Tulokset Nuorisouinnit 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
sunnuntai
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 30 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:10 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 maaliskuu 2014 |
Laji 34, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Paavo Erkinaro | 2003 | 201 | 41.02 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 174 | 43.01 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Toni Lipponen | 2003 | 162 | 44.08 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Magnus Kuitunen | 2004 | 127 | 47.80 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Mikael Ryynänen | 2003 | 109 | 50.24 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Iiro Ervasti | 2003 | 103 | 51.13 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Yufei Meng | 2004 | 96 | 52.46 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Joona Juhani Suorsa | 2003 | 95 | 52.63 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Eemeli Korhonen | 2003 | 93 | 52.88 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
10 | Joni Kauppinen | 2003 | 90 | 53.60 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Paavo Tapio | 2005 | 73 | 57.27 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Sihan Yu | 2003 | 49 | 1:05.56 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Matias Mikkonen | 2003 | 34 | 1:13.97 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 34, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 242 | 38.56 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Juhani Tapio | 2002 | 159 | 44.31 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Henrik Siltari | 2002 | 149 | 45.30 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Jaakko Hietikko | 2002 | 143 | 45.89 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 34, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jiri Järvinen | 2001 | 287 | 36.44 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Noa Mäkelä | 2001 | 245 | 38.39 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Arttu Kurttio | 2001 | 220 | 39.78 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 160 | 44.21 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Atte Ervasti | 2001 | 137 | 46.55 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Kalle Karhunen | 2001 | 127 | 47.80 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Riku Silvennoinen | 2001 | 63 | 1:00.14 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 34, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aleksanteri Järvinen | 1996 | 555 | 29.24 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Janne Lantto | 1994 | 548 | 29.37 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Arttu Erkinaro | 1992 | 506 | 30.16 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Elias Päivinen | 1997 | 439 | 31.61 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Konsta Naumanen | 1996 | 418 | 32.13 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Juho Röytiö | 1998 | 411 | 32.31 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Aleksi Kanste | 1998 | 391 | 32.87 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
8 | Santeri Teppola | 1994 | 342 | 34.35 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Lauri Tapio | 1998 | 341 | 34.38 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Atte Lassila | 1995 | 337 | 34.54 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
11 | Tuomas Saari | 1999 | 331 | 34.72 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
12 | Pietu Kinnunen | 1996 | 327 | 34.86 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
13 | Valtteri Lieto | 1999 | 303 | 35.76 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Ossi Nikula | 2000 | 303 | 35.78 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
15 | Markus Svanberg | 1998 | 294 | 36.13 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Toni Keränen | 2000 | 282 | 36.63 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
17 | Onni Kartimo | 2000 | 281 | 36.66 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
18 | Topi Lukkarinen | 2000 | 281 | 36.69 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
19 | Topi Puurunen | 1998 | 251 | 38.09 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Veikko Romppainen | 2000 | 234 | 39.00 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
21 | Eetu Elorinne | 2000 | 229 | 39.29 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
22 | Heikki Ruha | 1999 | 211 | 40.37 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
23 | Paavo Anttila | 2000 | 174 | 43.06 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Joni Juntunen | 1993 | 161 | 44.19 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
25 | Julius Kallio | 1997 | 123 | 48.32 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
26 | Tuomas Kojo | 1977 | 33 | 1:14.35 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
27 | Petri Aarnio | 1977 | 19 | 1:29.45 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 30 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:10 |