.53 | 1:02.88 | |||||
6 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 30.66 | 1:03.89 | |||||
7 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Søllerød Svømmeklub | 31.49 | 1:04.33 | |||||
8 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.53 | 1:04.51 | |||||
9 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.89 | 1:02.98 | |||||
10 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.62 | 1:04.28 | |||||
11 | Morten Børre Petersen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.69 | 1:04.91 | |||||
12 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 32.30 | 1:05.53 | |||||
13 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 32.20 | 1:05.61 | |||||
14 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.37 | 1:06.77 | |||||
15 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.16 | 1:06.78 | |||||
16 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 32.44 | 1:08.25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:22 |
Resultat Løb 21 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 01 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | Herlev Svømning | 34.49 | 1:13.39 | |||||
2 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Herning Svømmeklub | 34.31 | 1:14.15 | |||||
3 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 35.22 | 1:15.30 | |||||
4 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Sigma Swim Birkerød | 35.53 | 1:15.67 | |||||
5 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 35.60 | 1:15.84 | |||||
6 | Josefine Pedersen | 1999 | Vat Copenhagen/mk31 | 35.91 | 1:16.43 | |||||
7 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 35.32 | 1:16.75 | |||||
8 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.31 | 1:16.90 | |||||
9 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.85 | 1:17.07 | |||||
10 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 36.70 | 1:18.01 | |||||
11 | Malene Bang | 1999 | Slangerup Svømmeklub | 36.77 | 1:18.12 | |||||
12 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.33 | 1:18.32 | |||||
13 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 37.33 | 1:18.46 | |||||
14 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.49 | 1:18.54 | |||||
15 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | Vest-Brøndby | 37.19 | 1:18.75 | |||||
16 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.15 | 1:19.04 | |||||
17 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 37.97 | 1:19.22 | |||||
18 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 37.25 | 1:20.03 | |||||
19 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.22 | 1:20.35 | |||||
20 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.78 | 1:20.36 | |||||
21 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 38.77 | 1:20.71 | |||||
22 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.32 | 1:20.86 | |||||
23 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 37.91 | 1:20.87 | |||||
24 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.32 | 1:20.92 | |||||
25 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 38.73 | 1:21.94 | |||||
26 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.30 | 1:22.09 | |||||
27 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 38.95 | 1:22.25 | |||||
28 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.98 | 1:22.42 | |||||
29 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.29 | 1:22.94 | |||||
30 | Johanna Berthelsen | 2000 | Vat Copenhagen/mk31 | 39.42 | 1:23.23 | |||||
31 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 39.26 | 1:23.46 | |||||
32 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.09 | 1:23.70 | |||||
33 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 40.00 | 1:23.83 | |||||
34 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.99 | 1:23.88 | |||||
35 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.62 | 1:24.07 | |||||
36 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Vest-Brøndby | 38.78 | 1:24.13 | |||||
37 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 38.57 | 1:24.14 | |||||
38 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 39.44 | 1:24.19 | |||||
39 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.48 | 1:24.40 | |||||
40 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 39.30 | 1:24.44 | |||||
41 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | JGI Svømning | 40.22 | 1:26.48 | |||||
42 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 41.27 | 1:26.55 | |||||
43 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 40.47 | 1:26.78 | |||||
44 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 40.61 | 1:27.37 | |||||
45 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.86 | 1:27.60 | |||||
46 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.26 | 1:29.15 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:59 |
Resultat Løb 21 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 01 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Herning Svømmeklub | 31.66 | 1:07.45 | |||||
2 | Cecilie Holten | 1996 | Herlev Svømning | 32.76 | 1:12.03 | |||||
3 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 34.45 | 1:12.86 | |||||
4 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Sigma Swim Birkerød | 34.52 | 1:14.84 | |||||
5 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 36.24 | 1:15.82 | |||||
6 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.41 | 1:16.93 | |||||
7 | Josefine Pedersen | 1999 | Vat Copenhagen/mk31 | 36.73 | 1:17.26 | |||||
8 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 35.33 | 1:17.32 | |||||
9 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.87 | 1:16.65 | |||||
10 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 36.41 | 1:17.87 | |||||
11 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | Vest-Brøndby | 36.75 | 1:18.40 | |||||
12 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 36.89 | 1:18.69 | |||||
13 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.62 | 1:18.75 | |||||
14 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.11 | 1:18.82 | |||||
15 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 38.10 | 1:19.20 | |||||
16 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 37.59 | 1:19.66 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:39 |
Resultat Løb 22 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 01 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.41 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 1:02.76 2012-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.67 | 1:06.03 | |||||
2 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 31.45 | 1:08.07 | |||||
3 | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | 32.10 | 1:08.76 | |||||
4 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Sigma Swim Allerød | 32.29 | 1:09.91 | |||||
5 | Jens Peter Träff | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 31.69 | 1:09.94 | |||||
6 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.55 | 1:10.42 | |||||
7 | Mikkel Austmann | 1991 | Herlev Svømning | 33.83 | 1:11.17 | |||||
8 | Gøkhan Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 33.21 | 1:11.31 | |||||
9 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 33.65 | 1:11.86 | |||||
10 | Esben Norup | 1996 | Vat Copenhagen/mk31 | 34.04 | 1:12.90 | |||||
11 | Christian Christensen | 1991 | U.S.G | 34.07 | 1:13.21 | |||||
12 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 33.86 | 1:13.36 | |||||
13 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 33.87 | 1:13.82 | |||||
14 | Jonas Olczyk | 1994 | Sigma Swim Allerød | 33.50 | 1:14.31 | |||||
15 | Mads Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 35.14 | 1:14.38 | |||||
16 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.50 | 1:14.40 | |||||
17 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.71 | 1:14.68 | |||||
18 | Daniel Højme | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.63 | 1:14.69 | |||||
19 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.67 | 1:15.35 | |||||
20 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | Vest-Brøndby | 34.82 | 1:15.39 | |||||
21 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.68 | 1:15.44 | |||||
22 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 35.42 | 1:15.66 | |||||
23 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.94 | 1:15.89 | |||||
24 | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 36.40 | 1:16.24 | |||||
25 | Martin Jungersen | 1997 | Vat Copenhagen/mk31 | 34.86 | 1:16.81 | |||||
26 | Philip Schiøtz | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 34.91 | 1:17.24 | |||||
27 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 35.83 | 1:17.40 | |||||
28 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.80 | 1:21.57 | |||||
- | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:05 |
Resultat Løb 22 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 01 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.41 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 1:02.76 2012-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | 30.99 | 1:06.37 | |||||
2 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.72 | 1:06.71 | |||||
3 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Sigma Swim Allerød | 32.33 | 1:09.71 | |||||
4 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.84 | 1:10.14 | |||||
5 | Gøkhan Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 32.84 | 1:10.72 | |||||
6 | Mikkel Austmann | 1991 | Herlev Svømning | 33.84 | 1:11.55 | |||||
7 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 34.12 | 1:12.98 | |||||
8 | Mads Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 34.21 | 1:12.29 | |||||
9 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.29 | 1:12.72 | |||||
10 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 34.26 | 1:13.51 | |||||
11 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.93 | 1:13.53 | |||||
12 | Esben Norup | 1996 | Vat Copenhagen/mk31 | 34.03 | 1:13.93 | |||||
13 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 34.30 | 1:14.87 | |||||
14 | Daniel Højme | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.40 | 1:15.00 | |||||
- | Christian Christensen | 1991 | U.S.G | Afmeldt | ||||||
- | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | Afmeldt | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:56 |
Resultat Løb 23 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 01 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 23, 1500m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:07.67 | 2:18.68 | 3:29.52 | 4:41.38 | 17:30.92 | ||
5:53.00 | 7:03.40 | 8:13.26 | 9:22.78 | |||||||
10:32.60 | 11:42.07 | 12:51.87 | 14:01.90 | |||||||
15:11.67 | 16:21.64 | |||||||||
2 | Stephanie Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 1:08.42 | 2:19.36 | 3:30.32 | 4:41.39 | 17:39.37 | ||
5:52.18 | 7:03.01 | 8:13.74 | 9:24.47 | |||||||
10:35.19 | 11:45.60 | 12:56.23 | 14:07.38 | |||||||
15:18.29 | 16:29.51 | |||||||||
3 | Simone Kronborg Riis | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.62 | 2:21.21 | 3:34.74 | 4:48.23 | 18:07.74 | ||
6:01.15 | 7:13.06 | 8:25.09 | 9:37.98 | |||||||
10:50.80 | 12:03.42 | 13:16.88 | 14:31.24 | |||||||
15:43.91 | 16:56.99 | |||||||||
4 | Lærke Toft Ruby | 1999 | Svømmeklubben Laksen | 1:07.97 | 2:20.82 | 3:33.95 | 4:46.94 | 18:15.21 | ||
5:59.88 | 7:13.01 | 8:27.10 | 9:40.72 | |||||||
10:54.66 | 12:08.57 | 13:22.68 | 14:36.94 | |||||||
15:50.88 | 17:05.06 | |||||||||
5 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.58 | 2:19.81 | 3:33.84 | 4:46.83 | 18:22.81 | ||
6:00.62 | 7:14.38 | 8:28.33 | 9:42.39 | |||||||
10:57.27 | 12:11.85 | 13:26.38 | 14:41.08 | |||||||
15:55.50 | 17:09.95 | |||||||||
6 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.19 | 2:24.36 | 3:38.87 | 4:53.20 | 18:40.97 | ||
6:08.31 | 7:23.00 | 8:38.31 | 9:52.82 | |||||||
11:08.44 | 12:23.99 | 13:39.56 | 14:55.19 | |||||||
16:10.93 | 17:26.49 | |||||||||
7 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.57 | 2:32.32 | 3:51.38 | 5:10.36 | 19:31.25 | ||
6:30.15 | 7:48.80 | 9:09.54 | 10:27.81 | |||||||
11:46.30 | 13:06.09 | 14:24.87 | 15:43.10 | |||||||
17:00.30 | 18:16.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:02 |
Resultat Løb 24 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 01 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:52.18 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.96 | 2:14.15 | 3:22.43 | 4:31.33 | 8:56.56 | ||
5:38.82 | 6:46.98 | 7:53.32 | ||||||||
2 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:05.63 | 2:15.12 | 3:23.21 | 4:31.89 | 8:56.77 | ||
5:38.88 | 6:47.07 | 7:53.81 | ||||||||
3 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.03 | 2:15.63 | 3:25.88 | 4:36.88 | 9:07.73 | ||
5:45.69 | 6:54.79 | 8:02.90 | ||||||||
4 | Kasper Vitten | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.48 | 2:15.76 | 3:24.07 | 4:33.61 | 9:07.98 | ||
5:43.32 | 6:53.00 | 8:02.09 | ||||||||
5 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:05.55 | 2:15.36 | 3:25.35 | 4:35.25 | 9:12.91 | ||
5:44.83 | 6:54.74 | 8:04.03 | ||||||||
6 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:08.29 | 2:20.84 | 3:33.04 | 4:45.44 | 9:28.72 | ||
5:57.38 | 7:09.31 | 8:20.02 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:50 |
Resultat Løb 24 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 01 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:52.18 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Pál Joensen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 58.46 | 1:59.49 | 3:00.82 | 4:02.45 | 8:05.62 | ||
5:03.89 | 6:05.29 | 7:06.63 | ||||||||
2 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.25 | 2:02.58 | 3:05.04 | 4:07.76 | 8:12.37 | ||
5:09.42 | 6:11.27 | 7:12.98 | ||||||||
3 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 1:03.85 | 2:10.93 | 3:17.27 | 4:23.55 | 8:44.77 | ||
5:30.33 | 6:37.00 | 7:43.07 | ||||||||
4 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 1:03.10 | 2:10.45 | 3:17.38 | 4:24.12 | 8:44.82 | ||
5:30.66 | 6:36.89 | 7:42.71 | ||||||||
5 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 1:03.52 | 2:11.27 | 3:17.88 | 4:24.96 | 8:48.38 | ||
5:31.58 | 6:38.26 | 7:45.73 | ||||||||
6 | Victor Drevskich | 1996 | Vat Copenhagen/mk31 | 1:03.52 | 2:10.89 | 3:18.72 | 4:26.62 | 8:51.53 | ||
5:33.55 | 6:41.10 | 7:47.40 | ||||||||
7 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 1:03.39 | 2:10.69 | 3:18.09 | 4:25.63 | 8:52.36 | ||
5:32.63 | 6:40.33 | 7:48.09 | ||||||||
8 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.26 | 2:11.71 | 3:18.44 | 4:25.49 | 8:55.49 | ||
5:32.90 | 6:40.35 | 7:48.17 | ||||||||
9 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.96 | 2:14.15 | 3:22.43 | 4:31.33 | 8:56.56 | ||
5:38.82 | 6:46.98 | 7:53.32 | ||||||||
10 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:05.63 | 2:15.12 | 3:23.21 | 4:31.89 | 8:56.77 | ||
5:38.88 | 6:47.07 | 7:53.81 | ||||||||
11 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.03 | 2:15.63 | 3:25.88 | 4:36.88 | 9:07.73 | ||
5:45.69 | 6:54.79 | 8:02.90 | ||||||||
12 | Kasper Vitten | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.48 | 2:15.76 | 3:24.07 | 4:33.61 | 9:07.98 | ||
5:43.32 | 6:53.00 | 8:02.09 | ||||||||
13 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:05.55 | 2:15.36 | 3:25.35 | 4:35.25 | 9:12.91 | ||
5:44.83 | 6:54.74 | 8:04.03 | ||||||||
14 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:08.29 | 2:20.84 | 3:33.04 | 4:45.44 | 9:28.72 | ||
5:57.38 | 7:09.31 | 8:20.02 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:19 |
Resultat Løb 25 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 01 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 25, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Damer A | 0 | Sigma Swim | 3:56.95 | ||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 28.91 | 59.38 | 59.38 | ||||||
Maj Howardsen | 1997 | 28.38 | 59.08 | 1:58.46 | ||||||
Julie Schmidt | 1995 | 28.21 | 59.52 | 2:57.98 | ||||||
Pernille Blume | 1994 | 27.50 | 58.97 | 3:56.95 | ||||||
2 | Lyngby Damer 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 3:59.43 | ||||||
Amanda Højberg | 1998 | 28.81 | 59.97 | 59.97 | ||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 28.57 | 1:00.32 | 2:00.29 | ||||||
Julie Lunau | 1995 | 28.31 | 59.64 | 2:59.93 | ||||||
Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 27.79 | 59.50 | 3:59.43 | ||||||
3 | Herlev Supergirls | 1994 | Herlev Svømning | 4:01.76 | ||||||
Pernille Juel | 1994 | 28.90 | 1:00.03 | 1:00.03 | ||||||
Maria Madsen | 1995 | 28.56 | 1:00.65 | 2:00.68 | ||||||
Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | 28.62 | 1:00.10 | 3:00.78 | ||||||
Cecilie Holten | 1996 | 28.56 | 1:00.98 | 4:01.76 | ||||||
4 | Gladsaxe Damer | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:03.96 | ||||||
Thea Hovmand Larsen | 1997 | 29.29 | 1:01.74 | 1:01.74 | ||||||
Freja Gram | 1999 | 28.81 | 1:01.03 | 2:02.77 | ||||||
Ida Agerbak Trandum | 1996 | 28.99 | 1:00.93 | 3:03.70 | ||||||
Caroline Øhrstrøm | 1995 | 28.47 | 1:00.26 | 4:03.96 | ||||||
5 | Triton Damer | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:04.08 | ||||||
Maja Nielsen | 1996 | 29.57 | 1:00.73 | 1:00.73 | ||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 28.35 | 59.93 | 2:00.66 | ||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 29.28 | 1:01.16 | 3:01.82 | ||||||
Stine Raaby Jensen | 1995 | 29.74 | 1:02.26 | 4:04.08 | ||||||
6 | Gentofte Piger 1 | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 4:04.93 | ||||||
Signe Bro | 1999 | 28.68 | 1:00.64 | 1:00.64 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 28.51 | 1:00.80 | 2:01.44 | ||||||
Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 28.15 | 1:01.13 | 3:02.57 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 29.51 | 1:02.36 | 4:04.93 | ||||||
7 | Lyngby Damer 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:05.84 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 29.74 | 1:01.08 | 1:01.08 | ||||||
Camilla Dufour | 1996 | 29.42 | 1:02.12 | 2:03.20 | ||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 28.90 | 1:00.65 | 3:03.85 | ||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 29.53 | 1:01.99 | 4:05.84 | ||||||
8 | Sigma Damer B | 0 | Sigma Swim | 4:06.94 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 29.53 | 1:00.82 | 1:00.82 | ||||||
Cecilie Høgskilde | 1999 | 29.66 | 1:01.40 | 2:02.22 | ||||||
Sara Krog Christoffersen | 1996 | 30.08 | 1:02.50 | 3:04.72 | ||||||
Simone Kronborg Riis | 1997 | 30.27 | 1:02.22 | 4:06.94 | ||||||
9 | Hovedstad Damer 1 | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:10.32 | ||||||
Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 30.72 | 1:02.60 | 1:02.60 | ||||||
Anna Fixdahl | 1997 | 28.63 | 1:00.15 | 2:02.75 | ||||||
Matilde Zaggai | 1998 | 30.31 | 1:04.24 | 3:06.99 | ||||||
Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 29.73 | 1:03.33 | 4:10.32 | ||||||
10 | Charlies Angels | 1994 | Herlev Svømning | 4:12.40 | ||||||
Cecilie F. Jensen | 1998 | 29.25 | 1:02.61 | 1:02.61 | ||||||
Michelle Icka Christensen | 1995 | 29.48 | 1:03.51 | 2:06.12 | ||||||
Victoria Bierre | 2000 | 28.96 | 1:01.91 | 3:08.03 | ||||||
Katrine Brahtz | 1995 | 30.07 | 1:04.37 | 4:12.40 | ||||||
11 | Stv-1 Damer | 0 | Swim Team Vestsjælland | 4:13.16 | ||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 29.50 | 1:02.30 | 1:02.30 | ||||||
Maria Tanderup Hansen | 1998 | 30.23 | 1:03.43 | 2:05.73 | ||||||
Karen Tanderup Hansen | 1996 | 30.63 | 1:04.53 | 3:10.26 | ||||||
Johanne Carr | 1999 | 30.03 | 1:02.90 | 4:13.16 | ||||||
12 | Frederikssund Piger | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 4:13.68 | ||||||
Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 30.43 | 1:03.07 | 1:03.07 | ||||||
Adriana Natalia Bankowska | 1997 | 30.63 | 1:05.38 | 2:08.45 | ||||||
Christina F. Eriksen | 1999 | 29.76 | 1:02.81 | 3:11.26 | ||||||
Victoria Wolsted | 2000 | 30.18 | 1:02.42 | 4:13.68 | ||||||
13 | Vat Damer | 0 | Vat Copenhagen | 4:14.10 | ||||||
Rikke Knudsen | 1998 | 30.97 | 1:04.78 | 1:04.78 | ||||||
Sarah Mariner | 1998 | 29.52 | 1:04.19 | 2:08.97 | ||||||
Nanna Drewsen | 1998 | 29.63 | 1:02.53 | 3:11.50 | ||||||
Rikke Munkholm | 1998 | 29.58 | 1:02.60 | 4:14.10 | ||||||
14 | Triton Piger | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:16.62 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 30.21 | 1:04.09 | 1:04.09 | ||||||
Anna Puggaard | 1996 | 30.26 | 1:04.50 | 2:08.59 | ||||||
Emma Lyngby Larsen | 1998 | 30.12 | 1:03.89 | 3:12.48 | ||||||
Caroline Amalie Duus | 1998 | 30.49 | 1:04.14 | 4:16.62 | ||||||
15 | A6 Piger | 1998 | A6 | 4:18.20 | ||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 29.81 | 1:03.78 | 1:03.78 | ||||||
Malene Bang | 1999 | 30.32 | 1:04.40 | 2:08.18 | ||||||
Isabel Mass | 1998 | 29.74 | 1:04.28 | 3:12.46 | ||||||
Maja Østergaard | 1998 | 30.68 | 1:05.74 | 4:18.20 | ||||||
16 | Gti | 0 | GTI | 4:18.33 | ||||||
Kathrine Barrett | 1996 | 30.96 | 1:06.29 | 1:06.29 | ||||||
Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 29.39 | 1:02.35 | 2:08.64 | ||||||
Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 29.48 | 1:03.64 | 3:12.28 | ||||||
Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 31.24 | 1:06.05 | 4:18.33 | ||||||
17 | Hvidovre Damer | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 4:18.48 | ||||||
Signe Skousen | 1999 | 32.13 | 1:06.85 | 1:06.85 | ||||||
Elina Lynge Wagner | 1996 | 28.99 | 1:02.14 | 2:08.99 | ||||||
Frederikke Dons | 1998 | 29.74 | 1:02.25 | 3:11.24 | ||||||
Mathilde Olsen | 1998 | 32.19 | 1:07.24 | 4:18.48 | ||||||
18 | Gladsaxe Damer 2 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:19.69 | ||||||
Iben Helstrup Jensen | 1996 | 30.90 | 1:04.30 | 1:04.30 | ||||||
Marie-Louise Stentved | 2000 | 30.30 | 1:02.64 | 2:06.94 | ||||||
Sarah Sannung | 1996 | 30.94 | 1:04.67 | 3:11.61 | ||||||
Veronika Storm | 1998 | 32.01 | 1:08.08 | 4:19.69 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Resultat Løb 26 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 26, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:23.47 2009-04-07 |
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Herlev Fitnisser | 0 | Herlev Svømning | 3:34.89 | ||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 25.63 | 53.67 | 53.67 | ||||||
Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 25.17 | 53.32 | 1:46.99 | ||||||
Christian Røssel | 1995 | 26.00 | 55.57 | 2:42.56 | ||||||
Magnus Westermann | 1995 | 24.92 | 52.33 | 3:34.89 | ||||||
2 | Herlev Piranhas | 1995 | Herlev Svømning | 3:36.85 | ||||||
Jonas Sørensen | 1990 | 26.22 | 54.71 | 54.71 | ||||||
Marcus Olesen | 1995 | 25.10 | 54.14 | 1:48.85 | ||||||
Mikkel Johansen | 1994 | 26.07 | 54.01 | 2:42.86 | ||||||
Anders Møller | 1991 | 25.62 | 53.99 | 3:36.85 | ||||||
3 | Lyngby Herrer 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 3:37.31 | ||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 26.34 | 55.02 | 55.02 | ||||||
Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 25.09 | 53.59 | 1:48.61 | ||||||
Jens Peter Träff | 1988 | 25.60 | 54.54 | 2:43.15 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 25.55 | 54.16 | 3:37.31 | ||||||
4 | Sigma Herrer A | 0 | Sigma Swim | 3:38.88 | ||||||
Claus Lerche Iversen | 1977 | 25.85 | 53.97 | 53.97 | ||||||
Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 25.16 | 52.87 | 1:46.84 | ||||||
Niklas Broch Thielemann | 1994 | 26.63 | 55.91 | 2:42.75 | ||||||
Jonas Olczyk | 1994 | 26.07 | 56.13 | 3:38.88 | ||||||
5 | Hovedstad Herrer 1 | 1994 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:42.52 | ||||||
Peter Gjerulff | 1996 | 27.25 | 56.33 | 56.33 | ||||||
Martin Mathiesen | 1994 | 25.86 | 54.16 | 1:50.49 | ||||||
Morten Børre Petersen | 1996 | 27.12 | 56.58 | 2:47.07 | ||||||
Giano Grillo | 1998 | 26.47 | 55.45 | 3:42.52 | ||||||
6 | Gladsaxe Herrer 1 | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:47.96 | ||||||
Ditlev Balle | 1996 | 27.49 | 57.68 | 57.68 | ||||||
Jonas Vibsig Berding | 1996 | 26.46 | 55.94 | 1:53.62 | ||||||
Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 27.28 | 57.52 | 2:51.14 | ||||||
Lasse Pittioni | 1995 | 27.97 | 56.82 | 3:47.96 | ||||||
7 | Hvidovre Herrer | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 3:48.56 | ||||||
Søren Meier | 1994 | 26.88 | 57.10 | 57.10 | ||||||
Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 26.13 | 57.29 | 1:54.39 | ||||||
Oliver Jacobsen | 1997 | 26.24 | 57.83 | 2:52.22 | ||||||
Rasmus Svendsen | 1996 | 26.50 | 56.34 | 3:48.56 | ||||||
8 | Triton Herrer | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:48.80 | ||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 26.74 | 57.60 | 57.60 | ||||||
Mark H. Østermann | 1995 | 27.30 | 58.22 | 1:55.82 | ||||||
Karim Møller | 1994 | 26.44 | 55.77 | 2:51.59 | ||||||
Rasmus Hasemann | 1996 | 27.05 | 57.21 | 3:48.80 | ||||||
9 | Sigma Herrer B | 0 | Sigma Swim | 3:48.85 | ||||||
Andreas Borre Heltborg | 1996 | 27.29 | 57.58 | 57.58 | ||||||
Joel Subirana Sagrista | 1993 | 26.22 | 55.83 | 1:53.41 | ||||||
Jonas Himmelstrup | 1995 | 27.34 | 58.24 | 2:51.65 | ||||||
Anders Aaboe Jensen | 1997 | 27.23 | 57.20 | 3:48.85 | ||||||
10 | Farum Miniguns | 1998 | Farum Svømmeklub | 3:55.21 | ||||||
Thomas Bech | 1998 | 28.55 | 59.29 | 59.29 | ||||||
Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 28.06 | 59.51 | 1:58.80 | ||||||
Mads Jørner | 1998 | 27.67 | 59.49 | 2:58.29 | ||||||
Daniel Christian | 1998 | 27.03 | 56.92 | 3:55.21 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 13:42 |
Resultat Løb 27 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 09:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeanette Ottesen Gray | 1987 | Lyngby Svømmeklub | 27.58 | 57.55 | |||||
2 | Pernille Blume | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 28.07 | 58.89 | |||||
3 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 28.85 | 59.43 | |||||
4 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 28.90 | 59.68 | |||||
5 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.73 | 59.73 | |||||
6 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 29.14 | 1:00.12 | |||||
7 | Sarah Bro | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 28.83 | 1:00.27 | |||||
8 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 29.16 | 1:00.35 | |||||
9 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.99 | 1:00.40 | |||||
10 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 28.91 | 1:00.53 | |||||
11 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 29.64 | 1:00.57 | |||||
12 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 29.05 | 1:00.67 | |||||
13 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 28.91 | 1:00.77 | |||||
14 | Maria Madsen | 1995 | Herlev Svømning | 29.09 | 1:00.90 | |||||
15 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.48 | 1:00.99 | |||||
16 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.54 | 1:01.06 | |||||
17 | Julie Schmidt | 1995 | Sigma Swim Allerød | 29.64 | 1:01.11 | |||||
18 | Julie Lunau | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 29.37 | 1:01.14 | |||||
19 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.10 | 1:01.15 | |||||
20 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.65 | 1:01.16 | |||||
21 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.55 | 1:01.17 | |||||
22 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.47 | 1:01.36 | |||||
23 | Didde Karstensen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.43 | 1:01.42 | |||||
24 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.91 | 1:01.70 | |||||
25 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.96 | 1:01.86 | |||||
26 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 29.27 | 1:02.09 | |||||
27 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 29.33 | 1:02.14 | |||||
28 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.15 | 1:02.21 | |||||
29 | Cecilie Holten | 1996 | Herlev Svømning | 29.75 | 1:02.26 | |||||
30 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.17 | 1:02.45 | |||||
31 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.85 | 1:02.59 | |||||
32 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 30.59 | 1:03.00 | |||||
33 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.33 | 1:03.10 | |||||
34 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 30.04 | 1:03.20 | |||||
35 | Lisa Steen Duus | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 30.57 | 1:03.29 | |||||
36 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 30.34 | 1:03.34 | |||||
37 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 30.22 | 1:03.40 | |||||
38 | Freja Andersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.92 | 1:03.43 | |||||
39 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 29.97 | 1:03.46 | |||||
40 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 29.96 | 1:03.50 | |||||
41 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Sigma Swim Allerød | 30.24 | 1:03.64 | |||||
42 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 30.74 | 1:04.04 | |||||
43 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 30.94 | 1:04.49 | |||||
44 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 31.09 | 1:04.53 | |||||
45 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | Farum Svømmeklub | 30.66 | 1:04.57 | |||||
46 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 30.58 | 1:04.89 | |||||
47 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.89 | 1:05.02 | |||||
48 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.00 | 1:05.15 | |||||
49 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 31.63 | 1:05.43 | |||||
50 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.95 | 1:05.55 | |||||
50 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 31.42 | 1:05.55 | |||||
52 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | Rønne Svømme Klub | 31.41 | 1:05.56 | |||||
53 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 30.71 | 1:05.68 | |||||
54 | Isabella Wolsted | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 31.30 | 1:05.81 | |||||
55 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.24 | 1:05.86 | |||||
56 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.31 | 1:06.05 | |||||
57 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.26 | 1:06.36 | |||||
58 | Pernille Nislev | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 31.63 | 1:06.38 | |||||
59 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.90 | 1:06.59 | |||||
60 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.50 | 1:06.81 | |||||
61 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.97 | 1:07.49 | |||||
62 | Line Aunstrup | 2000 | JGI Svømning | 31.73 | 1:07.67 | |||||
- | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 09:59 |
Resultat Løb 27 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 16:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Blume | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 26.41 | 55.15 | |||||
2 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 27.64 | 57.84 | |||||
3 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 28.35 | 58.99 | |||||
4 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 28.66 | 59.92 | |||||
5 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 28.92 | 1:00.57 | |||||
6 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.55 | 1:00.76 | |||||
7 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 29.32 | 1:01.07 | |||||
8 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 31.85 | 1:06.05 | |||||
9 | Maria Madsen | 1995 | Herlev Svømning | 28.53 | 59.87 | |||||
10 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.52 | 1:00.61 | |||||
11 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.64 | 1:00.68 | |||||
12 | Julie Lunau | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 29.33 | 1:00.94 | |||||
13 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.44 | 1:01.27 | |||||
14 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.74 | 1:01.89 | |||||
15 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.86 | 1:01.90 | |||||
- | Didde Karstensen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 16:10 |
Resultat Løb 28 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 23.96 | 53.54 | |||||
2 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 25.36 | 53.65 | |||||
3 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 26.30 | 54.06 | |||||
4 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 25.59 | 54.53 | |||||
5 | Thomas Steenberg | 1994 | Herlev Svømning | 26.54 | 54.56 | |||||
6 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 26.10 | 54.88 | |||||
7 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 26.91 | 55.28 | |||||
8 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.06 | 55.36 | |||||
9 | Martin Mathiesen | 1994 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.80 | 55.48 | |||||
10 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.91 | 55.88 | |||||
11 | Søren Fritzbøger | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 26.72 | 55.97 | |||||
12 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 27.04 | 56.00 | |||||
13 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.58 | 56.04 | |||||
14 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 26.95 | 56.06 | |||||
15 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 27.12 | 56.16 | |||||
16 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.75 | 56.23 | |||||
17 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 27.20 | 56.53 | |||||
18 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 28.00 | 56.84 | |||||
19 | Tobias Edvardsen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 27.81 | 57.14 | |||||
20 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 27.21 | 57.15 | |||||
20 | Rasmus Svendsen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 27.09 | 57.15 | |||||
22 | Nikolai Skelsager | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 27.39 | 57.17 | |||||
23 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 27.26 | 57.18 | |||||
24 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.17 | 57.50 | |||||
25 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.93 | 57.79 | |||||
26 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.47 | 57.89 | |||||
27 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 27.53 | 57.92 | |||||
27 | Martin Jungersen | 1997 | Vat Copenhagen/mk31 | 27.45 | 57.92 | |||||
29 | Mikkel Johansen | 1994 | Herlev Svømning | 27.98 | 57.94 | |||||
30 | Martin Nielsen | 1997 | Vest-Brøndby | 27.97 | 58.12 | |||||
31 | Søren Meier | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 27.85 | 58.17 | |||||
32 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 27.71 | 58.18 | |||||
33 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.13 | 58.25 | |||||
34 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 28.41 | 58.32 | |||||
35 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.92 | 58.34 | |||||
36 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 27.43 | 58.51 | |||||
37 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 28.03 | 58.68 | |||||
38 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 27.76 | 58.94 | |||||
39 | Mathias Marsengo | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 27.84 | 59.18 | |||||
40 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 28.50 | 59.19 | |||||
41 | Thomas Bech | 1998 | Farum Svømmeklub | 28.66 | 59.30 | |||||
42 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.15 | 59.48 | |||||
43 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.36 | 59.89 | |||||
44 | Lasse Pittioni | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.11 | 1:01.61 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:25 |
Resultat Løb 28 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 16:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 24.26 | 51.24 | |||||
2 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 24.73 | 51.78 | |||||
3 | Thomas Steenberg | 1994 | Herlev Svømning | 25.74 | 54.08 | |||||
4 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 25.89 | 54.81 | |||||
5 | Martin Mathiesen | 1994 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.81 | 55.28 | |||||
6 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.96 | 55.63 | |||||
7 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 27.32 | 55.72 | |||||
8 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.29 | 56.44 | |||||
9 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 27.45 | 56.05 | |||||
10 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 26.95 | 56.21 | |||||
11 | Rasmus Svendsen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 27.11 | 56.81 | |||||
12 | Tobias Edvardsen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 28.00 | 57.04 | |||||
13 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.81 | 57.10 | |||||
14 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 27.22 | 57.27 | |||||
15 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 28.46 | 58.76 | |||||
16 | Nikolai Skelsager | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 28.35 | 59.69 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 16:17 |
Resultat Løb 29 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 32.82 | 1:08.73 | 1:44.18 | 2:21.27 | |||
2 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 34.33 | 1:11.36 | 1:48.11 | 2:25.42 | |||
2 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 33.81 | 1:10.69 | 1:48.64 | 2:25.42 | |||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 33.59 | 1:10.61 | 1:47.46 | 2:25.71 | |||
5 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 33.57 | 1:10.82 | 1:48.31 | 2:27.10 | |||
6 | Sarah Bro | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 35.63 | 1:13.90 | 1:50.77 | 2:28.37 | |||
7 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.42 | 1:14.15 | 1:51.85 | 2:28.55 | |||
8 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.90 | 1:11.69 | 1:50.32 | 2:28.87 | |||
9 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 35.08 | 1:13.05 | 1:51.23 | 2:29.88 | |||
10 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 34.58 | 1:12.08 | 1:51.19 | 2:29.99 | |||
11 | Maja Østergaard | 1998 | Svømmeklubben Laksen | 35.69 | 1:14.64 | 1:53.00 | 2:31.21 | |||
12 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.67 | 1:14.27 | 1:52.92 | 2:31.31 | |||
13 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.83 | 1:13.37 | 1:53.37 | 2:32.30 | |||
14 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 36.79 | 1:16.12 | 1:54.20 | 2:32.66 | |||
15 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 35.28 | 1:13.76 | 1:53.32 | 2:33.59 | |||
16 | Isabel Mass | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 35.55 | 1:13.55 | 1:54.07 | 2:33.99 | |||
17 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.80 | 1:12.95 | 1:52.57 | 2:34.54 | |||
18 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.39 | 1:15.87 | 1:55.72 | 2:34.58 | |||
19 | Johanne Carr | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.57 | 1:15.81 | 1:55.93 | 2:35.57 | |||
20 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 34.91 | 1:14.33 | 1:54.34 | 2:35.91 | |||
21 | Sarah Mariner | 1998 | Vat Copenhagen/mk31 | 35.59 | 1:13.74 | 1:54.94 | 2:36.08 | |||
22 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.84 | 1:16.32 | 1:57.10 | 2:36.31 | |||
23 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.97 | 1:16.15 | 1:57.22 | 2:37.09 | |||
24 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.56 | 1:16.37 | 1:56.99 | 2:37.77 | |||
25 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 37.02 | 1:16.99 | 1:57.40 | 2:38.12 | |||
26 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.30 | 1:17.54 | 1:58.44 | 2:38.70 | |||
27 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 38.05 | 1:18.64 | 1:59.10 | 2:38.72 | |||
28 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Vat Copenhagen/mk31 | 36.16 | 1:16.46 | 1:57.22 | 2:39.20 | |||
29 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.07 | 1:16.93 | 1:58.50 | 2:40.57 | |||
30 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.80 | 1:19.14 | 1:59.70 | 2:40.63 | |||
31 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 36.79 | 1:17.79 | 1:59.10 | 2:40.86 | |||
32 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.23 | 1:20.27 | 2:01.69 | 2:42.22 | |||
33 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Vat Copenhagen/mk31 | 37.99 | 1:19.22 | 2:01.46 | 2:43.80 | |||
34 | Frederikke Arentoft | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 37.66 | 1:19.59 | 2:02.31 | 2:44.73 | |||
35 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 39.63 | 1:21.78 | 2:04.13 | 2:45.37 | |||
36 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.09 | 1:21.73 | 2:04.50 | 2:46.46 | |||
37 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 36.40 | 1:18.96 | 2:03.20 | 2:48.28 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 29 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 16:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Bro | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.79 | 1:06.77 | 1:41.78 | 2:16.54 | |||
2 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 32.23 | 1:07.63 | 1:42.54 | 2:18.57 | |||
3 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 34.24 | 1:10.52 | 1:46.65 | 2:23.16 | |||
4 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.00 | 1:11.92 | 1:49.76 | 2:25.50 | |||
5 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 33.52 | 1:11.23 | 1:49.07 | 2:26.99 | |||
6 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 33.52 | 1:09.90 | 1:48.39 | 2:27.84 | |||
7 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 35.25 | 1:12.60 | 1:51.24 | 2:28.67 | |||
8 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.87 | 1:13.62 | 1:52.30 | 2:30.14 | |||
9 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.68 | 1:10.01 | 1:47.50 | 2:26.17 | |||
10 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 33.63 | 1:11.21 | 1:48.54 | 2:26.51 | |||
11 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.83 | 1:10.77 | 1:49.69 | 2:28.57 | |||
12 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 34.18 | 1:11.49 | 1:50.33 | 2:28.74 | |||
13 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.45 | 1:12.71 | 1:52.82 | 2:33.03 | |||
14 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.69 | 1:15.09 | 1:55.02 | 2:33.99 | |||
15 | Johanne Carr | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.38 | 1:14.64 | 1:54.85 | 2:34.29 | |||
16 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 36.14 | 1:15.28 | 1:54.78 | 2:34.76 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 16:23 |
Resultat Løb 30 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.99 | 1:03.58 | 1:37.79 | 2:13.28 | |||
2 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 32.73 | 1:07.48 | 1:40.94 | 2:14.24 | |||
3 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 31.73 | 1:05.45 | 1:39.51 | 2:14.31 | |||
4 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 31.01 | 1:05.60 | 1:41.06 | 2:15.30 | |||
5 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.99 | 1:07.60 | 1:41.91 | 2:15.46 | |||
6 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.57 | 1:08.02 | 1:42.52 | 2:17.15 | |||
7 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.24 | 1:07.01 | 1:43.46 | 2:18.74 | |||
8 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 33.22 | 1:08.71 | 1:44.44 | 2:19.47 | |||
9 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 33.32 | 1:09.14 | 1:44.19 | 2:19.66 | |||
10 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.33 | 1:08.45 | 1:44.41 | 2:20.64 | |||
11 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.32 | 1:10.83 | 1:46.94 | 2:22.45 | |||
12 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.16 | 1:09.57 | 1:46.60 | 2:22.90 | |||
13 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.69 | 1:09.85 | 1:46.94 | 2:22.99 | |||
14 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.01 | 1:10.78 | 1:47.39 | 2:23.43 | |||
15 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Herlev Svømning | 32.23 | 1:07.96 | 1:45.82 | 2:23.83 | |||
16 | Mads Christian Sandager | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 33.98 | 1:10.08 | 1:47.04 | 2:24.02 | |||
17 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.85 | 1:10.14 | 1:46.70 | 2:24.09 | |||
18 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.06 | 1:11.24 | 1:48.09 | 2:24.45 | |||
19 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 33.40 | 1:10.46 | 1:48.14 | 2:24.84 | |||
20 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 34.55 | 1:10.78 | 1:48.23 | 2:24.87 | |||
21 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 34.70 | 1:12.15 | 1:49.09 | 2:25.02 | |||
22 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 34.02 | 1:10.70 | 1:48.26 | 2:25.72 | |||
23 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 33.66 | 1:11.16 | 1:49.16 | 2:26.50 | |||
24 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 33.27 | 1:10.43 | 1:50.16 | 2:27.86 | |||
25 | Victor Larsen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 34.30 | 1:12.42 | 1:50.23 | 2:28.31 | |||
26 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 36.75 | 1:15.85 | 1:56.28 | 2:35.49 | |||
27 | Philip Schiøtz | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 38.71 | 1:19.53 | 2:01.75 | 2:42.10 | |||
- | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ej fort. bev. v. 150 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:23 |
Resultat Løb 30 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 16:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.96 | 1:03.77 | 1:37.09 | 2:11.02 | |||
2 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 31.03 | 1:04.57 | 1:38.45 | 2:12.66 | |||
3 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.02 | 1:05.55 | 1:40.80 | 2:14.94 | |||
4 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 31.86 | 1:06.50 | 1:41.27 | 2:15.17 | |||
5 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 32.87 | 1:07.92 | 1:41.71 | 2:15.74 | |||
6 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.53 | 1:07.22 | 1:42.26 | 2:16.35 | |||
7 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.18 | 1:07.01 | 1:42.66 | 2:17.57 | |||
8 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 32.76 | 1:08.03 | 1:45.03 | 2:20.85 | |||
9 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 31.95 | 1:07.12 | 1:41.48 | 2:15.91 | |||
10 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.85 | 1:08.18 | 1:44.30 | 2:20.93 | |||
11 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 33.43 | 1:09.46 | 1:45.51 | 2:22.29 | |||
12 | Mads Christian Sandager | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 33.12 | 1:08.98 | 1:45.73 | 2:23.26 | |||
13 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.51 | 1:10.46 | 1:48.18 | 2:23.97 | |||
14 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.80 | 1:11.33 | 1:49.17 | 2:24.38 | |||
15 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.52 | 1:09.70 | 1:47.56 | 2:24.81 | |||
16 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.65 | 1:11.61 | 1:48.74 | 2:24.86 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 16:33 |
Resultat Løb 31 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:09.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Herning Svømmeklub | 36.40 | 1:14.50 | 1:56.59 | 2:39.36 | |||
2 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 36.76 | 1:17.73 | 1:58.96 | 2:41.39 | |||
3 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Sigma Swim Birkerød | 37.18 | 1:18.84 | 2:00.38 | 2:43.14 | |||
4 | Josefine Pedersen | 1999 | Vat Copenhagen/mk31 | 37.94 | 1:20.51 | 2:02.31 | 2:44.02 | |||
5 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.32 | 1:20.60 | 2:03.16 | 2:46.92 | |||
6 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.74 | 1:21.19 | 2:04.48 | 2:47.03 | |||
7 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.36 | 1:20.58 | 2:03.61 | 2:48.59 | |||
8 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.85 | 1:21.98 | 2:04.78 | 2:48.98 | |||
9 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.49 | 1:21.31 | 2:05.05 | 2:49.47 | |||
10 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 37.97 | 1:20.69 | 2:05.59 | 2:50.78 | |||
11 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 39.08 | 1:23.30 | 2:07.46 | 2:51.15 | |||
12 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.93 | 1:23.44 | 2:07.27 | 2:51.63 | |||
13 | Simone Kronborg Riis | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 40.32 | 1:24.14 | 2:09.10 | 2:51.72 | |||
14 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Sigma Swim Allerød | 39.05 | 1:22.81 | 2:07.45 | 2:52.15 | |||
15 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 38.94 | 1:23.69 | 2:07.67 | 2:52.42 | |||
16 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 39.56 | 1:24.40 | 2:08.18 | 2:52.66 | |||
17 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 39.38 | 1:23.18 | 2:08.38 | 2:52.93 | |||
18 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 38.84 | 1:22.20 | 2:07.37 | 2:53.01 | |||
19 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.66 | 1:23.97 | 2:09.03 | 2:53.21 | |||
20 | Emma la Cour | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 39.84 | 1:25.04 | 2:08.65 | 2:53.66 | |||
21 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.06 | 1:23.65 | 2:08.92 | 2:54.20 | |||
22 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | Vest-Brøndby | 37.45 | 1:22.14 | 2:08.15 | 2:54.44 | |||
23 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 39.83 | 1:24.81 | 2:10.55 | 2:54.48 | |||
24 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.79 | 1:24.89 | 2:10.83 | 2:55.56 | |||
25 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.62 | 1:24.16 | 2:10.03 | 2:56.29 | |||
26 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 40.19 | 1:25.29 | 2:11.60 | 2:56.48 | |||
27 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.67 | 1:25.14 | 2:10.90 | 2:56.75 | |||
28 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 39.89 | 1:24.62 | 2:10.18 | 2:56.87 | |||
29 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 40.93 | 1:26.07 | 2:12.41 | 2:58.72 | |||
30 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 39.95 | 1:26.25 | 2:11.71 | 2:58.81 | |||
31 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.03 | 1:26.44 | 2:12.38 | 2:59.77 | |||
32 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 40.36 | 1:27.45 | 2:13.36 | 3:00.62 | |||
33 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | JGI Svømning | 41.88 | 1:28.11 | 2:15.03 | 3:01.88 | |||
34 | Johanna Berthelsen | 2000 | Vat Copenhagen/mk31 | 40.87 | 1:26.50 | 2:14.64 | 3:02.62 | |||
35 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.63 | 1:27.51 | 2:15.68 | 3:03.28 | |||
36 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.02 | 1:29.76 | 2:17.10 | 3:03.42 | |||
37 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 41.59 | 1:29.55 | 2:16.18 | 3:03.89 | |||
38 | Freja Andersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.84 | 1:26.09 | 2:14.70 | 3:04.24 | |||
39 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Vest-Brøndby | 40.65 | 1:27.57 | 2:16.23 | 3:04.93 | |||
40 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 42.14 | 1:28.65 | 2:17.61 | 3:06.20 | |||
- | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:06 |
Resultat Løb 31 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 16:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Herning Svømmeklub | 33.05 | 1:11.29 | 1:46.70 | 2:23.51 | |||
2 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Sigma Swim Birkerød | 36.36 | 1:17.63 | 1:58.93 | 2:40.57 | |||
3 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 36.47 | 1:18.25 | 1:59.54 | 2:41.70 | |||
4 | Josefine Pedersen | 1999 | Vat Copenhagen/mk31 | 37.87 | 1:20.26 | 2:02.43 | 2:44.41 | |||
5 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.35 | 1:19.96 | 2:02.52 | 2:44.74 | |||
6 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.43 | 1:18.70 | 2:01.80 | 2:46.13 | |||
7 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 38.35 | 1:21.43 | 2:04.90 | 2:47.86 | |||
8 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.02 | 1:21.00 | 2:05.07 | 2:48.23 | |||
9 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 37.79 | 1:20.52 | 2:03.73 | 2:48.70 | |||
10 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 37.37 | 1:20.38 | 2:04.87 | 2:48.78 | |||
11 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.42 | 1:21.38 | 2:05.84 | 2:50.81 | |||
12 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.80 | 1:22.61 | 2:06.93 | 2:51.00 | |||
13 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 40.47 | 1:24.67 | 2:08.78 | 2:52.53 | |||
14 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Sigma Swim Allerød | 39.35 | 1:23.41 | 2:08.01 | 2:52.62 | |||
15 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 40.41 | 1:24.53 | 2:09.35 | 2:54.34 | |||
16 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 38.61 | 1:23.12 | 2:08.59 | 2:54.55 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 16:41 |
Resultat Løb 32 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 33.71 | 1:14.15 | 1:51.71 | 2:30.03 | |||
2 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.59 | 1:12.58 | 1:50.70 | 2:30.04 | |||
3 | Mikkel Austmann | 1991 | Herlev Svømning | 34.11 | 1:14.10 | 1:53.06 | 2:32.72 | |||
4 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Sigma Swim Allerød | 33.91 | 1:13.97 | 1:53.88 | 2:34.10 | |||
5 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 34.69 | 1:14.91 | 1:54.64 | 2:35.78 | |||
6 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.56 | 1:17.28 | 1:58.07 | 2:37.10 | |||
7 | Mads Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 34.66 | 1:14.94 | 1:55.73 | 2:38.22 | |||
8 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.59 | 1:18.17 | 1:57.93 | 2:39.02 | |||
9 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 37.66 | 1:18.41 | 1:59.22 | 2:39.57 | |||
10 | Esben Norup | 1996 | Vat Copenhagen/mk31 | 36.93 | 1:17.46 | 1:57.99 | 2:40.16 | |||
11 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.39 | 1:16.97 | 1:59.33 | 2:43.17 | |||
12 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 37.24 | 1:20.02 | 2:03.39 | 2:44.80 | |||
13 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.46 | 1:19.67 | 2:02.24 | 2:45.80 | |||
14 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Sigma Swim Allerød | 37.44 | 1:20.57 | 2:02.78 | 2:46.11 | |||
15 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 37.48 | 1:20.36 | 2:03.62 | 2:47.15 | |||
16 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.62 | 1:24.21 | 2:08.42 | 2:52.54 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 32 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.97 | 1:11.02 | 1:48.95 | 2:29.34 | |||
2 | Mikkel Austmann | 1991 | Herlev Svømning | 34.27 | 1:14.02 | 1:53.55 | 2:32.23 | |||
3 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Sigma Swim Allerød | 33.90 | 1:14.02 | 1:54.14 | 2:34.36 | |||
4 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.83 | 1:15.31 | 1:54.93 | 2:34.44 | |||
5 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 34.97 | 1:13.91 | 1:54.42 | 2:34.60 | |||
6 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.01 | 1:16.25 | 1:57.61 | 2:37.82 | |||
7 | Mads Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 35.21 | 1:15.33 | 1:57.20 | 2:39.07 | |||
8 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.72 | 1:18.84 | 1:59.17 | 2:40.23 | |||
9 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 36.54 | 1:17.32 | 1:57.03 | 2:37.19 | |||
10 | Esben Norup | 1996 | Vat Copenhagen/mk31 | 36.45 | 1:17.52 | 1:58.32 | 2:40.69 | |||
11 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Sigma Swim Allerød | 38.07 | 1:20.11 | 2:02.76 | 2:44.57 | |||
12 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.33 | 1:18.33 | 2:00.75 | 2:45.27 | |||
13 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 38.25 | 1:20.47 | 2:03.67 | 2:46.95 | |||
14 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.90 | 1:21.12 | 2:04.68 | 2:47.13 | |||
15 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.06 | 1:25.02 | 2:08.19 | 2:51.97 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:30 |
Resultat Løb 33 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 33, 200m Medley Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 30.64 | 1:11.88 | 1:51.60 | 2:24.23 | |||
2 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.13 | 1:09.16 | 1:51.66 | 2:24.64 | |||
3 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.11 | 1:10.35 | 1:51.53 | 2:24.66 | |||
4 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 32.06 | 1:11.64 | 1:52.32 | 2:25.80 | |||
5 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Herning Svømmeklub | 31.00 | 1:10.46 | 1:50.13 | 2:26.53 | |||
6 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.04 | 1:10.48 | 1:53.24 | 2:27.42 | |||
7 | Rikke Dehn | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.11 | 1:12.96 | 1:55.10 | 2:27.54 | |||
8 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.07 | 1:09.22 | 1:53.67 | 2:29.47 | |||
9 | Julie Lunau | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 31.28 | 1:09.07 | 1:55.44 | 2:29.87 | |||
10 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.70 | 1:07.95 | 1:55.30 | 2:30.17 | |||
11 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 34.30 | 1:11.78 | 1:54.99 | 2:30.24 | |||
12 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 32.21 | 1:08.81 | 1:55.62 | 2:31.01 | |||
13 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.85 | 1:11.72 | 1:57.34 | 2:33.09 | |||
14 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 33.83 | 1:13.15 | 1:57.93 | 2:34.79 | |||
15 | Johanne Carr | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.27 | 1:13.24 | 1:59.20 | 2:34.88 | |||
16 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.49 | 1:13.83 | 2:01.20 | 2:35.61 | |||
17 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.69 | 1:12.42 | 1:59.30 | 2:35.84 | |||
18 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.00 | 1:15.86 | 1:59.54 | 2:36.00 | |||
19 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 32.75 | 1:11.27 | 1:59.15 | 2:36.11 | |||
20 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 32.61 | 1:15.28 | 2:01.18 | 2:36.39 | |||
21 | Elina Lynge Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 31.96 | 1:13.64 | 1:59.34 | 2:36.42 | |||
22 | Maria Madsen | 1995 | Herlev Svømning | 33.96 | 1:14.82 | 2:01.44 | 2:36.64 | |||
23 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 34.15 | 1:12.88 | 2:00.98 | 2:36.80 | |||
24 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.87 | 1:13.30 | 2:01.82 | 2:36.86 | |||
25 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 36.08 | 1:15.27 | 2:02.30 | 2:37.47 | |||
26 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.95 | 1:13.74 | 2:01.62 | 2:37.99 | |||
26 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 34.80 | 1:16.98 | 2:01.12 | 2:37.99 | |||
28 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 33.09 | 1:14.35 | 2:02.96 | 2:38.22 | |||
29 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.03 | 1:16.87 | 2:01.28 | 2:38.31 | |||
30 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 33.28 | 1:17.70 | 2:04.40 | 2:39.56 | |||
31 | Josefine Pedersen | 1999 | Vat Copenhagen/mk31 | 35.93 | 1:19.76 | 2:02.20 | 2:39.69 | |||
32 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.23 | 1:18.54 | 2:01.77 | 2:40.05 | |||
33 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | Farum Svømmeklub | 32.86 | 1:17.81 | 2:03.95 | 2:40.82 | |||
34 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.02 | 1:16.99 | 2:05.51 | 2:40.85 | |||
35 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.37 | 1:19.24 | 2:04.83 | 2:41.41 | |||
36 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.88 | 1:16.18 | 2:03.54 | 2:42.40 | |||
37 | Maja Østergaard | 1998 | Svømmeklubben Laksen | 34.80 | 1:15.45 | 2:05.62 | 2:42.87 | |||
38 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.62 | 1:20.20 | 2:06.96 | 2:43.25 | |||
39 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.66 | 1:18.13 | 2:06.46 | 2:43.79 | |||
40 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.88 | 1:19.50 | 2:06.53 | 2:45.39 | |||
41 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.57 | 1:24.79 | 2:11.96 | 2:46.43 | |||
42 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.91 | 1:16.87 | 2:06.10 | 2:48.60 | |||
43 | Johanna Berthelsen | 2000 | Vat Copenhagen/mk31 | 37.31 | 1:24.82 | 2:12.33 | 2:51.85 | |||
44 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 35.61 | 1:21.01 | 2:10.45 | 2:53.14 | |||
- | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Sigma Swim Allerød | DSQ | tyvstart | |||||
- | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | afs. ryg på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 33 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Herning Svømmeklub | 30.59 | 1:07.94 | 1:44.00 | 2:18.48 | |||
2 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.72 | 1:09.81 | 1:50.91 | 2:23.43 | |||
3 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 32.20 | 1:11.25 | 1:51.79 | 2:24.99 | |||
4 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.46 | 1:10.79 | 1:53.13 | 2:28.27 | |||
5 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.37 | 1:10.57 | 1:54.97 | 2:29.82 | |||
6 | Rikke Dehn | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.82 | 1:13.97 | 1:57.85 | 2:30.10 | |||
7 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 34.42 | 1:12.28 | 1:54.59 | 2:30.22 | |||
8 | Johanne Carr | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.98 | 1:13.53 | 1:58.24 | 2:34.68 | |||
9 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.36 | 1:11.37 | 1:56.68 | 2:32.81 | |||
10 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 33.37 | 1:10.58 | 1:58.16 | 2:33.88 | |||
11 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.34 | 1:12.43 | 1:59.29 | 2:34.27 | |||
12 | Elina Lynge Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 31.45 | 1:13.13 | 1:58.39 | 2:34.81 | |||
13 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.03 | 1:13.20 | 2:01.52 | 2:36.92 | |||
14 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 33.73 | 1:17.50 | 2:04.37 | 2:38.36 | |||
15 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 35.87 | 1:14.97 | 2:03.56 | 2:39.26 | |||
16 | Maria Madsen | 1995 | Herlev Svømning | 34.21 | 1:19.79 | 2:09.84 | 2:48.81 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:16 |
Resultat Løb 34 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 34, 200m Medley Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 28.99 | 1:04.57 | 1:43.61 | 2:16.56 | |||
2 | Mikkel Austmann | 1991 | Herlev Svømning | 28.67 | 1:04.63 | 1:44.62 | 2:16.59 | |||
3 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 29.02 | 1:46.34 | 2:17.01 | 2:17.01 | |||
4 | Martin Mathiesen | 1994 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.19 | 1:05.76 | 1:45.47 | 2:18.08 | |||
5 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.33 | 1:05.64 | 1:46.35 | 2:18.42 | |||
6 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 28.65 | 1:04.84 | 1:47.72 | 2:18.55 | |||
7 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 29.12 | 1:06.73 | 1:46.19 | 2:18.56 | |||
8 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.05 | 1:06.38 | 1:46.40 | 2:18.64 | |||
9 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.07 | 1:04.28 | 1:47.00 | 2:18.89 | |||
10 | Christian Røssel | 1995 | Herlev Svømning | 29.03 | 1:04.82 | 1:46.24 | 2:18.92 | |||
11 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.49 | 1:05.04 | 1:46.98 | 2:19.45 | |||
12 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.37 | 1:06.15 | 1:48.58 | 2:19.85 | |||
13 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.69 | 1:06.18 | 1:46.99 | 2:19.94 | |||
14 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 29.23 | 1:06.39 | 1:48.53 | 2:20.61 | |||
15 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Sigma Swim Allerød | 29.12 | 1:08.14 | 1:48.05 | 2:21.42 | |||
16 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.24 | 1:07.08 | 1:46.72 | 2:21.44 | |||
17 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 28.23 | 1:05.80 | 1:50.83 | 2:22.73 | |||
18 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 30.56 | 1:07.79 | 1:50.21 | 2:22.85 | |||
19 | Mads Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 31.29 | 1:08.92 | 1:50.86 | 2:23.34 | |||
20 | Mark Bjerregaard | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 28.96 | 1:06.09 | 1:51.57 | 2:23.37 | |||
21 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 31.39 | 1:08.62 | 1:52.86 | 2:24.06 | |||
22 | Jacob Weberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 31.04 | 1:08.02 | 1:51.63 | 2:24.08 | |||
23 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 28.67 | 1:04.47 | 1:50.81 | 2:24.26 | |||
24 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Herlev Svømning | 29.39 | 1:07.07 | 1:50.24 | 2:24.31 | |||
25 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 30.80 | 1:07.94 | 1:50.41 | 2:24.35 | |||
26 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 30.49 | 1:08.96 | 1:51.19 | 2:24.36 | |||
27 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.05 | 1:09.42 | 1:50.79 | 2:25.05 | |||
28 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.92 | 1:09.30 | 1:52.09 | 2:25.45 | |||
29 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.44 | 1:09.94 | 1:51.29 | 2:25.46 | |||
30 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 31.13 | 1:11.43 | 1:53.39 | 2:26.19 | |||
31 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 31.20 | 1:09.98 | 1:52.45 | 2:27.01 | |||
32 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 30.62 | 1:09.60 | 1:54.85 | 2:27.16 | |||
33 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 32.03 | 1:07.29 | 1:54.63 | 2:27.30 | |||
34 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.51 | 1:13.48 | 1:53.62 | 2:28.23 | |||
35 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 31.48 | 1:08.75 | 1:55.10 | 2:29.06 | |||
36 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.19 | 1:12.18 | 1:53.89 | 2:29.72 | |||
37 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Sigma Swim Allerød | 30.81 | 1:11.32 | 1:55.04 | 2:29.80 | |||
37 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.39 | 1:10.67 | 1:55.74 | 2:29.80 | |||
39 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | Vest-Brøndby | 31.12 | 1:11.66 | 1:54.21 | 2:30.40 | |||
40 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.40 | 1:10.96 | 1:55.97 | 2:31.31 | |||
41 | Martin Jungersen | 1997 | Vat Copenhagen/mk31 | 30.05 | 1:12.29 | 1:55.22 | 2:33.70 | |||
42 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 32.50 | 1:13.83 | 1:59.89 | 2:35.31 | |||
- | Oliver Christiansen | 1999 | Helsinge Skytte & IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:22 |
Resultat Løb 34 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Austmann | 1991 | Herlev Svømning | 28.62 | 1:04.64 | 1:41.99 | 2:14.39 | |||
2 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 29.80 | 1:05.74 | 1:45.39 | 2:17.75 | |||
3 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.17 | 1:05.16 | 1:45.55 | 2:18.00 | |||
4 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.98 | 1:04.12 | 1:46.93 | 2:18.37 | |||
5 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 28.86 | 1:04.58 | 1:48.81 | 2:19.19 | |||
6 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 29.37 | 1:06.02 | 1:47.37 | 2:19.37 | |||
7 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.24 | 1:07.21 | 1:48.07 | 2:20.55 | |||
8 | Christian Røssel | 1995 | Herlev Svømning | 28.68 | 1:04.85 | 1:48.16 | 2:20.68 | |||
9 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.05 | 1:03.40 | 1:45.59 | 2:18.15 | |||
10 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.86 | 1:06.94 | 1:46.99 | 2:20.32 | |||
11 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 30.39 | 1:07.56 | 1:50.75 | 2:21.84 | |||
12 | Mads Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 30.77 | 1:09.10 | 1:49.97 | 2:22.30 | |||
13 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 29.05 | 1:05.54 | 1:49.47 | 2:22.37 | |||
14 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Herlev Svømning | 29.96 | 1:08.33 | 1:52.59 | 2:24.65 | |||
15 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 31.08 | 1:08.05 | 1:51.12 | 2:25.34 | |||
16 | Jacob Weberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 31.33 | 1:09.40 | 1:54.77 | 2:28.13 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 35 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 57.19 2013-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeanette Ottesen Gray | 1987 | Lyngby Svømmeklub | 28.95 | 1:02.83 | |||||
2 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.43 | 1:03.28 | |||||
3 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 29.86 | 1:03.68 | |||||
4 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 29.48 | 1:03.79 | |||||
5 | Pernille Juel | 1994 | Herlev Svømning | 29.92 | 1:04.66 | |||||
6 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 30.61 | 1:05.12 | |||||
7 | Julie Schmidt | 1995 | Sigma Swim Allerød | 31.09 | 1:05.44 | |||||
8 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.25 | 1:05.62 | |||||
9 | Camilla Dufour | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.33 | 1:05.88 | |||||
10 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.49 | 1:06.23 | |||||
11 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Herlev Svømning | 31.22 | 1:06.58 | |||||
12 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 30.99 | 1:08.08 | |||||
13 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.79 | 1:08.09 | |||||
14 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 31.87 | 1:08.27 | |||||
15 | Emma la Cour | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 32.38 | 1:08.44 | |||||
16 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.83 | 1:08.78 | |||||
17 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.14 | 1:09.00 | |||||
18 | Marianne Duijm | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 31.12 | 1:09.14 | |||||
19 | Ditte Friis | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 32.49 | 1:09.35 | |||||
20 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 31.67 | 1:09.42 | |||||
21 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.03 | 1:09.53 | |||||
22 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 32.40 | 1:09.84 | |||||
23 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 32.79 | 1:10.16 | |||||
24 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.13 | 1:10.28 | |||||
25 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Vat Copenhagen/mk31 | 31.72 | 1:10.40 | |||||
26 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 32.60 | 1:10.45 | |||||
27 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 32.22 | 1:10.54 | |||||
28 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.07 | 1:10.56 | |||||
29 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.21 | 1:10.74 | |||||
30 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 33.15 | 1:10.94 | |||||
31 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 32.29 | 1:11.72 | |||||
32 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | Rønne Svømme Klub | 33.74 | 1:12.15 | |||||
33 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 32.09 | 1:12.17 | |||||
34 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.78 | 1:12.30 | |||||
35 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.35 | 1:13.08 | |||||
36 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.93 | 1:13.51 | |||||
37 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.43 | 1:13.57 | |||||
38 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 34.47 | 1:14.19 | |||||
39 | Mille Rask Sander | 1999 | Vat Copenhagen/mk31 | 33.71 | 1:14.21 | |||||
40 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 33.96 | 1:14.82 | |||||
41 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.95 | 1:16.50 | |||||
42 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 35.39 | 1:16.74 | |||||
43 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.04 | 1:17.34 | |||||
44 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.65 | 1:17.50 | |||||
- | Pernille Blume | 1994 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | akut syg | ||||||
- | Freja Andersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:15 |
Resultat Løb 35 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 57.19 2013-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeanette Ottesen Gray | 1987 | Lyngby Svømmeklub | 26.44 | 58.17 | |||||
2 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.31 | 1:02.43 | |||||
3 | Pernille Juel | 1994 | Herlev Svømning | 29.17 | 1:02.44 | |||||
4 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 29.38 | 1:02.75 | |||||
5 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 29.33 | 1:03.35 | |||||
6 | Camilla Dufour | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.03 | 1:05.70 | |||||
7 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.59 | 1:05.81 | |||||
8 | Julie Schmidt | 1995 | Sigma Swim Allerød | 31.17 | 1:07.04 | |||||
9 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.22 | 1:05.44 | |||||
10 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Herlev Svømning | 30.61 | 1:06.43 | |||||
11 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 31.21 | 1:06.62 | |||||
12 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.65 | 1:07.32 | |||||
13 | Emma la Cour | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 32.47 | 1:08.62 | |||||
14 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.90 | 1:08.91 | |||||
15 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 32.36 | 1:09.10 | |||||
16 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.91 | 1:10.10 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:36 |
Resultat Løb 36 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.94 | 57.96 | |||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.06 | 58.05 | |||||
3 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Herlev Svømning | 27.47 | 58.85 | |||||
4 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.87 | 59.11 | |||||
5 | Jonas Sørensen | 1990 | Herlev Svømning | 27.45 | 59.44 | |||||
6 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 27.38 | 59.61 | |||||
7 | Martin Mathiesen | 1994 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.74 | 59.79 | |||||
8 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 27.80 | 59.97 | |||||
9 | Joel Subirana Sagrista | 1993 | Sigma Swim Birkerød | 27.32 | 1:00.22 | |||||
10 | Claus Hansen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 27.89 | 1:00.49 | |||||
11 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 27.16 | 1:00.58 | |||||
12 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 28.75 | 1:00.85 | |||||
13 | Lasse Pittioni | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.77 | 1:01.14 | |||||
14 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 28.50 | 1:01.29 | |||||
14 | Julian Kressner Læbel | 1992 | Vest-Brøndby | 28.58 | 1:01.29 | |||||
16 | Søren Fritzbøger | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 28.28 | 1:02.04 | |||||
17 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 28.81 | 1:02.12 | |||||
18 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Herlev Svømning | 29.15 | 1:02.50 | |||||
19 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 29.08 | 1:03.04 | |||||
20 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 30.29 | 1:03.15 | |||||
21 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.54 | 1:03.74 | |||||
22 | Thomas Bech | 1998 | Farum Svømmeklub | 29.81 | 1:03.92 | |||||
23 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.15 | 1:04.30 | |||||
24 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.52 | 1:04.40 | |||||
25 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.38 | 1:04.42 | |||||
26 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.80 | 1:04.46 | |||||
27 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 29.78 | 1:04.48 | |||||
28 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 30.12 | 1:04.95 | |||||
29 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | Farum Svømmeklub | 29.66 | 1:04.96 | |||||
30 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.67 | 1:05.70 | |||||
31 | Lasse Termark Brock | 1997 | Herlev Svømning | 30.24 | 1:09.10 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:22 |
Resultat Løb 36 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Sørensen | 1990 | Herlev Svømning | 27.14 | 57.33 | |||||
2 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.20 | 57.59 | |||||
3 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.02 | 58.33 | |||||
4 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.95 | 59.36 | |||||
5 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 27.45 | 59.60 | |||||
6 | Joel Subirana Sagrista | 1993 | Sigma Swim Birkerød | 27.73 | 59.97 | |||||
7 | Martin Mathiesen | 1994 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.08 | 1:00.04 | |||||
8 | Claus Hansen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 27.45 | 1:00.16 | |||||
9 | Lasse Pittioni | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.76 | 1:00.62 | |||||
10 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 28.42 | 1:00.85 | |||||
11 | Julian Kressner Læbel | 1992 | Vest-Brøndby | 28.54 | 1:01.43 | |||||
12 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 28.49 | 1:01.81 | |||||
13 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 29.96 | 1:02.40 | |||||
14 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Herlev Svømning | 29.58 | 1:03.62 | |||||
15 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 30.03 | 1:06.58 | |||||
- | Søren Fritzbøger | 1996 | Hillerød Svømmeklub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:36 |
Resultat Løb 37 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 13:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 37, 800m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Simone Kronborg Riis | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.45 | 2:21.29 | 3:34.35 | 4:47.64 | 9:31.86 | ||
5:58.57 | 7:10.98 | 8:22.67 | ||||||||
2 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.52 | 2:22.10 | 3:35.07 | 4:47.82 | 9:33.13 | ||
5:59.27 | 7:11.44 | 8:23.25 | ||||||||
3 | Lærke Toft Ruby | 1999 | Svømmeklubben Laksen | 1:09.13 | 2:22.02 | 3:35.41 | 4:48.44 | 9:35.34 | ||
6:00.67 | 7:12.90 | 8:24.46 | ||||||||
4 | Lisa Steen Duus | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.25 | 2:21.22 | 3:34.00 | 4:47.60 | 9:35.39 | ||
5:59.96 | 7:13.04 | 8:25.63 | ||||||||
5 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.13 | 2:22.21 | 3:34.99 | 4:48.10 | 9:37.65 | ||
6:00.60 | 7:13.62 | 8:26.33 | ||||||||
6 | Mathilde Christjansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.01 | 2:21.52 | 3:34.01 | 4:46.92 | 9:39.74 | ||
5:59.80 | 7:12.99 | 8:26.13 | ||||||||
7 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.03 | 2:26.61 | 3:41.63 | 4:56.93 | 9:45.75 | ||
6:10.79 | 7:24.13 | 8:36.26 | ||||||||
8 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.96 | 2:23.01 | 3:36.61 | 4:51.31 | 9:50.44 | ||
6:06.63 | 7:21.88 | 8:36.65 | ||||||||
9 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 1:09.80 | 2:24.53 | 3:39.22 | 4:54.63 | 9:54.79 | ||
6:10.09 | 7:25.17 | 8:40.32 | ||||||||
10 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 1:10.66 | 2:25.75 | 3:39.01 | 4:53.98 | 9:56.18 | ||
6:08.99 | 7:25.38 | 8:41.50 | ||||||||
11 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:10.42 | 2:25.06 | 3:40.31 | 4:57.41 | 9:59.17 | ||
6:13.49 | 7:30.89 | 8:47.05 | ||||||||
12 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.54 | 2:30.12 | 3:46.37 | 5:02.21 | 9:59.37 | ||
6:17.65 | 7:33.15 | 8:47.40 | ||||||||
13 | Louise Delani | 1984 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.56 | 2:26.66 | 3:42.41 | 4:57.84 | 10:00.14 | ||
6:13.34 | 7:29.75 | 8:45.22 | ||||||||
14 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.79 | 2:28.67 | 3:45.95 | 5:03.52 | 10:10.75 | ||
6:20.58 | 7:38.54 | 8:55.37 | ||||||||
15 | Natasja Kepp | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:10.60 | 2:26.96 | 3:44.27 | 5:02.61 | 10:15.05 | ||
6:21.90 | 7:41.51 | 8:59.77 | ||||||||
16 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:13.11 | 2:31.22 | 3:50.15 | 5:09.50 | 10:18.79 | ||
6:28.40 | 7:47.37 | 9:05.52 | ||||||||
17 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.48 | 2:33.20 | 3:52.80 | 5:13.30 | 10:31.97 | ||
6:34.51 | 7:55.52 | 9:14.46 | ||||||||
- | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | Ishøj Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 13:22 |
Resultat Løb 37 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 37, 800m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 1:03.33 | 2:09.95 | 3:16.51 | 4:24.14 | 8:56.12 | ||
5:32.12 | 6:40.61 | 7:49.28 | ||||||||
2 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 1:05.24 | 2:13.62 | 3:20.80 | 4:28.54 | 8:58.10 | ||
5:36.08 | 6:44.32 | 7:51.98 | ||||||||
3 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:05.68 | 2:14.05 | 3:22.23 | 4:31.25 | 9:01.38 | ||
5:39.38 | 6:47.50 | 7:55.13 | ||||||||
4 | Stephanie Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 1:06.92 | 2:16.93 | 3:27.12 | 4:37.38 | 9:16.18 | ||
5:47.35 | 6:57.72 | 8:07.91 | ||||||||
5 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:06.58 | 2:17.75 | 3:27.75 | 4:37.83 | 9:16.35 | ||
5:47.98 | 6:58.19 | 8:08.05 | ||||||||
6 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.85 | 2:19.69 | 3:31.31 | 4:42.48 | 9:21.73 | ||
5:53.17 | 7:03.51 | 8:13.70 | ||||||||
7 | Simone Kronborg Riis | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.45 | 2:21.29 | 3:34.35 | 4:47.64 | 9:31.86 | ||
5:58.57 | 7:10.98 | 8:22.67 | ||||||||
8 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.52 | 2:22.10 | 3:35.07 | 4:47.82 | 9:33.13 | ||
5:59.27 | 7:11.44 | 8:23.25 | ||||||||
9 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.64 | 2:19.63 | 3:32.91 | 4:46.50 | 9:33.86 | ||
5:58.99 | 7:11.96 | 8:24.17 | ||||||||
10 | Lærke Toft Ruby | 1999 | Svømmeklubben Laksen | 1:09.13 | 2:22.02 | 3:35.41 | 4:48.44 | 9:35.34 | ||
6:00.67 | 7:12.90 | 8:24.46 | ||||||||
11 | Lisa Steen Duus | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.25 | 2:21.22 | 3:34.00 | 4:47.60 | 9:35.39 | ||
5:59.96 | 7:13.04 | 8:25.63 | ||||||||
12 | Rikke Dehn | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.71 | 2:20.99 | 3:33.63 | 4:47.17 | 9:36.28 | ||
6:00.24 | 7:14.15 | 8:27.32 | ||||||||
13 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.13 | 2:22.21 | 3:34.99 | 4:48.10 | 9:37.65 | ||
6:00.60 | 7:13.62 | 8:26.33 | ||||||||
14 | Mathilde Christjansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.01 | 2:21.52 | 3:34.01 | 4:46.92 | 9:39.74 | ||
5:59.80 | 7:12.99 | 8:26.13 | ||||||||
15 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.03 | 2:26.61 | 3:41.63 | 4:56.93 | 9:45.75 | ||
6:10.79 | 7:24.13 | 8:36.26 | ||||||||
16 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.96 | 2:23.01 | 3:36.61 | 4:51.31 | 9:50.44 | ||
6:06.63 | 7:21.88 | 8:36.65 | ||||||||
17 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 1:09.80 | 2:24.53 | 3:39.22 | 4:54.63 | 9:54.79 | ||
6:10.09 | 7:25.17 | 8:40.32 | ||||||||
18 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 1:10.66 | 2:25.75 | 3:39.01 | 4:53.98 | 9:56.18 | ||
6:08.99 | 7:25.38 | 8:41.50 | ||||||||
19 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:10.42 | 2:25.06 | 3:40.31 | 4:57.41 | 9:59.17 | ||
6:13.49 | 7:30.89 | 8:47.05 | ||||||||
20 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.54 | 2:30.12 | 3:46.37 | 5:02.21 | 9:59.37 | ||
6:17.65 | 7:33.15 | 8:47.40 | ||||||||
21 | Louise Delani | 1984 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.56 | 2:26.66 | 3:42.41 | 4:57.84 | 10:00.14 | ||
6:13.34 | 7:29.75 | 8:45.22 | ||||||||
22 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.79 | 2:28.67 | 3:45.95 | 5:03.52 | 10:10.75 | ||
6:20.58 | 7:38.54 | 8:55.37 | ||||||||
23 | Natasja Kepp | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:10.60 | 2:26.96 | 3:44.27 | 5:02.61 | 10:15.05 | ||
6:21.90 | 7:41.51 | 8:59.77 | ||||||||
24 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:13.11 | 2:31.22 | 3:50.15 | 5:09.50 | 10:18.79 | ||
6:28.40 | 7:47.37 | 9:05.52 | ||||||||
25 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.48 | 2:33.20 | 3:52.80 | 5:13.30 | 10:31.97 | ||
6:34.51 | 7:55.52 | 9:14.46 | ||||||||
- | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | Ishøj Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:10 |
Resultat Løb 38 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Jonas Himmelstrup | 1995 | Sigma Swim Allerød | 1:04.93 | 2:14.62 | 3:24.37 | 4:34.05 | 17:08.85 | ||
5:43.94 | 6:52.42 | 8:01.41 | 9:10.45 | |||||||
10:19.89 | 11:29.34 | 12:38.60 | 13:48.11 | |||||||
14:55.99 | 16:04.21 | |||||||||
2 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 1:04.81 | 2:13.78 | 3:23.25 | 4:33.74 | 17:08.89 | ||
5:43.96 | 6:53.46 | 8:02.87 | 9:12.06 | |||||||
10:20.95 | 11:30.26 | 12:40.06 | 13:49.46 | |||||||
14:57.84 | 16:06.55 | |||||||||
3 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:06.81 | 2:17.29 | 3:27.63 | 4:37.67 | 17:09.67 | ||
5:47.22 | 6:55.83 | 8:05.56 | 9:14.82 | |||||||
10:23.79 | 11:32.74 | 12:41.10 | 13:49.57 | |||||||
14:57.66 | 16:05.91 | |||||||||
4 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:04.94 | 2:15.37 | 3:25.81 | 4:35.85 | 17:32.78 | ||
5:46.29 | 6:56.66 | 8:07.44 | 9:18.02 | |||||||
10:28.91 | 11:39.75 | 12:50.75 | 14:01.83 | |||||||
15:12.72 | 16:23.23 | |||||||||
5 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.61 | 2:18.10 | 3:30.70 | 4:43.34 | 17:45.23 | ||
5:53.73 | 7:04.41 | 8:15.40 | 9:26.71 | |||||||
10:37.85 | 11:49.63 | 13:01.12 | 14:12.37 | |||||||
15:24.04 | 16:35.10 | |||||||||
6 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:06.11 | 2:16.80 | 3:28.94 | 4:41.93 | 18:00.84 | ||
5:55.20 | 7:08.09 | 8:20.90 | 9:34.10 | |||||||
10:47.32 | 12:00.31 | 13:13.61 | 14:26.43 | |||||||
15:38.88 | 16:51.21 | |||||||||
7 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.46 | 2:16.86 | 3:29.71 | 4:42.92 | 18:05.12 | ||
5:55.44 | 7:09.76 | 8:24.56 | 9:37.84 | |||||||
10:51.85 | 12:05.71 | 13:18.30 | 14:31.29 | |||||||
15:42.64 | 16:54.76 | |||||||||
8 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.66 | 2:23.02 | 3:30.72 | 4:40.87 | 18:11.80 | ||
5:52.19 | 7:10.70 | 8:27.63 | 9:39.32 | |||||||
10:52.04 | 12:05.03 | 13:22.62 | 14:38.62 | |||||||
15:50.07 | 17:01.79 | |||||||||
9 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.87 | 2:18.03 | 3:30.02 | 4:42.88 | 18:40.93 | ||
5:56.74 | 7:11.12 | 8:26.89 | 9:44.67 | |||||||
11:01.45 | 12:18.76 | 13:36.24 | 14:52.71 | |||||||
16:09.34 | 17:25.47 | |||||||||
- | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 13:24 |
Resultat Løb 38 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Pál Joensen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 59.23 | 2:01.15 | 3:03.23 | 4:05.79 | 15:26.86 | ||
5:08.09 | 6:09.79 | 7:11.57 | 8:13.58 | |||||||
9:15.60 | 10:18.34 | 11:20.32 | 12:22.72 | |||||||
13:25.01 | 14:26.93 | |||||||||
2 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.71 | 2:03.99 | 3:07.13 | 4:10.46 | 15:39.38 | ||
5:13.72 | 6:16.30 | 7:19.38 | 8:21.89 | |||||||
9:24.42 | 10:27.16 | 11:29.82 | 12:32.52 | |||||||
13:35.22 | 15:39.38 | |||||||||
3 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 1:04.15 | 2:11.48 | 3:18.74 | 4:26.10 | 16:35.14 | ||
5:33.74 | 6:40.74 | 7:47.46 | 8:54.55 | |||||||
10:01.31 | 11:07.62 | 12:14.27 | 13:20.12 | |||||||
14:25.90 | 15:31.21 | |||||||||
4 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 1:04.41 | 2:12.07 | 3:19.83 | 4:27.28 | 16:41.97 | ||
5:34.35 | 6:41.52 | 7:48.72 | 8:55.72 | |||||||
10:02.87 | 11:09.55 | 12:16.31 | 13:23.13 | |||||||
14:30.25 | 15:36.89 | |||||||||
5 | Victor Drevskich | 1996 | Vat Copenhagen/mk31 | 1:03.90 | 2:11.75 | 3:19.98 | 4:28.29 | 16:47.99 | ||
5:36.30 | 6:44.09 | 7:51.10 | 8:58.77 | |||||||
10:05.89 | 11:13.11 | 12:20.62 | 13:28.50 | |||||||
14:36.04 | 15:42.90 | |||||||||
6 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 1:03.84 | 2:11.95 | 3:20.14 | 4:28.40 | 16:57.24 | ||
5:36.35 | 6:42.83 | 7:50.82 | 8:58.97 | |||||||
10:07.23 | 11:16.41 | 12:26.47 | 13:33.43 | |||||||
14:43.43 | 15:50.75 | |||||||||
7 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.36 | 2:11.61 | 3:19.12 | 4:26.73 | 17:06.95 | ||
5:34.64 | 6:42.71 | 7:51.57 | 9:00.46 | |||||||
10:09.59 | 11:19.15 | 12:28.83 | 13:38.59 | |||||||
14:48.64 | 15:58.03 | |||||||||
8 | Jonas Himmelstrup | 1995 | Sigma Swim Allerød | 1:04.93 | 2:14.62 | 3:24.37 | 4:34.05 | 17:08.85 | ||
5:43.94 | 6:52.42 | 8:01.41 | 9:10.45 | |||||||
10:19.89 | 11:29.34 | 12:38.60 | 13:48.11 | |||||||
14:55.99 | 16:04.21 | |||||||||
9 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 1:04.81 | 2:13.78 | 3:23.25 | 4:33.74 | 17:08.89 | ||
5:43.96 | 6:53.46 | 8:02.87 | 9:12.06 | |||||||
10:20.95 | 11:30.26 | 12:40.06 | 13:49.46 | |||||||
14:57.84 | 16:06.55 | |||||||||
10 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:06.81 | 2:17.29 | 3:27.63 | 4:37.67 | 17:09.67 | ||
5:47.22 | 6:55.83 | 8:05.56 | 9:14.82 | |||||||
10:23.79 | 11:32.74 | 12:41.10 | 13:49.57 | |||||||
14:57.66 | 16:05.91 | |||||||||
11 | Andreas Mårtensson | 1997 | JGI Svømning | 1:01.44 | 2:07.65 | 3:15.31 | 4:23.66 | 17:16.05 | ||
5:32.60 | 6:42.30 | 7:52.56 | 9:03.58 | |||||||
10:14.21 | 11:24.36 | 12:35.18 | 13:45.20 | |||||||
14:55.34 | 16:06.03 | |||||||||
12 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:04.94 | 2:15.37 | 3:25.81 | 4:35.85 | 17:32.78 | ||
5:46.29 | 6:56.66 | 8:07.44 | 9:18.02 | |||||||
10:28.91 | 11:39.75 | 12:50.75 | 14:01.83 | |||||||
15:12.72 | 16:23.23 | |||||||||
13 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.61 | 2:18.10 | 3:30.70 | 4:43.34 | 17:45.23 | ||
5:53.73 | 7:04.41 | 8:15.40 | 9:26.71 | |||||||
10:37.85 | 11:49.63 | 13:01.12 | 14:12.37 | |||||||
15:24.04 | 16:35.10 | |||||||||
14 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:06.11 | 2:16.80 | 3:28.94 | 4:41.93 | 18:00.84 | ||
5:55.20 | 7:08.09 | 8:20.90 | 9:34.10 | |||||||
10:47.32 | 12:00.31 | 13:13.61 | 14:26.43 | |||||||
15:38.88 | 16:51.21 | |||||||||
15 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.46 | 2:16.86 | 3:29.71 | 4:42.92 | 18:05.12 | ||
5:55.44 | 7:09.76 | 8:24.56 | 9:37.84 | |||||||
10:51.85 | 12:05.71 | 13:18.30 | 14:31.29 | |||||||
15:42.64 | 16:54.76 | |||||||||
16 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.66 | 2:23.02 | 3:30.72 | 4:40.87 | 18:11.80 | ||
5:52.19 | 7:10.70 | 8:27.63 | 9:39.32 | |||||||
10:52.04 | 12:05.03 | 13:22.62 | 14:38.62 | |||||||
15:50.07 | 17:01.79 | |||||||||
17 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.87 | 2:18.03 | 3:30.02 | 4:42.88 | 18:40.93 | ||
5:56.74 | 7:11.12 | 8:26.89 | 9:44.67 | |||||||
11:01.45 | 12:18.76 | 13:36.24 | 14:52.71 | |||||||
16:09.34 | 17:25.47 | |||||||||
- | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 39 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 39, 4X100m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: STO95 (1900) 4:12.15 2009-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Lyngby Damer 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:14.28 | ||||||
Sarah Bro | 1996 | 31.60 | 1:05.60 | 1:05.60 | ||||||
Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 31.66 | 1:10.50 | 2:16.10 | ||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 28.93 | 1:03.99 | 3:20.09 | ||||||
Jeanette Ottesen Gray | 1987 | 25.70 | 54.19 | 4:14.28 | ||||||
2 | Herlev Supergirls | 1994 | Herlev Svømning | 4:19.68 | ||||||
Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | 31.79 | 1:05.26 | 1:05.26 | ||||||
Cecilie Holten | 1996 | 33.33 | 1:12.73 | 2:17.99 | ||||||
Pernille Juel | 1994 | 28.84 | 1:02.41 | 3:20.40 | ||||||
Maria Madsen | 1995 | 28.09 | 59.28 | 4:19.68 | ||||||
3 | Sigma Damer A | 0 | Sigma Swim | 4:20.64 | ||||||
Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 32.47 | 1:07.29 | 1:07.29 | ||||||
Sara Krog Christoffersen | 1996 | 33.52 | 1:13.01 | 2:20.30 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 29.42 | 1:04.68 | 3:24.98 | ||||||
Pernille Blume | 1994 | 23.93 | 55.66 | 4:20.64 | ||||||
4 | Gentofte Piger 1 | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 4:32.52 | ||||||
Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 32.56 | 1:07.15 | 1:07.15 | ||||||
Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 37.04 | 1:18.33 | 2:25.48 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 30.63 | 1:05.58 | 3:31.06 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 29.68 | 1:01.46 | 4:32.52 | ||||||
5 | Hovedstad Damer 1 | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:32.78 | ||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 34.47 | 1:09.97 | 1:09.97 | ||||||
Maria Grandt | 1998 | 35.47 | 1:15.90 | 2:25.87 | ||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 31.95 | 1:07.28 | 3:33.15 | ||||||
Rikke Dehn | 1999 | 28.87 | 59.63 | 4:32.78 | ||||||
6 | Triton Damer | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:33.64 | ||||||
Stine Raaby Jensen | 1995 | 32.58 | 1:07.60 | 1:07.60 | ||||||
Anna Puggaard | 1996 | 34.86 | 1:15.45 | 2:23.05 | ||||||
Maja Nielsen | 1996 | 32.21 | 1:09.99 | 3:33.04 | ||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 28.87 | 1:00.60 | 4:33.64 | ||||||
7 | Lyngby Damer 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:34.98 | ||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 33.13 | 1:08.93 | 1:08.93 | ||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 36.86 | 1:18.75 | 2:27.68 | ||||||
Camilla Dufour | 1996 | 30.86 | 1:06.70 | 3:34.38 | ||||||
Amanda Højberg | 1998 | 29.07 | 1:00.60 | 4:34.98 | ||||||
8 | Gti | 0 | GTI | 4:37.79 | ||||||
Emilie Beckmann | 1997 | 31.60 | 1:06.02 | 1:06.02 | ||||||
Eva Olsen | 2000 | 37.03 | 1:21.46 | 2:27.48 | ||||||
Kristine Barrett | 1998 | 30.69 | 1:07.72 | 3:35.20 | ||||||
Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 29.12 | 1:02.59 | 4:37.79 | ||||||
9 | Triton Piger | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:38.05 | ||||||
Caroline Amalie Duus | 1998 | 33.57 | 1:08.41 | 1:08.41 | ||||||
Louise G. Riget | 1995 | 35.23 | 1:17.89 | 2:26.30 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 31.49 | 1:09.79 | 3:36.09 | ||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 29.87 | 1:01.96 | 4:38.05 | ||||||
10 | Sigma Damer B | 0 | Sigma Swim | 4:38.17 | ||||||
Cecilie Høgskilde | 1999 | 33.44 | 1:08.32 | 1:08.32 | ||||||
Anna Boutrup | 1998 | 37.08 | 1:18.78 | 2:27.10 | ||||||
Ditte Friis | 1999 | 31.40 | 1:08.73 | 3:35.83 | ||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 29.29 | 1:02.34 | 4:38.17 | ||||||
11 | Gladsaxe Damer | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:41.53 | ||||||
Caroline Øhrstrøm | 1995 | 33.99 | 1:11.39 | 1:11.39 | ||||||
Kamilla Larsen | 1996 | 37.34 | 1:22.40 | 2:33.79 | ||||||
Ida Agerbak Trandum | 1996 | 30.73 | 1:07.46 | 3:41.25 | ||||||
Thea Hovmand Larsen | 1997 | 28.07 | 1:00.28 | 4:41.53 | ||||||
12 | A6 Piger | 1998 | A6 | 4:41.72 | ||||||
Isabel Mass | 1998 | 33.74 | 1:10.31 | 1:10.31 | ||||||
Malene Bang | 1999 | 35.80 | 1:16.83 | 2:27.14 | ||||||
Maja Østergaard | 1998 | 33.07 | 1:13.33 | 3:40.47 | ||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 28.89 | 1:01.25 | 4:41.72 | ||||||
13 | Hvidovre Damer | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 4:42.08 | ||||||
Mathilde Olsen | 1998 | 33.71 | 1:11.15 | 1:11.15 | ||||||
Julie Bak | 1997 | 35.50 | 1:18.55 | 2:29.70 | ||||||
Elina Lynge Wagner | 1996 | 31.27 | 1:09.41 | 3:39.11 | ||||||
Frederikke Dons | 1998 | 29.39 | 1:02.97 | 4:42.08 | ||||||
14 | Vat Damer | 0 | Vat Copenhagen | 4:43.80 | ||||||
Sarah Mariner | 1998 | 34.22 | 1:12.19 | 1:12.19 | ||||||
Josefine Pedersen | 1999 | 35.59 | 1:16.41 | 2:28.60 | ||||||
Nanna Drewsen | 1998 | 31.76 | 1:12.23 | 3:40.83 | ||||||
Rikke Munkholm | 1998 | 30.12 | 1:02.97 | 4:43.80 | ||||||
15 | Charlies Angels | 1994 | Herlev Svømning | 4:47.26 | ||||||
Katrine Brahtz | 1995 | 33.71 | 1:11.12 | 1:11.12 | ||||||
Victoria Bierre | 2000 | 40.08 | ||||||||
Cecilie F. Jensen | 1998 | 3:07.88 | ||||||||
Michelle Icka Christensen | 1995 | 4:13.90 | 4:47.26 | 4:47.26 | ||||||
16 | Gladsaxe Damer 2 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:51.11 | ||||||
Sarah Sannung | 1996 | 34.28 | 1:11.84 | 1:11.84 | ||||||
Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 38.70 | 1:24.29 | 2:36.13 | ||||||
Iben Helstrup Jensen | 1996 | 32.17 | 1:12.61 | 3:48.74 | ||||||
Freja Gram | 1999 | 29.14 | 1:02.37 | 4:51.11 | ||||||
17 | Piger Frederikssund | 0 | Frederikssund Svømmeklub | 4:51.71 | ||||||
Victoria Wolsted | 2000 | 34.00 | 1:10.35 | 1:10.35 | ||||||
Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 39.32 | 1:24.23 | 2:34.58 | ||||||
Christina F. Eriksen | 1999 | 31.89 | 1:11.60 | 3:46.18 | ||||||
Isabella Wolsted | 1998 | 31.16 | 1:05.53 | 4:51.71 | ||||||
18 | Farum Piger | 1999 | Farum Svømmeklub | 5:06.00 | ||||||
Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 36.58 | 1:17.27 | 1:17.27 | ||||||
Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 38.10 | 1:23.84 | 2:41.11 | ||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 33.08 | 1:16.54 | 3:57.65 | ||||||
Simone Jørgensen | 1999 | 31.47 | 1:08.35 | 5:06.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:40 |
Resultat Løb 40 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 40, 4X100m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:44.77 2009-04-12 |
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Herlev Piranhas | 1995 | Herlev Svømning | 3:57.06 | ||||||
Anders Møller | 1991 | 29.66 | 1:01.59 | 1:01.59 | ||||||
Mikkel Austmann | 1991 | 30.95 | 1:08.78 | 2:10.37 | ||||||
Jonas Sørensen | 1990 | 25.68 | 56.31 | 3:06.68 | ||||||
Magnus Westermann | 1995 | 23.84 | 50.38 | 3:57.06 | ||||||
2 | Sigma Herrer A | 0 | Sigma Swim | 3:58.14 | ||||||
Magnus Jákupsson | 1994 | 27.91 | 58.45 | 58.45 | ||||||
Andreas Borre Heltborg | 1996 | 30.81 | 1:07.88 | 2:06.33 | ||||||
Joel Subirana Sagrista | 1993 | 26.68 | 58.77 | 3:05.10 | ||||||
Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 24.85 | 53.04 | 3:58.14 | ||||||
3 | Lyngby Herrer 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 3:59.76 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 30.23 | 1:02.81 | 1:02.81 | ||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 30.28 | 1:05.67 | 2:08.48 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 26.35 | 57.64 | 3:06.12 | ||||||
Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 25.18 | 53.64 | 3:59.76 | ||||||
4 | Farum Guns | 1990 | Farum Svømmeklub | 4:06.81 | ||||||
Christian Sejr Aagaard | 1998 | 31.77 | 1:06.07 | 1:06.07 | ||||||
Philip Greve | 1998 | 31.46 | 1:07.66 | 2:13.73 | ||||||
Daniel Christian | 1998 | 27.94 | 1:01.21 | 3:14.94 | ||||||
Frederik Siem Pedersen | 1991 | 24.84 | 51.87 | 4:06.81 | ||||||
5 | Gladsaxe Herrer 1 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:09.89 | ||||||
Ditlev Balle | 1996 | 31.09 | 1:04.41 | 1:04.41 | ||||||
Lasse Pittioni | 1995 | 31.63 | 1:09.32 | 2:13.73 | ||||||
Simon Westh | 1990 | 26.90 | 1:00.29 | 3:14.02 | ||||||
Jonas Vibsig Berding | 1996 | 26.01 | 55.87 | 4:09.89 | ||||||
6 | Triton Herrer | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:09.95 | ||||||
Karim Møller | 1994 | 30.78 | 1:03.16 | 1:03.16 | ||||||
Rasmus Hasemann | 1996 | 33.03 | 1:12.65 | 2:15.81 | ||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 26.52 | 58.13 | 3:13.94 | ||||||
Johan Müller | 1998 | 26.79 | 56.01 | 4:09.95 | ||||||
7 | Herlev Fitnisser | 0 | Herlev Svømning | 4:12.29 | ||||||
Marcus Olesen | 1995 | 30.29 | 1:03.07 | 1:03.07 | ||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 31.63 | 1:10.04 | 2:13.11 | ||||||
Christian Røssel | 1995 | 27.45 | 59.45 | 3:12.56 | ||||||
Lasse Termark Brock | 1997 | 27.11 | 59.73 | 4:12.29 | ||||||
8 | Vat Herrer | 0 | Vat Copenhagen | 4:13.04 | ||||||
Anders Jensen | 1987 | 29.25 | 1:00.41 | 1:00.41 | ||||||
Esben Norup | 1996 | 33.68 | 1:12.46 | 2:12.87 | ||||||
Victor Drevskich | 1996 | 29.40 | 1:04.34 | 3:17.21 | ||||||
Martin Jungersen | 1997 | 25.71 | 55.83 | 4:13.04 | ||||||
9 | Vest Herrer | 0 | Vest-Brøndby | 4:16.42 | ||||||
Oliver Huban | 1996 | 31.31 | 1:05.17 | 1:05.17 | ||||||
Gøkhan Dagidir | 1995 | 32.97 | 1:11.88 | 2:17.05 | ||||||
Julian Kressner Læbel | 1992 | 28.09 | 1:01.81 | 3:18.86 | ||||||
Martin Nielsen | 1997 | 26.97 | 57.56 | 4:16.42 | ||||||
10 | Sigma Herrer B | 0 | Sigma Swim | 4:18.13 | ||||||
Maxemillian Pedersen | 1996 | 31.05 | 1:04.98 | 1:04.98 | ||||||
Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 34.51 | 1:14.68 | 2:19.66 | ||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 27.44 | 1:00.47 | 3:20.13 | ||||||
Jonas Himmelstrup | 1995 | 26.80 | 58.00 | 4:18.13 | ||||||
11 | Hovedstad Herrer 1 | 1994 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:18.60 | ||||||
Jesper Frost Thomsen | 1997 | 33.00 | 1:08.13 | 1:08.13 | ||||||
Timon Wedekind | 1996 | 32.22 | 1:11.06 | 2:19.19 | ||||||
Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 28.97 | 1:03.97 | 3:23.16 | ||||||
Martin Mathiesen | 1994 | 26.14 | 55.44 | 4:18.60 | ||||||
12 | Gladsaxe Herrer 2 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:24.19 | ||||||
William Matras | 1998 | 32.80 | 1:09.59 | 1:09.59 | ||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 34.17 | 1:13.96 | 2:23.55 | ||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 28.98 | 1:03.15 | 3:26.70 | ||||||
Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 27.31 | 57.49 | 4:24.19 | ||||||
13 | Hvidovre Herrer | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 4:26.23 | ||||||
Oliver Jacobsen | 1997 | 35.31 | 1:12.56 | 1:12.56 | ||||||
Søren Meier | 1994 | 35.05 | 1:16.63 | 2:29.19 | ||||||
Mark Bjerregaard | 1994 | 27.50 | 59.32 | 3:28.51 | ||||||
Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 26.92 | 57.72 | 4:26.23 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:49 |