Resultater for Østdanske Langbanemesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 35 (Finaler) Junior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 57.19 2013-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 29.48 | 1:03.79 | |||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.49 | 1:06.23 | |||||
3 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Herlev Svømning | 31.22 | 1:06.58 | |||||
4 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 30.99 | 1:08.08 | |||||
5 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.79 | 1:08.09 | |||||
6 | Emma la Cour | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 32.38 | 1:08.44 | |||||
7 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.83 | 1:08.78 | |||||
8 | Ditte Friis | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 32.49 | 1:09.35 | |||||
9 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 31.67 | 1:09.42 | |||||
10 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.03 | 1:09.53 | |||||
11 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 32.40 | 1:09.84 | |||||
12 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 32.79 | 1:10.16 | |||||
13 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.13 | 1:10.28 | |||||
14 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Vat Copenhagen/mk31 | 31.72 | 1:10.40 | |||||
15 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 32.60 | 1:10.45 | |||||
16 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 32.22 | 1:10.54 | |||||
17 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.07 | 1:10.56 | |||||
18 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.21 | 1:10.74 | |||||
19 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 33.15 | 1:10.94 | |||||
20 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 32.29 | 1:11.72 | |||||
21 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | Rønne Svømme Klub | 33.74 | 1:12.15 | |||||
22 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 32.09 | 1:12.17 | |||||
23 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.78 | 1:12.30 | |||||
24 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.35 | 1:13.08 | |||||
25 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.93 | 1:13.51 | |||||
26 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.43 | 1:13.57 | |||||
27 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 34.47 | 1:14.19 | |||||
28 | Mille Rask Sander | 1999 | Vat Copenhagen/mk31 | 33.71 | 1:14.21 | |||||
29 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 33.96 | 1:14.82 | |||||
30 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.95 | 1:16.50 | |||||
31 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 35.39 | 1:16.74 | |||||
32 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.04 | 1:17.34 | |||||
33 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.65 | 1:17.50 | |||||
- | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | akut syg | ||||||
- | Freja Andersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:15 |