Tulokset Kronborg Open Lang 20014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 16:40 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Linn Rosenius | 2002 | 425 | 35.33 | 1:19.99 | 2:09.22 | 2:47.71 | |||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | 421 | 38.05 | 1:19.86 | 2:12.36 | 2:48.21 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 416 | 38.21 | 1:23.63 | 2:12.75 | 2:48.87 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | 406 | 40.03 | 1:23.29 | 2:11.56 | 2:50.29 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Signe Fich Hansen | 2002 | 360 | 38.39 | 1:25.71 | 2:20.20 | 2:57.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Stampe | 2002 | 356 | 37.39 | 1:22.75 | 2:17.75 | 2:57.84 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 351 | 40.94 | 1:26.36 | 2:19.13 | 2:58.75 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Villum Færch | 2002 | 350 | 37.51 | 1:25.21 | 2:13.69 | 2:58.94 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anna Graffe | 2002 | 346 | 39.85 | 1:25.60 | 2:20.37 | 2:59.52 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 338 | 40.99 | 1:26.29 | 2:20.56 | 3:01.07 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Charlotte Malberg | 2002 | 331 | 44.54 | 1:32.04 | 2:21.92 | 3:02.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | 317 | 42.26 | 1:30.27 | 2:24.96 | 3:04.86 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Laura Janner | 2002 | 316 | 42.23 | 1:31.71 | 2:23.65 | 3:05.08 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | 306 | 43.37 | 1:34.42 | 2:26.55 | 3:07.05 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 287 | 44.84 | 1:36.82 | 2:29.23 | 3:11.06 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
16 | Fanny Lindfors | 2002 | 260 | 48.14 | 1:38.85 | 2:37.80 | 3:17.52 | |||
S71 | ||||||||||
17 | Cecilie Porsdal | 2002 | 259 | 48.50 | 1:36.46 | 2:35.39 | 3:17.89 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Asta Holmegaard Clausen | 2002 | 257 | 46.10 | 1:39.11 | 2:34.27 | 3:18.27 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sofie Maagøe | 2003 | 251 | 44.65 | 1:36.65 | 2:33.07 | 3:19.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ingrid Lindemann | 2003 | 239 | 45.98 | 1:34.90 | 2:39.75 | 3:23.25 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Silke Siff Larsson | 2002 | 238 | 47.73 | 1:42.68 | 2:36.89 | 3:23.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 237 | 47.66 | 1:41.21 | 2:41.75 | 3:23.74 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Michelle Mortensen | 2002 | 234 | 45.74 | 1:35.31 | 2:40.16 | 3:24.57 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Naja Sofia Thomsen | 2003 | 227 | 49.62 | 1:40.24 | 2:40.63 | 3:26.58 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Luna Gammelgaard Nielsen | 2003 | 222 | 52.13 | 1:40.52 | 2:43.12 | 3:28.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mia Lindberg | 2003 | 216 | 54.60 | 1:47.46 | 2:45.27 | 3:30.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sofie Nielsen | 2003 | 207 | 52.31 | 1:46.42 | 2:46.24 | 3:32.98 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 204 | 49.50 | 1:44.34 | 2:45.88 | 3:34.29 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Alberte Vallentin | 2003 | 198 | 53.57 | 1:46.29 | 2:48.62 | 3:36.30 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Silke Larsen | 2003 | 195 | 50.29 | 1:52.64 | 2:50.10 | 3:37.21 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
31 | Ida Hebeltoft Olesen | 2003 | 195 | 50.67 | 1:46.01 | 2:49.91 | 3:37.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Lotte Zsigri Dyndgaard | 2003 | 178 | 58.20 | 1:56.36 | 2:53.39 | 3:43.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 175 | 54.15 | 1:48.11 | 2:53.04 | 3:45.17 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Thea Pedersen | 2003 | 174 | 58.18 | 1:55.68 | 2:58.93 | 3:45.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Line Holm | 2003 | 172 | 1:02.78 | 2:00.10 | 2:57.97 | 3:46.49 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
36 | Hannah Höesch | 2003 | 160 | 54.09 | 1:56.50 | 2:56.44 | 3:51.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | 137 | 57.22 | 2:01.20 | 3:10.17 | 4:04.44 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
38 | Erika Lyhne Haslund | 2003 | 136 | 1:05.97 | 2:03.51 | 3:08.73 | 4:04.80 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 133 | 1:00.64 | 2:02.71 | 3:10.02 | 4:06.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Linnea Ulka | 2003 | 130 | 54.61 | 1:56.71 | 3:13.40 | 4:08.52 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida Rosenius | 2000 | 519 | 33.92 | 1:14.63 | 2:01.31 | 2:36.95 | |||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
2 | Natasja Kepp | 2000 | 461 | 36.35 | 1:19.60 | 2:07.28 | 2:43.22 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Stampe | 2000 | 457 | 33.47 | 1:14.68 | 2:04.35 | 2:43.69 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 445 | 37.43 | 1:22.56 | 2:06.95 | 2:45.22 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Brandt | 2001 | 439 | 36.59 | 1:22.08 | 2:07.76 | 2:45.86 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | My Weitling | 2000 | 417 | 35.97 | 1:17.25 | 2:08.98 | 2:48.78 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 416 | 37.15 | 1:20.27 | 2:11.10 | 2:48.98 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Schwenger | 2000 | 408 | 35.89 | 1:23.16 | 2:11.68 | 2:49.97 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Emma Brogaard | 2001 | 404 | 39.29 | 1:22.58 | 2:14.48 | 2:50.53 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 396 | 35.73 | 1:21.66 | 2:11.35 | 2:51.73 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederikke Arentoft | 2000 | 395 | 38.58 | 1:20.71 | 2:12.44 | 2:51.88 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 391 | 37.54 | 1:25.48 | 2:13.51 | 2:52.37 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Frederikke Jensen | 2000 | 374 | 40.29 | 1:23.16 | 2:17.38 | 2:55.08 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 373 | 38.55 | 1:24.81 | 2:16.24 | 2:55.13 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 367 | 35.91 | 1:22.73 | 2:15.46 | 2:56.06 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Alberte Mammen | 2001 | 366 | 40.38 | 1:26.90 | 2:14.56 | 2:56.23 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Cecilie Meyn | 2000 | 359 | 38.89 | 1:27.54 | 2:16.54 | 2:57.34 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 340 | 42.06 | 1:29.35 | 2:19.97 | 3:00.74 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
19 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 335 | 40.81 | 1:29.00 | 2:20.00 | 3:01.47 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Anna Fiedler | 2001 | 331 | 40.73 | 1:31.82 | 2:20.18 | 3:02.25 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 315 | 41.39 | 1:27.16 | 2:25.30 | 3:05.40 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 312 | 39.28 | 1:29.02 | 2:24.57 | 3:05.82 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emilie Nyegaard | 2001 | 285 | 43.95 | 1:33.76 | 2:25.56 | 3:11.50 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | 274 | 41.80 | 1:34.23 | 2:29.91 | 3:14.12 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | 259 | 41.66 | 1:32.37 | 2:27.88 | 3:17.77 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Emilie Fischer | 2001 | 248 | 51.79 | 1:42.26 | 2:39.08 | 3:20.65 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
27 | Ida Ladegaard Olsson | 2001 | 246 | 47.04 | 1:38.17 | 2:35.79 | 3:21.08 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Sofie Lund | 2000 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Helena Hvid Hansen | 2001 | DSQ | Flyben i bryst u.løb | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thea Schulze | 1998 | 478 | 35.40 | 1:18.76 | 2:02.85 | 2:41.28 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 435 | 36.92 | 1:20.19 | 2:07.99 | 2:46.46 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Silje Krarup | 1998 | 419 | 36.83 | 1:21.96 | 2:11.48 | 2:48.55 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Houen | 1998 | 413 | 35.67 | 1:19.76 | 2:11.55 | 2:49.35 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 288 | 46.37 | 1:31.20 | 2:28.58 | 3:10.89 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Ellinor Andersson | 1998 | 278 | 43.78 | 1:35.30 | 2:30.41 | 3:13.08 | |||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Louise Holm | 1999 | 228 | 44.76 | 1:38.48 | 2:38.46 | 3:26.47 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1901-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 673 | 30.91 | 1:09.86 | 1:51.12 | 2:23.90 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 513 | 34.71 | 1:16.73 | 2:00.39 | 2:37.56 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 509 | 33.39 | 1:13.96 | 2:01.91 | 2:37.96 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maja Duveborn | 1995 | 431 | 36.10 | 1:22.18 | 2:08.95 | 2:46.89 | |||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:40 |