Resultater for Østdanske Langbanemesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 31 (Finaler) Junior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:09.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 36.76 | 1:17.73 | 1:58.96 | 2:41.39 | |||
2 | Josefine Pedersen | 1999 | Vat Copenhagen/mk31 | 37.94 | 1:20.51 | 2:02.31 | 2:44.02 | |||
3 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.32 | 1:20.60 | 2:03.16 | 2:46.92 | |||
4 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.74 | 1:21.19 | 2:04.48 | 2:47.03 | |||
5 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.49 | 1:21.31 | 2:05.05 | 2:49.47 | |||
6 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 37.97 | 1:20.69 | 2:05.59 | 2:50.78 | |||
7 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 39.56 | 1:24.40 | 2:08.18 | 2:52.66 | |||
8 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 39.38 | 1:23.18 | 2:08.38 | 2:52.93 | |||
9 | Emma la Cour | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 39.84 | 1:25.04 | 2:08.65 | 2:53.66 | |||
10 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.06 | 1:23.65 | 2:08.92 | 2:54.20 | |||
11 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 39.83 | 1:24.81 | 2:10.55 | 2:54.48 | |||
12 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.79 | 1:24.89 | 2:10.83 | 2:55.56 | |||
13 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.62 | 1:24.16 | 2:10.03 | 2:56.29 | |||
14 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 40.19 | 1:25.29 | 2:11.60 | 2:56.48 | |||
15 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.67 | 1:25.14 | 2:10.90 | 2:56.75 | |||
16 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 39.89 | 1:24.62 | 2:10.18 | 2:56.87 | |||
17 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 39.95 | 1:26.25 | 2:11.71 | 2:58.81 | |||
18 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.03 | 1:26.44 | 2:12.38 | 2:59.77 | |||
19 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 40.36 | 1:27.45 | 2:13.36 | 3:00.62 | |||
20 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | JGI Svømning | 41.88 | 1:28.11 | 2:15.03 | 3:01.88 | |||
21 | Johanna Berthelsen | 2000 | Vat Copenhagen/mk31 | 40.87 | 1:26.50 | 2:14.64 | 3:02.62 | |||
22 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.63 | 1:27.51 | 2:15.68 | 3:03.28 | |||
23 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 41.59 | 1:29.55 | 2:16.18 | 3:03.89 | |||
24 | Freja Andersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.84 | 1:26.09 | 2:14.70 | 3:04.24 | |||
25 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 42.14 | 1:28.65 | 2:17.61 | 3:06.20 | |||
- | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:06 |