Resultat för Nuorisouinnit 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 29 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:52 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 maaliskuu 2014 |
Laji 19, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 314 | 36.94 | 1:22.28 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Laura Lahtinen | 2003 | 281 | 37.89 | 1:25.46 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 245 | 42.23 | 1:29.46 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Henna Hökkä | 2003 | 215 | 43.07 | 1:33.31 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Minja Lukkari | 2003 | 200 | 44.09 | 1:35.67 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Petra Ansaranta | 2004 | 198 | 42.74 | 1:36.01 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Emma Hämäläinen | 2003 | 166 | 48.16 | 1:41.67 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
8 | Martta Nygård | 2003 | 160 | 47.28 | 1:42.91 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Reetta Kari | 2003 | 138 | 50.85 | 1:48.11 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Venla Säntti | 2003 | 123 | 52.80 | 1:52.51 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Hilla Saastamoinen | 2003 | 118 | 49.32 | 1:54.13 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 19, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mia Pentti | 2002 | 375 | 34.72 | 1:17.56 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Elisa Vakkuri | 2002 | 316 | 38.49 | 1:22.16 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 214 | 44.85 | 1:33.50 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 210 | 45.01 | 1:34.12 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Katariina Kourula | 2002 | 192 | 44.59 | 1:36.89 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Peppi Palokangas | 2002 | 183 | 43.74 | 1:38.58 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Amalia Siekkinen | 2002 | 152 | 50.32 | 1:44.85 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Aada Sulasalmi | 2002 | 136 | 48.85 | 1:48.83 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
9 | Hanna Ruha | 2002 | 111 | 51.10 | 1:56.16 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Laura Heikkilä | 2002 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Natalia Ilola | 2002 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
Laji 19, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Fanni Heikkinen | 2001 | 265 | 40.69 | 1:27.05 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Susanna Palojärvi | 2001 | 232 | 44.04 | 1:30.99 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Emma Pajuluoma | 2001 | 138 | 48.65 | 1:48.16 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Angelica Kuoksa | 2001 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 19, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 438 | 34.70 | 1:13.71 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
2 | Anni Katajamäki | 2000 | 404 | 36.01 | 1:15.72 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
3 | Heidi Kivioja | 2000 | 299 | 36.92 | 1:23.65 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
4 | Milla Kortetjärvi | 2000 | 297 | 39.22 | 1:23.88 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Selina Rikkonen | 2000 | 177 | 46.09 | 1:39.60 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Hilla-Elli Ryynänen | 2000 | 147 | 48.73 | 1:45.85 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Julia Kinnunen | 2000 | 142 | 48.44 | 1:47.15 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 19, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sonja Pentti | 1999 | 501 | 32.15 | 1:10.48 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Inna Pajuluoma | 1999 | 383 | 35.35 | 1:17.06 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Miili Känsäkoski | 1999 | 382 | 35.72 | 1:17.11 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Noora Angelva | 1999 | 373 | 37.78 | 1:17.75 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | 346 | 38.22 | 1:19.67 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
6 | Roosa Mustonen | 1999 | 265 | 39.15 | 1:27.05 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
7 | Iida Ahonen | 1999 | 185 | 43.83 | 1:38.22 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Nadja Hahto | 1999 | DNF | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 19, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Janette Karppinen | 1996 | 456 | 32.88 | 1:12.68 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Wilma Kiviaho | 1998 | 414 | 34.84 | 1:15.09 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Sonja Portin | 1998 | 407 | 35.23 | 1:15.53 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Milla Lackman | 1997 | 314 | 36.92 | 1:22.29 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Mia-Emilia Leinonen | 1998 | 259 | 39.08 | 1:27.76 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 29 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 18:52 |